Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Windows 10 Pro-m van és olyan gondom van, hogy ha az asztalon rákattintok bármilyen ikonra a jobb egérgombbal, akkor nem csinál semmit, csak a kék kör töltőjel mutat bármeddig várok. Konfigom az adatlapomon.

Ötletek?

Köszönöm!

Your car, your life ;)

(#32952) bubus66 válasza bopeti98 (#32950) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszönöm a segítséget sikerült. Mindegyikőtöknek. :R :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#32953) Breki válasza Breki (#32899) üzenetére


Breki
veterán

Erre senki?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#32954) Elektrikus


Elektrikus
csendes tag

"Jelenlegi legfrissebb build: (már megint frissült) :)

Fast ring: 14251"

(#32955) Fercsáj válasza norbert0622 (#32933) üzenetére


Fercsáj
csendes tag

Szia!

Nálam is jelentkezett a probléma asztali gépen, csak nekem a power gombbal csinálja ugyan ezt. A menüből ki tudom kapcsolni. Próbáld meg az energiagazdálkodásnál beállítani, ott vannak lehetőségek, hogy hogyan viselkedjen a gép kikapcsolásnál.

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#32956) senki66 válasza Elektrikus (#32954) üzenetére


senki66
senior tag

Ba***us én ezt már nem tudom követni, nekem az Aida azt mondja "Opr. verziója10.0.10586.63 (Win10 TH2) "
akkor ez hogy viszonyul a sokat dícsért 1511-hez meg ehhez a 14251-hez?

(#32957) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Van egy Dell Inspiron M5010 laptop Windows 10-el. Hozzá csatlakoztatnék egy külső HDD-t USB porton keresztül.

Csatlakoztatom, de nem látja a HDD tartalmát!

Felismeri mint USB eszközt, de a particiók nem látszódnak. Mi lehet a gond?

Ugyanez a külső HDD, egy másik Win 10-es laptophoz csatlakoztatva rendesen működik. Látszódik és hozzáférhető a tartalma.

Próbáltam már másik usb portba dugni, másik külső házba tenni. Sajnos a helyzet nem változott.

Mi lehet a gond? Hogy férhetnék a külső HDD tartalmához a Dell laptopon?

(#32958) King Unique válasza alec.cs (#32957) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Windows lemezkezelőt kéne megnézni, ott hogyan látszódik a partíció? Lehet csak meghajtó betűjelet kell hozzárendelni.

"másik külső házba tenni."
Milyen összeállítás ez pontosan, 2,5"/3,5"

(#32959) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Sziasztok. Másnál újabban nem megy el a net? Nekem csak újraindítással jön vissza...

(#32960) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Legújabb builden (14251) másnak sem látszanak az AIDA-ban a merevlemez hőmérsékletek?

Illletve a Samsung SSD-m állapotát sem jelzi a Samsung Magician (nem tudja a S.M.A.R.T.-ot egyáltalán olvasni):

gottagofast

(#32961) #56474624


#56474624
törölt tag

Nem tudom megérteni, hogy egy frissen, tisztán telepített oprendszernél miért fordul elő olyan anomália, hogy a csempék jó fele-háromnegyede egyszerűen nem élő, akár körbe is gyalogolhatom a Földet, akkor sem. Illetve az Euronews csempéje közepes méreten élő, de ennyi. Aztán ha felteszem az Accuweather-t, az széles méretig élő, legnagyobbon nem, az alap Időjárás alkalmazás egyáltalán nem, a Hírek szintén nem, no és a Tubecast, Pénzügyek sem.

Vagy tényleg ilyen szar a win10, vagy allergiás rá a gépem, egyszerűen a franc ki van vele, hogy adott egy oprendszer, ami elméletileg tetszene, gyakorlatilag mindig, a sokadik összegző frissítést követően is van vele valami gubanc, és fogalmam sincs, miért. A legújabb Nvidia driver lenne a felelős? Kétlem. :(

(#32962) vlevi válasza #56474624 (#32961) üzenetére


vlevi
nagyúr

"az alap Időjárás alkalmazás egyáltalán nem,"
Nos, nálam meg kizárólag az alap időjárás működik normálisan.
Illetve, van még, amiben van élő, pl. a store is mozog, de abban érdemi információ nincs.
De pl. a posta, naptár nálam sosem élt.
Szóval, ez nagyon változó, hogy kinél mi működik. Nekem AMD kátyám van, de én sem hiszem, hogy a videó drivernek köze lenne az egyes csempék működőképességéhez.

(#32963) nanus válasza senki66 (#32956) üzenetére


nanus
senior tag

Így viszonyul :D

(#32964) gbela válasza nanus (#32963) üzenetére


gbela
senior tag

Sziasztok,
vettem egy tabletet, kínai, aktivált Win10 Home-mal. Creation toollal csináltam pendrive-ot, clean installt szerettem volna, de kér product key-t. Többször csináltam már több képen, aktivált win mellett sosem kért, így most total elakadtam, nincs skip gomb sem. Home verzióst pendtrive-ot csináltam.
Amúgy a beaktivált product key-t ki lehet olvasni valahol? De egyáltalán miért kér? Valaki ötlet?

(#32965) Racecam válasza gbela (#32964) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mindig kér. Azt kellene átugrani telepítéskor, ha olyan eszközre telepítünk újra, amelyiken már aktiválva volt a W10 és ha kap netet aktiválja magát.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32966) gbela válasza Racecam (#32965) üzenetére


gbela
senior tag

Igen, úgy szoktam, viszont nincs átugrás opció. :S Csak next és back gomb van, next inaktiv, nincs alul skip vagy "i dont have a product key" gomb :S

[ Szerkesztve ]

(#32968) vorosmarti válasza gbela (#32964) üzenetére


vorosmarti
senior tag

http://www.rjlsoftware.com/software/utility/winproductkey/download.shtml

Ez megmutatja a kulcsot, amennyiben nem "tömeges" liszensz van a gépen.

(#32969) gbela válasza vorosmarti (#32968) üzenetére


gbela
senior tag

Köszi, otthon kipróbálom, bár ha jól tudom ezt tömegessel nyomták ki kicsi kinaiak. Ez lehet a gond? Bár csináltam már clean installt tömeges licenszelt gépen is, és akkor is tudtam kulcs megadása nélkül, így már csak emiatt sincs ötletem most miért nem megy.
Köszi mégegyszer.

(#32970) raidx válasza vorosmarti (#32968) üzenetére


raidx
őstag

Az aida 64 is megmutatja és nem erőszakoskodik az 1 $ adományért.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32971) vorosmarti válasza raidx (#32970) üzenetére


vorosmarti
senior tag

:R Azt nem tudtam, bár elég rég használtam... Mondjuk ha egyszer futtatja vki, kimasolja a kodot, utana nemigen kell többet :)

(#32973) raidx válasza vorosmarti (#32971) üzenetére


raidx
őstag

Nem tudom. Legális Win7 Ultimate több gépes frissítve Win 10 re. Azóta volt alaplapcsere, rendszer SSD-re de minden újrarakás után aktivált maradt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32975) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Jogtiszta win 10 pro 64 bit. Nem tudom láthatóvá tenni a rejtett fileokat, mappákat és az oprendszer védett filejait. Folder options/View alatt. Beállítom, apply de semmi sem történik. Visszaáll alapra.
Nem tudom mióta rossz ma vettem észre.

Ötlet?

(#32976) #14595328 válasza raidx (#32973) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ez a több gépes a dobozost jelenti, vagy a mennyiségi licenszet?

(#32977) #56474624 válasza vlevi (#32962) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azóta szinte újra is telepítettem frissítés választásával, köszönhetően a javíthatatlan korrupt fájloknak (a történelem ismétli önmagát, 29800 körüli hsz-ek), de "csempe-ügyben" ugyanaz. Nekem egyébként mindig ment az összes élő csempe általában. Volt olyan időszak, amikor nem, még th1-nél, szeptemberben, panaszkodtam is itt rá. Mellesleg ez már win8.1 alatt is létező probléma volt, de ott is ideiglenes volt, pár napos. Akkor még azt gondoltam naivan, hogy win10-nél már biztosan nem lesznek ilyen gyermekbetegségek! :DDD

(#32978) Zotya0218


Zotya0218
tag

Sziasztok.
Mi van akkor, ha a KB3124262 frissítés telepítése után, a build szám nem változott 63- ról 71- re?
A rendszer Win 10 10586 x64 pro.
Tud valaki segíteni, valami értelmes hozzászólással?
NTLite- al beintegráltam a WHDownloader által letölthető 2 frissítést, a Microsoft oldaláról beszerezhető képfájlba. Feltettem VMWare- ra és az is 63 maradt.
Se a már fent lévő, se a integrált tiszta telepítésnél, nem változott 63- 71- re!
Nem értem. :O

A frissítés rendben felment. A vezérlőpult Prog. és sz. visszajelzi a KB3124262 frissítést.
Help. :B

(#32979) bzs73


bzs73
őstag

Üdv.
Mit kell tennem hogy pl a notimon ne telepítsen állandóan az asus smart gesture frissítést. Semmit nem ér, meg megy a háttérben állandóan. Már 2xletöröltem, de minden frissítéskor letölti ezt is. Nem igaz.! Jó lenne ez a win10, de egyszerűen minden sz@r megy a háttérben, és bele se szólhatok hogy kell vagy nem.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#32980) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy Windows 10 van a céges gépen. Olyanokat csinál, hogy bizonyos időközönként "nem ez a legjobb kifejezés,de ez jut először eszembe" letakarítja az asztalt: eltünteti az ikonokat,visszaállítja a gyári hátteret, és csak a c.windows.felhasználók.user mappában van újra meg minden az asztalon. Én külön portable mappát használok amit a D-n tartok, ezért megvan egyből, de ott is kijelentkezik a chrome-ban mindenből, lenullázza a társított alkalmazásokat.
Mit kéne tennem?

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#32981) Pardise válasza Pardise (#32951) üzenetére


Pardise
senior tag

Erre valaki kérem?

Your car, your life ;)

(#32982) vorosmarti válasza raidx (#32973) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Nekem sem kellett beirni az asus notebook-on a kodot, kiolvasta magától, és aktiválta is. Azt is önállóan.

(#32983) bzs73 válasza bzs73 (#32979) üzenetére


bzs73
őstag

Na meg is van a megoldás. Letiltottam minden felesleges dolgot, és installálni se kellett semmit. Csak ahol piros felkiáltójel van azokhoz nem nyúltam, a többi tiltva.

If a second or you are the first to lose.

(#32985) raidx válasza #14595328 (#32976) üzenetére


raidx
őstag

Utóbbi. Lányomék irodája vett x gépre és abból kaptam egyet én is.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32986) #14595328 válasza raidx (#32985) üzenetére


#14595328
törölt tag

Köszönöm! :R

Dobozosról frissített Win-t pakolt már át valaki másik gépre?

[ Szerkesztve ]

(#32987) senki66 válasza nanus (#32963) üzenetére


senki66
senior tag

Nálam az Aida és a gépház mást mutat. :F
Aida 10586.63
Gépház 10586.71

[ Szerkesztve ]

(#32988) artiny


artiny
őstag

Hogyan kell ezt a hibat megoldani ? windows error code 2052/2053
telepiteskor es uninstall nal szokott előjönni, es most nem eleg az hogy ujra initom a task managerbena explorer.exet adminban bepipálva :U

(#32989) senki66 válasza Elektrikus (#32954) üzenetére


senki66
senior tag

Nekem nem ajánl frissítést, pedig reggeltem az Insider-be és a Fast ringet is beállítottam, rebootoltam. Kell még valamit állítani?

(#32990) davidsone


davidsone
addikt

Az összefoglalót olvasva törölném a win.old mappát ami 10giga felett van. Semmit nem befolyásol a törlése?
:R

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#32993) raidx válasza davidsone (#32990) üzenetére


raidx
őstag

Ha nem akarsz visszaállni a korábbira nyugodtan törölheted.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32994) Aarpok válasza davidsone (#32990) üzenetére


Aarpok
őstag

Amennyiben nem tervezel visszaállni régebbi rendszerre akkor nyugodtan törölheted.

Аарпок

(#32996) davidsone válasza raidx (#32993) üzenetére


davidsone
addikt

és Aarpok:

köszi! :R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#32999) Aarpok válasza senki66 (#32997) üzenetére


Aarpok
őstag

Nálam is voltak "akadások" videólejátszás illetve egérmozgatás közben is.Furcsa megoldása lett kivettem az akksit a laposból és érdekes módon azonnal jó lett minden.A win10 allergiás lett az akkura. :DDD
A 8.1 alatt természetesen ilyet nem kellett csinálni.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.