Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) AusWolf


AusWolf
őstag

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy a Start menü teljesen elsötétül, illetve durván lecsökken a kontrasztja, ha rámutatok az egérrel? Valahogy így:

Próbáltam témát és színsémát módosítani, de semmi eredménye. Világos színekkel is ugyanezt csinálja. :(

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#32302) AusWolf válasza AusWolf (#32301) üzenetére


AusWolf
őstag

Találtam egy ilyet. Remélem, segít mindenkinek, akinek hasonló gondja van. :) Magyarul aki Intel videovezérlőt használ, az a vezérlőpultban kapcsolja ki a 3D beállítások alatt található Alkalmazáshoz optimalizált üzemmódot.

Más: Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a HD Graphics 5500-am miért megy folyton 950 MHz-en, akkor is, ha nincs rajta terhelés?

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#32303) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Hali
Kb 30-60 percenkén a cpu használtság 1 secre felugrik 100%-ra és akad egyet még a zene is ami szól. Mitől lehet ez ssd-n van a win10? (i5-2500K, 8Gb ddr3) Függetlenül, hogy épp használom e a gépet, vagy csak a zene szól. Játék közben is észreveszem, szinte megáll a kép.

(#32304) visszamennyé


visszamennyé
csendes tag

Sziasztok,

HP Probook 4535s-en frissítettem win10-re, majd újratelepítettem.
Két problémám lenne, az egyik a nagyon lassú és darabos boot (miután BIOSban kikapcsoltam a diszkrét vga-t javult az idő), illetva az, hogy indulás után 2-4 percig 100%-on pörög a vinyó.
Elméletileg a legfrissebb BIOS és driverek vannak fent.
Van erre valami használható megoldás?
Köszi előre is.

(#32305) Döglött Róka válasza Воланд (#32296) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hagyjad, nem fogjak megerteni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#32306) #93794560 válasza Brave_86 (#32303) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez egy Windows 10 jelenség, eléggé ismert probléma. Egyelőre nem tudni, mi okozza, de többnyire akkor fordul elő, ha valami használja a hangkártyát. Van, aki a hangkártya driver hibájának tulajdonítja, van, aki a Windows-nak. Az tény, hogy elég sok gépen jelentkezik hasonló jelenség, konfigurációtól függetlenül, Windows 10 alatt.

(#32307) raidx válasza visszamennyé (#32304) üzenetére


raidx
őstag

A Defender Malware keresője dolgozik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32308) ph2012


ph2012
senior tag

Ha beteszek egy pendrivot az USB-be akkor ezt a hibaüzenetet kapom, pedig a pendrivnak semmi baja nincs, jól használható:

Mi lehet a probléma? Windows 10-et használok, de korábban is jelentkezett a hibaüzenet mikor Windows 8.1-et használtam.

(#32309) Racecam válasza ph2012 (#32308) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szarul választod le, csak kihúzod a pendrive-ot általában. Ilyenkor szokott jelentkezni ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32310) #93794560 válasza ph2012 (#32308) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam ez a jelenség akkor jelentkezett, amikor egy olyan USB aljzatba dugtam, ami egy kicsit már kikopott, és nem teljesen szorosan érintkezett a drive. Ilyenkor előfordult, hogy érzékelte, hogy benne van, de műveleteket nem tudott rajta végezni. Ilyenkor látszott ugyan a meghajtó, de nem mutatta, hogy mennyi foglalt és mennyi szabad a hely rajta, és a drive-on nem mutatott sem fájlt, sem pedig mappát.Ilyenkor leválasztottam, kihúztam, és egy határozottabb bedugással majdnem mindig jó lett. Persze előfordult, hogy többször is próbáltam, mire jó lett.
Én mindig leválasztom, mégis tapasztalom ezt néha.

[ Szerkesztve ]

(#32311) King Unique válasza ph2012 (#32308) üzenetére


King Unique
titán

A pár jogos esetet leszámítva (pl. nem megfelelő leválasztás), ez egy, a Windows hülyeségeinek tárházából...csinálja pendrive / külső HDD esetén is. A vicc pedig az, hogy a vizsgálat és javítás végén sokszor nem is talál hibát...[LINK]. :DDD :U
Amúgy nekem akkor is csinálta rendszeresen, ha a Windows VHD boot megoldással lett telepítve és utána normál telepítésű rendszerre csatlakoztattam az USB-s eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#32312) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok. Youtube közben lefagyott a gépem, kikapcsoltam, újra bekapcsolatam. Azóta nem ismer fel semmit az usb, se pendriveok, se egerek, viszont az USB-s lámpa üzemel mindegyikkel.

Eszközkezelőben
Intel(R) USB 3.0 eXtensible host controller 1.0 sárga felkiálltójeles.
Megpróbáltam lefrissíteni azt mondta ,hogy minden rendben van naprakész.
Mégis kiírja,hogy az eszköz nem indítható el , a művelet meghiúsult.
Mi a búbánat lelte ezt? :F :F

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#32313) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#32312) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Toshiba oldalán talált driverekkel újra működőképes!

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#32314) wwhy


wwhy
veterán

Hogyan lehet a kívánt ablakméretet rögzíteni :F
Most tettem fel a W10-et, de bármilyen sw ablakát beállítom, arra a méretre, ahogy nekem kell (TC, Office, FFox), utána mindig középre ugorva, egy adott méretben nyílik meg. Minden alkalommal nem buli azzal indítani,h húzgálom az ablakokat :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#32315) csacsa01


csacsa01
tag

Sziasztok,
Nálam viszonylag flottul működik a 10, de a mai napon, alvó állapotból történő ébredés után, eltűntek a seedelt torrentjeim, kb.100. (Utorrent 2.2.1) Mi lehetett a gond. Ide a fórumra is csak új jelszókérés után tudtam bejelentkezni.

(#32316) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy SSD-t, amit egy hp probook laptopba tettem bele a DVD meghajtó helyére. Windows 10-et szeretnék telepíteni rá, de azt írja, hogy a partició formatálása nem sikerült (error code 0x80070057). Mit csináltam rosszul? (Az ssd tárhelyén létrehoztam egy particiót, mellette van egy system típusú partíció 500MB hellyel) Az SSD-n a legfrissebb firmware van. (Samsung Evo 850)

[ Szerkesztve ]

(#32317) wjbhbdux válasza csacsa01 (#32315) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ha nagyobb frissítést kaptál akkor a windows.old mappából kell visszamásolni az appdatába a utorrent és a böngészők beállításait pl

/s

(#32318) csacsa01 válasza wjbhbdux (#32317) üzenetére


csacsa01
tag

Az utolsó frissítés 01.12-én volt (KB3124263), de valami rendesen belenyúlt a rendszerbe. Kérdés, hogy, mi?
Az old mappát már hetekkel ezelőtt töröltem.

[ Szerkesztve ]

(#32319) WeghA


WeghA
tag

Sziasztok!
Sajnos telepítettem egy témát a gépre, amit azóta töröltem és vissza állítottam az eredetire.
Most pedig, ha az órára kattintok meg kellene jelenni a naptárnak, ami most már nem, jelenik, meg csak tölti, mint, ha megnyílna, de mégse.
Tudtok segíteni?

(#32320) raidx válasza csacsa01 (#32318) üzenetére


raidx
őstag

Ha jól emlékszem az volt a build váltás!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32321) raidx válasza PTomi92 (#32316) üzenetére


raidx
őstag

Miért nem bízod a telepítőre a partíció létrehozását? Ha kell létrehozod a partíciókat, a Winnek szántat törlöd és csak az üres helyet mutatod meg a telepítőnek- A többit ő elintézi.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32322) phain


phain
tag

Sziasztok!
Pár napja ha USB n keresztül bármit rákötök a gépre nem látja. Csippan, hogy csaklakoztatva van egy eszkösz, de nem látja. ( pendrive, telefon stb... mindennél ). Próbáltam fórumokon utána olvasni, mindent amit találtam megpróbáltam, de eddig semmi se seített.
Ötletek ? Estleg valaki találkozott már ezzel a jelenséggel ?

(#32323) Locutus válasza phain (#32322) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem is van egy Corsair Voyager GT USB 3.0 pendriveom amivel ezt csinálja a win10, más gépekben viszont nincs baja.
A win10-es gépen is ilyenkor kihúzom, újra bedugom, és már megy is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32324) phain válasza Locutus (#32323) üzenetére


phain
tag

Úgy sem múködik. USB 2.0 v 3.0 mindegy mindennél ezt csinálja.

(#32325) saelin


saelin
veterán

Nem mai videó, de segíthet a win 10 egy két zavaró adatgyűjtő/követő funkcióját kikapcsolni. [link]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32326) hamikike


hamikike
tag

Sürgős segítséget kérnék!

Migráltam a win10-et egy másik hdd-re Macrium-al. Minden normálisan ment. Utána hdd be, amikor is indulásnál a szöveg: nem tudja betölteni a winload.exe filet, hibakód 0xc000000e

Mi ez? Hogyan javítható? (telepítő lemezről már próbáltam az indítási hiba helyreállítást, semmi)

(#32327) steele80


steele80
senior tag

Valaki találkozott-e a 10-nél hasonló esettel. Reggel használtam az asztali gépet, majd melóba indulás előtt kikapcsoltam. Most, hogy hazaértem a monitor ki van kapcsolva, de a gép megy. A monitor be- kikapcsolás nincs kép. Gép resetelés, de nem indul el, csak az uefi bios pörög immár vagy 20 perce. Ez vajon most mi?

(#32328) Luissimo válasza steele80 (#32327) üzenetére


Luissimo
veterán

Próbáld meg, nyomj egy hosszan kikapcs gombot, akár egy percig is, amig a gép le nem áll teljesen...

[ Szerkesztve ]

(#32329) vlevi válasza steele80 (#32327) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mintha nekem is lett volna hasonló problémám. Még a Preview verziók valamelyikével. Most, a 10240, és a 10586-ban még szerencsére nem jelentkezett.
Az én esetem az volt, hogy altattam a gépet, hibernálás ki van kapcsolva. Egyszercsak azt vettem észre, hogy semmi nem világít, ergo kikapcsolt. Nyomtam a bekapcs gombot, és nagyjából semmi, bejött az Asus logo, de annyi vót. Kétszerháromszor ki kellett kapcsolni a powergomb hosszú nyomásával, és utána magához tért. Úgy emlékszem, párszor előfordult, de csak a preview verziókkal.

(#32330) steele80 válasza Luissimo (#32328) üzenetére


steele80
senior tag

Na most elindult, de elég lassú. A megbízhatóság figyelő Windows Intéző válaszadás leállt hibát és és Windows Shell Experience Host működésképtelenné vált hibát jelez. Idáig ez a gép teljesen megbízhatóan futott a 10-zel. Idáig :(

(#32331) Racecam válasza hamikike (#32326) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

BIOS-ban beállítottad, hogy az áttelepített merevlemezről induljon?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32332) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Monitoromhoz kaptam kalibrálást és van egy külön ICC profilom hogy a lehető legpontosabban kapjam vissza a színeket. Ezt az ICC profilt W10-alatt is fogom tudni használni? És hasonlóan bonyolult a beüzemelése mint W7-alatt?

[ Szerkesztve ]

(#32333) fuze válasza Mustármag (#32332) üzenetére


fuze
őstag

Ugyanúgy kell

Start menübe írd be, hogy színkezelés, onnantól már ugyanaz mint win7-ben.

adms.hu | UI Designer

(#32334) Brinyó01


Brinyó01
csendes tag

Üdv!

Nekem olyat produkál a gép, hogy független mindentől egyszer csak belassul. Feladatkezelőben ilyenkor a memória használatot majdnem 100%-osnak írja:

Felraktam egy Kaspersky IS-t, hátha vírus okozza, de nem.
Ilyenkor egy youtube videó is szaggatva megy, élvezhetetlen a használata.
Futó folyamatok:

A gép nagyvonalakban: i5-4670k, Asrock fatal1ty z87, 8Gb Kingston ddr3 LoVo, Samsung 120 Gb SSD.
Clean telepítés után is ugyan ezt produkálja(csak az SSD lett formázva, a HDD nem).
Csak az újraindítás oldja meg a problémát, ideig-óráig.

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni a hibaelhárításban! :R

(#32335) hamikike válasza Racecam (#32331) üzenetére


hamikike
tag

Igen, deközben megoldódott. A sok angolnyelvű leírásból kihámozva, a boot partició javitásával megoldódott.
Konkrétan: bootrec.exe /rebuildbcd paranccsal a telepítő lemez segítségével, parancs ablakból kiadva.

(#32336) Mustármag válasza fuze (#32333) üzenetére


Mustármag
őstag

Nagyon jó, akkor ezzel se lesz problémám.
Köszönöm a választ :R

(#32337) rii


rii
nagyúr

szoastzok

windows10-et lehet klasszikus működélsbe visszaállítani?

például, file letöltésekor a böngészőből egy full-screen felület jön be ... totál nem látom át ... pedig már láttam pár oprendshzer '94 óta .... de ez most betett

vissza lehet állítani a megszokott működésre?
pld, hogy az is tudja használni, aki win7-en használt eddig?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32338) potyi23


potyi23
senior tag

hellotok.Win10 rendszernel hol tudok jelszót tenni a kepernyokimelore ? Sehol sem találom... :F

(#32339) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Fejlesztem a gépem, és éppen most kaptam meg az új procit, deszkát, RAM-t, hűtőt a géphez. Kiszeretném cserélni a mostani AMD-s rendszert. A gépen egy windows 7-ből lett felfrissített Windows 10 Pro lett, regisztrálva egy fiókhoz, telepítő lemez nélkül. Ha jól tudom, ha új alaplap, vagy merevlemez, VGA kerül a rendszerbe, akkor új gépként fogja kezelni és nem lesz regisztrálva.

Kérdésem, mit kell tennem, hogy megmaradjon a win 10-es rendszerem és a programok beállításokkal együtt gépalkatrész váltás után? Vagy mindenképpen újra kell rakni, esetleg aktiválni kell? Kelleni fog a régi win-7 lemez?

Előre is köszönöm a választ! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#32340) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Windows 10 esetében van valami hang- alaphelyzetbe állító parancs/beállítás?

Telepítettem 3 SRS-effekt szoftvert, felváltva, már mindet leszedtem, de valamelyik összetevő beragadhatott :/
Fura még a hang, nincs a helyén a keverés, több újraindítás után sem.

Remélem nem kell újratennem a Windows-t megint...

[ Szerkesztve ]

(#32341) Racecam válasza Unteroff (#32339) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ha a régi rendszer OEM volt, akkor CSAK ALAPLAPCSERE esetén már nem tudod újra aktiválni, mert azt az előző gépedhez már megtetted és az OEM csak arra szólt. Vásárolnod kell egy új OEM W10-et.

u.i.: Ilyen csere esetén egyébként is jobb, ha újrarakod és nem próbálkozol a régi, teljesen más rendszerre beállított Windows "áttelepítésével".

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32342) HoriBali válasza HoriBali (#31925) üzenetére


HoriBali
csendes tag

Vasárnap az új SSD-re feltelepítettem a már korábban aktivált Windows-t.
7-ről tértem át.
Ma pedig ez fogadott.

Javaslat?

(#32344) Racecam válasza HoriBali (#32342) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Csak új SSD lett, új gép nem? Az előző W7 frissítés után a W10 aktiválás sikeres volt?

SP4C3: Amit itt nem tudsz elmondani, azt ne reklámozd! :(((

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32345) HoriBali válasza Racecam (#32344) üzenetére


HoriBali
csendes tag

Így van, az előző sikeresen aktiválódott, több mint 3 hónapig használtam.
Csak az SSD lett új, a gép nem!

(#32347) Racecam válasza HoriBali (#32345) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az új telepítésnél kihagytad a szériaszámot (átlépted)?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32348) HoriBali válasza Racecam (#32347) üzenetére


HoriBali
csendes tag

Először ugye a 7-ről frissítettem, hogy ne kérjen számot, aktiválja magát, utána, amikor aktiválódott, teljesen letöröltem, és újra telepítettem, és akkor is kihagytam a számot, és működött.

[ Szerkesztve ]

(#32349) hamikike


hamikike
tag

Újabb segítséget kérnék (win10 pro), és kicsit hosszan írom le.

A hdd-ém ssd-re klónozása után, mini probléma megoldásával sikeresen elindult az oprendszer az adott (asus) gépen.
Ezt követően, csak úgy próbaképpen a hdd-t betettem egy vadiuj, de teljesen más márkájú és paraméterű gépbe.
A legnagyobb meglepetésemre tökéletesen elindult a win10 (az elején valamilyen telepítést, frissítést ugyan végzett), pedig én minimum valamilyen hardverütközési problémát vártam. Ehhez képest amikor betöltődött, egyenlőre csak net nem volt, ami érthető.

Na meg az aktivált állapot megváltozott, de egyenlőre csak annyi volt az üzenet, hogy net kapcsolat hiányában nem tudja ellenőrizni az aktiválást.
Hozzá kell tennem, hogy 2 gépünk van (mindkettő aktivált) az egyiken minden oké (asus), a másik egy régi lenovo és az új gép is lenovo (ebbe tettem bele az asus hdd-ét)

Kérdésem:
Melyek az okos lépések?

1. Tudom-e, mondjuk a telepítőlemez igénybe vételével úgy telepíteni az új gép wifi driverét, hogy még nem indult el a windows (tehát ne a win10 vegye észre a telepítést, és ha elindult próbáljon meg aktiválni)?
Vagy nyugodtan tehetem az elindult windows alatt is?

2. Ezután van-e értelme telepíteni a lenovo összes driverét (látszólag mintha nem lenne gondja az asus drivereivel) , vagy várjam meg az esetleges aktiválást?

3. Ha net kapcsolatom lesz, mekkora esélyem van a sikeres aktiválásnak, ha van win7-es telepítő kulcsom?

[ Szerkesztve ]

(#32350) junior11


junior11
veterán

Az utóbbi napokban gyakran megesik a Lenovo Z500-as notebookon, hogy ha alvó módból felébresztem a gépet, és egyszerűen nincs net, és csak az újraindítás segít, aztán már semmi gond. Voltatok már így? Vmi tanács esetleg? Nagyon bosszant a dolog.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.