Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76901) niof válasza Szellem. (#76900) üzenetére


niof
addikt

Jó, hát a MS is csak a 11-el hegedülte ki a 32 bitet a kínálatból, szóval végül is nincsenek elkésve vele. Csak már ideje ebben gondolkodni. Gondolom addig futtatják a 32 bites verziót, míg előferdülhet, hogy valaki azt használja az oprendszer miatt.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#76902) Szellem. válasza niof (#76901) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az igaz, hogy csak a 11-el szünt meg a 32bites Windows elérhetősége. De a 64 bites rendszer nem mai darab. Aki akart fejleszteni rá ás akart foglalkozni vele, annak bőven volt rá ideje felkészülni. Sokszor az a gond, hogy lemaradnak erről a gyártók, egészen addig, amig mondjuk valami kényszer nem történik.

(#76903) niof válasza Szellem. (#76902) üzenetére


niof
addikt

Igen, jogos. Sokszor a kényszer visz el odáig. Szerintem itt is ez a helyzet. Mivel a 32 bit a 10-el "kifut", ezért nem kapkodtak vele a fejlesztők. Pláne, hogy a 32 bites progik kb. minden gond nélkül futtathatók 64 bites oprendszeren. De mivel a 10 már nem lesz sokáig "életben", időszerűnek látták, ha nekiállnak, és lassan bevezetik.
Mondjuk ebben ti jobban benne vagytok, de nem elképzelhetetlen számomra, hogy ezzel együtt valami más változást is magával hoz a 64 bites környezet. Fejlettebb heurisztikus keresés, vagy ilyesmi...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#76904) Piftuka válasza Szellem. (#76902) üzenetére


Piftuka
veterán

"Aki akart fejleszteni rá ás akart foglalkozni vele, annak bőven volt rá ideje felkészülni."

Ugyanez jutott nekem is eszembe. 2006-ban adta ki a Microsoft az első teljesen 64 bit-es asztali gépekre szánt operációs rendszerét, a "Windows Vista"-t.
(A "Windows XP Professional X64" 2005-ben jelent meg, de még "Windows Server 2003" alapokon).

Tehát mindez közel 20 éve történt, és ha csak a tényleg populárissá vált "Windows 7"-et nézzük, akkor már az is 15 éve (2009) jelent meg 64 bites kiadásban.

Engem az döbbentett meg a fenti beszélgetésetek kapcsán, hogy mindezekkel együtt is az F-Secure még csak most jutott el arra a szintre, hogy 64 bites változata is legyen...
:Y

Persze szokták mondani, hogy "jobb későn, mint soha", de azért... :U

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#76905) Szellem. válasza Piftuka (#76904) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Engem az döbbentett meg a fenti beszélgetésetek kapcsán, hogy mindezekkel együtt is az F-Secure még csak most jutott el arra a szintre, hogy 64 bites változata is legyen...

Ez most olyan negatívan hangzott. Miért? A többi gyártóról ez nem mondható el? Azt hiszem (de lehet tévedek) a ESET-nek van egyedül 64 bites támogatása. De javítsatok ki, ha nem így van. A többi gyártó hol van? A legtöbb le van maradva ezen a téren.
Igen, már rég fejleszteni kell volna ezen a téren.

(#76906) Dévacsen válasza Szellem. (#76905) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Most hogy nagy hirtelen rákerestem, egy HVG-s cikkben említik, ESET 2005 ben vezette be a 64 bites verziót, a cikk 2010 es, és már úgy írják benne hogy a Comodo nak akkor már volt, és az Avast nak is 64 bites verzió.. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#76907) Dévacsen válasza Szellem. (#76905) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Végül is előnyét nem tapasztaltam, Comodo felhasználóként annak idején.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#76908) Cs1csó válasza Szellem. (#76905) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Avast már évek óta natív 64 bites, tuti vagy 6 éve legalább.
Ennek megugrásához csak akarat és pénz kell.

(#76909) Dévacsen válasza Cs1csó (#76908) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Az öt legjobb ingyenes vírusirtó Windows 7-hez

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#76910) Dévacsen válasza Cs1csó (#76908) üzenetére


Dévacsen
senior tag

ESET 2005 ben..64 bites biztonság - IT - m.hirek.com

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#76911) Cs1csó válasza Dévacsen (#76909) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hopp már olyan régóta? :R

(#76912) Szellem. válasza Cs1csó (#76908) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Dévacsen
Köszi nektek a pontosítást. Az ESET-re emlékeztem a többire nem. De lényegét tekintve még mindig kevés a felhozatal.
Én F-Secure esetében azt mondom, pörgösebb még jobban, pedig eddig sem volt vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#76913) Cs1csó válasza Szellem. (#76912) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen fontos programnál mint egy vírusírtó evidencia lenne. De igaz: minden "akár" fürgébben is futhatna natív módon.

(#76914) Szellem. válasza Cs1csó (#76913) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez inkább ilyen lustaság a cégektől. Minden szart beletesznek a termékeikbe, de az igazi fejlesztés pl.: egy 64bites alkalmazás lenne.

(#76915) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok!

Az F-secure-rel mi történt? Évek óta én frissítem a családi előfizetést, mindig online veszek hosszabbító lincencet. Két olyan webáruházban néztem, ahol az elmúlt években vettem és egyik se forgalmazza már.

(#76916) Szellem. válasza lugosi (#76915) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Amióta MODERÁTOR lettél, azóta sajnos a számodra nem elérhető a termék. :D
Hiába a nagyság ára. :D

De viccet félretéve:
Például itt is van: Biztonságcenter (biztonsagcenter.hu)
Itt is: Keresés 🔎 F-Secure | Vásárolj online az eMAG.hu-n
Meg még egy csomó helyen ha rákeresel.

(#76917) Cs1csó válasza Szellem. (#76914) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hasonló hozzáállás miatt nem komálom a Comodo-t, mindig csak görgetik a problémát maguk előtt.

(#76918) lugosi válasza Szellem. (#76916) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hiába, lenyomoztak :DDD

Köszi, előtte az alzán vettem ha jól emlékszem, meg egy számomra ismeretlen helyen, de az emag teljesen jó lesz!

(#76919) konci79 válasza Cs1csó (#76917) üzenetére


konci79
őstag

Március eleje óta azt használom, nálam rendben működik.

(#76920) Semplar válasza konci79 (#76919) üzenetére


Semplar
őstag

👍
+1

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#76921) stuka20 válasza PMoon (#76892) üzenetére


stuka20
aktív tag

Oh, köszi az infót. Virustotalon is bejelzett egyébként, 6-8 "noname" vírusirtónál. De sikerült más forrást talalni, ami nem futtatós.

(#76922) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#76923) Szellem. válasza Cblacksmithc (#76922) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Halottnak tűnik a topik? :) Vicces. :D
Lépj be a norton fiókodba és ott tudod megadni az új kulcsot.

(#76924) Cs1csó válasza Cblacksmithc (#76922) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, nyugi sokan követik ezt a topikot amikor van kérdés leaz rá válasz! ;)

Szerintem kapcsold ki az auromatikus frissítést (mármint a.licenc lejártakor automatikusan megújítja? Lehet ezért nem lehetséges "MANUÁLISAN" kódot bevinni, mert majd a program végzi magától)

Megjegyzem NEM ajánlott az automatikus licenc hosszabbítás mert sok cég pofátlanul állapítja meg az árat. Sokszor olcsóbb új licencet venni vagy ha jön az ajánlatuk ami nem terszik akkor kérj jobb ajánlatot a hosszabbításra.
Senki sem a pénze ellensége.

(#76925) Cblacksmithc válasza Szellem. (#76923) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

bocs, benéztem :K

(#76926) Cs1csó válasza Szellem. (#76923) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez olyan mint a MyKaspersky fiók? webes felületen elérhető?

(#76927) Cblacksmithc válasza Cs1csó (#76926) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

Igen, új fiókba be lehet írni az új előfizetés kódját, de megújítani csak eszközről lehet-
azt hiszem így igaz

[ Szerkesztve ]

(#76928) Cblacksmithc válasza Cs1csó (#76926) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

Bocsi, még így sem jó: az új előfizetést be lehet írni a fiókodba és szabad választásod szerint megújíthatod vagy nem megújítod fiókodon belül. De választhatod azt is, hogy másik (kedvezőbb) előfizetést vásárolsz és annak kódját már csak eszközről tudod bevinni

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.