Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127201) Pkc83


Pkc83
őstag

Sziasztok.

Új konfigot raktam össze és win 10 Home telepítés után nem engedte
aktiválni a termék kulcsal. Ez már a harmadik konfigom a microsoft fiókomban.
Létezik , hogy új licencet kell vennem? Ha igen mindegy , hogy honnan veszem?

(#127202) King Unique válasza Pkc83 (#127201) üzenetére


King Unique
titán

Miért, a megadott termékkulcs biztosan Windows 10 Home kiadáshoz való, valamint milyen licenc? Meg ha Microsoft-fiók, ahhoz kapcsolt digitális licenc, akkor ott az újraaktiválás megfelelően történt, az új hardver lett kiválasztva és aktiválva? :F
Újraaktiválás ügyben lásd az alábbi válaszokban leírtakat: [link], [link], [link]. Arról pedig nemrég volt szó egy másik válaszban honnan javasolt legális és működő Windows 10 licencet, termékkulcsot vásárolni, ahol nyilván nem teljesen mindegy a honnan és mit.

Ha megfelelően van megoldva szükség esetén az újraaktiválás és érvényes a licenc, termékkulcs, akkor nyilván nem kell újat venni akár hardvermódosítás esetén sem. Ellenkező esetben viszont nincs min csodálkozni...

[ Szerkesztve ]

(#127203) Pkc83 válasza King Unique (#127202) üzenetére


Pkc83
őstag

Biztos , hogy ehhez a winhez való mert még az első gépnél csináltam
pendrive telepítőt és eddig vagy 10-szer simán felment és aktiváltam.
Ja és legális winről van szó. :K

"Meg ha Microsoft-fiók, ahhoz kapcsolt digitális licenc, akkor ott az újraaktiválás megfelelően történt, az új hardver lett kiválasztva és aktiválva? "

Pont ez az , hogy a microsoft fiókban ott volt mind a három konfig viszont
a winben már nincs csak az előző kettő. Microsoft fiókban kitöröltem ezt a
kettőt és csak az új maradt így viszont már a winben egyáltalán nincs
választási lehetőség.
Pontosan ezt írja:

(#127204) King Unique válasza Pkc83 (#127203) üzenetére


King Unique
titán

Akkor úgy kérdezem, hogy van érvényes Windows 10 Home termékkulcsod és vásároltál külön / géppel előtelepítve, vagy Windows 7/8.1 Home Premium/Core rendszerről történt ingyenes upgrade és van arra a hardverre Home kiadáshoz érvényes digitális licenc, OEM/Retail/MAK a licenctípus, manuálisan megadva az érvényes W10 Home vagy W7/W8.1 Home Premium/Core termékkulcsot nem fogadja el az aktiválásnál, aktiválási hibaelhárítót már próbáltad futtatni? :F
Csak mert a 0x803f7001 hibakód alapján úgy tűnik jelenleg nincsen érvényes licenc, termékkulcs Windows 10 Home kiadáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#127205) Pkc83 válasza King Unique (#127204) üzenetére


Pkc83
őstag

Kb 3 éve vettem egy hp pavilon gépet előtelepített win 10 home-al
amihez megkaptam a termékkulcsot is. azon a gépen is számtalanszor
újra lett telepítve. Aztán vettem egy teljesen új konfigot azon is simán
ment minden. Most a harmadikon pár napja felment a win megadtam a termékkulcsot
és ezt írta ki. Rámentem a hibaelhárításra is és ott ezt írja:

Azért gondolom , hogy korlátozva van a hardverek száma mert ilyet is találtam:
"Az aktiválás annak ellenőrzését segíti, hogy a Windows adott példánya eredeti-e, és nem használják-e több eszközön, mint amennyit a Microsoft szoftverlicenc-szerződése megenged. "

[ Szerkesztve ]

(#127206) King Unique válasza Pkc83 (#127205) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windows 10-zel előtelepített gépet vettél, akkor ott rendszerint OEM licenc, illetve pl. laptopoknál BIOS OEM Key szokott lenni, ami értelemszerűen csak annál az adott hardvernél érvényes, alapesetben nyilván nem lehet másikra átvinni, az utóbbihoz Retail licenc, termékkulcs kell. Az OEM esetében max. esetleg Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenccel, vagy telefonos ügyfélszolgálaton keresztül oldható meg az újraaktiválás másik hardveren, lásd az előzőleg linkelt hozzászólásokat, illetve pl. ezt.

"Aztán vettem egy teljesen új konfigot azon is simán ment minden."

Az előző hardverhez tartozó OEM licencet azon max. esetleg az előbb említett módszerekkel lehet használni, megoldani az újraaktiválást. Vagy akkor, ha pl. használtam veszel egy gépet, alaplapot és ahhoz már tartozik az előző tulaj jóvoltából Windows 10 Home digitális licenc, mert akkor automatikusan aktiválódik digitális licenccel az általad telepített Windows 10 Home kiadás is.

"Azért gondolom , hogy korlátozva van a hardverek száma mert ilyet is találtam:"

Normál esetben egyszerre 1 db eszközön használható az adott Windows 10 termékkulcs, licenc. Ha Retail, akkor egy másik gépen történő használatnál javasolt előtte a régin deaktiváni, eltávolítani a termékkulcsot, ehhez is direkt linkelve volt egy válasz előzőleg. Ha OEM, akkor arra vonatkozóan meg lásd az előbb leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#127207) Sztyepadzso válasza t.imi (#127102) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Megy?

(#127208) coco2 válasza nubreed (#127155) üzenetére


coco2
őstag

Emagról én a magam részéről soha az életben semmit :)

Én kb egy hónapja mászkáltam megbízható + olcsó kulcs források után, és végül náluk kötöttem ki. W10 pro retail kulcsot vettem, plug&play tette a dolgát.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#127209) King Unique válasza coco2 (#127208) üzenetére


King Unique
titán

És amit ott kaptál, aztán ténylegesen is W10 Pro Retail termékkulcs, megnézted, valamint pl. ShowKeyPlus programmal is?

(#127210) Thermaltake


Thermaltake
tag

(#127211) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Szerettem volna win10 alatt egy mappát jelszóval levédeni és a következő [leírás] alapján végeztem el a műveletet, meg is adtam egy jelszót de amikor végeztem, az egész mappa eltűnt, nem találom sehol.
Mi történhetett?
Van valamilyen megoldás arra, hogy újra előtudjam varázsolni? ( fontos lenne, rengeteg kép amire szükségem lenne)

Köszönöm!

(#127212) Pkc83 válasza King Unique (#127206) üzenetére


Pkc83
őstag

Oké értem. Akkor nem kinlódok vele veszek egy újat.
Azt azért jól gondolom , hogy nem kell újratelepítenem a wint
hanem csak megadom a frissen vásárolt win 10 home termék kulcsot
és azt le kellene fogadnia ugye?
Köszi a segítséget. :R

(#127213) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Az utóbbi egy-két hétben folyamatosan kifagy egy játék. Párszor volt már blue screen (mindig más hibával), de sokszor van, hogy megfagy a kép és mást nem tudok csinálni csak újraindítani.
Memória tesztet futtattam, nem írt hibát. Hardver nem változott, ezzel a játékkal két éve játszom gond nélkül.

Valakinek ötlete?

.

(#127214) Cs1csó válasza Troy. (#127213) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak egy bizonyos játékkal? Töröld le a játékot és telepítsd újra, frissítsd a VGA driver-t, frissítsd az oprendszert. Ha van a gépedben SSD és HDD is és a játék a HDD-n volt telepítsd az SSD-re.

(#127215) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Kb. 2 hete telepítettem jogtiszta októberi verziót, és kb. heti 1 alkalommal "nagyon" lassan indul a gép(a szokásos ~10mp helyett ~1-2 perc).
Ilyenkor a megbízhatóságfigyelő azt mondja, hogy nem lett leállítva megfelelően a windows előző nap, holott normálisan ki lett leállítva.
Maga a gép stabil telejsen, nincs semmi BSOD vagy restart, csak ez a lassú indulás..
Van valakinek ötlete?

(#127216) Cs1csó válasza RexpecT (#127215) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. kapcsold ki a gyors indítást, vezérlőpult - energiagazdálkodás
2. futtas egy-két kártevő keresőt lehet valami bezavar, olyat ami nem települ tehát nem barmolja a rendszered: AdwCleaner, Emsisoft EK, drWebCureIt

Ha ezek nem segítenek, akkor az eseménynaplóban megnézni melyik az a program ami miatt nem áll le rendesen a gép és azt eltávolítani tesztelni majd ha nagyon kell újratelepíteni és megint tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#127217) Troy. válasza Cs1csó (#127214) üzenetére


Troy.
addikt

Igazság szerint egyszer megcsinálta a windows asztalon is. VGA driver csere már volt, új és régi is, nem segített. SSD-n van. Most kétszer is megfagyott a kép játékon belül.

szerk: Ami érdekes, van hogy 2-3 órán keresztül semmi baja, lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

.

(#127218) Cs1csó válasza Troy. (#127217) üzenetére


Cs1csó
félisten

Windows eseménynapló mit mutat? Ha játék alatt - ami ugye nagyobb terhelést jelent - lehet, hogy a tápegység a ludas. Ha a játékban fixen menetrendszerűen jön a hiba akkor esetleg egy másik tápegységgel másik VGA-val is ki lehetne próbálni a gépet.

A RAM modulokat cseréld meg. Telepítsd újra a gépet (legfrissebb MS honlapjáról leszedett MCT-vel készített Windows 10 ISO-val)

(#127219) RexpecT válasza Cs1csó (#127216) üzenetére


RexpecT
addikt

:R

(#127220) v.attis válasza v.attis (#127194) üzenetére


v.attis
őstag

Erre valami ötlet, jótanács?

(#127221) Orlin válasza Restart® (#126544) üzenetére


Orlin
addikt

Sziasztok!

A bejelentkezésnél a pin kódot már tényleg nem lehet kikapcsolni?
2019-ben tettem fel az előző rendszert akkor kitudtam kerülni vagy kapcsolni utólag a jelszót ,de most nem találok rá lehetőséget az egy-két hete telepített rendszernél.

Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#127222) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Ugyan a következő nem is probléma, csak furcsáig.
Szóval van ez a színes buborék képernyő kímélő. Nekem nagyon tetszett régen, hogy kimerevítette a képet, így arra tolta a buborékokat. Most meg akármilyen számítógépen beállítottam eddig, mindig gusztustalan fekete háttérre nyomja. Ez direkt változott meg, vagy beállítás kérdése?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#127223) Troy. válasza Cs1csó (#127218) üzenetére


Troy.
addikt

Eseménynaplón belül melyik fület?

.

(#127224) Cs1csó válasza Troy. (#127223) üzenetére


Cs1csó
félisten

Felügyeleti események összegzése résznél a hibákat az adott időpontot nézve.

(#127225) Troy. válasza Cs1csó (#127224) üzenetére


Troy.
addikt

Az utolsó két napot kimásoltam ide: [link]

.

(#127226) bghistvan válasza bghistvan (#127211) üzenetére


bghistvan
senior tag

Erre valaki?

Milyen úton-módon tudnám visszanyerni az "eltűnt" mappát?

(#127227) Cs1csó válasza Troy. (#127225) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt az időpontot nem tudom visszakeresni amikor konkrétan a játék alatt jött a hiba.

Amúgy csinálhatnál egy tesztet: futtasd a játékot, ha jön a hiba utána nézd meg mi a legfrissebb hibajelentés.

(#127228) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Üdv mindenkinek!
Van a win gépházban a tárterület beállításoknál egy lehetőség, hogy ki lehet kapcsolni a rendszervisszaállítási lehetőséget. Ez durván 10 GB, amit nyernék vele. Ezt érdemes kikapcsolni, ha életemben nem használtam még visszaállítást? Illetve vannak még trükkök, ahol területet lehet nyerni?
Lomtár beállítást már megtaláltam, az is feleslegesen nagy.

[ Szerkesztve ]

(#127229) coco2 válasza King Unique (#127209) üzenetére


coco2
őstag

Linkelek pár képet, mit látok utólag.

Szóval amit kaptam, és felhasználtam, arról a showkey plus summary ezt mutatja, a showkeyplus keresője ezt írja vissza róla, a linkről a konzol parancs ezt dobta ki, és a windows gépházban ezt látom.

Van a képeken olyasmi, ami "gyanús"?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#127230) Doky586 válasza bghistvan (#127211) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"meg is adtam egy jelszót"
Márpedig ilyesmi nem szerepel a linken. Mit csináltál..?

(#127231) zolem


zolem
aktív tag

Üdv. Gondoltam a frissítés miatt lehet, szóval itt kérdezem először. Napokban frissült a w10 és azóta random leáll a gép majd indul és biossal jelentkezik. Ha a biosból kilépek újraindítás után újra bios jelentkezik. De ha kikapcsolom akkor elindul a W10. Mi lehet a bibi?

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#127232) King Unique válasza Orlin (#127221) üzenetére


King Unique
titán

De, ki lehet kapcsolni most is, amiről már számtalanszor volt szó itt, lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#127233) King Unique válasza Pkc83 (#127212) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszok, az ott linkelt hozzászólások lényege részben pont az volt volt, hogy hardvermódosítás esetén a Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenccel normál esetben megoldható az újraaktiválás, vagy ha máshogyan nem megy, akkor a telefonos ügyfélszolgálaton, automatán keresztül. Az nem teljesen világos nálad most mi a helyzet, pl. az utóbbit már próbáltad-e, de igen, ha veszel új W10 Home termékkulcsot, azzal is értelemszerűen megoldható az újraaktiválás, ami miatt nyilván nem kell újratelepíteni a W10-et.

(#127234) King Unique válasza bghistvan (#127211) üzenetére


King Unique
titán

Az a leírás az EFS használatát taglalja, ahol nem világos hol és milyen jelszót adtál meg, meg miért tűnt el a mappa, nem-e lett esetleg rejtettként beállítva, de szükség esetén megoldható a decrypt.
Egyébként erről is volt már szó itt többször, mármint hogyan lehet mappát/partíciót jelszóval levédeni, lásd egy másik esetnél leírtakat + ezt.

(#127235) bghistvan válasza Doky586 (#127230) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szia!

A speciális attribútumok útán jött fel egy kis ablak aminél ha jól emlékszem az volt hogy biztonsági jelszó megadása (kétszer) és biztonsági másolat készítése opció is volt amit leokéztam, ezután tűnt elaz egész mappa......

(#127236) bghistvan válasza King Unique (#127234) üzenetére


bghistvan
senior tag

Értem, ha esetleg rejtettként van beállítva tegyük fel, akkor azt hogyan tudnám visszaállítani mielőtt az efs-t próbálnám?

(#127237) King Unique válasza Jack Oneill (#127228) üzenetére


King Unique
titán

A rendszer-visszaállítás alapesetben nincs is bekapcsolva, azt a felhasználónak kell külön, ha használni akarja és ott az is beállítható mekkora lemezterület legyen lefoglalva a visszaállítási pontoknak. Vagyis ha nálad célirányosan be volt, akkor nem világos most miért kapcsoltad ki, meg hogyan jön ehhez a gépházban a Tárterületsegéd, amivel törölni lehet az egyes szükségtelen fájlokat, nem az előbbit be/kikapcsolni? :))
Azt neked kellene tudni, hogy esetedben érdemes volt-e kikapcsolni, de ha egyáltalán nem használod és van mindig naprakész rendszermentésed beépített eszközzel / külső programmal készítve, akkor valóban nem szükséges. Amúgy meg hasznos funkció a rendszer-visszaállítás, van hogy nagyon jól tud jönni 1-1 visszaállítási pont és nem feltétlen azon a pár-néhány GB-on érdemes spórolni, amit lefoglalhat.

Ha kevés a szabad lemezterület, akkor első lépés, hogy megnézed esetedben mi és mennyit foglal le. Majd a takarításhoz ott van a lemezkarbantartó, gépházban a Tárterületsegéd ami működése automatizálható is, valamint a lemezterület felszabadítása a Windows 10 rendszerben leírásban taglaltak. A fájlok törlésénél meg egyrészt beállítható hogy az adott meghajtón a lomtár mekkora lemezterületet foglalhat le és legyen-e megerősítő üzenet törlés előtt stb., másrészt létezik Shift + Delete módszer is a "végleges" törléshez, nem feltétlen muszáj mindent a lomtárba mozgatni és ott tárolni.

[ Szerkesztve ]

(#127238) Doky586 válasza bghistvan (#127235) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs a gépednek jelszava?
Ha újraindítod be tudsz (még) jelentkezni..?

[ Szerkesztve ]

(#127239) bghistvan válasza Doky586 (#127238) üzenetére


bghistvan
senior tag

De, használok belépési jelszót, a gépbe továbbra is betudok lépni.
(most nem vagyok egyebkent otthon, sajnos nincs előtte a laptop)

(#127240) King Unique válasza bghistvan (#127236) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk ott van a rejtett, védett mappák, fájlok megjelenítésének bekapcsolása lehetőség, azzal. :)) De amúgy nem teljesen világos hogyan tűnt el nálad az a mappa az EFS használatánál, normál esetben nyilván nem kellene utána köddé válnia... Egy ki/be jelentkezést, vagy újraindítást lehet nem ártana megpróbálni, majd utána újra megnézni.

(#127241) spanyoll


spanyoll
addikt

Tapasztalt mostanában (1-2 hónapja mondjuk) valaki olyat, hogy úgy fogy el a memória, hogy régebben nem volt ilyen?
Ugyanaz a mértékű felhasználás, de mostanában néha olyan szinten tűnik el a ram, hogy kifagy a gép, hard reseten kívül szart se tudok vele csinálni.
16gb van, oké, használom rendesen, de mondom eddig nem volt ilyen baj.
Létezik, hogy valami frissítéssel kaptuk meg ezt a "featuret"? Vagy van esetleg valami módszer, hogy ne nyisson már meg a win olyan dolgokat, amiket nem tudna lekezelni és ne crasheljen?
Felhasználás képkidolgozás, tehát van, hogy fut a PS, BR, Chrome videó tabbal(tudom, az zabálja a ramot, de akkor is...), spotify, messenger app.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#127242) King Unique válasza coco2 (#127229) üzenetére


King Unique
titán

A mellékelt screenshotok alapján stimmel, valóban Windows 10 Pro Retail termékkulcsot kaptál, tehát ez a jobbik eset az ilyen olcsóbb forrásoknál. :K
A rosszabbik az, amikor a szintén W10 Pro Retail néven hirdetett termékkulcs ellenére W10 Pro MAK termékkulcsot küldenek, meg az eredetileg rendelt/vásárolt W10 helyett W7/8.1 termékkulcsokat (példa), ezért is kérdeztem, hogy te milyet kaptál, milyet küldtek.

[ Szerkesztve ]

(#127243) Cs1csó válasza spanyoll (#127241) üzenetére


Cs1csó
félisten

:N
Nálad van valami gebasz. Futtass pár keresőt pl. AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIt
lehet valami huncutság.

Esetleg manuálisan is keress frissítést hátha az megoldja - ha van még beragadva javítás -

(#127244) spanyoll válasza Cs1csó (#127243) üzenetére


spanyoll
addikt

Akkor jó. Mármint nem jó, de legalább tudom, hogy nem egy globális probléma és elő tudom ásni a megoldást.
Köszi a tippet, vadászok frissítéseket, meg megnézem az ajánlott progikkal a gépet. :R

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#127245) Cs1csó válasza spanyoll (#127244) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg az aktuális rendszerednek megfelelő teleptítős pendrive-val futtathatsz egy javítást. Az lehet megoldja.

(#127246) Szpisti


Szpisti
addikt

Mi lehet a gond, ha akkor is kéri a jelszót a Windows, ha a "netplwiz"-ben kivettem a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből, de így a pinkód helyett a választási lehetőséget ajánlja fel, hogy mivel lépjek be? (pinkód, jelszó)
A gépházban a "Bejelentkezési lehetőségek"-nél is mindent kikapcsoltam már...

(#127247) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A Windows beállítás szinkronizció müködik egyáltalán vagy csak dísznek van? Minden be van pipálva ...
Felraktam újra a win 10-et de persze a szinkronizálásra klikkelve semmi sem történik.
Eléggé megkönnyítené az új rendszer belakását...
(Nyilván ua a win 10 fiokkal belépve mindkét rendszeren.)

[ Szerkesztve ]

(#127248) spacelab válasza WhiteWalker (#127247) üzenetére


spacelab
tag

Nekem működik. Bár az igaz, hogy fogalmam sincs, hogy mi mindent kellene szinkronizálnia. De olyan dolgok mint pl. háttérkép (ez minek?), billentyűzet kiosztások szinkronizálása működik.

(#127249) King Unique válasza WhiteWalker (#127247) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a Microsoft-fiók használatánál a beállítások szinkronizálására célzol, akkor az igen, nyilván működik, nemcsak dísznek van. Persze ehhez az is kell, hogy legyen mit szinkronizálni, legyen mentve szinkronizált tartalom az adott fiókhoz, vagyis az előző/másik rendszer is Microsoft-fiókkal legyen használva bekapcsolt szinkronizálás mellett és az új telepítésnél is be legyen kapcsolva. + Nyilván meg kellene várni, amíg megtörténik, befejeződik a teljes szinkronizálás, meg egy 0-ról történő újratelepítésnél azt is, amíg a rendszer és az alkalmazások frissítése...

[ Szerkesztve ]

(#127250) WhiteWalker válasza King Unique (#127249) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Igen , erre gondoltam.
Nálam minden be van az új és be volt pipálva a régi rendszeren is , de ennek ellenére még az alapvető beállítások sincsenek sehol.
Az MS fiók Gmail , nem pedig Outlook.
Létezik, hogy ezért nem csinál semmit.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.