Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126601) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Nem találok sehol hardver segítség rovatot itt a mobilarenan.
Tudnátok nekem linkelni egyet?
Vagy esetleg itt is feltehetek egy kérdést, ami nem windowshoz, de pc-hez tartozik?
Elore is koszonom.

(#126602) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Felhasználó fiókkal lenne kérdédem.
Hozzáadtam egy új nem rendszergazdai fiókot és az asztalon megjelentek a telepített alkalmazások ikonjai. Ezeket töröltem mert elég nekem oda csak a böngésző és az email ikon.

Aztán mikor vissza léptem a rendszergazda fiokomba , akkor látom , hogy az én asztalomrol is törölte a rendszer az ikonokat amiket a másik fiokba töröltem. :W

Ez miért van? Nem független egymástól a két fiók? MacOS-n igy volt legalábbis...

(#126603) Black&White válasza zolee001 (#126599) üzenetére


Black&White
addikt

Én úgy tudom win 10 alatt nem kell semmilyen driver. :F

(#126604) zolee001 válasza Black&White (#126603) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor ezt közöld a windowsoddal is mivel a képernyöképeden pont arra panaszkodik (magyar nyelven!)
Ellenben,hogy az miféle masina amiben próbálkozol az csak távolbalátoknak derül ki mivel ilyen elhanyagolható infókat nem közölsz

(#126605) Black&White válasza zolee001 (#126604) üzenetére


Black&White
addikt

Itt kezdődik a történet: LINK

(#126606) suste válasza hhgygy (#126595) üzenetére


suste
veterán

Céges laptop...

(#126600) zolee001
Ha a 3 méretre gondolsz (nagy, közepes, kicsi), akkor ez pont ugyan azt csinálja mint a CTRL+görgő, vagyis csak a valós ikont méretezi, a háttér marad széles :(.

Valahol tuti állíthatónak kell lennie, ha sikerült elállítgatni :)

(#126607) Fire/SOUL/CD válasza suste (#126606) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt ellenőrizd a kijelző beállításokban: Méretezés és elrendezés
Itt ha nem ajánlotton van, akkor laposokon lehetnek olyan aprók az ikonok, hogy min. 10 dioptriás szemüveg kell, hogy lásd őket (elolvasni őket, ahhoz meg 15 dioptria vagy 15 centire kell belehajolni a monitorba.) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126608) zolee001 válasza Black&White (#126605) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550I-AORUS-PRO-AX-rev-10/support#support-dl-driver-sataraidahci
Mivel elég szivatós (gagyibájt módra) a lap , nagyon nem mindegy melyik slotban van az ssd igy passz
De a driverek ott vannak,pendrive kiir és a setup alatt beadod neki
Manual olvasása ajánlott

(#126609) suste válasza Fire/SOUL/CD (#126607) üzenetére


suste
veterán

Igen, itt állítgattam már.
Először 125%-ra tettem, pont azért hogy ne legyenek miniatűrök, meg a régi gépen is így volt.
De amióta meghülyült, azóta visszatettem 100%-ra, de az ikon háttér szélesség maradt óriási.
Valami itt ragadhatott be, de nem tudom hogyan állítsam vissza :W

Már az "Easy of Access" résznél is visszaállítottam mindent az eredetibe, de ez sem segített.

(#126610) Black&White válasza zolee001 (#126608) üzenetére


Black&White
addikt

Köszi, de ez sem segített.
A manual kb semmit nem ér, de ez szerintem kb. minden modern lapnál így van.

(#126611) zolee001 válasza Black&White (#126610) üzenetére


zolee001
őstag

Sajnos nem,elég sok nem képes ilyen-olyan (m.2,nvme stb) bootra avagy egyéb szivatás van spórolásból
Manualban biztosan benne van,hogy képes e picEx ssd bootra

(#126612) Geth válasza Black&White (#126610) üzenetére


Geth
addikt

A lap maga képes NVMe bootra (az utolsó EFI verziót ellenőriztem, benne van a szükséges modul), meg is lepne ha nem tudná, nem régi lap.
Ha egy működő Win alól nézed, milyen storage controller driver látható ott a device managerben?

[ Szerkesztve ]

(#126613) Black&White válasza Geth (#126612) üzenetére


Black&White
addikt

Köszi, hogy utánajártál!
Most ott kellett hagyjam a gépet, később megnézem.

(#126614) King Unique válasza d3tox1c (#126601) üzenetére


King Unique
titán

A mobilaréna oldalán is ott vannak témakategóriák szerint a különféle topikok, nem világos mit nem találsz. :F Meg a nem a Windows 10-et érintő PC-s kérdéseket, pl. hogy milyen RAM-ot / alaplapot vegyél stb., nyilván az azzal foglalkozó céltopikban kellene feltenni, nem itt. :))

(#126615) King Unique válasza rii (#126590) üzenetére


King Unique
titán

Jaj, ezek a "nem látni" esetek... :DD

Az mondjuk alap, hogy Windowsoknál a fájlkezelő helyett elsődlegesen eleve az eszközkezelőben és a lemezkezelőben kellene megnézni a merevlemezt. Ahol ha már inicializálva, particionálva, formázva van a HDD, akkor csak meghajtóbetűjelet kell hozzárendelni a rajta lévő kötethez. Ha nincsen, akkor értelemszerűen inicializálni, particionálni, formázni kellene a lemezkezelőben, ilyen egyszerű. :))

(#126616) Black&White válasza Geth (#126612) üzenetére


Black&White
addikt

Összeraktam a régi konfigot is (adataimnál), beleraktam az SSD-t egy nvme adapterbe és ugyanazzal a telepítővel minden rendben:

:(((

[ Szerkesztve ]

(#126617) Doky586 válasza Black&White (#126616) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáltad már az M2-t átdugni a másik slotba? (gépen belül)
A sata lemezekből kihúztad az adatvezetéket is? (vagy csak a tápot?)

[ Szerkesztve ]

(#126618) Black&White válasza Doky586 (#126617) üzenetére


Black&White
addikt

Persze, mindkettőben kipróbáltam (az alsót csak egyszer, mert rohadt macera 😊) és soha semmi más eszköz nem volt csatlakoztatva, amíg telepíteni próbáltam a win-t.

(#126619) Geth válasza Black&White (#126616) üzenetére


Geth
addikt

Ezt most nem tudom miért nekem írod, én az adapter nélküli működő win alatti device managerben a controllerre lennék kiváncsi.
(Az adapter simán tekerhet egyet a driver sztorin. Pl. próbáltad a problémás lapban adapterrel? :))

[ Szerkesztve ]

(#126620) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Kéne egy kis help, hogy merre induljak el.

Adott egy Windows 10-es noti ( Lenovo G580, B960, SSD ), és nem megy a mikrofon.

Állítólag jött egy frissítés, azóta nem megy. Kipróbáltam egy másik SSD-vel, amin egy Win 8.1 van ,azon megy a mikrofon.
Frissítések között semmi ilyet nem találtam viszont

Leszedtem a gyártó oldaláról a hivatalos drivert, telepítettem, és hang van , ahogy eddig is, de mikrofon nincs.

Külső eszközzel sem tudtam működésre bírni.

Kérdés, mit kellene állítani a Win10-ben, hogy a mikrofon menjen? Eszközkezelőben sincs tiltva pedig.

Előre is köszönöm a tippeket. Ja és Realtek-nek írja, de Conexant amúgy.. Azzal meg már szívtam egyszer a HP gépeknél ismert okokból.

szerk: Közben matattam, és megtaláltam a Mikrofon adatvédelmi beállításainál egy BE opció hiányzott... Vagy user-error ,vagy a Windows kapcsolta ki..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#126621) Pyttawrx válasza Graphics (#126620) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C Pont ezt akartam írni, de látom a végén meglett :)

[ Szerkesztve ]

(#126622) Doky586 válasza Black&White (#126618) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt már próbáltad, hogy amikor a telepítő nem látja az ssd-t akkor újraindítás, telepítő ki + GParted-live pen bedug (ugyababba a lukba) és arról bootolsz. Az látja-e az SSD-t?
(nem-e tréfált meg az adományozó hogy tárolókészletnek konfigurálta, mert akkor valóban nem látszódik) [kép]

[ Szerkesztve ]

(#126623) Black&White válasza Doky586 (#126622) üzenetére


Black&White
addikt

Köszi a tippet, egy linux telepítő is tervben volt!
De ebben az esetben, nem lett volna ugyanilyen jellegű problémája a régi gépnek is?

#126619 Geth:
Ezt csak, mint új infót írtam.
Sorry, ha úgy tűnik kavarok. Rohadtul nem így képzeltem az utóbbi pár napom... :(

(#126624) Graphics válasza Pyttawrx (#126621) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kicsit már túl van bonyolítva ez a Win10.... Régen driver le-fel és működött, most meg...
Mindegy felfogom tapasztalatnak, mint a kínai SSD-ket :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#126625) RoyBatty válasza WhiteWalker (#126602) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Sajnos nem egészen függetlenek. Kétféle link lehet az asztalon lévő ikonok alatt. Az egyik "All user"-re vonatkozik, a másik pedig az adott userre. A megoldás hogy az alapesetben rejtett "C:\Users\Public\Desktop\" mappából átmozgatod a linkeket a rendszergazda user Desktop mappájába.

(#126626) King Unique válasza Doky586 (#126622) üzenetére


King Unique
titán

Attól hogy tárolókészlet van rajta, még meg kell jelennie a meghajtóknál (példa).

(#126627) Doky586 válasza King Unique (#126626) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igaz csak VirtualBox-ban teszteltem 20H2 telepítővel, de nálam sem jelent meg..

(#126628) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok! Létezik, hogy a 20H2 óta nem tudok csatlakoztatni ISO fájlt a windows-ban?
Jobb gombbal az ISO-ra kattintva hiányzik a "Csatlakoztatás" menü, és a Társításban sincs ott a "Windows intéző", manuálisan kiválasztva az Explorer.exe-t, pedig nem is akarja ahhoz társítani, azt írja ki, hogy nem megfelelő fájltípus. Már több ISO-val is próbálkoztam, olyannal is, ami még kb. egy hete működött...

(#126629) Cs1csó válasza Szpisti (#126628) üzenetére


Cs1csó
félisten

Már telepítettem játékot ISO-ból. Valami nálad lehet. Esetleg lefuttatni pár javító parancsot, vagy csatlakoztatni a pendrive-ot rajta a telepítő és arról indítani a javítást.

(#126630) King Unique válasza Szpisti (#126628) üzenetére


King Unique
titán

Nem lett elállítva az alapértelmezett program, eszerint már próbáltad?

(#126631) Szpisti válasza King Unique (#126630) üzenetére


Szpisti
addikt

Pont eszerint próbáltam, de az legalsó rész nem is így van már a Windows-ban...
Milyen javító parancsokkal próbálkozzak?

(#126632) zolee001 válasza Black&White (#126623) üzenetére


zolee001
őstag

NVMe SupportAllows you to enable or disable NVMe device(s). (Default: Enabled)This item is configurable only when Fast Boot is set to Enabled or Ultra Fast

Manual olvasása ismételten ajánlott

(#126633) WhiteWalker válasza RoyBatty (#126625) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi , ezt megnézem.
Gondolom ha telepítek valamit legközelebb , akkor a végén ne az "all user" -re tegyem a pipát , hanem a "current"-re - vagy , hogy nevezi a Windows , most ezt fejből nem vágom.:B

(#126634) RoyBatty válasza WhiteWalker (#126633) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Igen, ezt is érdemes megcsinálni. Sajnos akadni fog még ezek után is néhány app, amelyik rákérdezés nélkül az "all user" mappájába telepíti a linkjét, de szerencsére ez már elég ritka.

(#126635) Kolondrum

Üdv! Nem lehet valamit kezdeni azzal a jelenséggel, hogy ha havonta kb 1x elinditom a laptopot akkor ne akadjon használat alatt mert ő frissit? Ez katasztrófa ami ezen a téren megy minden használatkor. I7-es, SSD stb.

(#126636) Szpisti válasza Szpisti (#126631) üzenetére


Szpisti
addikt

Hmmm... Elképzelhető, hogy az Explorer.exe legújabb verziója már nem csatlakoztatja az ISO fájlokat?

(#126637) Doky586 válasza Kolondrum (#126635) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak szoktál aludni is. Állítsd be hogy akkor frissítsen.. :K

(#126638) Kolondrum válasza Doky586 (#126637) üzenetére

Akkor nekem nem megy a gép ha nem kell. Amúgy életszerütlen, hogy ha néha hazahozom a munkát, akkor előtte kapcsoljam ezért be előtte. Viszont most ez lesz, csóró laptop maxon pörög forró.

(#126639) Black&White válasza Geth (#126619) üzenetére


Black&White
addikt

Itt van az összes kép, ami aktuális lehet: [link]

(#126640) Black&White válasza Black&White (#126639) üzenetére


Black&White
addikt

update!

Most, hogy fent van a Windows a SATA winyón megnéztem, hogy újra elindítva a telepítőt ott van e a Kingston nvme a telepíthető tárhelyek között?És igen!

Na most az a kérdés, miért csak akkor él ez az opció, ha a winyó is csatlakoztatva van.

(#126641) Doky586 válasza Black&White (#126640) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És mit mutatott a gparted..?
Vagy már azzal törölted?

[ Szerkesztve ]

(#126642) King Unique válasza Kolondrum (#126635) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt az nem újdonság, hogy a frissítések telepítése közben jobban megugrik a rendszerterhelés, de azért egy i7 CPU, SSD stb. felállásnál annyira nagyon nem kellene, én ennél gyengébb hardverkonfigurációjú laptopon közben netezni, egyéb programokat futtatni szoktam, stb.
Másrészt ha ilyen ritkán használod, hogy csak havonta 1x kapcsolod be, akkor miért is csodálkozol azon, hogy akkor éppen frissít? :F Ha normális ütemben lenne használva és frissítve a gép, illetve rajta a Windows 10, akkor nem lenne téma, pláne hogy csak havonta 1x van kötelező frissítés, aminek az időpontja eleve ismert (minden hónap 2. keddje helyi idő szerint este 19 órától)... Meg ugye egy havi kumulatív frissítés teljes telepítése nem 1 napig tart, hanem kb. 10 perc, negyed óra, vagyis nem mintha annyira hosszas lenne. Valamint ha éppen nem aktuális a frissítés, akkor ott van ám közvetlenül a gépházban a Windows Update menüpontban a 35 napos szüneteltetés lehetősége, ha esetleg eddig még nem sikerült volna megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#126643) Black&White válasza Doky586 (#126641) üzenetére


Black&White
addikt

Azt még nem néztem meg.
Egyelőre próbaképp végigengedtem a telepítőt.
Csak az a baj, hogy ez így nem végleges megoldás...két win van egymás mellett.
A rendszernek fenntartott, boot dolgokért felelős partíció a winyón van.

(#126644) zoli62


zoli62
addikt

Egy lepkefing se volt az őszi frissítés telepítése.

(#126645) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Megszállták a kis településeket a külföldiek...
Hogy ezt most miért ide írom?

Me' hónap' Holland, Flamand, Török és Görög nyelven kell telepítenem W10-t....
(Most mondom, hogy a Török-ön, be fog xarni a Translate) :DDD
Ja, Én is... :)) :C

Megrögzött "hieroglifák" alapján fogok valamit csinálni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126646) movax válasza Fire/SOUL/CD (#126645) üzenetére


movax
őstag

Egy magyar fordításnál azok sem rosszabbak. Lásd HDD Hangerő és társai.

[ Szerkesztve ]

(#126647) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#126645) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sorosnak dolgozol..? :(((

(#126648) kyra2016


kyra2016
újonc

Sziasztok!
Tegnap úgy döntöttem,hogy a biztonság kedvéért klónozom a teljes winchestert windosw10el.
Érthetetlen módon a klónozás közben megállt és utána már csak az eredeti winchester sem indul el.
Próbáltam helyreállítani többféle képpen:
- rendszer visszaállításnál látszódnak a mentett időpontok utána a következő fülnél nem lehet kiválasztani az időpontot,mert szürke.
- lemezkép is volt,van a winchesteren, de abból sem akarja a visszaállítást valami biztonsági dolog miatt.
( 2TB os winchester az eredeti, de 1TB -osra állítanám vissza,mert nem akarom az eredetit elveszíteni.)
Lehet ez a baj? 2 TB-os kellene?
A rajta levő adat kb 100 Gb tehát nem foglal sok helyet.
Partíciónálóval látszódnak a partíciók /boot,Restore.../ és szemre nem változott semmu , de valamiért nem indul,pedig a klónozással nem változik az eredeti...
A winchester nem régi idáig nem volt vele baj...

Milyen megoldások lehetnek ?

(#126649) Pyttawrx válasza kyra2016 (#126648) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem esett szó, hogy mivel klónoztad és hogy.
ezért szoktam én pl ha lehet pl futó rendszer alól lementeni az image-t, majd onnan restore amire akarom, vagy egyből arra amire szeretném klónozom, és nem mentem az image-t.
Erre én 2 progit használok:
1. Macrium reflect free
2. MiniTool Partition Wizard Free (ezt ritkábban)

(#126650) korcsi


korcsi
veterán

Azt az Intel-es frissítést nem tudom fel rakjam e, nem tűnik túl frissnek :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.