Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127501) csucsbicep válasza OldMike (#127472) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igen, azt értem alatta. Köszi a segítséget, ezt kipróbálom!

Csupingo: Nem megy sajnos, hiába tallózok neki újat, az említett négy esetben nem működik. Én talán 98-nál, már nem tudom, de akkor működött szépen.

(#127502) Csupingo válasza csucsbicep (#127501) üzenetére


Csupingo
veterán

Közben én is megnéztem. Igazad van, a win10 már nem is listázza pl. a bejelentkező hangot sem. A 7-est használom, azon néztem meg gyorsan mikor kérdezted. Annál még ott van, nem hittem volna, hogy ebbe is belekutyulnak a 10-esnél, azért csodálkoztam a kérdésnél.
Külső progit, a winaerotweakert javasolják hozzá.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127503) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Érdekes kérés merült fel a családban:
Van egy laptop, win10 van rajta és szeretnének rá egy partícióra egy másik win10-et telepíteni. Ilyenkor kell új liszensz?

(#127504) KillBorn


KillBorn
senior tag

Sziasztok! Egy kis tárhely anomália megoldásában szeretném a segítségeteket kérni, a képen kijelölt problémám van. Hiányzik az ~5 Gb vagy nem? (20H2 19042.631) :R

szerk.: Annyit még, hogy tegnap lefutott a lemezkarbantartó, 4 GB windows update telepítő törlése után nem lett több a szabad hely.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#127505) King Unique válasza qqcqqc (#127503) üzenetére


King Unique
titán

Ha a másik W10 is Pro lenne és tartozik az adott gépnél már Pro kiadáshoz digitális licenc, akkor elvileg termékkulcsot sem kell megadni és beaktiválódhat automatikusan. Viszont 1 OEM/Retail licenc normál esetben egyszerre csak 1 eszközön, 1 rendszeren használható, többnél már előfordulhat aktiválási probléma, hibaüzenet. Bár nem minden esetben, mert pl. korábban a felsőoktatásban osztogatott MSDNAA Retail licenc egyidőben akár 2 gépen, 2 W10 rendszeren is használható volt (példa).

(#127506) King Unique válasza KillBorn (#127504) üzenetére


King Unique
titán

Mi a kérdés, amikor a fájlkezelő és a TC is 214 GB szabad terület mutat? :))

(#127507) csucsbicep válasza Csupingo (#127502) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem igazán a kedvencem a windows10, szívesebben mennék vissza 7-re.

(#127508) KillBorn válasza King Unique (#127506) üzenetére


KillBorn
senior tag

Most vettem észre azt én is, így még furább :D Tegnap lefutott a beépített lemezkarbantartó, 4GB windows update telepítő törlése után nem mutat több a szabad helyet. :F

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#127509) qqcqqc válasza King Unique (#127505) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát ez egy Dell Latitude 5400, szerintem beégetett OEM pro win10. Akkor kéne egy másik licensz is hozzá. Mondjuk a célra, amire kell egy aktiválás nélküli win is jó, nem tudom mennyire kavarna be a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#127510) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Lehetőség szerint registry kotorászáshoz kérnék segítséget. Van teljesítmény séma beállításnál ez a 2x 99% értékem cpu korlátozásra:

Szeretném ezeket nem kézileg menüpontokon keresztül lépkedve állítani be, hanem valami scriptből. Megírom, klikkentek, lefut - úgy lenne kényelmes. Elérhetőek ezek valami registry kulcson? Vagy bárhogy máshogy mint manuálisan menükön keresztül lépkedve?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#127511) zolee001 válasza coco2 (#127510) üzenetére


zolee001
őstag

Beállitod,export reg,elmented majd import
Group policy
Amugy erre való a power schema,annyit készites amennyi jól esik és voalá,1 klikkre aktiválódik

(#127512) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hello,
Mostanában visszatérő probléma, hogy win 10 nem kapcsol ki. Ilyenkor hiába nyomkodom a lekapcsolás/újraindítást nem történik semmi. Bekapcs gom lenyomására meg kiírja, hogy leállítás, de csak pörögnek a bogyók.

Néha sikerül megoldani egy sfc scannow parancsal, de van amikor nem.
Mi okozhatja ezt, hogy lehetne kideríteni?

(#127513) coco2 válasza zolee001 (#127511) üzenetére


coco2
őstag

Ahhoz az 1 klikkhez előbb kell pár másik, mire odaérek a menüben :) Az asztalra kirakott ikon, amiből registry kulcsot írok át, az tud csak 1 klikk lenni. De mondjuk létrehozok másik energia sémát, beállítgatok oda is egyesével mindent, oké. Energia sémák között váltani létezik valami console-os parancs, amire batch file-t írhatnék?

Export / import reg annyival problémás lehet, hogy az nem csak 1 dolgot ír át, hanem mindent. Nem gondoltam mindent átírni. Azt a két értéket elég. Sőt, igazából elég csak a hálózatról üzemelés esetén váltogatni a 99 / 100% között oda vissza.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#127514) craftsman01


craftsman01
senior tag

Hali.Egy kérdésem lenne. Fiamnak raktam össze gépet,felkerült a win,de mondtam neki majd veszek kódot aktiválni. Most mentem hozzá,de érdekes mód azt írja aktivált.Van Microsoft fiókja illetve Game pass előfizetése. Szerintetek,hogy lett aktivált? Mert nekem ötletem sincs. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#127515) King Unique válasza craftsman01 (#127514) üzenetére


King Unique
titán

Azt tőle kérdezd. :))
Ha nem ő aktiválta külön, hanem automatikusan lett olyan, akkor az úgy lehet reális, ha a Microsoft-fiókjához már tartozott digitális licenc, vagy pl. vettél használtam egy alaplapot és az előző tulaj által aktivált W10 lévén már tartozott ahhoz az alaplaphoz digitális licenc, aminél automatikusan aktiválódik a Windows 10 ahhoz passzoló kiadása.

(#127516) Doky586 válasza KillBorn (#127504) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Hiányzik ... vagy nem?"
Nem hiányzik.

Egyértelmű hogy a file-kezelő(k) csak az összes és a szabad helyet mutatják pontosan. Mivel sok könyvtárhoz az adott jogon futtató usernek nincs joga. (ez már nem win98 és fat32) :B
Ha pontosabb foglalási adtatok kellenek a könyvtárakról akkor a TreeSize Free programot futtasd.

[ Szerkesztve ]

(#127517) zolee001 válasza coco2 (#127513) üzenetére


zolee001
őstag

Windows mobility center,tálcán rögzités és ott a power,igaz ez már 3 db klikk

(#127518) craftsman01 válasza King Unique (#127515) üzenetére


craftsman01
senior tag

Köszi,használtan vett alaplap.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#127519) buci30 válasza coco2 (#127513) üzenetére


buci30
addikt

Sőt, igazából elég csak a hálózatról üzemelés esetén váltogatni a 99 / 100% között oda vissza.

Mi értelme ennek?
Az okes, hogy kb.60%-60% volt nekem is asszem alapon win telepítés után, és onnan feldobtam 100%.

De a 99/100 között olyan nagy a különbség vagy minek? Köszi

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#127520) jel1


jel1
aktív tag

Sziasztok!

qBittorrenttel van problémám. Nem hajlandó elindulni a Winnel együtt.
Friss telepítés minden.
Ha leveszem a rendszergazdai jogot róla, akkor elindítja (viszont úgy ugye nem tud írni a merevlemezre, működésképtelen)
Mindent kipróbáltam innen:
https://windowsreport.com/startup-folder-wont-work-windows-10

Mi a franc lehet a problémája ennek a csövesnek? Vagy kéne működnie rendszergazdai nélkül is?

Köszönöm a segítséget!

(#127521) Robi_73 válasza ElGatto (#127512) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Nálam 2004-ről 20H2-re történő frissítés óta produkálta ezt a problémát. Nekem egy régebbi vga driver használata oldotta meg a problémát. A KB4586781 például fel sem települ, mindig 0x80073701 hibát dob.

Robi73

(#127522) Geth válasza coco2 (#127513) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom miért fontos a registry, powercfg.exe-vel kb. bármit meg tudsz csinálni: kiolvasni egy értéket, módosítani egy értéket, profilt váltani, stb.
Az oda-vissza váltásra tetszőleges script nyelven (pl. powershell, batch, jscript) írható köré egy néhány soros logika.

Miért pont 99% és 100%? Ahogy mappeli a WIndows a %-okat a proci különböző állapotaira (freki/state), könnyen lehet, hogy a kettő között semmilyen különbség nincs, pl. kerekítés miatt.

(#127523) Csatravi


Csatravi
senior tag

Üdv!
Windows 10-nél nálam be van állítva, hogy a frissítéseket ne töltse le automatikusan csak jelezze, hogy van. Hogy tudom azt megoldani, hogy a felajánlott frissítésekből bizonyos frissítéseket ne telepítsen. Win 7- volt előtte abban kijelölhettem, hogy mi kell. Ezt a lehetőséget itt nem találom.
[kép]
A második frissítést kihagynám.

(#127524) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne a Windows10-zel, hogy futtattam Windows Defenderrel egy víruskeresést. Talált is egyet. Szokásost feldobta, hogy válasszam ki, hogy karanténba helyezem, törlöm, vagy kivételként hozzáadom.
Hiába megyek a karanténra vagy a törlése majd művelet indítására, nem tűnik el.

Újraindítottam a gépet, kikapcsoltam, mi kínja lehet? :U

(#127525) KillBorn válasza Doky586 (#127516) üzenetére


KillBorn
senior tag

Köszöm :R

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#127526) Sanyi52 válasza cross56 (#127524) üzenetére


Sanyi52
tag

Hasonló cipőben járok, kivételt nem enged hozzáadni. A 20H2 óta van talán a hiba.
Szerintem a defender hibája, de megoldást eddig még senki nem adott, én sem találtam semmit a témában. Sajnos.

(#127527) klaczi


klaczi
aktív tag

Tiszteletem
Szeretném megkérdezni, hogyan lehet átlépni az indítási procetúrát, hogy ne kérjen jelszót vagy pin kódot? Sajnos újra kellett a gépet telepítenem és nem emlékszem anno mit kellett csinálnom ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#127528) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Legutóbbi Windows frissítés teljesen hazavágott minden beállítást a rendszerben (Equalizer, egér beállítások, háttér, start menü, minden).

Kérdés, hogy lehetne ezeket a beállításokat visszahozni? Sajnos nagy részéről fogalmam sincs hogy volt, hosszú évek tapasztalata volt beállítani..

(#127529) Sanyi52 válasza Dronte (#127528) üzenetére


Sanyi52
tag

Jártam már így pár napja, írtam is ide, frissítés után nálam az Office-t nem engedte indítani.
Csak a rendszer-visszaállítás segített, azóta rendben felmentek ismét a frissítések és az Office is rendesen indul.

(#127530) cross56 válasza Sanyi52 (#127526) üzenetére


cross56
senior tag

Nálam is azóta van. Sőt a napokban vagy vírus, vagy akkor lehet, hogy ez a frissítés szétvágta a windowst.
Nagyon nehezen tudtam belépni a fiókomba (10x-re kb) és ha sikerült is belépnem akkor csak az ikonokat láttam de a megnevezéseiket nem. Illetve start menü, fájlkezelő is csak az ablakot hozta be, de sem ikonok sem megnevezések nem voltak.
Rendszer alaphelyzetbe állítása oldotta csak meg.

(#127531) Dronte


Dronte
aktív tag

Na igen, próbáltam én is több mindent, de végülis restore lett belőle.. Vicc.
Majd ha lesz türelmem, megpróbálom újra frissíteni :D

(#127532) King Unique válasza Dronte (#127528) üzenetére


King Unique
titán

Milyen legutóbbi Windows-frissítés, havi kumulatív, funkciófrissítés, melyik verziónál, vagy azt úgy kell kitalálni, megtippelni? :F
Hát ha állítólag tényleg a valamilyen xy frissítés után lett ez, akkor értelemszerűen eltávolítani a frissítést, vagy a funkciófrissítést - ha az történt egyáltalán mert ez sem derült ki a leírtakból - visszavonni, stb.
Egyébként érdekes ez a "minden", mert normál esetben nyilván nem így megy, pl. nálam most több Windows 10-verzió is használatban van, mindegyik naprakészre frissítve, volt mostanában több funkciófrissítés is, de megmaradt csaknem kb. minden beállítás, max. a funkciófrissítéseknél resetelődött pár szokásos beállítás, de minden azért nyilván messze nem. :N

(#127533) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok. Fiam szeretne egy csomó mindent kicserélni a gépben, többek közt a lapot és a procit is. Win10 pro retail van rajta, megvan a kulcs is. Kell valamit csinálni előtte, vagy csere után újra telepítés és kulcs megadása? Nem fogja úgy venni, hogy még egy gépen akarja használni, és nem aktíválja?

[ Szerkesztve ]

(#127534) King Unique válasza z123456z (#127533) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat, ahol a lényeg, hogy a hardvermódosítás miatt újratelepíteni sem feltétlen kell a 0-ról a Windows 10-et és szükség esetén az újraaktiválás is megoldható, pláne ha Retail licencről van szó.

(#127535) z123456z válasza King Unique (#127534) üzenetére


z123456z
senior tag

Pedig rákerestem, hogy "alaplap csere", de az első néhány hsz. egész másról szólt, ezért kérdeztem. De köszönöm a segítséget.
Mondjuk ha teljesen újra telepíteném, akkor kell inaktíválni valahogy, aztán újra aktíválom? Vagy mi az ajánlott, ha szeretném kicsit megtisztítani? Vagy teljesen felesleges? Csere+frissítés és kész? 240ssd-n fut a rendszer, de csak 50giga szabad hely van rajta, nem tudom, miket telepít rá a gyerek, mellette van 3tb hdd.

[ Szerkesztve ]

(#127536) ElGatto válasza Robi_73 (#127521) üzenetére


ElGatto
aktív tag

hm most, hogy mondod nálam is azóta, illetve frissítések települése óta vannak gondok...
hihetetlen, néha valami process manager hibát ír :(

(#127537) JohnD válasza z123456z (#127533) üzenetére


JohnD
tag

Szerintem célszerű újra telepíteni, az a biztosabb, és újraaktiválható úgy is.

(#127538) z123456z válasza JohnD (#127537) üzenetére


z123456z
senior tag

Köszi. Akkor csere, majd tiszta telepítés+ kulcs megadása. Egyszerű.

(#127539) King Unique válasza z123456z (#127535) üzenetére


King Unique
titán

De itt pont az a lényeg, hogy nem feltétlen kell emiatt újratelepíteni, meg ha a jelenlegi telepítés, belakott rendszer megtartása a cél. Ellenkező esetben mehet az újratelepítés, ahol újraaktiválás ügyben lásd a linkelt hozzászólásokban leírtakat, illetve a korábbi telepítés inaktiválásánál az ebben leírtakat.

(#127540) qdak


qdak
addikt

Hello,

Miért van az, hogy Win 10 re váltva, az (tálca) ikonok, tök torzak, legalábbis 1-2, idáig nem tűnt fel, most viszont ugyanazon monitoron nézem :F

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#127541) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Kek halált kapok mostanában a géppel, Full random, vmikor 4-5 óra játék után. Merre induljak el, a dumpokat mivel érdemes nézni?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#127542) pube111


pube111
senior tag

Új laptop vásárlásnál mik azok a hardwer minimumok, ami alá ne érdemes menni? 10 éves gyereknek lenne. Van valami jó megoldás idő alapú korlátozásra?

(#127543) #86564352 válasza qdak (#127540) üzenetére


#86564352
törölt tag

Felbontás, skálázás rendben? Tölthetnél fel képmentést a jelenségről.

pube111: SSD mindenképpen legyen benne, 8 GB RAM, szülői felügyelet, böngészőbe reklámszűrő (pl. adguard kiegészítő)

(#127544) coco2 válasza buci30 (#127519) üzenetére


coco2
őstag

Elárulom a nagy titkot :K

Használok alkalmazásokat, amik még a régi érában írodtak, és akkoriban valami ha elindult, nyelte a cpu-t izomból. Mert akkor még nem voltak szálak, stb. Nem ismerik a korlátos teljesítmény fogalmát. Akkoriban nem létezett az a fogalom.

Ha jelenkori cpu-n elindítasz egy olyan alkalmazást, lefoglal egy cpu threadet mindenestül, és olyankor a mai intel procik már elkezdik felváltva turboba kapcsolni a cpu magokat. Nekem van 4 cpu threadem laptopon. A jelek szerint a windows annyira okos, hogy megnézi, mennyit eszik az alkalmazás a cpu-ból, és azt fogja látni, akkor is maxon pörgeti a szálat, amikor 1.2 ghz helyett 3.4-re kapcsol a cpu. Szóval felhasználói kényelmi okokból turboba kapcsolja. És a laptopon felpörög a hűtő mint egy vízturbina a niagarán. Ami persze kell a fenének. 1% cpu elég lenne. Esetleg 2. De 3-nál biztos nem több.

Amire rájöttem, hogy ha nem 100% a cpu teljesítmény, hanem csak 99%, már sosem kapcsol be a cpu turbo. Az az 1% valójában 3x-os szorzóvá változik. És leginkább az a célom, hogy azt letiltsam változtathatóan. Azért változtathatóan, mert amikor pld filmet nézem vagy olyasmi, akkor hatékony, hogy turbot is engedélyezek. Csak amikor legacy appokat használok, olyankor nem. Ha van is alkalmazás-relatív cpu teljesítmény szabályozási házirend valahol, én nem találtam meg.

Eddig 99 / 100% között kapcsolgatni a legjobb ötletem. Talán marhaság, de szegény ember vízzel főz. Ha tudsz jobbat, vevő leszek minden ötletre.

Van jobb?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#127545) coco2 válasza Geth (#127522) üzenetére


coco2
őstag

Powercfg.exe tippet köszönöm, ezt be tudom rakni scriptbe :C

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#127546) z123456z válasza King Unique (#127539) üzenetére


z123456z
senior tag

Kényelmesebb lenne megtartani, csakhát annyi telepítés/törlés meg mittudomén volt már rajta, és soha nem volt karbantarva. De ha felesleges, akkor nem tesszük újra.

(#127547) qdak válasza #86564352 (#127543) üzenetére


qdak
addikt

Pl. ennek az ikonja tuti nem így nézett ki W7 alatt:
[kép]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#127548) #86564352 válasza qdak (#127547) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez így normális végül is, adott programtól függ frissítik-e ez ikont jobbra. Nálam is nézd a qbittorrent kicsit recésebb:

(#127549) zolee001 válasza coco2 (#127544) üzenetére


zolee001
őstag

A min és a max cpu teljesitmény az a energiasémákra vonatkozik,akksiról avagy hálózatból üzemel e a gép
Teljesitmény kell avagy akkuidö magyarul
Amire te gondolhatsz az a affinity ill a turbo funkció,az elsövel tudod szabályozni 1 adott program mennyi magot használjon a turbo pedig értelemszerü
Azon régi programok amik 1 magra/szálra lettek irva semmivel sem gyorsabbak sokmagos procin

(#127550) coco2 válasza zolee001 (#127549) üzenetére


coco2
őstag

Nem arról van szó gyorsabbak-e vagy lassabbak, hanem hogy értelmetlen mértékben megpörgetik a procit + a hűtőt a cpu energiagazdálkodó algoritmus tévedése miatt. Mind a cpu mind a hűtője értelmetlenül pörög fel és nyelik az energiát.

Apropó amit anno a 100/133 mhz-es cpu-k idejében írtak, turbóra pörgetett mai cpu-n (kb 30x olyan sebességen) elég viccesen használhatatlanná válnak.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.