Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127851) King Unique válasza AsakuraDave (#127850) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom hirtelen eldönteni, hogy neked most tényleg ennyire nehéz a felfogóképességed és ennyire nem tudod értelmezni amit már többen leírtak előzőleg, vagy direkt trollkodsz és direkt csinálod itt a cirkuszt? :U

Le volt írva többször előzőleg, hogy más a kettő, más a Store és más a hagyományos, Win32-es programtelepítés, max. az utóbbinál lehet a telepítésnél célkönyvtárat választani, az előbbinél célmeghajtót lehet, az alapértelmezett C-n kívül pl. D-t. Az áruházbeli alkalmazások alapvetően a WindowsApps mappába kerülnek, de létrejöhetnek + mappák is a megfelelő működéshez, nem újdonság. Ami neked is max. esetleg esztétikailag lehet probléma, ha nem tetszik a több mappa, de a meghajtó használatát, illetve pl. egyéb célra történő használatát nem akadályozza, vagyis ilyen téren nincs miről beszélni. Ha ezt továbbra sem sikerül felfogni és megbarátkozni vele, hát akkor ne használj Store-t, vagy ne rakd a D-re az alkalmazásokat és maradjon a C-n, vagy használj játékkonzolt, vagy amit akarsz, leírtak már többen több opciót is, ennyi. A buta megjegyzéseidet meg inkább mellőzd ha lehet, köszi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#127852) Ati8821


Ati8821
csendes tag

Sziasztok! Az adatlapomon szereplő gépre telepíteném a win10-et (csak az SSD van rákötve), 5-10% körül megáll a telepítés a következő hibával:
[link]
Próbáltam másik pendrive-al, újabb és régebbi windows-al is, de minden telepítésnél előjön.
Gondoltam hardverhibára is, de beletettem egy HDD-t, amire már volt op. rendszer telepítve, azzal tökéletesen ment.
Merre keressem a hibát? Van esetleg ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#127853) King Unique válasza Ati8821 (#127852) üzenetére


King Unique
titán

A telepítéshez használt pendrive-ok biztosan jók, a W10 ISO honnan van, a célmeghajtó (SSD) állapota rendben, az ezen válaszban említettek szerint csinálod?

"beletettem egy HDD-t, amire már volt op. rendszer telepítve, azzal tökéletesen ment."

Mármint minden maradt ugyanaz, csak az SSD lett HDD-re cserélve és a HDD-re gond nélkül települt a rendszer ugyanarról a pendrive-ról? Ha igen, akkor logikusan az SSD-vel nem stimmelhet valami.

(#127854) AsakuraDave válasza King Unique (#127851) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Én meg ezt írom le többször, hogy szánalmas és nevetséges megoldása ez a microsoftnak, hogy ennyit se képesek a saját telepítőjükbe beépíteni illetve a rendszerbe megoldani, hogy ne így tegye fel. Nem érdekel, hogy ez store-hoz kötött ez nevetséges ez nem egy gagyi konzol amire szétszorja a fájlokat, de leragadtak ennél a fejlesztők, jól látszik.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#127855) Geth válasza AsakuraDave (#127854) üzenetére


Geth
addikt

És most hogy már sokszor leírtad, most jobb? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#127856) Ati8821 válasza King Unique (#127853) üzenetére


Ati8821
csendes tag

Próbálok minden kérdésre válaszolni:

- 6 különböző pendrive-ot használtam, egyikkel sem ment.
- Igen, a microsoft honlapjáról szedtem a Win10-et.
- F50-es és a legújabb BIOS-sal sem ment.
- Az SSD új, még nem volt rajta semmi. Sata-USB kábellal rákötöttem a laptopra, működött, 100%-os volt.

Sem SSD-re, sem HDD-re nem képes telepíteni.
De ha beleteszek egy másik SSD-t, vagy HDD-t, amin telepítve van az op.rendszer, gond nélkül megy.

Az USB befolyásolhatja? Volt nekem MSI B250M Mortar + i5 7500, ott pl. csak akkor tudtam telepíteni, ha USB2-be volt a pendrive. USB3-as csatiról nem ment.
Ennél a lapnál meg nincs is USB2.

[ Szerkesztve ]

(#127857) King Unique válasza Ati8821 (#127856) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy másik SSD-ről fut az arra telepített Windows, az egy dolog, de ha se HDD-re, se SSD-re nem lehet tisztán telepíteni, akkor ott nyilván nem stimmel valami.
A Microsoft honlapjáról oké, de az nem derült ki, hogy MCT-vel kreálva, vagy egyéb módon kiírva a pendrive-okra, CSM/UEFI szerint történik-e a telepítés, célmeghajtó (HDD/SSD) szükség esetén törölve lett-e telepítés előtt, stb.
Az, hogy az SSD új, attól még lehet pl. gyárilag hibás. De ha feltétezzük, hogy oké az állapota és a diagnosztikai programok szerint is, akkor kérdés, hogy a fizikai csatlakozás rendben van-e, másik SATA (ha olyan) porton, másik adatkábellel ki volt-e próbálva és úgy a telepítés, stb.
Aztán kérdés az is, hogy nincs-e esetleg hardverhiba, pl. RAM tesztelve lett-e, annak csatlakozása az alaplapon, stb. Valamint nincs-e USB-s, vagy egyéb eszköz feleslegesen csatlakoztatva a telepítésnél, ami gondot okozhat.
Telepítésnél az USB 3.0 port a szabványt natívan nem támogató Windowsoknál szokott gond lenni, mint amilyen pl. a W7, de akkor a hibaüzenet is annak megfelelő. Ellenben a W10-nél általában adott a natív USB 3.0 támogatás a legtöbb vezérlőnél, ezért annál alapesetben használható a telepítésnél USB 3.0 porthoz csatlakoztatott pendrive is. Kivétel az lehet, ha olyan spéci alaplapi USB 3.X vezérlő van az adott hardvernél, aminél nem adott a natív támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#127858) havri1 válasza Ati8821 (#127856) üzenetére


havri1
félisten

"- Az SSD új, még nem volt rajta semmi. Sata-USB kábellal rákötöttem a laptopra, működött, 100%-os volt."

A telepítés alatt sata porton van az ssd, vagy továbbra is usb-n?

havri

(#127859) buci30


buci30
addikt

Van ingyenes program amivel a win10 laptop képernyőjét ki tudom tenni Samsung okos tv-re ?
Egy wifin vannak.

"Windows prezentációs projekt mód
Ha fizikailag csatlakozik, tartsa lenyomva a Windows kulcs a billentyűzeten, és nyomja meg a „P”, "

Ez a lehetőség néha működik néha nem. Azaz nem mindig találja meg, vagy több percig keresi ezért kellene másik módszer.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#127860) Pyttawrx válasza Geth (#127855) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ott már nagy a baj, nem kicsi :D

(#127861) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Valaki tudna segíteni? Újratettem a Win10-et, új gép. Realtek Audio. És csak egyik hangszóró szól a kettőből. Nem a hangszóróval van baj, mert kipróbáltam telefonnal is. :U

Life is better with a Titan

(#127862) Sub-ZeRo válasza Eversmann (#127861) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Másik driver? Másik hangfallal kipróbálni a windowst? Meg volt már?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#127863) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Laptop képernyőjét kiterjesztett asztallal használom egy monitoron, HDMI kábelen keresztül.
Pár napja (vagy előtte még mivel nem így használtam, nem tűnt fel) villog a képernyő ha a word van megnyitva teljes képernyőn. Egyes területek feketére váltanak, majd vissza (görgetősáv, vagy maga a lap)
Egyetlen más alkalmazásnál sem találkoztam még ezzel a jelenséggel.
Hardver nem változott, sem program, annyi, hogy usb hubon csatlakozik most több minden, ami ugyan nem kellene, hogy befolyásoljon bármit, de elég sok mindent láttam már...

Arra gondolok, hogy valami javítócsomag kellene az officehoz, vagy esetleg más ötlet?

(#127864) hhgygy válasza rastommy77 (#127832) üzenetére


hhgygy
senior tag

Szerintem driverhiba, nekem úgy havonta egyszer csinál ilyet a külső monitor, egyszerűen kihúzom, visszadugom és elmúlik.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#127865) steele80


steele80
senior tag

A laptopomon két hete zaklat a microsoft, hogy jelentkezzek be a fiókba és ne helyi fiókkal használjam. 3 napra el lehetett halasztani, ma meguntam és bejelentkeztem. Erre a dokumentumok mappát kiürítette. Ami azért gáz, mert voltak benne fontos dokumentumok, melyek ugyan pótolhatóak, de azért ez mégis nagy szívás lehet azoknak, akik nem csinálnak mentést. Elég gáz most már a microsoft nyomulása a személyes adatokért. Lassan a legnagyobb adathalász program lesz ez az op rendszer, ha már nem az. Borítékolom, hogy lesz még ebből baja a microsoftnak.

(#127866) Geth válasza steele80 (#127865) üzenetére


Geth
addikt

Én mindig utólag lépek be az MS accounttal, soha nem ürített ki semmit.
Akik nem csinálnak mentést, azok így jártak.

A témaváltásnál (adatvesztés vs adathalászat) mi volt pontosan a logikai bukfenc? Nem bírtam követni :)

(#127867) liszi70 válasza steele80 (#127865) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A laptopomon két hete zaklat a microsoft, hogy jelentkezzek be a fiókba és ne helyi fiókkal használjam."

Nem tudom, konkrétan mi és hogy van nálam beállítva, de nekem ilyet soha nem tesz, pedig helyi fiókkal vagyok én is. Körül kellene nézz a beállításokban, értesítések, egyebek.

#127866 Geth
"Akik nem csinálnak mentést, azok így jártak."

Hát, azért ennek nem egészen így kellene működni. :) Ha a dokumentumok mappából TÉNYLEG fájlok tűnnek el és TÉNYLEG egy bejelentkezés miatt, azért az gáz.

[ Szerkesztve ]

(#127868) Pyttawrx válasza steele80 (#127865) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mindig helyi fiókkal használom, nekem egyszer sem kért egyik gépemen sem. Max a gépházban volt valami lehetőség, de ha kihagyásra mentem, akkor abba is hagyta :)
És igen Fontos dokumentumokról kell lennie mindenkinek mentése, ha nem csináltál, akkor az nem is igazán fontos. Valami beállítás lesz

(#127869) Geth válasza liszi70 (#127867) üzenetére


Geth
addikt

Biztos nem így kéne működnie (nálam nem is), de ennek semmi köze a mentéshez.
Szóval de, ez pontosan így működik: amiről nincs mentés, annak a létezése esetleges.

(#127870) steele80 válasza Geth (#127866) üzenetére


steele80
senior tag

Nem baj, ha nem érted! Attól még lehetsz rendes ember!

(#127871) Geth válasza steele80 (#127870) üzenetére


Geth
addikt

Ennyi? Ez kevés :)
Van rá sansz, hogy kevered a két fogalmat.

[ Szerkesztve ]

(#127872) steele80 válasza Pyttawrx (#127868) üzenetére


steele80
senior tag

Én csináltam biztonsági mentést ezért tudom pótolni. Egy olyan ablak ugrált fel indításkor, hogy a telepítés véglegesítése, belépés ms fiókba, telefon összekapcsolása alkalmazással. Nemrég frissült a rendszer az újverzióra és azóta csinálja. Nagy bajom nincs az ms fiókkal, csak azért nem használtam, mert mindig hibaüzenetekkel bombázott, hogy javítani kell. Azt sem értettem, mert a felajánlott javítást lefuttatva ismét javítanom kellett és ez így ment addig, amíg nem váltottam helyi fiókra.

(#127873) Pyttawrx válasza steele80 (#127872) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

kihagyásra kellett volna kattintani, meg hálózatról leválasztani, ha másképp nem engedte volna.

(#127874) steele80 válasza Pyttawrx (#127873) üzenetére


steele80
senior tag

Nem lehetett kihagyni, 3 nappal későbbi emlékeztetés volt, illetve bezárni az ablakot, ami ugyanaz volt mint a 3 nappali elhalasztás és a tovább gomb. De arra jó volt ez a mai incidens, hogy az egyébként is cserére érett lapos helyébe egy almás lépjen és visszatérjek a mac os-re. Az office 365 már azon is szépen dolgozik nekem meg csak arra van szükségem és a Logic Pro X is kiválthatja az eddigi SFP-t.

(#127875) #86564352 válasza steele80 (#127865) üzenetére


#86564352
törölt tag

Onedrive-ba költöztette, nézz körül ott lesznek a cuccaid. MS fióknál megkérdezi Dokumentumok, Képek, Asztal tartalma mehet a felhőbe.

(#127876) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ssd-m hővédelme aktiválódott és levágta a gépet nemrég, ma vettem észre, hogy az office alkalmazások (word, excel) nem indulnak. Mivel érdemes végignézni a c-meghajtót, hogy sérült-e esetleg más is? Az office-t gondolom újra kell raknom. A CHKDSK nem lát hibát/bad sectort.

Szerk: az office probéma megoldva Apps&Features->Office/modify->quick repair-rel :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#127877) Armagedown válasza AsakuraDave (#127850) üzenetére


Armagedown
őstag

Sajnos a Windows 10 topik ilyen, elég sok szemellenzős ember van, aki úgy védi, mintha az élete múlna rajta.
A WP/WM rajongók talán még ennyire sem bírták a rendszerüket érő kritikát. :N

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#127878) steele80 válasza #86564352 (#127875) üzenetére


steele80
senior tag

Ez valóban így lett volna, de azt én meg nem engedtem. Épp most kaptam én is erről a tájékoztatást és ez idézte elő, az adatvesztést. Na de ez akkor is betyár.

(#127879) AsakuraDave válasza Armagedown (#127877) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Az a baj, hogy minden topik tele van ilyen fanatista arcokkal...
AMD/nVidia topik is a sok megmondó ember hogy nah majd az AMD odavág meg 10x annyi készlet mert Ő tudja, azt tessék.. Bár érdekes mert én 5XXX Ryzen-t, RTX3080-at és 6800XT-t is betudtam szerezni...
Hatalmas köd van itt a fejekbe meg álszenteskedés.
Inkább tereli meg megmagyarázza, hogy te vagy a sültkrumpli mintsem azt mondja, hogy hát jó oké ez tényleg rossz, legyen szó egy hardver-ről, OS stb. Sokkal jobb hely lenne a világ ha mindennek a két oldalát néznék az emberek.
Sajnálom őket mert rengeteg dolgot bemagyarázhatnak maguknak, hogy jól van az úgy de közbe meg alig bírnak este aludni.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#127880) Geth válasza AsakuraDave (#127879) üzenetére


Geth
addikt

Hatalmas köd van itt a fejekbe
Sokkal jobb hely lenne a világ ha mindennek a két oldalát néznék az emberek.
Erre megy a +1. Rengeteg alkalommal benéznek valamit és teljesen más okokat látnak a problémák mögött, hibásan következtetnek, stb.

(#127881) #86564352 válasza steele80 (#127878) üzenetére


#86564352
törölt tag

Így látatlanban nem tudom pontosan mit csináltál, szerintem valahol meg kellene lennie a cuccoknak gépen vagy a OneDrive weboldalon. Világbotrány, cikkek százai lennének a neten különben. Számomra a OneDrive már egy unalmasan megbízható szolgáltatás Nokia Lumia korszak óta, most is ez a közös pontom PC és iOS között. (természetesen más backup van nekem is, ahogy te is tudtad most pótolni, egyetlen szolgáltatásban vagy egyetlen hardverben nem lehet bízni ha adatokról van szó)

(#127882) steele80 válasza #86564352 (#127881) üzenetére


steele80
senior tag

Igen! Többé kevésbé én vagyok a hibás. Mert a doc mappát átmozgatta a drive-ra én ezt letiltottam és töröltem a mappát a drive-ból. Fel sem merült bennem az, hogy ezzel kitöröltem a doksikat. Illetve azt sem értem, hogy az engedélyem nélkül miért kezd el ilyen feladatokat a program. Ez normáliséknál véleményem szerint egy kívánja -e ön ablakkal kellene, hogy induljon.

[ Szerkesztve ]

(#127883) King Unique válasza Armagedown (#127877) üzenetére


King Unique
titán

Mármint azt akartad írni, hogy itt legalább vannak olyanok is, akik értenek hozzá valamilyen szinten és tisztában vannak bizonyos dolgokkal és olykor kijavítják egyesek pontatlan, helytelen állításait, akiknél az előbbi nem feltétlen teljesül. :)) + Ha a jelen szál nem teljesen tiszta, akkor szokták mondani, hogy lehet nem kellene feleslegesen beleszólni, köszi. ;)

(#127884) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Csak én vagyok ilyen peches, hogy senki nem válaszol a kérdésemre, vagy egyszerúen senki nem tudja a választ?
Vagyis hogy egy laptop pl. EGYIDEJÜLEG hány BT eszközt képes kezelni?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#127885) Csupingo válasza steele80 (#127882) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez neked nem segítene? Nem tette a "users" mappába a dolgaidat?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127886) #86564352 válasza steele80 (#127882) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezek szerint felhőbe már felment, csak törölted, akkor valahol gépen a OneDrive mappában, a OneDrive weboldalon a kukában vagy a gépen a kukában ott lehet még.
Amúgy ja ezt így elrontottad, hogy nem is nézted mit csinálsz. Legalább volt más mentésed, legközelebb jobban figyelj:

Microsoft OneDrive on Windows 10 beginner's guide | Windows Central

Fájlok szinkronizálása a OneDrive-val Windowsban - Office-támogatás (microsoft.com)

Dokumentumok, képek és asztali mappák biztonsági mentése a OneDrive-val - Office-támogatás (microsoft.com)

(#127887) steele80 válasza #86564352 (#127886) üzenetére


steele80
senior tag

A kukából visszaállítottam a mappát, de az is üres volt, mint a C-n a dokumentumok mappa. Túl gyors voltam a törléssel a microsoftos operátor szerint, mert a C-ről kiemelte, de a drive-ra még nem másolta fel, amikor változtattam a drive mentési mechanizmusán, illetve kitöröltem a mappát. Hát így jártam, de semmi gond, mert megvan másolatban minden. Csak még az nem világos, hogy mi az ördögér pakolgat át a program mappákat azért, mert beléptem az ms fiókba? Miért rakja be a dokumentumaimat egy viszonylag korlátos webes tárhelyre, ahonnan alapbeállításon net nélkül le sem tudom tölteni azokat? És mindezt a belegyezésem nélkül. Persze mindenki tudja erre a választ, csak van annyira szemérmes, hogy nem mondja ki, hogy a microsoft nagyon kíváncsi és szeret mindent tudni, mert a tudás hatalom és pénz!

(#127888) #86564352 válasza steele80 (#127887) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mert egyszeri userek sajnos nagy százaléka egyetlen gépen az asztalon tárolja a nagyonFontosAdat mappáját egyetlen példányban, és ha legalább a OneDrive szinkront beállítja, akkor amikor megpusztul a laptopja, legalább felhőben megtalálja a nagyonFontosAdat mappáját.

Ha megvártad volna az elkezdett folyamatot, semmi probléma nem lett volna. Egyébként Office előfizetéshez járó 1 terabyte OneDrive elég jó deal, családiban 6 személyre 1 TB per fő, vagy ha nem kell Office, csak OneDrive tárhely 100 GB havi 500 forintért szintén sokaknak jó lehet.

(#127889) steele80 válasza #86564352 (#127888) üzenetére


steele80
senior tag

Ezt is értem, csak a beleegyezésem nélkül személyes adatokat tartalmazó file-okat kicsit meredek feltölteni a netre a megkérdezésem nélkül, még ha azt egy általam jelszóval védve létrehozott fiókba is teszi. Nem mintha titkolni való dolgok lennének benne, de a korrektség ezt diktálná véleményem szerint. Még egyszer mondom, hogy itt nem rólam van szó, hanem erről a gyakorlatról. Nem tudom mennyire GDPR kompatibilis a dolog és ez mennyire vonatkozik a microsoftra. Persze a felhasználási feltételekben valószínűleg benne van, hogy hozzájárulok. Egyébként emlékezetem szerint volt egy olyan időszaka az office 365-nek, amikor a drive-ra telepítette automatikusan és nem túl megfontoltan az outlook file-t is. Ez azóta változott, remélem ez is változni fog.

(#127890) zolee001 válasza steele80 (#127889) üzenetére


zolee001
őstag

A telepitésnél a varázsló elkerülhette a figyelmedet amikor megkérdezi,hogy onedrive-ot akarsz e használni

(#127891) #86564352 válasza steele80 (#127889) üzenetére


#86564352
törölt tag

A OneDrive megkérdezi, leírja mit csinál beállítás során, ha elkerülte a figyelmed a korábban linkelt leírásokban is láthatod elég egyértelműen. Nincs itt semmilyen GDPR probléma és sumákolás.

Egyébként 13K most egy év MS 365 előfizetés Black Friday akcióban.

(#127892) smilecat


smilecat
aktív tag

Sziasztok!

Érintőképernyővel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
A laptopom(Packard Bell Easy Note TK81) mellé kaptam egy hordozható érintőképernyőt (WEICHENSI DQ8) ami másodlagos képernyőként jól funkcionál viszont érintésre nem reagál. Már próbáltam, hogy ő legyen az elsődleges kijelző, az eredmény ugyanaz,, a táblagép módot is próbáltam, de nem reagál érintésre. HDMi csatlakozóval használom. WIN10 Home 1903 van rajta.

Van valami ötlet, hogyan bírnám ezt normális működésre?

(#127893) Geth válasza smilecat (#127892) üzenetére


Geth
addikt

Engem meglepne, ha csak HDMI elég lenne ehhez (hogy menne a visszirányú touch input adat?).
A kijelzőre rákeresve nekem úgy tűnik ezt USB-n keresztül oldják meg.

[ Szerkesztve ]

(#127894) smilecat válasza Geth (#127893) üzenetére


smilecat
aktív tag

Igazad van, tényleg! Már müxik is!
Köszönöm! :D :C

(#127895) steele80 válasza #86564352 (#127891) üzenetére


steele80
senior tag

Nem értjük egymást. Szóval van egy hivatalos W10 pro. Ez nemrég frissült az új w10 verzióra. Előtte is helyi fiókkal használtam onedrive mellett és utána is. Az elmúlt 2 hétben többször felajánlotta indításkor, hogy fejezzem be a telepítést. Ez azt jelentette, hogy csatlakoztassam az ios mobilomat és hozzak létre vagy lépjek be az ms fiókomba. Untam már ezt a mizériát és beléptem. Na ekkor vettem észre, hogy elkezdett szinkronizálni a onedrive. Megnyitottam és láttam, hogy a doksi mappám tartalmát kezdte szinkronizálni. Nem kérdezett, nem szólt én vettem észre. Ekkor belementem a menübe és feldobott egy ablakot, hogy szinkronizálja az asztalt, a dokumentumok és a képek mappát. Én ezt nem engedélyeztem és a onedrive mappából ki is töröltem ezeket. A képek mappába egyébként sem volt semmi, a doksi mappa meg üres lett a C-n. Hosszabban ennyi. Értem én amit mondasz, hogy onedrive szinkronizálás stb. De a helyifiókkal is használtam a drive-ot bejelentkezve. Be volt állítva, hogy mit igen és mit ne szinkronizáljon. Erre belépek a ms fiókomba és ez a belépés felülírja a onedrive beállításaimat az engedélyem nélkül. Na engem ez zavar! Mi köze egy fióknak a mappáimhoz? A fiókbeállításoknál nem találtam olyan opciót, hogy engedélyezem a mappáim szinkronizálását onedrive-ba. Bővebben ennyi a problémám. De ha ez teljesen rendben van, akkor együtt tudok élni ezzel, amíg használom.

[ Szerkesztve ]

(#127896) Geth válasza steele80 (#127895) üzenetére


Geth
addikt

A fiókbeállításoknál nem találtam olyan opciót, hogy engedélyezem a mappáim szinkronizálását onedrive-ba.
Nekem az a tippem, hogy ezt nem a fiókbeállításnál kellene keresni, hanem a OneDrive-nál.

(#127897) steele80 válasza Geth (#127896) üzenetére


steele80
senior tag

Igen! Ebben tökéletesen igazad van! És mint az imént leírtam és valószínűleg elkerülte a figyelmedet nálam egy általam beállított onedrive működött, megadva, hogy melyik mappát szinkronizálja és melyiket ne. Na ezt a beállítást írta felül az ms fiók!!! És ezért írtam azt, hogy megnéztem a fiókbeállításokban, hogy esetleg nincs-e ilyen opció. És nem volt. Tehát innen még mindig nyitott az a kérdésem, hogy egy prosztó ms fiókba történő belépés miért írja felül a onedrive beállításaimat? És ez a lényegi kérdés, nem az, hogy onedrive beállítás, vagy biztonsági mentés, vagy elszálltak a fájlok. Ez mind érdektelen. A lényeg a fiókba belépés utáni mappamozgatás engedély nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#127898) Geth válasza steele80 (#127897) üzenetére


Geth
addikt

Nem kerülte el semmi a figyelmemet. Látom, hogy kapkodsz, az meg ezzel jár.
Az alapbeállítás mellett (all apps can sign me in) az MS fiókba belépés meg ezzel jár.

Én pl. nem használok OneDrive-ot, de MS fiókot igen. De ha használnék is local account mellett OneDrive-ot, MS fiókba lépés előtt a biztonság kedvéért én biztos kilépnék a OneDrive-ból.

Plz, spóroljuk meg azokat a (teljesen felesleges) köröket, hogy leírod, hogy ez mekkora szar, stb.

[ Szerkesztve ]

(#127900) steele80 válasza Geth (#127898) üzenetére


steele80
senior tag

Ne haragudj, hogy megkérdezem, most te szívatsz engem, vagy képességek hiányában vagy? Már ezt azért kérdezem, hogy viszonyulni tudjak a válaszodhoz. Már kétszer ( azaz 2x ) leírtam, hogy nem alapbeállításokon ment a onedrive. Illetve, ha nem használod, akkor valószínűleg nem te leszel az én emberem! Szevasz!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.