Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127701) R3nts


R3nts
senior tag

Szép napot Mindenkinek! November 07.-én frissített le a rendszer Windows 10 Pro 2004 19041.610-re. WindowsFeatureExperiencePack 120.2212.31.0. 1909-ről frissült. A keletkezett Windows.old nevezető 19,5 GB-os mappát nem törölte a rendszer 10 nap után. A lemezkarbantartóból (természetesen nincs gond az új verzióval, kb. 3 hete fut, rendben) a "Windows update törlés" (8GB)-sel együtt, törölhetem a "korábbi Windows telepítések" (19,5 GB) mappát is, gond nélkül?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#127702) DrTechnoid válasza King Unique (#127640) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Elírtam tegnap, az 5.6 Gb akart lenni, de közben megoldódott. Most először raktam SSD-re , és csak lestem ki a fejemből hogy hogyan megváltozott egy win telepítés a régebbi, pár évente előforduló alkalmakhoz képest. A folyamata kb ennyi volt :

pendrive berak, gép bekapcs, bios sorrend beállít, telepítő indít, kb 1-2 perc fenn van minden, gép restart, biosba sorrend átállít, windows előkészületek , account belépés stb , asztal megjelenik, és még nem telt el 5 perc. Windows aktiválva a microsoft accountom miatt, semmi keresgélés régi vinyóról txt fájlok felkutatása , semmi.Ott áll az egér a kész asztalon, le vagyok döbbenve.
Aki a 2000es évek elején ezt csinálta LAN partik alkalmával még aktívan emlékezhet anno ez hogy zajlott , xp telepítő elindít, 45 perc vinyó darálás :DDD , hol a kód bazmeg hova tetted aazt a kurva telepítőlemezt Lacika agyonruglak az előbb ott vóót a kezedben , jóvan megvan ,diktáld, nem jó, jah az I nem J , az isten rakjon meg, nah így má indul, fasza. A kód vége mindig GEGU volt meg kb egy komplett városrész használt 1 serialt :DDD Nah ezt az egészet itt redukálták kb 4-5 percre.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#127703) King Unique válasza zeix (#127678) üzenetére


King Unique
titán

Vagy lehet mégsem, illetve ha telepítesz a 0-ról egy Windowst, egy Windows 10-et, akkor annak végeztével és a bejelentkezés után mondjuk meg kellene várni, amíg teljesen lefrissül naprakészre a rendszer, települnek a szükséges Windows-frissítések és illesztőpogram-frissítések. Amíg ez nem történik meg + utána az újraindítás stb., addig nincs miről beszélni...
Ha nem működik a Start menü stb., akkor meg lásd egy másik esetnél leírtakat, de normál esetben azt is akkor, ha már megtörtént az előbbi, vagyis a naprakészre frissítés. Meg nem világos ehhez minek a 20H2 upgrade, illetve annak használata a cél, akkor azt a verziót kellene telepíteni, nem 1909-et... Az meg végképp nem világos, hogy ha az a bizonyos probléma áll fenn Thunderbolt csatolós NVMe SSD-knél, ami élértelemszerűen külső nem belső SSD-kre értendő, akkor miért nem lehet addig eltávolítani a telepítés idejére és miért kell ehhez alaphelyzetbe állítás... :F :W

Igen, lásd az előbb leírtakat. Inkább ne, az lakossági vonalon már EOL. Persze saját felelősségre végül is lehet... :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#127704) King Unique válasza R3nts (#127701) üzenetére


King Unique
titán

Az a 10 nap nem feltétlen van kőbe vésve, függ attól is hogyan és milyen gyakran használod a rendszert, mikor és mennyi tétlenségi ideje van stb, lehet 12-13+ nap után is az automatikus törlés. De a lényeg az, hogy nyilván nem foglalja ott örökké funkciófrissítés után a tárterületet a Windows.old mappa, előbb-utóbb automatikusan törli a rendszer.
Ha nem akarsz automatikus törlésre várni, akkor adott a lemezkarbantartó és a Tárterületsegéd használata (bővebben).

(#127705) R3nts válasza King Unique (#127704) üzenetére


R3nts
senior tag

Köszönöm! A lemezkarbantartóból a 8GB-os "Windows update törtése" is kijelölhető, gond nélkül?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#127706) sz.j válasza King Unique (#127704) üzenetére


sz.j
nagyúr

"....Windows.old mappa, előbb-utóbb automatikusan törli a rendszer."

Inkább utóbb, mert az egyik gépünkön 11.02 óta nem törölte ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#127707) zeix válasza King Unique (#127703) üzenetére


zeix
senior tag

NWMe ssd-re telepítjük a windowst. Azt nem tudom, hogy miért erre az oldalra hivatkozik a telepítő. Többször telepítettük 0 ról, persze kezdetben a 20h2 vel kezdtük. Azon sem működött a start menü sem a többi, amiket fentebb írtam.
A rendszer naprakész elvileg. Nincs több frissítés. A 2004 verziót reklámozza, de még nem lehet telepíteni a frissítéskezelőből.
A start menü stb-re természetesen a powershell parancsokkal kezdtem.

[ Szerkesztve ]

(#127708) zeix válasza zeix (#127707) üzenetére


zeix
senior tag

Az a bosszantó, hogy már dolgozni kellene a géppel, nem a 10. windowst telepítgetni. Csak az időnk megy vele.

(#127709) King Unique válasza sz.j (#127706) üzenetére


King Unique
titán

Majd fogja, nyilván nem lesz ott örökké, mint említve volt, + manuálisan bármikor lehet törölni előtte is. :)

(#127710) King Unique válasza zeix (#127707) üzenetére


King Unique
titán

Az NVMe SSD-re telepítjük a Windows 10-et normál esetben azt jelenti, hogy helyi, belső meghajtóra és pendrive-ról bootolva a telepítőt, lásd egy másik válasz 2. pontjánál leírtakat. Vagyis nem világos mi köze ehhez a jelenleg külső, Thunderbolt csatolós SSD-ket érintő problémának 2004+ verzióknál... :F
Ha le van frissítve a rendszer naprakészre és szükség esetén alkalmazva a linkelt esetnél említett PowerShell módszer, vagy esetleg sérült felhasználói profil, fiók esetén új fiók létrehozva, akkor márpedig működni kell a Start menünek, eddig kb. mindenkinél megoldotta aki itt említette. Vagyis roppant érdekes ha nálad nem, meg pláne 1909-es verziónál, nekem is van 1909-es telepítésem és gond nélkül működik ott is a Start menü.
Ha a 2004-es funkciófrissítésnél jelenleg csak értesítés van a gépházban annak érkezéséről, vagyis átmenetileg blokkolva van az eszközön mert még nem áll készen, akkor vsz érint valamelyik ismert hiba és annak elhárultáig értelemszerűen nem kellene erőltetni a telepítését, ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#127711) sz.j válasza King Unique (#127709) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem sürgős, bőven van helyem
Persze ha nem lesz használva a gép lehet, hogy letörlöm (ha nem felejtem el :D ), mert nem egy nagy durranás az egész.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#127712) zeix válasza King Unique (#127710) üzenetére


zeix
senior tag

Nem tudom mi köze a Thunderbolt csatolós ssd hibaüzentnek a frissítéshez, talán az ms szakemberei tudják a választ. Maximum parancssorból lehet új felhasználót hozzáadni, mert az sem működik. :C
Tehát, magyarán szólva nem tudtok olyan parancssort mondani, amit ha begépelek és nyomok egy entert akkor kijavítja a problémákat és megmaradnak a telepített programok és beállítások?
Lehet kezdeni előről az egészet. Ismét...
Csak rájövünk, hogy mi a hiba...

(#127713) King Unique válasza zeix (#127712) üzenetére


King Unique
titán

Te most Windows 10 alól futtatott frissítésről, build upgrade-ről beszélsz, vagy tiszta telepítésről pendrive-ról? :F Csak mert ilyen hibaüzenet értelemszerűen az előbbinél van, az utóbbinál nyilván nincsen. :N Ahol az előbbi esetben ha csatlakoztatva van/maradt valamilyen USB-s, vagy egyéb eszköz, periféria ami bezavarhat, hát akkor azt értelemszerűen el kellene távolítani az upgrade idejére, mert bizonyára nem véletlenül írja a telepítő.

Le volt írva előzőleg, hogy mit lehetne megpróbálni nem működő Start menü ügyben, meg kb. ugyanaz érvényes pl. a gépházra is. De nem teljesen világos mit sikerült esetedben ennyire összekutyulni, hogy rejtélyes módon állítólag semmi sem működik, ami másoknál ilyen problémáknál rendszerint szokott. Ez esetben ha belefér (nincsen még nagyon belakva a rendszer), akkor lehet az lenne a legjobb, ha inkább újratelepíted a 0-ról, mármint a hagyományos módon, pendrive-ról bootolva a telepítőt, ha eddig esetleg nem így csináltad. :))

[ Szerkesztve ]

(#127714) zeix válasza King Unique (#127713) üzenetére


zeix
senior tag

Pendrivról telepítettük mindíg. Most próbáltuk frissíteni windows alól, hátha, de nem megy. A napokban jelentkezem hátha tudtok segíteni. Mert tényleg nem érek rá windowst telepítgetni, pedig már életem során nem ez lenne az első gép amit összeraktam.
Nem csak a start menü nem működik. A tálcán lévő gombok sem, hangerő, hálózat, értesítések, bizt. központ, jobb klikk stb.
Ugyan így nem indul a fotók program csak paintben tudunk megnyitni egy bitképet.
Az a poén ebben, hogy fel lettek telepítve a driverek ahogyan azt szokás. Újraindítást követően összeomlik egy csomó windows belső program. Ilyet még soha nem tapasztaltam.

(#127715) zeix válasza zeix (#127714) üzenetére


zeix
senior tag

A héten felteszem a 20h2 es verziót, majd, írok hogy mire jutottam. :R

(#127716) King Unique válasza zeix (#127714) üzenetére


King Unique
titán

Az előzőleg már le volt írva, hogy ha a 2004/20H2 verziónál esetleg érintenek az egyes ismert hibák, akkor addig értelemszerűen nem kellene erőltetni az upgrade-et, meg ha már a Windows Update sem teszi emiatt, + ha támogatott még a Home és Pro kiadásoknál a 1909-es verzió 2021 májusig.
Ahogyan az is, hogy vsz nem véletlen az a hibaüzenet, vagyis értelemszerűen el kellene távolítani ha van csatlakoztatva az upgrade-et akadályozó USB-s, vagy egyéb, illetve Thunderbolt eszköz, periféria, ennél világosabban ezt sem tudom már leírni.
A szükséges illesztőprogramok nem derült ki, hogy a hardvergyártó weboldaláról letöltve manuálisan lettek-e telepítve és azok megfelelőek-e az adott Windows 10-verziónál, vagy automatikusan a Windows Update-en keresztül, de normál esetben, illetve ha stimelnek a driverek és le van frissítve rendesen (+ esetleg a PS módszer szükség esetén futtatva), akkor nyilván nem úgy kell működni a rendszernek, amit itt felvázoltál. Ezért is volt említve, hogy ez esetben lehet nem ártana egy tiszta telepítés, meg ha már az in-place upgrade sem akar menni.

[ Szerkesztve ]

(#127717) zeix válasza King Unique (#127716) üzenetére


zeix
senior tag

Ahogyan az is, hogy vsz nem vélelen az a hibaüzenet, vagyis értelemszerűen el kellene távolítani ha van csatlakoztatva az upgrade-et akadályozó USB-s, vagy egyéb, illetve Thunderbolt eszköz, periféria, ennél világosabban ezt sem tudom már leírni.
Sem pendrive sem más külső eszköz nem volt rá csatlakoztatva.
A drivereket csak a gyártó oldaláról szokás letölteni, gondoltam ez logikus.
A gép nem egy régi hardver, ami nem lenne win 10 el kompatibilis.
Mindegy, a windowsnál ez egy bevált módszer, hanem működik valami telepítsd az egészet újra. :F
Több tucat ilyen ms linket tudnék most ide belinkelni ahol ugyanezt a tanácsot adják a felhasználóknak, mertnem képesek kijavítani a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#127718) King Unique válasza zeix (#127717) üzenetére


King Unique
titán

Akkor miért hivatkoztál erre? :F Ha az a probléma, akkor annak ahhoz van köze. Más esetekben inkompatibilis driver / külső program (akár 3rd party AV) szokott lenni a gond, ami a funkciófrissítést akadályozhatja.
A gyártó weboldaláról akkor, ha van ott megfelelő driver, újabban odaírják azt is, hogy adott Windows 10-verzióhoz való. Ahol ha esetedben ez 2004/20H2 verziók eseten nem teljesül, akkor nem meglepő, ha esetlegesen gond van...
A clean install akkor alkalmazandó, ha végképp nincsen más lehetőség, nem megy pl. a Windows alól in-place upgrade sem javítási céllal. Javasolni meg azért is szokták, mert nem feltétlen lehet minden esetedben távolról kibogozni, hogy kinek éppen milyen gond is van a kis hw/sw környezetében, meg pláne ha a szokásostól eleve eltérő abnormális működést produkál. A felhasználóknak meg történetesen már a Microsoft letöltési oldalán is említve van, hogy nézzék meg a kiadási információkat, meg hogy érinti-e azok közül valamelyik hiba és azt mérlegelve telepítse / ne telepítse az új verziót, + ha nem oké, nem áll készen az eszköz, akkor addig a Windows update sem telepíti, lásd a már linkelt példánál. :))

[ Szerkesztve ]

(#127719) zeix válasza King Unique (#127718) üzenetére


zeix
senior tag

Kiváncsi leszek, hogy megy fel újra a windows.
Remélem működni fog, de nem csak az első újraindításig.
De mire kiszűröm, hogy melyik driver lesz a hibás, az nem lesz egyszerű. Vagy mindíg csinálok egy rendszervisszaállítási pontot. Tényleg azt lehet manuálisan?

(#127720) King Unique válasza zeix (#127719) üzenetére


King Unique
titán

Az Illesztőprogramok ellenőrzéséhez ott van a Driver Verifier (+).
A rendszer-visszaállításnál nyilván lehet manuálisan is létrehozni visszaállítási pontot, ez alap. + A jól működő állapotról komplett rendszermentést készíteni lemezképfájlba beépített eszközzel / külső programmal (pl. Macrium Reflect, AOMEI Backupper).

(#127721) zeix válasza King Unique (#127720) üzenetére


zeix
senior tag

:R

(#127722) szalonkép


szalonkép
csendes tag

Üdv! Segítséget kérnék, hátha esetleg itt valaki már találkozott hasonló problémával. Adott egy Win10 Pro x64, gyári, kb 2 héttel ezelőttig rendben működött (Asus laptop, i7 proci, M2 SSD, 8GB RAM), azóta viszont azt csinálja, hogy ha az Intézőben létrehozok/bemásolok egy fájlt/mappát bárhová, akkor az nem jelenik meg az adott helyen. Ha feljebb lépek egy szinttel, majd vissza az adott helyre, akkor már látszik. Mintha az intéző a művelet után nem frissítené a nézetet, viszont erre vonatkozó beállítást sehol sem találok.
Van valakinek ötlete, hogy mi a franc lehet? SFC /SCANNOW nem talált hibát, DISM is probléma nélkül lement. Azóta feltettem a 20H2-es frissítést is, hátha megoldódik a probléma, de nem.

(#127723) szalonkép válasza szalonkép (#127722) üzenetére


szalonkép
csendes tag

Megoldva. Csak egy kicsit pihenni kellett az agyamnak. :)

(#127724) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

Az lehetséges, hogy az AMD chipset software feltelepítése után nem lett AMD power plan kreálva? "amd_chipset_software_2.10.13.408" ezt tettem fel bár uninstall-nál mintha kevesebb elemet lehetne választani mint telepítéskor de köztük van a power plan de win beállításokba meg nincs :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#127725) Fire/SOUL/CD válasza AsakuraDave (#127724) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ryzen Power Plan-re gondolsz? ASRock B450M HDV-R4.0
Ha igen, akkor az "csak" (ez folyamatosan változik, tehát értsd: jelenleg, most) promontory deszkákon van (low profile is).
Tapasztalatom szerint pl. X-es AMD lapokon nem megy fel minden konponens ill. amikor a BIOS beállítások nem jók. Arra gondolok, hogy pl. sokan elfelejtik (ez nem user error, mert nagyon el szokták dugni az avatatlan szemek elől a BIOS-ban) az IOMMU-t bekapcsolni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#127726) AsakuraDave válasza Fire/SOUL/CD (#127725) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Most lett új félkonfig csere:
B550 Strix-F WiFi
Ryzen 5 5600X

Az Asus oldalán letölthető chipset verziót nem is találom az AMD oldalán illetve ott procira szűrve nem is lehet megtalálni az 5600X-et...
Egy log uninstall után:
"2020. 11. 24. 20:34 :: REMOVE property value from session is : ALL
2020. 11. 24. 20:34 :: Updating deployed features registry for use in uinstall scenario.Calling MoidifyRemoveValReg
2020. 11. 24. 20:34 :: REMOVE property value from session for this maintenance mode : ALL
2020. 11. 24. 20:34 :: List of features existing bfr maintenance mode was triggered : Drivers,GPIO2,GPIO3,PCI,PSP,RYZENPPKG,SMBUS
2020. 11. 24. 20:34 :: The last line in existing DPINST.LOG file is : INFO: 11/24/2020 17:24:27
2020. 11. 24. 20:34 :: The line count in existing DPINST.LOG file is : 241
2020. 11. 24. 20:34 :: List of features deployed initially : Drivers,GPIO2,GPIO3,PCI,PSP,RYZENPPKG,SMBUS
2020. 11. 24. 20:34 :: Not appending since registry already exists and non-uninstallable products are not selected in modify mode.
2020. 11. 24. 20:34 :: Remove value written to registry is: ALL
2020. 11. 24. 20:34 :: REMOVEVALUE property value is : ALL
2020. 11. 24. 20:34 :: DPLINECOUNT property value is : 241
2020. 11. 24. 20:34 :: ADDLOCAL property value is :
2020. 11. 24. 20:34 :: REMPSHED property value is :
2020. 11. 24. 20:34 :: Transaction in uninstall mode
2020. 11. 24. 20:34 :: Deleting AMD Chipset Driver registry entry and cpl entry in complete uninstall mode
2020. 11. 24. 20:34 :: Folder C:\AMD\UART Driver not found at location for removal during complete uninstall.
2020. 11. 24. 20:34 :: Folder C:\AMD\I2C Driver not found at location for removal during complete uninstall.
2020. 11. 24. 20:34 :: Folder C:\AMD\GPIO2 Driver not found at location for removal during complete uninstall."
Ebből nekem az jön le, hogy mintha nem is települt volna minden.

Amúgy az Asus chipset verziószáma: "AMD Chipset Driver V2.09.28.509 for Windows 10 64-bit" 2020/10/27
AMD oldalon ilyet nem találok régebbi közt bát ugye nem is WHQL drivernek írja.
Ettől független ez lehet jobb az alaplaphoz?

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#127727) Fire/SOUL/CD válasza AsakuraDave (#127726) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ellenőrizd a BIOS-od verzióját, mert ha jól látom, akkor 1004 vagy újabb támogatja csak a CPU-d (ha régebbi van, az baj. Természetesen BIOS frissítés csak saját felelősségre (ha nem tudod, mit és mire kell állítani, akkor bele se kezdj!!!))
2. Ha a megfelelő BIOS van fent, akkor ne az Asus-al foglalkozzál, hanem az AMD oldalával: AMD B550 Chipset Driver

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#127728) AsakuraDave válasza Fire/SOUL/CD (#127727) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Köszi!
A legujabb asus bios van rajta rá kellet flasheljem addig dram led miatt nem postolt a gép. Most volt félkonfig csere már 1 napott szenvedtem vele de már csak a szoftverek meg a tuning van hátra :DD

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#127729) Đusty válasza movax (#127681) üzenetére


Đusty
addikt

Köszi ez megvan de az eszközkezelőt végképp nem tudom kirakni. Azt hogy?

(#127730) King Unique válasza Đusty (#127729) üzenetére


King Unique
titán

Minek kirakni, amikor ott van a WinX menü, világosan le volt írva nemrég. De ha annyira asztali parancsikon létrehozása a cél, akkor nem meglepő módon az is megoldható pl. ezzel a módszerrel, ami szintén nem újdonság...

(#127731) Mans20


Mans20
addikt

Jó éjjelt!

Csak nálam lett lassú a facebook meg pár oldal? teszteltem a sebességet, letöltés jó, feltöltés meg 0.05. 500/22Mb UPC netem van. Mobilon nincs baj a sebességgel. Nem fut utorrent.

(#127732) Đusty válasza King Unique (#127730) üzenetére


Đusty
addikt

Ha tudtam volna, hogy van winx menü :)
Egy újszülöttnek minden vicc új. :R

[ Szerkesztve ]

(#127733) mpo válasza Đusty (#127732) üzenetére


mpo
veterán

Start-on jobb egérgomb és még a WINX se kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#127734) infekt007


infekt007
csendes tag

Sziasztok
Segítségeteket kérném egy egyzserü kérdésben
Jelenleg a gépemben van egy darab HDD rajta a windows és minden más.....
Van talonban egy SSD-m, amin csak a windows található meg, és ezt szeretném hazsnálni, a HDD-t pedig háttértárnak
Ahogy bepakoltam az SSD-t a gépembe hogy tudok belépni abba a menübe ahol partícionálni tudom a meghajtókat, illetve törölni a HDD-ről a feleslegessé vált windowst?
Köszönöm

(#127735) Sub-ZeRo válasza infekt007 (#127734) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia
Start menűre jobb gomb, és leemze kezelés. Ha nem engedi törölni a hdd-n lévő windowst, akkor bepakolod a windows telepítőt és onnan töröld a rendszert a hdd-ről.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#127736) liszi70 válasza movax (#127681) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De a God mode is működik még."

Nem mintha nagy szükségem lenne rá, csak ki akartam próbálni, de nálam nem működik. Létrehozom a mappát az asztalon, elnevezem a megadott GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} névre, enter, de egy sima üres mappa jön létre. :F (Win Pro 20H2)

(#127737) Geth válasza liszi70 (#127736) üzenetére


Geth
addikt

Bár nem használom, de Itt működik (Win Pro 20H2).

(#127738) Pyttawrx válasza liszi70 (#127736) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem sem kellett még, de kipróbáltam és megy. Windows 10 Pro 20H2

(#127739) movax válasza liszi70 (#127736) üzenetére


movax
őstag

"Make sure your system account has administrative privileges"

Lehet, hogy ez a gond.

(#127740) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

mit lehet kezdeni azzal, ha az update menüben azt írja, hogy "Nem sikerült csatlakozni a frissítési szolgáltatáshoz"?
már több napja, próbálom "Újra" a frissítést, de nem megy. néha feladja a 20H2-t, de letöltéskor megint a fenti hibát dobja.

(#127741) liszi70 válasza movax (#127739) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké. Fel sem merült bennem, hogy alapból nem rendszergazdaként hozok létre vagy nevezek át egy mappát. Hogy kell rendszergazdaként mappát létrehozni/mappát átnevezni/mappát megnyitni? :B

(#127742) AsakuraDave válasza Fire/SOUL/CD (#127727) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nah szuper.. Letöröltem az AMD software-t raknám fel újra erre mint a régi win10 rendszeren failed install..
"MSI (c) (7C:DC) [11:43:19:843]: Grabbed execution mutex.
MSI (c) (7C:DC) [11:43:19:843]: Cleaning up uninstalled install packages, if any exist
MSI (c) (7C:DC) [11:43:19:843]: MainEngineThread is returning 1603
=== Verbose logging stopped: 2020. 11. 25. 11:43:19 ===" :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#127743) Cs1csó válasza Sanyi.mTs (#127740) üzenetére


Cs1csó
félisten

A mostani rendszereden - gondolom a 20H1 - egy telepítős pendrive-val csinálj egy javítást. Persze előbb a belső hibaelhárítót is lefuttathatod.

(#127744) Pyttawrx válasza liszi70 (#127741) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Gondolom 1 felhasználó van a gépen, azaz te. Akkor pedig neked rendszergazdai jogokkal kell, hogy rendelkezz. :)

(#127745) AsakuraDave válasza AsakuraDave (#127742) üzenetére


AsakuraDave
őstag

K.va jó f0s x4r win10 kvára elegem van ebből a gányolt sz@rból már komolyan...
Rakhatom újra megint mert egy kva chipset drivert se lehet felrakni rá csicska nép agyatlan programozoikkal egy majom többet tud komolyan... :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#127746) Pyttawrx válasza AsakuraDave (#127745) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az nem feltétlen Win10 hiba. Honnan szeded a drivereket? Gyártói oldalról célszerű. Ezért nem kell újra rakni, max leszedni az előző drivert, ha sikerült feltenni stb.

[ Szerkesztve ]

(#127747) liszi70 válasza Pyttawrx (#127744) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, persze, egyedül én vagyok felhasználó. Nemigen használnám, de most már rohadtul idegesít, miért nem működik nálam a "God mode" :D

(#127748) AsakuraDave válasza Pyttawrx (#127746) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Hidd el leszedtem az ÖSSZES HIVATALOS drivert amit csak lehet de mindegyik 1603 hibakód :C De ez kvára a windows hibája hogy egy kva fájlt nem képes kezelni se..

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#127749) Csupingo válasza AsakuraDave (#127748) üzenetére


Csupingo
veterán

Az ami az alap oldalán van, az se települ?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127750) AsakuraDave válasza Csupingo (#127749) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nem, egyik verzió sem. 1603-as hiba. Már mindent megpróbáltam .net szarok letöröl stb semmit se csinál.
Megy is a win10 uninstall vicc az egész...
2napos reinstall, friss legújabb updates Win10 ennyit tud..

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.