Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127351) GAbre válasza King Unique (#127344) üzenetére


GAbre
veterán

A teljes partíció át lett húzva.
Bioszban hiába állítom bootot nem akar bootolni.
Ha pendrive-ról rámegyek,hogy fix boot.Az se használ.
Másik programot is próbáltam,de vagy fizetősek,vagy kiírjak,hogy nem támogatott a klónozás.
Vagy simán csak 1 particiót húz át.
Gondolom uefi a ludas akkor.

Avatar

(#127352) King Unique válasza GAbre (#127351) üzenetére


King Unique
titán

Az evidens, hogy teljes partíciót "húz át", magyarul klónoz a Macrium Reflect is a többi ilyen programhoz hasonlóan, de itt az lett volna a lényeg, hogy a Windows 10 működéséhez szükséges minden partíció át legyen klónozva, ne csak a C.
Nem kell ide másik program, nyilván megoldható a Macrium Reflect által is, ami amúgy is az egyik legjobb ilyen célra, nemrég más is említette. Persze azzal nehéz mit kezdeni és nyilván nem a program hibája, ha a user esetlegesen nem megfelelőn, nem minden szükséges partíciót klónoz, nem stimmelnek a BIOS/UEFI bootolási beállításai, stb...

(#127353) JohnD


JohnD
tag

Hali! A vcruntime140.dll pontosan melyik (verzió és architektúra - x86 v x64 - egyaránt érdekel)VC++ redistributable csomag része? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#127354) st3v3np3t3r válasza King Unique (#127322) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Felvettem a kapcsolatot a Huawei-jel. Felhomályosítottak :DDD hogy 1db USB3-as port van csak a gépen(ami a bal oldali) és 2db USB2.0(a 2 jobb oldali).

Csatlakoztattam a ba oldali USB-be az külső SSD-t,200MB/s az írási sebesség. Annyira jó, hogy semmilyen jelölés nincs a portoknál :W

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#127355) coco2 válasza JohnD (#127337) üzenetére


coco2
őstag

Régebben még sikerült win10 home-ot bekulcsolnom, de az még az a verzió volt, és persze ki is iktatta az az aktivátor a win frissítéseket végleg, szóval "megfagyott" 2018 jan 3.-án, ami akkor rajta volt. Ha annyira régi win10-et még tudsz szerezni, meg annyira régi aktivátort, talán működni fog új gépen is, de ha mégis driver gondjaid lesznek, hát ne csodálkozz rajta.

Az új laptopra inkább vettem egy olcsó kulcsot, és szerencsém volt a cd key lottón - mert ahogy olvastam, majdhogynem lutri, hogy normális kulcsot kapok-e, de én éppen azt kaptam. Kicsit visszaolvasol, linkeltem a site-ot is, honnét.

Win10 home-on nincs linux subsystem, én azért váltottam pro-ra. Ha neked elég a home, és csak casual cuccokra kell, a home-ot igazából nem kötelező aktiválni. A gép működni fog, és ingyen. Pár beállítás nem lesz rajta kényelmes, annyi a hátulütő.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#127356) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#127305) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A gyártó oldalán is ott van, hogy 1 usb 3 van rajta. :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#127357) hardline válasza King Unique (#127294) üzenetére


hardline
senior tag

Jelentem, sikerult a muvelet. Az uj gep ssd-jere klonoztam a regi hdd-t, atraktam az uj gepbe es lass csodat, meg a nyomtatok (2) is azonnal mukodtek. Egyedul a billentyuzet nem ment, de atdugtam masik usb portra es megjavult az is. Nem gondoltam, hogy a win10 mar ennyire ugyes. :D

(#127358) King Unique válasza st3v3np3t3r (#127354) üzenetére


King Unique
titán

Arról már a legelején volt szó, hogy 1 db USB 3.0 Type-A és 1 db Type-C port van rajta, illetve az utóbbi gondolom csak töltésre szolgál. + A gyártó weboldalán lévő képen világosan szemléltetve van, hogy melyik port melyik.
Tehát akkor az volt a gond, hogy USB 3.0 helyett USB 2.0 porthoz csatlakoztatva használtad az eszközt, az szép. :D Ez esetben nyilván nem meglepő az USB 2.0 szintű sebesség, meg akkor nyilván nem a Windows 10 és nem is az AMD USB 3.X driver a probléma forrása. :N

[ Szerkesztve ]

(#127359) GAbre válasza King Unique (#127352) üzenetére


GAbre
veterán

Úgy fogalmazok,akkor a lemezkezelésben,és a programban található összes particiót raktam át.Nem látok külön particiót,amit nem raktam át.

A biosz bootnál.Uefi van.De secure boot kikapcsolással,és uefi kikapcsolással se tud bebootolni.

Avatar

(#127360) st3v3np3t3r válasza King Unique (#127358) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Igen-igen.
A Type-C az kombinált port. Töltés/OTG(adatárvitel).

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#127361) King Unique válasza GAbre (#127359) üzenetére


King Unique
titán

A partíciók alapján ez UEFI-s telepítésnék néz ki, viszont GPT alaplemez helyett dinamikus lemez van, ami esetlegesen bezavarhat... Miért dinamikus, netán tükrözést, RAID megoldást használsz?
Ha UEFI szerinti a telepítés, akkor nyilván az UEFI-ben is azt kell beállítani, + a megfelelő boot eszközt/opciót, nem pedig kikapcsolni, ahogyan normál esetben a Secure Boot is maradhat bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#127362) stewe2 válasza King Unique (#127346) üzenetére


stewe2
aktív tag

Köszönöm a reagálást mindenkinek. Az alaplap eladója ígérte a OEM HOME-t. Lehet félreértettük egymás, de akár át is verhetett. Nagy ügy, egy AM3 deszkáról van szó.

Az nekem is lejött, ha PRO-t akarok, azt telepítek, de mondom még egyszer, az előzetes infó alapján HOME-t telepítettem. Mindkettő elérhető az aprón, de a PRO-k kedvezőbb árban vannak. Ha nincs átfedés, veszek HOME kulcsot, és ennyi.

A használt kulcsokkal nem volt még semmi gondom, de ha esetleg lenne, ezért az árért ez benne van a pakliba. Nekem eddig beváltak. Egy családba 5 gépre új W10-t venni azért nem aprópénz. Azért ez a forrás mégsem KMS :)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#127363) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Miért kutyulja össze a windows az asztal ikonok helyét, ha a monitoron HDR-módot váltok (kikapcs, bekapcs)? Iszonyú idegesítő.

(#127364) ddmb


ddmb
aktív tag

Céges laposon még mindig 1909 van, konkrétan 18363.1198. Tehát folyamatosan jönnek erre is a frissítések, de valami céges policy miatt még nem mehetünk se a 2004-re, se pedig a 20H2-re. Kérdésem az, ha majd mégis ugrunk 1909-ről, akkor az csak egy kis méretű patch lesz? Tehát kisebb is lesz, és rövidebb ideig is fog tartani, mintha az initial 1909ről frissítenék, ugye?

(#127365) JohnD válasza gekkoXT (#127363) üzenetére


JohnD
tag

Lehet nem az, csak egy tipp: az ikonok automatikus elrendezése menüpontról vedd le a pipát. Esetleg a rácshoz igazítást is.

[ Szerkesztve ]

(#127366) ddmb válasza gekkoXT (#127363) üzenetére


ddmb
aktív tag

Nekem pár hete (vagy már talán hónapja) a Quick Launch ikonjait rendezi át a windóz, minden újraindítás után. Régen ahova raktam, az ott is maradt... Ha rájössz, hogyan lehet rábírni a wint, hogy ne sortolja nekem önkényesen az ikonokat, akkor lécci írd meg. kösz

(#127367) King Unique válasza ddmb (#127364) üzenetére


King Unique
titán

A kis méretű patch, az Enablement Package akkor van, ha a tavaszi verzióról váltasz közvetlenül az ugyanabban az évben kiadott őszire, lásd pl. a 1903 —► 1909 és 2004 —► 20H2 upgrade esetét. A 1909 —► 2004 / 20H2 / 21H1 / 21H2 stb. váltásnál a hagyományos, "teljes" funkciófrissítés történik, azzal oldható meg.

[ Szerkesztve ]

(#127368) gekkoXT válasza JohnD (#127365) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Az nincs bekapcsolva természetesen.
Csak akkor pakolja át, ha a HDR-t bekapcsolom a monitoron. De akkor se katonás rendbe, hanem mintha egy előző aállpot szerinti egyedi elrendezést töltene be. Baromság.

(#127369) Armagedown válasza JohnD (#127332) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha megfelelőt használsz, akkor nem, ugyanolyan lesz, mintha rendes digitális licenszed lenne.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#127370) Zoz válasza JohnD (#127353) üzenetére


Zoz
őstag

Legegyszerűbb ha ezt rakod fel: Visual C++ Redistributable Runtimes All-in-One

(#127371) Armagedown válasza JohnD (#127353) üzenetére


Armagedown
őstag

Telepítsd mindet és nem fogja egyik program sem hiányolni.
Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#127372) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

telepíthetem a múlt keddi frissítést, nem volt gond vele? 1909pro

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#127373) Armagedown válasza xy.zsolt (#127372) üzenetére


Armagedown
őstag

Én a biztonság kedvéért mindig halasztom 9 nappal a telepítésüket.
Volt, hogy a Microsoft vissza kellett volnjon fríssítéseket, mert a telepítésük után nem bootolt a Windows,a halasztással viszont elkerülheted a nagyobb bugokat.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#127374) xy.zsolt válasza Armagedown (#127373) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én csak 7 nappal...szóval a 9 a tuti :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#127375) King Unique válasza xy.zsolt (#127372) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a KB4586786 számú frissítésre célzol 1909-es verziónál, akkor én telepítettem és nálam nem volt gond több gépen sem. De azt amúgy honnan tudja bárki is konkrétumok nélkül, hogy nálad mi lesz? :F Meg kell nézni a "Known issues" részt, aztán ha érint, akkor értelemszerűen nem telepíted, halasztod, ha nem akkor lehet telepíteni. Meg ez csak a standard "B" frissítés havonta, amit amúgy is telepíteni kell, nem a "C" / "D", ami csak választható.

(#127376) xy.zsolt válasza King Unique (#127375) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ok....arra voltam kiváncsi, hogy volt-e általános gond vele....lehet rosszul fogalmaztam. köszi

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#127377) JohnD válasza Armagedown (#127371) üzenetére


JohnD
tag

Köszi Zoz és Armagedown :)

(#127378) TeeJay válasza Sztyepadzso (#127328) üzenetére


TeeJay
félisten

Köszönöm, végül sikerült.
Illesztőprogramok frissítése tiltva lett, úgy szépen lefrissült a 20H2 majd restart után engedélyeztem már az illesztőprogramokat is és az is szépen lement úgy
Fura hogy enélkül a trükk nélkül halott volt a rendszer

Nem is értem miért nem lehet manuálisan kiválasztani melyik hardverhez telepítsen drivert és miért erőltető fel az összes cucchoz...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#127379) GAbre válasza TeeJay (#127378) üzenetére


GAbre
veterán

Kérdés:
Ha helyi fiókot csináltam.És akarom netplwiz-el kéne kiütni a bekapcsoláskori jelszókérés-t.
De nem lehet nincs ott pipa/opció ennek kikapcsolására.
Akkor microfos fiókkal belépve.A windows hellot kéne kiütni.
De mivel helyi fiók van,ez nem él,és nincs ott ez az opció.Tehát kikapcsolni se tudom hello-t :D
Így egyáltalán nem tudom kiütni bekapcsolási jelszó kérést?
És a legjobb az egészben,hogy ki se tudom törölni fiókjelszót se :D Bár megosztáshoz kéne.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#127380) gyulank


gyulank
addikt

Az normális, hogy 8GB memória mellett 18145MB a virtuális memória a rendszer beállítása szerint, és folyton azzal kínlódik, és húzza az időt? És ha én állítok be kevesebbet, akkor kiírja, hogy nincs elég memória, pl. új lap betöltéséhez?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#127381) Imy válasza Imy (#127312) üzenetére


Imy
veterán

Erre a problémára valakinek ötlete? Mi okozhatja? A hibernálás is le van tíltva.

(#127382) Sztyepadzso válasza Imy (#127312) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ma megnyomom a kikapcsoló gombot, aminem az van állítva hogy alvás ha megnyomom akkor szerintem csak hibernál, mivel ha megnyomok egy billentyűt elindul.
Alvásnál is ez történik, nekem is alszik a gép egy perc alatt. Billentyűzetet megnyomom, vagy az egeret és visszatér belé a lélek.
A főkapcsolónál elvileg beállítható, mit tegyen, és milyen lehetőségek legyenek ott láthatóak. Gépház /rendszer/energiagazdálkodás/tovabbi energiabeállítások/főkapcs funk. Megadása/jelenleg nem elérhető beallitasok módosítása

(#127383) Doky586 válasza gyulank (#127380) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha manuálisan 0 értéket állítasz be akkor természetes a hibaüzenet.

(#127384) Imy válasza Sztyepadzso (#127382) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm, ezeket már beálítottam. Egy másik gépemnél billentyűzetre és egérrenem éled fel, de az eszközöknél nem is látok energiagazdálkodási fület.

(#127385) gyulank válasza Doky586 (#127383) üzenetére


gyulank
addikt

Lehetne egyértelműen válaszolni? Bővebben ez azt akarja jelenteni, hogy szerinted annyit állítottam be, és azért írta ki? Ez mondjuk nem ad választ arra, hogy miért annyi automatikusan, amennyi, és miért nem lehet a kurzort se normálisan léptetni, mert várnia kell a lapozófájlra. De amúgy nem is lehet nullát beállítani.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#127386) buci30


buci30
addikt

Melyik böngésző a javasolt?
Eddig Firefox volt de most tolnak mindent pro /kontra és azért érdekelne...
Vagy akkor nagy különbség nincs?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#127387) Cs1csó válasza buci30 (#127386) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelenleg nagyon letisztult a piac van a Firefox és vannak a Chromium alapú böngészők: Chrome, új Edge, Opera, Vivaldi

A Firefox szerintem jó - már 3 éve azt használom, előtte 8 évig Chrome -de a Chromium alapú böngészők is jók, Windows 10-en érdemes egy próbát tenni a beépített (20H2 már alapértelmezetten azt tartalmazza, de a 20H1-en is update-en frissül rá a régi) EDGE-el.

Ha nem tetszik, akkor pedig szerintem a Chrome.

A Chromium alapú böngészők melett az szól, hogy a böngészők kb. 90% ilyen, tehát döntően a weboldalakat is rájuk írják.
Persze a Firefox még állja a sarat a kérdés meddig.

(#127388) Doky586 válasza gyulank (#127385) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én nem feltételezek semmit. De nemis fogok találgatni miket futtatsz, mert bármennyi ramot el lehet használni..

(#127389) Doky586 válasza buci30 (#127386) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#127390) gyulank válasza Doky586 (#127388) üzenetére


gyulank
addikt

Semmit nem futtatok. Mindig ezt csinálja azért kérdezem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#127391) Angel2014 válasza zolee001 (#127340) üzenetére


Angel2014
addikt

Szóval azt akarod mondani hogy ideglenesen letiltotta a kék halál miatt az automatikusan felrakott drivereket,
És nem is lehet sehogy most engedélyezni hogy automatán felrakja? Nekem kell egyesével berakosgatnia gyártói honlapról...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#127392) zolee001 válasza Angel2014 (#127391) üzenetére


zolee001
őstag

Nem én mondom hanem a Microsoft
https://www.windowslatest.com/2020/11/17/microsoft-will-temporary-suspend-windows-10-driver-updates/

De igen,az elmult évek szivásai miatt megitélésem szerint jobb lenne ha felhagynának végleg eme tevékenységükkel,a gyártó adjon drivert (már ha tudja követni az MS driver /software ámokfutását)

(#127393) RoyBatty válasza gyulank (#127380) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Normál esetben ne állítgasd a virtuális memória mennyiségét,hagyd rá a Windows-ra. Okok lehetnek:
- vírus vagy malware, esetleg valami bányász cucc :)
- rossz driver, amelyik folyamatosan fossa magából a hibalogot
- valamilyen háttérfolyamat, amely zabálja a memóriát
- régi lassú, töredezett HDD ami nagyon lassítja a VM kezelést
De ehhez többet kéne tudnunk a rendszeredről alapvetően.

(#127394) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet annak az oka, hogy ha az asztalomon lévő játékok parancsikonjai részére csinálok egy mappát és abba belehúzom őket, hogy átláthatóbbak legyenek, akkor van amelyik játéknak eltűnik az ikonja, míg másiké megmarad, de ha visszapakolom az asztalra, akkor újra ott az ikon. Van erre valami megoldás? :U

Mercury

(#127395) ElektrikusDE válasza gyulank (#127390) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nálam 8GB mellett 1280 MB a virtuális memória. (a Windows javaslata)

Nem ártana azért ennél többet adni neki, mondjuk a 8 GB felét!

Persze ez csak általános tanács, mert nagyon függ a futtatott programoktól.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#127396) zolee001 válasza Mr.Mercury (#127394) üzenetére


zolee001
őstag

Van
A parancsikon oda mutasson ahol éppen van és ne oda ahol volt

(#127397) SupaCow


SupaCow
tag

Szép napot!

Este volt a win 10 updatem. Azóta így indul a rendszer. Hogy tüntetem el? Mi ez? 15 perc google-zás volt de nem találtam megoldást.

Köszönöm.

f: @geboleather

(#127398) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Sziasztok

Hogy lehet a Hyper-V-nél elérni, hogy vmi normális felbontásba működjön? Nekem most egy Win7 gép van alatta és max 1152x864-et tud, ami nagyjából egy élhetetlen méret. Főleg egy 27" UHD monitoron. Nincs vmi lehetőség, hogy ezt nagyobbra tegyem, vagy pláne ha akarom akkor fullscreen-be menjen?

(#127399) hhgygy válasza SupaCow (#127397) üzenetére


hhgygy
senior tag

Mert angolul kéne guglizni:
Removal
Tap on the Windows-key.
Type msconfig.exe.Switch to boot.
Select the Windows Rollback option from the menu.
Click on Delete.
Confirm and restart the PC.

De amúgy sejtésem szerint ez is törlődik 10 nap után magától is, bár még soha nem láttam ilyen indulást.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#127400) SupaCow válasza hhgygy (#127399) üzenetére


SupaCow
tag

Valamit nagyon mellékerestem...

Köszönöm a gyors választ, ez megoldotta a dolgot. :R

f: @geboleather

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.