Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127101) Sztyepadzso válasza Sztyepadzso (#127100) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ki is próbáltam egy foto-stacker programmal, ami különben minden szálat 100%-ra feltol. Ezzel indítva sikeresen, affinitást beállítva indult :D

(#127102) t.imi válasza Sztyepadzso (#127100) üzenetére


t.imi
addikt

Nagyon köszönöm, ezt az ea linket nem hozta. Ott is le van vezetve :R
Délután meglátjuk...

(#127103) v.attis válasza Pyttawrx (#127097) üzenetére


v.attis
őstag

Biosban nincs, linux sem látja a kártyát. Úgy látom kinyírt még egyet a win. Vagy valami...

[ Szerkesztve ]

(#127104) st3v3np3t3r válasza v.attis (#127096) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem frissült közben a windows vagy a wifi meghajtója?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#127105) Pyttawrx válasza v.attis (#127103) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mi a káryta típusa? Én most hirtelen vagy 4db ralinkkel találkoztam, ami meghalt

(#127106) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

anyukámnak kellene windows 10.
macbook-on használná (talán virtualizálva)

www.forscope.hu-n eredeti, legális liszenszeket lehet beszerezni?
ha nem, akkor hol lehet beszerezni legálisan és biztosan eredeti windows 10 home-ot a hivatalos 45 ezer Ft-os MS ár alatt?

(#127107) Pyttawrx válasza Sanyi.mTs (#127106) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha ezeknek megfelel, akkor jó:
[link]

(#127108) siskad


siskad
őstag

Sziasztok! A 20H2-es frissítést szerettem volna felrakni, amit szépen letöltött, ezután újra is indítottam a gépet, majd elkezdte a telepítést, de nagyon lassan ment. Végül eljutott 48%-ig és ott megállt, a karika se gurgulázott tovább. Mivel már úgy volt majdnem egy órája, így kikapcsoltam, majd be, és akkor a számítógépen végzett módosításokat visszavonta. Ezt eljátszottam mégegyszer, ugyanúgy elölről letöltötte, majd elkezdte a telepítést és megint 48%-nál megállt. Van valami ötletetek, hogy hogyan tudnám felrakni a frissítést, vagy hogy ez a hiba mitől lehet?

Xiaomi 13

(#127109) Salex1


Salex1
senior tag

Van egy NUC-om, amiben van infra. Hogy tudnám ezt win10-el használni?
Eszközkezelőben viszont nem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#127110) King Unique válasza siskad (#127108) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki, hogy mi a hibakód, mert attól függően lehet alkalmazni bizonyos megoldásokat (példa). Aztán hogy az ismert hibák közül esetleg érint-e valamelyik, mert ha igen, akkor annak elhárultáig értelemszerűen nem kellene erőltetni az upgrade-et. Továbbá az sem, hogy milyen verzióról (1909/2004/egyéb?) és hogyan (WU/frissítési segéd/MCT) próbálsz upgrade-elni.

(#127111) movax válasza siskad (#127108) üzenetére


movax
őstag

Mi van a gépben, hdd vagy ssd és mennyire van tele? Milyen procc, mennyi memória? 2004-est frissítettél vagy korábbit? Van-e benne valami egzotikusabb hardver? Esetleg ha vannak külső, USB-cuccok, külső hangkártya stb. azokat kihúztad a frissítés idejére? Milyen hálózatod van, milyen sebességű, wifi vagy kábeles azon a gépen, amit frissítesz? Milyen hibakóddal áll le a frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#127112) Salex1 válasza Salex1 (#127109) üzenetére


Salex1
senior tag

Na az eszközkezelőben mégis megvan, csak elbújt a HID eszközök közé.

(#127113) King Unique válasza Sanyi.mTs (#127106) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat. Azt meg lehet kérdezni az adott bolttól, webáruháztól, hogy ott milyen licenceket árusítanak. Ahol a szokásosnál olcsóbban használt szoftver formájában lehet vásárolni, aztán hogy abból is hol és mit árulnak, mennyire működik a kapott termékkulcs, az megint más dolog, lásd más esetét. :))

(#127115) spacelab válasza Xavius (#127114) üzenetére


spacelab
tag

Milyen TV?

(#127116) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Az új 20h2 frissitesrol vissza tudok alni a régebbi verzióra valahogy ? Sajnos nincs biztonsági mentés mert maga a Windows is pár napos friss telepítés volt , új alaplap és memória miatt .Feltűnt hogy amint felmegy a 20h2 frissítés mintha megbolondulna a gép , lassabb , a bootolas is .Ujrainditaskor is sokkal lasabb , ujrainditom sokáig fekete képernyő majd egyből tölt be a windows így nemtudom elérni a biost , ha nyomom a del gombot akkor megáll az egész és fekete képernyő és a ctr alt del gombra indul újra .Vicc az egész .Nvme SSD de hhd sebességű a gép .Többször újra raktam a Windows és az új frissítés rontja el .Már mindenre gondoltam hogy hibás valamelyik új hardver de nem :(

[ Szerkesztve ]

(#127117) Sub-ZeRo válasza Kisbocs06 (#127116) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy új telepítőt kell készítened ha régebbi verzióra akarsz menni. Amúgy igen, lehetnek problémák az új verzióval ssd-re telepítéskor.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#127118) King Unique válasza Kisbocs06 (#127116) üzenetére


King Unique
titán

Igen, megoldható az eltávolítás/visszaállás, de attól is függ, hogy milyen verzióról történt az upgrade, mennyi idő telt el azóta, stb.
Egyébként a 20H2 funkciófrissítés támogatott Windows 10-verziónál jelenleg csak választható frissítésként jelenik meg, vagyis nem kötelező telepíteni. :N Meg ha már telepíted, akkor előtte érdemes elolvasni ezeket, érint-e valamelyik, stb. Ha esetleg régebbi Windows 10-verziót akarsz telepíteni, akkor ahhoz az ISO letölthető MWOIDT és TechBench forrásokból, amik Microsoft letöltőszervereire mutató letöltési linkeket generálnak.

(#127120) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Új céges laptop került hozzám mint felhasználóhóz, amire tettem egy w10 pro-t.
A helyzet az, hogy nem kapok túl sok supportot az IT-től(ami nincs is nagyon) így tőletek kérdezem meg hátha tudtok nekem segíteni.
A régi laptopomban van eredeti w10 és office.
Hogyan tudom kinyerni a kulcsokat(office és w10 pro) régi gépből? Természetesen azt a gépet már többé nem használjuk.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#127121) King Unique válasza Bacusuz (#127120) üzenetére


King Unique
titán

Ezt jobb helyeken normál esetben az IT feladata lenne intézni céges környezetben, nem a dolgozónak vesződni vele.
Nem derült ki a régi laptopon milyen licencek vannak, átvihető-e egyáltalán másik hardverre, stb. Amúgy meg ProduKey és társai programokkal lehet kiolvasni, ha már nem ismert / nem tudják megmondani a cégnél, de pl. a W10 esetében nem sokat ér, ha csak az általános termékkulcsot olvassa ki a program. De egyébként ha már laptop, meg céges, akkor adott Windowszal előtelepítettet venni és akkor kipipálva ez a része, meg ha a régi is olyan volt, nem FreeDOS/Linux kivitelűt.

[ Szerkesztve ]

(#127122) siskad válasza King Unique (#127110) üzenetére


siskad
őstag

Nem írt ki hibakódot egy alkalommal sem, egyszerűen 48%-nál megállt. Először simán gépházban rányomtam a frissítésre, letöltötte, újraindult és utána elkezdte telepíteni. Miután így nem ment, megpróbáltam a frissítési segéddel, de ezzel is ugyanúgy ugyanott megállt. 1909-es verzióról szeretnék frissíteni. Az ismert hibáknál nem látok semmi olyat ami engem érintene.

Xiaomi 13

(#127123) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Találkozott már valaki olyannal, hogy bizonyos esetekben a kép 90 fokkal eltorzul? Nem a teljes képernyő, csak bizonyosk képek.
Intel g33/g31 GPU builtin videókártyát használok.
https://h30434.www3.hp.com/t5/image/serverpage/image-id/198937i2A841E32180C96C0/image-size/large?v=1.0&px=999

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#127124) siskad válasza movax (#127111) üzenetére


siskad
őstag

Hdd van benne, C meghajtón 42Gb szabad hellyel, D meghajtón 14Gb. Egyébként egy HP Pavilion 15-e005sh laptopról van szó (i3-3110M, 8 GB DDR3) 1909-ről próbálok, hibakódot nem írt. Usb eszközök nem voltak csatlakoztatva. Kábelen jön a net, 120 mb/s.

Xiaomi 13

(#127125) coco2


coco2
őstag

Jönne win 10 20h2 frissítés a gépre, de olyan dolgokat olvasok róla, hogy azon gondolkodom, jobb lenne még nem most engedni fel a gépre, hanem mondjuk 2-3 hónap múlva - mire vélhetőleg kevesebb hiba lesz benne. Le tudok valahogyan tiltani specifikus frissítést minden vonatkozatával együtt? Ha mást nem, találtam spec beállításoknál olyat, hogy 35 napig lekapcsolni minden frissítést. Van annál kifinomultabb eszköz is?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#127126) King Unique válasza siskad (#127122) üzenetére


King Unique
titán

Ez esetben is lennie kell hibakódnak, ha megnyitod a frissítési előnyéket, akkor a funkciófrissítésnél ott lesz, hogy sikertelen + a hibakód.
Ha nem megy az upgrade, akkor márpedig a nálad telepített rendszernél nem stimmel valami, azért nem megy. Ha van telepítve pl. 3rd party antivírus szoftver, vagy egyéb külső program, esetleg olyan driver, ami inkompatibilis, akkor azt el kellene távolítani és utána újrapróbálni. Már ha a szokásos javítási módszerek nem használnak, mint amik a linkelt példában is voltak.

[ Szerkesztve ]

(#127128) siskad válasza King Unique (#127126) üzenetére


siskad
őstag

Vírusírtó nincs telepítve. 0xc1900101 hibakódot ír, ami ha jól látom akkor driver probléma. Arra van valami lehetőség, hogy kiderítsem pontosan melyikkel van gond?

Xiaomi 13

(#127129) King Unique válasza coco2 (#127125) üzenetére


King Unique
titán

A jönne az esetedben pontosan mit jelent? Ha csak ilyen formában, akkor még eleve nem áll készen az eszköz és nyilván nem települ, hanem majd valamikor később, amikor minden oké lesz. Ha választható frissítésként jelenik meg, akkor annak pedig megint az a lényege, hogy csak választható, nem kötelező telepíteni, nem telepíti automatikusan a Windows Update, max. az adott verzió támogatásának végéhez közeledve.

Egyébként van lehetőség halasztani egyéb módon is, ha Pro és annál magasabb rendű kiadást használsz, akkor 1909 és korábbi verzióknál adott a gépházban a 365 napos halasztás, 2004 és újabb verziók esetén pedig ugyanez + egyéb opciók csoportházirendnél a WUfB keretén belül (bővebben). Ha Home kiadásról van szó, annál is elvileg megoldható a funkciófrissítések halasztása registry szinten (bővebben), valamint külső programmal (példa).

[ Szerkesztve ]

(#127130) Bacusuz válasza King Unique (#127121) üzenetére


Bacusuz
őstag

Hú, köszi az átfogó választ, sokat tanultam.
Ezek alapján mennyiségi licensz van a windowsra amit ha jól értelmeztem át lehet vinni, de sajnos a keyt nem sikerült egyik módszerrel sem kinyernem. Ezt próbáltam és a produkeyt.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#127131) King Unique válasza siskad (#127128) üzenetére


King Unique
titán

Mint az előzőleg linkelt példában, lehet próbálgatni az ott javasoltakat. Illesztőprogramok ellenőrzéséhez meg ott van a Driver Verifier (+).

(#127132) siskad válasza King Unique (#127131) üzenetére


siskad
őstag

Rendben, köszönöm a segítséget! :R

Xiaomi 13

(#127133) King Unique válasza Bacusuz (#127130) üzenetére


King Unique
titán

Akkor lehet fordulni a céges IT-hoz, adminhoz, hogy oldják meg a telepítést és a licencelést, ha már céges laptop és egyben munkaeszköz, meg gondolom nem te akarsz rá saját pénzből Windowst és Office-t venni.

(#127134) Bacusuz válasza King Unique (#127133) üzenetére


Bacusuz
őstag

Tudod kis cég vagyunk, és szeretek bűvészkedni a géppel hisz mindig tanulok valamit

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#127135) King Unique válasza Bacusuz (#127134) üzenetére


King Unique
titán

Akkor hajrá! :))

(#127136) Zoz válasza siskad (#127124) üzenetére


Zoz
őstag

Milyen VGA van benne? Ami leírást találtam aszerint Intel integrált és AMD Radeon HD 8670M. Na ilyen régebbi Radeon HD sorozattal szívtam már én is több gépen, illetve itt a topicban is volt akinél ez volt a probléma.

Ezt próbáld meg:
-MCT-vel csinálj telepítő pendrive-ot
-tölts le a VGA kártyákhoz drivert, Intel/AMD oldalról *
-net kapcsolat megszüntetése
-töröld le a VGA kártyák driverét, csak szabványos VGA maradjon
-futtasd a pendrive-ról a frissítést, netet még mindig ne adj neki.
Ha bejön a tippem, akkor simán felmegy.
-telepítsd a letöltött VGA drivereket
-most mehet vissza a net, és töltheti a többi frissítést, drivert

* előfordulhat, hogy nem a legújabb driver lesz jó. Nekem volt olyan gép aminél a Radeon-nál az utolsó Win 8.1-es driver lett jó, a későbbi Win10-essel azt csinálta, hogy induláskor/ébredéskor kb 2 perc fekete képernyővel megállt.

(#127137) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

abban kérnék segítséget, hogyan tudom visszavarázsolni a tálca jobb oldalára a hang vezérlőpultot?
Korábban a harangszó ikonra kattintva a a jobbklikkes menüpontok közt szerepelt, de eltűnt. Akárcsak az Asus hangkártya saját drivere, az is eltűnt. De azért nem kár, azt nem használtam, de a hangbeállításokat most csak a vezérlőpulton keresztül tudom megtalálni, ami elég körülményes
Ehelyett csak a mindenre teljesen alkalmatlan, áttekinthetetlen és felesleges gépházba lehet belépni, de ebben kb annyi állítási lehetőség van, mint egy villanykapcsolón. Szívem szerint törölném, vagy tiltanám a gépről.

a rendszer win 10 pro 1903
az biztos, hogy mostanában nem frissült a gép

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#127138) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdvözlet, hogyan lehet elérni hogy teljes képernyős módban (játékban) ne ugráljon fel a w10 értesítőszalag?
Jó ez a funkció, ezért nem szeretném teljesen kikapcsolni, csak mondjuk amikor játszom elég zavaró..
Hiába van alapértelmezettként beallitva a gépházban, ugyanúgy felugrik mindig

(#127139) King Unique válasza DeathAdder (#127138) üzenetére


King Unique
titán

Ha ki van kapcsolva a Fókuszsegéd, akkor megkapod az összes értesítést. Ha azt akarod, hogy ne jelenjenek meg az értesítések, el legyenek rejtve stb.. akkor értelemszerűen be kellene kapcsolni és megfelelően beállítani.

(#127140) kpal


kpal
veterán

Mit lehet azzal a w10-el kezdeni ami a csökkentettmódba se hajlandó indulni?? Van valami lehetőseg újratelepites nélkül megmenteni ??
Szerintem nekem is a legutobbi frissites nyirta ki .

(#127141) King Unique válasza kpal (#127140) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban a lehetőségeket.

(#127142) zaskar válasza King Unique (#127141) üzenetére


zaskar
senior tag

A múltkor jeleztem itt, hogy nekem a képen látható nem kötelező frissítés után nem volt hajlandó többé elindulni a gép. Készítettem egy pendrive-ra egy telepítőt, de se a javítást, se az előző frissítés eltávolítását nem volt hajlandó megcsinálni, így maradt az újratelepítés. Szerencsére néhány programot kellett csak újra feltennem, fontos adatokat sose tartok a C meghajtón. Azért pozitív hozadéka is volt ennek a dolognak: első alkalommal telepítettem önállóan Windowst (némi telefonos segítséggel), eddig mindig valami ismerősöm csinálta.

(#127143) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok!

Hogy tudnám kikapcsolni, hogy ha tálcán egy adott megnyitott dolog felé húzom az egeret, ne jelenjen meg kicsiben az előnézete az adott dolognak? Borzasztóan zavar, google és YT nem vitt előrébb :(

(#127144) Wolfskin válasza Wolfskin (#127137) üzenetére


Wolfskin
őstag

Akkor mondom:
jobb klikk a tálcán/ tálcabeállítások/a tálcán megjelenő ikonok kiválasztása/ Realtek HD Audio manager

itt kikapcsolás, majd újra bekapcsolás. ez ilyen win fícsör, hogy bekapcsolva is eltűnik, az újraindítás a windows legnagyobb varázslata, mindet meggyógyít!

a bal oldali a Realtek HD audio manager, a másik gusztustalan, krix-krax ikon mellette csak a semmirevaló gépházat nyitja meg, kb semmire se jó.

sajnos a win10-nél hozzá kell szokni a felismerhetetlen, végletekig lebutított pálcika ikonokhoz, ezzel teszik nehezebbé a használatát. gondolom lassabban dolgozva több időt töltetsz a gépnél, addig se csinálsz mást :D

- akkor ez megoldódott, köszi!
- nincs mit

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#127145) spacelab válasza PlatiaAmos (#127143) üzenetére


spacelab
tag

Akkor próbáld meg a DuckDuckGon [link]

(#127146) PlatiaAmos válasza spacelab (#127145) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Pontosan ez a problémám, hogy teljesítményen belül minden vizuális effektnél ki van véve a pipa. Még is van előnézetem..
Registryt kell tényleg ehhez módosítani?

(#127147) movax válasza siskad (#127124) üzenetére


movax
őstag

Ahogy King Unique kolléga is írta, ott valami a meglévő rendszeren nem okés. Egy
sfc /scannow
parancsot ráeresztenék cmd-ban, és a drivereket is megbogarásznám kicsit, főleg a vga-driverkörül nézném meg, hogy lehet-e frissíteni, esetleg downgrade-elni. Ha jól látom, Radeon-vga van benne, ezekkel szokott gond lenni újabban win10 alatt (bár inkább a ryzen-rendszerekkel).

(#127148) movax válasza Xavius (#127114) üzenetére


movax
őstag

Nem kell ehhez külön program, ott van a Project funkció a gépen, jobb alsó sarokban az értesítésekben van a gombja, vagy a Gépházban a képernyő menüben a Connect to a wireless display, bocs, magyarul nem tudom, hogy van.

Viszont jobban jársz, ha wireless helyett egy HDMI-kábellel kötöd össze a tévével, nem fog annyira akadozni (nálam legalábbis zavaróan laggel a wifis összeköttetés, LG tévé).

(#127149) movax válasza PlatiaAmos (#127146) üzenetére


movax
őstag

Nem ott kell matatni, hanem jobbklikk a Tálcán, beéllítsok és ott kikapcsolni a Peek nevű funkciót (felülről az ötödik).

[ Szerkesztve ]

(#127150) PlatiaAmos válasza movax (#127149) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Nálam ez a menü inaktív , még is működik ez a preview :@

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.