Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126851) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Biztosan visszatérő kérdés, de annyi különböző véleményt hallottam, hogy nem tudom mit gondoljak. Az aprón is tömegével előforduló, jóval a hivatalos ár alatt szoftverkulcsokat árulókkal mi a helyzet? Wint és Adobe termékeket is szívesen vennék, de a mindenhol hangoztatott "teljesen legális" mantra ellenére, azért kicsit gyanús. Esetleg nincs valami összefoglaló írás a témáról? Ki tudtok okosítani? :)

www.meszlenyiandras.com

(#126852) Cs1csó válasza blendész (#126851) üzenetére


Cs1csó
félisten

A magas reputációval rendelkező eladóktól akik évtizedes reggel vannak fenn azoktól lehet venni. Nulla napostól semmit soha.

(#126853) mefistofeles válasza blendész (#126851) üzenetére

A dolog attól függ leginkább, hogy mire szeretnéd használni. Vállalati, céges szoftvernek semmiképpen nem javasolnám, de otthoni, magán célra mindenféle probléma vagy korlátozás nélkül használhatóak,.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#126854) Dévacsen válasza King Unique (#126804) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Egyébként sikerült,4 nap alatt,ami 1 perces tevékenység volt,de hát ugye meg kellett találni a megfelelő módszert a jelszó hatástalanítására.Félig ezzel a módszerrel félig egy másikkal,és a parancssor hibát dobott mire végeztem a jelszó kikerülésével,és adtam meg neki újat,de hibát dobott,újra indítottam a rendszert azért próbaképpen beütöm az új jelszót és meg volt,beengedett a bioszba,egyből töröltem a jelszavas bejelentkezést,lefrissítettem a bioszt ,meg újra raktam a rendszert,a biztonság kedvéért,annyi ismeretlen törő programot próbáltam arab,orosz,indiai oldalakról,hogy rossz volt nézni,alig vártam hogy letakarítsam a rendszert. :) További szép napot.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#126855) Soderes válasza Fire/SOUL/CD (#126819) üzenetére


Soderes
aktív tag

Például én. De most ez részlet kérdés.

Erre szeretnék rájönni, hogy ez Win hiba vagy hardware hiba?

Ötlet?

(#126856) Angel2014


Angel2014
addikt

Valaki megmondaná, hogy ha letöltöm a friss buildu windowst Csinálok egy adathordozót és felrakom a windowst egy tiszta telepítéssel akkor mi a nyavajának tölti le és telepíti egy óráig az összesítő frissítést?

Miért nem lehet egyből belerakni ezt is?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#126857) Doky586 válasza Angel2014 (#126856) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"egy óráig"..? Mert csak 56k modemed van. :)

(#126858) Angel2014 válasza Doky586 (#126857) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem a nettel van a baj..amúgy Digi..

Hanem szoktam telepíteni és szervízelni sok gépet ..ebben vírus időszakban egy kis kiegészítés anyú sztókja miatt amúgy ápolásin vagyok vele.

Jönnek olyan kategóriás gépek aminek a memóriája és a procija nem valami gyors, vagy olyan AMD gépek amik 1.0 GHz mennek.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#126859) King Unique válasza Angel2014 (#126856) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha az aktuális 20H2-re célzol, akkor innen letöltve az az ISO jelenleg pont naprakész (19042.572), összesítő frissítésből jelenleg csak a választható KB4580364 érhető el rá a Windows Update-en. :)) Meg mint ebből kiderült, a Microsoft időnként frissíteni szokta a W10 ISO-kat kumulatív frissítésekkel (CU) integrálva, de azért nem hetente, nem is havonta, hogy mindig teljesen naprakész legyen. Ha valakinek olyan kell, akkor adott a lehetőség, hogy gyártson magának további frissítésekkel integrált telepítőt. Bár nem mintha okvetlenül szükség lenne rá és enélkül nem lehetne meglenni, ha épp nem is teljesen naprakész telepítés után a rendszer, a Windows Update akkor max. telepíti a legutóbbi (standard, nem választható) összesítő frissítést (LCU), ami általában viszonylag hamar megvan és normál esetben nem tart 1 óráig. Persze ha lassú az internetkapcsolat és/vagy nagyon ergya a hardver, akkor nem meglepő, ha a szokásosnál tovább eltart...

[ Szerkesztve ]

(#126860) King Unique válasza blendész (#126851) üzenetére


King Unique
titán

Igen, rendszeresen, nemrég egy másik esetnél újfent. :))

(#126861) gzsola8


gzsola8
csendes tag

Sziasztok!

Lehet volt már ilyen.
Problémába ütköztem és szeretnék segítséget kérni! (lehet nem ez a jó hely, de hátha)

Vettem egy új gépet, és a windows10-et szeretném felrakni, de egy hibaüzenetet ír:

"Hiányzik egy adathordozóhoz szükséges illesztőprogram. Ez lehet például egy DVD-meghajtó, USB-eszköz vagy merevlemez illesztője. Ha ez megvan egy cd-n, vagy DVD-n vagy USB-meghajtón, helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa a meghajtót."

Adott egy ASRock B450M Steel Legend, Ryzen 5 3600, 16GB RAM, Samsung 970 EVO 250GB SSD, tudom én vagyok a béna, de nem tudom, hogy mi ilyenkor a teendő!
Az ssd-hez kell valami? Vagy más a bibi?
Ötleteket várnék, illetve megoldást a problémámra ha megoldható!
Válaszokat előre is köszi!

(#126862) Angel2014 válasza gzsola8 (#126861) üzenetére


Angel2014
addikt

Bios uefi legacy , illetve a sata mód ahci.

Vagy még arra gondolok ha stimmelnek a beállítások a Samsung 970 EVO 4.genes és ez a lap 3. gen ig támogatja az m2 NVME ssd éket.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#126863) King Unique válasza gzsola8 (#126861) üzenetére


King Unique
titán

A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témában lásd egy másik válaszban leírtakat. Ahol a telepítő illesztőprogramot akkor szokott kérni, ha pl. USB 3.X porthoz van csatlakoztatva a pendrive, esetleg AHCI helyett RAID mód lett beállítva a BIOS-ban, stb. Az előbbi inkább W7-nél szokott gond lenni a natív USB 3.X támogatás híján (példa), W10-nél viszont általában adott a natív támogatás, bár ha valami spéci alaplapi vezérlő van, akkor nem feltétlen.

(#126864) Sanyi52


Sanyi52
tag

Sziasztok! A Defender-nél nem működik a "Kivételek hozzáadása". Kitörölte a korábbiakat, újat nem enged hozzáadni.
Csak azért problémás, mert így az Antimalware sok ideig dolgozik, a HDD-k 100 %-on mennek addig és a gép lassan indul be.
Valaki járt már így?

(#126865) Cs1csó válasza Sanyi52 (#126864) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szokott anomáliákat okozni a Defender, de nálam ilyen hiba még nem volt. Kapásból a mostani rendszerd build-jének megfelelő telepítővel - amit pl. egy pendrive-ra hozol létre - csinálj egy javítást vele.

(#126866) spacelab


spacelab
tag

Hogyan lehet rájönni, hogy mi baja lehet a taskbaron levő a wifi/hálózat menünek? Random időközönként nem nyílik ki. Erre a menüre gondolok: [kép]

(#126867) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Tegnap frissült a Win 10-em 2004-es verziószámra, azóta a hangerő eltűnt a gépről, illetve böngészők, videók és játékok alatt is nagyon halk minden. Hiába állítom maximumra nagyon halk. Mi lehet ennek az oka? Egy Sound Blaster Z hangkártyám van.

(#126868) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
Pár napja vettem észre (igaz nem sokat töltök mostanság) hogy a Qbittorrent kb 15 perc után kékhalált okoz a win10-ben. Tapasztalt valaki ilyesmit?
Már ujra raktam az egészet, nincs fent semmi driver.

(#126869) Sanyi52 válasza Cs1csó (#126865) üzenetére


Sanyi52
tag

A 20H2 van rajta pár napja.

(#126870) Angel2014 válasza FrezeR (#126867) üzenetére


Angel2014
addikt

Driver probléma. illetve eltűnhetett a dolby programm is.

Van a választható frissítés esetleg nálad? Hátha az segít.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#126871) Cs1csó válasza Sanyi52 (#126869) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor a telepítőt futtatod az éles rendszeren és a javítást választod.

(#126872) FrezeR válasza Angel2014 (#126870) üzenetére


FrezeR
senior tag

Felraktam a legújabb hangkártya drivert, de az nem segített.

Ezek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#126873) Angel2014 válasza FrezeR (#126872) üzenetére


Angel2014
addikt

Akkor a gyártóit próbáld meg.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#126874) FrezeR válasza Angel2014 (#126873) üzenetére


FrezeR
senior tag

Igen, azt raktam fel de semmi változás sajnos. :U

(#126875) Angel2014 válasza FrezeR (#126874) üzenetére


Angel2014
addikt

Esetleg? Ez

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#126876) FrezeR válasza Angel2014 (#126875) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ez a beállítás így volt nekem.

(#126877) FrezeR


FrezeR
senior tag

Azt írják, hogy a KB4556799 a felelős ezért a hibáért, ha ezt az egy frissítést visszavonom az nem okoz gondot ha már 2004-re frissítettem?

De most látom, hogy nem is lehet törölni, mert nincs a listában.

[ Szerkesztve ]

(#126878) ElektrikusDE válasza FrezeR (#126872) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Nekem is halk volt!

De a végső menedék segített!

Sokkal hangosabb lesz ha engedélyezed! (az alkalmazt még nem nyomtam meg a képen)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#126879) FrezeR válasza ElektrikusDE (#126878) üzenetére


FrezeR
senior tag

Szia!

nekem nincs ilyen fül :F

(#126880) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Bekapcsolom ma a PC-t, indítok egy Steam-es játékot és ez fogad:

Hát ez most mi és főleg hogyan tudom megoldani?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#126881) Angel2014 válasza FrezeR (#126879) üzenetére


Angel2014
addikt

Valami driver hiányzik ott.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#126882) gyulank


gyulank
addikt

Hogy kell keresni? Pl. olyan jpg fájlokat, amik nevében benne van a 2020?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#126883) Csupingo válasza gyulank (#126882) üzenetére


Csupingo
veterán

Total commander, aztán alt+F7. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#126884) donmackó válasza gyulank (#126882) üzenetére


donmackó
őstag

Keresőre jobb klikk -> Továbbiak fül lenyit és ott a fotók kiválasztása. Majd mehet simán a kereső mezőbe hogy 2020.

Release the cable hounds!

(#126885) Sanyi52 válasza gyulank (#126882) üzenetére


Sanyi52
tag

Akár a Total Commender, akár az Intéző, de ott a kereső mezőbe pédául ***2020***.jpg beírása és keresés parancs.

(#126886) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Windows 10-nél létezik olyasmi, hogy logikai kötetenkénti külön házirend? Van egy hdd egészben, és azon aktív az írási gyorsítótárazás. Van rajta egy külön logikai kötet (terás vinyón 10 gigányi), amin külön jó lenne letiltani az írási gyorsítótárazást, vagy valami módon priorizálni rajta az adatváltozások gyors kiírását. Mint pld egy pen drive eltávolításakor a win azonnal kiírja a gyorsítótárban lévő változásokat. Létezik olyasmi hdd kötetre is?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#126887) King Unique válasza coco2 (#126886) üzenetére


King Unique
titán

Windowson az írási gyorsítótárazást tudtommal lemez szinten lehet be/ki kapcsolni, nem kötet szinten. Ahol belső helyi lemezeknél a bekapcsolt állapot az alapértelmezett, ami úgy rendszerint megfelelő szokott lenni. Vagyis nem világos miért akarod kikapcsolni, pláne egy 1 TB-os merevlemeznél csak egy 10 GB-os köteten. :F Ha SMR HDD-ről van szó és a media cache miatt késleltetve történnek egyes írási műveletek, azzal sok mindent nem lehet kezdeni, mivel a technológia sajátossága...

(#126888) coco2 válasza King Unique (#126887) üzenetére


coco2
őstag

Azon a 10 gigás köteten vannak munkák. Jellegében szöveg file-ok. Amikor itt hagyom a gépet, mentek / kikapcsolok mindent, és automatán megy sleep-re a gép. Tegnap úgy jártam vele, hogy nem tudott sleep-ről visszatérni. Végső soron csak kikapcsolni tudtam. Aztán indult újra, és éppen a munka anyagok kötetére dobott check disket. Perpillanat nem tudom, elveszett-e valami, vagy mentve volt minden. Remélem, hogy a check disk nem talált hibát (apropó, lehet ezt rendszer logokból utólag ellenőrizni?)

Szóval amin gondolkodtam, hogy megelőzendő a további ilyen eseteket jó lenne a munka köteten kikapcsolni a cache-elést. Amikor mentek, az legyen azonnal és egészen biztosan mentés, és ne cache ram-ban csücsüljön, ahonnét majd akkor veszik el, amikor éppen olyan kedve van. Lekapcsoltam a kötet cache-t az eszköz kezelőben, de olyan szinten lassult le a windows, hogy inkább visszakapcsoltam. A rendszer köteten muszáj a gyorsítótárazás, különben meghal a gép úgy, ahogy van. De a munka köteten meg jó lenne kiiktatni. Reménytelen? Vagy van erre kitalálva valami okosság? Leszámítva a felhő drive-ot, mert azt meg nem vélem biztonságosnak.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#126889) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!A héten frissített le a rendszer Windows 10 Pro 2004 19041.610-re. WindowsFeatureExperiencePack 120.2212.31.0
Lett a C meghajtón egy "Windows.old" mappa, potom 18GB, és van egy Windows" mappa is 22GB
Kell nekem a Windows.old mappa, vagy (mikor?)törölhető...? 2-3 napja ment fel a 1909-re ,ez a Build.

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#126890) sz.j válasza R3nts (#126889) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha nem akarsz visszaállni a régire akár törölheted is, de kb 10-12 nap után automatikusan törlődik az old mappa

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#126891) gyulank válasza Sanyi52 (#126885) üzenetére


gyulank
addikt

Ezt kérdeztem. De miért pont ***valami***?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#126892) R3nts válasza sz.j (#126890) üzenetére


R3nts
senior tag

Köszönöm szépen! :R A 20H2 még ezután fog jönni a frissítésekben?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#126893) King Unique válasza R3nts (#126889) üzenetére


King Unique
titán

A Windows.old mappa azért jön létre, hogy szükség esetén közvetlenül vissza lehessen állni a Windows 10 előző verziójára, amiről a frissítés (upgrade) történt (esetedben 1909). Ha nem akarsz visszaállni, akkor manuálisan törölhető a lemezkarbantartóval és a Tárterületsegéddel egyaránt, valamint 10 nap után amúgy is automatikusan törli a Windows 10, vagyis az utóbbi okán nincs vele teendő.

A 2004-es verzióra a 20H2 funkciófrissítés - amit ilyen formában már felajánlhat választható frissítésként a Windows Update - meg csak egy Enablement Package, ami aktiválja 2004-es verziónál a havi frissítésekkel (CU) már belerakott 20H2 funkciókat, ennél nem jön létre Windows.old mappa és szükség esetén az eltávolítása is egyszerű, gyors. Ha nálad még nem ajánlja fel a Windows Update a 20H2-t, ellenben nem bírsz várni és mindenáron upgrade-elni akarsz arra, akkor lásd egy másik válaszban + ebben leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#126894) King Unique válasza coco2 (#126888) üzenetére


King Unique
titán

Ebből nem derült ki, amit az előző válaszban kérdeztem, felvetettem a HDD típusára vonatkozóan, de amúgy sem ahhoz, meg nem annak gyorsítótárához, hanem a bekapcsolt gyorsindításhoz (Fast Startup) lehetett köze a leírtak alapján, azt kellene kikapcsolni, ennyi. + Lehetőleg megfelelően leállítani a rendszert, a Windows 10-et, ellenkező esetben egy erőltetett kikapcsolásnál, áramszünetnél stb. annyira nem meglepő, ha esetlegesen probléma lesz...

(#126895) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Hogy lehetne megoldani a Windows telepítést úgy a shift+f10-es konvertáló smódszerrel hogy a Marijo meghajtó tartalma megmaradjon? Mit kell írni a select disk 0 parancsot kell beírni,ezen esetben a 0 helyére melyik szám kerüljön?
Illetve van mg olyan problémám hogy tv-re kötöttem a pc-t,mivel tudom beállítani azt hogy a tálca is rendesen látszódjon a tv-n ne csak egy része? AMD-s a vga a gépben.

Tiszta hülye aki nem normális

(#126896) coco2 válasza King Unique (#126894) üzenetére


coco2
őstag

Ilyen hdd van a laptopban. Az eszközkezelő házirendje szerint default-on van, ami tiltja a hw írási gyorsítótárazást. Read cache-nek használja csak. A windows saját írási gyorsítótárazása van engedélyezve.

A fast startupnak mennyi köze van ahhoz, hogy nem íródik ki pár kbyte-nyi adat egy szövegfile-ba?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#126897) King Unique válasza LaciMc82 (#126895) üzenetére


King Unique
titán

Miért akarsz bármit is konvertálni? :F Azt max. akkor szokás, lehet rá szükség, ha valaki nem tudatosan telepít és keveri a CSM/UEFI bootolási módokat, lásd egy másik esetnél leírtakat.
A telepítésnél meg a céllemezen elég a Windows 10-telepítésnek szánt lemezterületet törölni és az ott létrejött szabad területet megadni telepítési célnak, nem feltétlen muszáj a teljes lemezt. Azaz még a lemez elején azt a 4,4 GB-os partíció 1-et lehetne törölni (az + revovery alapján ez gyárilag W10-zel vásárolt és előtelepített gép, nem kellenek neked ezek a partíciók a gyári állapot visszaállításához? :F), ha nem kell és nincsen rajta semmi fontos, a többit nem feltétlen muszáj, majd utána a lemez elején létrejött szabad területet megadni telepítési célnak, stb.

[ Szerkesztve ]

(#126898) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

EZ volt egy másik tipp.
A gép nem nálam van a telepítő pendrive az enyém de kölcsönadtam ehhez a géphez.
Ez egy hp laptop annál hol tudom állítani a Biosban a bootolási módot?

Tiszta hülye aki nem normális

(#126899) King Unique válasza coco2 (#126896) üzenetére


King Unique
titán

Ez a HDD pont SMR-es, ennél érvényes az, ami az egyik előző válaszban van leírva. Ami ha belső meghajtóként van használva, akkor annál Windowson a bekapcsolt írási gyorsítótárazás az alapértelmezett.

Lásd példaként egy másik topikban leírtakat, ami szerintem egyértelműen szemlélteti. Illetve akkor is reális lehet, ha a leállás-indulás, alvó mód erővel meg lett szakítva, meghajtó, rajta a fájlrendszer inkonzisztens állapotban maradt és azért ugrott rá a CHKDSK, stb.

[ Szerkesztve ]

(#126900) R3nts válasza King Unique (#126893) üzenetére


R3nts
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ! :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.