Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126451) Geth válasza daninet (#126449) üzenetére


Geth
addikt

\D helyett /D ? (Előbbi szintaktikai hibát dob.)

#126450 lanszelot
Virtuális gépeknek is van "hardveres azonosítójuk", a rajtuk futó Win10 ahhoz aktiválódik. Ha ugyanarra a virtuális gépre telepíted újra, ugyanúgy működik az aktiválás, mint egy valódi vason.
Ha új virtuális gépet csinálsz, annak az (generált) azonosítója is más lesz.
Legalábbis Hyper-V-nél ez a helyzet, de nem hinném hogy vboxon más lenne (fixme). Ha vboxon is így van, nem tudom milyen paramétereket/információt kell "kimenteni", hogy azokat felhasználva egy új vm-en is menjen a korábbi aktiváció, de lehet hogy van ilyen. Vagy nem hozol létre új vm-et és vigyázol a meglévőre :)

(#126452) King Unique válasza lanszelot (#126450) üzenetére


King Unique
titán

Élesen telepítve, vagy VirtualBox alatt akarod használni azt a Windows 10-et a Windows 7 termékkulcsával - ami továbbra is működhet, erről is volt már szó itt számtalanszor - aktiválva? :F
Ha az előbbi, akkor kb. semmi értelme virtuális gépen szórakozni az aktiválással, ahova általában amúgy is külön licenc kell, mármint egyazon gépen nem lehet egyszerre élesben és virtuálisan is ugyanaz. Meg a közvetlen W7 —► W10 upgrade is teljesen felesleges csak emiatt, mehet egyből a W10 telepítése W7 termékkulcsát megadva az aktiválásnál. Ha az utóbbi (virtuális gép) a cél, akkor meg telepíted virtuális gépre és használod ott, kész.

(#126453) daninet válasza Geth (#126451) üzenetére


daninet
veterán

rosszul gépeltem be ide. /D igen. Ettől függetlenül bat fájlból nem megy.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#126454) Fire/SOUL/CD válasza daninet (#126453) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A példában a fiókomhoz tartozó Dokumentumok mappához hozok létre FireSymlinkToDocuments nevű symlink-t, a Dokumentumok mappában.
1. Batch fájl tartalma
2. Batch fájl futtatása admin joggal
3. Batch fájl futtatásának eredménye

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126455) Geth válasza daninet (#126453) üzenetére


Geth
addikt

Itt sima liba. Mondjuk itt a Developer mode be van pippantva - így admin nélkül is megy az mklink -, szóval pont a Te szitudat nem tudom csekkolni.

Tipp: ugye nem relatívan adod meg a path-okat? Csak mert adminként futtatva a current directory az by default a %SystemRoot%\system32

[ Szerkesztve ]

(#126456) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mitől van, hogy mostanában, amikor bekapcsolom a számítógépet, akkor nem kell kattintani egyet az egérrel, hanem egyből a jelszót kéri?

(#126457) daninet válasza Fire/SOUL/CD (#126454) üzenetére


daninet
veterán

bat fájl tartalma:
mklink /D "C:\Users\danin\AppData\Roaming\cura" "\\192.168.0.200\Private\3D-CNC\curaprofile"
PAUSE

cmd-ből bemásolva létrejön a "cura" mappa
bat fájl jobbklikk futtatás adminként nem jön létre. Ha adminként futtatom a PAUSE se érdekli bezárja magát.
UAC be van kapcsolva nálam, szóval mikor valami adminként fut rá kell nyomnom hogy Igen

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#126458) Geth válasza daninet (#126457) üzenetére


Geth
addikt

Ohh, szóval hálózati helyről van szó.
Ez mondjuk alapjaiban shifteli el a problémádat más irányba.
(Tanulság: legközelebb a konkrét problémával kezdődjön a kérdés.)

[link] különös tekintettel az EnableLinkedConnections reg kulcsra.
admin és nem admin sessionök között by default nem mennek át a samba token-ek
Adminként kellene inicializálni a hálózati helyet (belépni rá).

[ Szerkesztve ]

(#126459) fradi81 válasza timelord1987 (#126456) üzenetére


fradi81
veterán

Hali pár hsz-el korábban kérdeztem miért KELL kattintani a jelszóbeíró mezőhöz, a válasz akkor téged is felvilágosít. Nálad nincs zárolási képernyő induláskor. Ki-be kapcsolás: [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#126460) OldMike válasza pinnacle (#126400) üzenetére


OldMike
őstag

Programot nem tudok ajánlani, de kipróbáltam a Total Commander mappaszinkronizáló parancsát. Sajnos arra, amit szerettem volna - meghajtók szinkronizálása - közvetlenül nem jó, de kiválasztott mappát (bele kell menni, az egyszerű kiválasztást nem kezeli) az összes almappájával együtt képes összehasonlítani - igény szerint szinkronizálni - egy másik, hasonló tartalmú mappával.
Én a biztonsági adattárolásra használt külső HDD-t szinkronizáltam a gépben lévő adat HDD-vel. Szerencsére csak kevés mappa tartalma szokott rendszeresen módosulni, ezeket kell csak vizsgálnom és szinkronizálnom.

42LM660S

(#126461) arcitec


arcitec
addikt

KB4580980 ezt honnan tudnám letölteni és telepíteni, mert ez függőben,miközben telepíti a 2004-et és ha az nem sikerül ez sem megy fel, pedig ehhez tartozó verzió van fenn 1903.
Oppá most már ott tart, hogy ez lett a hiba
Funkciófrissítés a Windows 10 2004 verziójára – hiba: 0xc1900130 az előző 0x800704c7 helyett. Mond-e ez valamit...?
Előtte az update hibaelhárítót futtattam és talált is valami és állítólag javított.Most ismét futtatom..

[ Szerkesztve ]

(#126462) daninet válasza Geth (#126458) üzenetére


daninet
veterán

ez mit jelent pontosan? az admin user nincs belépve a nas-ra?
hogy tudom beléptetni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#126463) King Unique válasza arcitec (#126461) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk a Microsoft Update katalógusból. :))
De előtte lehet nem ártana a hibakód (+) és egy másik válaszban leírtak alapján megpróbálni elhárítani a frissítési problémát, ha 3rd party antivírus szoftver van telepítve akkor azt átmenetileg kikapcsolni/eltávolítani, stb.

(#126464) arcitec válasza King Unique (#126463) üzenetére


arcitec
addikt

No a hétvégén megpróbálom a javító telepítést , mert nem akarja. Most csinált már annyit, hogy elkezdte a kék felületen újraindítás után telepíteni de úgy 21% után már csinálta is vissza. Azért az szomorú, hogy nem tud a Microsoft egy normális javító szettet összehozni, hiszen tudja mi a hiba amiért nem megy fel a cucca. Ne már. Azért akár hogy is ez gáz.
A legegyszerűbb telepítsed újra. Voltam már úgy a support egy adott alkalmazással kapcsolatban szedjem le ezt azt, majd rakjam újra. Nem tettem. 3 hónap múlva egy új verzió után kijavult a gond.(Nocsak) :U
Egyébként a hibaelhárító ezt írta ki.
IsPostback_RC_PendingUpdates IsPostback: False Informatív WaaSMedicService A következő szolgáltatás hibát talált:AppCleanerPlugin;EnableUUPScanPlugin Informatív IsPostback_RC_PendingUpdates IsPostback: True Informatív Service Status Probléma a BITS szolgáltatással: A kért szolgáltatás már el van indítva. System.Management.Automation.RemoteException További segítséget kaphat a NET HELPMSG 2182 parancs beírásával. System.Management.Automation.RemoteException Informatív Service Status Probléma a BITS szolgáltatással: A kért szolgáltatás már el van indítva. System.Management.Automation.RemoteException További segítséget kaphat a NET HELPMSG 2182 parancs beírásával. System.Management.Automation.RemoteException

Azt még kérdezném, ha letöltöttem az ISO windows 10 legutolsót. Az miféle tartalommal bír. A 2004-es??
Egyébként meg nem értem miért kellene a Symantec védelmet leszednem. Ne már.
Kommunikálják le, vagy tegyen róla a telepítő, oldja meg. A saját fejlesztett cuccuk és NEM TUD jól működni. Akár hogy is ismertek ezek a hexa hibakódok. Szerintem tömegével fordulnak elé, a szerencsések kivételével. Akkor miért nem lehet kidolgozni a megoldást.
Mert nem akarásnak nyögés a vége. És azt meg a USER teszi.Telepítsd újra. ja . Ez a legkönnyebb megoldás. (Nekik)

[ Szerkesztve ]

(#126465) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Nem létfontosságú probléma, de rettenetesen zavar. 19041van a gépemen, és még a start menüben eltűnt ikonokat lenyelem, viszont az értesítési sáv, és start menü is borzalmasan lassú. Egész nap ezen a gépen dolgozok, és kifolyik a szemem amikor kb. 10-15 fps-el ugrik fel a panel. Eddig nem volt ilyen probléma.

Ryzen 5-ön, NVME SSD-vel, és fixen egy rx570-el fut. Nem kellene hogy egy ilyesmi problémát okozzon.

Van esetleg valami ötlet, hogy mit lehet ezzel csinálni?

(#126466) King Unique válasza arcitec (#126464) üzenetére


King Unique
titán

Aha, szóval nálad 3rd party antivírus szoftver (Symantec) van telepítve, amik közül egyesek miatt (azok hibája miatt...) előfordulhat sikertelen frissítés, illetve sikertelen funkciófrissítés, sikertelen rendszer-visszaállítás, USB-s eszközök működésének letiltása, stb., ami nem újdonság :)) Ez esetben megfontolandó a külső védelmi szoftver megfelelő (ha kell csökkentett módban a saját eltávolítójával) kikapcsolása/eltávolítása, majd a frissítés újrapróbálása, nem feltétlen kell egyből újratelepíteni a 0-ról a Windowst, meg amúgy is ott van másik opcióként a manuálisan indított build upgrade lehetősége. Ha a külső program nélkül működik a frissítés, akkor egyértelmű, hogy az okozta a problémát.

A Microsoft szolfverletöltőoldalán elég világosan és egyértelműen fel van tüntetve, hogy milyen verziót takar, lásd "Windows 10 2020. októberi frissítése", + az MCT-nél a "MediaCreationTool20H2.exe" fájlnév. Vagyis jelenleg a 20H2 verziót, ha 2004-es kell, akkor ott vannak az MWOIDT és TechBench letöltési források, amik a Microsoft letöltőszervereire mutató letöltési linkeket generálnak.

[ Szerkesztve ]

(#126467) movax válasza -Faceless- (#126465) üzenetére


movax
őstag

A videódriver körül nézelődnék, tejes eltávolítás, reinstall, kipróbálás régebbi verzióval stb.

(#126468) lanszelot válasza King Unique (#126452) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Nincs termék kulcsom...azaz a fene se tudja hol van.
kb 10 éve vettem a MBP-ra a win7 -et, és ha felrakom neten magától hitelesít.
Nem kell beírni semmit, erre találtam upgrade megoldást, a kulcsosat tudtam.
Most egyik se kell, nincs is fent, de néha rádobom, és akkor már miért ne w10 legyen.
De megcsinálom másik meghajtóval, úgy tuti jó lesz, csak sokkal macerásabb azért gondoltam most megcsinálom virtual box-al, és időt spórolok.

Köszi a választ.

(#126469) -Faceless- válasza movax (#126467) üzenetére


-Faceless-
őstag

Oksa, köszi. Akkor azzal próbálkozom

(#126470) King Unique válasza lanszelot (#126468) üzenetére


King Unique
titán

Ez a termékkulcs megadása nélkül "neten magától hitelesít", vagyis automatikusan aktiválódik normál és otthoni használatot nézve reális (OEM/Retail licenc) esetben tudtommal gyárilag Windowszal előtelepített gépek (PC), vagyis BIOS OEM Key és Windows 10-nél digitális licenc esetén van így, ahol az MBP és W7 kombónál elvileg egyik sem érvényes, vagyis érdekes. :))
A VirtualBox téma nekem továbbra sem teljesen világos, annak akkor van értelme, ha eleve virtuális gépen akarod használni a Windows 10-et a Windows 7 termékkulcsával aktiválva. Ha nem, akkor teljesen felesleges szórakozni vele, meg a virtuális gép az aktiválás szempontjából eleve másik hardverkörnyezetnek minősül, annak semmi köze az éles telepítéshez, az utóbbinál lévő aktiváláshoz, hardverazonosítóhoz kapcsolódó digitális licenchez, stb.

[ Szerkesztve ]

(#126471) akaido


akaido
addikt

Belefutottam egy frissen telepített w10 1058-as update hibába:

A "szokásosnak" mondható dolgokat próbáltam:
net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
Ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
Ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

Aztán két scriptet is:
[link]
[link]

Továbbra sem indítható a windows update.

Update! Na nem a windows hanem a Feladatkezelóben találtam egy stop winupdates folyamatot, azt kilőttem, így már az update szolgáltatás legalább fut.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#126472) King Unique válasza akaido (#126471) üzenetére


King Unique
titán

Na és azt szabad tudni, hogy milyen Windows 10-verzió és kiadás ez, valamint milyen forrású ISO-val telepítve? :F Csak mert így hirtelen nem rémlik, hogy alapból lenne a feladatkezelőben "stop winupdates" folyamat, illetve normál módon telepítve alapértelmezetten tiltva a WU működése...

(#126473) akaido válasza King Unique (#126472) üzenetére


akaido
addikt

Na ez az, nekem sem.

Windows 10 pro, Közoktatási iso fájl, a közhálóból lehet letölteni, szóval nem valami black sheep version.

update: Servicing stack update KB4577670 az ms catalogból feltelepítve. Továbbra is csak "sasleng" a wu.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#126474) akaido válasza akaido (#126473) üzenetére


akaido
addikt


Na ez egy további érdekesség, amikor elindítom a w10upgrade9252-őt..

Elindítom a wushowhide hibaelhárítót hátha...

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#126475) King Unique válasza akaido (#126473) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hát az úgy más, az nem a szokásos konzumer ISO, amit pl. innen letöltve itt is használ a többség és aminél normál esetben nyilván nem szokott a most vázolt probléma lenni tiszta telepítésnél. Meg az SSU alapján ez még 1903/1909 verzió, meg abból is ki tudja esetlegesen milyen módosítással bíró.

[ Szerkesztve ]

(#126476) akaido válasza akaido (#126474) üzenetére


akaido
addikt


Na ez valami virnya_ártányfíreg lehet, mert megtaláltam a stopupdate-et.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#126477) King Unique válasza akaido (#126476) üzenetére


King Unique
titán

Ez elvileg egy külső program a WU tiltásához, ahol ha nem utólag lett telepítve, hanem eleve ilyennel tákolva terítik a közoktatási ISO-t, pláne egy Pro kiadásnál ahol van GPO, WUfB stb., akkor az szép... :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#126478) lanszelot válasza King Unique (#126470) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Nekem minden gépemen így működik a windows.
Ezért nem tudom a termék kulcsokat.
Anno ugye nem is vehettél hardwer nélkül windowst, egy hálókártya volt a minimum, viszont akkor már lehetett venni doboz nélkül /előtte nagy dobozban volt a lemez, meg papír, meg levegő, ja, meg a cetli amit a gépre kellett ragasztani, na nem rondítottam a MPT-t egy ronda cetlivel/, ja és nem lehetett bárhol venni, csak MS plecsnis boltokban. /ma má mennyivel egyszerűbb/
Az enyém egy hálókártya, meg kevés papír és cetli volt. Valahol biztos megvan :D , valahol a hálókártya mellett lehet :))
De sose kellett. Telepítés alatt netet adok, kulcs megadása később, és soha többet nem kéri.

(#126479) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de egy ideje már olyan problémám van, hogy ha USB-n adattárat dugok a gépre, akkor köszöni szépen a rendszer felismeri, de használni nem képes amíg újra nem indítom a gépet. Egyszerűen nem jelenik meg sem intézőben, sem TotalCommander-ben, sehol. Nem lehet adatot másolni csak olyan tárolóra, ami a sz.gép bekapcsolásakor csatlakoztatva van.

Én meg azt se tudom hogy keressek erre eá a neten...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#126480) movax válasza TESCO-Zsömle (#126479) üzenetére


movax
őstag

Eszközkezelőben törölnék mindent, ami USB-porttal kapcsolatos, és a chipset-drivert is újratenném. Biosban is megnézném, hogy az USB-k tájékán minden rendben van-e. Laptop vagy desktop? Ha utóbbi, akkor hátulsó portok vagy előlapiak? Energiagazdálkodásban is kikapcsolnám a takarékossági beállítást az USB-portokon.

(#126481) coco2


coco2
őstag

Win 10 pro 2004-es, 2 nap alatt másodjára történik meg, hogy alvásból visszatérve eltűnik a pin kód, és hardveresen kell lenyomni a gépet + újraindítani, hogy "visszatérjen". Tuti biztos valami új frissítés csinálja, de a frissítési csomagot nem sikerült részleteiben felderítenem.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#126482) XZoli


XZoli
aktív tag

A Microsoft Storban eltűnt az összes eddig megvett vagy telepített alkalmazásom ez egyedi bug, vagy másnak is előfordult már ?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#126483) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Mi alapján dől el, hogy felkínálja a 20H2 frissítést a windows?
Van két gépem egyiknél felkínálta a másiknál nem.
Felkínálta: b450m auros+200ge 50GB szabad hely a rendszermeghajtón, nincs minden frissítve
Nem kínálta fel: b450 tomahawk+2700+rtx2080s 30GB szabad hely és minden a legfrissebb, usb-s hangkártya és usb-n a nyomtató van még rákötve.

Ugyanez volt a 20H1 frissítés esetén is, ott a 200ge-s gépen eleinte random fagyásokat okozott, a 2700-as gépen mediacreationtool segítségével frissítettem és semmi gondom nem volt vele.

(#126484) akaido válasza King Unique (#126477) üzenetére


akaido
addikt

Sajna nem tudom, hogy ott volt-é gyárilag vagy sem, és azt sem hogy került oda. :F
Visszaállítottam alapállapotra a w10-et, mivel egyik trükk sem jött be, plusz a rendszer visszaállítás is kikapcsolódott( tutti nem én), így most működik a winupdate.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#126485) King Unique válasza Dragon3000 (#126483) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik esetnél sokadjára leírtakat. Ahol ha érint valamelyik ismert hiba, akkor nem meglepő, ha emiatt nagyon helyesen nem erőlteti a Windows Update a funkciófrissítést, de egyéb módon akármikor tudsz upgrade-elni, már ha mindenképpen az a cél, mert pl. a1909/2004 verziók is még támogatottak egy ideig, stb.

(#126486) King Unique válasza TESCO-Zsömle (#126479) üzenetére


King Unique
titán

Itt egyrészt a fájlkezelőben ("Intéző") csak a meghajtóbetűjellel rendelkező kötetek jelennek meg, ahol ha nincs az adott USB-s tárolóeszköznek, nem kap automatikusan pl. kikapcsolt automount esetén, akkor nem meglepő a jelenség. Másrészt ha a Windows 10 újraindítása megoldja, akkor lehet a gyorsindítás kikapcsolása is megérhet egy próbát. + Lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott említett dolgokat sem ártana ellenőrizni, meg ha Avast és társai külső védelmek vannak telepítve, akkor azok megint hajlamosak gondot okozni az USB-s eszközök működésénél (példa), + az a szutyok már helyi lemezek, illetve új HDD/SSHD/SSD meghajtók működését is letiltja az eszközkezelőben (példa)...

"Nem lehet adatot másolni csak olyan tárolóra, ami a sz.gép bekapcsolásakor csatlakoztatva van."

Az ilyen USB-s tárolóeszközök használatában pont az az egyik lényege, hogy menet közben, az éppen futó Windows alatt is csatlakoztathatók és leválaszthatók, sőt alapesetben ez a standard használat.

[ Szerkesztve ]

(#126487) King Unique válasza lanszelot (#126478) üzenetére


King Unique
titán

Oké, csak le van írva az előző válaszban, hogy az ilyen működés normál esetben mikor reális és ott az MBP + W7 kombó ebbe nem igazán tartozik bele, nem rémlik hogy az előbbinél lenne Windows BIOS OEM Key, ahogyan az sem, hogy a W7-nél digitális licenc, telepítésnél "Nincs termékkulcsom" opció, stb.... Persze letézhetnek "egyéb" megoldások, olyan tákolt telepítő, ami automatikusan aktiválja magát, stb., csak ugye az más dolog. :D De mindegy, ha Windows 10-et akarsz használni (élesben) azon a gépen, akkor a lényeg, hogy az aktiváláshoz kell egy érvényes termékkulcs, vagy már meglévő digitális licenc.

[ Szerkesztve ]

(#126488) lanszelot válasza King Unique (#126487) üzenetére


lanszelot
addikt

Félre értettél, volt kulcs, és van is valahol,de már nem kell.
Csak 1szer kellett beírnom.
A win7 háókártyához regel, az ugyanaz a gépben.
Tehát mikor most felraktam se kelett beírnom, később, és ennyi, frissített, újra indult 100szor és mikor kész lett, megnézem, aktiválva.
A win7 dvd-ből csináltam iso-t anno, azt használom rufus-sal megcsinálom usb-re.
dvd iszonyat lassú azért. Anno még arról raktam, akkor is ez volt.
Tehát nem lehet tákolt. Ha csak a MS nem tákolta. 64bites pro, ha ez számít.

Nem kell hozzá termékkulcs, csak egy aktivált, működő win7, ezt írtam, ez a lényeg.
Magára a win7 re pakolja a win10-et, nem tiszta telepítés usb-ről.
Azt írták később, ha újra akarom rakni már nem kell a win7, csak először.

Rengeteg idő volt a win7 felrakni rengeteget indult újra, még nem volt időm w10re frissíteni, de holnap megcsinálom, és megírom működik-e.
Hol látom, hogy tuti aktiválva van a w10, vagy csak próba idő?
Vagy w10 ben már nincs próba idő?

(#126489) movax válasza Dragon3000 (#126483) üzenetére


movax
őstag

Nem árt, ha a frissítés idejére kihúzod a külső USB-cuccokat.

(#126490) Dragon3000 válasza movax (#126489) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megnéztem úgyis, de nem volt változás, sőt a korábbi windows frissítésnél még csak az usb-s hangkártya volt jelen.

#126485 King Unique
Néztem a lehetséges hibákat, de nem sokra jutottam vele, jelenleg annyira nem foglalkoztat, hogy kézzel frissítsem csak kíváncsi lettem volna, hogy melyik hardver vagy szoftver miatt lehet a gond. Szoftver mindkét gépen ugyanaz, kivéve a vga, hang és chipset drivert, de érdekes, hogy pont a naprakészen tartott gépen nem dobja fel a lehetőséget. Jó lenne ha lenne egy olyan lehetőség is az update központban, ami kijelzi, hogy mi akadályozza meg.

[ Szerkesztve ]

(#126491) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Jött egy halmozott, választható frissítés a 20H2-höz.
Elég nagy volt.
Esetleg javítja azt a hibát, hogy több fájltípushoz az Edge-t akarja alapértelmezettnek visszaállítani?

(#126492) #86564352


#86564352
törölt tag

Xbox game bar frissült, lett benne egy resources rész. Aki este akarja megnézni egy folyamat mennyire fogja a gépet, csak Win + G és nem kell a hagyományos feladatkezelővel elvakítani magát. :)

(#126493) King Unique válasza lanszelot (#126488) üzenetére


King Unique
titán

Ez a "win7 háókártyához regel" nem teljesen világos, de biztos. :D :)) Tudtommal az van aktiválás, illetve automatikus aktiválás ügyben, ami az előző válaszokban lett leírva és hardverazonosító alapján digitális licenc a W10-nél van, meg annál nem kell újratelepítésnél újra megadni a termékkulcsot, mert digitális licenc megléte esetén automatikusan aktiválódni fog, amit a telepítő is leír az aktiválásnál.

Az meg már ugye szintén le volt írva, hogy a W10 telepíthető és aktiválható a W7 termékkulcsával, nem kell és felesleges végigtolni a W7 —► W10 közvetlen upgrade-et. Illetve az utóbbinak max. akkor van értelme, ha a személyes fájlok és a telepített alkalmazások megtartása a cél, ellenkező esetben felesleges. Meg esetleg akkor, ha nem ismert a W7 termékkulcs, bár ha jelenleg aktiválva van, akkor pl. ProduKey programmal kiolvasható, valamint az upgrade-hez pl. frissítési segéddel / MCT-vel rendszerint amúgy is kell az aktivált állapot.
Ha sikeres a W7 —► W10 upgrade / "kulcsos telepítés" és aktiválás, akkor a gépházban majd ott virít az aktiválva van digitális licenccel felirat, lásd a már linkelt screenshotot példaként. Ha sikertelen lenne, technikailag akkor is használható a W10 x ideig termékkulcs/aktiválás nélkül pl. testreszabási korlátozásokkal, lásd az alábbi cikkben leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#126494) King Unique válasza GEPESZ66 (#126491) üzenetére


King Unique
titán

Mármint 2004 és 20H2 verzióknál a KB4580364, aminél le van írva, elolvasható a linkelt weboldalon, hogy milyen hibákat javít. :))

(#126495) arcitec válasza King Unique (#126466) üzenetére


arcitec
addikt

Nos nem sikerült a felújító telepítés max. annyi, hogy nem 21% ig ,hanem kicsivel tovább jutott. Visszatöltöttem a hónap eleji - disk - mentést, és "hoppá rézimi" annál is elkezdte letölteni a 2004-et. Szóval NEM ÉN kattintottam rá. Mit lehet esetleg még tenni. :U EZ LENNE ELÉNYEG. Majd max karácsony körül tudnám a szűz telepítést elkövetni. Addig lehetne próbálkozni.
Más:
Azzal nem értek egyet, hogy 3rd Syamantec telepítve van, mert nehogy már nem tudja magát egy op rendszer felrakni a saját körülményeire full extrém jogokkal. Pláne úgy , hogy nem a win alatti funkcióval van baj, mert kilép újraindul és úgy kezd el "kék" alap képernyőn elindulás előtt telepíteni és az nem sikerül neki. Ráadásul ott hagy vagy 12GB a c-n telepítési tmp valahol ki tudja hol. Szóval tele a NET a hexa hibakódokkal és nem tudnak ellene tenni semmit. :U

[ Szerkesztve ]

(#126496) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mi a windows hangvégpont-építő, és miért kér 25%-nyi CPU-t?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#126497) Cs1csó válasza ledgeri (#126496) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miközben "kéri" a CPU-t milyen programot futtatsz épp? (film, játék stb.?)

(#126498) King Unique válasza arcitec (#126495) üzenetére


King Unique
titán

Ha ilyen-olyan hibák (SFC és DISM talált/javított-e nem derült ki), frissítést esetlegesen akadályozó programok (pl. külső AV) vannak a rendszerben, akkor persze hogy nem sikerül az upgrade... Az meg már az egyik előző válaszban le volt írva, hogy 1909-re a 2004-et eddig/jelenleg csak választható frissítésként ajánlotta/ajánlja fel a Windows Update, nálam is így van most több 1909-es rendszernél. De ha esetedben elkezdte automatikusan letölteni és telepíteni úgy, hogy korábban biztosan nem kattintottál rá manuálisan, akkor is ott van Pro kiadásnál a már említett WUfB és annak opciói a halasztáshoz, + ha elkezdi inicializálni és letölteni, az az elején a szüneteltetéssel megszakítható, vagy még előtte bekapcsolható a gépházban, stb. Abban pedig nincsen semmi meglepő és újdonság, hogy funkciófrissítésnél létrejön a Windows.old mappa, ami 10 nap után amúgy is automatikusan törlődik, de előtte a lemezkarbantartóval és a Tárterületsegéddel is törölhető.

A 3rd party antivírus témán meg szvsz nem nagyon van mit ragozni, ebben a topikban is volt már számos eset azok miatti sikertelen frissítésről, sikertelen rendszer-visszaállításról, Windows 10 megakasztásáról stb., valamint korábban pont a Symantec kapcsán is ragozva volt a téma itt. Meg ugye pl. USB-s, + akár HDD/SSD meghajtók működésének, használatának letiltásánál a nemrég említett "A" betűs rettenet, ahol egyértelmű, hogy amiatt voltak azok a problémák, amik az eltávolítása után érdekes módon megszűntek.

[ Szerkesztve ]

(#126499) ledgeri válasza Cs1csó (#126497) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Futott a GTA 5. OBS-sel GPU-n kódolva ment a steam róla.
Kérték, hogy menjek fel Discordra, elindítottam. Ez eddig nem egyszer már megtörtént. Most ugyanezt csináltam, és akadtam. Mint a fene, bődület pinggel. És discord is akadt.
Közel 100%-os CPU mellett voltam ekkor. Játék kilép, Stream leáll, Discord kilép, feladatkezelő megnyit, és CPU szerint 25-28%-ot használt a szolgáltatás. legközelebbi, meg 5% alatt...

Ez a komponens eddig sosem jelent meg, vagy került szem elé ilyen mértékű igénnyel...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#126500) arcitec válasza King Unique (#126498) üzenetére


arcitec
addikt

SFC és DISM próbálkozások voltak eredménytelenül. A 3rd Symantec hivatkozás meg arra jó- már elnézést- hogy lehessen valamire fogni, hogy szar a windows telepítője. Ismétlem mi az hogy nem tudja felrakni, számomra egy jó program esetében ez elképzelhetetlen. Miért NEM írja ki normálisan miért nem tudja felrakni,vagy egyáltalán korrigáljon. Voltam már úgy , hogy szedd le ezt szedd le azt, és majd csak is egy frissítés tette helyre és semmi más. Leszedem majd a Symantec védelmet és ha utána sem megy majd fel, akkor mit fogsz mondani??? :U Egyébként értékelem a windows ismereteidet, nem téged bántalak, hanem a Microsoftot. Nem kerek ez így..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.