Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127601) King Unique válasza AsakuraDave (#127600) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a 20H2 most jelenleg a legújabb verzió és amúgy az MCT-vel lehet közvetlenül telepítési adathordozót is létrehozni, azaz az ISO-fájlt pendrive-ra másolni/írni, nem feltétlen kell egyéb program. Persze ha csak az ISO-t tölteted le vele, akkor az más, de még akkor sem feltétlen, lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol az is szerepel honnan lehet régebbi verziójú Windows 10 ISO-t letölteni.

(#127602) coco2 válasza zolee001 (#127599) üzenetére


coco2
őstag

A win7-nél még eldönthetted, kéred-e a frissítést, vagy sem. A win10-nél valójában semmit tudsz tenni. Egyszer csak default-ra visszallítgatják majd a busy hour-t is, és onnantól végleg semmit sem tehetsz majd, ha cpu zabáló frissítések indulnak amikor használni szeretnéd a gépet. Például otthagyod a winword munkát, amíg elmész wc-re, meg visszafele megállsz a büfénél lenyelni egy lekváros buktát, közben a win 10 elkezd frissíteni, és kiírja, hogy ha nem akarod a reboot-ot most, akkor nyomd meg a gombot 10 másodpercen belül. Nosza nem voltál ott, minden nem mentett munkád elveszett.

Nagyon tuti :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#127603) AsakuraDave válasza King Unique (#127601) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Köszi! Mentettem a hsz-ed! :R
Annyi még, hogy szerinted a 20H2 "stabil" win10? Lenne értelme régebbi verziónak?

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#127604) SzuperBandee


SzuperBandee
csendes tag

Sziasztok!

Tudom elősorba nem ide való kérdés amivel hozzászólok, de talán valaki tud segíteni nekem ebben. Illetve más a témában kompetens topikot nem találtam, főleg nem "élőt". Részben ezért próbálkozom itt.
Olyan problémám lenne, hogy az asztali Dell Munkaállomásom ethernet kábellel csatlakozik az internethez és kb úgy 2 hete tapasztaltam azt a problémát (napi szinten azóta), hogy bár a rendszer észleli az internetet (az mutatja a windóz, hogy van internetem) egyik pillanatról a másikra eltűnik a netem. Hiába látom, hogy van net, (hálózati diagnosztika nem talál semmi problémát), nem tudok megnyitni semmilyen weblapot semmilyen böngészőből. Nem működik az outlook semmi.. Teljesen halott! Ráadásul Wifi eléréssel sincs netem!!! :(. Teljsen le van fagyva a net. Hiába húzom ki az ethernet kábelt és dugom vissza..Semmi.. hiába indítom újra a routert...semmi.... Hiába próbáltam alaphelyzetbe állítani a hálózatot.. semmi.. Hiába próbáltam újratelepíteni az ethernet csatolót..semmi.. Hiába adtam meg statikus IP címet és DNS.. semmi :(. Most 2 perce indítottam újra ezt a vacakot mert befagyott a netem..
Kitakarítottam a gépet (gondoltam lehet melegszik valami de semmi)...
Miután újraindítom a gépet minden rendben van.. Mintha mi sem történt volna és van net.. Viszont marha unalmas meg idegesítő napi többször elmenteni és bezárni minden munkámat és újraindítani a gépet, hogy legyen ismét netem :(.
Jeleztem a Tmobil felé (tőlük van a netem).. Modemet ellenőrizték (odabentről) de semmi problémát nem találtak.
Futattam trojan illetve vírus keresőt.. Semmi..
Már nincs ötletem mi akar ez lenni és milyen megoldást tudnék találni a problémára, :(.. De unom már, mint török kőműves a földrengést.
Esetleg valaki itt tudna nekem segíteni? Vagy találkozott hasonló problémával.. netán sikerült is megoldania.. Szívesen venném a segítséget.

Köszi

(#127605) King Unique válasza coco2 (#127602) üzenetére


King Unique
titán

Mi az, hogy semmit nem tudsz tenni? :F
Már számtalanszor részletezve volt itt, korábban és nemrég + nemrég szintén, hogy mennyi beállítási lehetőség van mind a frissítések telepítésének, mind az újraindítás konfigurálásához, ütemezéséhez, már csak elolvasni és alkalmazni kellene. :))
A KB4023057 meg egy megbízhatóság frissítés, aminek pont az a lényege, hogy ha gond van a funkciófrissítésnél, mert pl. nincs elég szabad terület a C-n, vagy egyéb probléma van, akkor arra próbál megoldást kínálni, ami a linkelt microsoftos leírásban világosan le van írva és szemléltetve. + Az is, hogy "előfordulhat", azaz feltételes módban, vagyis ha a funkciófrissítést akadályozó probléma áll fenn az adott rendszernél, akkor léphet közbe automatikusan a Windows a leírásban részletezett módon, nem random, nem akármikor, nem összevissza. + Az is, hogy ha mégsem kell a usernek, akkor hogyan lehet eltávolítani ezt a frissítést, vagyis így még kevésbé van miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#127606) King Unique válasza AsakuraDave (#127603) üzenetére


King Unique
titán

Azt neked kellene tudni, hogy a te gépeden jelenleg hogyan működik a 20H2, érintenek-e az egyes ismert hibák, stb. Ha jól és nem érintenek, akkor maradhat.
Ellenkező esetben lehet régebbi verziót telepíteni, de 1909-nél régebbit a Home és Pro kiadásoknál már nem érdemes, lásd a támogatási információkat.

(#127607) soldi3r


soldi3r
veterán

Hi! 20H2-höz tudna valaki linkelni egy letölthető Media Feature Packot? Az Add feature nem működik, nincs searchbox és a listában nincs benne...

E30 (oo=[][]=oo)

(#127608) Cs1csó válasza zolee001 (#127599) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha jól értem durván "bolondbiztos" lesz?

(#127609) King Unique válasza soldi3r (#127607) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ezen, illetve a 20H2 specifikus leírás alapján nem működik, nincs ott a szolgáltatásoknál? Pedig kellene, sőt a Microsoft weboldalán is ez szerepel. :)

Amúgy nem világos honnan jött ez az N-es kiadást telepítsünk otthonra, de mindegy. :))

[ Szerkesztve ]

(#127610) Cs1csó válasza King Unique (#127609) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy nem világos honnan jött ez az N-es kiadást telepítsünk otthonra, de mindegy.

+1

Bár, nekem meg nem egy ismerősöm volt/van akinek a gépén "hipp-hopp" egy Enterprise verzió feszít, na én azt nem értem. :DDD

(#127611) soldi3r válasza King Unique (#127609) üzenetére


soldi3r
veterán

Pontosan, nem szerepel a listában.

E30 (oo=[][]=oo)

(#127612) King Unique válasza soldi3r (#127611) üzenetére


King Unique
titán

Mármint pontosan a leírás alapján nézed, csinálod? Mert amúgy szerepelni kellene ott a listában a hozzáadásnál, meg pl. itt is csak 1903-as verzióig van letölthető.

(#127613) #86564352 válasza SzuperBandee (#127604) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Miután újraindítom a gépet minden rendben van."

Lehetséges a gyorsindítás funkció kavar be. Kapcsold ki, nézd meg úgy.
Vagy amiért csak két hete bosszant ez, elképzelhető a legutóbbi frissítés tett be valaminek, ha frissített a Windows drivert. Akkor a Dell honlapjára néznék el.

(#127614) Staradder


Staradder
tag

Sziasztok
Frisült az asztali gépemen a win 10 20h2-re, azóta nagyon lassan áll le a gép win leállítás után. Bele telik 3-5 percbe mire maga a gép leáll miután a win kikapcsolt és elsötétült a kijelző.
Mi lehet a gond, mitől lehet ez? Előtte pár mp alatt leált a gép is.
köszi

(#127615) Csupingo válasza Staradder (#127614) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán visszakapcsolta a gyors rendszerindítást?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127616) soldi3r válasza King Unique (#127612) üzenetére


soldi3r
veterán

Eleg sokan irjak, hogy nem szerepel a listaban. Viszont masoknal van keresomezo, na az uj verzioban az sincs.

E30 (oo=[][]=oo)

(#127617) kromatika válasza King Unique (#127606) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Arról esetleg van valami info hogy a 20H2 ismert hibák,ami sajnos nálam is két notinál is fenn áll,mikor kerül javításra?

(#127618) tibike8 válasza kromatika (#127617) üzenetére


tibike8
őstag

Majd egyszer vagy egyszer sem. Az egyik ultrabookomnál még a tavaszi sem megy fel BT anomália miatt ami szintén 1 az ismert hibák közt.

(#127619) kromatika válasza tibike8 (#127618) üzenetére


kromatika
veterán

Nagyon gáz.Hihetetlen mit művel rendszeresen az MS a Win 10 update kapcsán.

(#127620) SzuperBandee válasza #86564352 (#127613) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

Szia!
Kösz a tippet.
A Dell honlapján mit keressek?

(#127621) Đusty válasza kromatika (#127619) üzenetére


Đusty
addikt

Így olvasgatva a topikot ez a win 10 egy örök alpha még csak nem is béta állapotban lévő szoftver, ha valami megoldanak jön másik 10 hiba minden frissítésnél. Békén kellett volna hagyni a 7-et ami eddig a legjobban sikerült volt szerintem, de sajnos a szoftvergyártók rákényszerítenek a 10-re váltásra.

(#127622) hhgygy válasza Đusty (#127621) üzenetére


hhgygy
senior tag

Igen, de ebbe a topikba szinte kizárólag azok írnak, akiknek van valamilyen problémájuk, szóval az X százalék, aki a rendszeresen frissített gépén nem tapasztal semmit, nem fog ideírni. Kérdés, hogy mennyi az X? Én például egy HP és egy Dell laptoppal ebbe a csoportba tartozom.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#127623) Đusty válasza hhgygy (#127622) üzenetére


Đusty
addikt

Remélem, hogy én is abba a csoportba esek majd. Kérdéseim biztos lesznek mert nagyon másnak tűnik.

(#127624) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Helló, indítanám a gépemet reggel, de egy kék képernyő fogad ezzel a szöveggel :
a folytatáshoz rendszergazdaként kell bejelentkeznie de nincsenek rendszergazdai fiókok ezen a számítógépen

Mi történt ezzel a masinával este 9óta? Semmit nem csinál, mindenre ezt írja ki bármennyi restartot adok neki. A win eredeti, nem mókolt win 10 home

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#127625) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok!
Pár napja elkezdte a gépem ledobálni az usb-s egerem. Általában csak random a hang van, mikor egy usb eszközt eltávolítok a gépből és megakad az egér, de van, hogy ki kell húznom és újra be kell dugnom mert nem megy. Az egér amúgy nem volt sokszor eltávolítva max 2 havonta mikor takarítom a gépem. Ez lehet op rendszer hiba?

(#127626) Staradder válasza Csupingo (#127615) üzenetére


Staradder
tag

Oké kikapcsoltam remélem segíteni fog.
Köszi
Jó hogy majd mindent visszakapcsolgat egy-egy frissités, azt keresgéld hogy mit igen és mit nem. :(

(#127627) ToZala


ToZala
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést a kérdésért. Egyik kedves ismerősöm szeretné megtudni, hogy ha eddig windows 7-et használt (és még mindig), akkor a windows 10 is el fog futni rajta, ha leváltja, vagy azért ehhez már erősebb gép szükséges. Sajnos én sem tudok több infót a gépéről, kérdeztem már, de még nem kaptam Tőle választ sajnos.... Igazából a kérdés az lenne hogy sokkal több erőforrást használna a 10 és mindenképp kelleni fog neki fejleszteni a gépén vagy jó esély van rá, hogy ha a 7 ment rajta akkor a 10 is?

Előre is köszi!

(#127628) King Unique válasza soldi3r (#127616) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom te milyen Windows 10-et használsz, meg azok a "sokan", de tegnap kíváncsiságból rápróbáltam újra, telepítettem egy 20H2 Home N kiadást és eleve ott volt a választható funkcióknál és hozzáadható volt a Media Feature Pack, volt keresőmező stb., akárcsak a már linkelt leírásban és egy másikban is szemléltetve. :)) Szóval az így általánosítva nem igaz, hogy 20H2-nél nem lehet megoldani az előbbi módon, meg nincsen keresőmező stb., pláne hogy számos leírás és videó is szemlélteti, + a saját példám is.

(#127629) King Unique válasza Staradder (#127626) üzenetére


King Unique
titán

Ha valami, akkor a gyorsindítás egy ideje már pont nem kapcsolódik vissza funkciófrissítés, build upgrade után, ha előtte ki volt kapcsolva, sőt ez aszem már a 1809-es verzió óta így van, számtalanszor kipróbáltam mostanában, illetve a legutóbbi 20H2-re frissítéskor is nálam kikapcsolva maradt.

(#127630) coco2


coco2
őstag

Meglepő dolgot művelt a win10. Gyártott nekem egy file-t, "debug.log" címmel, és olyan módosítási időponttal, ami arra utal, hogy utoljára akkor módosult, amikor abban a mappában egy szöveg file módosítással végeztem, és mentettem / lezártam. Az utolsó módosítást utólag ellenőriztem, a módosítása egészen biztosan megtörtént. A debug.log létrehozása egy órával az előtti. Amíg dolgoztam benne, folyamatosan mentegettem, valószínűleg menet közben valamikor keletkezett - nem figyeltem fel rá. A file tartalma:

[1123/121651.917:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: A rendszer nem találja a megadott elérési utat. (0x3)

És ennyi van benne.

Találkozott már valaki ilyesmivel? Mi a fene ez?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#127631) Doky586 válasza ToZala (#127627) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Core2 duo nál frissebb gépek már elbírják a win10-et.

(#127632) King Unique válasza kromatika (#127617) üzenetére


King Unique
titán

Ott van/lesz az információ a Microsoft weboldalán, hogy az adott probléma xy frissítéssel már megoldásra (resolved), vagy mérséklésre (mitigated) került-e, vagy sem. Ahol driveres probléma van és még mindig aktuális, az ügyben meg lehet szépen a kedves hardvergyártóknál érdeklődni, hogy mikor méltóztatnak új, megfelelő drivert kiadni, ha eddig X hónapig nem voltak képesek rá úgy, hogy adott Windows 10-verzió rendszerint már hetekkel, hónapokkal korábban elérhető tesztelési célra a hivatalos megjelenés előtt...

(#127633) King Unique válasza ToZala (#127627) üzenetére


King Unique
titán

Megnézi, hogy megfelel-e a PC, abban a CPU stb. a rendszerkövetelményeknek, ennyi. Ha igen és a W7 elfut rajta, akkor a W10 is el fog, max. esetleg ha valami lassú HDD van benne, akkor a gyorsabb működéshez célszerű SSD-t tenni a helyére.

(#127634) Cs1csó válasza dudu5130 (#127625) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ami megtehetsz:
- dugd át egy másik USB port-ba teszteld ha nem jó akkor
- dugd át egy másik gébe ha ott sem jó akkor az egér rossz

(#127635) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok
Van egy új laptop amin eredeti windows 10 home van.
Először bejelntkeztünk párom outlookjával, és utána hozzáadtuk az enémyet is.
Jelenleg úgy néz ki a helyzet, hogy van egy Data D nevű meghajtó, amibe ha az ő accjával csináltam egy TXT filet azt én is meg tudtam nyitni, módosítani menteni, és nála is megjelent a módosítás szval gondolom ez totál megosztott
van egy másik meghajtó is a Windows C. Ebben a felhasználóknál a saját mappámat tudom szerkeszteni de az övét nem.
A kérdésem, hogy a d (data) meghajtó kb 140 gigabyte, a C(windows) meghajtó pedig 80. De a 80anan jelenleg ketten osztozunk? Maga a meghajtó elvileg egy 256 gigás SSD.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#127636) Armagedown válasza ToZala (#127627) üzenetére


Armagedown
őstag

Én úgy tapasztaltam, hogy merevlemez esetén lassabb, mint a 7, ssd használatával nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#127637) Pyttawrx válasza ToZala (#127627) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, ha megvan a minimum a core2duo + 4gb(jó esetben dual-ba) + ssd kombó nem lesz gond. Ha HDD van még a gépbe, akkor azt száműzném mindenképpen.
És igen jó volna többet tudni a gépről :)

(#127638) DrTechnoid válasza DrTechnoid (#127624) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Úgy néz ki hogy ennek kalap-kabát, most meg az a furcsa helyzet állt elő hogy nem tudok szerezni egy pendrive-ot amin van egy Windows ISO, ugyanis NTFS-re kéne formáznom a kis eszközt hogy ráférjen a 6.5 gigás szajré, a notim meg nincs itthon.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#127639) Pyttawrx válasza DrTechnoid (#127638) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

miért kéne? Fat32-vel is megy a legacy-s és az uefi-s telepítő is.

(#127640) King Unique válasza DrTechnoid (#127638) üzenetére


King Unique
titán

Ott az MCT, azzal lehet FAT32 fájlrendszerű telepítési adathordozót, pendrive-ot (elég egy 8 GB-os, + használható akár USB HDD/SSD is) használni a kisebb méretű ESD ISO-ból kreálva.
A 6,5 GB nem tudom honnan jött, az aktuális 20H2 verziónál a 64 bites, magyar nyelvű standard ISO ~ 5,6 GB körüli, max. annál lehet szükség NTFS fájlrendszerre, vagy még annál sem feltétlen darabolás után, lásd egy másik válaszban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#127641) dudu5130 válasza Cs1csó (#127634) üzenetére


dudu5130
őstag

Ez megvolt már. Volt, hogy az usb-s fülesem és a billentyűm is elment. Remélem nem az alaplap usb aljzatai mondják be az unalmast. Pár napja volt egy win frissítés és ezért jöttem ebbe a topikba hátha lehet valami rendszer anomália.

(#127642) movax válasza Đusty (#127621) üzenetére


movax
őstag

Hát, nem tudom, én stabilabb windowsot még nem láttam, pedig nem ma kezdtem. Én azt hangsúlyoznám, hogy a userek jelentős része 0.0.0.1b verziós, a "hibák" rettentő nagy hányada ugyanis felhasználói hiba, abból származik, hogy Júzer marhaságot csinál, vagy olyasmit akar csinálni, amihez nem ért.

(#127643) Cs1csó válasza dudu5130 (#127641) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tudom macerás de lehet érdemes lenne tisztán feltenni a legfrissebb Windows 10-et - MS honlapjáról leszeded az MCT-vel az ISO-t és ráteszed egy pendrive-ra vagy akár egyből az MCT-vel a csatlakoztatott pendrive-ra hozod létre és teszteled.

(#127644) Csatravi


Csatravi
senior tag

Újra megpróbálkoznék ezzel a kérdéssel, hátha van rá ötlete valakinek azóta.
#127523

(#127645) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha nem az Edge az alapértelmezett böngésző, miért akarja megnyitni mégis sok esetben?! :(((
Rákattintok a Gépházban a lemezkarbantartóra, és Edge.

(#127646) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Az mitől lehet, hogy az asztalon lévő ikonok fehér lapokká válnak. frissítésre visszatérnek, vagy mind vagy csak pár, teljesen random :(
Mi van ezzel a géppel?

(#127647) Staradder válasza King Unique (#127629) üzenetére


Staradder
tag

Nem is változott semmi tőle.
Az az érdekes hogyha éppen bekapcsolás után rögtön kikapcsolom akkor szépen leáll.
De ha játszom pár órát vagy torrent fut ua. ideig akkor már több perc mire leáll a gép. Ez így elég bosszantó, ha meg kényszerítem a leállásra ssd-ről is 1-2 perc mire betölt a win 10.
Eddig nem volt ilyen gondom, de most kellett a ray tracing miatt a frissités. :(

(#127648) Staradder válasza Csatravi (#127644) üzenetére


Staradder
tag

Nem hiszem hogy lesz ötlet rá mert tudtommal sehogy nem tudod ezt befolyásolni.
Verzió váltással tudsz játszani, mással nem, és halasztani is egyre kevésbé tudod őket.

(#127649) Fred23 válasza Fred23 (#127645) üzenetére


Fred23
nagyúr


Leszedve, kérdés, vissza tud -e mászni valahogy. Elvileg a frissítés is tiltva.

(#127650) King Unique válasza Fred23 (#127649) üzenetére


King Unique
titán

Mi van leszedve, az Edge, ha igen, minek? :F Ahhoz nem kell a gyári böngészőt erővel uninstallálni, hogy másik böngészőt lehessen használni és alapértelmezettként beállítani, meg pláne nem letiltani a frissítéseket...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.