Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126151) King Unique válasza tomp (#126149) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mi, innen letöltve az MCT fájlneve volt "MediaCreationTool2004.exe" és ténylegesen kipróbálva is a 2004-es ISO-t töltötte le? :F
Nehezen hiszem, meg amikor ezt a hozzászólást írtam 20-án, akkor már a 20H2-es MCT-t lehetett letölteni.

(#126152) tomp válasza Dumi86 (#126150) üzenetére


tomp
félisten

Délben próbaként töltöttem le. Az jött le ami most is fent van. Most nem tudom megnézni mert megyek dolgozni. Majd reggel.

(#126153) Memora


Memora
senior tag

Üdv!
Mennyiért és hol lehet manapság legolcsóbban Windows 10-et (pro) szerezni számlával? :R

Fancy quote placeholder

(#126154) Cs1csó


Cs1csó
félisten

KEZDŐDIK! "hol a legolcsóbb" ;] :O :C

(#126155) King Unique válasza Memora (#126153) üzenetére


King Unique
titán

Itt először azt érdemes tisztázni, hogy biztosan működő és jogtiszta licenc kell-e reális áron / esetleg használt szoftver olcsóbban, vagy nagyon olcsón csak egy termékkulcs az aktiváláshoz otthonra, meg otthoni / céges használatra kell-e, az utóbbi miatt lényeges-e a számla, stb.
Egyébként meg lásd egy másik válaszban leírtakat, ott több dologra kitérően le van írva, linkelve a lényeg.

(#126156) Pyttawrx válasza Cs1csó (#126154) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jaja.. kivi leszeki mikor jönnek a párezres kulcsok... :)

[ Szerkesztve ]

(#126157) kpityu2 válasza Memora (#126153) üzenetére


kpityu2
őstag

pölö itt a hardveraprón

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#126158) karldergroße válasza makoss (#126011) üzenetére


karldergroße
senior tag

Jézus.

(#126159) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok, felment az őszi nagy update a win10 promra. Most a Windows biztonságnál jelzi, hogy a Fiókvédelemnél kapcsoljam be a Windows Hellot. Ezt hogy lehetne kiiktatni, hogy ne jelezze már hibának?

(#126160) zzola válasza tibike8 (#126159) üzenetére


zzola
félisten

Én ráléptem, de kompatibilis kamera hiányában eldobta az ötletet!
Nem próbáltad?

(#126161) tibike8 válasza zzola (#126160) üzenetére


tibike8
őstag

De, ráléptem és PIN kódot akar beállíttatni.
Max majd holnap lehúzom a kamerát, hátha akkor lenyugszik.

[ Szerkesztve ]

(#126162) zzola válasza tibike8 (#126161) üzenetére


zzola
félisten

Nekem mondjuk nincsen külön kamerám, a laposba beépített áll csak rendelkezésre....

(#126163) tibike8 válasza zzola (#126162) üzenetére


tibike8
őstag

Nálam asztali PC van. Az update előtt nem sírt a fiókvédelem miatt.

(#126164) Winnie The P válasza Winnie The P (#126142) üzenetére


Winnie The P
őstag

Sikerült megoldanom. Fent van a frissítés.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#126165) Memora válasza King Unique (#126155) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi, akkor elmentem a linkelt hsz-ben található linket, az az ár kb OK nekem, céges használatra is remélem jó, ahogy a hirdetésben is van. :R

Feltételezem, hogy működni is fog, számla is rendben lesz, hiszen cégeknek hirdet, jó értékelésekkel.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#126166) Pyttawrx válasza Memora (#126165) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Cég esetén csak normális forrás ami jó lesz neked. Melyik linkre gondolsz?

(#126167) Memora válasza Pyttawrx (#126166) üzenetére


Memora
senior tag

ez

Fancy quote placeholder

(#126168) Pyttawrx válasza Memora (#126167) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem. Szerinted amit az ms 45000 ért ad, azt ő 7500-ért. Az elfogadható lesz, ha pl jön egy ellenőrzés? Ha már cég olyan eszköz kell amihez tartozik os is. Ezt forrást meg el kell felejteni. Tudom jönnek majd itt az eu.... stb

(#126169) Memora válasza Pyttawrx (#126168) üzenetére


Memora
senior tag

Akkor teszek fel egy ingyenes Linuxot, és elfelejtem a 45000Ft-os Windowst...
Persze utánakérdezek majd azért, és ha minden OK az olcsó 7500-as Windows-al, akkor jöhet az is a Linux mellé. Ennyit ér meg nekem egy OS ;)

Fancy quote placeholder

(#126170) Dumi86 válasza Memora (#126169) üzenetére


Dumi86
senior tag

25-30k-ért van hivatalos Home :R Milyen 45k? Gondolom Pro-t akarnál annyiért(mondjuk otthonra jó a Home is).

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#126171) King Unique válasza Memora (#126165) üzenetére


King Unique
titán

Ha már céges használat, akkor elsődlegesen a "többit" kellene csekkolni, illetve ami a végén van példa, vagyis Microsofttól ajánlatot kérni, akár pályázni, eszközzel együtt venni a licencet, stb., "az" a hirdetés csak mellékesen lett megemlítve, passz hogy mennyire oké. Az adott szervezetnél amúgy te intézed az eszközvásárlást, Windows-licencek beszerzését, vagy ez most otthoni gépre lenne, vagy hogyan is van ez? :))

[ Szerkesztve ]

(#126172) Memora válasza King Unique (#126171) üzenetére


Memora
senior tag

Egyetlen egy, újonnan vásárolt, összerakatott gépre kellene majd OS, egyéni vállalkozóként.

Fancy quote placeholder

(#126173) King Unique válasza Memora (#126172) üzenetére


King Unique
titán

Ja, értem, az más, akkor maradnak a szokásos beszerzési források, ha már nem a géppel együtt lett Windows 10 is vásárolva, aztán eldöntöd melyik felel meg számodra.

(#126174) Memora válasza King Unique (#126173) üzenetére


Memora
senior tag

Alkatrészenként venném majd, összeszereltetve, úgy nem hiszem, hogy járna hozzá Windows. Megkérdezem majd azt a hirdetőt, hogy lehet e esetleg probléma ellenőrzéskor, de egy Linuxot most már mindenképpen fogok tenni mellé a biztonság kedvéért.

Fancy quote placeholder

(#126175) Pyttawrx válasza Dumi86 (#126170) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Erre gondoltam:
[link]

(#126176) Locutus


Locutus
veterán

Sziasztok

Van egy régi gép.
Benne HDD-n egy Vista operációs rendszer.
Egy új SSD-re raktam win10-et, ezzel minden ok.
Hogy tudnék egy boot menüt varázsolni, amivel a user választhat a régi vista vagy az új win10 indítása között? Biosban turkálással megy, de azt nem bíznám rá inkább.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#126177) liszi70 válasza Memora (#126174) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Megkérdezem majd azt a hirdetőt, hogy lehet e esetleg probléma ellenőrzéskor"

Ha úgy ítéled meg, hogy a cégednek az áfásszámla elég, mert az már levéd annyira, hogy ne legyen gond ellenőrzéskor, vedd azt. Ha biztosra akarsz menni, de a ms-nak sem akarsz csilliókat fizetni, akkor vannak olyan használtszoftver értékesítők, amik az eu-ban tökéletesen legálisan árusítanak. Igaz, drágább mint a hardveraprós, de ellenőrző CoA matricával, termékkulccsal, számlával, licencszerződéssel kapod, és jóval olcsóbban, mint a ms listaára. :)

[ Szerkesztve ]

(#126178) Doky586 válasza Locutus (#126176) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A gyors bootválasztó menüben azt választod ki amelyik lemezről bootolni akarsz. Gyártófüggő: [link] melyik funkciógombal lehet előhívni post alatt.

[ Szerkesztve ]

(#126179) King Unique válasza Locutus (#126176) üzenetére


King Unique
titán

Az nem elég, ha indításnál előhívja a másik válaszban említett boot eszköz választó menüt és ott választja ki az adott lemezt/bejegyzést, majd úgy indítja egyik/másik Windows?

Ha nem, akkor lásd az Adding Boot Entries bejegyzésben leírtakat, vagy ha az egyszerűbb, akkor az EasyBCD programot, stb.

(#126180) tibike8 válasza zzola (#126162) üzenetére


tibike8
őstag

Na kipróbáltam kamera nélkül is, de akkor is csak erőlteti a PIN beállítást. :F

Na de végül is megtaláltam a helyicsoportházirendban, hogy hol kell kikapcsolni ezt.

[ Szerkesztve ]

(#126181) Memora válasza liszi70 (#126177) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi az infókat, szerintem KATA-s egyéni vállalkozóként jó lesz ez is. Használt nem jó, azt szerintem itt most nem tudnám elszámolni. Inkább egy plusz Linux-al védem be magam :DDD

Fancy quote placeholder

(#126182) Locutus válasza King Unique (#126179) üzenetére


Locutus
veterán

Ez egy Gigabyte valami P35 alaplap. Van ugyan bootválasztója F12-vel, de nem működik. Amint bejön a menü, a billentyűzet nem működik benne. Szóval nem lehet választani. Holott a billentyűzet BIOS-ban meg működik.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#126183) vlevi válasza Locutus (#126182) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is volt ilyen problémám.
Gondolom, NKRO gamer billentyűzet. Régi lapoknak lehet vele gond.
Próbálj meg kunyeralni egy egyszerűbb példányt, azzal illene mennie.

(#126184) Fire/SOUL/CD válasza Locutus (#126182) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha PS2-es billentyűzet, akkor jó lenne kiderítened az alaplap pontos típusát, mert a Giga P35 lapoknál elég gyakori volt ez a jelenség, amit BIOS frissítéssel orvosolható (remélhetőleg).
Pl találomra választottam egy gyakori P35 ilyen lapot, látszódik, hogy többször is nekifutottak a PS2-es bill.-ek támogatásának: GA-P35-DS3L (rev. 2.0) (BIOS szekciót nézd meg)

Ha meg nem PS2-es, akkor ezenfelül meg még az USB beállításokban is körbe lehet nézni, még az is előfordulhat, hogy külön van opció USB-s egér/Bill beállításokra a BIOS-ban...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126185) Locutus válasza Fire/SOUL/CD (#126184) üzenetére


Locutus
veterán

Egy tök mezei 1500ft-os USB billentyűzet.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#126186) liszi70 válasza Memora (#126181) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Használt nem jó, azt szerintem itt most nem tudnám elszámolni."

:D Az nem úgy használt, mint egy autó. :) Az úgy használt, hogy régi gépről hivatalosan leválasztott, de neked, mint új felhasználónak, ÚJ. A számla sem egy használt termékről szól.

"szerintem KATA-s egyéni vállalkozóként jó lesz ez is"

Valószínűleg jó, legalábbis sok cég vásárolt már ettől a ha-s eladótól.

(#126187) Pyttawrx válasza liszi70 (#126186) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

- :)

[ Szerkesztve ]

(#126188) liszi70 válasza Pyttawrx (#126187) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem a ha-s eladó termékéről beszéltem az első bekezdésben, hanem ahol ellenőrző CoA matricával, termékkulccsal, számlával, licencszerződéssel kapod, és jóval olcsóbban, mint a ms listaára.

(#126189) Pyttawrx válasza liszi70 (#126188) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudom. Csak számolgatni szerettem volna, és nem akartam, hogy kötekedésnek vedd. :) (túl sokat is ragoztuk :) )
Amiről szó van az ugye kb 25000 ft-os nagyság, ha jól gondolom. Viszont ha vesz 40-50 közt egy használt laptopot, aminek az alján ott a win matrica vagy a kód (win7), az okos eladók, még idejében frissítettek, legálisan win10-re, azaz ezzel már bajlódnia nem kell meg aggódnia sem, akkor ok, hogy dupla pénzt fizet ki, de kap egy notit is, vagy akár asztali pc-t, az meg 30-40. De ez csak szvsz.

(#126190) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, úgy nézem az esetem nin csaz összefoglalóban(?), így rákérdeznék:
Van egy dobozos legláis Win7em, és anno ezt frissítettem Win10re. Most valami huncutkodik a gépen, póthw híján egy új telepítést próbálnék meg (alapraállítás megvolt,már).
Ezesetben viszont úgy rémlik már nincs ingyenes update lehetőség, jól tudom?! Van erre valamilyen megoldás? :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#126191) King Unique válasza MC Pite (#126190) üzenetére


King Unique
titán

Ha olvastad a téma összefoglalót, akkor ott le van írva az alábbi.

Frissítenék Win7/8/8.1-ről, mi, meg hogy van ingyen licence-témában?

Július 29-ig ha egyszer elvégzed a frissítést, akkor az a gép hardverazonosítója eltárolásra kerül a Microsoftnál, azaz onnantól:
- bármikor újratelepítheted a Win10-et a korábbi Windowsod licence-ével, és telepítőkulcsával (sőt, utóbbira nem is lesz szükség, élő internetkapcsolat esetén automatikusa aktiválni fogja magát a HW ID alapján)
- bármikor visszatelepítheted a korábbi Windows verziódat
- bármikor újra frissítheted a korábbi Windows verziódat.

Vagyis ha a korábbi ingyenes akció és upgrade keretében már adott azon a gépen a digitális licenc, akkor eleve nincs miről beszélni, nem kell ugyanazon kiadás újratelepítésnél újraaktiválni stb., amit egyébként a Windows 10 telepítője is világosan leír az aktiválásnál. De ha korábban nem történt volna meg a digitális jogosultság megszerzése, technikailag akkor is működhet a W10 aktiválása W7, 8.1 termékkulccsal a cikk végén lévő megjegyzéssel.

[ Szerkesztve ]

(#126192) Pyttawrx válasza MC Pite (#126190) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Stop a win10-et állítottad win 7-re? Én egy clean installt tennék rá:
Media cretion tool-la usb telepítő, majd onnan felrak a win10 megfelelő verziója, home vagy pro, ami annak idején aktiválva volt legálisan. Automatikusan aktíválnia kell magát. szvsz offlin azaz net nélkül telepítenék, ha kész a telepítés, utána tennén netre, és kb fél percen belül aktiválja is magát

(#126193) King Unique válasza liszi70 (#126188) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként hol van ez az "ahol", mármint ahol a használt/újrahasznosított szoftverek biztosan megfelelnek pl. ezen feltételeknek és biztosan nem pl. ilyen aktiválási problémába fut bele a kedves vásárló/felhasználó a kapott termékkulcsnál? :))

[ Szerkesztve ]

(#126194) mefistofeles válasza Memora (#126181) üzenetére

A linux a windovsod eredetiségével kapcsolatban hol véd be? :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#126195) MC Pite


MC Pite
veterán

OK, köszi.

Clean install a acél, a win10 alapra állítását csináltam meg. (Orthos meg 3D tesztprogramok mennek órákig hibátlanul, és 99%ban netezés közben meg kékhalál.)

Korábban már volt egyszer (az nem tudom milyen kulcs volt), ahol egyből W10-et raktam újra a gépre, ott nem fogadta el. Mindig hibára ment az aktiválás.
Viszont ezen a gépen írja, hogy digitálisan aktiválva; köszi. :R

Kap egy esélyt így a gép, utána viszont 101% százalék hogy új alaplap+rendszermeghajtó / HWID lesz. Gondolom a retailt (elvileg ez van) akkor is lehet telepíteni?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#126196) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Mi lehet a gond, ha a Windwos 10 Frissítési Segédet elindítva csak egy fehér üres ablakot mutat? Nem terheli a gépet, lemezt, semmit. (Már töröltem, újratelepítettem, rendszergazdaként is ugyanez)

(#126197) King Unique válasza MC Pite (#126195) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha korábban érvénytelen, utólag letiltott volt a termékkulcs, vagy nem a licencnek megfelelő Windows 10-kiadás lett telepítve, akkor nem meglepő, ha nem lehetett aktiválni. :D De ha ezek most stimmelnek, illetve adott a hardverazonosító alapján a digitális licenc, akkor nincs miről beszélni, működni, automatikusan aktiválódni kell a Windows 10-nek azon a gépen egy újratelepítésnél.
Ha utólag hardvermódosítás lesz és a mostani licenc és a Windows 10 aktivált állapotának megtartása a cél, akkor lásd korábbi válaszokban leírtakat: [link], [link], [link]. + Amiatt a Windows 10-et sem feltétlen kell újratelepíteni, lásd egy másik esetnél leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#126198) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,
olyat tapasztalt már valaki, hogy a 2004-es frissítés után az összes böngésző megszűnt működni, kivéve a Chrome-ot? Se a Firefox, se az Edge, se a Waterfox nem tud megnyitni egy oldalt se, a chrome viszont megy gond nélkül. :F

(#126199) Pyttawrx válasza scott_free (#126198) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem, de minek ennyi böngésző?

(#126200) KaitouP


KaitouP
veterán

Sziasztok! Újabb hozzászolás, újabb kérdés. :B Barátnőmnek van egy Lenovo gamer laptopja, a gyárilag belepakolt HDD-vel. (Ha szükséges, később megkérdezem Tőle a típusszámot, és megmondom.) Win 10 megy rajta, és bár szenvedtem már vele pár órát különböző megoldások után kutatva és kipróbálva, semmi sem vezetett eredményre. A probléma, hogy folyamatosan 100%-on teker a HDD, emiatt még idegörlően lassú a gép (még egy HDD képességeit tekintve is). Úton van egy másik, csere HDD, de kíváncsiságból ellenőriztem a most benne lévő drive állapotát chkdsk-el és HD Sentinellel is, egyik sem talál hibát. Ötlete lenne valakinek? :F

Ezeket próbáltam ki: [link]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.