Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126401) mrzed válasza Fire/SOUL/CD (#126398) üzenetére


mrzed
senior tag

Igen, tudom, köszönöm.
kikapcsoltam = alacsonyabb órajelű profilt választottam
Az viszont biztos, hogy a dedikált videókártya visszahelyezése szüntette meg a crash-elést. Nem is állt szándékomban integráltat huzamosabban használni, csak egy pci-e x4-es 10Gb-es hálókártyát akartam tesztelni, aminél azt feltételeztem, hogy a videóvezérlővel akad össze.

(#126402) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, infóra lenne szükségem!

Eddig soha nem tapasztalt jelenséggel kellett szembesülnöm, nevezetesen egyszer csak újraindult a gép és ezt a hibát írta ki. majd a betöltést követően kb. 3-4 percenként újraindult és mindezt számtalanszor megismételte.

Gondoltam sebaj, majd a mentésből visszaállítom a hibátlanul működőt, de meglepetten tapasztaltam ennél is ugyanúgy jelentkezett a hiba.

Jól gondolom, hogy nem a win 10-el van a gond hanem a géppel?
(Gép ami "rosszalkodik": MSI H97 Gaming 3, i5 4590, Corsair 2x4GB DDR3L 1600MHz Vengeance LP C9, Kingston HyperX Savage 120 GB, WD Scorpio Black WD10JPLX 1TB, Seasonic S12 II 430W, jogtiszta Windows 10 Pro )

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#126403) #86564352 válasza GEPESZ66 (#126378) üzenetére


#86564352
törölt tag

Akkor ezt figyeld: 20H2 tiszta telepítés, tehát még csak a Windows van, első belépéskor nekem is dobta az értesítést "egy hiba miatt a PDF fájl társítást visszaállította Edge-re" valami ilyesmi üzenet. :D Mondom jó, én amúgy is azt használom. Elkezdtem belakni a rendszert nálam képekre imageglass, videókra mpv azok rendesen társítva lettek és maradt is úgy.

(#126404) sz.j válasza sz.j (#126402) üzenetére


sz.j
nagyúr

bocsi előbb rosszul írtam, mert először ezt az üzenetet dobja és csak utána az előző hsz-ban lévőt.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#126405) Winnie The P válasza sz.j (#126404) üzenetére


Winnie The P
őstag

[link] ha megy az angol

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#126406) movax válasza ruarua (#126395) üzenetére


movax
őstag

Ideapad S145-15IWL-re tettem fel nem automatikusan, hanem frissítési segéddel, miután még a 2004-es sem akart megérkezni rá a winupdate-tel. Felment és megy rendben, gond nélkül a 20H2.

[ Szerkesztve ]

(#126408) sz.j válasza Winnie The P (#126405) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos nem megy , max a Google fordítóval, de így sem értem hogy miről is van szó :B ...., ami talán érthető is, mert valami olyasmit ír, hogy "Ez a téma a programozóknak szól"

De mivel az MS oldalára mutat a link, jól sejtem, hogy nem a géppel hanem a win 10-el van a gond?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#126409) VIPowER válasza sz.j (#126402) üzenetére


VIPowER
senior tag

HD Sentinel programmal nézd meg a vinyó/ssd állapotát.

(#126410) zolee001 válasza #86564352 (#126407) üzenetére


zolee001
őstag

A design csesztetése marhára fontos dolog, a komplett designer team tagjai menekülés közben igazán tarkón löhetnék magukat

(#126411) movax válasza #86564352 (#126407) üzenetére


movax
őstag

Ez az, majd dolgozhatunk a visszaállításán. A start menü az start menü, mit kell azon redizájnolni meg experiencekedni... Csináljanak 10 desktop environmentet, amit tetszés szerint lehet választani, de legyen benne xfce- és fluxbox-szerű egyszerű is, hogy aki használni akarja a gépét, az tudja is használni, aztán majd a csillámpónis, spongyabobos, metrócsempés stb. faszságokat is azok használják, akiknek az kell.

[ Szerkesztve ]

(#126412) Invarg91


Invarg91
csendes tag

Hello mindenki :))
Segítséget kérnék a win10 amit használni szeretnék folyamatosan kék halàlt ad be még újra telepítés esetén is egy m.2ssd nvme-s Samsung màrkàju valakinek van tippje ötlete azért hàlàs lennék
Segítsetek pls :DD

(#126413) arcitec


arcitec
addikt

Véleményt szeretnék kérni az alanti felvetésre:
Funkciófrissítés a Windows 10 2004 verziójára – hiba: 0x800704c7
Ezt már a tavasszal is elkövette és nem sikerült. Azt akkor jómagam indítottam el. Tegnap pedig a windows 10 elinditotta kérés nélkül és szintén nem sikerült vagy 1 órát tekert rajta keményen.
Kiírta ezt is: Hiba történt néhány frissítés telepítése közben, de később újból megpróbáljuk.
Mi az hogy próbáljuk? :U Tedd vagy ne tedd. Keresni kezdtem a megoldást és ezt találtam (többek közt) [link] Állítólag ez a PC Repair ki tudja javítani a problémát. Mi a vélemény?
Illetve azt nem értem a Microsoftnak-nak a - fejlesztőnek - miért nincs egy ilyen eszköze?
Van egy esetlegesen használható megoldás az újratelepítésen kívül? Az max a végső megoldás lehet,de nagyon nem szeretném, a munkagépet lenullázni. Köszönve
U.I: Jelenlegi verzió : 1909 Build : 18363.1139

[ Szerkesztve ]

(#126414) Fire/SOUL/CD válasza Invarg91 (#126412) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Miért említetted meg az Nvme SSD-t? Esetleg az új a rendszerben és azóta van a jelenség? :U
A BSOD-t ki kellene elemezni, ha létrejött DUMP fájl, akkor használd ezen progik valamelyikét: WhoCrashed | BlueScreenView
Ezen progikkal le lehet szűkíteni, hogy mégis merre keresse az ember a BSOD okát, mert amúgy kismillió van belőle...

arcitec
Hát a W10 az egy kutyaütő padawan, nem foglakozik Yoda mester tanításaival (Tedd vagy ne tedd. De ne próbáld) :DDD

Szóval töltsd le az ISO-t, MCT-vel, mount-old fel és setup.exe. Így talán felmászik az adatok megtartásával, ha nem, akkor clean reinstall.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126415) bon válasza arcitec (#126413) üzenetére


bon
őstag

El ne hidd, hogy ki fogja javítani. Én újratelepítést javasolnék.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#126416) Invarg91 válasza bon (#126415) üzenetére


Invarg91
csendes tag

Köszönöm a tippet és amúgy igen mióta ssd-t hasznàlok azóta folyamatos a kék halàl jelensége mindig màs hibàval teszem hozzá ma csinálok egy teljes újra telepítést egy frissen le töltőt win10 el természetesen microsoft oldalról az eredményekről beszàmolok :R

(#126417) krealon válasza sz.j (#126402) üzenetére


krealon
veterán

"Eddig soha nem tapasztalt jelenséggel kellett szembesülnöm, nevezetesen egyszer csak újraindult a gép és ezt a hibát írta ki. majd a betöltést követően kb. 3-4 percenként újraindult és mindezt számtalanszor megismételte."

Javithatatlan boot-loop-ot legutobb szektorhibas HDD eseten lattam, amit a gazdaja addig-addig probalt a beepitett eszkozokkel "javitani", amig teljesen menthetetlen nem lett a rendszer.

Szoval eloszor a HDD allapotat vizsgalnam.

(#126418) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Egy 720p-s monitorom van, szeretnék rögzíteni videót rajta-vele, viszont fhd-ben, van valami megoldás, hogy a 720p-s kijelző ellenére a videót tényleges fhd-ben rögzítse (nem felskálázott)?
Előre is köszi a válaszokat és ha van megfelelőbb topic hozzá, nyugodtan linkeljétek!

(#126419) Invarg91 válasza Fire/SOUL/CD (#126414) üzenetére


Invarg91
csendes tag

Köszönöm a tippet és amúgy igen mióta ssd-t hasznàlok azóta folyamatos a kék halàl jelensége mindig màs hibàval teszem hozzá ma csinálok egy teljes újra telepítést egy frissen le töltőt win10 el természetesen microsoft oldalról az eredményekről beszàmolok :R

(#126420) Fire/SOUL/CD válasza Invarg91 (#126419) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezért lenne fontos, hogy ki legyen töltve az adatlapod. Legalább az alaplap/CPU/RAM/Rendszermeghajtó pontos típusa legyen megadva.
Ez azért lenne hasznos infó számunkra, mert akkor le tudnánk ellenőrizni, hogy nem-e csak arról van szó, hogy sikerült egy olyan SSD-t venned, amit az alaplapod nem kezel vagy csak BIOS frissítést követően kezel rendes avagy rossz M.2-be tetted (több, különböző sebességű M.2 van a deszkán) stb stb.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126421) Invarg91 válasza Fire/SOUL/CD (#126420) üzenetére


Invarg91
csendes tag

Az alaplapom egy MSI B350gaming pro carbon Ryzen5 2600procival meg tàmogatva 16giga Corsair ddr4 rám 3000mhz

(#126422) Invarg91 válasza Fire/SOUL/CD (#126420) üzenetére


Invarg91
csendes tag

https://hardverapro.hu/apro/samsung_pm981a_1tb_m_2_pci-e_nvme_uj_read_write_35/hsz_1-50.html ez az SSD

(#126423) sz.j válasza VIPowER (#126409) üzenetére


sz.j
nagyúr

és krealon

A HD Sentinel szerint a vinyó és az SSD is 100%-os.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#126424) Fire/SOUL/CD válasza Invarg91 (#126422) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez már lehet probléma, mert ez az SSD egy OEM meghajtó (nem a Samsung adja hozzá a támogatást, hanem az a cég, amelynek a gépeit ilyennel forgalmazták, pl. Firmware-t sem tudsz hozzá a Samsung oldaláról letölteni)

Ilyen Samsung Nvme meghajtó nem szerepel az alaplapod támogatási listájában. Ez még önmagában nem zárja ki, hogy működjön az alaplapodban, de arra is okod adhat, hogy ez okozhatja a jelenséget nálad.

Nézd meg az alaplapod BIOS verzióját és ha régi, akkor lehet, hogy egy új BIOS telepítése segíthet a problémán, mert 2 régebbi (2018-as) BIOS verziónál is olvasható ez:
" Improve M.2 compatibility."

Ha a legújabb BIOS-od van, akkor passz. (BIOS frissítés csak akkor, ha pontosan tudod hogyan kell, egyébként ne ill. a legújabb az béta BIOS, ha lehet azt is mellőzd.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126425) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Intel integrált videó esetén az asztalon jobb klikkelve előhozható Intel grafikus beállítások megtalálható-e valahol alkalmazás formájában? Ezt a felületet hozza elő. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#126426) Fire/SOUL/CD válasza tylerddd (#126425) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Próbáld meg a CTRL+ALT+F12 kombót (asztalon), hátha előjön így.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126427) Invarg91 válasza Fire/SOUL/CD (#126424) üzenetére


Invarg91
csendes tag

A gyári biost vissza lehet még tenni vagy ha újabb van rajt akkor az màr esélytelen?

(#126428) Fire/SOUL/CD válasza Invarg91 (#126427) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt nem tudom 100%-ban megerősíteni neked, igen ritkán van BIOS downgrade-re szükség.
Mint írtam, a BÉTA (az a legújabb BIOS) ne legyen telepítve.
Az alaplapos topikban érdeklődj.
Add meg a géped adatait, meg linkeld be a korábbi hozzászólásom, hogy az ottani versenyzők képben legyenek.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126429) fradi81


fradi81
veterán

Hali

Windows indulásnál van mód arra hogy a jelszóbekérő automatikusan megjelenjen, egérklikk nélkül?

moto g72, Ninebot d28e

(#126430) tylerddd válasza Fire/SOUL/CD (#126426) üzenetére


tylerddd
veterán

Nagy király vagy, megvan! Köszi! Így is jó lesz! :R

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#126431) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Érdemes futtatni a Flash eltávolítót, vagy majd a januári Windows update lerendezi a sorsát?
[link]

(#126432) Invarg91 válasza Fire/SOUL/CD (#126428) üzenetére


Invarg91
csendes tag

Köszönöm az eddigi infókat remélem valami hasznos lesz belőle számítok a fórum segítségére a továbbiakban is :R

(#126433) movax válasza GEPESZ66 (#126431) üzenetére


movax
őstag

Én az Adobe Flash-t már rég eltávolítottam, ez ugye a windowsba épített flash-elemeket törli. Sztem ha ezekkel eddig kibírtuk, valahogy elleszünk december végéig :) Másrészt nem tudom, milyen bajt okozhat ez az update, nem lesz flash-támogatás, de hát ez is a cél.

(#126434) Geth válasza GEPESZ66 (#126431) üzenetére


Geth
addikt

Igen.

(#126435) belfike


belfike
csendes tag

Egyelőre vissza állok a 2004re. Nekem nagyon nem jön be hogy jön az értesítés a PDF visszaállításáról.Most a Néróra írta hogy visszaáll az alapértelmezett PDF olvasóra az Edge-re.Ami érdekes hogy a Foxit volt az alapértelmezett PDF olvasó.Kíváncsiságból megnyitottam egy PDF fájlt mire rákérdezett hogy mivel szeretném megnyitni , és felajánlotta a Foxitot. Nem értem hogy van ez de látom mások sem . A legrosszabb az hogy már csak ez az ISO érhető el MCTvel .

(#126436) GEPESZ66 válasza belfike (#126435) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Esetleg állítsd vissza az alapértelmezett fájltársításokat alaphelyzetbe.
Ha esetleg megakarsz nyitni pl. egy pdf-fájlt, akkor a Foxit-ból tegyed meg.
Majd csak javítják.

[ Szerkesztve ]

(#126437) GEPESZ66 válasza Geth (#126434) üzenetére


GEPESZ66
veterán

És A 20H2 WIN10-re melyiket kell letölteni a listából?

(#126438) belfike válasza GEPESZ66 (#126436) üzenetére


belfike
csendes tag

Hát ha majd kijavítják akkor felteszem , bár a kinézete jobb mint a 2004 meg gyorsabb is (szerintem) de addig marad a 2004.

(#126439) Elcan


Elcan
tag

Sziasztok!

Szeretnék win 10-re áttérni, de tanácstalan vagyok, hogy mit kell ilyenkor megvenni.
Találtam most egy ilyet: Windows 10 Professional – 2690 Ft
Ez gondolom egy kód lehet. Mi van akkor, ha mondjuk jövőre platformot váltok? Ilyenkor új hardverek, stb. Fel tudom akkor is telepíteni vagy mi olyankor a teendő? Vagy ha csak a jelenlegiben cserélek mondjuk videókártyát? Korlátlanul újra lehet ezt rakni? Vagy egyáltalán nem így működik? Tudnátok ebben tanácsot adni?
Köszönöm.

(#126440) King Unique válasza fradi81 (#126429) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a zárolási képernyőt akarod kikapcsolni, akkor van.

(#126441) arcitec


arcitec
addikt

Még azt szeretném kérdezni ezzel kapcsolatban : [link]
Hogy tudom elérni azt, hogy nem próbálkozzon nap mint nap, mert nem sikerül neki, akárhányszor indul neki. Mit tudok tenni, hogy ne indítsa el a
Funkciófrissítés a Windows 10 2004 verziójára. Eleddig "csak" a frissítéseket rakta fel.
Vagy legfeljebb van egy múlt heti disk mentésem visszarakom azt. Bár most mára már ezt sem én indítottam el.

[ Szerkesztve ]

(#126442) King Unique válasza Elcan (#126439) üzenetére


King Unique
titán

Pont nemrég volt szó itt a topikban egy másik esetnél kismillió + 1 alkalommal újra ezekről az olcsó termékkulcsról, meg hogy általánosan honnan, milyen forrásból javasolt biztosan működő és jogtiszta Windows 10 licencet, termékkulcsot vásárolni, vagy ha csak egy nagyon olcsó termékkulcs kell az aktiváláshoz az más dolog, stb. Valamint arról ugyancsak kismilliószor, hogy komoly hardvermódosítás (pl. alaplapcsere/ teljes gépcsere), platformváltás esetén hogyan oldható meg a Windows 10 újraaktiválása, akár a jelenlegi telepítés megtartása stb. lásd korábbi korábbi válaszokban leírtakat: [link], [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#126443) coco2


coco2
őstag

Ez most egy kicsit fáradt gőzös windows 10 kérdés lesz.

Alvó állapotból ébred vissza a windows 10, írom be neki a pin kódot, és nem a desktop jön vissza, hanem egy üzenet, hogy hiba miatt a pinkód elérhetetlenné vált, a megváltoztatásához kattintsak oda. Oda kattintottam, kapom a microsoft bejelentkező képernyőt email címmel és jelszóval, hogy adjam meg. Megadtam. Erre közli, hogy na akkor most küldünk ellenőrző kódot is a másodlagos emailre, és majd azt is adjam meg. Na az már kicsit sok volt, mert hogy a bánatba lépjek be az email-emre, ha a win 10 kizár a gépemből :F

Főkapcsolóra rányomtam, nyomva tartottam, míg a hardver ki nem nyomta a tápfeszt, újraindítottam, így már visszaengedett. Rendszer log-ban ha bárhol megnézzek bármit, nem tudom, hol és mit.

Ha valaki már találkozott ilyesmivel, el tudja nekem árulni, mi a fene volt ez? És leginkább, hogyan kellene legközelebb elkerülnöm? Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#126444) coco2 válasza arcitec (#126441) üzenetére


coco2
őstag

Ha fel tudsz rakni inkább egy win7-et, az a legbiztosabb módja elkerülni. Ha nem, akkor próbálj linuxot, alá egy virtual boxot, és abba húzni win7-et. Még mindig jobb lesz, mint a win 10. Azon túl én nem hiszem, hogy bármit tenni lehetne ellene.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#126445) King Unique válasza arcitec (#126441) üzenetére


King Unique
titán

A 1909-es verzió a Home és Pro kiadásoknál még 2021 májusig támogatott, arra a Windows Update jelenleg csak választható frissítésként ajánlja fel a 2004-et. Vagyis ha esetedben elkezdte telepíteni, akkor valószínűleg te magad indítottad el, nyomtál a "Letöltés és telepítés" opcióra, ami után nem meglepő ha telepíteni akarja, illetve sikertelen telepítés esetén újra próbálkozik...

Ahol ha cél a 2004-es verzió telepítése, de sikertelen, akkor lehet próbálgatni a javításhoz pl. ezeket a módszereket, + amikről itt egy másik válaszban volt szó.
Ha nem cél a 2004-es verzió telepítése és inkább a maradás 1909-es verzión a cél, akkor Pro kiadás esetén adott csoportházirendben a WUfB a funkciófrissítés külön halasztásához, célverziójának megadásához, stb. Vagy ha van korábbi rendszermentés a jól működő állapotról, akkor másik lehetőségként azt visszaállítani, majd visszaállítás után nem rányomni a gépházban a 2004-es funkciófrissítés letöltésére és telepítése, stb. :))

[ Szerkesztve ]

(#126446) King Unique válasza coco2 (#126444) üzenetére


King Unique
titán

Micsoda javaslat, telepíteni helyette egy 1x éves, legacy, EOL W7-et, ez igen. :C Akkor már inkább a W8.1 lenne reálisabb és értelmesebb húzás.
Bár abból a szempontból az előbbi valóban praktikus, hogy arra nemhogy funkciófrissítés, de már semmilyen Windows-frissítés nem érkezik konzumer (nem ESU) vonalon... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#126447) fradi81 válasza King Unique (#126440) üzenetére


fradi81
veterán

Igen ez kellett köszi!

moto g72, Ninebot d28e

(#126448) coco2 válasza King Unique (#126446) üzenetére


coco2
őstag

Esetleg kérhetek véleményt a #..43 ügyében is? :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#126449) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Hogy tudok symlink-et csinálni bat fájlból?

A következőt csináltam eddig. Csináltam egy bat fájlt amibe beleírtam:
mklink \D "link1" "link2"

ez csak akkor működik, ha nyitok egy rendszergazda CMD-t és beírom. Ha bat fájlt indítok rendszergazdaként akkor nem csinálja meg a linket.
Mit hagyok ki?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#126450) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Ha MAC OS alatt VirtualBox-ban aktiválom a W10-et, akkor az rendesen a géphez aktiválódik?

Volt rajta Win7, és most láttam,még mindig lehet Win10-re frissíteni, de nem raknék most fel egy W7-et, egyszerűbb lenne virtual box-ban. Csak kérdés, hogy ha így aktiválom, később fel tudom-e rakni rendesen, vagy sem?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.