Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126801) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap két érdekes jelenséggel találkoztam.
Az első hogy bekapcsolás után mintha a win nem töltött volna be rendesen totál full fekete képernyőt láttam csak az egér kurzor volt fehér és mozgatható. Többszöri újraindítás után rendbe jött semmi hibaüzenetet nem kaptam.
Viszont a második probléma, hogy este nem tudtam kikapcsolni a gépet start menü leállítás kikapcsolás és semmi. Mintha nem történne semmi. Próbáltam keresni valami erőltetett kikapcsolás parancsot, de arra sem reagált.
Futtattam egy eset víruskeresést, de semmi eredmény.

Valami ötlet, hogy mi lehet a gond?

Köszi!

(#126802) OldMike


OldMike
őstag

Üdv!
Most újra ránéztem a Megbízhatóságfigyelőre. Korábban írtam, hogy az októberi patch kedd update után az addigi 10-es vízszintes vonal hirtelen lement 8-ra, és lassan elkezdett emelkedni. Egy hét alatt ért fel újra 10-re, azóta azon van. Viszont egy érdekesség csak most tűnt fel - még csak 2 hónapos az új gép és rajta a W10 is - egy csomó információ jelzés különböző frissítésekről. Ezekben benne vannak az általam telepített programok általam elvégzett frissítései, valamint egy csomó Windows alkalmazás frissítései is (pl. yourphone, maps, xbox stb.), amik szerintem amúgy a WU előzményekben nem szerepelnek. Nincs ezzel semmi baj, jó hogy frissülnek a dolgok, gondolom nekem mint egyszerű felhasználónak valószínűleg nem is kell tudnom, hogy ezek a háttérben megtörténnek.

42LM660S

(#126803) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Sziasztok,nem ismerem a parancssor működését,és ezt kellene kiviteleznem a HP szupport oldaláról ..windows\ system32>..jelenik meg rendszergazda ként indítva de nekem a képen látható módon kellene gondolom megjelennie,hogy az elérési útvonal vagy mi jó legyen,le tudná valaki írni hogy érem el a képen látható módot, hogy a c: program files legyen elől ami alul van a kis képen az kellene kiviteleznem(kizártam magam a biosból,support nem tud segíteni,lejárt a gari,SMC.bin fájlt kértem ,de már nem küldenek,amit lehet kipróbáltam,ez az utolsó, bios csipet nem akarom cseréltetni,még ezt megpróbálnám) :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#126804) King Unique válasza Dévacsen (#126803) üzenetére


King Unique
titán

De hisz ott is leírják világosan, hogy a cd paranccsal hogyan, milyen útvonalon kell belépni az adott mappába. :))

(#126805) Nini9 válasza #73959936 (#126798) üzenetére


Nini9
friss újonc

Mit értesz ez alatt? Maradjon töltőn bekapcsolva fél napig? Hátha megadja magát :Y

(#126806) Dévacsen válasza King Unique (#126804) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Hiába ha nem tudom hogy kell,A parancssoron lépjen a következő helyre: C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP SoftPaq Download Manager..nem tudom hogy lépjek ide.. :D nem tudok innen lépni

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#126807) King Unique válasza Dévacsen (#126806) üzenetére


King Unique
titán

Ami a 3. pontnál a kiemelt szövegben az előbbi alatt van leírva a "Parancs" sorban, elolvastad azt is? :B

cd c:\program files\hewlett-packard\hp softpaq download manager —► majd utána értelemszerűen az Enter billentyű megnyomása következik.

[ Szerkesztve ]

(#126808) Azure.95


Azure.95
csendes tag

Halihó! :D

Win10 Home-ról szeretnék frissíteni Pro-ra. Jelenleg most egy aktív rendszerem van. Pro kulcsot megvettem. Megoldható ez a művelet újra telepítés nélkül, szimplán a kulcs beírásával?

*2017 óta tag, csakis pozitív értékeléssel*

(#126809) Dévacsen válasza King Unique (#126807) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Elolvastam,de mivel ezt adja ha csak az általad leírtat csinálom,ezért gondoltam hogy amit beírtam azt kell először beírni..ezt dobja fel ha csak a tiédet írom be.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#126810) Dévacsen válasza Dévacsen (#126809) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Itt nem úgy kezdődik mint nálam,ha nem c:program files al,én is így szeretném indítani a parancsot,ha lehet egyáltalán,nem tudom

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#126811) King Unique válasza Dévacsen (#126809) üzenetére


King Unique
titán

Én csak a linkelt HP útmutató alapján írtam le, ami ott is szerepel, azt már nem néztem, hogy az adott program pontosan milyen útvonalon van, az neked kellene tudni (te használod), megnézni és módosítani, ha szükséges. :)

Illetve itt az lesz a gond, hogy ott ellentmondásosan van megadva, mert 64 bites Windowsnál egyszer C:\Program Files mappát, máskor C:\Program Files (x86) mappát említenek, ahol ha az a program 64 bites Windowsnál is alapból a C:\Program Files (x86) mappában van, akkor az elérési utat is értelemszerűen annak megfelelően kellene megadni, mint ahogyan a másik screenshoton is van.

cd c:\program files (x86)\hewlett-packard\hp softpaq download manager

[ Szerkesztve ]

(#126812) Dévacsen válasza King Unique (#126811) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen azért is nem jelöltem ki a szövegben be csak a 64 eset,mert ugye nekem az van.. :)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#126813) Dévacsen válasza King Unique (#126811) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Tanulmányozom ezt majd,hátha kibogozok valamit belőle..Parancssor: 11 alapparancs, amelyeket tudnia kell (CD, dir ... :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#126814) King Unique válasza Dévacsen (#126812) üzenetére


King Unique
titán

Akkor próbáld az előző válaszban leírt módon, ha a C:\Program Files (x86) mappában van, ennyi.

(#126815) King Unique válasza Azure.95 (#126808) üzenetére


King Unique
titán

(#126816) ElGatto válasza ElGatto (#126801) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Erre valakinek ötlet?
Most meg nem tudom a lehetséges frissítéseket telepíteni. :(

(#126817) applause


applause
aktív tag

Naponta 1-2-szer lefagy a gépem. Van amikor kékhalállal, máskor csak nem érzékel semmit. A kékhalálnál IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL üzenet van. Továbbá az amdppm.sys fájjal van valami baja. Hogy lehet ezt javítani.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#126818) Soderes válasza MasterDeeJay (#126800) üzenetére


Soderes
aktív tag

De hogy, ha nincs Start menu?

Ctrl+Alt+Del-re se reagál. De nincs kifagyva.

(#126819) Fire/SOUL/CD válasza Soderes (#126818) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Minek? Használja azt még valaki? ;] :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#126820) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Miért döglődik még mindig a windows-ban a számológép,hol lehet nullázni a pénz nem váltóját de legtöbbször nem hanem bezár és újból megnyit.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#126821) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy új gépet, emiatt nyilván újra fel kellett telepítenem a Windows 10-et. A bekapcsolások ilyen 30%-ában a következő hibaüzenet fogad. De most először nem újraindult ezután (ahogy eddig), hanem kikapcsolt (el sem ment 100%-ig). Tudnátok segíteni?
Köszönöm!

Driverek nyilván frissek, Windows Update is megcsinálva.

[ Szerkesztve ]

(#126822) Angel2014 válasza Dévacsen (#126812) üzenetére


Angel2014
addikt

Addig nyomj cd-ét amig nem lép a c meghajtóra szóval csak a cd írd be . amikor ott vagy akkor mehet a hp szöveg.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#126823) Angel2014 válasza AkosAkos (#126821) üzenetére


Angel2014
addikt

Honnan van a win 10 . Hogy lett kiírva uefi vagy legacy? Vadi új a Gép vagy használt?

Bios ban sata AHCI? Uefi engedélyezve van? Secure boot engedélyezve van?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#126824) AkosAkos válasza Angel2014 (#126823) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Rufussal lett pendrive-ról telepítve, vadi új minden alkatrész. Egyelőre ennyire tudtam válaszolni. És most veszem észre! Eddig minden alkalommal a következő hibát írta ki, elég gyakran (tehát ez volt az esetek 30-40%-ban): win32kfull.sys. Ezután nyomtam egy Windows Update-et, akkor egy hétig nem jött elő. Most pedig a fent látható hiba van. Csak most látom, hogy ez egy másik, bocsi.

szerk: most csináltam egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#126825) olasz61 válasza AkosAkos (#126824) üzenetére


olasz61
tag

(#126826) King Unique válasza AkosAkos (#126821) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki, hogy milyen Windows 10-verziót (20H2?) telepítettél, utána az illesztőprogramok (driverek) a hardvergyártó weboldaláról manuálisan lettek letöltve és telepítve, vagy automatikusan a Windows Update-en keresztül, stb.
A kapott hibakódok alapján lehet próbálgatni azokra az általános megoldásokat: [link], [link], [link]. + Ha az SFC hibát talál, akkor az alábbi DISM parancsokat az ellenőrzéshez, javításhoz (bővebben).

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Dism /Online /Cleanup-image /Restorehealth

[ Szerkesztve ]

(#126827) Cs1csó válasza Pityu. (#126820) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld ki a Qalculate! programot

(#126828) Angel2014 válasza AkosAkos (#126824) üzenetére


Angel2014
addikt

Először beállítanám a biost.

Másodszor kézzel és nem a rufusszal csinálnék egy uefis telepítőt..

Dugjuk be a pendrivot és nyissuk meg a parancssort rendszergazdaként majd írd be ezeket:, és mindegyik után nyomj entert.

1 diskpart
2 list disk
3 select disk " itt nyiván azt választjuk ahol a pendrivunk van" Pl: select disk 1
4 clean
5 create partition primary
6 select partition 1
7 active
8 format fs= ntfs quick "ez windows7-hez kell" windows 10 hez ha uefi boot ban fat 32 kell! format quick fs=fat32
9 assign
10 exit

Itt hibát dob fel a rufus miatt vissza kell convertálnod a gpt -ét és kezd elölről akkor ahogy írtam már jó lesz.

Futtasd rendszergazdaként a parancssort.

diskpart

list disk

select disk / meghatószám.

clean

convert gpt

Harmadszor hivatalos friss wint tennék rá a microsoft oldalárol.

Negyedszer teljesen törölt merevlemezre tisztán telepíteném.

Ötödször ráengedném a netet hogy aktíválja magát és az összes drívert feltegye a win.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#126829) hhgygy


hhgygy
senior tag

(Én nem értem ezt a Rufusozást, miért nem jó a Microsoft saját Windows telepítőjét használni, fel nem foghatom)

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#126830) King Unique válasza Angel2014 (#126828) üzenetére


King Unique
titán

Itt a telepítési adathordozónál elsődlegesen az a lényeg, hogy maga a W10 ISO honnan van, az megfelelő-e, az hogy hogyan írja a pendrive-ra, az már másodlagos. Ahol nyugodtan használható az ISO kiírásához a Rufus is (ami amúgy W10 ISO-t letölteni is tud), nem muszáj parancssorban (DiskPart) ügyködni, meg ennyi erővel adott az eleve microsoftos MCT használata is. Valamint ha most is sikeresen tudta telepíteni pendrive-ról a W10-et, akkor nyilván nem ez a fő gondja, meg vsz nem magával a W10 telepítésével lehetett gond, hanem utána pl. a driverekkel, azért lehetett a BSOD.

8. Lehet W10 telepítésénél FAT32 és NTFS fájlrendszerű legacy/CSM és akár UEFI módnál egyaránt a telepítési adathordozó (pendrive), illetve az utóbbinál attól függően, hogy mit támogat az adott gépnél, alaplapnál az UEFI firmware. + Magán a pendrive-on MBR séma mindkettőhöz, a GPT az UEFI only telepítéshez való.

[ Szerkesztve ]

(#126831) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, hétvégén meg fogom csinálni ezeket! :)

(#126832) Angel2014 válasza King Unique (#126830) üzenetére


Angel2014
addikt

Így van de ezt azért írtam az uefivel jobban jár ha támogatja a biosa.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#126833) Doky586 válasza Pityu. (#126820) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem tökéletesen működik..

(#126834) King Unique válasza Angel2014 (#126832) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ha támogatja, ami egy új gépnél elvileg adott. Amit MCT-vel kreál, meg a Rufus GPT-UEFI sémájával, azok nyilván szintén jók UEFI-s telepítéshez. Illetve az MCT előnye a kisebb méretű ESD ISO, a standard 64 bites ISO-nál darabolni kell az install.wim fájlt FAT32 fájlrendszer használatához, amiről az előzőleg linkelt válaszban is szó esik.

[ Szerkesztve ]

(#126835) Pityu. válasza Cs1csó (#126827) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ebben is van minden?

#Doky586

Lehet nem értetted amit írtam ,nem a számolásával van baj hanem,hogy nem tudom nullázni az eredményt hogy ujjat írjak be be kell zárnom a számológépet hozzá és aztán újra megnyitni. Csak néha lehet nullázni,és ez azért idegesítő mikor az ember több dolgot is átváltana egymás után.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#126836) Cs1csó válasza Pityu. (#126835) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#126837) Doky586 válasza Pityu. (#126835) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nálam működik CE gomb és a visszatörlés is. Valutanemet is tudok váltani. Nálad pontosan mi nem megy ?

(#126838) Pityu. válasza Doky586 (#126837) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nálam pontosan a törlés nem megy nagy ritkán tudom törölni a már számolt valutát de legtöbbször nem hanem be kell zárnom a számológépet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#126839) Pityu. válasza Doky586 (#126837) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na itt látod a problémámat ha megnézed

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#126840) Doky586 válasza Pityu. (#126839) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt hogy csinálod? Nem látom az egeret..

(#126841) Cs1csó válasza Pityu. (#126835) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem ami fontos volt:
- valuta váltás
- százalék (x% plusz-minusz stb.)
- műveleti sorrend

(#126842) Pityu. válasza Doky586 (#126840) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De azt csak látod,hogy nyomogatom a törlés gombot nem?

#csicso82

Majd átnézem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#126843) Doky586 válasza Pityu. (#126842) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezért lettem volna rá kíváncsi hogy hogy csinálod. Mivel többféle képp lehet. A visszatörlés megy? (a mellette levő gomb)

[ Szerkesztve ]

(#126844) Pityu. válasza Doky586 (#126843) üzenetére


Pityu.
nagyúr

az se megy

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#126845) Dévacsen válasza Angel2014 (#126822) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Köszönöm,időközben megtaláltam.És neked is King Unique hogy fáradtál velem. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#126846) #73959936 válasza Nini9 (#126805) üzenetére


#73959936
törölt tag

Részben. Igen hagyd bekapcsolva, mert ha lemezművelet van, akkor előfordulhat h. próbálja rendbe-rakni magát. Csak abszurdként írtam a fél napot, de ha nem megy 1-2 óra alatt, akkor majd megy több idő alatt.

Ha megáll a műveletjelző led, akkor rakd újra 1 penről. :K

(#126847) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Van olyan funkció, hogy a az egy darab meglévő monitort több ablakos módba lehessen kapcsolni. két asztalt szeretnék, amely között át tudom húzni az egeret. Az egyiken a könyvelőprogram futna, a másikon minden más. Előre is köszi!

(#126848) ElektrikusDE válasza qpakcovboy (#126847) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Gondolom ilyesmire gondolsz:

[virtuális asztal]

Tehát van! (igaz az egeret nem tudod "áthúzni")

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#126849) #86564352


#86564352
törölt tag

Win + Ctrl + D csinálsz egy virtuális asztalt és odarakod

(#126850) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nem erre gondoltam, de rájöttem, hogy nem is kell két asztal, mert fontos, hogy egyszerre lássam a két ablakot.
Viszont olvastam most, hogy van lyan funkció ami nekem erre több, mint tökéletes! win + jobbra, vagy balra nyíllal egyszerűen tudom az ablakokat rakosgatni. :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.