Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126551) Cs1csó válasza vlevi (#126550) üzenetére


Cs1csó
félisten

Írtál már, küldtél már az MS-nek hibajelentést?

(#126552) ates2 válasza Cs1csó (#126549) üzenetére


ates2
senior tag

yup,szerintem update óta szar valami,minden windows indításnál irkálja,törlöm akkor úgyse semmi fontos cucc,ahogy néztem.

(#126553) Cs1csó válasza ates2 (#126552) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugodtan, majd lesz egy újabb frissítés amibe ez integrálva lesz azzal talán megint tehetsz egy próbát.

(#126554) #86564352 válasza Restart® (#126544) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nincs olyan hibázási limit. PIN gyorsabb és eszközhöz kötött. [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#126555) ates2 válasza Cs1csó (#126553) üzenetére


ates2
senior tag

És arra megoldás,hogy ha eltávolítom akkor ne töltse le újra ? :p
Mert nincs olyan rész mint régen,hogy mellőzés vagy valami ha jól látom...

(#126556) Cs1csó válasza ates2 (#126555) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha eltávolítod, és ezután nem fogsz manuálisan frissítést keresni, akkor ettől a konkrét frissítéstől védve leszel.
Sajnos az nem egy jó út, hogy nem frissítesz: 2-3 éves böngészőt használni, már nem fejleszett kiegészítőkkel, elavult oprendszert pl. 11 éves Windows 7 vagy akár a Windows 10 3-4 éves build-jét, 10 éves torrent klienst (mikrotorrent)
A következő nagy frissítéskor az új frissítésbe lesz integrálva a most visszavont tartalma de akkor már remélhetőleg nem lesz gond.

Jelenleg nem tudok jobbat, esetleg az eseménynaplót megnézni, hogy mi okozhatja a hibát.

(#126557) ates2 válasza Cs1csó (#126556) üzenetére


ates2
senior tag

a hiba csak annyi,hogy jobb oldalt értesítéseknél irkálja a dolgot,hogy nincs a tűzfal bekapcsolva,de alapból ezek az értesítések ki vannak kapcsolva... szóval érdekes. Igazából csak rohadtul zavar :D

[ Szerkesztve ]

(#126558) Cs1csó válasza ates2 (#126557) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezért értem, de a tűzfal be van amúgy kapcsolva és a többi amit kikapcsoltnak ír? Mert ha valós hibajelentés akkor be kell kapcsolni.

(#126559) ates2 válasza Cs1csó (#126558) üzenetére


ates2
senior tag

nincs bekapcsolva és minden rá vonatkozó értesítés off.
defender szintén off.
még is írja,hogy "kivan kapcsolva,kapcsoljam be" DE NEM AKAROM :D

(#126560) Cs1csó válasza ates2 (#126559) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jah értem... ok...akkor itt a tudomány megáll, esetleg ha további destruktív dolgokat tervezel a Windowszal próbáld ki ezt: O&O ShutUp10

(#126561) King Unique válasza ates2 (#126520) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk első körben értelemszerűen megnézni a tűzfal és a Windows Defender beállításait és normál esetben bekapcsolni, ha esetleg valamelyik komponens ki lenne, aztán akkor nem lesz értesítés erről a műveletközpontban. Illetve ha direkt ki lett kapcsolva, akkor meg eleve nincs min csodálkozni és nem meglepő, ha értesít erről a Windows, meg a normális nyilván a bekapcsolt állapot... Másrészt ha csak az a bajod, hogy miért jelenik meg jobb oldalt a műveletközpontban értesítés, akkor ott van a Fókuszsegéd (+) az értesítések elrejtéséhez, aminek a használata pl. ezen leírásban is szemléltetve van.

[ Szerkesztve ]

(#126562) ates2 válasza King Unique (#126561) üzenetére


ates2
senior tag

Mint írtam,minden értesítés ki van kapcsolva,fókusz is off másik link leírásban is minden off, de valamiért még is írja annak ellenére,hogy off.
Ez pár napos update után jött elő sajna.

(#126563) Cs1csó válasza King Unique (#126561) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hú, a fókuszsegéd kiment a fejemből, ez nálam sem aktív funkció - mint az idővonal sem - mert nincs rá szüksége, de ettől még minden be van kapcsolva és aktív.

(#126564) King Unique válasza ates2 (#126562) üzenetére


King Unique
titán

Biztos, hogy megfelelően van beállítva a Fókuszsegéd, valamint a tűzfal és a Defender most be/ki van-e kapcsolva? Érdekes nálam teljesen naprakész 2004-es verziónál nincsenek ilyen értesítések. Ha nálad igen és állítólag egy frissítés - hogy pontosan melyik az persze még véletlenül sem derült ki - okozta, hát akkor eltávolítod azt a frissítést, + ha kell akkor szükség esetén elrejted / szünetelteted, ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#126565) modflow


modflow
veterán

Lefrissült ma a Windows 10 a laptopomon, oké, szuper....

Újraindul, erre nem tud elindulni. A windows helyreállítás jön be, de nem tudja helyreállítani magát.

Valaki járt így?
(A f@szért kell ilyen frissítéseket csinálni.)

(#126566) Pyttawrx válasza modflow (#126565) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Végig is ment rendben az update? Esetleg a háttér is lehet hibás, azt nézted, pl hard disk sentinellel.

(#126567) modflow válasza Pyttawrx (#126566) üzenetére


modflow
veterán

Nem tudom végigment e, mert nem voltam mellette, csak már így fogadott a gép.

El se indul, nem tudok ránézni semmire se sajnos.
Visszaállítani se tudom, mert fiók jelszót kér, de nem fogadja el. Holott az a jelszavam és leellenőriztem a másik gépen... :F

[ Szerkesztve ]

(#126568) Jenne válasza modflow (#126565) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Én mindig félve olvasom az ilyeneket, és végig bennem van az ideg amíg frissít és újraindul, hogy minden rendben lesz-e? Már most előre félek, hogy minden rendben megy-e majd ha a WU nekem is jelzi, hogy megkapom azt nagy frissítést. Sajnos nagyon alap user vagyok és ha ilyen gondom lesz mint Neked, akkor nem tudom kihez forduljak. Vihetem be majd a lapost egy számítógép szervibe...

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#126569) Cs1csó válasza Jenne (#126568) üzenetére


Cs1csó
félisten

- lehet halasztást kérni az update-ekre és az upgrade-ekre is
- esetleg csinál egy rendszer mentést Macrium Reflect Free-vel és abból könnyebb visszaállítani egy probléma esetén, van bőven YouTube videó arról, hogy kell használni

(#126570) modflow


modflow
veterán

Ráadásul áttenni se tudom másik gépbe a meghajtót, mert a laptopban m2 ssd van.

Az a biztonsági klón jó lett volna, de nincs sajnos. :(

(#126571) tpeter77 válasza King Unique (#126540) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,

gpedit.msc-ben melyik funkciófrissítést vagy előzetes buildet válasszam? Ki mit javasol?
Nem szeretnék olyan beállítást, amivel veszélyeztetném a gép stabilitását, de letiltani nem akarom a frissítéseket biztonsági okokból.

(#126572) ates2 válasza King Unique (#126564) üzenetére


ates2
senior tag

[link] ezt próbáltam de az illesző programokon kívül mást nem mutat szóval mindegy.

FW / Defender ki van kapcsolva,és úgyis akarom,hogy maradjon,viszont erről kapom az értesítést,hogy kapcsoljam be,de NEM kaphatnám az értesítést róla mivel azok is ki vannak kapcsolva :p

[ Szerkesztve ]

(#126573) King Unique válasza ates2 (#126572) üzenetére


King Unique
titán

Mármint most eltávolítottad a frissítést és utána nézted az elrejtést, nem teljesen világos nekem. :F De ha nem megy, akkor pl. a szüneteltetés eleve adott a gépházban 35 napig.

Az értesítések kikapcsolhatók, valamint magánál a Windows Defendernél is vannak erre vonatkozó további beállításai lehetőségek: [link], [link]. Viszont ha te tartósan kikapcsolod a Defendert, tűzfalat stb. és nem telepítesz helyette 3rd party programot sem, akkor annyira nem meglepő, ha ugat a Windows miatta, mert védelem nélkül maradt a rendszer... :U Normál esetben nyilván nem kellene végleg/tartósan kikapcsolni, ha szükséges, akkor max. átmenetileg, lehet a kivételekhez is adni fájlt, programot, stb. Vagy ha valaki nem akarja használni a beépített védelmeket, akkor telepít helyette külső programot, ami után amúgy is kikapcsolódik a Defender.

[ Szerkesztve ]

(#126574) ates2 válasza King Unique (#126573) üzenetére


ates2
senior tag

most szüneteltettem a frissitést.

"Az értesítések kikapcsolhatók, valamint magánál a WIndows Defendernél is van erre vonatkozó további beállításai lehetőségek"
Ezt mindig is kikapcsoltam évek óta.Ahogy most is.

Van malwarebytes.

Másik amit írtál tök jó csak " Microsoft Defender Antivirus " ilyen részem nincs.

De látom van .reg file az tök jó,megpróbálom azokat. THX

[ Szerkesztve ]

(#126575) King Unique válasza ates2 (#126574) üzenetére


King Unique
titán

A Malwarebytes általában kiegészítő védelemként használatos, nem teljes értékű AV, max. a fizetős változatban a valós idejű védelmet kínáló verziója említendő ilyen téren.

Magyar nyelvű Windows 10-nél a csoportházirendben "Windows biztonság", "Windows Defender" néven kell keresni értelemszerűen, szóval van. :)

(#126576) ates2 válasza King Unique (#126575) üzenetére


ates2
senior tag

fizetős MB-om van.
másik infót thx arra nem jöttem rá még :D

(#126577) Black&White


Black&White
addikt

Segítsetek pls!

Adott egy új gép:
Gigabyte B550I AORUS PRO AX
Ryzen 5 4650Pro
Kingston OM8PCP3512F-AB 512GB nvme ssd

Még összerakás előtt készítettem MCT-vel 2 db telepítő sticket.
Biosban cms off, uefi-módban indítom a telepítést.
El is kezdi, de ahol ki kellene választanom a célmeghajtót, a listában nincs eszköz.
Biosban az nvme configuration menüpontban látja az ssd-t, de pl a boot option menüpontban nem.
Utóbbi állítólag nem gond, mert az nvme eszközökhöz a telepítőről veszi a szükséges meghajtóprogramokat, stb.
A gépben nincs semmi más tárolóeszköz, minden le van húzva a telepítés idejére.
Már egy 3., rufusszal készített pendriveot is bevetettem, siker nélkül.
Pár kép a beállításaimról:
LINK
Köszi! :R

(#126578) #86564352


#86564352
törölt tag

[kép] Nálam visszatért a fejléc nélküli Settings. :D Délelőtt még ott volt. Persze minek, kiírta WU legutóbbi ellenőrzés 10 órája, amikor rákattintottam azt írta 10 perce.

(#126579) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Sziasztok! olyan problémám van hogy a gép egyszer csak eldobta a netet nem azonosított hálózatnak írja illetve azt is csinálja hogy valamikor úgy látja hogy be sincs dugva a lan kábel, mi lehet a gond?

(#126580) King Unique válasza tpeter77 (#126571) üzenetére


King Unique
titán

Ez a beállítás csak a funkciófrissítésekre vonatkozik és szvsz egyértelműen le van írva melyik szint mire való, a havi kumulatív frissítéseket nem érinti. Ahol az előbbieknél hacsak nem akarod a hivatalos kiadás előtt megkapni az új funkciófrissítést, akkor értelemszerűen a féléves csatornát javasolt választani, + szükség esetén ott még külön halasztást megadni napokban, stb. + A WUfB-nél van egy másik házirend is, "A funkciófrissítések célverziójának kiválasztása", ahol megható, hogy milyen verziójú funkciófrissítést ajánljon fel a Windows Update (bővebben).
Az nem derült ki, hogy most milyen Windows 10-verzión vagy és miért kérdezed, de aktív életciklusú verziónál első körben csak választható frissítésként ajánlja fel a Windows Update az új funkciófrissítést, lásd pl. 1909-nél a 2004, valamint 2004-nél a 20H2 esetét.

[ Szerkesztve ]

(#126581) gerigő válasza #86564352 (#126578) üzenetére


gerigő
tag

Nálam is eltünt a fejléc:

(#126582) Cs1csó válasza #86564352 (#126578) üzenetére


Cs1csó
félisten

Várj, nekem is eltűnt pár napja az update után aztán visszajött és most megint eltűnt.

Lehet sok visszajelzés jött, hogy nem komálják.

[ Szerkesztve ]

(#126583) Synaptic válasza Black&White (#126577) üzenetére


Synaptic
senior tag

A biosban a Secure Boot most min áll ?

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#126584) tpeter77 válasza King Unique (#126580) üzenetére


tpeter77
addikt

Win 10 pro verziót használok otthoni laptopon pedagógusi tisztaszoftveres verzióm van.

"A funkciófrissítések célverziójának kiválasztása" ablakba mit kell beírni?
Arról van leírásod?

[ Szerkesztve ]

(#126585) King Unique válasza tpeter77 (#126584) üzenetére


King Unique
titán

Ha továbbra sem árulod el, hogy pontosan melyik Windows 10-verzióról van szó és melyik funkciófrissítést akarod halasztani, akkor honnan tudjam? :F Egyébként meg az előző válaszban már linkelve volt ehhez egy cikk, leírás magyarul, ami ismerteti hogyan kell használni. :))

[ Szerkesztve ]

(#126586) Doky586 válasza Black&White (#126577) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így kell MCT-vel telepíteni: [link], vagy előre letöltött iso-ból így: [link]

Szerintem nem így csinálod. Nem kell belépni a biosba! Nem kell boot sorrendet állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#126587) donmackó válasza zsizsef (#126542) üzenetére


donmackó
őstag

Szerintem csökkentett módban csak az alap ms képmegjelenítő driver tölti be, ezért van csak azon a csatlakozón kép.

Release the cable hounds!

(#126588) arcitec válasza Doky586 (#126586) üzenetére


arcitec
addikt

De ha egy nem rendszer tárolóra letölti (pl HDD), kibontja az ISO-t és onnan futtatja az is jó és még egyszerűbb is ...

[ Szerkesztve ]

(#126589) Synaptic válasza arcitec (#126588) üzenetére


Synaptic
senior tag

És ezt hogyan oldja meg ha nincs oprendszer a gépen ?

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#126590) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

ismerősnek múltkor feltettünk egy win10-et ... van benne egy SSD és egy HDD.
a HDD-t még nem látni
ma este megyek hozzá

szeretném megkérdezni, hogy hol lehet a HDD-t particionálni, formázni.

előre is nagyon köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#126591) Black&White


Black&White
addikt

Na szóval, mivel 3 telepítő média birtokában is az volt a konklúzió, hogy valami nem oké velük, ma folytattam a dolgot egy csavarral. 🙂
Beraktam egy régi SATA-s winyót, természetesen erre hiba nélkül feltelepült a Windows.
Frissítések után gép kikapcs, nvme betesz.
Windows látja (GPT partíció séma, NTFS).
Na, hogy továbbra is nyugodt maradhassak, MCT letölt, újabb telepítő média letrehoz, power off.
SATA winyó lehúz, CMOS reset, load default, majd az uefis pendiveról indítva újra itt tartok:

(#126592) UnSkilleD válasza Black&White (#126591) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

az az ssd valami oem cucc, miből lett kiszedve?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#126593) Black&White válasza UnSkilleD (#126592) üzenetére


Black&White
addikt

Igen az, egy pár hónapos laptopból
Én is, illetve az előző gazdája is nagyobbra valtottunk (volna), így kapóra jött.

(#126594) suste


suste
veterán

Sziasztok!
Abban kellene segítség, hogy új gépet kaptam win10-zel, és pár perc állítgatás után egyszer csak az asztalon lévő ikonok hátterének szélessége megnőtt, és nem tudom mitől, és azt sem hogyan lehetne visszacsinálni.

Az ikonok méretét tudom a CTRL+görgővel állítani, de a háttér szélessége mindig ugyan akkora marad. Ikon háttér állító menüpontot nem találtam.
Így csak nagyon távolra engedi tenni egymástól az ikonokat, az automata elrendezés konkrétan egymásra dobálja az ikonokat :W
Mi lehet a megoldás?

(#126595) hhgygy válasza suste (#126594) üzenetére


hhgygy
senior tag

Szerintem ez nem háttér, hanem simán ikonszélesség. De amúgy winaero tweaker rengeteg plusz beállítást tud, ingyenes progi

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#126596) konci79 válasza Black&White (#126591) üzenetére


konci79
őstag

Nem lehet hogy nem támogatott SSD típus?
Listán nincs rajta, lehet hogy azért nem megy.

(#126597) Black&White válasza konci79 (#126596) üzenetére


Black&White
addikt

Én is néztem a qvl-t, lehetséges...
De a biosban felismeri, tesztelhető, stb.

[ Szerkesztve ]

(#126598) arcitec válasza Synaptic (#126589) üzenetére


arcitec
addikt

Kérdésedre : Azt akkor sehogy ;]

(#126599) zolee001 válasza Black&White (#126593) üzenetére


zolee001
őstag

A hozzávaló storage drivert nem ártana megadni a windows telepitönek

(#126600) zolee001 válasza suste (#126594) üzenetére


zolee001
őstag

jobb gomb az asztalon-nézet-icon méretezés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.