Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117051) Pyttawrx válasza Citroware (#117049) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nincs rá szabály, nem kell gondot okoznia. De célszerű a külön partíció, mert ha valamiért újra kell húzni a másik partíción megmarad az adat

(#117052) TRob1 válasza Citroware (#117049) üzenetére


TRob1
veterán

Én még nem hallottam ilyet. Te hol hallottad? És milyen bajokat?

¤ R'n'R ¤

(#117053) De4d válasza Pyttawrx (#117046) üzenetére


De4d
őstag

Rögtön a második azt hiszem az alap összetevők vagy valami ilyesmi.

Minden jó, ha a vége jó!

(#117054) Cs1csó válasza Citroware (#117049) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyenről nem hallottam, a későbbi rendszer újratelepítés miatt ajánlottam a 100GB-ot mert így elég azt gyalulni és a többi 800 vagy 1800GB-ot nem kell bolygatni azokon maradhatnak az adatok.
Nekem egy 2TB-os HDD van még a gépben és ugye rendszer újratelepítéskor csak a 120GB-os rendszer SSD-t szoktam gyalulni.

+1 TRob1 "milyen bajokat?"

+ ha van valami cikk erről azt szívesen elolvasnánk, mondjuk 1TB-ot még érdemes akár egyben is hagyni ha a rendszermeghajtóra akarod telepíteni a játékaidat vagy van valami olyan spéci programod ami akár több száz GB-ot foglal.

[ Szerkesztve ]

(#117055) Pyttawrx válasza De4d (#117053) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az pedig gyanús akkor, hogy telepítő, vagy ram, ritkabb esetben háttértár

(#117056) bringasisti válasza bringasisti (#117050) üzenetére


bringasisti
őstag

Kérdésemre nincs segítség?

BENEFON DELTA--------N8

(#117057) zolee001 válasza bringasisti (#117056) üzenetére


zolee001
őstag

Állits be default printert ami nem a print to pdf

(#117058) bringasisti válasza zolee001 (#117057) üzenetére


bringasisti
őstag

Simple befizetés vissza igazolást akarok nyomtatni. Hiába adja meg a nyomtatás opció a HP elérhetőségét nem csinál semmi, viszont ha az email PDF mellékletét akarom kinyomtatni akkor ugyanaz a beállítás nyomtat. Maga az email csak úgy nyomtatható hogy először PDF- be nyomtatom.

BENEFON DELTA--------N8

(#117059) Citroware válasza TRob1 (#117052) üzenetére


Citroware
addikt

Régen hallottam és nem volt megbízható forrás. Állítólag rendszer instabilitást eredményezhet. De pont ezért kérdeztem meg itt, mert nem voltam biztos benne, hogy igaz.

(#117060) King Unique válasza Citroware (#117045) üzenetére


King Unique
titán

Azt elsődlegesen nyilván neked kellene tudni a saját felhasználói szokásaidhoz mérten, meg hogy mit szándékozol a C-re telepíteni. Magának a Windows 10-nek nyilván nem kell bruttó 1-2 TB-os lemezterületet, bőven elég lehet a tizede, vagy akár kisebb is. De ha már van annyi, akkor nyilván kicentizni sem érdemes, ajánlott legalább pl. 60-100(+) GB közöttit adni. Már ha nem lesz a C-re sok tárhelyigényes program, játék stb. telepítve, mert ellenkező esetben nyilván nagyobbat javasolt. Illetve ha esetedben ez ekkora kérdés, akkor lehet jobb lesz, ha inkább "egyben" hagyod. :))
Külön adatpartíciót létrehozni egyébként akkor szokás, ha pl. nem lesz a C-re annyi program, játék telepítve és letöltött/egyéb fájlok ott tárolva, amik igénylik csaknem a teljes lemezterületet, akkor opcionálisan lehet létrehozni külön partíciót, ahova pl. a letöltések, személyes fájlok stb. kerülhetnek. Aminek megvan az az előnye, hogy ha "tiszta" újratelepítésre kerül a sor, akkor nem kell a teljes lemezt és vele együtt mindent törölni, hanem csak a Windows partícióit, az adatpartíció maradhat érintetlen. Valamint ha rendszermentés készítése a cél, akkor csak a hasznos tartalmat (rendszer + programok) kell lementeni és nem a teljes lemez tartalmát az OS működése szempontjából haszontalan fájlokkal (pl. letöltött és egyéb személyes fájlok), ahol az előbbi gyorsabb lehet és kisebb méretű lemezképfájlt eredményezhet.
Ez a "túl nagy rendszermeghajtó is bajokat okozhat" meg nem világos mégis honnan jött, nem éppen helytálló felvetés, kijelentés. Meg itt pont a lényeg, hogy eleve inkább a túl kicsi okozhat bajokat, ha nincsen elég szabad terület a C-n a Windows megfelelő működését, egy funkciófrissítés telepítéséhez, stb.

[ Szerkesztve ]

(#117061) TRob1 válasza Citroware (#117059) üzenetére


TRob1
veterán

Ok. Így már tiszta.
Az ellenkezője - a túl kis hely - viszont okozhat néhány kellemetlenséget.

¤ R'n'R ¤

(#117062) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni!
Netezésre szeretném odaajándékozni egy idősebb hölgynek, egy régi Asus laptopomat, amin jelenleg a windows xp fut.
Pillanatnyilag egy 60 Gb-os winyó dolgozik benne.
Kérdésem az, hogy a jelen állapotában, elboldogulna-e egy valamilyen windows 10-zel, úgy hogy hozzátenném , a memóriát annak idején 20 gb-ra cseréltettem ki.
A másik kérdésem, hogy ebbe a masinába a hdd helyett betehető-e egy ssd?
Ime az adatlapja, hozzátéve a 2 gb pusz ram

Segítségeteket előre is köszönöm szépen!

(#117063) King Unique válasza De4d (#117039) üzenetére


King Unique
titán

Akkor lehet próbálgatni innen a 11-13. pontokat, ha clean install.

(#117064) Cs1csó válasza balazs1956 (#117062) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hiszem, iszonyat gyenge ez a gép 1 mag 1 szál.

Talán ha egy Linux xfce vagy Mint verziót tennél fel rá, még azt sem tudom, hogy nem e IDE-s a csati benne tehát még egy SSD-t sem lehetne beletenni bár lehet erről valaki pontosabbat tud.

Ez a gép 2006 novemberében jött ki, az én 2007 nyári modell notim ami anno "gémer" volt Core2Duo procival 3GB RAM-mal dedikált VGA-val is nagyon gyenge már még épp eldöcög rajta a Windows 10 de a böngészés is lassú.

[ Szerkesztve ]

(#117065) hobizoli válasza balazs1956 (#117062) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2.5"-s SSD akkor mehet bele, ha SATA-s az alaplapja
az 2.5"-s IDE HDD helyett nem jo, mert annak mas a csatija

de ez egy boven 10+ eves gep, szerintem a Win10 kohogni fog rajta csak

több drón kell ;P

(#117066) Pyttawrx válasza balazs1956 (#117062) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ezt már el kell felejteni, csak kínlódás lesz, ha egyátalán rámegy a win10 ami kétlek.

(#117067) King Unique válasza balazs1956 (#117062) üzenetére


King Unique
titán

Megnézed a rendszerkövetelményeket, ami a CPU-kra vonatkozóan külön részletezve van. Ahol a processzoroknál W8.X, 10 rendszereknél követelmény az NX, PAE, SSE2 támogatása, ami pl. a Coreinfo programmal is ellenőrizhető, vagy ott van a CPU-Z, stb. Sőt, még blogbejegyzés is íródott erről.
A mellékelt képen lévő specifikáció alapján jelen állapotában ez a gép nem igazán alkalmas W10 futtatására, a RAM eleve kevés, 1 magos CPU megint gyenge, illetve a CPU-nál is kérdés az előbb említett támogatás, HDD is lassú (ez alapján ráadásul PATA), stb. Ha a CPU támogatott (?), RAM bővítve lesz 2-4 GB-ra, akkor esetleg, de a lassú HDD és gyenge CPU akkor is visszafogja majd a sebességet. Amúgy meg Linux (pl. Mint), ilyen régi és gyenge hardverre inkább az való, meg még az is jobb választás online használatra, mint az EOL XP.

[ Szerkesztve ]

(#117068) Doky586 válasza balazs1956 (#117062) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenképp Linux-al próbálnám. Azt nem kell védeni vírusirtóval a neten.

(#117069) májkimiki válasza balazs1956 (#117062) üzenetére


májkimiki
őstag

Nekem A9-esem van Celeron M480 procival és Radeon XPress 200M VGA-val, nem tudom a tiedben milyen VGA szolgál.
Először is az SSD cserével óvatosan kéne bánni, ugyanis az enyémben nem SATA-s HDD van, hanem Mini PATA-s. Ha nálad is ez a tényállás, akkor hiába vesztek SATA-s SSD-t nem fogjátok tudni beszerelni. Ilyen csatolóval SSD-t venni meg nagyon sanszos és azok nem mai SSD sebességeket tudják.
Utoljára Win7-el használtam, amíg jól ment vele. Win10 esélytelen vele, próbáltam én is a memória kimaxolás ellenére is használhatatlan és nem csak maga az oprendszer.

Lehet találni rá 32bites könnyű Linuxokat, többel is próbáltam. Nem az OS futtatásával van baj, hanem a multimédiás képességekkel. Régi elavult processzor, elavult grafikus vezérlővel. Ezen egy oprendszer sem segít.

Szóval ha nem akarod megkeseríteni az ismerősöd életét és kellemetlenségeket okozni neki. Akkor elfelejted ezt a projektet.

Segíthetsz neki venni pár éves használt notit, ami Win10-el még jól fut és a multimédiás követelményeknek is megfelel. Kvázi jó felhasználói élménnyel tud netezni vele.

[ Szerkesztve ]

(#117070) balazs1956 válasza Cs1csó (#117064) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget:
hobizoli
Lehet egy darabig elszórakozom vele, mert egy meglesz a vakcina mire csinál ez valamit, így nem használható még az xpvel sem.
Pedig 10 éve , bőven 200000 fölött volt a gép, és külsőre most is makulátlan, sajnálnám ha a kukában végezné

Csak sokszor olvastam, hogy 8-10 éves gépeken az alap win 10 szépen elmuzsikál.

Ha még ezt agy ssd-vel tenné, akkor már oda merném adni a néninek, mert a win10 hez hozzá tudok szagolni, a linuxhoz nem sajnos, bár akkor lehet megtartom linuxot tanulmányozni, nagy kárt nem tudok benne tenni

Még egyszer :köszönöm.

(#117071) vlevi válasza King Unique (#117067) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én próbáltam linux mintet core2duo gépen, 2gb -ram-al, nem kívánom senkinek. Ssd volt alatta, de a 2gb memória folyamatosan teljesen tele volt, folyamatosan swappelt, a cpu szinte végig 100% korul, pedig csak egy böngésző volt benn, 1 füllel.

(#117072) jokeph válasza balazs1956 (#117070) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jól olvastad, de a minimum ajánlott a következő (ezt nem mindegyik laptopban lehet megvalósítani): Core2Duo CPU, lehetőleg 2 GHZ feletti, pl T8100, T9300 stb, SATA! HDD cseréje SSD-re (ha ez nem megoldható, kuka a projekt), és 4 GB RAM.
És ez is határesetes tud lenni, YT-n kb 720p-s videóra lesz elég, a korabeli integrált csodaVGA-k itt már csak képet adnak, többnyire driver sincs hozzájuk W10-hez (W7-ig legtöbbször megvan).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#117073) hobizoli válasza balazs1956 (#117070) üzenetére


hobizoli
nagyúr

van egy Dell D630-m, ami egy Core2Duo 7250 CPU( 2x2GHz), 4GB RAM, 120GB SSD konfig, es azon sem szalad vmi jol Win10-l, FB, YT meg sima web kozben sem
CPU 99%-n megy ha elinditok egy YT 480p-s videot, tokmind1, hogy FF vagy Edge alatt nezem, es ~3GB a RAM-tol maris erzekeny bucsut is vettunk, ha FB YT meg az index be van toltve
aztan kb 1-1.5perc eltelik a videobol, amire leesik a CPUload 20-70% koze, de fel-le ugral, nem marad lent, kb 4 perc telik el, amire beall 30%-ra, de annal lejjebb nem megy soha, ha megy a video lejatszas is

szoval aki ennel gyengebb gepre azt mondja, hogy neki 1-2GB RAM-l meg PATA HDD-n is jol megy a Win10, az siman hazudik
ezzel egy oldalgorgetesnel azonnal vegig vilagit a HDD LED is, ahogy az SSD(!!) ir vmit benne, feljon a kep es utolag tolti be a kepeket ra
a YT egy pause/play-re a lejatszas kozben 1sec faziskesessel reagal


es 1Gbps-s Digi vezetekes net megy bele a router-bol 1Gbps-s linken, nem Wifi-n probaltam

több drón kell ;P

(#117074) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali!

Olyan problémám van, hogy az RTX 2060-ra csatlakoztatott TV-n (HDMI) fut le a boot képernyő, majd a Win10 betöltésével már látom azt a monitoron (DVI). Hogyan tudom rávenni a gépet, hogy lehetőleg a boot screen is a monitoron legyen?

Vagy ez a videokártya hardverébe van kódolva, hogy az a csatlakozó az elsődleges, aztán kész? A 1060-assal nem volt ilyen gondom (de azért nem hiányzik).

Keresgéltem természetesen megoldást, de nem találtam.

Köszi,

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#117075) balazs1956


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítő szándékú hozzászólásait!
Szóval a végköövetkeztetés, hogy kuka a masina, vagy elteszem egy végső esetre, ha minden tönkremegy az XP ezen még betölt, megy a net is, szóval ezzel fogok segítséget kérni :))

(#117076) #86564352


#86564352
törölt tag

A redmondi átnevező kobold ismét garázdálkodott:

Ez az UWP OneNote cuccuk, teljesen felesleges odaírni "for Windows 10" hiszen UWP app, csak Win10-en fut.

(#117077) Geth válasza Dark Archon (#117074) üzenetére


Geth
addikt

A kártyák általában a HDMI-t magasabbra priozzák a DVI-nál, legalábbis ellenpéldával még nem találkoztam.
Kényelmetlen, néhanapján engem is érint (ilyenkor kihúzom a HDMI-t).

[ Szerkesztve ]

(#117078) petakpa1 válasza balazs1956 (#117075) üzenetére


petakpa1
őstag

Egyetértek a kollégákkal, hogy e gép felett már eljárt az idő, de elmesélném, hogy egy hasonló korú gépet hogyan upgradeltem olyanra, hogy W10-el a 65 éves anyósom netezésre még ma is tudja használni.

Szóval a kiindulási alap egy Acer eMachines e620 notebook volt az alábbi konfigurációban:
CPU: AMD Athlon 2650e (1 core 1,6 GHz)
Mem: 2 GB DDR2-667
HDD: Hitachi 160 GB SATA2
GPU: Ati Radeon X1200

CPU-t cseréltem AMD Athlon 4450b-re (2 core 2,3 GHz)
Kapott még 2 GB memóriát
HDD helyett kapott egy 120 GB-os Kingston SSD-t
GPU-t sajnos nem lehet cserélni mert alaplapra integrált (Amd 650T chipset.

W10 szépen felkúszott rá :))
Igen egy bonyolultabb weboldal töltésénél maxon porgeti a CPU ventit, de ha betöltött, szépen visszaveszi az órajelet és venti sem süvít.
Youtube videókat is lejátssza, igaz nem 1080-as, hanem alacsonyabb felbontásban, de képernyő eleve csak 1280*800-as felbontású így nincs is értelme HD videóknak. Igen CPU-t és ventit itt is maxra pörgeti, de működik.

Szóval csak annyit szeretnék mondani, hogyha külsőre valóban jó állapotú a géped akkor esetleg CPU, Memória és SSD bővítés után kompromisszumokkal még használható lesz W10-el is. Az upgrade-hez szükséges alkatrészek nem jelentős összegért összeszedhetőek az apróról, talán csak az ebbe a socketbe még épp belemenő gyors 2 magos CPU-t kell az eBay-en keresgetni.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#117079) balazs1956 válasza petakpa1 (#117078) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm az ötleteket!
hát annyira nem értek hozzá, hogy ilyen bonyolultságokba belemenjek, de anno egy szakszerviz , mondta, hogy a max amit bele lehet tenni, az a 2 gb ram.
A többi általad ajánlott dolgok izgalmasnak hangzanak, de nem merek belevágni :(
a gép tökéletes állapotban van, karcmentes, az asztalt sosem hagyta el...
Ezért is fáj a szívem érte, olyan mint egy OT Mercédesz.
Azt hiszem becsomagolom, és elteszem, hiszen végül is most a xp teljesen felfrissítette magát.
Az viszont furcsa volt ,hogy a firefox 28!!-ra azt írta , hogy naprakész :)

(#117080) hobizoli válasza petakpa1 (#117078) üzenetére


hobizoli
nagyúr

HA-n 30k-rt siman jobb gepek vannak

RAM+CPU+SSD ennel is benne lenne 12-13k-ban, ha egyatalan SATA-s es kivitelezheto az SSD upgarde
de szeritntem ez meg az eletkora miatt PATA-s lesz

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#117081) King Unique válasza vlevi (#117071) üzenetére


King Unique
titán

Így önmagában a Mint is tágabb értelmezés, van abból 32/64 bites, többféle DE eltérő erőforrásigénnyel. Ahogyan Linuxból sem csak az a kommersz disztró létezik, van számos egyéb, direkt gyenge vasakra optimalizálva. Ahol a megfelelőt telepítve nyilván simán működni kell annak a felsorolt hardverösszetevőknél, meg amúgy is pörgősebb lehet gyengébb hardveren, mint egy W7, 8.1, 10 általánosan.

(#117082) vlevi válasza balazs1956 (#117075) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, sajnos kuka. 30ezer forint alatt lehet kapni a HA-n i3-as brand gépeket 4GB memóriával, vinyóval.Már így is használható böngészésre, FB-ra, de akár komolyabb Office programok futtatására is. Ha pedig abban kicseréled a vinyót egy 100-120-as SSD-re, akkor szárnyakat kap.

(#117083) Kátai


Kátai
senior tag

Ha laptopot cserélnék ,akkor a mostani win 10-em kuka (win 7--ről lett frissítve anno)lesz?Az eredetiségre gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#117084) King Unique válasza Kátai (#117083) üzenetére


King Unique
titán

Nem, a leírtak alapján inkább a licenc, az aktivált állapot megtartására gondolhatsz. Ahol alapesetben az "A" gépen aktivált, használt Windows 7/8.1/10 termékkulcs, digitális licenc nyilván nem lesz jó egy "B" gépre, pláne ha OEM. Ha Retail licenc, akkor az viszont kivétel lehet, az átvihető másik hardverre.
Vagy további lehetőségek előtte Microsoft-fiókhoz kapcsolni a digitális licencet és úgy használva újraaktiválni az új hardveren, vagy utólag telefonos ügyfélszolgálaton keresztül megpróbálva az újraaktiválást, amiről volt szó itt más válaszokban: [link], [link].
Vagy következő lehetőség az új laptophoz másik Windows 10-et, másik termékkulcsot venni. Vagy eleve olyan laptopot venni, amihez gyárilag jár Windows 10, azzal van előtelepítve. Ahol manapság az utóbbi sem akkora extra, már a 100 ezres kategóriában, sőt akár az alatt is akad olyan.

(#117085) Kátai


Kátai
senior tag

Értem.Köszönöm a válaszodat.
Közeben megnéztem,hogy hogyan lett aktiválva:Microsoft digitális licenccel.

[ Szerkesztve ]

(#117086) Kátai


Kátai
senior tag

Kifutottam az időből,ez kimaradt:
Microsoft fiókhoz kapcsolva.

(#117087) petakpa1 válasza balazs1956 (#117079) üzenetére


petakpa1
őstag

Ha futtatsz egy Aida system reportot es atkuldod megprobalok utanna nezni neked, hogy miket lehetne upgradelni benne. Legfontosabb, hogy PATA vagy SATA vezerlo van benne, mert elobbihez valoban nehez, illetve inkabb nem ktg hatekony SSDt talalni.

En szeretem az ilyen regi gepekbol kihozni a maximumot. Jellemzoen anno is tobb konfiguracioban adtak ki ezeket, csak ide kelet europaba az olcsobb alacsonyabb orajelu procis, keves memorias variansok kerultek. Bizonyos keretek kozott laptopokat ugyanogy lehet upgradelni mint az asztali gepeket.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#117088) petakpa1 válasza hobizoli (#117080) üzenetére


petakpa1
őstag

Valoszinuleg igy van, de en szeretek retro hardverekkel bibelodni, kimaxolni oket, nem pedig a hulladekba dobni. Mondjuk a kollega sem utobbit tervezi szerencsere.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#117089) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy új gépet nem régen és mikor elindul a gép 5-10 percig akadozik a hang. Csináltam egy videót róla, belinkelem majd. Néha magától megszűnik, néha csak újra indítás segít rajta. Software-codes-ról vettem windows kulcsot, elég olcsó volt. Ez lehet a baj? Próbáltam újra rakni az audio drivert, de egy ponton mindig lefagy. Mi lehet a megoldás erre? Hardver: Amd ryzen 7 2700x, msi x570 mpg gaming plus alaplap, kingstin hyperx 16 gb 3200 mhz.

[link]

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#117090) CirrMee válasza rodman73 (#117089) üzenetére


CirrMee
addikt

Software-codes-ról vettem windows kulcsot, elég olcsó volt. Ez lehet a baj?

Semmi közük egymáshoz.
Drivert a gyártó oldaláról szedted?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#117091) Submarine válasza rodman73 (#117089) üzenetére


Submarine
senior tag

A HD audio controller legyen engedélyezve a biosban:

És az msi alaplapos totyikban is kérdezz rá(ha van, nem néztem).

(#117092) Pyttawrx válasza rodman73 (#117089) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Hogy honnan vetted annak nincs köze hozzá. Minden drivertt leszedtél hozzá a gyártó oldaláról? chipset, audio... stb. Nézd meg live linux alatt is. Meg amit írtak is BIOS-ban engedélyezd a HD audio controllert

[ Szerkesztve ]

(#117093) rodman73 válasza Pyttawrx (#117092) üzenetére


rodman73
aktív tag

Köszi srácok, még egyszer megpróbáltam most persze engedte telepíteni a gyári audio drivert. :D Mindent a gyártó oldaláról szedtem le, csak próbálkoztam driver frissitő progikkal és lehet az kevert be. Driver booster azt hiszem ez volt a progi neve. Most elvileg jó minden, mindjárt megnézem biosban hogy van a hd audio controller.

Még egyszer köszi mindenkinek! ;)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#117094) Submarine válasza Pyttawrx (#117092) üzenetére


Submarine
senior tag

- ja, benéztem :D -

rodman73: az ilyen mütykölő programokat el kell felejteni (ez volt az újabb bizonyíték)

[ Szerkesztve ]

(#117095) Pyttawrx válasza rodman73 (#117093) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

a driver boostert töröld. :)

(#117096) Pyttawrx válasza Submarine (#117094) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Semmi az ég világon. Az hogy milyen kulcsot írsz be, annak semmi. Szerinted van? Az olcsó kulcsnak más hátrányya lehet, de most itt nem ez a kérdés. Ha valami mókolt windowst tett rá az más lenne, de arról nem írt.

Akkor ezt is vedd tárgytalannak. :D

[ Szerkesztve ]

(#117097) Pompiere válasza balazs1956 (#117062) üzenetére


Pompiere
csendes tag

Szia!
Nekem egy Asus A6Rp-s notim van. Az Aliról vettem bele 3,5 éve 66 dolcsiért egy nem márkás Kingspec PATA 120 GB-os SSD-t. Így keress rá: Kingspec 44pin 2.5" pata ssd
Win7-tel elfogadhatóan működik de nyilván így sem lett egy sebesség bajnok. Az élményindexben az SSD 5,9-es értéket mutat. Ez a legmagasabb érték. :) Alapvető böngészésre, levelezésre még talán elmegy. A Youtube akadozik még kisebb felbontáson is. Én is csak azért tartottam meg ezt a gépet mert egyszerűbb autodiagnosztikai szoftver és 1x éves szoftverek amelyeknek az újabb verzióját már nem vettem meg, elfutnak rajta.
A Win10 mindenképpen felejtős!

(#117098) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

W10 alapokat felejtettem :)
- A windows jel /start menü/ melletti kereső sáv nagyságával tudok valamit kezdeni, mert óriási?

- az óra melletti ikonokat hogy tudom mind láthatóvá tenni, hogy ne a nyíllal kelljen megnézném ami nem fér oda?

(#117099) jóhely


jóhely
csendes tag

Sziasztok,

Frissen telepített WN10-em van és sötét háttér esetén (játékban, filmben) a kijelző még sötétebb lesz. Hol lehet ezt kikapcsolni?

(#117100) mpo válasza lanszelot (#117098) üzenetére


mpo
veterán

az óra melletti ikonokat hogy tudom mind láthatóvá tenni, hogy ne a nyíllal kelljen megnézném ami nem fér oda?

Lehúzod a tálcára.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.