Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116851) King Unique válasza mihal (#116850) üzenetére


King Unique
titán

Ha azt írja Windows 10, hogy kevés a lemezterület a C-n, vagy esetedben ki tudja hol (?), akkor valószínűleg nem véletlenül írja, hanem azért, mert tényleg kevés. Vagyis ez esetben elsődlegesen inkább megoldani kellene a problémát, azaz lemezterületet felszabadítani, nem az értesítést erővel kikapcsolni. Legalábbis a rendszerlemezen, rendszerpartíción (C), ha másodlagos meghajtótól, adatlemezről van szó, akkor ott még elmegy a telemásolt állapot. De ott sem annyira egészséges ha nagyon kevés a szabad terület HDD-n, meg akkor pl. egy töredezettségmentesítést sem fog jó eséllyel lefutni, belassul a drive, stb.

[ Szerkesztve ]

(#116852) Geth válasza mihal (#116850) üzenetére


Geth
addikt

Disk ?

(#116853) zolee001 válasza Orgi (#116849) üzenetére


zolee001
őstag

Amennyiben MS Account volt beállitva a gépeken
Elsö lépés ide https://account.live.com/acsr
követni a leirtakat

Ebben az esetben a Microsoft szolgáltatások mindegyike és minden eszközön érvényesül az uj password beleértve a log on jelszavakat is

(#116854) pigatt válasza weiss (#116844) üzenetére


pigatt
őstag

És akkor ennyi, nem lehet vele kezdeni semmit?

i9 / 4080 / 32"

(#116855) Orgi válasza zolee001 (#116853) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi, de itt jártam már többször, elutasítja a végén mindig a fiók visszaszerzését, ezért próbáltunk volna vmi emberi segítséget szerezni a support oldalon. Jó lenne tudni, mit is csinált az apám, de maga se tudja elmondani.
Azt nem értem, hogy ha be tudok logolni az MS fiókjába a régi adatokkal, akkor elvileg a laptopok is ezzel a jelszó/username párossal működnének, de azt mondja nem engedi be. Biztos vmi tök triviális hülyeség lesz, kb caps lock-szintű, csak ezer km-ekről nehéz egy full laikusnak bármit is magyarázni, mikor még a kérdéseidre se tud felelni :)

[ Szerkesztve ]

(#116856) weiss válasza pigatt (#116854) üzenetére


weiss
addikt

Én erre úgy tekintek, hogy ha valami több, mint 10 éve benne van a kódban, akkor azt onnan isten sem szedi ki :D /de ne legyen igazam/

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#116857) zolee001 válasza Orgi (#116855) üzenetére


zolee001
őstag

"Azt nem értem, hogy ha be tudok logolni az MS fiókjába a régi adatokkal"
Ezt hogyan kell érteni,pl RDP-vel be tudsz lépni?

(#116858) Orgi válasza zolee001 (#116857) üzenetére


Orgi
őstag

[link] - erre gondoltam, hogy itt be tudok lépni. ami itt beenged, nem az kell a laptopokhoz is? :R

(#116859) ooloo


ooloo
őstag

Üdv,

Van egy problémám [link] ... tud valaki megoldást ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#116860) zolee001 válasza Orgi (#116858) üzenetére


zolee001
őstag

Igy igaz,a "device" menüben láthatónak kell(ene) lennie az eszközök pl az ominozus pc-nek is

(#116861) Orgi válasza zolee001 (#116860) üzenetére


Orgi
őstag

Látom is mindkét laptopot... én arra tudok csak gondolni, hogy vmelyik frissítés behozta ezt a pin kódos belépést, véletlenül beállított egyet és azért nem tud belépni a normál módon... :(

(#116862) zolee001 válasza Orgi (#116861) üzenetére


zolee001
őstag

Ha ez áll fenn akkor kb igy kellene kinéznie

(#116863) ooloo válasza ooloo (#116859) üzenetére


ooloo
őstag

Már nem aktuális a fenti probléma ... az Nvidia driver frissítése orvosolta a problémát .

További kellemes estét!

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#116864) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok helpet kérnék. 2 napja próbálom megoldani. W10-en nincs hálózat. Szoftveres rendszer probléma, mert beleraktam egy másikat, azzal megy frankón. Csak és kizárólat a google dns(8.8.8.8)-t tudom pingelni semmi más. Már ezeket végigjátszottam:
netsh winsock reset  netsh int ip reset
Aztán jönnének ezek, de itt elhasal:
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

Egyszerűen nincs ipconfig. ipconfig -all ennyi:
Windows IP Configuration
Host name: PC
Primary Dns Suffix: üres
Note Type: Hybrid
IP Routing Enabled: No
WINS Proxy Enabled: No
DNS Suffix Search List: local

Már próbáltam tiltani/törölni a driver-t, majd felrakni újra nem javult. Adwcleaner-rel végigtoltam, talált pár cuccost, de karanténozásával nem oldotta meg.

Próbáltam mobilstick-el, azzal sincs semmi hálózat. Malwarebytes-ot nem tudok feltenni, mert kell hozzá net, Kaspersky Rescue sem talált semmit. Valakinek valami ötlete? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#116865) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Szeretném néha az ágyból kikapcsolni az asztali gépet (pláne, hogy én az emeleten alszok, a gép pedig a földszinten van)!

Erre a Shutdown Remote java appot használnám, működik is ahogy kell, de!
A kérdésem, hogy azt hol tudom beállítani, hogy a rendszerrel együtt induljon el (a programnak nincs is beállítás menüje, ahol be tudnám állítani)!?

(^)(>.<)(^)

(#116866) King Unique válasza vacs (#116865) üzenetére


King Unique
titán

Például feladatütemezővel.

(#116867) humilislupus


humilislupus
tag

Nem sikerült megoldást találnom.Az van hogy,ha belépek a biosba és ki,akkor a windows gyorsan feláll és rendben müködik. Ha csak egyszerűen elinditom a gépet akkor 10-15 perc ssdről.Ezután tökéletesen müködik. Mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#116868) mouzrr válasza humilislupus (#116867) üzenetére


mouzrr
őstag

Ha kikapcsolod a gépet, lekapcsolod a tapot es kihuzod a konnektorbol, majd vissza mindent es bekapcsolod, akkor is lassan bootol be?

(#116869) humilislupus válasza mouzrr (#116868) üzenetére


humilislupus
tag

Igen.Próbáltam. A lapból az elemet még nem vettem ki ,de ha nincs más ötlet nekiállok.

(#116870) mouzrr válasza humilislupus (#116869) üzenetére


mouzrr
őstag

Ezt is jó ötlet, írták valamelyik oldalon hogy BIOS reset hasznos lehet.

(#116871) humilislupus válasza mouzrr (#116870) üzenetére


humilislupus
tag

Megpróbálom.

(#116872) Cs1csó válasza humilislupus (#116839) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. hagyni a Windows-ra (Windows 10) persze pár kivétel pl.: VGA driver
2. gyártó honalap
3. ha ott nem találod és nagyon szükséges frissíteni akkor szerintem nem ördögtől való egy driver keresőt kipróbálni (hangsúly ha az előző két megoldás nem működik)

(#116873) humilislupus válasza Cs1csó (#116872) üzenetére


humilislupus
tag

A bios reset sem segített. Bár a reset után azonnal rendben indult a windows . De kikapcsoltam , és ujra nem akart indulni.

[ Szerkesztve ]

(#116874) Orgi válasza zolee001 (#116862) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi a segítséget, ez volt a probléma. Az apám véletlenül beállította a pin-es bejelentkezést, majd el is felejtette kb rögtön a pint, azt se tudta mi az és persze így soha nem tudott belépni, mert írkálta be a jelszót, a pin helyére... de sikerült így a kép alapján elmondani, hogy tud jelszóra váltani, majd hogy kell kikapcsolni a pin kérést kompletten.

(#116875) svgyula válasza humilislupus (#116873) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A BIOS-ban az energia gazdálkodásban amikor nincs áram mi van beállítva? Illetve első lenne egy elemcsere, vagyis kiveszed vársz fél percet és vissza. Utána megnézni az alapértelmezett VGA-nak mi van ott beállítva? Ha PCE akkor azt tiltani kell mert ugye fizikailag már nincs. Találkoztam már sok olyan BIOS-al ami nem teljesen "automata" volt olyan is ahol a RAM-ot is fel/be kellett neki mutatni mert csak azt látta amit már ismert. :DDD

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#116876) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Ezt miért írja ki és szakad meg a netem win 10 alatt?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#116877) Sub-ZeRo válasza Angel2014 (#116876) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Állítsd át wpa2-re és jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#116878) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Az úgy mióta van, hogy a Windows lekorlátozza a programok megnyitási lehetőségét? Konkrétan piros fejléccel ablakot dobe fel, hogy a rendszergazda nem engedélyezte a program megnyitását. Ha a Számítógép-kezelésben ennél a rendszergazda fióknál kilövöm a fiók letiltását, akkor átmegyek abba a fiókba és gond nélkül felteszi/megnyitja adott programot. Ugyanakkor olyan is volt, hogy feltelepítettem a programot a rendszergazdai fiókban és a sajátomban már megnyitni nem engedte. Ez két régi, jól bevált programmal fordult elő, eddig soha nem volt ilyen gond velük.

A "házirendet" sem értem így igazán! Nem én vagyok a Rendszergazda?! Van még felettem valaki? Ennek mi értelme így?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#116879) Pyttawrx válasza tylerddd (#116878) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Próbáld meg ezt az adott fiókon
1 windos gomb+ r (futtatás), regedit
2 menj ide:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsCurrentVersion\Policies\System
3 EnableLUA értékét írd át 0-ra
4 újraindítás

(#116880) zolee001 válasza tylerddd (#116878) üzenetére


zolee001
őstag

Vista óta beépitett administrator letiltva by default,a user amikor létrehozza (instal után) az elsö usert akkor ugyanugy mint elötte adminsitrator csoporttagságot kap de kevesebb jogokkal mint a beépitett és letiltott
(A whoami parancs kimenete mutatja,a beépitett admin sid vége 500)
Az admin userre is vonatkozik az UAC miszerint pl az esetedben feltételezem az lehet a probléma,hogy nem program/jobb gomb /futtatás adminként telepitetted

Van még felettem valaki?
Van

(#116881) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Egy öreg laptopon futó win10 nem tud megbirkózni egy frissítéssel. Ha jól látom az előzményekben, a 1809-es verziót nem tudja frissíteni. Lehet valami könnyen alkalmazható trükkel segíteni neki, vagy legalább véglegesen kikapcsolni ezt a frissítést?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#116882) tylerddd válasza Pyttawrx (#116879) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem találok ilyet, hogy WindowsCurrentVersion.

@ zolee001 Próbáltam rendszergazdaként is, sem a telepítés, sem a megnyitás nem működött, ugyanúgy dobta a figyelmeztetést.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#116883) zolee001 válasza tylerddd (#116882) üzenetére


zolee001
őstag

Milyen userrel probálod telepiteni?
A Local security policy-ben állitottál valamit illetve mi ez az adott program?

(#116884) tylerddd válasza zolee001 (#116883) üzenetére


tylerddd
veterán

Telepítés után a mindig használt microsoft fiókommal lépek be, nem állítottam semmit, csak elkezdtem telepíteni a programokat.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#116885) zolee001 válasza tylerddd (#116884) üzenetére


zolee001
őstag

Az administrator csoportnak tagja vagy ?

Próbáld igy: cmd run as admin
net user administrator /active:yes
majd a beépitett (immáron engedélyezett) adminnal telepited

(#116886) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy Win 10 széria számot tudok ellenőrizni, hogy érvényes e? Vennék egy licencet, de jó lenne tudni működik e. Köszi

(#116887) KaiotEch válasza pontyos (#116886) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen beaktiválod a W10-be.

(#116888) Angel2014 válasza Sub-ZeRo (#116877) üzenetére


Angel2014
addikt

Itt gondolod? Mert a Dlink Dir-842 -ben elvileg nem lehet..az hogy Tkip-en van az maradhat? Vagy Aes leegyen?

Látod csak ez van...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#116889) pontyos válasza KaiotEch (#116887) üzenetére


pontyos
senior tag

Igen, csak arra gondoltam ,hogy a vásárlás előtt csekkolnám, hogy valós e. A gépet sem vettem még meg, kedden lesz kész. Nem találtam infót,de mintha régen lett volna valamit lehetőség.

(#116890) D@niel


D@niel
addikt

Sziasztok,
három témakörben kérnék segítséget:

1) Kb egy hónapja jött frissítésem windows 10-re, és miután fel ment az update, újra indítás után nem tudott bejelentkezni a fiókommal. Már az fura volt, hogy kérte a windowslive-os jelszavam - hiszen bootnál sosem kéri, így van beállítva - , amit jól írtam be, de nem fogadta el. Emiatt pedig a fájlaimhoz se engedett hozzá férni, egy ilyen "vendég fiók" szerűségbe lépett be nekem.
Fogtam, letöröltem a frissítést, minden jó. Tegnap megint jött az update - hiszen az automatikus frissítést kikapcsoltam 30 napra, ennyi a maximum - és megint hasonló a probléma. Most ki is próbáltam, webes felületen simán be tudok lépni az accountal.
Ilyen esetben mi a megoldás? Pár hetente kapcsoljam ki 30 napra az automatikus frissítéseket? Ez a három lenne a ludas:



2) A laptopom aksiról nem tudja azt a maximális fényerőt, mint áramforráshoz kapcsolva, kb annak csak a 70%-át, ez zavaró, és az energiagazdálkodási lehetőségek között nem találok ilyen opciót, ahol a fényerőt lehetne maximalizálni. Mit csináljak?

3) Előzőhöz hasonló a probléma, wifit továbbítom a telefonomra, laptopról mobil elérési pontot létrehozva, azonban észre vettem, hogy aksiról jelentősen gyengébben fogja be a wifit, és ebből kifolyólag nem is tudja azt a sebességet biztosítani, mint amikor áramról megy a gép. Azt is észrevettem, hogy X idő múlva csökken a telefonon az internet sebesség, pedig a laptop nem mozdult el, áramról megy, és 4/5 jelerőséggel fogja be a wifit. Lehetséges, hogy visszább veszi a teljesítményt? Nem találtam a mobil elérési pontnál semmilyen erre irányuló beállítást, és a mobil elérési pontnál néztem a hardvert, nem talált frissebb drivert hozzá.

Köszönöm,
szép napot!

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#116891) mouzrr válasza pontyos (#116889) üzenetére


mouzrr
őstag

Hogy csekkolnád? Fizetés előtt elkéred a kódot? Aztán mi van ha nem fizetsz? ;]

(#116892) Pyttawrx válasza tylerddd (#116882) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor valamit nem jól nézel, én még nem láttam olyat ahol nincs :)
próbáld ngedélyezni a rendszergazda fiókot:
cmd futtasd rendszergazda módban, majd írd be a következőt
net user administrator /active:yes (ha nem működne az administrator, akkor ahelyett Rendszergazda szót írd be
ezzel már engedélyezve van a rendszergazda
így a beépitett (amit most engedélyeztél) adminnal (rendszergazdával már látnod kell, vagy telepíted amit szeretnél

(#116893) oke válasza pontyos (#116889) üzenetére


oke
senior tag

Szia,

Én az alábbi segítséget kaptam:
[#116684]
De mint írták, a kód kell hozzá :)

(#116894) tylerddd válasza zolee001 (#116885) üzenetére


tylerddd
veterán

Azt írja "A felhasználónév nem található". De ennek eredménye szerintem ugyanannak a Rendszergazda fióknak a megjelenítése lenne, amit én a Számítógép-kezelés alatt oldottam fel.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#116895) Sdi válasza Angel2014 (#116888) üzenetére


Sdi
addikt

A gyári leírása szerint tudnia kellene a wpa2-őt. A legújabb firmware van rajta ?

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#116896) John_Doe válasza Pyttawrx (#116892) üzenetére


John_Doe
senior tag

Mert hiányzik belőle egy \
Ez nincs: WindowsCurrentVersion
Ez van: Windows\CurrentVersion

Shal'kek nem'ron!

(#116897) pontyos válasza oke (#116893) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszönöm!
#mouzrr
Természetesen meg van a kód, máshogy nem is tudnám ellenőrizni ! 😳 😎
Nincs gépem még ahogy írtam....

(#116898) Pyttawrx válasza John_Doe (#116896) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ott a pont, köszi, javítom :)

(#116899) tylerddd válasza Pyttawrx (#116898) üzenetére


tylerddd
veterán

Sikerült! Hatalmas köszönet! :R zolee001-nak és John_Doe-nak is!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#116900) King Unique válasza dethroner (#116881) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Windows Update nem tudja telepíteni a funkciófrissítést, akkor másik lehetőség akkor az innen letölthető frissítési segéd / MCT / már letöltött W10 ISO használata a közvetlen upgrade-hez a személyes fájlok, alkalmazások stb. megtartásával. Ahol pl. az MCT-nél az "Ezt a gépet frissíteni most" lehetőséget kell választani.
Kikapcsolni, ignorálni a funkciófrissítést meg nyilván nem érdemes, már ha továbbra is támogatott Windows 10-verziót akarsz használni. Ahol ha esetedben 1809, vagy még régebbi verzió fut jelenleg és Home / Pro kiadású, akkor arról már eleve váltani kellett volna újabbra, illetve a 1809 még májusig támogatott.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.