Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117551) King Unique válasza S@c@ (#117549) üzenetére


King Unique
titán

Ez úgy működik, hogy megnézed esetedben mi ébresztette fel alvó állapotból a gépet, a rajta futó Windows 10-et és az alapján alkalmazni egyik-másik, az alábbi leírásban lévő megoldást.
Esetemben pl. UpdateOrchestrator ütemezett feladat ébresztette fel, aminél lehet a vezérlőpult energiagazdálkodásnál letiltani a felébresztési időzítőt, vagy a feladatütemezőben konfigurálni, lásd az előbb linkelt leírást.

[ Szerkesztve ]

(#117552) Graphics válasza vepe (#117550) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem valami külsős programtól van?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#117553) King Unique válasza vepe (#117550) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz először nem ártana tudni, illetve elárulni, hogy milyen programok vannak telepítve, melyik jöhet szóba ilyen jelölések, ikonok beállításánál. Zöld pipa lehet a OneDrive miatt, valamint kék nyilak a tömörített mappáknál, fájloknál, de mindkettő más, mint ami nálad van.

(#117554) vepe válasza King Unique (#117553) üzenetére


vepe
senior tag

Túl sok progi nincs telepítve, Norton360, Cam2pc (fényképszerkesztő), winrar, TC, + a gép illesztői.

Semmilyen szoftvert nem telepítettem mostanában-eddig nem is voltak ezek a jelzések-, tegnap jöttek ezek elő, ami zavaró, mert kb a fotók negyedét kitakarja.

(#117555) King Unique válasza vepe (#117554) üzenetére


King Unique
titán

Akkor kapásból a Norton. :)

(#117556) vepe válasza King Unique (#117555) üzenetére


vepe
senior tag

:C , Pacsi...Az csinálta...

(#117557) krealon válasza vepe (#117550) üzenetére


krealon
veterán

Ezeket a Norton360 teszi fel.

Szerk: Lassu voltam.

[ Szerkesztve ]

(#117558) vepe válasza krealon (#117557) üzenetére


vepe
senior tag

Nem baj, neked is köszi.

(#117559) S@c@ válasza King Unique (#117551) üzenetére


S@c@
őstag

Koszi...kipróbálom.

(#117560) Archanon


Archanon
őstag

Helopelo,

Adott egy Asrock B450M Pro4 alaplapi hangkártya és egy újonnan vásárolt HyperX Cloud Alpha mikrofonos fejhallgató, na meg ugye Windows 10. A problémám a következő, láss csodát: a Windows nem ismeri fel a mikrofont - vagy valami megakadályozza ebben. Az anomália az, hogy a rém gagyi PUBG mobile játék PC-s emulátorjában működik a mikrofonos chat, nem kicsit jó minőségben az eddig megszokotthoz képest (volt egy 500 forintos mikrofonom, működött).

4-5 órája szenvedek mostmár az egésszel, és nem tudom működésre bírni. Hogy lehet az, hogy a PUBG emunál működik a hang, az általánosabb Windows tevékenységeknél teljesen halott? Most beszélek Messenger, Skype hívásokról, de még a Hang vezérlőpulton belül sem vesz semmiféle jelet a Mikrofonhoz, noha csatlakoztatottnak mutatja [kép] .

Hibaelhárító azt írja, hogy nincs csatlakoztatva mikrofon a rendszerhez (cáfolnám ugye a Pubg működőképessége miatt), próbáltam már az audio driver Eszközkezelőben történő eltávolítását, gép újraindítását, letöltöttem az Asrock oldaláról is a drivert, azzal is próbálkoztam, lett egy Realtek Audio Console-om is amiről eddig nem tudtam, de abban sem értem el említésre méltó bármit se.

Másik gépre csatlakoztatva működik a mikrofon, szóval ezért sem gondolom, hogy a fejhallgatóval lenne esetleg probléma. Esetleg valakinek bármi ötlete, ilyen esetben mi az abszolút biztos megoldás?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#117561) bobalazs válasza Archanon (#117560) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha akarsz egy jót röhögni az egészen, adsz az alkalmazásoknak jogot a mikrofon használathoz a Windows vezérlő központban. Az a baj.
Settings > Privacy > Microphone.

[ Szerkesztve ]

(#117562) grizlisandor válasza grizlisandor (#117511) üzenetére


grizlisandor
addikt

Kernel-power 41 (63) hibát ír ki, neten az olvastam, hogy valami driver probléma lesz, valószínűleg hangkártya.
Telepítettem a Asrock APP Shop-ot, frissítette a LAN és hang driver-t, remélem megoldott a problémát. :)

Szerk.:
(#117560) Archanon:
Létezik már PubG lite(katt) és sokkal jobb, mint az emulátoros csoda. :B

[ Szerkesztve ]

(#117563) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Sziasztok!

Van itt valaki aki szakértő Windows 10 titkosítás (EFS) témában?
Be lett kapcsolva az EFS hogy ne tudjanak hozzáférni a szervizben a fájlokhoz, viszont azóta hiába kapcsolom ki, minden új fájl titkosítottan kerül létrehozásra.

(#117564) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, legfeljebb útbaigazítotok.

Adott egy munkahelyi Win10-es gép, és egy otthoni Win 8.1-es laptop Cisco VPN kapcsolattal összekötve. Ezután távoli asztali kapcsolattal csatlakozik a gépre az emberlánya.

A probléma az, hogy random pár percenként megszakad a kapcsolat. Ezután kis idővel visszaenged, de általában nem egyből.
Viszont így nem lehet dolgozni.

Tegnap este addig jutottam, hogy a VPN kapcsolat és a WiFi, meg a szolgáltatóhoz való kapcsolódás nem szakad meg ilyenkor. A router továbbra is azt mondja, hogy 33 napja online van, a VPN zöld pipázik, a logban nincs semmi bejegyzés a sikeres csatlakozás óta.
Tehát szerintem nem a helyi hálózattal van a gond.
Kipróbáltuk a távoli asztali kapcsolatot 56k modemtől automatáig mindenhogy, nem változtat a helyzeten, és alapból a kapcsolat jó gyors, folyékonyan lehet vele dolgozni addig a pár percig.

Szerda este megyek át hozzájuk rendbetenni, de addig szükségem lenne tippekre, hogy mitől alakulhat ez ki.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#117565) valakky


valakky
aktív tag

van arra valami instant megoldás, hogyan lehetne megakadályozni gyermeket, hogy napközben ne játszon, hanem a tanulással próbálkozzon...?
az addig rendben van, hogy létrehozok egy új felhasználói fiókot, rendszergazdai jogosultásgok nélkül, a régi is kap jelszót, azt nem fogja ismerni, és úgy lesz belépgetve külön. itt mennyire könnyű megoldani azt, hogy ne telepítgethessen programokat?
viszont ez még nem fogja megoldani a böngészőből játszható játékokat.
túrtam most a netet, de nem nagyon találok ilyesmit, tényleg max valami tűzfal vagy egyéb programmal tudom azt megoldani, hogy az adott weblapokat tiltsa? nincs erre valami összegyűjtött dolog, vagy egyéb instant megoldás?

(#117566) bobalazs válasza valakky (#117565) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

routerbe beállíthatod hogy minden oldalt blokkoljon, és kivételezed a tanuláshoz szükséges oldalakat.

(#117567) valakky válasza bobalazs (#117566) üzenetére


valakky
aktív tag

az a baj hogy a gyerek jó édes annya meg hómoffiszol mellette, és szerintem ez csöppet se lenne zökkenőmentes.
de valóban lehet az lesz a vége, hogy valamilyen szülöi felügyelet vagy tűzfal progi, weboldalak általános tiltása jelszóval aztán, ott majd max folyamatosan bővülhet a sztori.
csak nem akartam ennyire messzire menni, mert ebből meg az lesz, hogy 5 percenként ugráltatni fogja.

(#117568) weiss válasza valakky (#117565) üzenetére


weiss
addikt

vagy egyéb instant megoldás

Egy jól irányzott atyai pofon? /vagy egyéb nevelő célzatú megoldás/

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#117569) UnSkilleD válasza Ablakos (#117532) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nálam is refs van 2way mirrorban és nem zavarja össze a hdsentinelt, ott a lemezzel lesz baj

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#117570) UnSkilleD válasza valakky (#117565) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

helyi gépen a megoldás a rendszergazdai jogosultságok nélküli fiók plusz applocker

böngészőben szerintem az opendns a legjobb erre

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#117571) King Unique válasza D@ny7 (#117563) üzenetére


King Unique
titán

Az nem derült ki, hogy hogyan és milyen szinten (fájl/mappa) lett bekapcsolva az EFS, de amúgy van több módszer a kikapcsolására. Pl.: [link], [link].
A ne tudjanak hozzáférni témánál meg ha be tudnak jelentkezni a szevizben adminként a Windowsba az adott felhasználói fiókkal, exportálni a tanúsítványt stb., akkor megoldható a decrypt, vagyis úgy nem sok értelme van az EFS-nek. :D Akkor már inkább BitLocker, vagy eleve külön meghajtón tárolni a személyes fájlokat.

(#117572) Ablakos válasza UnSkilleD (#117569) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen már kiderítettem, hogy lecsúszott a táp kábel és azért volt a figyelmeztetés. Azt hittem valami felületi sérülés, mert "csak" sárga exclamation volt. Gyakorlatilag egy hete tükör nélkül ment az irodai munka. :B

(#117573) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Ha van egy windows 10 több felhasználó fiók van,azt szeretném elérni,hogy ne lássák egymás fiókjából a másik felhasználói fájljait és amikor leállítom a gépet ne mentőtlenek el változások. PL: ha asztalra mentek egy fájlt és leállítom a gépet következő induláskor már ne legyen az asztalon a fájl.
Itt miket kell beállítanom.

(#117574) zolee001 válasza qwertly (#117573) üzenetére


zolee001
őstag

ntfs szinten letiltod a jogokat a usertöl egymás mappáihoz
a második problémádra régen voltak megoldások,shared computer toolkit ,deep freeze stb
Domain környezetben (windows server+kliens) illetve virtuális gépen egyszerü megoldani de fizikai telepitésen már nem
Feladatütemezö,készitesz a bat file-t ami leállitáskor avagy bejelentkezéskor törli a kivánt fileokat

(#117575) qwertly válasza zolee001 (#117574) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm szépen a tanácsaidat.
Üdv:

(#117576) Lauda válasza Lauda (#117198) üzenetére


Lauda
félisten

KB4550945

18363.815

(#117577) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Sziasztok!
Elnézést, ha nem közvetlen a témában vágóan kérdezek.
Tudnátok ajánlani hasonló programot mint a PowerPoint?
Ebben kapja meg a házit a gyere, de ahogy nézem hivatalos oldalt ott 30.000 Ft.
Eredeti Win10 van a gépemen a PowerPoint próba verzió meg úgy is kevés lenne, mert hosszabb idóre kell majd. Van ingyenes alternatíva?
Köszönöm! :R

(#117578) mpo válasza zoltannagy (#117577) üzenetére


mpo
veterán

Libreoffice az MS Office helyett.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#117579) Cs1csó válasza zoltannagy (#117577) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 LibreOffice, ebben azt a modult ami kiváltja a PowerPoint-ot ha jól tudom IMPRESS-nek hívják.

(#117580) zoltannagy válasza mpo (#117578) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Remek, köszönöm!
Este feltelepítem, mert sajnos csak akkor érek haza :R
csicso82 köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#117581) májkimiki válasza zoltannagy (#117580) üzenetére


májkimiki
őstag

A gyereknek a tanulói jogviszony alapján ingyen jár az Office 365. Csak regisztrálni kell. MS Office topik.

(#117582) zoltannagy válasza májkimiki (#117581) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Köszönöm, utána nézek! :R

(#117583) King Unique válasza zoltannagy (#117577) üzenetére


King Unique
titán

Ha tanuló, akkor olyan célra van oktatási verzió, illetve az oktatásban a diákoknak és tanároknak eleve ingyen jár az Office 365. + Ott van a szintén ingyenes webes verzió, az Office Online is. Vagyis -1 ok az LO és társai alternatív szoftverek használatára. + Ha pptx kiterjesztésben kapja a fájlokat és abban kell visszaküldeni, akkor bár megnyitható másik Office programmal is, de a kompatibilitás jellemezően nem feltétlen 100-as a formátumok kezelésénél és előfordulhatnak kisebb-nagyobb "elcsúszások". Vagyis ilyenkor már csak emiatt is érdemesebb inkább Microsoft Office-t használni.

(#117584) #86564352 válasza zoltannagy (#117577) üzenetére


#86564352
törölt tag

1. Diáknak jár az Office csomag, adófizetők kifizették a Microsoftot: https://o365.oh.gov.hu/

2. Regisztrálsz ingyen Microsoft fiókot, lesz outlook.hu vagy. com végű email címed, Onedrive tárhelyed és az Office online ingyenesen használható: [kép]
Annyit nem tud mint a teljes Office, a formátum kompatibilis megnyitni és alap szerkesztésekre jó.

3. Ennek párja Google-nél a fiókhoz járó Gdocs

4. Libreoffice

[ Szerkesztve ]

(#117585) zoltannagy válasza King Unique (#117583) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Igen, pptx-ben kapta meg a házit.
twofatcat köszönöm az infót és a segítségeteket :R

(#117586) MEKK


MEKK
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy Dell Inspiron 3558as laptop. Friss telepítés után amikor a windows 10 beépített vírusirtója elkezd frissíteni kékhalálal elszáll a gép újraindul, majd ha újraindul ismét el akarom indítani a frissítését megint kékhalálozik.
Ami még fura hogy egy ilyen kékhalál utána a bios órája eláll illetve a windows órája is, csak szinkronizálás után kezd el helye időt mutatni.
Ha felrakok egy alternatív vírusirtót kikapcsolva a windows beépített vírusirtóját a hiba nem tapasztalható.

Valaki tapasztalt már ilyet?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#117587) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
W10 pro , hogyan tudom azt megcsinálni, hogy ne ugráljon fel az ablak valahányszor elindítom a programot?
Néhány programnál csinálja, pl APC Back-UPS ES 700 szoftverénél, GPU-Z -nál, stb
"engedélyezi, hogy az ismeretlen gyártó..".bla bla
Minden egyes indításnál engedélyeznem kell.

(#117588) zolee001 válasza lanszelot (#117587) üzenetére


zolee001
őstag

"engedélyezi, hogy az ismeretlen gyártó.." esetleg kártékony programot telepitsen az ön gépére?
Igy is hangozhatna a mondat,mivel az UAC a usert védi,hogy tudta nélkül ne tudjon "magától" települni és lefutni akár kártákony kód sem

De ha az kedves user saját maga ellensége akkor a megoldás az UAC kikapcsolása

(#117589) lanszelot válasza zolee001 (#117588) üzenetére


lanszelot
addikt

Ez a szünetmentesem figyelő, naplózó programja, már telepítve van.
Nem mindent akarok engedélyezni, hanem ezt. Illetve még pár progit.
Erre kérdezem a lehetőséget.

(#117590) Doky586 válasza lanszelot (#117587) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Erre gondolsz..?
alt="" title=""
Mert az internetről töltötted le. Tegyél neki pipát.

[ Szerkesztve ]

(#117591) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Gratula a MS-nak és a Win10-nek (már jogtiszta is 8 rugóért) hogy alaplapcserémet gond nélkül lekezelte és most is ugyanúgy müködik (2x gyorsabban) és repesztenek a bitek...
bocsazavarásértitt

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#117592) hobizoli válasza Fuvaros (#117591) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mirol mire volt a csere?

több drón kell ;P

(#117593) Sayen


Sayen
csendes tag

Sziasztok !
Öregszik a HDD-m sajnos és muszáj lesz lecserélnem. Két részre van particionálva , az egyiken pro a másikon home verzio van. Megint két részre osztom és újra telepitem MTC-vel akkor felismeri és beaktiválja majd őket újra ? Köszönöm

(#117594) vlevi válasza Sayen (#117593) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem szükséges.
Feltelepíted a Macrium Reflect Free programot, és azzal át klónozod a régi HDD tartalmát az újra úgy, hogy minden particiót kiválasztasz.
Aztán a SATA csatlakozót átdugot a régiből az újba, és kész.
Ha esetleg az új HDD nagyobb lenne, mint a régi, akkor a klónozás után particiót kell megnövelni.
Ha kisebb az új, de a régin kevesebbet használtál, mint a kisebb, új HDD mérete, az sem gond, a Macrium meg fogja csinálni, mert átméretezi azt, amit kell, ahhoz, hogy ráférjen.

Elrontani csak egy dolgot tudsz klónozás közben, ha az új, üreset klónoznád rá a régi, teli vinyóra, mert akkor letöröl mindent :D
De, ha ezt nem cseréled össze, akkor semmi baj nem történhet, mert ha a klónozás nem sikerül, a régi akkor is megmarad változatlan formában, és lehet újra próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#117595) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
A lenti konfigba szeretnék processzort cserélni, a kiszemelt darab egy Ryzen 5 1600AF lenne. Win10 elviseli minden gond nélkül?

Köszönöm.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#117596) Cs1csó válasza MEKK (#117586) üzenetére


Cs1csó
félisten

A BIOS óra hiba CMOS elem hibára utal, de ilyen hibáról nem hallottam.

A Windows telepítés mit jelent, hogyan csináltad? MCT-vel egy pendrive-ra létrehoztad a legfrissebb 1909-es build-el a telepítőt? Előtte a korábbi rendszer minden partícióját törölted? Driver-ek telepítését hagytad a WIndows-ra? (kivéve pár driver pl. a VGA driver manuális telepítés stb.)

Így kellene nekifutni ahogy írtam, ilyen hibákról még nem hallottam.

(#117597) CirrMee válasza Winnie The P (#117595) üzenetére


CirrMee
addikt

100% -ra nem lehet soha kijelenteni, de elég nagy eséllyel gond nélkül fog menni, pláne ha platformon belül cserélsz.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#117598) Winnie The P válasza CirrMee (#117597) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszönöm szépen. Igen platformon belül.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#117599) King Unique válasza Sayen (#117593) üzenetére


King Unique
titán

Felesleges újratelepíteni csak azért a Windows 10-et, mert ki lesz cserélve alatta a háttértár, meg a fixen 2 partícióra osztás is eleve fals, mert BIOS/MBR és UEFI/GPT módban történő telepítésnél egyaránt vannak kisebb partíciók a Windows számára létrehozva. Meghajtócserénél ilyenkor 1:1-ben át lehetne klónozni egyik HDD-ről a másikra a W10-et (C + kicsi partíciók) arra való célprogrammal mint pl. a Macrium Reflect, szükség esetén a művelet előtt csökkenteni / növelni a partíciók (pl. C) méretét lemezkezelőben, vagy a program kezelőfelületén. + Ha már meghajtócsere, akkor HDD helyett inkább SSD-t kellene használni az OS alá, a HDD-t meg adattárnak.

A Windows 10 aktivált állapotát meg nyilván nem befolyásolja a meghajtócsere, utána ugyanúgy beaktiválódik, illetve ha pl. digitális licenc van jelenleg a gépházban.

Egyébként van annak valami különösebb oka, hogy egyazon gépen egyszerre egymás mellé van telepítve a W10 Home és W10 Pro kiadás is, nem lenne elég csak az egyik, pl. a Pro? :)

[ Szerkesztve ]

(#117600) King Unique válasza Winnie The P (#117595) üzenetére


King Unique
titán

Ha akár egy teljes hardverváltozást is lekezel a Windows 10, vagyis a rendszermeghajtó egyik gépből ki, majd a másikba be és működik tovább gond nélkül (példa), akkor a processzorcsere nyilván meg se kottyan neki, platformon belül maradva meg pláne.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.