Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116401) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

Erre tudna valaki megoldást?
Ha pl az MS store ban elindul egy videó mindig ezt csinálja.
De csinálja ritkán bongészőben, kodi lejátszóban...nem mindig, csak ritkán. MS store ban viszont mindig.
Nem vált se felbontást, se frissítést...semmit se csinál csak elmegy és visszajön.
Mi okozza ezt? Hogy tudom megszüntetni?

(#116402) zolee001 válasza Kelvin (#116400) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.windowslatest.com/2020/03/22/windows-defender-items-skipped-during-scan/

(#116403) dokee78


dokee78
félisten

8 GB-ból van ötletetek,hogy miért csak 6 GB használható?
2x2 GB DDR2 800 az egyforma + bele tettem egy 4 GB DDR2 800 modult.

[ Szerkesztve ]

(#116404) Cs1csó válasza dokee78 (#116403) üzenetére


Cs1csó
félisten

melyik slot-ba melyiket tetted, nem vagyok nagy hardveres talán az lenne a jó ha:
1-2-3-4
1-es slot 2GB - 2-es slot 4GB - 3-as slot 2GB

(#116405) jokeph válasza dokee78 (#116403) üzenetére


jokeph
nagyúr

BIOS-ban mennyi látszik ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#116406) King Unique válasza dokee78 (#116403) üzenetére


King Unique
titán

Lehet több oka is, amik az alábbi leírásban részletezve vannak. Ahol pl. a BIOS beállításait is érdemes lecsekkolni, lásd az alábbi videót, aztán hogy a Windowsnál nincs-e korlátozva msconfig beállításainál, stb.

(#116407) sz.j


sz.j
nagyúr

Ha már volt róla szó, akkor elnézést érte ..., ha nem, akkor jó tudni.

"Újabb idegesítő hiba van a Windows 10-ben"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#116408) junior11 válasza sz.j (#116407) üzenetére


junior11
veterán

Lassan már az lesz a meglepő, mikor nincs.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#116409) sz.j válasza junior11 (#116408) üzenetére


sz.j
nagyúr

+1

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#116410) Geth válasza sz.j (#116409) üzenetére


Geth
addikt

Csak nem belefutottál?

(#116411) Lauda válasza sz.j (#116407) üzenetére


Lauda
félisten

Lekopogom, engem még egyik sem talált meg. Szerintem az épített gépeken jönnek elő ezek jobban. A brand gépek gyártóival szerintem együttműködik a ms, van mire tesztelni, így kisebb az esély a hibákra. Ettől még ott is előfordulhat.

(#116412) Geth Mármint szerinted.

[ Szerkesztve ]

(#116412) Geth válasza Lauda (#116411) üzenetére


Geth
addikt

Ennek az égadta világon semmi köze a brand vs épített dologhoz.

(#116413) Zsoxx válasza sphe (#116305) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Nagyjából pont leszarja, mit állítasz be. Nekem az aktív időszak 8-17 óra közöttre van meghatározva, mégis lefutott ma az update 16 órakor.

(#116414) Geth válasza Lauda (#116411) üzenetére


Geth
addikt

Na mesélj, miben tér el a brand gépeken telepített Windows az építettekre telepítettektől (nem mókolt image, ugyanazon verzió esetén)?
Ha el is olvastad a "cikket", akkor azt is elmesélheted, hogy miben tér el a brand gépekre telepített Office 365, Microsoft Outlook, Microsoft Teams és más programok, köztük a Microsoft böngésző az épített gépre telepítettől?
:))
És mi a helyzet olyankor, amikor a leselejtezett brand gépre utólag kerül teljesen új telepítés?
Akkor majd nem jön a VPN esetén bugarettás MS program hibája, csak mert brand a gép?

[ Szerkesztve ]

(#116415) Doky586 válasza sz.j (#116407) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem bug hanem fícsör..
A M$ próbálja rászoktatni az embereket az IE helyett a Chrome v Firefox v Opera használatára.. :Y

[ Szerkesztve ]

(#116416) Graphics válasza Lauda (#116411) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem látok nagy eltérést abban, hogy brand vs épített gépen futó Win 10.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116417) sz.j válasza Geth (#116410) üzenetére


sz.j
nagyúr

A neten találtam az infót .., szerencsére a gépeim (eddig) hibátlanul működnek.

@# 116411 Lauda
A noti kivételeivel én építettem a gépeimet.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#116418) King Unique válasza Zsoxx (#116413) üzenetére


King Unique
titán

Az aktív időszaknál van egy alapértelmezett 08-17 óra közötti érték, ami módosítható, plusz beállítható a felhasználó aktivitása alapján is. Illetve az mindkét előbbi screeshoton látható a szövegben, hogy az aktív időszak (+ az egyéni újraindítási időpont) elsődlegesen a frissítés utáni automatikus újraindítás elhalasztására való. Viszont ha ideiglenesen magának a frissítésnek a biztos szüneteltetése a cél, akkor az utóbbi screenshon lévő beállítást javasolt használni.

[ Szerkesztve ]

(#116419) Lauda válasza Graphics (#116416) üzenetére


Lauda
félisten

Arra gondolok, hogy a brand gépeknél tudják tesztelni, ilyen chipset, ilyen vga, memória stb. Épített gépekkel ez képtelenség a végtelen számú konfiguráció lehetősége miatt.

(#116420) Graphics válasza Lauda (#116419) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem, amit mondasz, de azt gondolom, hogy egy update az jönni fog a gépre.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116421) lanszelot válasza lanszelot (#116401) üzenetére


lanszelot
addikt

Ebben valaki tud segíteni?

(#116422) Zsoxx válasza King Unique (#116418) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Kösz mester! Igazából le szeretném tiltani teljesen, hogy majd manuálisan indítsam el, ha már biztos, hogy nincs probléma a frissítéssel. Ehhez a WU Medic Service-tis le kell tiltani a services.msc-ben? Az update-et letiltottam, de folyton visszakapcsolja.

[ Szerkesztve ]

(#116423) NéNorbert


NéNorbert
csendes tag

Sziasztok- Új win10 felhasználó vagyok,most tértem át a 7-ről. Microsoft oldalról szedtem le és vettem hozzá kulcsot. Minden rendben kivéve az usb-s tp-link wifi-t. Szinte sosem kapcsolódik a hálózatra,csak ha hibaelhárítást végez. Aztán általában oké,de van mikor leakad a hálóról. Valamiért realtek RTL8192CU-nak ismeri fel. A típusa valójában tp-link tl-wn821n. Leszedtem a hozzá tartozó drivert,elindítom és hibát ír. A képek mutatják a problémám. Van erre orvoslat?
Köszönöm a válaszokat!

(#116424) Graphics válasza NéNorbert (#116423) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Feltehetőleg azért ismeri fel Realtek RTL8192CU-nak, mert ilyen chip van benne.

Eszközkezelőben távolítsd el a meglévő eszközt, majd próbáld meg kézzel beadni neki a telepítő általi driver-t.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116425) NéNorbert válasza Graphics (#116424) üzenetére


NéNorbert
csendes tag

Úgy jártam el és semmi. Nem ismeri fel tp-link-ként.

(#116426) Geth válasza Lauda (#116419) üzenetére


Geth
addikt

És ennek mi köze ahhoz hogy a mellékelt cikkben vpn + ms progik kombinációjáról volt szó??
Semmi :DDD

(#116427) King Unique válasza Zsoxx (#116422) üzenetére


King Unique
titán

Ha az automatikus frissítés letiltása a cél, akkor megvannak arra a megfelelő módszerek, ott a csoportházirend, registry, stb.
A frissítéseknél ha megjelenik egy problémát híresztelő cikk, akkor az egyrészt nem biztos, hogy téged majd ténylegesen érint is, eddig is így ment, pont ezért nem feltétlen kell letiltani, halasztani. Másrészt ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor csak a kötelező frissítéseket telepíted, a választhatókat nem, bekapcsolod a rendszer-visszaállítást, időnként készítesz rendszermentést stb., erről is volt már szó itt.

(#116428) Lauda válasza Geth (#116426) üzenetére


Lauda
félisten

Arra utaltam, hogy a windows 10 hibái szerintem (amiket olvasok itt és a kapcsolódó oldalakon) leginkább épített gépeken jönnek elő, a brand gépeket a hibák jószerével elkerülik. Természetesen ettől még előjöhetnek a brand gépeken is. Ezen kívül lehet, hogy téves amit gondolok, hiszen nem tényt írtam, hanem a saját véleményemet, amit külön jeleztem is. Ezeket mind leírtam, csak valamiért látszólag kiemelt célod a másokba való belekötés/beszólás/burkolt hülyézés.

(#116429) Geth Látom nem érted, nem is akarod érteni. Legalább jól szórakozol. :)

[ Szerkesztve ]

(#116429) Geth válasza Lauda (#116428) üzenetére


Geth
addikt

És ezt beleírod egy olyan szálba, aminek semmi köze a brand vagy épített gépekhez.
Legalább ne állnál bele.

(#116430) Graphics válasza Geth (#116429) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak nyugalom.

Kibogozom akkor a lényegét, mert én értem mit akar mondani, az más kérdés, hogy értjük-e.

Azt írja , hogy a brand gépekben figyelnek a hardverösszeállításra, és elképzelhető, hogy már alapkiépítésben olyan elemekből épül fel, amely kevésbé érzékeny a Win hülyeségeire.

Tehát nem tartalmaz túl speciális hardvereket :)

Beszélgetünk szimplán, ötlet gondolat, nem kell egyből egymás fejének esni, maradjunk normális fórumozás mentén

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116431) Submarine


Submarine
senior tag

- időnként a rajongás ötvöződik egy elképzeléssel, és teremt egy fikciót -
ÉN

(#116432) Graphics válasza Submarine (#116431) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tengeralattjáró Coelho ? ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116433) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Egy PC-re rá van kötve egy FHD monitor VGA kábellel, és egy UHD tévé HDMI kábellel. A videókártya alaplapra integrált AMD HD4250.

Azzal van problémám, hogy a monitornál kilóg az asztal a képernyőből két szélre. Hogyan lehet állítani a kijelző torzítását? Összehúzni, széttolni, zoom-olni szeretnék. Régen volt ilyen beállítás a kijelzőkhöz.

Az alaplap már nagyon régi, 2015-ös driver-ek vannak hozzá. A Catalyst-ban nem tudok állítnai semmit.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#116434) Graphics válasza €uro (#116433) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Monitoron esetleg?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116435) €uro válasza Graphics (#116434) üzenetére


€uro
őstag

Ott nem lehet ilyet állítani. Tévén sem. Digitális monitor és tévé.

(#116436) Csupingo válasza €uro (#116433) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem itt kell babrálni? Vagy itt? Ha nem sikerül, kérdezz rá a catalyst topikban is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116437) Zsoxx válasza King Unique (#116427) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Be van kapcsolva a rendszervédelem a C: meghajtón, pedig soha nem nyúltam hozzá. (Állítólag alapból nincs.)

(#116438) Geth válasza Graphics (#116430) üzenetére


Geth
addikt

Pontosan értettem én is mire gondolt, csak teljesen félrement (ld. a szálban az első kommentemet, röviden tömören jeleztem).
Brand/nem brand semmit nem számít ha a Win aktuálisan vesézett "hülyeségének" semmi köze a hardverhez/driverekhez :D Ha hardvertől/drivertől független a bug, akkor abba (logikusan) bele lehet futni bármilyen gépen, ez a szép benne.

A linkelt hibától függetlenül lehet benne némi igazság, de sokkal ritkábban gond a hardverek kombinációja mint ezer más dolog :) (olyan szavaknak kellene beugrania, mint szabvány, standard, API, stb.).
Majd legközelebb ha a brand gépen pl. ddu-val kell gpu drivert gyalulnom mert esik/kel, igyekszem észben tartani, hogy válogatott hardverhalmaz előtt ülök (természetesen semmi köze a brandséghez ennek sem...).

[ Szerkesztve ]

(#116439) King Unique válasza Zsoxx (#116437) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor az legalább adott, ahol az összesítő frissítések, meg pl. a .NET kumulatív frissítések telepítésénél automatikus létrejön visszaállítási pont.

(#116440) €uro válasza Csupingo (#116436) üzenetére


€uro
őstag

Igen, ezeket a beállításokat szeretném elérni. De nálam a Catalyst-ben semmi opció nincsen.
Megyek a Catalyst fórumba...
Köszönöm!

(#116441) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok :)

Olyan programot keresnék (lehetőleg ingyeneset) amellyel a gépen futó processeket tudnám limitálni %os formában.
Tehát adott egy xy process ami fut 50%-on de nekem olykor olykor nem szükséges hogy ennyin menjen, hanem csak a felén s azt szeretném hogy ezt Én tudjam állítani. Szóval az a megoldás hogy a feladatkezelőben a prioritást állítom nem jó, mert itt a rendszer dönti el.
Illetve ha van ilyen program az mennyire "rongálja" a hardvereket, szoftvereket ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#116442) svgyula válasza Graphics (#116430) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez azért sántít mert pont a "márkás" gépeknél csalogatják a különböző csilli-villi extra tudással a vevőket. Talán kivétel az alól a "buta PC" amihez már volt szerencsém. Ez az "office PC" a volt főnökömnek volt a mániája, hogy Németországban levett egy gépet a polcról és büszkén hozta, hogy ez xy-é lesz csináld meg. Na ezek olyanok, hogy csak a memória/HDD(nincs cd!) ami cserélhető. Volt is szívás amikor az előkészített win lefagyott a telepítéskor és se kép se hang. Ugye a leírásban semmi infó a hardverekről és a adott gépet a "brad" legalább 5 féle betéttel(chipset) forgalmazta. :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#116443) Cs1csó válasza Roxkex (#116441) üzenetére


Cs1csó
félisten

Process Lasso de csodát ne várj, ha gyenge a gép akkor gyenge a gép. Mi a cél, milyen oprendszer?
A hardvereket nem rongálja (ha a feszültségekhez nem nyúlsz nem nincs gond) de a szoftverek ha elégtelen az erőforrás amit kiosztassz neki akkor számos hibát produkálhatnak: lassulás, összeomlás stb.

Használj erős gépen Windows 10-et, limitáld az induló folyamataidat pl. ha nem szükséges ne induljon a rendszerrel automatikusan annak amire nincs szükséged tipikus példa: Skype, de a CCleaner is beteszi magát indulónak, az MSI afterburner vagy számos program.

+ indőnként nem árt esetleg ha lassulást érzel akkor egy gép átvizsgálás kártékony vagy egyéb tolakodó progarm keresésére pl. AdwCleaner, MBAM Free, Emsisoft EK lefuttatása.

DE ha már sok program volt a gépre telepítve majd törölve stb. akkor egy tiszta telepítés is sokat segít.

Nálam pl. bevált programok vannak tehát egy tiszta telepítés után ezeket telepítem és utána nem variálok. SŐT ha tesztelgetést akarsz akkor erre a legjobb egy virutális rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#116444) Graphics válasza svgyula (#116442) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem szerencsére még nem volt bajom velük,. :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116445) Geth válasza sz.j (#116407) üzenetére


Geth
addikt

Ha valakit érintett (VPN-nel 1-2 progi azt gondolta nincs net), elvileg ez a javítása: KB4554364
Tegnap jött, WU-n nem terítik.

[ Szerkesztve ]

(#116446) Sub-ZeRo válasza Geth (#116445) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kritikán aluli amit művelnek a frissítésekkel az MS...
Szerencsére nem használok vpn-t, de ez már szánalom.
Minden egyes frissítéssel elkúrnak valamit, vagy több valamit...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#116447) Geth válasza Sub-ZeRo (#116446) üzenetére


Geth
addikt

Ja tök gáz, hibáznak, aztán van képük kijavítani.
Én használok VPN-t, nem érintett.

(#116448) Sub-ZeRo válasza Geth (#116447) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindig hibázni? Érdekes. A javítás javítása talán működik. Fasza.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#116449) Geth válasza Sub-ZeRo (#116448) üzenetére


Geth
addikt

Mindig? Akkor definíciód szerint soha nem javulna semmi...

(#116450) sz.j válasza Geth (#116445) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nekem még nem jött semmi, de nincs is szükségem rá, mert mint írtam hiba nélkül futnak a gépeim.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.