Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117451) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Megbolondult a windows update
Előzetes insider build használata után, a 1909 lett visszaállítva, majd az insider beállítás előzetes build tesztelésének tiltása majd fiók leválasztás követte.
Most meg azt írja
Fontos biztonsági és minőségi javítások hiányoznak az eszközön.
Frissítések keresése keres de nem telepít fel semmit.

King Unique
Májsztró hozzá tudsz szólni?

(#117452) liszi70 válasza #86564352 (#117379) üzenetére


liszi70
nagyúr

"power rename, fancy zones, image resizer"

Az image resizer külön is elérhető, már régóta használom. Most kipróbálnám ezt a power rename-t, azt lehet szerinted külön telepíteni, vagy csak a power toys-al együtt, abba beépülve működik?

[ Szerkesztve ]

(#117453) Lauda válasza bobalazs (#117451) üzenetére


Lauda
félisten

Én neked is egy frissítés a fájlok megtartásával opciót javasolnék.

(#117454) bobalazs válasza Lauda (#117453) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem vagyok betojva van macriumos mentésem. De ha nem javul meg belátható időn belül vissza lesz tolva az image.

(#117455) Lauda válasza bobalazs (#117454) üzenetére


Lauda
félisten

Csak amiatt írtam, mert az is hamar végez, általában hiba nélkül lefut és rendbetesz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#117456) bobalazs válasza Lauda (#117455) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ja de én nem szeretem az újratelepítés opciót, mert elvesznek a progijaim.
Vagy valami másra gondolsz?

(#117457) Lauda válasza bobalazs (#117456) üzenetére


Lauda
félisten

Nem újratelepítés, hanem frissítés a fájlok megtartásával. A rendszerfájlokat befrissíti, kijavítja, pótolja stb. Eddig aki itt megcsinálta, közük én is, mindenkinek jó lett a rendszere. Ha meg nálad nem lesz jó, visszadobod a mentést. Vesztenivalód nincsen szerintem.

(#117458) humilislupus


humilislupus
tag

Egy hete kb. a segítségetekkel megpróbáltam egy gépet megjavítani ami ssd ről 15 perc allatt kapcsolt be ,egyébként jól ,és gyorsan müködött,sőt ha bekapcsoláskor beléptem a biosba és f10-zel azonnal ki, akkor nagyon gyorsan felállt a rendszer. Képzeljétek ,kikapcsoltam a fast start up (recommended) ópciót és most újra gyorsan be tud kapcsolni a gép.
A furcsa nekem az hogy ezután is megjegyzi a félbemaradt munkamenetet és automatikusan megnyitja pl. a böngészőket ,weboldalakat.....pedig azt hittem most már rendesen kikapcsol mint régen valamikor...

(#117459) Geth válasza Jazz (#117449) üzenetére


Geth
addikt

Hozzá nem értőket nem rakjuk be az adminok csoportba és akkor ez, a hozzá nem értők szerint primitív módszer is tökéletesen megvédi a rendszert :) (nem tudnak ok-t nyomni)

(#117460) bobalazs válasza Lauda (#117457) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Oké, megkérdezhetem, ezt hogy érhetem el?

(#117461) #86564352 válasza liszi70 (#117452) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nincs most előttem, szerintem az egész PowerToys kell. Nézd meg, ha Githubról nem lehet külön csak azt leszedni, akkor keress rá szintén Githubon a SmartRename nevű cuccra, ahhoz van külön installer.

(#117462) Lauda válasza bobalazs (#117460) üzenetére


Lauda
félisten

https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10

Letöltöd az "eszközt". Ezt elndítod és ezt a gépet frissíteni - fájlok megtartásával. Ezután letölti a telepítőt és átfrissíti a rendszert. SSD-n nekem negyed óra volt kb. Kétszer újraindult.

(#117463) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

;] Ez van hogy elindítom: (nem csinált semmi)

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#117464) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mennyi szabad helyet érdemes hagyni a 64 bites Windows 10-nek a rendszer partíción. Vajon 14 GB elég lehet a stabil működéshez és a jövőbeli frissítésekhez, vagy túl kevés lesz?

Egy ismerősöm kért meg, hogy telepítsek pár dolgot az új gépére.
A rendszerlemez egy 125 GB-os SSD.
Erre feltettem amiket kért, plusz a World of Tanks játékot és így a végére már csak 14 GB szabad hely maradt a végére. A gépben 4 GB RAM van és a lapozófájl jelenleg 1,4 GB-os. Hibernálás nincs bekapcsolva.

A C:\-n a legtöbb helyet a Games könyvtár foglalja, ami 70 GB-os. Ezt esetleg át lehetne tenni a HDD-re, mert van egy nagyobb HDD is benne.

Szerintetek mi a legjobb megoldás? Odaadjam neki így 14 GB szabad hellyel a C:\-n, elég lesz ez? Vagy biztosabb lenne a játékot inkább a HDD-re telepíteni?

(#117465) humilislupus válasza Andralin (#117464) üzenetére


humilislupus
tag

Nekem hdd-ről is elég gyorsan töltödik a wot. Amúgy meg nem tudom hogy alapértelmezett -e ,de nekem gyüjtögetett felvételeket a meccsekről...azt nem tudom mennyi idő,vagy darab után törölte őket ,mindenesetre magától nőtt a tárhelyen elfoglalt helye...

(#117466) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Sziasztok.
Egy tp-link tl-wn822n USB WiFi adapterrel használom az asztali gépem win10 pro rendszeren és az lenne a problémám, hogy ha csatlakoztatva van a géphez, akkor nem működik az AMD CnQ, vagyis idle állapotban nem veszi vissza a feszültséget. Viszont amint kihúzom rögtön működik. Más USB-s eszközökkel nem csinálja ezt, így úgy gondolom a hálózathoz van köze. Eszközkezelőben nem ír hibát, legfrissebb drivere van fent. Nem gondolom, hogy ez normális jelenség lenne. Esetleg van valami a windowsban, amit nem állítottam be és így nem engedi a processzort nyugalmi állapotba az adapter?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#117467) Armagedown válasza Andralin (#117464) üzenetére


Armagedown
őstag

Kb 10 % szabad területet érdemes hagyni az ssdn a trim normális működéséhez, a játékokat ilyen kicsi ssdnél érdemesebb inkább a merevlemezre telepíteni.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#117468) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

üdv.
Újra rakta w10-et és elkövettem, azt a hibát hogy csináltam egy fiókot..
na most innentől kéri mindig a Pin kódot. Ezt hol tudom kikapcsolni?
Nagyon nem találom...
leírná vki step by step..
köszi :R

(#117469) Cs1csó válasza Andralin (#117464) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kevésnek érzem a 14 GB-ot, egészségesebb lenne azt a játékot inkább egy másik háttértárra telepíteni.
Sőt ha már így lett telepítve akkor próbálja ki a játékot, tesztelje, majd rakjátok át a másik háttértárra és ott is tesztelje ha úgy is megfelelőnek érzi a betöltési időket stb. akkor inkább futtassa onnan.

Focis játékokkal szoktam játszani (korábban FIFA most PES) de nem éreztem különbséget amikor az SSD-n vagy amikor a HDD-n volt a játék.

[ Szerkesztve ]

(#117470) Doky586 válasza Andralin (#117464) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

14 GB kevés.
Nagy frissítéseknél gond lesz.

[ Szerkesztve ]

(#117471) Andralin


Andralin
aktív tag

Rendben, meggyőztetek! :)
Akkor inkább a HDD-re teszek a játékot.
Köszönöm a tanácsokat! :R

(#117472) King Unique válasza bobalazs (#117451) üzenetére


King Unique
titán

1909-es verzió lett visszaállítva, de az nem derült ki, hogy annál mi a buildszám, naprakész-e, milyen frissítés hiányzik.
Ha a Windows Update nem tud telepíteni új frissítést, akkor azokat a módszereket lehetne megpróbálni, amikről nemrég egy másik válaszban volt szó. Ahol ha a frissítési segéd esetedben nem tud upgrade-elni, akkor ott a másik, az MCT.

(#117473) King Unique válasza Andralin (#117464) üzenetére


King Unique
titán

Magának a Windows 10-nek bőven elég lehet a 125 GB-os (nem bruttó 120/128?) SSD. Viszont ha az utólag telepített programok, játékok tárhelyigénye túl nagy, akkor már nem feltétlen. A 14 GB szabad terület szűkös, a jövőbeli tavaszi funkciófrissítéseknél is akár problémás lehet, pláne ha még tovább csökken. Ha van külön HDD is a gépben kellő szabad területtel, akkor a játékokat célszerűbb inkább arra áthelyezni, telepíteni. Vagy eleve nagyobb tárolókapacitású SSD-t venni és használni.

(#117474) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok Kérdés
Mostanában megfigyeltem hogy randomszerűen bizonyos mappáim kapnak egy fekete keretet és nem tudom mitől alakult ez ki egy ideje jelentkeztek ezek az anomáliák.Illetve a filekezelő kereső ablaka is néha elváltozik fekete csíkká.

(#117475) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Hogyan tudnál beállítani hogy több felhasználó is tudjon egy közös mappát használni de ne lássák egymás dolgait?.Pl: hálózat Scanner mappa a gépen.
És milyen jogosultságot adjak a felhasználóknak hogy ne tudjanak semmit módosítani a gépen?
Köszönöm előre is választ

[ Szerkesztve ]

(#117476) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hogy lehet az,hogy nekem mind két gépen van a beépített windows 10 videószerkesztő de barátom gépére telepített ugyan olyan windowsban nincs benne?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#117477) #86564352 válasza Pityu. (#117476) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gépházban névjegynél nézd meg a Windows verziókat, hogy egyáltalán tényleg ugyanolyan. Le van frissítve naprakészre? Lehetséges ő kigyomlálta. Lehetséges az övé N-es változat. Lehetséges az övé virágbolti mókolt telepítőből született.

(#117478) Pityu. válasza #86564352 (#117477) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezt írja a gépük hivatalos boltban telepítették neki tehát nem crackelt windows.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#117479) #86564352 válasza Pityu. (#117478) üzenetére


#86564352
törölt tag

Eddig jó. Azt kérdezd meg tőle az Áruház is friss, naprakész? Áruház fent jobbra 3 pötty és letöltések, frissítéseknél.
Mert ott kell lennie a start menüben a videószerkesztőnek (ez egyébként fényképek app része, onnan is elérhető), nekem most angol, látod a lényeget:

(#117480) bobalazs válasza King Unique (#117472) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kösz. Az MCT megoldotta.

(#117481) Pityu. válasza #86564352 (#117479) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nincs nála,ez fura nekem egyik gépen home másikon pro van és mind kettőben benne van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#117482) Lauda válasza bobalazs (#117480) üzenetére


Lauda
félisten

Mi történt végül?

(#117483) #86564352 válasza Pityu. (#117481) üzenetére


#86564352
törölt tag

Áruházban keressen rá a Fényképek appra és telepítse, itt van linken is. Ha maga az áruház nem megy, nem lehet telepíteni valami mókolás történt. Mert alapból benne kell ennek lennie a rendszerben előtelepítve.

(#117484) bobalazs válasza Lauda (#117482) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mct telepítője végigfutott, aztán mire újra ránéztem a gépre kész lett a rendszer telepítése, fájlok progik minden megmaradt. Köszi neked is, helyes volt a megközelítésed.

(#117485) Pityu. válasza #86564352 (#117483) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezt csináltuk jó pár perccel ezelőtt de semmi az a szar én értek a gépekhez ő meg nem és csak viberen tudunk beszélni,szóval ha ott ülnék többet tudnák én is.De képeket küldött neki nincs benne,ez fura.Mókolt volna egy számítástechnikai boltos?Bár azt mondja az se tudta,hogy van benne alapból videószerkesztő

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#117486) liszi70 válasza #86564352 (#117461) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm!
Sehol nem találtam külön telepíthető Power Rename-t, így rákerestem a Smart Rename-ra, de nem jövök rá, hogy a letölthető zip-ből hogy lehet feltelepíteni. Nincs a mappában installer/exe. :B

[ Szerkesztve ]

(#117487) Pityu. válasza #86564352 (#117483) üzenetére


Pityu.
nagyúr

így van neki a microsoft storban de a videó szerkesztő sehol semmi.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#117488) #86564352 válasza Pityu. (#117487) üzenetére


#86564352
törölt tag

Látszik a jobb felső sarokban 38 app frissítésre várakozik, ezt mondtam frissítse le naprakészre!

Fényképek app elindít, menüsorban új videó projekt:

#117486: ott van a 32/64 bites msi telepítő

[ Szerkesztve ]

(#117489) Pityu. válasza #86564352 (#117488) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt is megnéztük neki ilyen a fejléc

Olyan nem lehet,hogy véletlenül 32bit a rendszer az meg ugye max 4gb ramot tud kezelni és nem jó videószerkesztésre és esetleg abban tényleg nincs?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#117490) #86564352 válasza Pityu. (#117489) üzenetére


#86564352
törölt tag

Harmadszorra :) az Áruház fejlécén látszik 38 darab app várakozik neki frissítésre. Erre kattintva vagy a 3 pötty letöltések/frissítések részen frissítse le az összes appot. Akkor kapja meg a videós funkciót a Fényképek app.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#117491) zolee001 válasza qwertly (#117475) üzenetére


zolee001
őstag

A "Scanner " mappában ahol minden usernek van joga irni/olvasni létrehozol usereknek saját mappákat ahol az adott usernek adsz jogot a többitöl pedig megvonod a hozzáférést

(#117492) Pityu.


Pityu.
nagyúr

írtam neki frissítse be,nekem elkerülte a figyelmemet mert közben mást is csinálok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#117493) Lauda válasza bobalazs (#117484) üzenetére


Lauda
félisten

Szívesen!

(#117494) Pityu. válasza #86564352 (#117490) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi a segítséget sikerült a dolog,fura nálam nem kellett frissíteni és bent volt a videó szerkesztő.De a lényeg,hogy meg oldódott.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#117495) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Azt be lehet állítani a Win10-en, hogy az asztali háttér a tálcán látszódjon, ahogy a Win7-en volt?

(#117496) King Unique válasza pinnacle (#117495) üzenetére


King Unique
titán

Erről is volt már szó itt.

(#117497) trialboj


trialboj
őstag

Srárcok,

Van rá valami megoldás, hogy lecseréljem a win nyelvválasztó bill kombóját valami komplexebbre? Rengeteg adobe program használja az az Alt + Shiftet, és állandóan elváltja nekem miközben dolgozom.
Mivel sokat használom, ezért nem lenne praktikus ha kiiktatnám a gyors bill-t, de win beállításokban csak annyit találtam hogy altrol controllra cserélje, de még az sem működött.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#117498) liszi70 válasza #86564352 (#117488) üzenetére


liszi70
nagyúr

Épp csak a szemem nem verte ki. :B Köszi!

(#117499) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Többször kaptam már tőletek hasznos segítséget itt a napokban. :R
Sajnos még mindig ugyanazzal a géppel szenvedek és megint belefutottam egy durva hibába, ebben is szeretém a segítségeteket kérni.

Még mindig ugyanarról a gépről van szó, amit használtan vettem előretelepített 64 bites szűz Windows 10-el. A a gond a behelyezett pendrive-ok, illetve külső HDD-k felismerésével van.

Amikor először bekapcsolom az előre telepített gépet, tökéletesen, gond nélkül felismer bármilyen USB adattároló eszközt.
De ahogy rádugom a netre, végigmegy az első frissítés és újraindítom, onnantól kezdve csak a korábban már felismert adattárolókat ismeri fel újra. Bármilyen újabb eszköz csatlakoztatása esetén az eszközkezelőben csak a sárga hibajelzés látszik.

Megpróbáltam az eszközkezelőből a meghajtóprogramot frissíteni, de minden alkalommal hozzáférés megtagadva hibaüzenetet kapok.

Ismert ilyen hiba, hogy valamelyik frissítés miatt nem képes többé új USB eszközt felismerni a rendszer? Hogy lehetne megoldani ezt a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#117500) Pyttawrx válasza Andralin (#117499) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez milyen gép is? Nálam volt ilyen hiba: ott letiltottam az automatikus driver frissítést és utána nem volt gond. Valószínűleg az kavar be.
Így tiltsd le: [link] , én mind a 2 módszert beállítottam.
Nyilván tedd olyan helyzetbe, ahol még működik, és mielőtt frissítene azelőtt állítsd ezt be. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.