Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117501) Andralin válasza Pyttawrx (#117500) üzenetére


Andralin
aktív tag

A gép típusa: DELL Optiplex 7010 SFF | I3-3240

Megnéztem 4 db biztonsági frissítést tesz fel első netre engedés során illetve egy Intel videókártya driver frissítést. Más driver frissítés nem történik.
A videókártya driver frissítése esetleg bekavarhat az USB eszközöknek?

Van image-em a kiinduló állapotról, azt pakolgattam vissza már egy jópárszor, és nézem hol vérzik el a pendrive-ok felismerése. De a jelek szerint rögtön az első frissítések után, előtte még semmi gond.

(#117502) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Új win10-en szeretném a dokumentumok könyvtárat áthelyezni C-ről egyik másik meghajtóra. (jobb klikk, tulajdonságok, hely, stb... a letöltések már sikerült) A következő hibaüzenettel nem engedi végrehajtani a parancsot:
Nem sikerült áthelyezni a mappát, mert ugyan ezen a helyen egy nem átirányítható mappa van. Hozzáférés megtagadva.
Hogyan tudnám áthelyezni?
Köszi!

(#117503) Pyttawrx válasza Andralin (#117501) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És a gyártói oldalról fel vannak téve manuálisan a driverek? Azért kérdezem, mert ilyen gépet állítottam be vagy 2-3 db-ot is az almult évben, win10-el, és nem volt, és azóta sincs az ügyfélnek ilen gondja. Mondjuk én mindig leszedem az uj win10 image-t a MCT-vel és úgy teszem fel a legfrissebbet.

(#117504) ddmb


ddmb
aktív tag

Win 10 (1909) x64 Enterprise "N" van a céges laptopomon, és egészen a .752-es verzióig nem volt gondom. Amióta felment a .778-as verzió, onnantól kezdve a külső monitorom bizonyos időközönként elfeketedik 2-3 másodpercre, mintha kikapcsolna, aztán újra visszajön a kép. Félóránként 1x minimum megtörténik ez a dolog, és már kezd idegesíteni. A gépet újraindítottam, de ezután is csinálja. A kijelző egy Dell, ami minidisplayporton kapcsolódik a Thunderbolthoz. Semmit nem babráltam a Windows-ban az utóbbi hetekben, szóval ezért gondolom, hogy a Windows update okozza az anomáliát. Másnak is csinálja? Van rá valami megoldás?

(#117505) Andralin válasza Pyttawrx (#117503) üzenetére


Andralin
aktív tag

Megvan a lúdas! Nem a frissítések.

Elnézést, de egyszerre teszteltem két lépést. A legelső frssítést és az AVG feltelepítését.

Konkrétan az AVG Free telepítése után lesz képtelen felismerni új USB eszközt.
Ha letiltom a védelmet ideiglenesen, az nem segít. De ha teljesen eltávolítom az AVG-t, akkor ismét rendben felismeri az eszközöket.

Erre esetleg tud valaki megoldást?

Gondolom, hogy fel lettek téve rendben a driverek, mert minden rendben működik amúgy. Innen a Hardverapróból rendeltem, használatra kész állapotban telepítve. Én már csak pár apróságot, játékot teszek fel a havernak aki rendelte a gépet.

(#117506) Sub-ZeRo válasza Andralin (#117505) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Törlés az AVG-nek. A 10-be amúgy sem kell védelem, mert igen jól vizsgázik a biztonsági része. De ha nagyon kell az avg, akkor használd de ne dugj rá usb eszközöket. És akkor mindenki jól jár.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#117507) Lauda válasza Andralin (#117505) üzenetére


Lauda
félisten

Igen. Távolítsd el az avg-t, a defender megfelelően védi a gépet.

(#117508) Andralin


Andralin
aktív tag

Ezek szerint az AVG-nek ez egy ismert hibája?
Javítás nincs még rá?

Ha azt mondjátok biztos elég védelem a beépített Defender, akkor hagyom csak azt, mert fontos, hogy lehessen pendrive-okat használni a gépen.

(#117509) Csupingo válasza Andralin (#117508) üzenetére


Csupingo
veterán

Az avg-vel nem szerethetik egymást. Már páran jelezték a topikban is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#117510) movax válasza Lauda (#117507) üzenetére


movax
őstag

Már ha épp nem rohad le valami frissítéstől. :)

(#117511) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

MCT-ről leszedett rendszert, szépen belaktam, hiba nélkülk működött.
A múlt héten szólt a gép, hogy frissítés van és ő csinálja.
Az óta:
- Elindítom a gépet, néha elkezd boot-olni, energiatakarékosba teszi magát a monitor és csak jár a gép.
- Az előbb meg csak neteztem, lefagyott a gép internetezés közben, hallom újraindul és ment a monitor energiatakarékosba.

Merre induljak el a hibával?
Szerintem a Win frissítés kavart be. :U

(#117512) movax válasza Angel2014 (#117439) üzenetére


movax
őstag

Próbáld meg teljesen eltávolítani a Chrome-ot, majd tedd újra, ez a hiba a böngészőben lesz szerintem.

(#117513) Pyttawrx válasza Andralin (#117505) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem is kell az. A win10 beépítettej tökéletes. Szedd le. :)

(#117514) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a digital signature teljesen meg van borulva egy friss installnál.
A rendszer nem bízik semelyik Microsoft által aláírt driverben, nem lehet telepíteni .Net frissítéseket, stb.
Találkozott valaki ilyennel?

(#117515) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv :R

Tud valaki segíteni megbízható áfás számlás retail kulcsra eladót, üzletet?

Hardveraprón nézelődök, de csomónál csak PayPal van, nekem az nem jó, mert cégre kellene, és csak átutalással menne a dolog.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#117516) Andralin válasza Pyttawrx (#117513) üzenetére


Andralin
aktív tag

Közben kíváncsiságból kipróbáltam az Avast vírusírtót is.
Teljesen ugyanaz a hiba van, mint az AVG-vel, semmilyen új USB eszközt nem ismer fel, amíg fent van.

Így akkor leszedtem azt is és marad a gyári Defender.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#117517) King Unique válasza Andralin (#117499) üzenetére


King Unique
titán

Egy másik válaszban részletezve van, hogy milyen okai lehetnek az ilyen problémának. Ahol nyilván nem a Windows-frissítés a gond, sőt az másnál inkább megoldott hasonló problémát, hanem a leírtak alapján esetedben is a 3rd party antivírus szoftver, mint másoknál az Avast: [link], [link], [link]. Illetve úgy látszik már az AVG is átvette ezt a jó szokást, bár annyira nem meglepő, hiszen felvásárolta az előbbi... :DDD

Ha az AVG-nél nem lehet beállítani, hogy ne blokkolja erővel az USB-s meghajtókat, a legújabb programverziónál is ez a helyzet, akkor marad az uninstall és helyette a beépített (Defender), vagy másik külső védelemi szoftver (pl. ESET) használata, amiknél nem áll fenn ilyen probléma.

(#117518) #86564352 válasza trialboj (#117497) üzenetére


#86564352
törölt tag

WIN + SPACE [kép]
vagy az Alt + Shift helyett állíts be mást: [kép]

(#117519) King Unique válasza Graphics (#117515) üzenetére


King Unique
titán

Igen, Microsofttól, hivatalos viszonteladótól, egyéb megbízható boltból/webshopból, már ha NAV biztos licenc kell céges használatra. Vagy ha annyira a hardverapróról akarsz, akkor ott is vannak olyanok, akik kiemelik a céges vásárlást és lehet náluk utalni (pl.). Aztán hogy az utóbbiaknál ténylegesen mennyire oké egyik-másik, az passz.

(#117520) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogyha letörölöm a hálózati kártya driver-ét, majd manuálisan akarom installálni, akkor miért van az hogy még el se indítom a telepítőt, már a Windows újra feltette magától a hálózati kártyát.

Ez ki van kapcsolva, de úgy tűnik nem ez lesz a megoldás.

(#117521) King Unique válasza tothjozsi96 (#117520) üzenetére


King Unique
titán

Mert aktív internetkapcsolat mellett az alapértelmezett a driverek automatikus telepítése, frissítése. Ha manuálisan akarod telepíteni a drivert, akkor vagy offline módban teszed, vagy letiltod az előbbit.

(#117522) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,

Nem tudom, hogy a Windowszal vagy a KMPlayerrel van problémám, de mivel utóbbi topicja majd' 2 éve halott így ide dobnám be.
Filmet/sorozatot szeretnék nézni francia felirattal.
A video file adott ill. a felirat is (.srt) de valami nem ok a karakterkészlettel, mert ha csak simán megnyitom a feliratot a francia nyelv által használt karakterek helyett random karakterek jelennek meg.

Mit kellene átállítanom, hogy értelmes feliratot kapjak? :F

Köszönöm!

(#117523) King Unique válasza _stick_ (#117502) üzenetére


King Unique
titán

Akkor megnézed, hogy azon belül melyik az a nem átirányítható mappa, van-e megfelelő jogosultság az áthelyezéséhez, stb. Egyébként megoldható a felhasználói mappák áthelyezése, ahol ha a letöltések sikerült, akkor normál esetben nyilván a dokumentunok mappánál is működnie kellene.

Vagy másik megoldásként utólag nem erővel áthelyezni kellene a felhasználói mappákat másik meghajtóra, hanem lemezterületet felszabadítani a C-n, vagy az új tartalmak mentési helyét eleve másik meghajtóra tenni. Vagy nagyobb tárolókapacitású rendszermeghajtót használni, a rendszerpartíció (C) méretét növelni, ha helytelenül (túl kicsi) lett megválasztva.

[ Szerkesztve ]

(#117524) #86564352 válasza woolwich (#117522) üzenetére


#86564352
törölt tag

.srt fájlt notepad/jegyzettömb nyisd meg, ott jól látszik? akkor másik lejátszó? portable vlc? én mpv-t használok, gyakran nézek francia feliratos filmeket és nincs gond [kép]

(#117525) Csupingo válasza woolwich (#117522) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy ilyenkor a feliratnak megfelelő karakterkészletet kell telepíteni. Sokszor mellékelik is a felirat mellé. Ha nincs, akkor talán a felirat file-ba belenézve, rá lehet jönni, hogy mit használ.

Lehet, hogy srt-nél nem kell (vagy a file nem tartalmazza a betükészlet nevét), csak formázott feliratnál, pl. ass.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#117526) tothjozsi96 válasza King Unique (#117521) üzenetére


tothjozsi96
addikt

De nem lehet aktív internetkapcsolat, mert laptopon akarom törölni az AC-8260 driver-ét, miután törlöm nincsen már vezetéknélküli kapcsolat, UTP kábel pedig nincs beledugva.

(#117527) King Unique válasza tothjozsi96 (#117526) üzenetére


King Unique
titán

De attól még lehet inbox a driver W10-ben és úgy nem meglepő, ha újratelepíti törlés után. Amúgy meg kikapcsolod a driverek automatikus telepítését, le volt írva.

(#117528) Andralin válasza King Unique (#117517) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszönöm a részletes magyarázatot.
Már le is szedtem mindkét vírusírtót. Marad a Defender és így nincs probléma.

(#117529) Ablakos


Ablakos
őstag

A tárolókészlet csökkent rugalmasság figyelmeztetést mutat.
Nem találok semmi értelmes infót arról, hogy mi okozza ezt.
Valami ötlet?

(#117530) Graphics válasza Ablakos (#117529) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tedd fel a HD Sentinelt.

Lehet az a lemez hibás.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#117531) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok, hardver változás nélkül jöttem át Win 10re, lapon és az egér beállításokban is engedélyezve van, hogy bekapcsolhatja a gépet, még sem teszi, csak az egér LED je kezd el világítani, de a gép nem indul el. Ez a gép win7 esetében, normál kikapcsolás után, egér kattintásra indult. Létezik hogy win10 nem engedi valamiért? Nem találtam sehol erre leírást, köszi szépen

(#117532) Ablakos válasza Graphics (#117530) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen, lehetséges valami gubanc a lemezzel, mert amelyiken figyelmeztetés van a Sentinel meg sem jeleníti. Vagy csak a Refs zavarja össze.

[ Szerkesztve ]

(#117533) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

DDU-val leszedtem a Radeon drivert, hogy ne frissítsem, hanem új legyen fent. (2400G APU lett cserélve RX 570-re).
Azóta leszedte a hálókártya driverét és nem tudom feltelepíteni, pedig előtte ment gond nélkül. Illetve a VGA driver sem megy fel. (1603-as hiba: Visual C...)
Mivel érdemes próbálkozzak?
(Ha lehet, nem raknám újra a rendszert)
Köszönöm!

(#117534) movax válasza woolwich (#117522) üzenetére


movax
őstag

Szét kell nézni a szoftver beállításaiban, a feliratok opciói között, a Charset vagy Character set vagy a Subtitles encoding részben és ott beállítani, Latin, Latin 1, ilyesmit kell nézni. Magyar szöveg esetén Central European. Esetleg használj más szoftvert, pl. PotPlayert.

[ Szerkesztve ]

(#117535) Máté94 válasza woolwich (#117522) üzenetére


Máté94
addikt

Kukázni, és a topik leírása alapján beállítani mindent.

(#117536) Winnie The P válasza Petyás (#117533) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!
Ha megy az angol akkor [itt] a leírás.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#117537) atala


atala
addikt

Sziasztok!
Dolgoztam a win10-es számítógépemen. Ott hagytam 10 perce, majd amikor vissza jöttem, újra volt indulva, és nem tudott újra bootolni.
Elvileg az SSD nem sérült meg. Meg néztem egy másik gépben rajta vannak az adatok, a windows mappa...stb.
A bios látja az ssd-t. Bootoláskor azt írja ki, hogy nincs oprendszer.
Próbáltam a javítást, de azt írja ki, hogy hiát észlelt, és nem tudja kijavítani. Már próbálkoztam a telepítési adathordozó készítésével, azzal sem sikerült kijavítani.
Tudnátok valami ötletet adni, hogyan tudnám helyrehozni? Fontos lenne, mert sok munka lenne mindent újra telepíteni, sok dolgot nem is tudok.

(#117538) Petyás válasza Winnie The P (#117536) üzenetére


Petyás
tag

Ez biztos megoldja?
Mert odáig már eljutottam, hogy leszedtem az összes Visual-t de nem ment fel a driver. Ha kell magának, miért nem tartalmazza, vagy miért nem amiatt reklamál?
De természetesen folytatom a próbálkozást.
Esetleg más ötlet? (mert ott sok minden fel van sorolva, szóval az nekem olyan próbálkozásnak tűnik az AMD részéről is...)

(#117539) King Unique válasza Ablakos (#117529) üzenetére


King Unique
titán

A HDD állapota stimmel (HDS), SATA-n a fizikai csatlakozás rendben van? A fájlrendszer meg amúgy mindegy, lehet rajta Ext4, HFS+J, ReFS stb., attól még nyilván fel kell ismerni a Windowsnak és a HDS-nek is.

(#117540) movax válasza atala (#117537) üzenetére


movax
őstag

Elsősorban egy live linuxos pendrive-ról bebootolni és kimenteni minden szükséges adatot, megnézni az ssd-t, hogy rendben van-e, majd, ha szükséges, újratenni a windows-t. Esetleg a gépben ellenőrizni a kábeleket, áramellátást.

(#117541) atala válasza movax (#117540) üzenetére


atala
addikt

Az adatokat ki tudom menteni egy külső rack-be rakva. Az lenne a jó, ha nem kellene újra telepítenem. Kábelek, és áramellátás rendben. Sőt, egy másik számítógépbe is átraktam, de ott sem sikerült bebootolni. Meg sem próbálja.

[ Szerkesztve ]

(#117542) King Unique válasza atala (#117537) üzenetére


King Unique
titán

Azt írod újraindult. Vagyis netán valamilyen összesítő- / funkciófrissítés telepítése történt és azért indult újra, utána jelentkezett a probléma? Ha igen, akkor az szükség esetén eltávolítható a Windows 10 telepítőjéről bootolva is, nem kizárólag csak a már telepített Windowsba belépve a szokásos módon.
Aztán ez az "Elvileg az SSD nem sérült meg" nem derült ki, hogy gyakorlatilag mit jelent, milyen az állapota, azaz a legújabb (5.61) HDS / SSD gyártónak saját diagnosztikai szoftvere mit mutat. Valamint hogy a gépben SATA-n a fizikai csatlakozás, kábelek rendben vannak-e, szükség esetén másik portban, másik kábellel ki volt-e próbálva.
A BIOS-ban a boot beállítások jók, a megfelelő bejegyzés van beállítva elsődlegesként, azaz maga a fizikai lemez (SSD), vagy UEFI-s telepítésnél a Windows Boot Manager opció?
Ha telepítési adathordozóról bootolva az automatikus javítás nem sikerült, akkor ott a force módszer (+), illetve UEFI-s telepítésnél egy másik is.
Szükség esetén az adatmentés pedig megoldható másik gépen lévő Windows, vagy ugyanazon gépen egy pendrive-ról bootolt Linux Live / WinPE rendszer alól.

[ Szerkesztve ]

(#117543) movax válasza atala (#117541) üzenetére


movax
őstag

Akkor ott valami történt a boot-tájékon. Adatmentés után meg kellene próbálni a a teljes törlését, visszaállítani szűz üresre, esetleg megnézni valami lemezellenőrző programmal, majd ha okés újrahúzni a windowst.

(#117544) Ablakos válasza King Unique (#117539) üzenetére


Ablakos
őstag

Húh, a tápvezeték le volt csúszva a hdd-ről. Eszembe nem jutott volna. Most azonnal ok státusza lett a kötetnek a javítás után. :R

[ Szerkesztve ]

(#117545) atala válasza King Unique (#117542) üzenetére


atala
addikt

Nem láttam, hogy telepített volna. A Hard Disk sentinel szerint 100/100%-os, és semmilyen hibát nem ír ki.
Köszi! Ezt a két módszert ki fogom próbálni.

(#117546) atala válasza movax (#117543) üzenetére


atala
addikt

Most elsősorban az lenne a lényeg, hogy ne kelljen újra telepítenem.

(#117547) pinnacle válasza King Unique (#117496) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Valakinek sikerült úgy beállítani a tálcát, ahogy a Win7-en volt? Próbáltam Classic Start, Open Shell átlátszóságot, témaszínt háttérkép alapján, illetve azt is, hogy a tálcán jelenítse meg, de sehogy sem sikerült.

(#117548) woolwich válasza woolwich (#117522) üzenetére


woolwich
tag

Köszönöm a tippeket, a lejátszóval volt a gebasz.

(#117549) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok,

Egy olyan dologgal kapcsolatban irnek, hogy win10es gepem random feleled sleep vagy hibernalasbol. Mar mimdent kikapcsoltam amit talalzam... mint alvo modbol feleledest....es a biost is atneztem. Van meg valamilyen mod vagy ez mito van?

(#117550) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok,

A fotón látható jelzések, hogyan tüntethetők el a fotókról/dokumentumokról?

Köszi a választ.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.