Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116901) dethroner


dethroner
veterán

Hali!
[link] Erre tudnátok megoldást?
A frissítés neve valami Funkciófrissítés a Windows 10 1809 verziójára
Hetek óta szenved vele, minden alkalommal kb 1 órán keresztül próbálja telepíteni, majd lefagy.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#116902) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
Belehet azt valahogy állítani windows 10-nél, hogy ha bizonyos idő után lekapcsolja a képernyőt és én felébresztem a gépet, akkor ne indítsa el állandóan a hdd-t is? Vagy annak eleve nem kéne ilyenkor automatikusan elindulnia, csak nálam bugol valami? Elég idegesítő, hogy ha felébresztem a gépet, akkor ha kell ha nem felpörög a hdd is, holott az utána úgyis lekapcsol megint a megadott idő után, ha nincs használva.

[ Szerkesztve ]

(#116903) Cs1csó válasza Kovbob (#116902) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kellene ennek történnie, nekem akkor csinálta ezt a rendszer amikor Kaspersky Free volt telepítve. De bármi csinálhatja meg kellene nézni mi csinálja.

(#116904) Kovbob válasza Cs1csó (#116903) üzenetére


Kovbob
senior tag

Nálam csak win defender van :D Azt hol tudom megnézni, hogy mi csinálhatja? qBittorent az mondjuk fut a háttérben, de nem használja mindig a hdd-t és le is kapcsol szépen ha nincs rá szükség, de felébresztésnél mindig bekapcsol

[ Szerkesztve ]

(#116905) Cs1csó válasza Kovbob (#116904) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az erőforrás figyelőben: nyisd meg a feladatkezelőt (tálcán jobb egér klikk felugró menüben válaszd ki a feladatkezelőt) TELJESÍTMÉNY fül - alul - ERŐFORRÁS-FIGYELŐ
(ha a start menübe elkezded gépelni, hogy ERŐFORRÁS akkor egyből kiadja) és ott LEMEZAKTIVITÁS ott láthatod.

A probléma - majd letesztelem - hogy ha ez a felület meg van nyitva akkor egyáltalán el tud e aludni a háttértár, de lehet lesz aki okosabb és tud jobbat ajánlani.
Akár külső program stb.

(#116906) King Unique válasza dethroner (#116901) üzenetére


King Unique
titán

Ha 1-et visszaolvasol, akkor láthatod, hogy kaptál választ a kérdésedre. Ahol nem derült ki, hogy az az öreg laptop hardverügyileg rendben van-e, azaz van-e elég RAM, HDD/SSD oké-e, támogatott-e a CPU az újabb Windows 10-verzióknál. Aztán ha sikertelen a funkciófrissítés telepítése, akkor mi a hibaüzenet, az ezen leírásban javasolt módszerek ki lett-e próbálva, van-e a telepítéséhez elég szabad terület a C-n, stb. Ha MCT-vel stb. sem megy az upgrade, akkor másik lehetőség értelemszerűen a clean install, illetve ott is 1903/1909-es, vagy lassan már 2004-es verziót telepítve, mert a 1809 Home, Pro támogatása pár hónap múlva megszűnik.

[ Szerkesztve ]

(#116907) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok.
Van egy win 10 es pc melóhelyen, itthol egy win 10 es, amiről a benti gépen lévő szoftveren dolgozik az illető. Ez a benti gé néha elmegy offlineba, nem tudjuk miért. Elvileg nem piszkálják.
-Van win 10 en valami beállítás, valami, ami ezt megakadályozza?
-Ha igen, ezt hol találom pontosan? Itthonról beállítanám.
-Ha valamiért mégis kikapcsolják, hogy tudom lanról felébreszteni?

[ Szerkesztve ]

-

(#116908) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez milyen fájl?A vírusíró berakta találati listára C:\Windows\installer\6013d7.msi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#116909) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Ma kaptam egy HP 15 8BM95EA gépet.
Első bekapcsoláskor kötelezően kér egy microsoft acc-ot, enélkül nem enged tovább!
Nekem nincs ms címem, és nem is akarok megadni!
Hogyan tudok tovább lépni?

(^)(>.<)(^)

(#116910) King Unique válasza vacs (#116909) üzenetére


King Unique
titán

Egy másik válaszban le van írva, hogyan lehet Windows 10-et offline fiókkal telepíteni, használni. Vagyis ha Windows 10 Home kiadással előtelepített az a laptop, akkor az egyik legegyszerűbb deaktiválni az internetkapcsolatot és utána menni fog a helyi (offline) fiók létrehozása is.

(#116911) Pyttawrx válasza vacs (#116909) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vedd le netről. És úgy indítsd el.

(#116912) Kovbob válasza Cs1csó (#116905) üzenetére


Kovbob
senior tag

Köszi. Megnéztem vele a gépet, de sajnos nem lettem vele okosabb. Semmit nem írt ki a winyán lévő meghajtóra vonatkozóan,hogy használva lett volna, de mégis felpörgött a hdd.

(#116913) vacs


vacs
veterán

King Unique és Pyttawrx:

Kikapcsoltam a routert, hogy ne kapjon netet és így már tovább engedett, mekkora egy ... ez! :(((
Köszi a segítséget! :K

(^)(>.<)(^)

(#116914) VeryByte válasza vacs (#116913) üzenetére


VeryByte
őstag

Azért van előnye a Microsoft fióknak... Nem ... a Windows 10, csak egyfajta terelést végez. Értem én az ellenállást, csak nem biztos hogy mindig van értelme. Lehet, hogy az előnyöket is meg kéne nézni...

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#116915) junior11 válasza VeryByte (#116914) üzenetére


junior11
veterán

Én már a Windows 8 óta azzal használom.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#116916) KaiotEch válasza vacs (#116913) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem lett volna egyszerűbb csak nála kihúzni a LAN kábelt? :D

[ Szerkesztve ]

(#116917) VeryByte válasza KaiotEch (#116916) üzenetére


VeryByte
őstag

Gondolom Wifi volt és ott nincs kábel...

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#116918) vacs


vacs
veterán

pontosan! :K

(^)(>.<)(^)

(#116919) Pyttawrx válasza VeryByte (#116914) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Soha nem teszek ms fiókot. Még előnye nem sok volt. Napokba is hívtak, lett offline fiókjuk azóta nyugi van. :) ha tehetem soha nem is fogom használni.

(#116920) Pyttawrx válasza vacs (#116913) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szupi. Örülök, h sikerült

(#116921) Doky586 válasza vacs (#116918) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Te kódolatlan nyílt wifit használsz..? :Y
(Vagy a win már röptében töri a wpa2 jelszavakat?)

(#116922) vacs válasza Doky586 (#116921) üzenetére


vacs
veterán

A kezdő lépéseknél megadtam a wifi jelszót! :K :U

(^)(>.<)(^)

(#116923) KaiotEch válasza vacs (#116922) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ott rontottad el :D

(#116924) dethroner válasza King Unique (#116906) üzenetére


dethroner
veterán

Bocs, nem láttam, pont egyszerre írtuk őket azt hiszem :)
Valami régi HP laptopról van szó, bnőm munkahelyről kapta hogy azon dolgozzon most ebben a helyzetben. Azt hiszem kétmagos pentium van benne meg 4GB ram, de holnap megnézem pontosan. Nincs hibaüzenet. Letölti a fájlt, lemegy pár százalék a telepítési folyamatban, majd újraindul, folytatja egy ideig, eljut kb 30%-ig, majd elmegy minden a kijelzőről. Nem kapcsol ki, csak a kijelző sötétül el és nem is jön helyre. Persze letöltéssel együtt ez legalább 1 órát igénybe vesz :F Pro verzió van rajta ezt biztosan tudom. Pár hete már egyszer beállítottam valamit hogy ne frissítsen, ami tegnapig működött is, de valamiért újra keresni kezdte. Nem baj ha nem naprakész, csak ne lassítsa a munkát azzal hogy minden induláskor megy a szenvedés.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#116925) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Adott egy Asus ROG Strix asztali pc. Win 10 Home fut rajta, jogtiszta. Beállítottam az energiasémát kiegyensúlyozottra, 30perc után alvó módba lépéssel. (Este néha elalszom sorozatokat nézve... :D és ne rottyadjon egész éjjel a gép). Viszont valamiért ez a mocsok magához tér hajnalban....5-6-10 percekre aztán kikapcsol. Az ütemezett feladatokra való ébresztés is ki van kapcsolva.

Most vettem észre, hogy valamiért átvált teljesítménycentrikus sémára...de hogy miért azt nem tudom...mert sem játszani nem játszok rajta, sem egyéb más kemény terhelést nem kap a gép. Éjfél után kezdi a bulit. Az eseménynaplóban láttam. Átmenetileg megoldottam azzal (remélem) hogy a teljesítménycentrikus sémában is beállítottam ugyanazokat amik a kiegyensúlyozottnál vannak.

Van esetleg ötlet, hogy miért bolondul meg éjfélkor? :D És mit tehetnék érte hogy ne tegye?

Köszönettel,
Dani

[ Szerkesztve ]

(#116926) Angel2014 válasza Sdi (#116895) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia ezt hol olvastad?

nekem B verziós van sajnos , ami tudja a A és a C verziós..

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#116927) udna999


udna999
tag

Üdv,

van arra lehetőség win10 alatt (vagy valamilyen segédprogrammal), hogy adott idejű tétlenség után a pc ne hibernálja vagy alvó állapotba tegye magát, hanem teljesen álljon le?

Köszi

(#116928) svgyula válasza 7Sony7 (#116907) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Azon a benti gépen ki kell minden energiamegtakarítási funkciót kapcsolni. Vagyis valamilyen szinten serverként kellene működni. A vezérlőpult energiagazdálkodás-módosítás majd minden a maximumra az időzítéseket a "soha" állapotra állítani. A BIOS-ban tudsz olyan beállítás amivel a hálókártya is felébreszti a gépet. Ezt valami olyan címszó alatt találod "wake up" itt kiválasztod a LAN-t és elméletileg működik. Ezt távolról nem lehet beállítani csak a gép előtt akkor meg a feljebb leírtakat is be lehet állítani és a gépet "örökmozgó" :D üzemmódba állítani. Ja fontos a távoli felébresztés csak akkor lehet ha a rendszer nem jelszóval védett mert ott megáll és várakozik a "beírásra" viszont addig nincs rajta matatás :N

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#116929) mefistofeles

Üdv Urak! A discord telepítésével vagy futtatásávál nincs gondja senkinek? (már aki használja) Nem tudom telepíteni, friss exe fájlból. Hibaüzivel kilép. lehet, hogy discord problem bár az oldaluk szerint nincs gond...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116930) junior11 válasza mefistofeles (#116929) üzenetére


junior11
veterán

Nemrég telepítettem, de végül töröltem, mert nekem elég a böngészőből, amúgy gond nélkül futott.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#116932) mefistofeles

Köszönöm a gyors infót. :R Új gyerekes problémám van. Most tértem vissza linuxról (legal win10 pro) és sok mindent elfelejtettem vagy megváltozott... A rejtett mappákat, hogy nyithatom meg? A neten két megoldást is találtam de egyik sem működik...
1. tálca keresőjébe mappák és ott kiválasztani a rejtett mappák és fájlok opciót. ...na most nekem ott nincs ilyen....
2. "A Speciális beállítások csoportban jelölje be a Rejtett fájlok, mappák és meghajtók megjelenítése választógombot" ...nos ez azt sem tudom hol van... :B

Igazából egy egyszerűbb megoldás is lenne. A hibanapló szerint valahol van egy visszamaradt discord fájlom és ez miatt nem megy a telepítés.. Hogy lehet az alkalmazást minden cullangal együtt törölni, hogy nyoma se maradjon a rendszerben?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116933) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! A Windows/System32/etc/hosts-ba szeretnék beírni. Mikor mentenék azt írja, hogy csak rendszergazda engedéllyel tehetem ezt meg. A gép az enyém. Akkor hogyan tudom saját magamnak az engedélyt mégis csak elővarázsolni? (nem vagyok PC guru, ezért kezdő szintű okosítást kérnék! Köszönöm.)

(#116934) dethroner válasza King Unique (#116906) üzenetére


dethroner
veterán

Beüzemeltem a masinát. HP G62 a típus, P6100-as Intel proci és 4GB ram van benne, a vinyón 154GB szabad hely van, a névjegy szerint 1607-es pro verzió fut.
Ahogy már írtam nincs hibaüzenet, egyszerűen csak elfeketedik a kijelző és semmire nem reagál csak a power gomb segít. Újraindulás után a win update menüben csak annyi van hogy funkciófrissítés sikertelen volt.
Csak minimális piszkálást próbálnék meg, mert bnőm melós masinája, rajta pár spéci programmal, amit semmiképp nem letörölni. Ezért lenne az is elég ha végleg ki tudnám kapcsolni a frissítéseket, remélhetőleg pár hét múlva már nem ezen kell itthon dolgoznia. Csak addig bírja ki csendben :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#116935) mezis válasza mefistofeles (#116932) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
Ebből a GodMode mappából gyorsabban megtalálod a filekezelő beállításait. (Mint a Gépház - ....- "dizájjjjjn" vonalon.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#116936) zolee001 válasza Hunattila (#116933) üzenetére


zolee001
őstag

Emelt jogosultsággal nyitod meg (run as admin)

(#116937) Dévacsen válasza mefistofeles (#116932) üzenetére


Dévacsen
senior tag

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#116938) mefistofeles válasza Dévacsen (#116937) üzenetére

Köszönöm srácok ez sikerült. Most egy olyan problémám van, hogy valami :F használja a discord egy fájlját és ezért nem tudom teljesen törölni, és gondolom ez akaszt be az újra telepítésnél is. Az a gáz, hogy fingom sincs mi használja. Újraindítás után, azonnal feljön egy discordos error ablak. Hogy tudom ezt a szart gyalulni teljesen, mindennel együtt?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116939) Geth válasza mezis (#116935) üzenetére


Geth
addikt

A gyorsabbat cáfolnám. Beírtam a keresőbe annyit, hogy "show hidden", máris bedobta a találatot :)
Használattól függően rövidebb keresési feltétel is elég lehet, nálam az "sh" is elég volt.

(#116928) svgyula:
Ja fontos a távoli felébresztés csak akkor lehet ha a rendszer nem jelszóval védett
Természetesen ez nem igaz.

(#116940) Zoz válasza dethroner (#116934) üzenetére


Zoz
őstag

Milyen a VGA kártya benne? A prohardveres teszten szereplő példánynál Mobility Radeon HD 5430 volt.
Na én ilyen régebbi Radeonokkal több gépen is szenvedtem friss változatú Win10-re frissítésnél.
A bevált recept:
-csinálj MCT-vel egy friss telepítő pendrive-ot.
-töltsd le a VGA-hoz a legfrissebb drivert
-gépen szüntesd meg a net kapcsolatot
-töröld le a VGA drivert teljesen, eszközkezelőben csak szabványos VGA-nak lássa
-pendriveról indítani a frissítést SETUP.EXE-vel
-közben még mindig ne legyen neten a gép
-ha felment a frissítés, telepítsd az előre letöltött VGA drivert
-mehet netre a gép, letölteni a többi frissítést

(#116941) adika4444 válasza udna999 (#116927) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Feladatütemezővel lehet megoldani, hogy megadott tétlenségi idő után kapcsolja ki a gépet.

üdv, adika4444

(#116942) adika4444 válasza mefistofeles (#116938) üzenetére


adika4444
addikt

Nyisd meg a futtatásból a resmon.exe-t, lépj a CPU lapra, a leíró keresésébe írd be a fájl nevét, enter, utána fogod látni mi használja.

üdv, adika4444

(#116943) mefistofeles válasza adika4444 (#116942) üzenetére

Köszi.. de ez nekem nem mond semmit.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116944) adika4444 válasza mefistofeles (#116943) üzenetére


adika4444
addikt

A feladatkezelőben lődd le a discord.exe-t.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#116945) 7Sony7 válasza svgyula (#116928) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszönöm!

-

(#116946) Doky586 válasza Geth (#116939) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ha a rendszer nem jelszóval védett"

Gondolom valami bios jelszóra gondolt..

(#116947) mefistofeles válasza adika4444 (#116944) üzenetére

Köszönöm a segítséget! :C :R Így már sikerült a szemetet törölnöm és újra telepítenem. Most már minden rendben!

ÁÁÁÁ ezt nem hiszem el! Telepítettem, megnyitottam minden oké. Újra indítottam a gépet megnéztem oké. Bezártam (csak annyit módosítottam, hogy ne induljon automatikusan a windowsal) Erre már megint nem tudom megnyitni..... :W :W :W Azt írja, hogy a hely amire a parancsikon mutat megváltozott.... A fax kivan ezzel a cuccal.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116948) mefistofeles

egyenlőre feladom. Újra oda jutottam ahonnan elindultam. Kéne a discord mert van egy csatornám de, hogy mi ez a szar...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116949) Geth válasza Doky586 (#116946) üzenetére


Geth
addikt

Felkelteni attól még fel lehet ;]

(#116950) svgyula válasza Geth (#116939) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A feltett kérdésből és a feltételes körülményekből adódóan az ott nem egy IT csapat! Sőt szinte biztosan nincs házi rendszergazdájuk sem. Az a gép amin dolgoznak nagy valószínűséggel egy "kinevezett" központi gép amit látnak a felhasználók otthonról. Ezért maradtak benne ilyen energiagazdálkodási "bakik". Vagyis ha leáll a rendszer egy áramszünet miatt akkor be kell menni és bepötyögni a belépéshez szükséges adatokat. Természetesen egy szervert a megfelelő jogosultsággal távolról is lehet vezérelni. Viszont szerintem ezt a gépet eddig soha nem használták még hasonló módon sem.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.