Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116301) tibi14 válasza Top cat (#116297) üzenetére


tibi14
tag

Köszi! Mindenhol kerestem, de nem találtam.

(#116302) zolee001 válasza akos86 (#116285) üzenetére


zolee001
őstag

PL egyik megoldás
https://www.maketecheasier.com/standard-users-run-program-admin-rights/

A szebb a group policy delegálás

(#116303) szazbolha válasza Doky586 (#116290) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem, vezetékes USB.

(#116304) szazbolha válasza svgyula (#116300) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, ezt megpróbálom. Dierectx-et nem telepítettem, mert nem volt rá szükség.
A GPU a 4590-be integrált igp, ha jól mondom. Keressem az intel oldalán a megfelelő drivert hozá.
.
Minden más tekintetben villámgyors a gép.

(#116305) sphe válasza King Unique (#116288) üzenetére


sphe
senior tag

Pontosan ez háborított fel, hogy 1: rànyomtam, hogy frissítések szüneteltetése 7 napig (kiírta, hogy rendben 7 napig békén hagy), majd 2: nyomtam egy restartot. Újraindulás után pedig szokásos módon frissített. Köszönöm szépen a segítséget, utána járok a tippeknek és reagálok.

(#116306) Doky586 válasza sphe (#116305) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a már elkezdett frissítések befejezését (bökés előtt már feltett) nem gátolja a 7nap késleltető...

(#116307) sphe


sphe
senior tag

A probléma kvázi megoldódott, a feleségem most jött haza, az ő ugyanilyen telefonját felismeri a pc.

(#116308) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok ! Már jó ideje így indul a Windows 10 pro link . Már jópár frissítés volt de ez megmaradt . Amíg nem kattintok az ok-ra addig nem tölti be az alkalmazásokat . Mit tudok ezzel kezdeni hogy ne dobja fel minden bekapcsolásnál/újraindításnál ezt az ablakot? Ujratelepíteni nem szeretnék a win 10-et . Kösz előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#116309) svgyula válasza szazbolha (#116304) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ugye azon a gépen nem a CPU-ból jön ki a monitor csatlakozó? Ha igen akkor az van amit írsz! Ha nem akkor az úgy működik, hogy a CPU végez számítást DE az alaplapi VGA jeleníti meg! Ha ehhez nincs megfelelő driver akkor teljesen mindegy, hogy mit csinál a CPU akkor is sz@r lesz a megjelenítés.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#116310) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Sikerült bootolható win 10 telepítő közben kétszer is elérhetetlenné tenni a pendrive-ot. Ennek köszönhetően a pendrive-ot nem akarja felismerni a gép. Pontosabban a lemezkezelőben látom, formázni is tudom és még további kettőt is látok belőle. Amit viszont sem törölni, sem formázni nem tudok. A további kettő közül egyikkel sem tudok mit csinálni, mert bármit akarok csinálni, az alábbi hibaüzenet jön. Viszont az amire rá tudok klikkelni azt tudom formázni, meg betűjelet is tudok választani hozzá. Viszont amint "leokéznám" az ablakot jön egy olyan hibaüzenet, hogy "A kötet létrehozása sikerült, de a formázás nem történt meg. Próbálja újra formázni a kötetet a formázási feladattal."
Öteletek a pendrive felélesztésére a gépemen?
Előre is köszönöm! :R

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#116311) movax válasza dajkapeter (#116310) üzenetére


movax
őstag

Újraindítani a gépet, újra létrehozni a telepítő pendrive-ot.

De miért nézegeted lemezkezelőben? Dugd be, reboot, boot media select, majd onnan tovább.

[ Szerkesztve ]

(#116312) dajkapeter válasza movax (#116311) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Azért, mert a pendrive-ot nem ismeri fel a gép azóta. Nem készült el a boot pendrive. Viszont lett egy pendrive-om, amit nem ismer a gép. Ill., még két további "meghajtó", amivel nem tudok mit csinálni. Géprestart már volt egy párszor azóta.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#116313) A`rpi válasza akos86 (#116285) üzenetére


A`rpi
addikt

"
Sziasztok!
Adott egy iroda melyben a felhasználók helyi fiókkal rendelkeznek hogy ne telepíthessenek semmi nem odaillő programot, viszont egy programnak rendszergazdai jogosultság szükséges minden indítás után, hogyan tudnám ezt beállítani ha egyáltalán lehetséges?
"


(#116314) movax válasza dajkapeter (#116312) üzenetére


movax
őstag

Próbálkozz másik pendrive-val. Előfordul, hogy egy látszólag egészséges pendrive egyszer csak nem akar működni rendesen. Nem tudom, mi van a gépedben, de egy rendesen leszedett telepítővel egy normálisan végigvitt pendrive-telepítő előkészítésével nem kellene gond legyen az installnál. Le volt takarítva, formázva rendesen az a pendrive?

[ Szerkesztve ]

(#116315) DeFranco válasza King Unique (#116277) üzenetére


DeFranco
nagyúr

természetes, nem a kérdésed ellen szólt a felháborodásom :)

szerintem is az useremnél mászott el valami, de a B usernél sincs teljesen rendben ott is "ugrál" a képernyő tetejéről az aljára egyszer indításkor (de aztán meg működik rendesen).

nem mellesleg az elején még jó volt, és nem csináltam semmit azon kívül, hogy feltettem és kipróbáltam a sandboxot.

az, hogy mennyire elfogadható egy ilyen problémát új user beiktatásával megoldani abban nem értek egyet, akkor inkább választanám az újratelepítést (mert annak a rákfenéje a 3rd party cuccok felrakása és konfigurálása amit így sem úsznék meg).

(#116316) King Unique válasza dajkapeter (#116310) üzenetére


King Unique
titán

A "nem akarja felismerni a gép" kijelentés akkor helytálló, ha semmilyen szinten, azaz sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem detektálja a Windows a pendrive-ot. Ellenkező esetben viszont nyilván helytelen.
Az ötlet az az, hogy újracsatlakoztatni a pendrive-ot, szükség esetén előtte eltávolítani a gépházban / eszközkezelőben, majd utána újracsatlakoztatni, kipróbálni másik USB-portban is, újraindítani a Windowst, stb. Az újraparticionálást, újraformázást pedig parancssorban (így) is kipróbálni, ha grafikus felületen nem megy a lemezkezelőben. De normál esetben nyilván a lemezkezelővel is meg kellene tudni oldani, vagyis ha esetedben nem megy, akkor ott eleve nem stimmel valami, akár még a pendrive hibája is felmerülhet.

(#116317) Llew


Llew
senior tag

Sziasztok!

Pár napja azt vettem észre a feladatkezelőben, hogy a Rendszermegszakítások folyamat 20-30% CPU-t használ. Utánaolvasva elkezdtem frissíteni a drivereket, mígnem az alábbit találtam:

Frissíteni akartam, de nincs mire:

Ha letiltom őket, nem változik semmi, viszont újraengedélyezés után 1-2%ra esik a Rendszermegszakítások.
Ha eltávolítottam őket, majd újraindítottam a rendszert, akkor marad minden a régiben (hibajelzés, CPU használat)

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#116318) vlevi válasza Llew (#116317) üzenetére


vlevi
nagyúr

IDE csatorna? Használsz IDE vezérlős eszközt, pl, százéves cd írót? Ha nem, tiltsd le a BIOS-ban.

(#116319) krealon válasza Llew (#116317) üzenetére


krealon
veterán

"Rendszermegszakítások folyamat 20-30% CPU-t használ.
Eszkozkezelo
IDE ATA/ATAPI vezerlok
ATA Channel 0"

A chipset driver hianyzik a geprol.

(#116320) hobizoli válasza Llew (#116317) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez milyen gep, amiben meg van IDE ATA csati?

több drón kell ;P

(#116321) jokeph válasza hobizoli (#116320) üzenetére


jokeph
nagyúr

s775-ös P35-ös Giga lap, ha jól láttam. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#116322) Llew válasza krealon (#116319) üzenetére


Llew
senior tag

Én is erre jutottam, de elég régi cucc, nincs hozzá win 10 alatti chipset driver.

Többiek:
adatlapon ott van, de ahogy jokeph írja, régi gép, nincs használva IDE csatorna

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#116323) Polarstar válasza tibi14 (#116296) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Figyeljük ám miket lesegetsz a neten! :DDD ;]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#116324) Beerdrinker


Beerdrinker
tag

Windows 10 postát használnék három különböző gmail fiókkal. Az a gondom, hogy bármelyikről küldök levelet ugyanazzal a névvel küldi el. :W Ezt hol lehet megváltoztatni?

"Where is Jessica Hyde?"

(#116325) Submarine válasza Beerdrinker (#116324) üzenetére


Submarine
senior tag

Ha Feladó/Emailcím-re gondolsz, nekem mindig arról küldi, amire kattintok (nálam 6db fiók van beállítva - egymás között is kipróbáltam). Először kattintok az emilre, utána az új levélre.
De a bal oldali sáv, legalsó sorának job csücskében van egy fogaskerék.
Ott lehet az aláírást külön emilenként beállítani. Azt nem próbáltam ki.
De ott van olyan rubrika, hogy "alkalmazás az összes fiókra" - szvsz ez lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#116326) Beerdrinker válasza Submarine (#116325) üzenetére


Beerdrinker
tag

Szóval. Van három email fiók beállítva. Mondjuk Endre, Béla, Tamás. Akármelyikből küldök levelet, a címzett azt látja, hogy Endrétől kapta. Magát az email címet rendesen megjeleníti, csak a feladó neve ugyanaz.

"Where is Jessica Hyde?"

(#116327) Submarine válasza Beerdrinker (#116326) üzenetére


Submarine
senior tag

Igazad van, mondjuk én látom a teljes helyes címet is, csak a rövidített neve ami nálam is mindig ugyanaz.
Na ezt passzolom. Valami névjegy hülyeség lehet. Most nekem is adtál vmit ami idegesíthet.
;]

(#116328) Beerdrinker válasza Submarine (#116327) üzenetére


Beerdrinker
tag

Na remek... :D

"Where is Jessica Hyde?"

(#116329) Imi1981 válasza Imi1981 (#116308) üzenetére


Imi1981
veterán

Ebben nem tud segíteni senki?

(#116330) King Unique válasza Imi1981 (#116329) üzenetére


King Unique
titán

Van rá registry módszer, amit az alábbi videó is szemléltet. + Nem ártana egy víruskeresést is futtatni.

(#116331) Imi1981 válasza King Unique (#116330) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz megpróbálom ! :R

(#116332) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!

Gépcsere előtt állok, és nem teljesen tiszta, hogy a jelenlegi windows 10 Pro-t tudom e-költöztetni. Bocs, ha ez nagyon alap kérdés, engem elkerült az utóbbi pár évben.

A jelenlegi windows 10 Pro-t még win7-ből upgrade-eltem 100 éve, viszont már accounthoz van kötve, az activation menüpont alatt azt látom, hogy:
Windows 10 Pro
Windows is activated with a digital license linked to a Microsoft account.

Gondolom akkor az új gépen majd az accountom alól vhogy tudom aktiválni a windowst?
Köszi

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#116333) King Unique válasza forguet (#116332) üzenetére


King Unique
titán

Korábban már volt erről itt szó egy másik esetnél, valamint egy másik válaszban is le van írva erre vonatkozóan a lényeg. Vagyis igen, működhet akár hardvermódosítás után is az újraaktiválás.

(#116334) Imi1981 válasza King Unique (#116330) üzenetére


Imi1981
veterán

Sikerült! Nem dobálja már az ablakot ! Videó alapján csináltam . Köszönöm a segítséget! 🙂 :R

(#116335) vlevi válasza forguet (#116332) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ugyanebben a helyzetben voltam én is pár hete/hónapja.
Nem csináltam semmi különlegeset, nem telepítettem újra a Windowst, csak a gépházban, ahol a termékkulcsot meg lehet adni, begépeltem a Win7 termékkulcsát. Ezt elfogadta, és digitális licensszel aktiváltnak mutatja magát a rendzser.
Ez pontosan az a folyamat, amit King Unique írt le az újraaktiválás -nál

(#116336) forguet válasza King Unique (#116333) üzenetére


forguet
senior tag

Köszi a válaszokat!

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#116337) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémám adódott: van egy Dell 6330-as laptopom, rajta Win 7 rendszerrel. Telepítettem rá a Win 10-et. Ezt követően jelezte, hogy frissítés áll rendelkezésre, letöltöttem, majd újraindítást kért, újraindítás után ez fogadott:
Valami ötlet?

(#116338) King Unique válasza T 1000 (#116337) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor első körben a BIOS-ban kellene szétnézni, hogy a boot opciók megfelelőek-e, a Windows 10-et tartalmazó célmeghajtó van-e beállítva elsődleges boot eszközként, lásd az alábbi videót. Ha az nem használ, akkor az adott hibaüzenetre van a Microsoft weboldalán megoldási javaslat, valamint pl. ebben a leírásban szintén.
Továbbá azt írod, hogy állítólag frissítés után történt ez, vagyis ha szükséges, akkor van lehetőség eltávolítani azt. Illetve ha jelenleg nem bootol be a rendszer, akkor megoldható a Windows-telepítőről bootolva is a helyreállítási környezetben (WinRE).

[ Szerkesztve ]

(#116339) T 1000 válasza King Unique (#116338) üzenetére


T 1000
aktív tag

Köszi, idő közben én is megtaláltam és sikerült. Csak tudnám mi b@szódott el.....eddig soha nem jártam így egy

(#116340) hobizoli válasza T 1000 (#116337) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem aktiv a C: particioja

regen erre DOS-ban volt egy commandline utasitas, amivel azza lehetett tenni :DDD

több drón kell ;P

(#116341) King Unique válasza hobizoli (#116340) üzenetére


King Unique
titán

A C-nek normál esetben nem is kell aktívnak lennie, mivel a telepítésnél alapértelmezetten létrejött 5xx MB-os System Reserved partíció az aktív. Meg ez is csak BIOS/MBR telepítésnél van. Egyébként parancssorban (DiskPart) megoldható az adott partíció aktívként beállítása, mármint MBR-lemezen.

(#116342) edeleny


edeleny
őstag

Háát, nem sokáig élvezhettem az örömöket......
WDR3600 router, 2 db 1 terás vinyó! MiniDLNA, Transmission rákötve. A két HDD-t a windowsok, és a telefonok háttértárként is látják, tehát tudok feltölteni és letölteni is. 3 pc, és minimum 2 telefon, 2 TV!

Elkezdte zárolni a mappákat! Az egyik vinyón szinte az összeset! Nincs jogosultságom megnyitni, vegyem fel a kapcsolatot az adminisztrátorral! (ami én vagyok, magamba csak nem fogok beszélni) Se PC se telefon nem nyitja meg, miközben a miniDLNA gyönyörűen játsza a zárolt mappából a filmeket! Egyébként a Windows szerint üres mappákról van szó.

Na mi van ilyenkor?

A "nagy" PC-re most tettem uj win10-et, szerintem az kavarja szét, de nem tudom miért, és hogyan! Mert előtte évekig nem volt gond!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#116343) edeleny válasza edeleny (#116342) üzenetére


edeleny
őstag

A gúúgli szerint a Windows 10 1903-as verzió a hibás. De megoldást nem találtam a problémára.
Mit ad a mappának amivel bezárja, úgy hogy semmivel nem tudom kinyitni?

Mivel a gyerekek használják a gépeket a tanuláshoz, nem szeretném se a routert, se a gépeket ujratelepíteni.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#116344) olivera88


olivera88
veterán

Szeretném leformázni az egyik partíciót a merevlemezen. A lemezfoglalási egység mennyi legyen? Most 4096 bajtan van, így formáztam vele pendrivet régebben.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#116345) King Unique válasza olivera88 (#116344) üzenetére


King Unique
titán

Az a fájlrendszerről és a kötetmérettől függ, ahol alapesetben bőven jó az, amit alapértelmezetten felajánl a Windows 10. Vagyis pl. NTFS-nél 16 TB-ig a 4K lemezfoglalási egység. Ha kizárólag csak nagyobb méretű fájlok tárolása a cél, akkor lehet értelme nagyobbat beállítani, ahol NTFS fájlrendszer esetében a W10 1709-es verziótól kezdve már 2 MB lehet a max. lemezfoglalási egység és ezzel a max. kötetméret is nőtt 8 PB-ra.

(#116346) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziaszok!
Próbáltam ma egy Dtek50 BB, és egy Huaweit is csatlakoztatni a windowshoz. Sajnos nem jártam sikerrel. A gyári szoftverük feltelepül, azzal tudok menteseket csinalni, névjegyzéket szinkronizálni. De a telefonok nem jelennek meg a saját gépben, pedig ott kellene használnom, hogy betallózhassam a tartalmukat. Windows 10 Pro, legutolsó frissítésekkel.
Ötlet?

(#116347) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Hmm. Hibátlanul átállította az órát a rendszer. Ez az első eset, mióta Windows 10-em van (bő egy éve).

Aquila non captat muscas.

(#116348) Cs1csó válasza Hegyirabló (#116347) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is amint rámentem a Gépház - Idő - szinkronizálásra :DDD

(#116349) Hegyirabló válasza Cs1csó (#116348) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Eddig így volt nekem is, mint Neked, de most tényleg megcsinálta magától. :)

Aquila non captat muscas.

(#116350) UnSkilleD válasza Hegyirabló (#116347) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

itthon van két gép az egyiken átállította automatán a másikon nem, én sem értem :D

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.