Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116701) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#116700) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Majd elküldöm mindjart.

(#116702) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#116700) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

[link]
a coa nem árusítható önmagában

(#116703) Lauda válasza tothjozsi96 (#116700) üzenetére


Lauda
félisten

Érdekes ez a coa matrica. Ha lekopik és nincs meg a számla egy gépről amihez járt a win, akkor onnantól illegális lesz az a windows?

Kapásból találni több webáruházat is, ahol nincs coa matrica és mégis tök nyíltan árulják, számlával stb. Aprón szintén. :F

(#116704) tothjozsi96 válasza Pyttawrx (#116702) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Most erre mit mondjak? Nyilván a Microsoft mondja meg hogy hogy vélekednek az aktiváló kulcsok érvényessége felől, de mégse tiltogatják le ezeket a "hamis" licenszeket. Mondom, többet vettem már és még egyszer se fordult elő ilyesmi.

De akkor jogosan merül fel a kérdés hogy azokkal a laptopokkal mi a helyzet aminek az alján fel van ragasztva a COA matrica és nem tartozik hozzá semmilyen szoftverpéldány?!

"Ennek megfelelően az ilyen COA matricákat önmagukban, tehát az azokhoz tartozó szoftverpéldányok nélkül értelmetlen megvásárolni."

(#116705) tothjozsi96 válasza Lauda (#116703) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem tudom mi a jó válasz, de szerintem akinek van legalább otthon 2-3 eszköze, mondjuk 2 PC meg egy laptop, most az vegye meg 150 ezer forintért a 3db dobozos verziót?

Nálunk van 3 gép, inkább veszek 1-2 ezerért kulcsot is elmegy ideig-óráig, de akkor se akarok feltört Windows-t.

(#116706) jokeph válasza tothjozsi96 (#116705) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pontosan. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#116707) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#116704) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Coa matricat csak a géppel kapsz. Nem vásárolható önmagában.

(#116708) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#116705) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Olyan gépek kellenek amihez van, kb 10-el drágábbak, Mint amihez nincs

(#116709) CirrMee válasza Lauda (#116703) üzenetére


CirrMee
addikt

Érdekes ez a coa matrica. Ha lekopik és nincs meg a számla egy gépről amihez járt a win, akkor onnantól illegális lesz az a windows?

1.: vannak forgalomban COA nélküli licencek
2.: a COA matrica nem jogszabályi előírás, nem jogszabály által megkövetelt valami, így annak a hiánya nem jelenti automatikusan azt, hogy az adott felhasználó gépén illegális példány fut.

Plusz amióta az EU állást foglalt a használt kulcsok piacra dobásával kapcsolatban, kb amúgy sincs értelme.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#116710) oke válasza oke (#116696) üzenetére


oke
senior tag

Próbálkoztam még egy kört, írtam, hogy Én win10 pro kulcsért fizettem és azt is szeretnék kapni, ez jött sokadik levélváltásra:
There is no chance it's not going to work. For this price, you can get this type of key, and you can activate Windows 10 Pro with it. That's it.

Kis pénz, kis foci... Még ha be is tudom aktiválni 8.1-es kulccsal a a win10-et, számlám nem erről van.

(#116711) Lauda válasza Pyttawrx (#116702) üzenetére


Lauda
félisten

Önmagában egy Termékkulcs nem minősül licenciának,

A „COA” matricák nem minősülnek licenciának.

A „COA” matrica csupán egy jelzés, amelyet jellemzően a számítógépek aljára ragasztanak fel, és amelynek pusztán az a célja, hogy igazolja az eredetiségét annak a szoftvernek, amelyet az adott számítógépre telepítettek.

A Termékkulcs csak arra való, hogy lehetővé tegye a szoftver aktiválását és használatát annak, aki megszerezte a szoftver használatára való jogot (licenciát) is.

A félkövér részt hogy szerzem meg?

[ Szerkesztve ]

(#116712) Lauda válasza CirrMee (#116709) üzenetére


Lauda
félisten

Ezért is furák ezek a kijelentések itt. :D

(#116713) tothjozsi96 válasza Pyttawrx (#116708) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nézd, a lakótársam fél millió forintért vett laptopot, rajta van a Windows-os matrica és a COA matrica is a hátulján. Nem járt hozzá semmilyen "szoftverpéldány".

Ha valakitől vásárolsz továbbértékesített Windows termékkulcsot, amihez ő adja a hivatalosan kiállított COA matricát is, ez mellé te kapsz számlát is. Innentől kezdve ha bármi probléma van nem te vagy a felelős hanem az aki a számlát kiállította arról hogy eladta neked. Szerintem így logikus.

[ Szerkesztve ]

(#116714) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#116713) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Olyan nincs. 2-t nem raknak rá.

(#116715) tothjozsi96 válasza Pyttawrx (#116714) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Tévedtem, biosba van integrálva a kulcs, asszem.
De régebbi Lenovo-kon volt a touchpadtől balra egy Windows logo-s matrica és a hátlapon volt a COA matrica.

[ Szerkesztve ]

(#116716) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#116715) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De az egy. :), ez nyilvan legális. :)

(#116717) King Unique válasza oke (#116695) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ez sem teljesen stimmel, ha ugye eredetileg W10 Pro Retail termékkulcsot vásároltál és most éppen helyette W8.1 Pro Retail kulcsot küldtek... :D De technikailag működhet még mindig az ingyenes aktiválás a W7, 8.1 kulcsokkal hiába járt le hivatalosan a hátáridő, viszont a linkelt cikk végén azért van egy megjegyzés.

Egyébként a kapott válaszok annyira nem meglepők, ezek ilyenek, összevissza küldözgetik a kulcsokat, mikor éppen milyet sikerül... :U Meg ahogyan írták is, ennyi pénzért most éppen ilyet tudtak küldeni, ami technikailag jó lehet az aktiváláshoz. De legalább nem MAK kulcs, annyi szépítés azért történt. :DDD

(#116718) oke válasza King Unique (#116717) üzenetére


oke
senior tag

Úgy érzem, veszett fejsze nyele reklamálni még náluk. Remélem működni fog új rendszer telepítésénél is, nem csak úgy, ha meglévő rendszert frissítenék.

(#116719) King Unique válasza oke (#116718) üzenetére


King Unique
titán

Hát a válaszok alapján tényleg kb. felesleges, meg úgyis csak azt mantrázzák, hogy működik a küldött termékkulcs, lehet vele aktiválni, aztán hogy miféle, honnan van, mennyire legális stb., az nyilván kevésbé téma náluk. :D Bár korábban a linkelt példa alapján másnak még küldtek ténylegesen W10 Pro Retail kulcsot, de lehet már kifogytak belőle és csak MAK maradt, meg W7 Pro, Ultimate, W8.1 Pro Retail, aztán azért azokat küldözgetik... :DDD
Ha most jelenleg W8.1 Pro Retal termékkulcsod van, azzal technikailag működhet az aktiválás, nem kell a W8.1 —► W10 upgrade, mehet egyből a W10 clean install, ahol elfogadja a W10 az aktiválásnál a 1511-es verzió óta közvetlenül a W7, 8.1 termékkulcsokat.

[ Szerkesztve ]

(#116720) oke válasza King Unique (#116719) üzenetére


oke
senior tag

Jövő héten jön meg az új alaplap, proci, akkor kerül feltelepítésre, majd kiderül megy-e. Remélem.
Ami még eszembe jutott, mi van akkor, ha 1-2 év múlva újra kell telepíteni a gépem és már nem engedik a 8.1-hez való kulcsok aktiválását.

(#116721) zolee001 válasza oke (#116720) üzenetére


zolee001
őstag

Veszel másikat vagy veszel eredetit ha meguntad

(#116722) King Unique válasza oke (#116720) üzenetére


King Unique
titán

Ha 1x már telepítve és aktiválva lett azon a hardveren a W10 Pro kiadása, illetve a gépházban az aktiválásnál digitális licenc van, akkor egy újratelepítésnél nem kell újból megadni a termékkulcsot, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.

(#116723) Drughi


Drughi
addikt

Üdv.

Valahol van egy normális leírás, hogy egy friss telepítés után miket kell beállítani?
Gondolok itt a fölösleges dolgok kikapcsolására, a win gyorsítására?

(#116724) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok, ötlet kéne.

Win 10et használok, és rengeted mindent amivel éppen aktuálisan dolgozom, az asztalra szoktam menteni.
Ott viszont azt szeretném elérni, hogy mindig az utolsó helyre rakja, tehát a legvégén kelljen keresni a legfrissebbet. Ehelyett random rakosgatja, a hová éppen eszébe jut A könyvtárak hátul a programok itt*ott.
Minden alkalommal kell csináljak egy rendezést dátum szerint, (ekkor a lomtár lesz az utolsó), majd még egyet, és akkor úgy ahogy helyreáll, a egy csomó minden így sem.
Mi a megoldás?

A segítséget előre is köszönöm szépen.

(#116725) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Adott egy Lenovo Thinkcentre m90z első gen i5-el. pár hónapja kapott egy ssd-t meg 2GB ramot így van már 4GB. és egy új win 10-et a 7 helyett. Nemrég elszállt a wifi a winben így vissza került hozzám hogy nézzek rá, kábelesen elfrissítettem, hálózati resetet nyomtam, chipset drivert raktam, kerestem wifi drivert is azt is feldobtam, sajnos semmi ne mváltoztatott a helyzeten. Hardveres gond lesz vagy van valami ötletetek?

Előre is köszi

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#116726) Gallac válasza M@cika (#116683) üzenetére


Gallac
senior tag

Reméljük ez is stabil verzió lesz. :) köszi a linket és az infót. :C :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#116727) Csupingo válasza Bossp (#116725) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha cserélhető a wifi kártya, érdemes lehet kivenni és visszatenni. Volt már rá példa, hogy elmozdult és azért nem működött.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116728) zolee001


zolee001
őstag

Pár napja a WSUS-ban megjelent (nem insider) a 2004 verzió,söt még hozzátartozó updatek is,természetesen a reakció egy kövér decline volt
Akik zsigerböl nyomogatják a "check for updates" gombot egy részüknek megjelenik a frissitések között akkor is ha nem insiderek
(A WU Team tavalyi találmánya ez,lehet nincs elég insider)

(#116729) Geth válasza balazs1956 (#116724) üzenetére


Geth
addikt

Pl. ne az asztalra ments.

(#116730) Bossp válasza Csupingo (#116727) üzenetére


Bossp
addikt

True. Ez eszembe sem jutott... Öregszem:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#116731) Csupingo válasza Bossp (#116730) üzenetére


Csupingo
veterán

Bocsi. Félálomban rögtön laptopra gondoltam, de lehet, hogy ebben a csodában nem cserélhető. Régebbi win változattal is próbáltad már? Valamelyik mostani frissítésnél említettek net hibát, de ha jól emlékszem, csak virtuális gép használatánál. Talán ez volt az, de nem biztos, hogy köze van a problémátokhoz.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116732) LÁZ


LÁZ
addikt

hali, szintet lépett a 'kapcsolatunk' distributedcom 10016 ügyben, új táppal (corsair 600w) már előkerült egy kevés volmgr 161 is.

"Nem sikerült létrehozni a memóriaképfájlt, mert hiba történt a memóriakép létrehozása közben". ebből már végképp kezd elegem lenni :U

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#116733) Bossp válasza Csupingo (#116731) üzenetére


Bossp
addikt

Caerélhető de nem változott mozgatás itán.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#116734) Bossp válasza Csupingo (#116731) üzenetére


Bossp
addikt

Sajna másnál is fentáll a hiba egy bizonyos frissítés óta. Nem isntaláltam megoldást:( nem hardveres a dolog. De ha valakinek van otlete hogy lehetne meghackelni azt szívesen fogadom. Vagy wifi kártya csere újabbra? 🙄

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#116735) balazs1956 válasza Geth (#116729) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen a tanácsot!

Az asztali mentésnél ez nem megoldható?

(#116736) balazs1956 válasza balazs1956 (#116724) üzenetére


balazs1956
senior tag

Erre valaki?

Geth fórumtárs azt ajánlotta, ne az asztalra mentsek!
Ha mégis , talán megszokásból ragaszkodnék az asztali mentésre, akkor van valami beállítási megoldás?

Köszönöm előre is

(#116737) mpo válasza balazs1956 (#116736) üzenetére


mpo
veterán

A Downloads mappába ment a Firefox, ez a havi mentésben is benne van.
A Total Commanderben az egyik lapon a Downloads mappa van és dátum szerint a legfrissebb van fölül.

Ha érted, akkor már elavult.

(#116738) Pyttawrx válasza Bossp (#116734) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Próbáld meg live rendszerrel, pl vmi linux disztribúció. Ha az alatt sem megy, akkor hardveres gond lesz.

(#116739) balazs1956 válasza mpo (#116737) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen , megpróbálok átállni!

(#116740) Lauda válasza Drughi (#116723) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nem kell kikapcsolni semmit, a win pedig gyors, ha van alatta normális gép/ssd. A személyes dolgaidat beállítod és kész vagy. Rendszermentést érdemes néha készíteni a macrium reflecttel.

(#116741) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok! A múltkor a Windows biztonság-ban bekapcsoltam egy védelmi funkciót. Az a neve hogy magelkülönítés ha jól emlékszem. Tudja valaki hogy ez mit jelent? és hogy mennyire jó funkció?

(#116742) Cs1csó válasza csabaspecial (#116741) üzenetére


Cs1csó
félisten

[link]

Nekem ez eléggé erőforrás igényes dolognak tűnik. Próbáld ki, aztán ha nem fogja a gépet akár maradhat is egy plusz biztonsági opció.

(#116743) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Autómatikus belépés van beállítva a win10-en, belépés után van mód rá, hogy megnézzem a jelszavamat, elfelejtettem :( Szükségem lenne ár, hogy be tudjak lépni távoli asztallal is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#116744) Cs1csó válasza Drughi (#116723) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit megtehetsz:
Megnyitod a Gépházat, és végigmész minden menün almenün és ami nem kell kikapcsolod (a csúszkát OFF-ba - szürke - teszed)
Pl.: a Gépház - Adatvédelem résznél kb. az első 5 almenüben mindent ki lehet kapcsolni, ne legyen pl. diagnosztikai visszajelzés,

De neked kell tudni, hogy melyik az a szolgáltatás, funkció amit használnál de ha mondjuk kb. mindent kikapcsolsz és utána valami nem úgy működik akkor viszonylag könnyű megkeresni hogy mi az ami bezvavar pl. webkamera esetén is le lehet tiltani pár dolgot.

Amit ne kapcsolj ki: Gépház - Adatvédelem - Háttérben futó alkalmazások részen belül ezt a két opciót: GÉPHÁZ, WINDOWS BIZTONSÁG

Kikapcsolhatod pl. a játéksávot, a fókuszsegédet, az idővonalat

De amit írtam, neked kell tudni, hogy akarod használni a gépet, de a gépházban kb. minden elérhető.

(#116745) Mike


Mike
veterán

Sziasztok
A következő furcsa hibajelenség van egy ismerősömnél:
A böngészőben lejátszott tartalomnak nincs hangja ha a notebookján bedugja a fülhallgatót.

Notebook, frissen telepített windows 10-zel. Ha gépen lévő file-t játszik mondjuk a vlc playerrel, van hang a noti hangszóróján is, a fülesen is, tehát nem a füles csatlakozó rossz.
Azonban ha böngészőben nézi mondjuk a youtube-ot, a fejhallgatón nincs hang, de a hangszórókon van.

Vmi ötlet?

(#116746) csabaspecial válasza Drughi (#116723) üzenetére


csabaspecial
tag

lehet pl külső progival is , bizonyos ram mennyiséggel is, stb meg amiket a többiek is írtak

(#116747) Cs1csó válasza Mike (#116745) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennek tudtommal úgy kellene működnie:
1. ha nincs bedugva a noti jack csatlakozójába semmi (se fejhallgató, se fülhallgató, se aktív hangfal) akkor a noti saját hangszórójából kellene jönnie a hangoknak

2. ha bedugja az előbb felsoroltakat akkor pedig a noti beépített hangszóróinak kellene elnémulnia (annak mi értelme, hogy a fejhallgatóval hallgatsz valamit közben a noti hangszórói is szólnak?)

Telepítsd a legújabb hang driver-t - gondolom Realtek - és annak a kezelőfelületében sok mindent be lehet állítani.

(#116748) csabaspecial válasza Mike (#116745) üzenetére


csabaspecial
tag

én is úgy tudom hogy a jackbe dugás de még a bluetooth tiltja a beépített hangszórókat

(#116749) Mike válasza csabaspecial (#116748) üzenetére


Mike
veterán

az rendben is van, így is működik
csak a youtube miért nem szól a fülesen? ugyanakkor meg a gépen lévő file lejátszásakor van hang a fülesen

(#116750) csabaspecial válasza Mike (#116749) üzenetére


csabaspecial
tag

a mostani böngészőkben 2 helyen is egy gombnyomásra le lehet a Youtubeon tiltani a hangaerőt( hangerőt csak a Youtubera vonatkozólag)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.