Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116151) nubreed


nubreed
veterán

Nem tudjátok, hogy a KB4551762 -re, ami már megint egy csomó problémát hozott magával, van már javítás?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#116152) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Üdv Urak! Én már rég linuxozok ezért fingom sincs a dologról de szerintetek elképzelhető az, hogy egy windows 10, egy office 365 és a Fortnite játék fullosan megtölt egy 120 Gb-os SSD-t?
A fiam gépéről van szó és annyira kevés a hely a meghajtón, hogy a játék firrsítéseket nem tudja letölteni...

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116153) Winnie The P válasza nubreed (#116151) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nálam nincs probléma, neked volt valami?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#116154) TRob1 válasza mefistofeles (#116152) üzenetére


TRob1
veterán

A kép szerint bőven, ha hozzá jön még a win+office:

¤ R'n'R ¤

(#116155) mefistofeles válasza TRob1 (#116154) üzenetére


mefistofeles
addikt

köszi a gyors választ! :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116156) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Mit jelent a Windows 10 Pro BIOS-ba égetett licensz a későbbi reinstall - HDD csere szempontjából?
A laptopban amit vettem a gyártói infó szerint előre telepített Win10 Pro van, (tök jó) de Windows 10 Pro BIOS-ba égetett licenszel.
Na most ez mit jelent?
Mi lesz akkor ha gondolok egyet és
a) format és reinstall a Win10et de saját boot pendrive-ról
b) ami még jobb gyári kicsi SSD kikap és betesz egy nagyobb SSD és persze Win install saját médiáról?
Ezen esetekben mi lesz?

(#116157) King Unique válasza mefistofeles (#116152) üzenetére


King Unique
titán

Önmagában a W10 és az O365 normál esetben nyilván nem, ellenben az extra terebélyes játék, illetve azzal együtt már igen. A megoldás a nagyobb tárolókapacitású SSD, vagy a játékot HDD-re telepíteni, áthelyezni.

(#116158) TRob1 válasza nubreed (#116151) üzenetére


TRob1
veterán

Neked milyen problémáid vannak vele?
Nálam 12-én felment, de én nem találkoztam problémákkal.

(#116155) mefistofeles:
Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#116159) King Unique válasza t420s (#116156) üzenetére


King Unique
titán

Azt, hogy az újratelepítésnél eleve a Pro kiadás kerül kiválasztásra, az települ automatikusan és mivel BIOS OEM Key van, automatikusan aktiválódik is. De mondjuk az automatikus aktiválás amúgy is adott az újratelepítésnél, ha előtte 1x már telepítve és aktiválva lett azon a hardveren a W10 adott kiadása, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál. Ha esetleg másik kiadást akarsz telepíteni, akkor egy másik válasz végén arról is volt szó. Az pedig nyilván nem befolyásolja ezt, az automatikus beaktiválást, hogy újratelepíted a W10 Pro kiadást, vagy épp kicseréled a rendszermeghajtó (SSD) és utána telepíted újra. Ahol az utóbbi esetben újratelepítés sem feltétlen szükséges, mivel ott a klónozás lehetősége, amiről szintén volt már szó itt.

[ Szerkesztve ]

(#116160) mefistofeles válasza King Unique (#116157) üzenetére


mefistofeles
addikt

Egyenlőre nem lesz nagyobb SSD- már megy a D meghajtóra ami egy 1 Tb-os merevlemez!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116161) Reflax válasza zolee001 (#116150) üzenetére


Reflax
tag

Nagyjából igen, de ez egy ábra, nekem pedig szövegesen kell, ha jól látom ez pedig a Bios oldalát mutatja, hogy miket csinál, és a kis vége az oprendszer betöltése.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#116162) King Unique válasza nubreed (#116151) üzenetére


King Unique
titán

Ha megnézed a frissítési listát, akkor láthatod, hogy azóta jelenleg nem jött ki újabb összesítő frissítés. Meg ugye már akinél egyáltalán gondot okozott, amiről az egyes korábbiaknál is volt szó itt: [link], [link]. Amúgy nálam is települt több 1903/1909 rendszeren a KB4551762, de eddig nem tapasztaltam semmilyen problémát.

(#116163) Bacusuz válasza Bacusuz (#116095) üzenetére


Bacusuz
őstag

Erre valaki?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#116164) King Unique válasza King Unique (#116162) üzenetére


King Unique
titán

Pontosítok, épp nemrég jött ki a KB4541335 számú összesítő frissítés, ami a hónap második felében kiadottakhoz hasonlóan szintén csak választható frissítés, vagyis nem kötelező telepíteni.

(#116165) mezis válasza mefistofeles (#116152) üzenetére


mezis
nagyúr

Gépház - Rendszer - Tárterület: Karbantartás és egyéb nyalánkságok.

A Win gátlástalanul tudja elfogyasztani a rendszer particiót, (WinSxS alkünyvtár, SoftwreDistribution,...) leterhelni a processzort,... :K

mezis

(#116166) Reflax válasza Pyttawrx (#116149) üzenetére


Reflax
tag

Az első linket még nem is láttam, kevésnek tűnik a hasznos benne de bele írom, viszont a második linket már találtam. Figyi itt egy link amit én találtam csak nem tudok belőle bogarászni úgy, hogy az ne legyen nagyon sok, de ne is fél mondat legyenm egy rész:[link]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#116167) King Unique válasza mezis (#116165) üzenetére


King Unique
titán

Esetében nem a Windows, hanem a játék az, ami túl sok tárterületet igényelhet. Meg normál esetben magának a W10-bek bőven elég egy 120 GB-os SSD, nekem is van telepítésem olyanon, + MS Office, + külön adatpartíció, + mellette másik OS, + szabad terület is van a partíciókon. Szóval azt nem mondanám általánosítva, hogy korlátlanul elfogyasztja a tárhelyet és nem elég neki akkora SSD. :N Meg ugye van lemezkarbantartó, tárterületsegéd, ahol az utóbbi automatizálható, funkciófrissítések után a Windows.old mappa törlése automatikus, bekapcsolt rendszer-viszaállításnál régebbi visszaállítási pontok törlése és ezzel a tárhely felszabadítása megint automatikus, szóval már csak ezek miatt sem. Max. inkább azoknál, akik pl. telepítenek egy rakás, combos programot, de ott is a programok tárhelyigénye, hátrahagyott "szemete" az, ami a lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#116168) Dumi86 válasza King Unique (#116164) üzenetére


Dumi86
senior tag

Felrakva ezzel sincs gond :R :C csomó hibajavitás van benne, én az ilyet mindig felrakom.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#116169) A`rpi


A`rpi
addikt

Sziasztok, napokban egyik kedves barátomnak újra telepítettem a windózt a gépen.

A virágbóti verziót, egy legális WIN10 PRÓ váltotta.

A gép ASUS FX505ge, WIFI kártya típusa: Realtek RTL8168/8111.

A problema, a wifi drájvere elszálltt.

"Alap" driver volt, amit a Windows ajánlott fel.

Driver törlés és rebút megoldotta. A problémát. (Újra működött az eszköz.)

Minap írt a kedves barát hogy nincsen net, tudtam hogy a Wi-Fi-vel lesz a gond.

Driver uninstall reboot...
Ideig - óráig jó volt, de' hamara a probléma újra fennált.

Ezután feltettük a gyártó oldalán elérhető drivert, ám újra jelentkezett a probléma.

Végső megoldásként a hivatalos oldalról (Realtek,) letöltöttem a legfrisebb elérhető drivert, de' tartok tőle hogy nem fog megoldódni a dolog.

Van e valami specifikus opció ami a windows driver kezelésére vonatkozik, én arra gondolok hogy az ápdét ront el valamit.

Mi lehet a gond ?

Köszönöm a segítséget előre is! :R

(#116170) King Unique válasza A`rpi (#116169) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha az a gond, hogy a manuálisan telepített drivert a W10 utólag frissíti, lecseréli másikra és utóbbival esetlegesen nem oké a működés, akkor az eleve kikapcsolható.

(#116171) A`rpi válasza King Unique (#116170) üzenetére


A`rpi
addikt

Köszönöm a választ! :R

Szerintem ez lesz a gond, esetleg ha másnak van még valami ötlete azt is örömmel foadom.

(#116172) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!
Látom, hogy vannak a hardverapron párezer forintért Windows un. digitális licencek. Ha legális Windowst akarok, akkor szabad ilyet venni? Azért is kérdezem, mert hallottam olyanról, hogy valaki telepítés és aktiválás után 1-2 hónappal azt az üzenetet kapta, hogy lejárt a licence. Van aki ezt átlátja?
(Azért tartom furcsának amúgy az olcsó digitális licenceket, mert a “rendes” 30-40 ezerbe kerül...)
Kösz előre is.
p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#116173) King Unique válasza piadex2 (#116172) üzenetére


King Unique
titán

Attól is függ, hogy melyik pontosan mit kínál, milyen formában és feltételekkel. Illetve lehet köztük korrekt is, de olyan is, ami inkább szürke kategória. Amúgy meg erről is volt már szó itt.

(#116174) piadex2 válasza King Unique (#116173) üzenetére


piadex2
senior tag

Szervusz!
Kösz a linket! De amúgy van, aki átlátja ezt, és hajlandó leírni?
p.

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#116175) King Unique válasza piadex2 (#116174) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mit kéne még külön leírni, a linkelt példában leírtak talán nem elég világos, ahol többek között ennél a Microsoft válasza is linkelve volt? Illetve másrészről pont az a lényeg, hogy jobban meg kell vizsgálni egy-egy esetet, meg hogy pontosan mit árulnak és az alapján véleményt mondani.

(#116176) ledgeri válasza OldMike (#116125) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A win10 alapból úgy áll le, hogy valamennyi adatot hibernál, és úgy indul el, hogy még a bejelentkezési képernyőn betölti az előző asztalt, programokat, mindent, mert spórolni kell az idővel :W

Két helyen kell kettő dolgot kikapcsolni... én megcsináltam, HSz-emi közt megtalálod, már elfelejtettem!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#116177) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, kéne egy tipp-ötlet.

Adott egy Fujitsu E920-as : G3250, 4GB memória, 500GB HD - Win10.

Feltelepült, minden driver hozzáadva, mégis csinál oylat, hogy néha a képernyő elfeketedik, majd 1-2 másodperc múlva visszaáll...

Lehet szoftveres nyűg?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116178) Sub-ZeRo válasza Graphics (#116177) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi
Esetleg driver összeomlik és azért csinálja.
Próbálj meg egy régebbi, vagy újabb drivert feldobni. Ha azokkal is csinálja, akkor lehet hardver hibád is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#116179) Lauda válasza Lauda (#115617) üzenetére


Lauda
félisten

KB4541335

Az eredmény: 18363.752

(#116180) Graphics válasza Sub-ZeRo (#116178) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

az lesz, mert amúgy jó gép, nem kéne ilyennek lennie

Monitor hiba kizárva, mert távelérésnél is csinálja.

Egy ilyet viszont kapok: win10 az alkalmazás számára nem engedélyezett a grafikus hardver elérése ( firefox.exe)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116181) junior11


junior11
veterán

[Biztonsági hiba minden Windowsban, a javítás csak áprilisban jön!]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#116182) mefistofeles válasza piadex2 (#116172) üzenetére


mefistofeles
addikt

Szevasz!
A kérdés az esetedben az, hogy 100% ban ragaszkodsz a tuti leagal windowshoz vagy beéred egy hibátlan működő rendszerrel is.... ha megnézed a hardveraprót akkor olyan eladókat találsz akik több száz vagy akár ezer licenckulcsot adtak már el egyetlen negatív visszajelzés nélkül -ergo- valószínűleg tökéletesen működnek. Jómagam csak linuxot használok de bevallom az egyik fiamnak vásároltam itt kódot. Elmondhatom, hogy 9 hónapja hibátlanul és gond nélkül üzemel.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116183) Sub-ZeRo válasza Graphics (#116180) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Firefoxban a hardveres gyorsítást tiltsd le.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#116184) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Feljött egy ilyen lehetőség:

Mivel az utóbbi időben elég sok panasz volt az ilyen típusú frissítésekre, ezért kérdezném, hogy erről a verzióról van van esetleg valami hasonló infó?

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#116185) Pyttawrx válasza pendre54 (#116184) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Minden kedden jön ilyen, így més lehet nem sok tapasztalat lesz, de várj egy-két napot, és akkor már látható lesz. Nekem eddig egyikkel sem volt gond, de volt akiknek okozott gondott. Mondom én is a tapasztalatot

(#116186) hhgygy válasza Pyttawrx (#116185) üzenetére


hhgygy
senior tag

+1 Mindig megvárni, hogy nem csesztek-e el valamit.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#116187) Geth válasza Pyttawrx (#116185) üzenetére


Geth
addikt

Nem minden kedden jön. Csak a hó 2. kedd fix.

(#116188) Graphics válasza Sub-ZeRo (#116183) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Végül igfx probléma lett... Letöröltem,feltettem egy régit, azzal hibátlan.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116189) Pyttawrx válasza Geth (#116187) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ŐŐŐ jah tényleg köszi a javítást Minde hónap 2. keddje a patch kedd, akkor jön helyi idő szerint este 7 órától.
Köszi még1x, és elnézést

(#116190) OldMike válasza ledgeri (#116176) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Megnéztem a hozzászólásaidat, a Gyorsindítás a W10-re átállás kezdetétől ki van kapcsolva, mivel anélkül egyszerűen nem indult el a normál leállítás után. A "Használja a belépési adatokat..." be van kapcsolva, de az szerintem - ahogy utánaolvastam - csak a frissítés utáni újraindítás esetére vonatkozik, hogy anélkül fejezze be a beállítások véglegesítését, hogy előtte be kellene lépni. Persze utána nem hagy bent a fiókban, hanem jön a bejelentkezési képernyő.
Arra gondolok, hogy valami mélyebben lévő beállítás okozhatja, de nem fogom keresgetni, mert mindig pontosan képben vagyok a fiókhasználatot illetően, és csak akkor állítom le a gépet, ha biztos hogy nem lesz adatvesztés. A felugró figyelmeztetést meg majd megszokom :D

42LM660S

(#116191) OldMike válasza Pyttawrx (#116189) üzenetére


OldMike
őstag

Úgy vettem észre, hogy eléggé rendszeresen jön egy ilyen - nem kötelező - frissítés a hónap utolsó keddjén. Ahogy Lauda írta, a Build is változik ezzel, de aki nem telepíti, az meg fogja kapni az áprilisi "szuperkeddes" kötelező frissítésben.

42LM660S

(#116192) zolee001


zolee001
őstag

Egy darabig nem fog jönni csak security update
[link]

(#116193) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

(Outlook topic elég halott, ezért írok ide)
Az Outlook Naptárban lehet valahogy egész importált naptárra beállítani, hogy küldjön-e értesítést eseményről vagy sem? Mert az óráimról egész eddig küldött, az idei félévben valamiért már nem, és sehol sem találok hozzá beállítást.

(#116194) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Az asztali pc-m csinál olyat, ha alvóba akarom rakni, akkor leáll, majd pár másodperc múlva újraindul, azaz az alvó mód is újraindításként funkcionál. Hogy lehet ezt meggyógyítani?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#116195) King Unique válasza pendre54 (#116184) üzenetére


King Unique
titán

Ha megnézed a KB4541335 számú frissítésnél a "known issues" részt, akkor egyelőre nem írnak semmit. De lehet majd ennél is megjelenik utólag valami cikk, hogy egyes felhasználóknál rejtélyes módon egy bizonyos csillagállásnál mégis akadt. Amúgy már többen telepítették innen is és nem jeleztek semmilyen problémát (példa). + Arról már volt szó itt, hogy ha valaki annyira biztosra akar menni, akkor egyrészt ott a rendszer-visszaállítás, rendszermentés stb. lehetősége és akkor eleve nem téma ez. Másrészt a választható frissítéseket nem kötelező telepíteni, ha elvileg nagyobb stabilitás a cél, akkor elég csak havonta a standard patch kedden kiadott összesítő frissítést. Illetve ha esetedben ez ilyen hatalmas nagy kérdés, hogy telepítsd / ne telepítsd, akkor inkább válaszd az utóbbit...

[ Szerkesztve ]

(#116196) svgyula válasza petymeg (#116194) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nézd meg a BIOS-ban mi van a power funkciónál beállítva? Lehet az okoz gondot.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#116197) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Próbáltam a keresőt, de nem jártam sikerrel.

Valamiért időnként nem működik a sima "szimpla" és "dupla" klikk. Az egér rendben van (asztalon például területet tudok kijelölni). Ilyenkor a tálcán, ikonokon, ablak "X"-eken sem tudok klikkelni.

Ha ctrl+alt+del -t nyomok utána rendbejön.

Friss W10 telepítés után jelentkezett a probléma, stock W10, összes driver fent, Windows naprakész. Mi lehet a hiba? :S

(#116198) eax1650


eax1650
aktív tag

Jó egészséget Mindenkinek!
Most, hogy itthon kell maradni, gondoltam hasznosan töltöm az időt.
Asztali gépemen futó Windows7 Ultimate-t lecserélem és Win10 Pro-t telepítek a helyére.
Tegnap fel is szaladt USB-ről, jól is működik, de idáig még nem kapott a Windows digitális aláírást! Net persze csatlakoztatva van. Másik gépen korábban (1 hónapja) ez az elfogadás fél órán belül megtörtént.

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#116199) Doky586 válasza eax1650 (#116198) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gépeld be a win7 aktiváló kódját a hologramos matricáról.. :K

(#116200) King Unique válasza eax1650 (#116198) üzenetére


King Unique
titán

Digitális licenc akart az lenni gondolom, ami akkor lesz, ha W7. 8.1 rendszerekről történik közvetlen upgrade W10-re, vagy W10 tiszta telepítés W7, 8.1 kulcsát megadva az aktiváláshoz. Ha esetben az utóbbi történt, akkor kérdés, hogy aktiválva lett-e a W10 a W7 kulcsát megadva, elfogadta / nem fogadta? Ahol az alábbi információk alapján technikailag maga a W7 Ultimate —► W10 Pro váltás, az előbbi kulcsával való aktiválás működhet, ha érvényes az a termékkulcs. Valamint ha korábban már történt azon a gépen W7 Ultimate —► W10 Pro free upgrade és akkor meglett a digitális licenc, akkor az továbbra is érvényes és a W10 Pro kiadásnak az újratelepítésénél automatikusan aktiválódnia kellene.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.