Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116101) Lauda válasza Djuree (#116099) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!
Innét letöltöd az eszközt, elindítod és letölti neked/elkészíti a telepítőt, amire csak szükséged lehet.

(#116102) Reflax válasza Djuree (#116099) üzenetére


Reflax
tag

Hali, mediacreation toolal :)

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#116103) Pyttawrx válasza Djuree (#116099) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Innen, és így tudsz készíteni 2 módon is.

(#116104) Doky586 válasza Djuree (#116099) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#116105) King Unique válasza Djuree (#116099) üzenetére


King Unique
titán

Lehet többféleképpen is, amiről korábbi válaszokban már volt szó: [link], [link]. Illetve ha esetedben ez ekkora kérdés, akkor az egyik legegyszerűbb talán a Microsoft weboldaláról letölthető MCT-vel megoldani az ISO-fájl letöltését és egyben pendrive-ra a telepítési adathordozó létrehozását, ami jó CSM és UEFI módban történő telepítéshez egyaránt. + Ehhez kapcsolódóan ugyancsak egy másik válaszban le van írva az is, hogyan kellene megfelelően telepíteni a Windows 10-et pendrive-ról. Ahol a lényeg többek között a tudatos telepítésen van, vagyis pl. a CSM/UEFI módnál is nem random, ahogy éppen sikerül alapon telepíteni, hanem célirányosan egyik/másik szerint már csak az ilyen esetek elkerülése miatt is. Illetve ha már van a célmeghajtón W10 és az újratelepítés a cél, akkor eleve lecsekkolható melyik mód szerint van telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#116106) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Hol tudom beállítani hogy átlátszó, vagy áttetsző színű legyen a tálcám, és a start menüm hasonlóan a windows 7-hez?Meglehet ezt egyáltalán csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#116107) King Unique válasza fecaga21 (#116106) üzenetére


King Unique
titán

Eleve van átlátszósági effektus a Windows 10-ben, ami a gépházban alapértelmezetten be van kapcsolva. Ha fokozni akarod az említett elemeknél, akkor pl. ebben a leírásban részletezve van. + Ha netán a "hetesített" kinézet a cél, akkor akár az is megoldható, amiről egy másik válaszban már volt szó.

(#116108) King Unique válasza cappa72 (#116096) üzenetére


King Unique
titán

Az automatikus frissítés tiltását normál esetben és szakszerűen az alábbi módszerekkel szokás megoldani. + Ha forgalmi díjas internetkapcsolat van beállítva, azzal szintén megoldható, akkor a frissítésekről max. értesítés jelenik meg, ellenben nem töltődnek le és amiatt nyilván nem is települnek automatikusan.
Szóval az előbbiek ismeretében nem sok értelme volt a vázolt módszernek, ráadásul a 64 bites verziónál a hivatalos/ajánlott rendszerkövetelmény is 32 GB... :N Meg ha tiszta telepítés történt, akkor 1903-as verzió óta lefoglalásra kerül a reserved storage, ami pont a C-n lévő kevés szabad terület miatti frissítési és egyéb problémákat hivatott kiküszöbölni. :)) De amúgy kikapcsolható az is, ha valaki esetleg fullra tele akarja rakni a C-t. :D

(#116109) fecaga21


fecaga21
aktív tag

A HP laptomon volt egy Windows 10 Enterprise és most nem tudom ugyanazt visszatenni, abban sok jó dolog volt amit nem találtam mostanában. Pl az akksi ikonra ha rákattintottam tudtam állítani a fényerőn 0, 25-75 illetve 100 %-ra, most ez sincs. Esetleg nem ismerős valakinek ez, vagy mit tudok tenni ?

(#116110) King Unique válasza fecaga21 (#116109) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha erre gondolsz, akkor az elvileg a régebbi verzióknál volt, az újabbaknál a jobb oldalon lévő állapot van, + a műveletközpontban is lehet állítani a fényerőt. De ha eleve laptopról van szó, akkor ott normál esetben adja magát az Fn + ... billentyűkombináció a kijelző fényerejének állításához.

Ha W10 Enterprise ISO kell, akkor nemrég arról is volt szó, hogy olyat honnan lehet letölteni.

(#116111) fecaga21 válasza King Unique (#116110) üzenetére


fecaga21
aktív tag

igen, ez volt az. Ezek mennyire régiek?2019-esek?

[ Szerkesztve ]

(#116112) King Unique válasza fecaga21 (#116111) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan mik? :D

(#116113) kali válasza tpeter77 (#116094) üzenetére


kali
legenda

Hát, akkor pedig tudnod kelle(ene) a választ. :)
Írok privátot, bár semmi olyan infó nem lesz abban, amit meg nem kaptál korábban, vagy hozzá nem férsz hivatalosan.

(#116114) fecaga21 válasza King Unique (#116112) üzenetére


fecaga21
aktív tag

ezek a "régebbi verziók" ahogy írtad. :)

(#116115) krealon válasza fecaga21 (#116109) üzenetére


krealon
veterán

"A HP laptomon volt egy Windows 10 Enterprise"

Hova tunt?

"és most nem tudom ugyanazt visszatenni"

Fordulj a ceged rendszergazdajahoz.

"abban sok jó dolog volt amit nem találtam mostanában. Pl az akksi ikonra ha rákattintottam tudtam állítani a fényerőn 0, 25-75 illetve 100 %-ra, most ez sincs."

A HP-tol letoltotted a gyari kiegeszito szoftvereket? A Lenovo-nal Hotkey Features-nek hivjak a speci gombokhoz rendelt funkciokat.

Az Enterprise verzio "otthoni" megfeleloje a Professonal.
OEM Professional szukseges az Enterprise ceges hasznalatahoz.
A ACPI tablaba a Professional aktivalo kodjat egetik be, az ilyen, cegeknek, Windows-zal arult gepeken.

(#116116) zolee001 válasza kali (#116057) üzenetére


zolee001
őstag

Ezek milyen SKU és honnan van az image?
Unattented file van hozzácsatolva az imagehez?

(#116117) kali válasza zolee001 (#116116) üzenetére


kali
legenda

Nem nekem akartad ezt írni! (Aztán jön a szükséges Jedi kézmozdulat! :) )

(#116118) King Unique válasza fecaga21 (#116114) üzenetére


King Unique
titán

Ha jól tudom a 1809-es verzió előttiek, a kép forrásául szolgáló cikkben is azt írták. Viszont régit nem feltétlen érdemes telepíteni, mivel ha megnézed a Windows-életciklust, akkor a régebbiek közül már csak a 1803-as verzió támogatott még kb. fél évig az Enterprise és Education kiadásoknál. + Az LTSC/LTSB kiadások, de az utóbbiak ugye más kategória, nem éppen otthoni használat, ahogyan alapesetben maga az Enterprise kiadás sem.

(#116119) zolee001 válasza kali (#116117) üzenetére


zolee001
őstag

Elnézést,valóban félrecimeztem

(#116120) ledgeri válasza StLui (#116062) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Valós tudományos intellektusra gondoltam, biza!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#116121) Darko_addict válasza King Unique (#116091) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ha most használom a BitLockert egy erős jelszó mellett, és később vásárolok a gépbe egy TPM-et (hogy egyszerűbb legyen a jelszókezelés), akkora újra kell csinálni az egészet? Esetleg annyira, hogy előbb decryptelni kell (sok-sok órán át), majd TPM mellett recryptelni (ismét sok-sok órán át)?

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#116122) krealon válasza Darko_addict (#116121) üzenetére


krealon
veterán

"Ha most használom a BitLockert egy erős jelszó mellett, és később vásárolok a gépbe egy TPM-et (hogy egyszerűbb legyen a jelszókezelés), akkora újra kell csinálni az egészet?"

Nem kell ujra csinalni.
A TPM csak egy kulcs tarolo.
Ha rakeresel, hogy "bitlocker TPM repair motherboard replace", akkor megtalalod a modjat.

(#116123) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Sziasztok!
Arra van valahogy lehetőség, hogy a másodlagos felhasználótól, bizonyos mappákat, vagy meghajtót elrejtsek.

Arra gondolok, hogy van c, d, e meghajtó, de a nem rendszergazdai fiókkal csak a c,d-t lássam pl.

(#116124) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Tegnap este óta a windows menükben folyamatosan görget lefele ahogy megnyitom, pl. start menü, gépház, fényképek, emailek. Tekeri lefele, nem lehet megállítani, de nem az egérrel van gond és az alkalmazások alatt nem csinálja. Mi lehet a gond, hogy lehet ezt kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#116125) OldMike


OldMike
őstag

Üdv!
Egy számomra eléggé furcsa dolgot vettem észre (W10 Pro). Elöljáróban annyit, hogy a gépen két felhasználói fiók van, egy admin és egy normál felhasználói. Jellemzően a normált használom, ez még a nem gyakori programtelepítésekhez is megfelelő, bár előfordult hogy nem sikerült, csak az adminban (feltételezésem szerint a telepítésnél az admin userbe akart volna írni, ami a normál user esetén nem volt lehetséges).
Ilyenkor, és a lemezkarbantartó használatakor szoktam admin felhasználóként belépni (nekem csak ilyenkor sikerül a feleslegessé vált Windows fájlokat törölni).

A jelenség: amikor admin felhasználóként kijelentkezek, majd bejelentkezek normál userként, a használat végén a kikapcsoláskor kiírja, hogy mások is be vannak jelentkezve (szerintem nincsenek) és az adataik el fognak veszni. Ilyenkor a mindenképpen álljon le lehetőséget választom, és rendben le is áll. Ami még érdekesebb talán, hogy ilyen üzenetet kapok a következő esetben is: adminként zártam be a gépet, a következő indításkor a kezdőképernyőn automatikusan az admin bejelentkezés az aktív, de én átváltok a normál felhasználói belépésre.

Lehetséges, hogy valami miatt nem történik meg az admin fiókból való teljeskörű kilépés?

42LM660S

(#116126) zolee001 válasza krisz4b70 (#116123) üzenetére


zolee001
őstag

ntfs jogkörökkkel tudod megtenni pl

(#116127) krisz4b70 válasza zolee001 (#116126) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Tényleg, egyszerűbb mint gondoltam, köszi!

(#116128) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Valakinek van ötlete, hogy miért nem tudok egy friss telepített Win10-et klónozni rendesen?

Próbáltam Active Boot Disk-kel, próbáltam Axagon klónozó állomással is.

A kész SSD indulásnál hibát ír ki, 0xc00000e általában... de volt már más hiba is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116129) jokeph válasza Graphics (#116128) üzenetére


jokeph
nagyúr

Macrium Reflect Free-vel próbáld. ;)
Nálam remekül bevált.
W7x64-et klónoztam át 500 GB-os HDD-ről 120 GB-os SSD-re (a foglalt terület 30 GB sem volt).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#116130) Graphics válasza jokeph (#116129) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megpróbálom, valami tuti biztos megoldás kell, mert most 2-3 gépet kéne telepíteni, lenne egy összeállításom, és nagyon szar kézzel... Habár gyors eszközökkel dolgozok, de van egy merevlemezes gép is, az picit lassabb így

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116131) King Unique válasza krisz4b70 (#116123) üzenetére


King Unique
titán

Az NTFS hozzáférési engedélyek megfelelő beállításával lehet szabályozni, korlátozni a hozzáférést, de ennek is akkor van értelme, ha a másik felhasználó nem rendszergazda. Valamint ha komplett partícióknál cél a hozzáférés megakadályozása, akkor ott van pl. a beépített BitLocker használata. Egyébként korábban már erről is volt szó itt a topikban.

(#116132) King Unique válasza Graphics (#116128) üzenetére


King Unique
titán

Úgy nehéz, ha a lényeges információk eleve nincsenek közölve... Nem derült ki, hogy mi a konkrét hibaüzenet, nincsen arról screenshot, nem ismert a forrásmeghajtó (HDD/SSD?), azon lévő fájlrendszer állapota, stb. Ahogyan az sem ismert, hogy minden szükséges partíció klónozva lett, vagyis a C mellett a Windows számára létrehozott kisebbek (pl. ESP, SR, MSR, WinRE) is.

Egyébként +1 a Macrium Reflect programra, azzal is érdemes megpróbálni. Ahol annak is értelemszerűen a naprakész, aktuális verzióját (7.2.4797) kellene használni, mivel a muzeális programverziók W10 ≥1903 verziók esetén 9-es hibakódot adnak. Valamint szükség esetén lemezellenőrzést futtatni, ahol a fájlrendszerhibára a 6-os hibakód figyelmeztet.

[ Szerkesztve ]

(#116133) Graphics válasza King Unique (#116132) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A klónozóállomásnak át kellene vinnie mindent, ahogy van.

Most próbálkozok egy friss telepítéssel.

Az Active Boot Disk eddig bevált volt, előbb készült egy image, majd onnan visszaállítás.

Minden natúr telepítés.

Egy olyan megoldást is szeretnék, amely nem igényel futó rendszert, tehát vagy pendrive-ról bootolva tudok klónozni, és menjen, vagy más egyéb. :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116134) King Unique válasza Graphics (#116133) üzenetére


King Unique
titán

Mármint USB-s dokkoló az klónozási funkcióval és igen, normál esetben megfelelően át kellene klónoznia. Bár azok rendszerint 1:1-ben szektorszinten klónoznak, ami lassú, de alapos. + Normál esetben a Macrium Reflect és társai programoknak is működni kellene, illetve pl. a Macrium esetében intelligens szektor copy van, csak a foglalt területet másolja, ami gyorsabb.

"Minden natúr telepítés."

Ebből kb. semmi nem derült ki, vagyis hogy BIOS/UEFI szerinti telepítés-e, minden szükséges partíció a klónozandó forráslemezen van-e, vagy esetleg ilyet sikerült összehozni, stb.

Az meg kb. alap, hogy ahogyan a Macrium Reflect programnak is van, létrehozható pendrive-ról bootolható WinPE/WinRE változata, úgy általában a többi hasonló szoftvernél is adott ez.

[ Szerkesztve ]

(#116135) Graphics válasza King Unique (#116134) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, kitesztelem :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116136) jokeph válasza King Unique (#116134) üzenetére


jokeph
nagyúr

Macriummal legacy W7x64-et sikeresen klónoztam 1 hete, méghozzá úgy, hogy a klónozandó HDD-ről futott a Macrium a rendszer alatt. :U
Ez W10-nél is működhet ?

(#116137) King Unique: Penge kis progi. És kezeli az NVMe meghajtómat is, most néztem.
:R

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#116137) King Unique válasza jokeph (#116136) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ahogyan a mentés, sőt akár a közvetlen visszaállítás is megoldható az éppen futó Windows alól, mármint az utóbbi restart után a WinPE környezetbe bootolva. A pendrive-ról bootolható WinPE és WInRE változatnál meg nyilván szintén, + ott a live környezet okán kevesebb lehet a zavaró tényező, valamint ha pl. lemezhiba van, vagy a visszaállításnál nem bootol be a telepített Windows, akkor nyilván az utóbbiak használata jöhet szóba. + Azoknál van boot javítási opció is, míg a telepített változatnál nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#116138) Edorn


Edorn
aktív tag

Egy ismerősöm most hozta el hozzám a gépét, hogy frisítsem már a Win7-et Win10-re.

De kétségeim vannak, hogy bírni fogja-e a gép:

IntelCore 2CPU 6600 2.40 Ghz (4GB memória, amiből 3-at használ) 64bit win7-el.

Szerintetek? Nekem azaz érzésem, hogy még a win7 is sok neki...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#116139) Graphics válasza Edorn (#116138) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bírni fogja, de nem lesz villám.

Mi az, hogy 3-at használ? :) Eddig akkor 32bit-es Win7 volt rajta... Annak 3,25 a határa, plusz ebből jött le a grafikus vezérlőnek félretett rész.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116140) Doky586 válasza Graphics (#116135) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

+1 Macrium [link] ott van ISO-ban is.

Előtte a windowsban ki KELL kapcsolni a gyorsindítást, vagy shift+kikapcsolással leállítani!
Illetve a klónozás után legalább első alkalommal le KELL húzni a régi lemezt. Nem minden gépen okozhatnak ezek problémát, de van ahol igen.

(#116141) Zoz válasza Edorn (#116138) üzenetére


Zoz
őstag

Simán bírja, de egy SSD-t érdemes lenne belerakni.

(#116142) Graphics válasza Doky586 (#116140) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, ez hasznos volt számomra is :R LEhet ez okozta a bajt már eddig is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116143) Reflax válasza Reflax (#116098) üzenetére


Reflax
tag

Üdv, adott egy kérdés, hogy még is hogyan működik egy grafikus operációs rendszer :D Valaki tud valami érthető nem teljesen szaknyelvi leírást adni erről ? Terjedelmileg 1 oldal kell kb, találtam angol oldalt, de annyira szakzsargonnal van tele, hogy nem vágom.
Köszönöm!
Még midnig várom, köszönöm!:D Remélem segít valaki.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#116144) Top cat válasza Edorn (#116138) üzenetére


Top cat
őstag

Nekem E8400 van de SSD-vel, így használható. Anélkül kín lenne kivárni míg elindul a rendszer.

(#116145) Pyttawrx válasza Reflax (#116143) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Talán ezek hasznosak lehetnek neked.
[link]
[link]
[link]
Persze, ha iylesmire gondoltál, amúgy a google a jóbarátod. :D

(#116146) Reflax válasza Pyttawrx (#116145) üzenetére


Reflax
tag

A google a jó barátom igen, de mint mondta, csak kemény szakzsargonnal találtam angol linket, magyart kifejezetten erről nem, vagy én nem ismertem fel, hogy az kifejezetten csak a grafikus operációs rendszer működésének leírása :D hangsúly a grafikuson van. Esetemben pl egy windows, windows 10

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#116147) Pyttawrx válasza Reflax (#116146) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, és amiket küldtem, azok? Vagy nem ilyenre gondoltál?

(#116148) Reflax válasza Pyttawrx (#116147) üzenetére


Reflax
tag

Végül is, azt hiszem a kerneles jó, gondolom a válasz abban rejlik, hogyan indul egy egy GUi OS, és hogyan jelenik meg, mik vannak benne, stb. De én ehhez nem vagyok elég bogarászós úgy tűnik :/
A feladathoz már meg van az oprendszer feladatai és csoportosítása, egyedül a gui oprendszer jellemzése, működése ami nagyon hiányos nálam.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#116149) Pyttawrx válasza Reflax (#116148) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, hasonlókat keress:
[link]
talán itt valami: [link]
:)

(#116150) zolee001 válasza Reflax (#116148) üzenetére


zolee001
őstag

Valami hasonlót keresel gui-ra (shell)?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.