Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116451) Geth válasza sz.j (#116450) üzenetére


Geth
addikt

Ahogy írtam: WU-n nem terítik.
Nem is fog jönni.

(#116452) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

A laptopomon a windows rendszernapbóban a tegnap esti alvó állapotba rakás és a ma reggeli bekapcsolás között 114db bejegyzés keletkezett. Sőt visszanézve az előző napokat, minden éjjel keletleznek napló tételek, pedig én mindig alvó állapotba rakom. Ez normális? Ma reggel pl. 86% akku fogadott, pedig tegnap 100%-al hagytam ott.
Mit csinálok rosszul?

(#116453) mpo válasza nihill (#116452) üzenetére


mpo
veterán

Mi az előnye, hogy alvó állapotba teszed a kikapcsolás helyett?
Se a laptopon, se a desktopon nincs alvó állapot és hibernálás sem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#116454) nihill válasza mpo (#116453) üzenetére


nihill
őstag

Az hogy a gépet munkára használom, több alkalmazással egyszerre, és így másnap ott folytatom ahol előző nap leraktam.

(#116455) mpo válasza nihill (#116454) üzenetére


mpo
veterán

Arra a hibernálás a megoldás, ott folytatja, ahol abbahagytad.
Az alvó arra jó, hogy felébreszted, ha kis időre otthagytad.

Ha érted, akkor már elavult.

(#116456) jokeph válasza mpo (#116453) üzenetére


jokeph
nagyúr

pl. kb. instant rendelkezésre állás. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#116457) mpo válasza jokeph (#116456) üzenetére


mpo
veterán

Éjszaka?

Ha érted, akkor már elavult.

(#116458) olivera88 válasza King Unique (#116373) üzenetére


olivera88
veterán

Megpróbáltam a delete partition overridet. És ez se működik. :F

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#116459) jokeph válasza mpo (#116457) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam pl. bármikor. :U
A hibernálásért nem vagyok oda, a régebbi gyengébb gépeim nem szeressék, S3 alvó mód oda-vissza gyors. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#116460) mezis válasza mpo (#116453) üzenetére


mezis
nagyúr

Hibernálás: A RAM aktuális állapotát lement HDD-re (SSD-re). "Kiolvasztás" után visszatölti, és ahogy írták, ott folytatja ahol abbahagyta. Áramszünet után is!

Alvó állapot: Áramszünet után csak újraindítás lehetséges. (Laposnál akku lemerülése, kivétele jelenti az áramszünetet.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#116461) nihill válasza mpo (#116457) üzenetére


nihill
őstag

Nem éjszaka hanem akkor amikor legközelebb szükséged lesz rá...

Más.
Tegnapelőtt éjjel pl. 759db rendszer log van, aminek a jelentős része, hogy nem tud kapcsolódni a céges hálózatra. Azt hittem ettől azért "mélyebben alszik" :U
De ha ez normális, akkor legyen az.

(#116460) mezis
Laptopnál akku lemerülés előtt behibernálja magát, nálam legalábbis ezt csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#116462) mpo válasza mezis (#116460) üzenetére


mpo
veterán

Ezt én is tudtam.
Éjszakára miért jó az alvó állapot?
Sürgősen (egy gombnyomásra) be kell indítani?
Olyankor még a hibernálást el tudom képzelni.
Használtam is régen, amikor a nap végén túl sok dolog maradt félbe, de már befejezem a nap végére a dolgaimat és lekapcsolom a gépet.
Azt a fél percet kibírom amíg elindul.

Ha érted, akkor már elavult.

(#116463) mpo válasza nihill (#116461) üzenetére


mpo
veterán

a tegnap esti alvó állapotba rakás és a ma reggeli bekapcsolás között

Nem éjszaka hanem akkor amikor legközelebb szükséged lesz rá...

Vagyis reggel.
Erre a hibernálás a jobb.

Ha érted, akkor már elavult.

(#116464) Geth válasza mpo (#116463) üzenetére


Geth
addikt

Miért?

(#116465) Roxkex válasza Cs1csó (#116443) üzenetére


Roxkex
senior tag

Őőő abszolút nem érzek lassulást ! :) Meg ilyen jellegű problémáim nincsenek :) (Na jó egy picit igen de ez a "természetes" elavulás)
Windows 10ről van szó OFC, azért is a W10es topicba írtam !
Ezen belül egy aktivált pro verzió amelynek jelenleg a build száma: 18363.720.

Bevallom a tervem az az lenne, hogy játszok egy játékkal ami alapvetően telefonos de van PC-s kliense is. S ebben a játékban sokszor van olyan "quest" amikor órákig is akár egy helyben "állok" és táncolok. S ilyenkor az "alap" 50% os proci használat helyett elég lenne a 25% hiszen nem számít, hogy laggolok-e avagy sem, viszont cserébe tudnék dolgozni mellette a gépen.

Processor Lasso:
Nah igen, ezt a programot már csekkoltam időközben, viszont ennél nem igazán tudtam beállítani azt amit szerettem volna. Ugyanis az adott processre nyomva csak egy helyen találtam azt, hogy %osan állítsam, ez pedig a CPU limiter volt, itt pedig nem működött, hiába álíltottam xy%ra akár hogy is nem tudott működni.
Ha ebben tudnál segíteni azért nagyon hálás lennék ! :)

Egyébként a gépemet tisztán tartom, ami azt jelenti, hogy az automatikus indulásokat, az hogy mi mikor fut mikor nem azt is. Szal tényleg csak erre az esetre kellene ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#116466) mpo válasza Geth (#116464) üzenetére


mpo
veterán

Te hozzáértő vagy, én meg nem. Így kell olvasni, amit írok.
A hibernálás kikapcsolt állapot, csak éppen ott folytatja, ahol hagytam.
Ilyenkor nincs hibanapló bejegyzés, áramfogyasztás, semmi, ami probléma az elején a hsz-ben felvetődött.
Az alvó állapot a rövid időre otthagyott laptopra jó, ha akksiról működik, egyébként meg van energiagazdálkodásra csomó beállítás. Ha hálózatról megy, nem sok értelmét látom fél órára.
Én egyiket sem használom a desktopon, az LG monitor magától kikapcsol 2 perc után, ha meg hosszabb ideig nem használom és nincs olyan program, aminek működnie kell, (mentés, letöltés) akkor kikapcsolom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#116467) lanszelot válasza lanszelot (#116401) üzenetére


lanszelot
addikt

Ebben tudna valaki segíteni?

(#116468) Geth válasza mpo (#116466) üzenetére


Geth
addikt

A hibernálás kikapcsolt állapot, csak éppen ott folytatja, ahol hagytam.
A hibernálás (S4) és a kikapcsolt állapot (kétféle: S5 / G3) nem ugyanaz, lásd.

Ilyenkor nincs hibanapló bejegyzés, áramfogyasztás,
Alapvetően egyiknél sem kellene hibanapló bejegyzés (nálam nincs is), ezt ne keverjük ide.
Áramfogyasztás nem csak ettől függ. Pl. WoL miatt még S5 (kikapcsolt) állapotban is fogyaszthat (pont így vannak a melós gépek, hogy kikapcsolt állapoból is fel tudjuk kelteni).

Arra akartam rávilágítani, hogy nincs olyan hogy jobb, egyéni preferencia :)

(#116469) Cs1csó válasza Roxkex (#116465) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, ezt ismerem, de nem hiszem, lehet módosítani a prioritást már futó folyamat alatt. Tehát ha ez a "tánc" rész alatt neked kevesebb CPU is elég lenne, de mondjuk ha ennek vége akkor meg kellene több krakt és ekkor omlana össze a játék.

(#116470) mpo válasza Geth (#116468) üzenetére


mpo
veterán

Elolvastam. Jó pap is ...
A WOL alaphelyzetben nem támogatott az S5 -ből.

Ha érted, akkor már elavult.

(#116471) Geth válasza mpo (#116470) üzenetére


Geth
addikt

Így van. Az csak a firmware-től/BIOS-tól függ (és logikusan nincs köze a Windows-hoz).

(#116472) Roxkex válasza Cs1csó (#116469) üzenetére


Roxkex
senior tag

Időközben rájöttem magam is ! :)
Hát az van ha menet közben állítom akkor annyi történik össz, hogy nem történik semennyi :D, ami azt jelenti, hogy nem korlátozza. Viszont ha újraindítom az appot akkor egész szépen lekorlátozza . :) 20%ra írtam ba és ezt be is tartja, néha kicsit feljebb ugrik.
Az egészbe az érdekes, hogy (eddig) nem laggolt be a játék :Y , míg ha a BES (Battle Encoder Shirasé) t használom ott tudom menet közben is állítani és nem is kell újraindítani a programot, viszont laggol egyből a gamma :)

Szó mi szó, ezzel most elégedett vagyok egyelőre ! :)
Köszi ! Megy a plecsni ;) :C

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#116473) Cs1csó válasza Roxkex (#116472) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#116474) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Biztos volt már itt téma, és amennyire lehet körbejártam, de ha esetleg tud valaki még érdemben hozzászólni annak köszi.
A téma itt az alvó mód lesz. maga az asztali gép nem akar x idő alatt elaludni, de a képernyő simán kikapcsolt.
Ryzenes gép, win10 pro

Érdekes meglátás, hogy ha legyalulom a gépet, hogy tiszta windowson van, akkor működik, de ahogy elkezdem feltelepítgetni a szokásos programokat, majd kipróbálom akkor valamiért nem akar a gép elaludni.
Ezeken végigmentem:
[link]

Illetve az eszközkezelőben a bill, egér és egyéb dolgoknál kivettem az automatikus ébresztést, és az energiagazdálkodásnál ami lehetett kikapcsoltam.
CMD-nél erre NONE-t ír ki:
"powercfg -devicequery wake_armed"

Szerintem ami gond lehet:
Valami program összeakadhat a win10el, vagy pedig ahogy lenni szokott hektikusak a frissítések is.

Csak azért tartanám jónak ezt az alvó módot, mert ha elmegyek hosszabb időre a géptől 20,30p vagy nem tudom mikor érek vissza és bekapcsolva hagytam a gépet ne menjen már feleslegesen.

(#116475) King Unique válasza olivera88 (#116458) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hát úgy nem is, ha lapozófájl, vagy egyéb rendszerfájlok vannak rajta, ami oda van írva a hibaüzenetben. Ahol ha már DiskPart, akkor pl. a detail partition, detail disk stb. parancsok kilistázzák a partíció, lemez tulajdonságait, azokból is látszik, hogy mik vannak beállítva. Vagyis ha az említett fájlok vannak a köteten, lemezen, akkor nyilván meg kellene szüntetni azt az állapotot ahhoz, hogy törölni, majd formázni lehessen.
+ Ott van a már említett force módszer is a Windows-telepítővel, vagy WinPE / Linux live rendszer alól, annak pláne működnie kell.
Amúgy érdekes ezen a lemez 2-n a particionálás is, lehetett volna 3 db elsődleges és utána a kiterjesztetten belül több logikai meghajtó/partíció, de mindegy. Vagy eleve GPT séma szerint inicializálni és akkor nem kell logkai partíciókkal szórakozni.

Egyébként nem semmi, eredetileg egy sima formázásról volt szó adatlemez egyik partícióján, de gyakorlatilag sikerült csaknem minden akadályozó tényezőt összehozni... :DDD :))

(#116476) olivera88 válasza King Unique (#116475) üzenetére


olivera88
veterán

:DDD
Köszi.
Futtattam egy disk detail parancsot és kiderült h lapozó fájl van rajta. :U Mást nem ír.
A Win SSD re van telepítve, viszont a pagefile az pont ezen a partición van. Anno mikor telepitettem a Wint jó pár éve , akkor nem akartam az SSD re rakni a pagefilet valamiért.
Egy NTFS partció van csak, ez amit nem tudok formázni, a többi az Linux partició, ezek szerint azokat is látja a cmd.
Hogy kell áthelyezni a lapozó fájlt? Azt se tudom h be van kapcsolva egyáltalán, mármint használja e a Win.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#116477) King Unique válasza olivera88 (#116476) üzenetére


King Unique
titán

Úgy, hogy megnézed pl. ezen leírás alapján, ahol ha nem a C-n van jelenleg, akkor beállítod arra, meg alapértelmezetten amúgy is a C-n van a lapozófájl. Ha ez megtörtént és más zavaró tényező nincsen, akkor utána már tudni kellene törölni, formázni azt a partíciót.
A többi partíció meg nyilván megjelenik, kilistázódik a fájlrendszertől függetlenül, max. felcsatolni és használni nem tudja a Windows, ha olyan fájlrendszer van rajta, amit nem támogat.

[ Szerkesztve ]

(#116478) strong333


strong333
csendes tag

Sziasztok!Nem tudom jó helyre írok e egy kis segítséget szeretnék kérni!windows 10 tálcára helyezett program társítása, az asztalon lévő ikont tálcára helyezem de nem indul el mert valami társítást kér csak start menü ből tudom elindítani de én az asztalról szeretném!Köszönöm a segítséget!

(#116479) olivera88 válasza King Unique (#116477) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Az SSD nek nem árt az? Régen azért nem raktam rá ha jól emlékszem.

Kell egyáltalán pagefile? Jelenleg 8 gb RAM van a gépben, de akarok 16 ot. Vettem is volna múlt héten, ha nem lenne bezárva az üzlet ez a járvány helyzet miatt. :W
Marad a netes rendelés.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#116480) mpo válasza strong333 (#116478) üzenetére


mpo
veterán

A régi módszert próbáltad?
Total Commanderben megkeresed az exe-t és küldés asztalra (parancsikon).

Ha érted, akkor már elavult.

(#116481) Graphics válasza olivera88 (#116479) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hardverapro-n nézz szét. Néha jobb árakat találni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116482) strong333 válasza mpo (#116480) üzenetére


strong333
csendes tag

de én a tálcáról szeretném indítani bal oldalt lent a gyorsindítóval

(#116483) mpo válasza strong333 (#116482) üzenetére


mpo
veterán

Ezt írtad:
valami társítást kér csak start menü ből tudom elindítani de én az asztalról szeretném!

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#116484) strong333 válasza mpo (#116483) üzenetére


strong333
csendes tag

rosszul írtam bocsi

(#116485) strong333


strong333
csendes tag

Azt írja: Ehhez a fájlhoz nem tartozik társított alkalmazás ennek a műveletnek az elvégzéséhez. Telepítsen egy alkalmazást, vagy ha már telepítve van egy, hozzon létre társítást az Alapértelmezett alkalmazásbeállítások lapon. chrome-nál, firefox-nál és mindennél kivéve az edge-nél és a store-os alkalmazásoknál

(#116486) King Unique válasza olivera88 (#116479) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD-k erőltetett kímélése, illetve a Windowsban ennek okán az ilyen és társai cikkekben javasolt különféle letiltások, kikapcsolások, áthelyezések stb. totál feleslegesek, amiről egy másik válaszban is már volt szó.
Kell a lapozófájl, meg ha nem akarsz pl. így járni. Ha nem akarod, hogy alapértelmezetten nagy tárhelyet foglaljon le a lapozófájl, akkor max. beállítasz kisebb értéket, megadható min-max. érték, stb. De teljesen kikapcsolni nem javasolt még sok RAM esetén sem, mert bizonyos esetekben a Windows, illetve egyes programok problémázhatnak a hiánya miatt, lásd az előbbi példát.

[ Szerkesztve ]

(#116487) pube111


pube111
senior tag

Van egy garmin gps, amit ha usb kábellel bedugok a gépde, akkor a win jelzi hanggal, hogy csatlakozott, (ha kihúzom, azt is jelzi) de nem jelenik meg sehol. Másik gépen megjelenik meghajtóként, és látja a garmin basecamp is. Szóval nem a gps el van baj.
Garmin usb driver telepítve, gygabite mobo chipset driver telepítve.
Mt lehet tenni vele?

[ Szerkesztve ]

(#116488) blountex válasza blountex (#116474) üzenetére


blountex
senior tag

Sikerült rátalálnom a megoldásra, eddig 1 helyen láttam hogy írták.
msconfig -> szolgáltatások és ott az összes Ms szolgáltatás elrejtése. Azok közül a progik között is van, ami összeakadhat az alvó módba lépéssel.

(#116489) cocska válasza King Unique (#116389) üzenetére


cocska
tag

Köszi a linkeket!
Először 1803 ment fel és arra kerültek a frissítések, így jelenleg 1909-re frissülve.
Az utolsó frissítés valamilyen 2020.03-ik havi ajánlott frissítés 1909-re, de azt még nem tettem fel.

Köszönöm még1x mindenkitől a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

(#116490) pube111


pube111
senior tag

A pc alaphelyzetbe állítása törli a d partición a fájlokat? Vagy csak a c-n lévő fájlokat törli?

(#116491) King Unique válasza pube111 (#116490) üzenetére


King Unique
titán

Alapesetben csak a C-t érinti, de hogy ott is mit töröl, az egyrészt függ attól, hogy a személyes fájlok megtartása / minden elem eltávolítása opciók közül melyiket választod. Másrészt a törlést és a meghajtókat érintő beállításoktól, lásd az utóbbinál egy másik leírást.
Ha a D partíció egy külön fizikai meghajtó, akkor meg legegyszerűbb biztos ami biztos alapon leválasztani az alaphelyzetbe állítás idejére. Ha a rendszermeghajtón lévő partíció, akkor meg legyen mentés máshol a fontos fájlokról. De ha megfelelően van beállítva, kivitelezve az alaphelyzetbe állítás, akkor a D-n lévő tartalom nem törlődik, lásd az előbb leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#116492) pube111 válasza King Unique (#116491) üzenetére


pube111
senior tag

És ez teljesen olyan állapotra állítja a windowst mintha új telepítés lenne?

(#116493) Submarine válasza strong333 (#116485) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Összefoglalva: valami program ikonját szeretnéd a tálcáról indítani.
De amit utána írsz az azt jelenti, hogy valami fájl ikonja van az asztalodon, ami nincs semmilyen progihoz hozzárendelve, szóval valami nagyon nem klappol.
Ha nem kell megölnöd érte, a szoftver nevét, esetleg a fájl kiterjesztését is elárulhatnád.
Ha program ikonja lenne, azt valóban a tálcára tudnád húzni az asztalról.

(#116494) Submarine válasza pube111 (#116487) üzenetére


Submarine
senior tag

végigpróbálgatod az usbket és ha egyiken sem reagál akkor újratelepíted a driverét

(#116495) King Unique válasza pube111 (#116492) üzenetére


King Unique
titán

Attól függően, hogy melyik opciót használod, hogyan állítod be, de amúgy kb. igen, ez a lényege, alaphelyzetbe állítja. Illetve ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített gép és van gyári recovery partíció, akkor adott egy 3. opció is, a restore factory settings, ami gyári állapotba állítja vissza a hardvert. Viszont ha nincsen, vagy nem cél az utóbbi, valamint a személyes fájlok megtartása sem, akkor a minden elem eltávolítása módszer helyett gyorsabb lehet a klasszikus újratelepítés pl. pendrive-ról bootolva a telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#116496) pube111 válasza Submarine (#116494) üzenetére


pube111
senior tag

Ezek már megvoltak.

(#116497) pube111 válasza King Unique (#116495) üzenetére


pube111
senior tag

Köszi, inkább újratelepítem a wint. Már dolgozik a rufus.

[ Szerkesztve ]

(#116498) King Unique válasza pube111 (#116497) üzenetére


King Unique
titán

Azt is lehet, amihez egy másik válaszban vannak instrukciók. + Ott az is le van írva a végén, hogy akár a közvetlen in-place upgrade is opció lehet ugyanarra (vagy újabb) a verzióra a fájlok, alkalmazások stb. megtartása mellett, nem feltétlen kell a 0-ról újratelepíteni.

(#116499) t181


t181
senior tag

Sziasztok!

Win 10-en lévő fájljaimat szeretném megosztani Androidos telómmal samba-n (v2) keresztül.
Ez lehetséges? (linux-on régóta így használom, gondolom itt sem lehetetlen)

[link] Ezen a leíráson mentem végig, de eredménytelenül.
A hálózatra két, Win10-et futtató PC és egy Androidos telefon van csatlakozva. A két pc-ről hiába osztok meg mappákat, nem jelennek meg (intézőben a Hálózat rész alatt a másik gép sem jelenik meg, nem hogy a megosztott mappák). Mindkét gép tudja pingelni a másikat.

A telefonom megtalálja az egyik pc-t (a céges gépemet, pont nem erre van szükség), tudok is hozzá csatlakozni, látom a mappákat, jól működik. Ebből szerintem arra lehet következtetni, hogy a saját gépemen van valami félrekonfigurálva, de ötletem sincs mi lehet (hétvégi telepítés, nem állítgattam túl sok mindent).
Nem tudom, hogy a rendszergazdák módosítottak-e az alapértelmezett hálózati beállításokon valamit, ami eszembe jutott összehasonlítottam, és minden beállítás passzol a saját gépemen lévőkkel.

Van esetleg ötletetek, hogy mit lenne érdemes megnézni, hol bukik a dolog?

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#116500) strong333 válasza Submarine (#116493) üzenetére


strong333
csendes tag

Firefox letettem az asztalról tálcára de úgy nem indul el csak ha asztalról vagy start menü ből indítom!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.