Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116651) Cs1csó válasza tothjozsi96 (#116649) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre nincs szerintem szokás:
- van aki még 8.1-ről vagy 8-ról upgrade-elt és azóta is az a rendszer fut
- van aki a Windows 10 build megjelenéseihez igazítja az újratelepítést tehát évente 1-2x, van hogy átugorva egy build-et.
- és vannak a flúgosok mint én, akik amikor épp kedvük szottyan hozzá mondjuk 2-3 havonta, de ennek is van "előnye" mivel a rutin miatt gyorsan megy.

hobizoli után szabadon: pl. hardvercsere esetén is szokták sokan persze még rendszerlemez csere sem indokolja mert lehet róla pl. Macrium Reflect Free-vel egy rendszermentést csinálni és azt az új lemezre feltenni.

De lehet eltolva is ha nem akarsz leragadni egy build upgrade-nél de félsz a belső build upgrade-ktől, és egy stabil már kiforrott build-et szeretnél felpakolni pl. ha most a 1809-esen vagy amit mondjuk tavaly tavasszal telepítettél volna, akkor most tavasszal telepíted a 1909-est jövő tavasszal pedig a 20H2-őt, így évente csak egy tiszta telepítést csinálsz és akkor egy már bő fél éve kinn lévő verziót teszel fel ami remélhetőleg már kilábalt a gyerekbetegségeiből.

[ Szerkesztve ]

(#116652) *Ropi* válasza tothjozsi96 (#116649) üzenetére


*Ropi*
félisten

Erre a kérdésre végtelen számú jó válasz van, de mindenképpen akkor, amikor kell. :)

A Win 7-em 8 évig elment a telepítése után úgy, hogy összesen 2x volt kék halál: egyszer az Adobe Reader miatt, egyszer meg egy köztudottan hibás IRST driver miatt, de abban az időszakban az volt a leghasználhatóbb. Aztán 1 éve átálltam Win 10-re, azóta már jó párszor kellett visszatöltenem a napi / heti Bitpontos lemezkép másolatot a felbukkanó hibák miatt.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#116653) Lauda válasza tothjozsi96 (#116649) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Én nem szoktam igaziból. A notin is 7-8 évig futott a win7, csak amiatt tettem újra, mert beakadt az update-n valami és nem tudtam rendbehozni. Még egy ideig használtam úgy, aztán újratelepítettem. Az egyik asztalin is már a jó ég tudja mikori a win7. Mikor ssd lett bele, akkor is a vinyóról klónoztam át a rendszert és az futott tovább. A másikon kb 1 éves a win10, az akkor első teleptés volt.

(#116654) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Köszi mindenkinek! :)

A következő build mikor jön, arról van információ?

(#116655) Cs1csó válasza tothjozsi96 (#116654) üzenetére


Cs1csó
félisten

2004-es build tehát ez év áprilisában lesz kész - valamikor mostanában - a széles körű terítése pedig talán május végére június elejére várható.

(#116656) tothjozsi96 válasza Cs1csó (#116655) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Tehát az azt jelenti hogy az MSDN-ről már tölthető lesz áprilisban, jól értem?

(#116657) sz.j válasza tothjozsi96 (#116649) üzenetére


sz.j
nagyúr

Reinstalt vagy 10 éve nem csináltam, ha esetleg gond lenne a gépeimen, akkor mentésből állítanám vissza a wint.
(win7-ről win10-re frissített rendszert használok és egyáltalán nem lassúak a gépek)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#116658) lanszelot válasza lanszelot (#116401) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,

Ebben tudna valaki segíteni?

(#116659) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#116649) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nincs megszabva idő intervallum, tehát ahogy írad, amikor kell. Én volt hogy 2 hónap után csináltam, de volt hogy több év után. :)

(#116660) oke


oke
senior tag

Sziasztok,

Pár hónapja vásároltam egy Microsoft Windows 10 Pro Retail KEY-t a Software-codes-on. Most jutottam oda, hogy feltelepíteném az új rendszert. Van lehetőség valahol leellenőrizni a kulcsot, hogy működni fog-e, mielőtt nekiállok?

(#116661) Pyttawrx válasza oke (#116660) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Majd látod mikor beírod, de lehet már nem fog működni, akkor lehet reklamálni, vagy másikat venni. Halkan jegyzem meg, hogy nem legális a kulcs tehát semmin nem kell csodálkozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#116662) tothjozsi96 válasza Pyttawrx (#116661) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ennyiből egyik pár ezer forintos kulcs sem mondható annak.
Nemrég egyik kollégámnak lett vásárolva ott kulcs, működik.

Én vásároltam a Goodoffer-ről kétszer is, kicsit több mint egy éve, azok a kulcsok is működnek.

Drága azért a jogtiszta kulcs, biztos többen ismerik innen a soft.direct oldalt, ott is vásároltam mert a tesóm gépe elég drága volt, nem akartam ezer forintos licenszt rá, akkor még 16k volt, most már 22k az eredeti kulcs. Drága.

(#116663) qqcqqc válasza tothjozsi96 (#116654) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az előző gépemen telepített 8.1 van frissítve insader slow ringen az új gépemen.

(#116664) Doky586 válasza tothjozsi96 (#116649) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyebár a win10 évente újrarakja magát, frissül minden file, de a beállítások (többsége) megmaradnak. Ha megváltozik a felfogásod a pc világról és rájössz hogy régen sok dolgot elállítgattál (feleslegesen) registryben, beállításokban, lpo-ban de már nem emkékszel miket, vagy jelentősebb hw módosítást végzel akkor javasolt a full tiszta reinstall (4-8 évente).

[ Szerkesztve ]

(#116665) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#116535) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Erre valaki?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#116666) Zoz válasza tothjozsi96 (#116649) üzenetére


Zoz
őstag

Én a saját gépemen, ebben az évezredben egyetlenegyszer telepítettem nulláról újra: a 64 bitesre váltás miatt. Előtte 99-ben telepítettem NT 5 Beta-t (kész megváltás volt a fos 98 után!), ami aztán frissítve lett 2000-re, majd az SP2 idején XP-re.
2009-ben a 64 bites Win7 lett új telepítés, ami aztán a 1511-nél lett Win10-re frissítve, aztán sorban tovább, most 1909-nél tart.
Mindeközben volt legalább 25 alaplapcsere, vagy 15 VGA csere, számtalan vinyó csere, majd áttérés SSD-re, végül NVME-re. Áttérés Legacy-ról UEFI-re. Egyik csere miatt se kellett újratelepíteni.
Következő nulláról telepítést a 128 bites procik és Windows megjelenésének idejére tervezem :)
Munka közben volt már szerencsém több ezer telepítéshez, az pont elég nekem... de tudom, sokaknak hobbija a hetenkénti újratelepítés :)

(#116667) Doky586 válasza ArthurShelby (#116535) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy séma nem elegendő? Elnevezésétől függetlenül mindent be tudsz állítani.

(#116668) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Onedrive-ot hogyan lehet száműzni a gépről? Folyton mindent oda akar menteni. A fájlkezelőben még látszik a mappa, de az alkalmazást már töröltem. :F

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#116669) tothjozsi96 válasza Zoz (#116666) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem a hetenkénti újratelepítésre gondoltam mikor feltettem a kérdést, nálam pár nap múlva lesz 1 éve hogy fent van a Windows. Szóval nem megerősítést vártam hogy miért jó 1 havonta újra telepíteni.

Viszont szerintem azért az se normális hogy úgy raktad át a rendszered hogy HDD-ről SSD-re, ha jól értem. Persze, mindenki maga tudja de szerintem egy alaplapcsere is olyan dolog hogy mindenképp érdemes egy tiszta telepítést adni neki.

(#116670) qqcqqc válasza tothjozsi96 (#116669) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem. Nálam a w8.1 egy A10-8500k-ra lett telepítve Hdd-re. Most egy 1600-as rizsám van ssd-vel. Semmi gondom nem volt.
Próbáltam volna a belakott rendszert újra telepíteni, kaptam volna az asszonytól. :DD

(#116671) svgyula válasza tothjozsi96 (#116649) üzenetére


svgyula
addikt

Félévente(eddig) mert ugye a nagy frissítés az kb új rendszer. :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#116672) ArthurShelby válasza Doky586 (#116667) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez sem válasz a kérdésemre. Szeretném megismerni, felfedezni a win10-et, és ahogy látom az energiagazdálkodáson újítottak anno a win8.1-hez képest. De gondolom ez is ilyen öszvér lett, félig megvan félig nincs meg a régi. Itt a lehetőségeket kérdeztem.

Egyébként azért nem elegendő 1 séma, mert lehet pl egyszerűbb lenne a mondjuk teljesítmény üzemmódból kiindulni, és úgy beállítani mindent (de ugye ott kevesebb a win10 féle lehetőség).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#116673) M@cika válasza tothjozsi96 (#116656) üzenetére


M@cika
őstag

Nekem már felajánlotta és fel is telepítette a 2004-et a Windows Update.

Nasit a kis fehér medvének!

(#116674) King Unique válasza tothjozsi96 (#116649) üzenetére


King Unique
titán

Ez már nem XP, hogy félévente újra kelljen húzni a 0-ról, de még annál sem feltétlen volt erre minden esetben szükség. Egyébként meg egyszerű a válasz: akkor kell újratelepíteni a 0-ról, ha olyan gond van vele, amit másképpen nem lehet megoldani. Ahol pl. a másik hozzászólásodban említett HDD —► SSD csere pont nem feltétlen ilyen, mivel megoldható klónozással. Az alaplapcsere, sőt a teljes hardvermódosítás ugyancsak nem feltétlen, mivel szintén működhet újratelepítés nélkül (példa).
+ Manapság ott van a rendszermentés lehetősége, ahol ha van mentés, akkor szükség esetén max. azt kell visszaállítani és szintén nem kell a 0-ról újratelepíteni a Windowst. Meg ugye ott van még az is, hogy ha valakinek egy nagyon belakott, sok programot és beállítást tartalmazó rendszere van, akkor az nyilván nem fogja állandóan a 0-ról újratelepíteni, sokkal egyszerűbb és célszerűbb a mentésből visszaállítani. Akinek nincsen, meg annyira szereti gyakorolni a Windows-telepítést, akkor az telepítse újra félévente "tisztán", ha annyira akarja. :D ;] Ahol pl. a funkciófrissítések miatt megint nem feltétlen szükséges, mivel azoknak, a build upgrade-nek pont az a lényege, hogy a hagyományos, 0-ról történő újratelepítés nélkül megoldható a közvetlen verzióváltás. Ráadásul újabban az évi 2., azaz a őszi funkciófrissítés csak egy opcionális, mini update a tavaszihoz, ami miatt pláne felesleges a reinstall a 0-ról.

[ Szerkesztve ]

(#116675) tothjozsi96 válasza M@cika (#116673) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Wáó!

(#116676) M@cika válasza tothjozsi96 (#116675) üzenetére


M@cika
őstag

Ezért is jöttem ide, hogy volt-e hivatalos bejelentés, hogy kiadták, mert meglepődtem, hogy feljött a frissítésnél.

King Unique: Nos igen, a legjobb ha amikor minden progi fent van rendesen és működik, akkor csinál az ember egy rendszermentést (mondjuk nem a beépített mentővel, de ez most mindegy hanem egy normális programmal) plusz ugye minden fontos személyes doksi egyebek eleve mennek a felhőbe a hagyományos vinyóra/pendrivera mentés mellett)
Így ritkán kell nulláról újrahúzni a gépet.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#116677) Lauda válasza M@cika (#116673) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam nyoma sincs.

(#116678) M@cika válasza Lauda (#116677) üzenetére


M@cika
őstag

alt="" title=""

Nem tudom mi alapján ajánlja fel.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#116679) Lauda válasza M@cika (#116678) üzenetére


Lauda
félisten

Majd jön. :R Csak olyan frissítgetős vagyok, ezért nézek én is. :D :DD

(#116680) King Unique válasza M@cika (#116673) üzenetére


King Unique
titán

Itt a lényeg azon van, hogy mármint neked. :D De az is vsz csak azért van, mert vagy Insider Preview verziót használsz, vagy valamilyen módosított ISO-val telepítettél. Viszont másoknak, akik jelenleg pl. 1909-es normál verziót használnak, nyilván még nem ajánlotta fel a Windows Update a 2004-et, majd kb. május környékén fogja.

(#116681) M@cika válasza King Unique (#116680) üzenetére


M@cika
őstag

Aki esetleg nem tudna várni májusig:
https://uup.rg-adguard.net/
(innen "bármit" le lehet tölteni telepítőnek)

Egyébként egy másik gépet 1803-ról frissítettem tegnap innen letöltve az ISO-t. Fele idő volt, mint a Windows Update-es mai munkamenet.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#116682) King Unique válasza M@cika (#116681) üzenetére


King Unique
titán

Igen, tudom, meg nem újdonság, hogy a hivatalos megjelenés előtt elérhető az adott verzió, letölthető ahhoz a telepítő. Például oprenden már kb. 3 hónapja ott a 2004-es ISO, ami szintén UUP-vel lett generálva.
Viszont a Windows Update a korábbi Windows 10-verzióknál normál esetben még nem ajánlja fel a 2004-es funkciófrissítést, a Microsoft letöltőoldalán is még 1909-es verzió van, vagyis az érdekes, ha esetedben igen, de a részletek, a lehetséges okok nem derült ki.

[ Szerkesztve ]

(#116683) M@cika válasza King Unique (#116682) üzenetére


M@cika
őstag

Biztos vakon kiszórták valakiknek így az elején. Mondjuk ehhez a rendszerhez 1 éve nem nyúltam hozzá a mai nap előtt. talán 1903 lehetett rajta.

Mire májusban mindenkinek hozzáférhető, akkor is ugyanez a 19041.172 lesz kiszórva vagy rosszabb esetben még régebbi és kapásból jön is hozzá egy újabb frissítés mondjuk 19041.217 :-) vagy másik nevén KB 4552555 :-)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#116684) King Unique válasza oke (#116660) üzenetére


King Unique
titán

Ott van pl. a ShowKeyPlus program, annál a check product key lehetőség, aminek W10 Pro Retail termékkulcs esetén a screenshoton lévő eredményt kell adnia. Ha nem, azaz pl. W7/8.1 kulcs, vagy MAK (példa), akkor meg lehet reklamálni és jó esetben küldenek újat (példa).

(#116685) sz.j válasza Lauda (#116677) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam sincs

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#116686) oke válasza King Unique (#116684) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm, ugyan azt írta, ami a képeb látszik:
Win 10 RTM Professional volume MAK
EULA Type: Volume

Utóbbi mit jelent?

(#116687) oke válasza oke (#116686) üzenetére


oke
senior tag

Mégsem ugyan az, nálam nem Retial :(

(#116688) King Unique válasza oke (#116686) üzenetére


King Unique
titán

Azt, hogy neked is mennyiségi licences MAK kulcsot küldtek az eredetileg vásárolt Retail helyett... Technikailag akár az előbbi működhet, meg ha utólag le nem tiltják, de ilyenkor célszerű inkább újat kérni, mint az előző válaszban linkelt példa is mutatja.

(#116689) oke válasza King Unique (#116688) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm, írtam nekik, meglátjuk.

(#116690) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
a 2004-es ISO képfájl a microsoft oldalán mikortól lesz elérhető? Itt még az eggyel régebbi van.

(#116691) joydrv


joydrv
tag

Üdv mindenkinek!

Nem tudom mi van ezzel a win 10-zel, de ahányszor települ valami frissítés az otthoni lan - hálón valami mindig tönkremegy. Jelesül a nas elérés folyton. Korábban egy időre eltűnt az smb1 protokol és nem látta a pc (win 10) a nas-t. Ok, mostantól azt kézzel kell majd esetleges újratelepítés után bekapcsolni, erre már rájöttem. De pár hete vagy hónapja megint alkottak valamit. Most látszik a nas, megy is rendben, de a másolási sebesség visszaesett 9-10 kbps-re, korábbi 60-70-ről. Másik gépről ellenőrizve ( win 8.1) minden rendben, sebesség változatlan ott.
Valakinek valami hasonló tapasztalat, esetleg megoldás rá, ha van...
:))

(#116692) tothjozsi96 válasza kispx (#116690) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia, előtted pont erről volt téma.
Május elején lesz elérhető.

(#116693) ledgeri válasza Cs1csó (#116648) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem feltétlen!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#116694) kispx válasza tothjozsi96 (#116692) üzenetére


kispx
addikt

Ezt jól benéztem. Pont azokat a kommenteket olvasgatva jutott a kérdés eszembe :W. A felületes olvasásról le kéne szoknom.

[ Szerkesztve ]

(#116695) oke válasza King Unique (#116688) üzenetére


oke
senior tag

Küldtek is újat, majdnem... ez win 8.1 kulcs, a többi stimmel

(#116696) oke válasza oke (#116695) üzenetére


oke
senior tag

Na erre mit reagáljak?

Yes it is, and it activates Windows 10 Pro without issues.
Don't worry and feel free to use it.

Így tényleg nincs értelme innen vásárolni...

(#116697) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#116662) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Licencet nem kapsz csak kulcsot, illegális

(#116698) tothjozsi96 válasza Pyttawrx (#116697) üzenetére


tothjozsi96
addikt

COA matrica nélkül illegális, már ha azt érted license alatt.

(#116699) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#116698) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Erről volt szó nem megyek bele megint. :)

(#116700) tothjozsi96 válasza Pyttawrx (#116699) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem egészen erről volt szó.
A licensze egy fogalom, a COA matrica meg egy eredetiséget igazoló matrica amit a Microsoft állít ki.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.