Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116951) Doky586 válasza svgyula (#116950) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát akkor valaki aki ért hozzá bemegy sárga teljes vegyvédelmi öltözékben gumikesztűvel gázálarcban.. Ha nem lövi le a bank bizonsági őre akkor beállítja:
- biosban áramszünet esetén ne maradjon kikapcsolva hanem induljon újra
- biosban WoL engedélyezése
- win energiagazdálkodásban elalvás tiltása (ha mégse működne vpn-en a wol)

(#116952) Geth válasza svgyula (#116950) üzenetére


Geth
addikt

Semmi köze a szerver/nem szerver dologhoz, engedd el.
Firmware/BIOS jelszóról magyarázol?
(S3-ból felkeltésnél az se számít.)
Ha nem, akkor nem kell semmit pötyögni. Elindul a rendszer, a login screennél megáll. Eközben már boldogan be lehet lépni pl. RDP-vel anélkül hogy lokálisan bármit pötyögni kéne...

(#116953) dethroner válasza Zoz (#116940) üzenetére


dethroner
veterán

Eszközkezelő szerint intel vga van benne.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#116954) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Ez mi a rosseb, és mi köze vana freesynchez?
Meg milyen magyar ez? Változó frissítési gyakorisága? Nyelvtanilag szerintem nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#116955) bobalazs válasza bobalazs (#116954) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na, nem válaszolt senki utánanéztem:
as AMD subreddit user jaykresge points out, the setting merely allows for custom V-Sync settings to function in games that don't natively support it: titles sold on the Windows Store, to be specific.

Engedélyezi a vrr funkciót abban a játékokban ahol nem támogatott, különösen windows store játékoknál.

(#116956) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megoldani, hogy a számítógépen 3 különböző meghajtón lévő "Fotók" mappában lévő fájlokat egy (virtuális) mappában szeretném látni akár a lokális gépen, akár hálózaton keresztül.

Tud valaki erre megoldást?

Köszi & Üdv, YB

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#116957) Máté94 válasza Yogi Bear (#116956) üzenetére


Máté94
addikt

OneDrive...?

(#116958) Csupingo válasza Yogi Bear (#116956) üzenetére


Csupingo
veterán

Ismerősöm a picasa-t használta. Nem tudom, még fejlesztik e, vagy hogy működik e win 10-en is. Neki ezt mindig kötelező volt telepíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116959) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! A problémám az, hogy az alaplapgyártó oldaláról ha felteszem a friss Realtek hang drivert nincs HD hangkezelő vagy control panel EQ-val, ezért felraktam egy régebbit (2018) abban van. Viszont ha rányomok a Windows frissítésre a Gépházban akkor egyből lefrissíti a Realtek drivert és eltűnik a Control panel.
Ha meg kikapcsolom az eszköztelepítés beállításainál a frissítést akkor gondolom más drivert sem fog frissíteni. Laikusnak lesz a gép az kellene, hogy minden frissüljön kivéve a hangot.

(#116960) d@minator


d@minator
addikt

A RtkNGUI64 ott van a Realtek mappában de nem indul el windowszal a tálca jobb oldalán nem jelenik meg...

(#116961) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem:
1. Vásároltam egy Retail kucslot, amit beaktiváltam és szeretnék az MS fiókomhoz kapcsolni, de valahogy nem jött össze és minden bekapcsolásnál csak az MS fiókos bejelentkezés után tudom használni a gépet. Hol és hogy tudom én összekapcsolni a kettőt; hol tudom deaktiválni ezt a csodás bejelentkezési hercehurcát? :)

2. Találkoztam az RP's Lair - Windows 10 Install Tutorial(katt)youtubealert videóval, egész érdekes volt, ajánlja Debloater Script-et és az O&O Shtup10. Ezekkel volt valakinek rossz tapasztalata? Szimpatizálok vele, mert itthon kb senki nem használja Onedrive és társaikat, meg kicsit mérgel, hogy állandóan ki szeretne menni a netre a sok program, de megfogja a Malwarebytes Windows Firewall Control. Ráadásul gőzöm sincs mik ezek, rágoogle-zva meg olvasom a sok panasz a neten, hogy fogja a gépet.

(#116962) King Unique válasza d@minator (#116959) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor vagy kikapcsolod a driverek automatikus frissítését, vagy elrejted az adott illesztőprogram-frissítést.

(#116963) Pyttawrx válasza grizlisandor (#116961) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Telepítsd újra offline, vagy tedd heliyfiókká a gépházban. Bár vannak módok, de sokkal jobb és lehet gyorsabb, ha net nélkül újrahúzod, és helyi fiókot hozol létre. Amúgy ha olcsó kulcsot vettél akkor jobb is ha ne kötöd hozzá :)

(#116964) King Unique válasza grizlisandor (#116961) üzenetére


King Unique
titán

1. Ha digitális licenc van a gépházban, akkor az összekapcsolható a Microsoft-fiókkal, az alábbi leírás is szemlélteti. Amihez nyilván szükség van Microsoft-fiókra és azzal történő bejelentkezésre, használatra. Ha esetedben nem megy, akkor valószínűleg nem megfelelően csináltad. Az pedig nem meglepő, hogy a Windows 10 indításánál a felhasználói fiókba be kell jelentkezni, ott normál jelszót, vagy képjelszót, vagy PIN-kódot megadni. Ha az automatikus bejelentkezés a cél jelszómegadás stb. nélkül, akkor akár az is beállítható.
Egyébként lehet a Windows 10-et helyi (offline) fiókkal is használni és telepíteni, de ugyanakkor a Microsoft-fiók használatának is megvannak a maga előnyei. Valamint ha hardvermódosítás történik, akkor ott az újraaktiválásnál is jól jöhet a Microsoft-fiókhoz kapcsolt licenc.

2. Alapesetben nem szükséges ilyen-olyan spéci programokkal "optimalizálni" a Windows 10-et. Illetve az ilyenek, meg pl. az O&O Shtup10 használata is csak opcionális, valamint csak saját felelősségre javasolt, meg annak, aki tudja mit csinál, mit tilt le vele és nem összevissza, majd utána csodálkozik, ha nem úgy működik a rendszer, mint kellene. A OneDrive használata meg nem feltétlen kötelező, eleve megoldható a kikapcsolása, letiltása vagy eltávolítása.

[ Szerkesztve ]

(#116965) #68216320


#68216320
törölt tag

Jó szokása szerint a windows update ismét kitett magáért az egyik gépemen és fejreállt, amit csak power off-al tudtam lezárni. A végén lefutott az update.
Amikor viszont a partíciókon a chkdsk-et futtattam, az egyik az alábbi eredményt produkálta: [link]

Most ilyenkor mi van? Honnét tudhatom, hogy a partíción tárolt fájlok mindegyike meg van és sértetlen?

(#116966) adika4444 válasza d@minator (#116959) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Adj neki egy ilyet Realtek-UAD-generic egyenesen a GitHub-ról. Ehhez fel lehet rakni a Store-ból a Realtek Audio Console-t.

A linkelt oldalon van leírás, hogy kompatibilis-e, de 90% az lesz.

Nekem mondjuk egy Dell 5490-en nem viszi a kombó jack-et így a gép, de ha a gyári drivert rakom fel, akkor meg bár működik, de nagyon pocsék hangja van.

üdv, adika4444

(#116967) Yogi Bear válasza Csupingo (#116958) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

és (#116957) Máté94

Én valami OS szintű megoldásra gondoltam, nem csak képek, hanem bármilyen fájl típus megosztására. Az egy mappába másolgatás nem megoldható, a felhő alapú tárolás pedig kizárt, külön alkalmazást meg nem szeretnék ezért feltenni.

Pl. a Win 10-ben van egy olyan megoldás, hogy egy mappára jobb gomb -> Felvétel könyvtárba -> és itt kijelölöd, hogy melyik könyvtárba vegye fel az adott mappát, de ez csak a user mappákkal működik.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#116968) adika4444 válasza Yogi Bear (#116967) üzenetére


adika4444
addikt

Olyat tudsz, hogy meghajtókat felmountolsz egy adott mappába. De ha a fájlokat akarod vegyíteni, az passz részemről...

üdv, adika4444

(#116969) grizlisandor válasza Pyttawrx (#116963) üzenetére


grizlisandor
addikt

Most laktam be a rendszert, nem akaródzok újra rakni. :B
Apróról vettem egy sok pozitív értékelésű eladótól.
Miért mondod ezt?

(#116964) King Unique:
Köszi, nagy nehezen, de sikerült. :)
1. Megszivattam magam, mert a lépéseknél(katt) kihagytam a Microsoft bejelentkezős ablak kitöltését és újraindítás után a Hello minden áron Pin alapú jelszavat hozatott velem létre, na mire azt ki tudtam varázsolni, meg rájöttem, hogy kimaradt a Microsoft bejelentkezős ablak kitöltése. Ráadásul közben helyi fiókká is tettem a gépet, meg visszavarázsoltam MS fiókossá, de a végeredmény a fontos. ;]

2. O&O hagyom szerintem, de a Debloater Script-et kipróbálom.

(#116970) hhgygy válasza Csupingo (#116958) üzenetére


hhgygy
senior tag

Picasa rég megszűnt már

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#116971) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék Win10 Home op rendszert vásárolni, tud nekem valaki segíteni hol lehetne venni legolcsóbban?! Most raktam össze a gépet, és végeztem a telepítéssel. Nézegettem aprón, de valahogy nincs bizodalmam. Köszi!

(#116972) Cs1csó válasza pontyos (#116971) üzenetére


Cs1csó
félisten

Figyelj, erről a témáról kb. OFF-ban már kismillió hozzászólás született amit ajánlok itt a keresőben - felül jobb felső sarok - írd be ezeket a szavakat - persze külön-külön csinálj rájuk egy-egy keresést - vásárolás, licenc, venni, olcsó stb. szavakra és lesz egy csomó találat. A lényeg van 3k-ért is licenc amit ha 3-5 év múlva esetleg lelőnek (nem fognak) akkor sem omlik össze a világ mert veszel egy másikat, és elmondhatod, hogy 3k-ért használtál egy oprendszert 3-5 évig.

(#116973) udna999 válasza adika4444 (#116941) üzenetére


udna999
tag

Üdv,
melyiket kell kiválasztani, nézegettem már, de sajnos nem tudtam rajta kiigazodni.

Köszi

(#116974) pontyos válasza Cs1csó (#116972) üzenetére


pontyos
senior tag

Szia, ezek megvoltak, és még jobban bizonytalan lettem! Mint egyik lehetséges opciót vettem számításba, hogy kapok ajánlatot itt. Pár napja kérdeztem, hogy ellenőrizhető e a licence kulcs eredetiség valahogyan. Most, hogy volt mire telepíteni, pákk - nem jó a kapott - még jó, hogy nem fizettem ki.... sucks. Nézek az aprón valakit!
Kellemes ünnepeket mindenkinek !

(#116975) King Unique válasza udna999 (#116927) üzenetére


King Unique
titán

Megoldható az időzített leállítás a shutdown paranccsal, illetve a feladatütemező használatával, sőt akár X idejű tétlenség után ütemezve is, amit az alábbi leírás jól szemléltet.

(#116976) mefistofeles válasza pontyos (#116974) üzenetére


mefistofeles
addikt

Ha akarod priviben ajánlhatok olyan eladót aki 100%-ig tuti kulcsot ad. RETAIL vagy OEM, amit szeretnél.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116977) Pyttawrx válasza mefistofeles (#116976) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Esetleg árat tudsz írni?

(#116978) pontyos válasza mefistofeles (#116976) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszi szépen, úgy néz ki meg is vettem!

(#116979) #12901120 válasza pontyos (#116974) üzenetére


#12901120
törölt tag

Itt az aprón hirdetett olcsó kulcsok többsége csak aktiváló kulcs. Ha neked jogtiszta kell, akkor ne onnan vegyél. Vannak jogtiszták is aprón, de nem 2-3 ezer Ft-ért... :U

(#116980) Pyttawrx válasza #12901120 (#116979) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Rengeteg "vita" ment itt erről, de nem lehet meggyőzni őket, hisz jönnek az érvek:
- Működik......
- az eu engedi......
Csak annyival zárnám én is le, hogy akkor is illegálisak, ahogy te is írod. :)

(#116981) mefistofeles válasza Pyttawrx (#116980) üzenetére


mefistofeles
addikt

Miről akarod "őket" meggyőzni? Hogy illegális? Az miből látszik? A kódok működnek akár többszöri újratelepítésnél is a hirdetők teljesen nyíltan árulják évek óta és senki nem tesz ellene semmit. Gyakorlatilag mindenkinek jól van ez így. A microsoft termékek pl. a magyar átlagkeresethez képest erősen túlárazottak és ha valaki teljes biztonsággal juthat egy kulcshoz mondjuk az ár 10%-ért akkor mit fog választani? Nyilván vannak a becsület felkent lovagjai is de ők vannak kevesebben. Az is biztos, hogy pl. vállalkozások nem kockáztatják meg. Otthoni használatra viszont nem tartom akkora bűnnek.
Ez még mindig 100x jobb mint a torrent oldalakon letölthető agyonhekkelt verziók. Az tényleg a legallja.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116982) pontyos válasza #12901120 (#116979) üzenetére


pontyos
senior tag

Elnézést ezt nem értem. Aktiválni szeretném, ahhoz miért nem jó? Azt vennék de drágábban árulja.
UI. olyankor mi van ha a kulcsot elfogadja, de az aktiváció nem sikerül?

[ Szerkesztve ]

(#116983) Lauda válasza #12901120 (#116979) üzenetére


Lauda
félisten

Levezetnéd melyik nem jogtiszta és miért, illetve melyik jogtiszta és miért?

[ Szerkesztve ]

(#116984) Pyttawrx válasza mefistofeles (#116981) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudjuk már azt, hogy bárhonnan töltöd le az os-t, az az aktiválás pillanatában dől el, hogy legális marad vagy nem. Amúgy nem is érdemes töltögetni torrent oldalakról, hisz letölthető mct-vel is. Hogy miből látszik? Pl az hogy kapsz egy kulcsot licensz nélkül.
Ajánlom figyelmedbe:
[link]
Nem szeretnék ettől jobban belemenni. Meg kell érteni ez illegális és kész.
Mi meg azt értjük meg, hogy mindenki azt vesz amit szeretne.
Sokkal jobb úgy venni gépeket, amihez alapból van os az nem sokkal drágább úgy és legális.

(#116985) d@minator válasza King Unique (#116962) üzenetére


d@minator
addikt

(#116966) adika4444:
Köszönöm mindkettőtöknek. Egyelőre King Unique módszerét választottam. A mások vésztartalék. :R

(#116986) liszi70 válasza mefistofeles (#116981) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Gyakorlatilag mindenkinek jól van ez így."
Pontosan így van. :K Nem véletlenül működik ez évek óta nagy volumenben, rengeteg nyílt platformon. De akinek nem tetszik, vegye meg nyugodtan listaáron a ms-tól, senki nem tartja vissza. :D Csak ne terjessze, mert nem igaz, hogy minden kulcs illegális, amelyik "olcsó" és nem közvetlenül a ms-tól van. A dolog ettől lényegesen összetettebb, és nem fekete-fehér, legalábbis az eu-ban.

(#116987) Pyttawrx válasza liszi70 (#116986) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még mindig nem akarod megérteni, hogy csak kulcsot kapsz és licenszet nem. Ezzel másokat is félre vezethetsz. Legalább ezt ne tedd. Te vehetsz olyat amilyet akarsz.

(#116988) Lauda válasza Pyttawrx (#116987) üzenetére


Lauda
félisten

Licencet hogy veszek?

Múltkor tőled idéztem, aztán válasz nem érkezett: [link]

[ Szerkesztve ]

(#116989) pontyos válasza Lauda (#116988) üzenetére


pontyos
senior tag

Én is ezt szeretném tudni! Lehet kezdő vagyok, de nem értem hogy a termék kulcs miért nem elég, vagy ha a kulccsot elfogadja, nem lehet aktiválni? Miért?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#116990) liszi70 válasza Pyttawrx (#116987) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tudom, mi lesz a válaszod (vagy mi nem lesz :)), de azért megkérdezem újra, mert mindig vannak újszülöttek, akinek minden vicc új. A "liszensz" az milyen formában érkezik egy digitális kulcshoz? Ráadásul mindegy számodra, hogy van-e hozzá liszensz, ugyanúgy leillegálisozod azt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#116991) Beni2360


Beni2360
félisten

Valaki tudja miért van a tálcán levő naptárnál a napok alatt kínai krik kraksz? Win 10 pro 1903

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#116992) mefistofeles válasza Beni2360 (#116991) üzenetére


mefistofeles
addikt

Nálam semmi ilyen nincs..... :F
Honnan jutottál kínai verzióhoz..... :DDD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116993) Beni2360 válasza mefistofeles (#116992) üzenetére


Beni2360
félisten

Amint visszakerestem már tavaly Jún-ban is kérdeztem és azóta sem jött válasz. Ez egy tartalék laptop tegnap vettem elő. Júniusban frissült 1903-ra és tegnap frissült vagy 2x.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#116994) Pyttawrx válasza Lauda (#116988) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ne haragudj nem láttam ezt a hozzászólást. Ha ms-től veszed a szoftvert, gondolom, mint régen mikor dobozos verziót vett valaki. Az olcsó kulcsok esetén marad a licensz az eredeti vásárlónál. Megkeresem ezt a hozzászólást is

(#116995) sz.j


sz.j
nagyúr

Levelezésre Thunderbird klienst használok win 10 oprendszeren.
Az mitől lehet, hogy amikor a tálcán lévő ikonnal a klienset megakartam nyitni valami olyasmit írt ki, hogy a progit nem lehet megnyitni, mert vagy törölve lett vagy át lett helyezve?
Ja és automatikusan törlődött az ikon ...

Viszont ezt követően amikor a start menün keresztül indítottam el a levelezőklienst az minden gond nélkül elindult és azóta is hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#116996) Pyttawrx válasza Lauda (#116988) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Itt office esetén van leírva.
[link]
olyan ez mintha a te lakáskulcsod másolataival használnák a lakásod. De amint zárat cserélsz...

(#116997) qqcqqc válasza Pyttawrx (#116994) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ha az MS-től veszed online, akkor is csak egy termék kulcsot kapsz és egy digitális számlát.

(#116998) Pyttawrx válasza qqcqqc (#116997) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, lehet venni az olcsó kulcsokat, csak leírtam az illegális...... :R

(#116999) Lauda válasza Pyttawrx (#116996) üzenetére


Lauda
félisten

Semmi gond, hogy nem vetted észre korábban. :)

Köszönöm a linket. Lehet én vagyok értetlen, de ez nem semmit sem mond a windows licencekről. :) És most itt nem is téged szeretnélek piszkálni ezzel, csak jó lenne tisztán látni ezt az egészet. Ha a coa matrica sem licenc és a termékkulcs sem, akkor hogy lesz licencem? Én arra gondolok, hogy amikor elfogadod a telepítés elején a licenszerződést, akkor azt tudomásul vetted. Tehát külön licencet, mint olyat nem kapsz sehogyan, mert az egy szellemi "termék". De lehet rosszul gondolom. :F

(#117000) Pyttawrx válasza Lauda (#116999) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen igaz, ezért kell még eredeti legális kulcs és kész is vagy. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.