Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117851) King Unique válasza Burki (#117850) üzenetére


King Unique
titán

De, mindig az aktuális verziót tölti le az MCT, ami most a 1909. Viszont nem feltétlen a legújabb, frissítésekkel integrált buildet, hanem valamivel régebbit (pl. .418/.592). De ez nem akkora gond, mert telepítés után a Windows Update naprakészre frissíti, letölti és telepíti a szükséges összesítő frissítést. Ahol nem világos ez esetedben miért nem történt meg, ha állítólag clean install történt, majd utána a Windows Update telepítette a szükséges drivereket, ahol normál esetben ilyenkor nyilván a szükséges összesítő frissítés(eke)t is telepíti. :))
Az alaplapnál hivatalosan támogatott a Windows 10, driverek is vannak hozzá, bár azok elég régiek, 2015-ösek. Ahogyan a BIOS-verzió sem feltétlen a legaktuálisabb, de ha még annál is régebbi van rajta, akkor egy frissítés lehet annak sem ártana.

[ Szerkesztve ]

(#117852) dethroner válasza zolee001 (#117842) üzenetére


dethroner
veterán

Mindegy, mert nem is reagál rá. Ahogy az f8-ra se. Én még ilyen nem láttam, sehogy nem lehet csökkentett módot előhozni nálam.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#117853) zolee001 válasza dethroner (#117852) üzenetére


zolee001
őstag

(#117854) Burki válasza King Unique (#117851) üzenetére


Burki
aktív tag

Futtattam manuálisan egy frissítést. Az összesítő frissítést amit említettél, az első helyen dobta fel. Rejtély, hogy miért nem futott le. Minden esetre most települ, remélem ez megoldja a problémákat. Ha nem, akkor megyek tovább a driverek irányába.

Köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#117855) Z.m.Z válasza Wuzy (#117848) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Megoldva. Letöltött verzió volt és Rufus-al készített telepítő. Azért akartam azt, mert a MCT-al készített telepítésnél nekem eddig soha nem engedte az ofline módú fiókot. Úgy voltam, vele, hogy sebaj megpróbálom mégis, max csinálok egy MS fiókot a garázsnak... :D De érdekes módon most hagyta. És a klavi meg az egér sem kapcsolt ki! :R

(#117856) Egon válasza Egon (#117833) üzenetére


Egon
nagyúr

Úgy tűnik, a vga driver újratelepítése megoldotta a problémát.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#117857) SzutyokMatyi


SzutyokMatyi
tag

Hali. Bocs nem görgettem vissza, lehet foglalkoztatok vele. Arra van valami megoldás, hogy a win10 rendszer felállás után 1-2 perccel befagy kb 3-5 percre? A net televan ezzel a "Win10 freezes about 1 minute after startup for 5 minutes" cuccal de értelmes konkrét megnevezést hogy mi ennek az oka nem találtam. Minden tipp pipálva (eredeti win10, clean install, friss windows, friss bios, friss driverek, disable ez-az stb...) Köszönök szépen minden hasznos infót vagy linket

(#117858) Sub-ZeRo válasza SzutyokMatyi (#117857) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Friss driverek, disable ez-az.
Na ezeken kellene változtatni és akkor lehet megoldódik a probléma.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#117859) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Netgear R7500 ruteremen van 2 usb port, rajta a vincsesztereim és úgy müködik mint egy nas csak usb porton keresztül és readyshare a neve.
Eddig működött hibátlanul már évek óta, de tegnap óta nem érem el a readyshare-t win10 gépoekről saját hálózatban. Interneten keresztül (htt és ftp) elérem win10 gépekről is, csak saját hálózatban nem, a win10 nem látja a readyshare-t.
Más eszközökről (telefon, tablet, média lejátszó) továbbra is elérem a readyshare-t saját hálózatban is, csak win10 gépekről nem.
A hibakód 0x80004005. Erre rákeresve próbáltam megoldásokat amit találtam de egyik sem működik. Ezt is próbáltam, szintén nem működik.
Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#117860) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Hol tudom letölteni azt a képet amit pont ma dobott a win10 bejelentkezési háttérnek?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#117861) Lauda válasza xy.zsolt (#117860) üzenetére


Lauda
félisten

Amiket alapból dobál a win, azokat megtalálod a C-n: [link] Az irfanview megnyitja.

[ Szerkesztve ]

(#117862) liszi70 válasza xy.zsolt (#117860) üzenetére


liszi70
nagyúr

Fájlkezelőbe másold be:

%userprofile%\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

A nagyobb, párszáz KB méretű fájlok között keresgélj és társítsd egy képnézegetőprogramhoz.

(#117863) xy.zsolt válasza Top cat (#112371) üzenetére


xy.zsolt
őstag

liszi70, Lauda Köszönöm mindkettőtöknek az infót....sikerült

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#117864) dethroner válasza zolee001 (#117853) üzenetére


dethroner
veterán

Nem vagyok hülye, ez alapján csináltam és a legutolsó lépésig el tudtam jutni, ott nem reagált semmilyen gombra ahol a1-9 közötti gombokkal kell továbblépni. De eszembe jutott benézni a bios-ba és nem volt engedélyezve az usb eszközök használata, de átállítottam és sikerült csökkentett módba lépni :))

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#117865) Wuzy válasza Z.m.Z (#117855) üzenetére


Wuzy
tag

1903-al jött be talán, hogyha véletlen neten hagyod telepítés közben akkor ő biza csak MS fiókot hajlandó csinálni.
Örülök, hogy segítettem.

RTFM

(#117866) trialboj


trialboj
őstag

Komolyabb segítség kellene, mert ez nagyon nem ok.

Mi lehet az oka, hogy néha teljesen random időközönként, az összes windows explorer ablak megfagy és szinte azonnal bezáródik?

Ez előfordul az itthoni és a melós gépemen is, de most először fordul elő úgy, hogy közben másoltam valamit, a másolás megszakadt.
Nincs hibaüzenet semmi, csak eltűnnek a win explorer ablakok, egyből újra tudom nyitni őket, de akkor sem ok, hogy ez megtörténhet. legfrissebb build, win PRO verzió.

Bármi ötlet?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#117867) movax válasza trialboj (#117866) üzenetére


movax
őstag

Itt van egy lehetséges megoldás:

"Tell you Support to change the action of the Drive mapping via Group Policy from "Replace" to "Refresh"."

(#117868) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok!

A kovetkezot produkalja a gepem: random fagyasok, van hogy adott program, van h minden is, semmi reakcio, van, hogy tobbszor egymas utan.
Ez azota van h uj win10et kapott, meg uj ssd-t. Ssd elv hibatlan, teszteltem is.
Gepem uj am4 konfig, 1 honapos. 2 vga van benne, amd es nvidia, de nincs gondjuk egymassal. 3 ssd, ebbol egy uj nvme. Win10 par napos.

Lehetseges, hogy a win10ben van ujra vapami hiba? Es ha igen, hogy tudok visszamenni regebbi verziora?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#117869) RoyBatty válasza pataslogeza (#117859) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Ez a nyomorult Windows 10 időnként önhatalmúlag letiltja a SMB v1 protokoll használatát biztonsági okokra hivatkozva, ezért régebbi NAS-ok, routerek fileshare-jei elérhetetlenné válnak. Engedélyezni kell a Vezérlőpult/Programok/windows szolgáltatások ki be kapcsolása alatt a "SMB 1.0/CIFS Client" és "SMB 1.0/CIFS file sharing support" kapcsolókat.

(#117870) movax válasza RoyBatty (#117869) üzenetére


movax
őstag

Erre az a nagyokos válasz, hogy új NAS-t és routert kell venni! Én amikor jeleztem, hogy a pár éves LG okostévémen többé nem működik a HBO GO app, mert valami fasz nyakkendősök egy irodában kitalálták, hogy többé ne működjön, pedig amikor a tévét megvettem, működött, azt a választ kaptam, hogy ez van, haladni kell a korral, milyen hülye elvárásaim vannak, vegyek új tévét. Szóval istálló, gazemberség, hupákolás, ez van.

(#117871) zolee001 válasza dethroner (#117864) üzenetére


zolee001
őstag

Ez a ma is tanultam valamit rovat számomra,az hogy a safe modenak mi köze az usb engedélyezéshez az rejtély
A lényeg,hogy sikerült

(#117872) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Sziasztok !

Kaptam egy mailt amiben ez áll. Kékhalál és ezt látom ez okozza a gondot, kód: 4e

[link]



Igazából egy GTX 1080 driver [link] (Version: 442.92) lett frissítve ! És munkára használja ( Videós, videó munkák) a tulaj, ezért ugye logikus, hogy a Studio drivert lett frissítették , előtte is az volt.
Okozhatja a driver, vagy ha nem akkor mi kódja az a 4e :F

ui.: telefonon mondta, hogy háttérben a win 10 frissítette magát tegnap és már akkor megvolt az első gondja... munka alatt újraindult a gép önállóan.


(#117873) dethroner válasza zolee001 (#117871) üzenetére


dethroner
veterán

Usb-s billentyűzet és semmilyen usb eszköz nem használható a windows boot folyamat alatt és előtt ha a biosban nincs engedélyezve az legacy usb mittomén pontosan mi a neve ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#117874) King Unique válasza Z.m.Z (#117855) üzenetére


King Unique
titán

Itt a W10 ISO a lényeg, ami ha valami tákolt változat volt, akkor nem meglepő az abnormális működés. A telepítésnél a helyi fiók / Microsoft-fiók létrehozási lehetőséghez meg egyébként semmi köze nincsen annak, hogy MCT-vel lett kreálva a telepíti adathordozó, vagy sem, ami egy másik válaszban részletezve van.

(#117875) King Unique válasza dethroner (#117873) üzenetére


King Unique
titán

Akkor itt nyilván nem arról volt szó, hogy nem működik a csökkentett mód az előző válaszban javasolt módszerekkel, hanem esetedben maga az USB-s billentyűzet nem működött. Nem mindegy! :D :N

(#117876) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy prezentálnom kell power point-al (egy videót kell küldenem a prezentálásról) és hogy ezt hogyan lehetne a legegyszerűbben megoldani?
Szóval, hogy a kép a diákat mutassa, a hang pedig vegyen engem. webcam kép szerencsére nem kell.
Bocsánat a buta kérdésért, de nem értek ehhez és nagyon fontos lenne :DD

[ Szerkesztve ]

(#117877) dethroner válasza King Unique (#117875) üzenetére


dethroner
veterán

Elsőre azt tapasztaltam hogy nem lép be csökkentett módba, nem gondoltam hogy be kell mászni a biosba. De azért csak jött a varázsszikra és megnéztem :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#117878) Wagelux


Wagelux
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémába ütköztem, hogy a legutóbbi windows 10 frissítés óta (jelenlegi legfrissebb) amikor bejelentkezek kb 1-2 percig normálisan működik minden, aztán csak percek elteltével nyitja meg a fájlkezelőt. Illetve egérrel nem működik a start menü, de gombbal igen, értesítési sáv és még néhány windows alkalmazás nem nyílik meg.
Ami feltűnt, hogy hiába van bekapcsolva a tálcán az ikonok összesítése a fájlkezelő miután nagy keservesen megnyílik külön ikonként jelenik meg.
Mintha nem találná meg csak hosszú keresés után vagy nem tudom..
Gyors megoldásként ki-be jelentkeztem amikor szükségem volt mondjuk a parancssorra, ez segít, de csak pár percig..
Valakinek valami ötlet? :F

(#117879) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok! miért van az, hogy rendszergazdaként vagyok bejelentkezve és a total commandert is rendszergazdaként indítom, mégsem engedi a win felülérni a fájlokat, rendszergazda jogosultság hiányában? Totalcommander jelszót kér meg felhasználót hozzá, amivel még csak nem is találkoztam. Hogy lehet megoldani, hogy mindig lássa, hogy rendszergazda vagyok?

(#117880) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy igen idegesítő ablak, ami gépndításkor jelent meg már párszor, képet nem tudok róla berakni mert a win betöltése előtt jön be, de valami "tegye jobbá windowsát" vagy valami.
Reggel be szoktam kapcsolni a gépet torrent miatt, és látom, hogy 4 órát ment feleslegesen mert ezen üzenet miatt nem töltődött be.
Ki lehet ezt az üzenetet nyírni valahogy? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#117881) mpo válasza makoss (#117880) üzenetére


mpo
veterán

Ilyenkor mobillal le tudod fotózni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#117882) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Sziasztok!
AirPods 2 készülékemet nem találja a laptop-om. Elég régi laptop-om van, de múltkor felismerte és működött a füles, viszont mióta a párosítást eltávolítottam azóta nem találja. Mit tudnék tenni?

(#117883) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Van egy régi gépen, amiből még néha kellenének az adatok, egy ssd-re van föltéve a win. De ha a laptopnál nem a sata portról boot-olok (hanem sata-usb3 átalakítóval az usb3-mas portról, akkor kékhalállal elszáll.
Van erre esetleg valami megoldás, pl windows to go, vagy valami hasonló?
Szóval a lényeg a windows boot usb3-ról.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#117884) King Unique válasza ArthurShelby (#117883) üzenetére


King Unique
titán

Ha helyi lemezre, SATA-n lett telepítve a Windows 10, majd azt utána USB-n csatlakoztatva akartad bootolni, akkor nem meglepő a BDSOD. Ahhoz, mármint az USB-s bootoláshoz előtte átkonvertálás szükséges WTG-re, vagy eleve Windows To Go szerinti telepítés.

(#117885) Doky586 válasza ArthurShelby (#117883) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ne bootolj róla..

(#117886) RoyBatty válasza ArthurShelby (#117883) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Lehet csinálni, vannak hozzá toolok, mint például a WinToUSB. Ha jól emlékszem (mert régebben csináltam még ilyet), legalább Pro vagy Enterprise változat kell hozzá, Home verzió nem elég.
Ha csak file-ok kellene a régi winből, akkor elég sok bootolható linux verzió tudja olvasni az NTFS filerendszert.

[ Szerkesztve ]

(#117887) seger válasza King Unique (#117754) üzenetére


seger
addikt

Ezeken túl vagyok. Mbr2gpt failed. Ezért kértem más lehetőséget. Így viszont nem tudom mi lehet a baj

(#117888) ArthurShelby válasza RoyBatty (#117886) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszi, wintousb-vel megoldódott.
(Programokból adatok néha kellenek, és akkor egyből, így a laptop állandó szétszedése nem volt opció)

Az előző 2 hozzászólónak is köszönöm a segítséget, és az építő jellegű hozzászólást.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#117889) _DiEGO_ válasza seger (#117729) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Van egy win10 mbr hdd és legacy módban volt telepítve.
Gép csere lenne, az uefi mód és gpt.

És mi a lényegi ebbe ?
Win 10 mindenképp tud fogadni egy 4-5-6-10TB -os HDD-t !
A HDD-t kell majd GPT-re kijelölni 3TB és felette.

Gépcsere esetén más lesz az alaplap is akkor, így meg mindenképp kell újratenned a Win 10-et ! Akkor meg :F
Ha a kulcsért aggódsz, akkor deaktiiváld még időben, hogy a másik alaplaphoz (géphez) tudd újra aktiválni.

Az a gond, hogy sokan nem jól gondolkodtok, rosszul tálaljátok , hogy mit is akartok. Ahogy nézem fórumotkat, sajna még el sem tudják sokan mondani mi a gond, mit szeretnének és azt úgy lehet-e, vagy hogy mit is kellene tenni.

(#117890) _DiEGO_ válasza seger (#117887) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nemár...

MBR Legacy mód 1db rejtett partíciót hoz létre , míg UEFI GPT 3-at is és nagyobbat jóval! Mégis hogy gondoltad :F

(#117891) norba69 válasza _DiEGO_ (#117889) üzenetére


norba69
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#117892) Zoz válasza seger (#117729) üzenetére


Zoz
őstag

Ami nekem mindig bevált megoldás: az új gépen feltelepíteni UEFI-ben a rendszert, majd pedig a régi telepítés C meghajtóját ráklónozni az új telepítés C-jére, de csak a C-t, a segéd partíciók maradjanak azok amiket az UEFI telepítés létrehozott.

(#117893) Zoz válasza _DiEGO_ (#117889) üzenetére


Zoz
őstag

"Gépcsere esetén más lesz az alaplap is akkor, így meg mindenképp kell újratenned a Win 10-et ! "
Marhaság, Win98 idejéből velünk maradt babona. Semmilyen hardver csere miatt nem kell újratenni.

(#117894) pataslogeza válasza RoyBatty (#117869) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Köszönöm!
Így már elérem a readyshare-t, de csak ugy, ha beírom az elérési utat a cimsorba, a hálózati eszközök között továbbra sem látom. Erre is van megoldás?

Erre hogy jöttél rá amugy?

(#117895) _DiEGO_ válasza Zoz (#117893) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Oké , ez legyen a TE hited. biiiztos úgy van. miért is kételkedjek ebben :Y

(#117896) King Unique válasza ArthurShelby (#117888) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk le volt írva, hogy át lehet konvertálni oda-vissza a telepítést local-WTG között, de mindegy. :)) Amúgy meg igen, Rufus, WinToUSB stb. programokkal is lehet közvetlenül Windows To Go telepítést kreálni, ha eleve az USB-s használat a cél. Illetve ha nincsen Enterprise ISO, mivel a WTG hivatalosan csak annál támogatott, a Windows 10 beépített eszköze is csak annál engedi létrehozni.

(#117886) RoyBatty:
A WinToUSB esetében pont nem kell se Pro, se Enterprise kiadás, működik Home kiadásnál is, ami le van írva a program weboldalán. A Windows 10 beépített eszközének használatánál kell Enterprise ISO a WTG-hez, illetve a létrehozáshoz Pro, Education, vagy Enterprise kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#117897) jokeph válasza _DiEGO_ (#117895) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem kötelező, sanszosan gond nélkül fog menni. :K
120 GB-os SATA SSD-n lévő W10x64 PRO 15 konfigcserét húzott le nálam, vegyesen Intel és AMD többféle platformból. :D
Amit viszont célszerű megcsinálni még előtte:
Alaplap specifikus drivereket és egyéb szoftvereket uninstallálni.
MS fiókhoz kötött retail liszensznél semmit sem számít a hardver csere, OEM liszensznél meg újra lehet aktiváltatni alapcserénél (a többi hardver nem számít tudtommal). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#117898) pataslogeza válasza movax (#117870) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Igen, sajnos ez így van. Ilyen és ehhez hasonló szemétségek ellen csak egyetlen megoldás van. Az, hogy nem használjuk a "szolgáltatást" nem veszünk új tévét, telefont, laptopot, stb., nem hagyjuk magunkat "vezetni".

Én a tv-t akarom lemondani, mert unom a reklám tengert. Ha azt akarja a szolgáltató, hogy reklámokat nézzek, akkor fizessen érte, mert én nem vagyok hajlandó azért fizetni hogy 20 percenként reklámokat nézzek.

(#117899) King Unique válasza seger (#117887) üzenetére


King Unique
titán

Mármint miken vagy túl, megfelelően csináltad, a linkelt leírások, videók szerint, mindegyik (3) javasolt módszert megpróbáltad? :D Ahol pl. az MBR2GPT-nél sem derült ki, hogy hogyan volt futtatva, Windows 10 alól (kell a /allowFullOS), vagy a Windows 10 telepítőjéről bootolva, pontosan mi volt a hibaüzenet, stb. Aminek normál esetben nyiván működni kell, ha nálad nem, akkor vagy nem megfelelően csináltad, vagy szét van cseszve a Windows-telepítés, az érintett partíciók.
+ Az sem derült ki, hogy az új hardvernél van-e az UEFI BIOS-ban CSM mód, mert ha igen, akkor nyilván maradhat a BIOS/MBR szerinti Windows-telepítés és nem feltétlen kell erővel átkonvertálni UEFI-sre, ez is le volt írva előzőleg.

(#117900) _DiEGO_ válasza King Unique (#117899) üzenetére


_DiEGO_
őstag

+++

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.