Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117301) King Unique válasza TXT (#117284) üzenetére


King Unique
titán

Az inicializálásnál normál esetben megjelenik a drive kapacitása. Ha esetedben nem és hibaüzenetet dob úgy, hogy SATA-n a fizikai csatlakozás rendben van, akkor valószínűleg az SSD adta meg magát. Ilyenkor esetleg meg lehet próbálni parancssorban törölni és particionálni, mármint ha nincsenek rajta fontos adatok, ami az újrainicializálásra is vonatkozik.

"Mindossze “Ismeretlen eszkoz”-nek irja"

Akkor a hibakód alapján meg lehetne próbálni a javasolt megoldást.

Ha sehogyan nem megy, valamint a BIOS-ban is szokatlan néven jelenik meg (pl. SATAFIRM), akkor az szintén az előbbit, az SSD hibáját erősíti meg. Ez esetben marad a céges adatmentés / garanciális csere / kuka.

[ Szerkesztve ]

(#117302) Qtya123 válasza bitpork (#117298) üzenetére


Qtya123
őstag

Na, ki is jött a javítás, elég gyors volt a Microsoft. Vírus- és veszélyforrásoknál frissíteni kell, lehúzza az 1.313.1687 számú frissítést és jó minden.

(#117303) #86564352 válasza dethroner (#117297) üzenetére


#86564352
törölt tag

Defenderen belül frissítsd a definíciós adatbázist. Elvileg már javították a hibát. (engem elkerült szerencsére)

(#117304) King Unique válasza Win-T (#117282) üzenetére


King Unique
titán

Technikailag működhet a másik termékkulcs megadása, ahol előtte nyilván célszerű az aktiváló toolt megfelelően eltávolítani. Ha az utóbbi nem lehetséges, vagy nagyon belegányolt a rendszerbe, netán maga az ISO is valami tákolt változat, akkor célszerűbb inkább alaphelyzetbe állítani, vagy eleve "tisztán" újratelepíteni.

(#117305) bitpork válasza Qtya123 (#117302) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszönöm , nekem még nem jön, de ahogy említettem most éppen megy a kétpontos korrekció után is :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#117306) PENone válasza Qtya123 (#117302) üzenetére


PENone
friss újonc

Köszi, megoldotta.

(#117307) TXT válasza King Unique (#117301) üzenetére


TXT
őstag

Sehol nem ir kapacitast sajnos es az inicializalasnal sem ad hibakodot, csupan ezt, amit mellekeltem rola:

Ennyit ir, semmi hibakod nincs mellette.

Megneztem Parancssorbol, amit adtal, ott ezt latja belole a rendszer (Disk 2):

Azt latom, hogy erzekeli a rendszer, de megsem "latja". Nem tudom, hogy kozre jatszhat e ez a mostani Defender mizeria vagy ilyesmi, mert ez uzemelt jelenleg torrent fajlok le/feltoltesenek helyekent es aktivan epp visszatoltes is mukodott rola, de ujra kellett inditanom a gepet es utana eltunk az egesz SSD. Azota van ez az allapot.

Szoval sem szokatlan nem, sem hibakod nincs, csak ezek.

Valakinek valami hasonlo tapasztalat korabbarol, vagy megoldasi javaslat, mivel lehetne megoldani azt, hogy mukodjon ez az SSD es jo esetben a rajta levo adat is lathatova valjon a Windows szamara is? :U

(#117308) VGYke válasza King Unique (#117241) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! :R Bár vannak "lukak", de így már sokkal jobb:

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#117309) dethroner válasza Pityu. (#117300) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, az. Mondom, nálam csak jelezte hogy van ez a frissítés, le se töltötte, mégis cseszekedett a defender. Viszont frissítés és restart után most jónak tűnik.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#117310) King Unique válasza TXT (#117307) üzenetére


King Unique
titán

A hibakódnál nyilván az eszközkezelőre gondoltam, amit a linkelt leírás is egyértelműsít. Ha az ottani megoldás nem működik, valamint a DiskPart alapján 0 bájt az SSD kapacitása, akkor az ugyancsak az SSD hibáját támasztja alá. Ahhoz meg nyilván semmi köze nincsen annak, amiről most itt a Windows Defender kapcsán volt szó.
Ha az adatmentés a cél, akkor az adatmentéssel foglalkozó topikban kellene érdeklődni. Ha otthon nem megy a mentés, akkor adatmentő céghez kell vinni, viszont az előreláthatólag hatszámjegyű összeg lesz, már ha menthető egyáltalán. Vagyis érdemes meggondolni, hogy megér-e annyit számodra a rajta lévő adat. Egyébként nemrég volt itt a topikban hasonló eset OCZ SSD-nél.

(#117311) Submarine válasza TXT (#117307) üzenetére


Submarine
senior tag

Kioktatás nélkül, röviden:
Megdöglött az SSD-d.
Dugd rá egy másik gépre, ha felismeri, próbáld meg lemásolni amit enged.
Aztán kuka.

(#117312) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok, tud valaki egy korrekt freemail beállítást a Win 10 Pro mail hez? Minden más sikerült, a freemail nem hajlandó működni.
ezek a jó beállítások és még sem :
név + jelszó
pop3.freemail.hu
pop3
smtp.digikabel.hu
kimenő saját: digi smtp-m

Köszi

(#117313) hhgygy válasza pontyos (#117312) üzenetére


hhgygy
senior tag

A név az az e-mail címed?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#117314) pontyos válasza hhgygy (#117313) üzenetére


pontyos
senior tag

Igen,
plusz a végén ugyanazon felhasználó stb... a digis felhasználóm , jelszó és még is csak pörög pörög, és inaktív a tartalom szink menü :F

Egy freemail -em van, de az kellene még egy ideig.

(#117315) Tiger. válasza Qtya123 (#117302) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Megerösitve.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#117316) Pityu. válasza dethroner (#117309) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is jó most egy alvó állapot utáni felkeltés után.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#117317) sityuka89


sityuka89
tag

Sziasztok! Lenne egy Dell Inspiration 15 3000 szériás laptop, (új) alapból Ubuntu volt rajta.

Pendrive-rol szeretnénk telepíteni Windows 10-et
Viszont a telepítés közben formába lett a meghajtó
És most azt írja hogy A partíció nem NTFS
Viszont, rendszer már nincs rajta :(

Valahogy lehetne formázni hogy elinduljon a Windows 10 telepítése?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#117318) King Unique válasza sityuka89 (#117317) üzenetére


King Unique
titán

Nem formázni, hanem törölni kell a célmeghajtón a Windows 10-telepítésnek szánt területet, vagy akár a teljes lemezt, ha nincsen rajta semmilyen fontos adat. + Egy másik válaszban részletezve van hogyan kellene Windows10-et megfelelően telepíteni pendrive-ról.

(#117319) leviske válasza sityuka89 (#117317) üzenetére


leviske
veterán

A telepítés során ne formázd az EXT4 partíciókat, hanem töröld és utána készíts új, NTFS partíciókat.

(#117318) King Unique: Elkéstem. :R

[ Szerkesztve ]

(#117320) sityuka89 válasza leviske (#117319) üzenetére


sityuka89
tag

Sajnos már nem tudok visszalépni az Ubuntu-ba mert le lett törölve :( most csak a BIOS jön be de nem tudom telepíteni a Windows 10et mert partíció nem NTFS :(

(#117321) King Unique válasza sityuka89 (#117320) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban le van írva, külön screenshottal szemléltetve, hogy a Windows 10 telepítőjének grafikus felületén kell törölni a már meglévő partíciókat. Vagyis nem, nyilván nem kell ehhez visszabootolni az Ubuntuba, nem világos ez mégis honnan jött... :F Meg nem, nem kell semmit formázni, csak utána a létrejött szabad területet megadni telepítési célnak, aztán mehet a tovább, ami szintén le van írva a linkelt másik válaszban, ha esetleg elkerülte volna a figyelmedet. Ahogyan az is, hogy lehetőleg a CSM/UEFI telepítési módot is el kellene találni, máskülönban ilyen probléma lesz. De az utóbbit egyébként a célmeghajtó teljes törlése szintén megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#117322) Doky586 válasza sityuka89 (#117320) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#117323) TXT válasza King Unique (#117310) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom a reszletes segitseget :R
Viszont az eszkozkezelonel sem ir ki semmilyen hibakodot. Igy akkor mi lehet a sztori? :U

(#117324) King Unique válasza TXT (#117323) üzenetére


King Unique
titán

Előzőleg még azt írtad, hogy eszközkezelőben állítólag ismeretlen eszközként jelenik meg, onnan jött a feltételezés, hogy ott sem stimmel.
Magával az SSD-vel lehet gond, ha nem tudod particionálni, 0 bájt a kapacitása stb., le volt már írva. Ahogyan az is, hogy lehetőség szerint másik gépen, másik operációs rendszeren is érdemes kipróbálni. Ha ott is ugyanez van, akkor egyértelmű a sztori.

(#117325) beci


beci
őstag

Erre valaki esetleg? Koszonom.
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#117326) Ablakos


Ablakos
őstag

Az automatikusan induló programok között beragadt egy hulladék. Gondot nem okoz, de szeretném kigyomlálni. A fájl helyét sem mutatja a jobb egérre.
Merre lehet ez a bejegyzés?

(#117327) Geth válasza Ablakos (#117326) üzenetére


Geth
addikt

Inkább ezzel nézd meg.

(#117328) hhgygy válasza pontyos (#117314) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nem tudom, de ha nincs más csináld azt, amit én: irányítsd át egy működő postafiókra, én így használom már évek óta

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#117329) Ablakos válasza Geth (#117327) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszi, jó volt a tipp, sikerült. :K

(#117330) Csupingo válasza TXT (#117323) üzenetére


Csupingo
veterán

Szokott lenni az ocz ssd-knek firmware frissítő progijuk. Végső esetben azzal is lehetne próbálkozni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#117331) pzstm


pzstm
titán

Felkészülni :)
Getting the May 2020 Update Ready for Release

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#117332) Pyttawrx válasza pzstm (#117331) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jajjjj. Valami van a levegőben. :D

(#117333) Tiger. válasza pzstm (#117331) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Jájj, akkor majd rakhatom újra fel a rendszert.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#117334) pzstm válasza Tiger. (#117333) üzenetére


pzstm
titán

Te tudod. Szerencsere egyik geoen kozel 3 eve nem volt ilyen masikon csak ketto, mert csak ket eves :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#117335) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.
Feltelepült ma délelőtt a KB4549951 összesítő frissítés, Win 10/ 64. Sikeres volt, a telepítés.
Utána az újraindítást követően a Tálcán csak ennyi látszik. próbáltam 2x is újraindítani, de csak ez van. Hogyan tudom elővarázsolni az ottani ikonokat?
Köszi előre is.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#117336) mpo válasza Jenne (#117335) üzenetére


mpo
veterán

Jobb gomb a tálcán->tálcabeállítások

Ha érted, akkor már elavult.

(#117337) Geth válasza pzstm (#117331) üzenetére


Geth
addikt

A .207-est összeraktam most VM-re (nem vagyok insider), szépen fut.
Sok időm nem volt ismerkedni vele, ezeket vettem észre:
- Autounattend.xml változtatás nélkül megy, szóval a telepítés a háttérben történt (nem tudom változott-e bármi)
- További dolgokat vezettek ki optional component-be (capability), pl. régi paint, wordpad, notepad. Ez azt jelenti, hogy kivehetőek az imageből(/telepítés után) hákolás nélkül (paint helyére röpült a paint.net, notepad helyett notepad3, stb).
- WSL2 :) (docker likes this)
- A gyári openssh client 7.6-ről 7.7 lett, sajnos még mindig bugos a ProxyJump/ProxyCommand opció, marad a manuálisan telepített 8-as...

[ Szerkesztve ]

(#117338) #86564352 válasza Ablakos (#117326) üzenetére


#86564352
törölt tag

Külön program nélkül ilyenkor azt is lehet, a sárgával jelzett részen valahol jobb klikk és válaszd ki, hogy mutassa az elérési útvonalat is:

(#117339) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Wind10 PRO esetén, ha kicserélem a gépem, 1 napig még kellene párhuzamosan használnom mind a kettőt (nyilván csak egy eredeti kulcsom van). Ebben az esetben ezt hogyan szokták megoldani? :))

Valahogy a régi gépről "le lehet venni" a kulcsot és utána még használható lenne pár napig?

Köszi előre is.

(#117340) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

Hol tudom megváltoztatni a HDD-k meghajtójeleit?
És hogy tudom elérni azt az opciót, hogy meg tudjam változtatni? :D

:R

(#117341) fecaga21


fecaga21
aktív tag

A Bitlockert nem tudom bekapcsolni a laptopomra. Azt írja: "Ez az eszköz nem alkalmas platformmegbízhatósági modul használatára" :F

(#117342) King Unique válasza q13579 (#117339) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt technikailag használható a W10 akár aktiválás nélkül is pl. testreszabási korlátozásokkal (bővebben), vagyis igen, technikailag a termékkulcs eltávolítása* után is működni fog a rendszer.
Másrészt ha csak 1 db termékkulcsod van 2 db hardverre, illetve át karod vinni a régi gépről az újra, akkor akár az is megoldható, mármint hardvermódosítás után az újraaktiválás, ami pl. ebben és ebben a válaszban részletezve van.

* Ha digitális licenc van az adott gépnél, akkor a linkelt módszerrel hiába lesz eltávolítva a telepített Windows 10-nél a termékkulcs, attól még nem fog megszűnni a digitális licenc, amiről szintén volt szó itt.

[ Szerkesztve ]

(#117343) forras2 válasza forras2 (#117340) üzenetére


forras2
őstag

időközben megtaláltam :R

(#117344) King Unique válasza forras2 (#117340) üzenetére


King Unique
titán

Ott a lemezkezelő, parancssor, lásd az alábbi leírást. Valamint ha az a cél, hogy ne a csatlakoztatott meghajtóktól függően legyen automatikusan kiosztva betűrendre sorolás szerint, hanem lehetőleg fixen egy adott meghajtóbetűjele legyen, akkor célszerű az ABC végéről beállítani.

(#117341) fecaga21:
Ha a laptopban nincsen TPM chip, akkor alapesetben nem támogatott a rendszerpartíció (C), illetve a rendszerindítás titkosítása. De ha nagyon muszáj, akkor megoldható akár TPM nélkül is.

(#117345) fecaga21 válasza King Unique (#117344) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Sehol nem találok ilyen microsoft managment console-t, a gyökérbe betudok lépni ha a keresőbe beírom hogy mmc, de hogy onnan hova továb?? :F

(#117346) #86564352


#86564352
törölt tag

A Win10 ezerféle arca és fos animációk miatt már nem csodálkozom semmin, legújabb apróság: a Spotify valamelyik frissítése után elvesztette a tálcára le/vissza animáció képességét. Ez miért nem rendszerszintű? Ablakkezelést ne bízzanak adott programra. Most úgy viselkedik mintha ki lenne kapcsolva rendszerben ez: [kép] pedig nincs

(#117347) King Unique válasza fecaga21 (#117345) üzenetére


King Unique
titán

Pedig van mmc, megnyitható többféle módon, simán kilistázza a Start menü is. Illetve attól, hogy az előbb linkelt leírásban úgy volt megoldva, még evidens, hogy lényegében a csoportházirendről (gpedit.msc) van szó, ott kell beállítani. Ezt más leírások (pl. [link], [link]) is világosan szemléltetik.

(#117348) Ablakos válasza #86564352 (#117338) üzenetére


Ablakos
őstag

Ezt eddig nem vettem észre, hogy vannak rejtett oszlopok alapból. :B

(#117349) fecaga21 válasza King Unique (#117347) üzenetére


fecaga21
aktív tag

benne vagyok az mmc-ben, csak nekem tök üres, annyit ír ki, csak hogy kezelőpultgyökér.

(#117350) fecaga21 válasza fecaga21 (#117349) üzenetére


fecaga21
aktív tag

na megtaláltam a házirendet is, csak ha megnyitom teljesen üres.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.