Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109351) g@bo válasza King Unique (#109349) üzenetére


g@bo
nagyúr

köszi.

ha valamit letörlök, a felszabaduló tárhely azonnal fogyni kezd.

a spacesniffer szerint a lapozófájl 15 gb, az "unaccessabble space" 55+ gb.

valami folyamatosan falja a helyet. :F

(#109352) darvinya válasza g@bo (#109351) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem döglődik az SSD.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#109353) #68216320


#68216320
törölt tag

Régen használtam windowst, de nem kellene itt még két energy scheme profilnak lennie?

Valami maximális és energiatakarékos nevű dolgokra emlékszem.
Hogyan lehetne ezeket visszavarázsolni? És miért tűntek el?

Például, ha elindítok a gépen egy 3D-s játékot (ETS2), akkor mintha átváltana valami teljesítmény üzemmódba, mert a CPU órajel felugrik, hiába állítom a jelenlegi egyetlen "kiegyensúlyozott" profilban a max CPU teljesítményt 99%-ra vagy akár kevesebbre, a TurboCore funkció bekapcsol...
Szóval, mintha lenne valami másik profil is csak itt nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#109354) #68216320 válasza #68216320 (#109353) üzenetére


#68216320
törölt tag

(ehh, lejárt a szerkesztési idő)
Mindegy is... nem fogom babrálni az OS-t... szóval köszönöm, de nem nem kell segítség.
Jellemzően másik OS-t használok, ezt hagyom így.

(#109356) st3v3np3t3r válasza g@bo (#109351) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ha ssd-t használsz és ha van elég ram a gépedben,akkor le kell tiltani a lapzófájlt!
Javasolt még kikapcsolni/letiltani:
-SysMain szolgáltatás
-Windows Search/Indexelő szolgáltatás
-Feladatütemetőben Defrag
-Hibernálás
-Rensszervisszaállítás

Szerintem SSD-Z-vel ellenőrizd le az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109357) vlevi válasza st3v3np3t3r (#109356) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ebből flame lesz :)
Ez a lista meg a winxp-re vonatkozott, 7-es óta semmit nem kell babrálni a windowsban azért, hogy megvédd az ssd-t.
Ebből én egyedül a hibernálást kapcsoltam ki.

(#109358) zoli62 válasza bebeago (#109338) üzenetére


zoli62
addikt

Értesítés még nem jött a támogatás megszűnésének közeledtéről. Viszont továbbra sincs megoldás arra a problémára, hogy miért nem lehet frissíteni 1903-as kiadásra a féléves nem célzott frissítési csatornán, ha az előzetes kummulatív frissítések települtek. Manuáliusan sem lehet telepíteni in place upgrade segítségével, mert a telepítő nem tudja megállapítani a gép tulajdonságait. A tiszta telepítés nem opció, mert van olyan program, ami már nem pótolható.

(#109360) st3v3np3t3r válasza vlevi (#109357) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a lapozófájl használata is növeli az ssd elhasználódását, mivel többet használja a windows mint a fizikai memóriát. A töredezettségmentesítés szintén.

1 kezdtem használni SSD-t, azóta ezeket tiltom le. Több technikai cikket olvastam ebben a témában, 90%-ban írták le ezeket, hogy nagyon javasolt letiltani, hogy a TBW érték növekedését és az elhasználódást a lehető lekisebb csökkentsük.

Egyedül a TRIM funkciót vitatják, hogy azt javasolt-e kikapcsolni, avagy nem. Az egyik oldal javasolja,hogy legyen bekapcsolva,mert így fizikálisan is törlődik az adat és sokkal jobb lesz az ssd teljesítménye,a másik oldal meg azért nem javasolja, mert a törlési folyamat is növeli az össz írt adat értékét és annak érdekében,hogy kevesebb írási folyamat menjen végbe, a teljesítményt semmilyen mértékben nem befolyásolja, javasolt letiltani.

A Windows meg hát olyan amilyen.

Én tegnap láttam egy Kingston UV300 120GB-os SSD-t, 1 éves és 55%-os :Y és windows 10 futott rajta újkora óta. Kolegám gépében teljesít szolgálatot. Ennyit a Windows 10 SSD kezeléséről.

2db 10 éves laptop van itthon, az egyikben egy UV500as a másikban egy A400-s SSD van, mind2ben 1 éves az SSD és 99%-osak, napi több órát futnak. Kezdetek óta le vannak tiltva a felsorolt dolgok.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109361) Geth válasza st3v3np3t3r (#109360) üzenetére


Geth
addikt

2db idősebb gép van itthon, az egyikben egy 970 EVO (másfél éves), a másikban egy 840 EVO (hát ezt már meg nem mondom, de több éves) van, napi több órát futnak. Kezdetek óta be vannak kapcsolva a felsorolt dolgok (najó, a restore nincs, de a többi meg ugye kb. default).
Semmi bajuk, 99%.

(#109363) st3v3np3t3r válasza #40993792 (#109362) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem vita témaként írtam le, csak tapasztalat megosztás. Előéletét nem tudom annak ssd-nek,de számomra is furcsa volt az 1 év alatt -45%... majd még megyek a kolegámhoz, mert pár dolgot kell benne bővíteni még a gépében, meg az otthoni hálózatát rendbe kell tennem. Majd kíváncsi leszek mennyit romlik az állapota a tegnap alkalmazott beállítások után.

Amúgy nem értem, hogy minek lehet ellenkező példája? Anno megmondták, minél kevesebb az írási művelet, annál tovább bírják az alkalmazott memóriacsippek. Az akkori és mosthoz képest semmi sem változott drasztikus mértékben az élettartamot tekintve. Ugyan úgy elhasználódnak a nand memóriák, max ami változott, az össz írt adat értéke. Tehát mondjuk úgy, hogy kis mértékben tudták lassítani az öregedést.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109364) liszi70 válasza st3v3np3t3r (#109360) üzenetére


liszi70
nagyúr

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

"Kingston UV300 120GB-os SSD-t, 1 éves és 55%-os"

Az millió dolog miatt lehet, és ilyen mértékű állapotromláshoz semmi köze a letiltogatott dolgoknak.
Már nem érvényesek azok az ajánlott beállítások az ssd-kre, amikkel régen szórakoztunk, időt és energiát nem kímélve, hogy minél kevesebb írást produkáljon. Persze be lehet ezeket állítani manapság is, ártani nem árt, de közhelyes igazság, hogy hamarabb le fogod cserélni méretnövelés miatt az ssd-t, mint hogy az írásmennyiség miatt bekrepálna. :)

[ Szerkesztve ]

(#109365) trialboj


trialboj
őstag

Van rá megoldás, hogy jelszóval védjem a MAIL appot, windowson belül? Céges gépemen szeretném használni, de így, hogy bárki megnyithatja nem túl biztonságos.

Köszi.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109366) Bogyó bá' válasza st3v3np3t3r (#109360) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...Ennyit a Windows 10 SSD kezeléséről...."

Nem: ennyit a hitvány, olcsó SSD-ről….

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#109367) zoli62 válasza liszi70 (#109364) üzenetére


zoli62
addikt

Én éppen most bővítettem egy Kingston SSD-re. Olvastam ebben a témában pro és kontra is. Az SSD-ről neten levő útmutatások jobbára elég régiek.

(#109369) st3v3np3t3r válasza liszi70 (#109364) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

időt és energiát kímélve? 2perc alatt beállítható és 0kcal energiát használ

az,hogy megvan határozva a JEDEC szábvány szerint egy TBW érték,azt nem kell készpénznek venni, mert lehet, hogy többet fog bírni.

Most rákerestem Google-ön, amit fellelni "SSD beállítás" magyar címszóval(az angol nyelvű oldalakat hanyagoljuk, Magyarország anyanyelve a magyar, nem pedig angol,és felejtsük el a google fordítót is,mert a legtöbb magyar ember nem fogja érteni a google fordító törtmagyar fordítását), az 2017-es. Tehát abszolút nincs témában frissítés, és erre alapozva mint utolsó információ, alapoz az ember.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109370) liszi70 válasza st3v3np3t3r (#109369) üzenetére


liszi70
nagyúr

"2perc alatt beállítható és 0kcal energiát használ"

Ja, most már igen, de ahhoz, hogy ez a kész lista kialakuljon annak idején, rengeteget kellett fórumozni, olvasni, pro/kontra érveket ütköztetni. És mire betonbiztosan kialakult a lista, nagyjából egy időben ki is derült, hogy valójában nincs is szükség rá. :D
Ettől függetlenül abban biztos lehetsz, hogy az 55%-ra romlást nem ezek a beállítások okozzák, és nem is a win10 ssd-kezelése. (Arról nem is beszélve, hogy 55%-osan is jó sokáig elmehet még egy ssd, persze nekem sem esne jól, ha ezt látnám a hds-ben. Valószínűleg cserélnék, már csak pszichés megnyugtatás miatt is. :) )

[ Szerkesztve ]

(#109372) st3v3np3t3r válasza liszi70 (#109370) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az a lista 30 perc megvolt,1 óra böngészésben... akkor legyen 10kcal :DDD aki tudja,hogy mit keres,annak nincs szüksége 3hetes böngészésre. én maximum a 10 legfrissebb oldalt böngészem át egy adott témában és annak tartalmi aránya alapján döntök. De nincs 2 egyforma ember.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109373) Geth válasza st3v3np3t3r (#109372) üzenetére


Geth
addikt

Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Vannak témák ahol a mai napig túlnyomórészt fals infó szerepel a témát tárgyaló 10-20 legfrissebb cikkben :)
Az IT nyelve pedig az angol, ez van. Lehet tagadni, ha szereti az ember a hendikepet.

[ Szerkesztve ]

(#109374) zoli62 válasza #40993792 (#109371) üzenetére


zoli62
addikt

Akkor nemcsak nekem ez a véleményem. Egyébként érdekes, mert az SSD továbbra sem a napi OS által végrehajtott sokszori írásra, olvasásra való csak azért, mert gyors elérésű memória, hanem inkább az adattárolásra. Ennek ellenére manapság erre inkább már a HDD használatos.

(#109375) liszi70 válasza st3v3np3t3r (#109372) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ismétlem, és ezzel magam részéről be is fejezem a témát, NEM mostanról beszéltem, amikor már készen van és csak rá kell keresni (persze erősen szelektálva), hanem ahogy írtam is, "annak idején"-ről, amikor még kialalakulóban volt ez a lista, és mindenki ötletelt és találgatott. Legalábbis fórum-szinten. Az igazán hozzáértők, pl. a samsung nem sokat szarakodott a kérdéssel, a magician szoftverében elintézte azt az 1-2 változtatást, amit fontosnak tartott az ssd-kezelés szempontjából. Mi meg azon túl is kikapcsolgattunk, meg letiltogattunk, meg beállítottunk, azt gondolva, hogy jobban tudjuk, mint pl. a samsung. :D Ez már win7 idején sem igazán volt indokolt, a 10-nél meg pláne indokolatlan, de igazad van, nincs 2 egyforma ember. :)

[ Szerkesztve ]

(#109376) zoli62 válasza Geth (#109373) üzenetére


zoli62
addikt

Releváns infókat én még magyarul nem nagyon találtam, angolul olvasva mindig nagyobb esély volt erre.

(#109377) st3v3np3t3r válasza zoli62 (#109376) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

csak 1 példa mint külföldi oldal a témában 12 Things You Must Do When Running an SSD in Windows 10

Ebben is leírják ami a mai napig a "listámon" van.
-Rendszervisszaállítás kikapcsolása
-Töredezettségmentesítés letiltása
-Windows Search/Indexelés kikapcsolása
-SysMain letiltása
-Lapozófájl letiltása

És ez 2019.Januári cikk

De ha tud valaki olyan oldalt, nekem jöhet külföldi is, aki ennek ellenérveit sorolja fel,szívesen elolvasom. :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109378) Geth válasza st3v3np3t3r (#109377) üzenetére


Geth
addikt

2mp alatt: link

(#109379) liszi70 válasza zoli62 (#109374) üzenetére


liszi70
nagyúr

"az SSD továbbra sem a napi OS által végrehajtott sokszori írásra, olvasásra való csak azért, mert gyors elérésű memória, hanem inkább az adattárolásra"

Én pont ellenkezően gondolom. :D Az én álláspontom egyelőre adat=hdd (természetesen minimum 2!) OS=SSD, és nem csak az ár miatt! Adattárolásnak nem kell a gyors elérés, pont az OS-nek kell a gyors elérés. Ráadásul ha az ssd meghal, azt sokszor hirtelen teszi, és adat nem állítható vissza. HDD halódását általában jelek előzik meg, és az adatmentés sikere is sokkal valószínűbb, mert fizikailag tárolja az adatot.

(#109377) st3v3np3t3r
"-Töredezettségmentesítés letiltása"
Melyik oprendszeren kell SSD-nél kikapcsolni a töredezettségmentesítést? Win10-en biztos nem, mert olyan opció nincs is benne ssd-nél. Win7 esetén sem kellett ha jól emlékszem, esetleg xp-n kellett. Linuxon kell? (Nem tudom, nem ismerem.) Nem ismeri fel, hogy ssd van benne?

[ Szerkesztve ]

(#109380) st3v3np3t3r válasza Geth (#109378) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Bocsi,de ez régi cikk, 2017-es, "elavult"

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109381) Jack Oneill válasza liszi70 (#109379) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Havernak SSD van és ki lehet kapcsolni a toredezettsegmentesitest win10-en.

(#109382) Geth válasza liszi70 (#109379) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom hogy detektálja most, de egy időben a latency alapján döntötte el: ha reteklassú volt az SSD, a defragnál lazán HDD-nek nézte, manuálisan kellett felülbírálni.
Évekkel ezelőtt találkoztam ilyen esettel.

(#109383) Geth válasza st3v3np3t3r (#109380) üzenetére


Geth
addikt

Ami igaz, arról miért kell újat írni?
Takard le az évszámot, és olvasd úgy...

(#109384) liszi70 válasza Geth (#109382) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, mindig tanul az ember. De valószínűleg 1000-ből 1.

(#109385) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#109377) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én is ezeket a beállításokaat használom:

Rendszervisszaállítás kikapcsolása (Csak ahol nincs rá szükség)
-Töredezettségmentesítés letiltása (SSD-s épeknél mindig)
-Windows Search/Indexelés kikapcsolása
-SysMain letiltása (előtöltés, ezt is mindig kikapcsolom)
-Lapozófájl letiltása (8GB-tól szoktam, alatta jártam úgy hivatkozott rá, hogy kevés van)
- hibernálás kikapcsolása. (mindig kikapcsolom)

Elvileg már a mai ssd-nél nem feltétlenül kellene, ezekkel foglalkozni, de ha ezek be vannak állítva, akkor semmit sem rontunk vele. ezek után is be fogom állítani, ahol szükséges. ebből gondolom nem lesz ellenérv, legalább is még én sem találtam. :)

(#109386) st3v3np3t3r válasza liszi70 (#109379) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Opció nincs, de a feladatütemezőben benne van,ami minden rendszerindításkor lefut. Nem csak azért , hogy ne töredezettségmentesítsen,hanem azért is, hogy a betöltési időből ne vegyen el.

A kolegám gépére visszatérve.Azért szólt mert nagyon lassú,megkért hogy nézzem meg neki. 1,5perc volt a betöltési idő mikor leültem elé. Letiltottam a listás dolgokat, 47másodpercre csökkent, ezután a felesleges fájlokat töröltem+a registry-ből is a feleslefes kulcsokat, 25-35másodperc lett a betöltési sebesség.Stoperrel lemértem, kikapcsolt állapotból indulva az asztal betöltéséig. Ezek szerint volt valami haszna a listás dolgok letiltásának.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109387) darvinya


darvinya
titán

Erre valaki? [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#109388) GEPESZ66 válasza Jack Oneill (#109381) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én úgy tudtam, hogy a WIN10 felismeri az SSD-t, s nem akarja töredezettség mentesíteni!?

(#109389) liszi70 válasza Pyttawrx (#109385) üzenetére


liszi70
nagyúr

"-Töredezettségmentesítés letiltása (SSD-s épeknél mindig)"

Nem win10-ed van? Ha igen, mutasd már meg, hol kapcsolod ki, mert én tűvé tettem a beállításokat, nem találok ilyet. Optimalizálást igen, de annak semmi köze a töredezettségmentesítéshez. :)

(#109386) st3v3np3t3r st3v3np3t3r
"Opció nincs, de a feladatütemezőben benne van,ami minden rendszerindításkor lefut."
És a feladatütemezőben hogy kell kikapcsolni, hogy ellenőrizze minden induláskor a meghajtókat? És egyáltalán szabad ezt kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#109390) Geth válasza st3v3np3t3r (#109377) üzenetére


Geth
addikt

This article was first published in May 2012
2012 << 2017

[ Szerkesztve ]

(#109391) Pyttawrx válasza liszi70 (#109389) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Legjobb helyen jársz:

Az optimalizálás ütemezésénél vedd ki mind a 2 pipát

[ Szerkesztve ]

(#109392) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#109388) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Mivel nekem nincs SSD a gépemben, így erdemileg nem tudok hozzaszolni.

Liszi70
Az optimalizálás nem egyenlő a toredezettsegmentesitessel, csak más néven? Szerintem az egy és ugyanaz, csak a marketingesek ezt a nevet találtak ki.

[ Szerkesztve ]

(#109393) mvkly


mvkly
senior tag

Sziasztok!
Normál felhasználásra (web, film, játék), szóló pc-re elég a Home is, igaz? Van egy videós (RP's Liar), az ott említett debloater, shtup10 szintén ajánlott, gondolom.
Tényleg ekkora cumi a win10, hogy egy átlag usernek fosnia kell minden updet-kor? Hallottam, hogy év elején komplett háttértárakat ürített pár embernek egy nagyobb frissítés.

15 nyarán tettem fel a win7-et ssdre, azóta nem kellett újrarakni. Talán a bootolás nőtt meg néhány mp-el, máskülönben tökéletesen fut. Ilyesmire ne is számítsak a win10-el?

[ Szerkesztve ]

(#109394) Geth válasza Jack Oneill (#109392) üzenetére


Geth
addikt

Nem egyenlő, lásd retrim, vagy bővebben itt.

(#109395) liszi70 válasza Pyttawrx (#109391) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem értettél meg. :) Nincs töredezettségmentesítés opció, mivel ssd-t nem kell töredezettségmentesíteni, az nem úgy íródik adatokkal mint a hdd, hogy hol ide, hol oda. :D Az amit te kikapcsolsz, az az optimalizálás ütemezése.

Jack Oneill:
"Az optimalizálás nem egyenlő a toredezettsegmentesitessel, csak más néven? Szerintem az egy és ugyanaz..."

Nem, nem egyenlő. :N Hogy mit csinál pontosan az Optimalizálás funkció, azt majd leírják a guruk, de ssd-t nem kell, nem is lehet töredezettségmentesíteni.
Én is most tudtam meg Geth-től, hogy hiba miatt esetleg kiírhatja a win10 is az opciót, kérdés, hogy tudna-e az opció bármit is csinálni az ssd-vel.

[ Szerkesztve ]

(#109396) Lauda válasza Pyttawrx (#109385) üzenetére


Lauda
félisten

Én ezekből semmit sem állítottam át. Kb 5 hónapja üzemel az ssd (860evo 500gb), napi 12-15 órát megy a gép. A hdsentinel 73 nap üzemidőt ír és 4,77tb az írás az ssd-n úgy, hogy csak ez van a gépben és erre töltöm le amiket nézek sorozatot, filmeket stb. Csak hasraütésre, de szerintem a ssd írásának minimum a felét a média teszi ki, nem beszélve a fotóim válogatásáról. Ilyen használat mellett is 26 év kellene kb, hogy a 300tbw-t elérjem. Azt gondolom ebből mindenki le tudja vonni a konzekvenciát, hogy szükséges-e bármit is állítgatni az ssd kapcsán. Ja és csak a hibrid alvást használom, ahol ugye az ssd-re ír ki alvás előtt és ébredéskor onnan olvas be. Szóval tényleg nincs "kímélve" az ssd. Szerintem felesleges ezzel ma már foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#109397) Ocean


Ocean
tag

Sziasztok!
A Win10 rá tud települni valami olyan módon egy win7-re, mint ahogy anno XP-ről lehetett frissíteni win10-re?
És netán ha lehet is, elleneznétek?
Nem akaródzik nekifogni a több tucat program és játék és minden nulláról való újratelepítéséhez...

(#109398) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#109391) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én a feladarütemezőben egyszerűen "Letiltás"t nyomok

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109399) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Buta kérdés lesz lehet.. Vett már itt valaki Ph-n WIN10 kulcsot? Ha igen, mennyire megbízhatóak ezek a kulcsok?
Vagy hogy müködik ez?

Köszönöm! :)

(#109400) liszi70 válasza Geth (#109394) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hoppá, a cikk alapján átértékelem az eddigi olvasmányélményeimet. Más kérdés, hogy a cikk szerint sem kell, sőt, nem is szabad kikapcsolni az optimalizálást, sőt, pont az ssd-nek ártunk vele. Én az ütemezést kikapcsoltam, de néhanapján manuálisan le szoktam futtatni az optimalizálást.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.