Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109651) voyi válasza King Unique (#109649) üzenetére


voyi
aktív tag

Kosz a segitseget, idokozben egy sima restart megoldotta a problemat.

Aláírás

(#109652) Moonwolf válasza Armagedown (#109650) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Van dedikált vga, de előbb az igp-nek a driverét kellene felrakni.
WIN7-en nem volt semmi baj. Chipset, integrált, dedikált, majd a többi.
Az intel oldaláról leszedtem a legfrissebbet, 4. generációs i5 ös proci.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#109653) minek?:S válasza King Unique (#109649) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm. Ezeket akkor még megpróbálom. Hogy 5400 vagy 7200-as-e azt nem tudom, de nem is SSD-hez képest lassú, hanem önmagához. ~Fél éve telepítettem fel a gépet, akkor szószó használható volt(persze közel sem volt egy SSD-hez), viszont most emlékeztet arra, amikor gyerekkoromban teleszemeteltem a kis WinXP-t, állandóan tele volt a C meg a D meghajtó is és volt vagy félóra, mire 0-ról felállt a rendszer(közben szépen kerregett a kis HDD), meg 5 percek, mire egy programot megnyitott.

Üdv.:M.

(#109654) Csupingo válasza Moonwolf (#109652) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha van dvga, akkor nem kötelező az igp-hez is telepíteni, csak akkor, ha azt is használni akarod.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#109655) Doky586 válasza Moonwolf (#109652) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biosban engedélyezted hogy az igp aktív legyen a dvga mellett?
(ekkor a feladatkezelőben két gpu lesz látható)
Milyen programhoz van erre szükséged?

[ Szerkesztve ]

(#109656) melbourne


melbourne
csendes tag

Sziasztok!

Az Emagon láttam most akciósan 10 Pro elektronikus licenc bármilyen nyelvű, 91 %-al

leértékelve 5400 Ft-ért. Az Officenál hasonlóan brutális leárazásokkal.

Hol lehet az átverés? Az Emag hírét ismerve nagyon gyanús.

Tudom hogy az egész egy virtuális piactér, így forgalmazóként egy román cég van megjelölve itt is lehet valami trükk.

14 napos visszaküldés is fel van tüntetve, legtöbb online shopnál a software elektronikus kulcs visszaküldésére nem vonatkozik a 14 nap.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#109657) Albigator


Albigator
őstag

Friss új (clean intstall) win 19.09, amire még csak a Chromeot pakoltam fel és a VGA drivert, mi a bűbánatért nem működik a Start menü?? Bal gombbal rákattintva nem történik semmi. Jobb gombra reagál.
Míg nem raktam fel az AMD-s drivert addig jó volt.. :F

Gépet nem indítottam újból... Már jó.. De akkor is fura volt..

[ Szerkesztve ]

(#109658) Dumi86 válasza Albigator (#109657) üzenetére


Dumi86
senior tag

Ha ez vigasztal nálam is ez van,csak nvidia drivernél :) Szóval ez valami érdekes bug lehet,ami megjavul egy újrainditástól.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#109659) Albigator válasza Dumi86 (#109658) üzenetére


Albigator
őstag

Vígasztal. :R
De tényleg, most van teszt alatt az új kártya sok gond volt eddig vele, viszont új winnel gondoltam hátha megoldódik... Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#109660) Cs1csó válasza melbourne (#109656) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van olyan bolt ahol 3k-ért árulják, volt már itt linkelve is, nem csak BF alatt.

(#109661) darvinya válasza Cs1csó (#109660) üzenetére


darvinya
titán

Link-elnéd?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#109662) TRob1 válasza melbourne (#109656) üzenetére


TRob1
veterán

Ilyen drágán ki vesz manapság win-t? :D

win10pro
(Most még ez is "drága", pár napja 3 alatt volt :DDD )

(#109657) Albigator:
Nálam is ez van minden egyes nvidia driver frissítés után.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#109663) hhgygy


hhgygy
senior tag

Itt egy pletykaszintű magyarázat arra, hogy miért fogadja el még mindig a w10 upgrade a 7-es és 8-as kulcsokat:
https://www.ghacks.net/2019/11/30/here-is-why-free-upgrades-to-windows-10-still-work/

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#109664) #86564352 válasza melbourne (#109656) üzenetére


#86564352
törölt tag

Megnézed emagon az ötezres Pro kulcsot valójában ki forgalmazza az emag piactéren, oda lesz írva software-codes a valódi eladó, az ő honlapjukon közvetlenül csak 5 euró. Szóval ha már ilyen olcsó kulcsot akartok venni, ne a románokat támogassátok, inkább a tippért cserébe küldjétek el a különbséget nekem. ;] Ha az a kérdés az amúgy több tízezres retail Pro kulcs, itt hogy lehet csak 1500 Ft, akkor azt hagyjuk, milliószor ki lett tárgyalva a topikban rá lehet keresni.
"14 napos visszaküldés is fel van tüntetve, legtöbb online shopnál a software elektronikus kulcs visszaküldésére nem vonatkozik a 14 nap." az emag nem a legtöbb online shop :D

(#109665) Cs1csó válasza #86564352 (#109664) üzenetére


Cs1csó
félisten

Száz szónak is egy a vége: 1500 Ft akkora összeg, hogy még egy próbát is megér. Ha 1-2 évig nem lövik le már a pénzednél vagy, és nem kell mindenféle kétes KMS aktivátort használni vagy drágán kulcsot venni.

hhgygy

Ezt kb. eddig is lehetett tudni:
1. minél hamarabb el akarják érni, hogy ténylegesen 1 milliárd gépen Windows 10 legyen
2. mivel már régóta pl. az Azure, az Office 365, a szerverek, vagy akár az Xbox hozzák a pénzt akár már ingyenessé is tették volna de lehet pont, hogy külső nyomásra maradtak a "kvázi" fizetős vonal mellett

Van még egy ok ami kapcsolódik az 1-es ponthoz:
Mivel a mobil operációs rendszerek piacát elbukták (Andorid, IOS) ezért az asztali piacot már nem veszíthetik el és mivel itt a fórumon is sokat van ajánlgatva a gyenge, vagy csak netezésre használt konfigokra valamilyen Linux disztró, ezért a céljuk a Linux esetleges előretörésének a megakadályozása
Tehát valaki inkább "ingyen" de Windows-t használjon, mint hogy áttérjen Linux-ra.

[ Szerkesztve ]

(#109666) #86564352 válasza Cs1csó (#109665) üzenetére


#86564352
törölt tag

Milyen a desktop Linux elterjedtsége? 1-2%? Nem hiszem emiatt aggódnának, annál a Mac is több ahol tényleg versenyezni próbálnak nem sok sikerrel a Surface cuccokkal. Embere is válogatja, kíséreteztem környezetemben Ubuntuval és Minttel, a végén több problémát vetett fel mint amennyit megoldott. (ez a hardver nem támogatott, az a program nincs rá...)

(#109667) Lauda válasza #86564352 (#109664) üzenetére


Lauda
félisten

Elég jól nyomtak az áron, eddig 3 euró volt. :U

(#109668) Cs1csó válasza #86564352 (#109666) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz, de a Mac is jelent "némi" konkurenciát, persze egy okot kihagytam: szeretné a Microsoft, hogy az elavult oprendszereit minél kevesebben használják, és térjenek át Windows 10-re mert egy homogénebb Windows-os társadalmat könnyebb frissítgetni vagy akár védeni.

2023-tól már a Windows 8.1-el sem kell tovább törődniük csak a Windows 10 marad consumer piacon annak is egy időben 3 aktív buildje és pár spéci build az LTSC, LTSB vonalon.

De a presztízsnövelő "1 milliárd" felhasználó a legfontosabb főleg, hogy már nem az asztali oprendszer a fejős tehén és lehet ilyen marketing értékű célokat elérni.

[ Szerkesztve ]

(#109669) #86564352 válasza Cs1csó (#109668) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azaz, én is egy 8-as kulcsot frissítettem fel amikor megjelent a 10. Ez mindenképpen jó akció volt tőlük, különben még több ember ragadt volna be régebbi rendszereken. (három éven belül kétszer biztos nem fizettem volna) A részvényeseknek is lehet mutatni az 1 milliárd user statisztikát a Win7 kikopásával.

(#109670) Doky586 válasza #86564352 (#109666) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ismeretlen csoportot is beleszámítva Linux 4% vs Win 77%

1 éve volt hogy a ismeretlen csoport hirtelen felugrott 15% ra a win rovására.

(#109671) Sanyi.mTs válasza #86564352 (#109669) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Én 2 hete gép karbantartása (takarítás) után kipróbáltam a w10-et. Mivel megette a w7-es kulcsot, (amit az ingyenes időszakban nem upgradeltem), maradt a w10.

(#109672) melbourne válasza Cs1csó (#109665) üzenetére


melbourne
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
A Win 10 piaci részarány növelése elég logikus érv, de mi a helyzet az Office termékek szintén drasztikus árcsökkentésével.

(#109673) _ ĐanieL™ válasza melbourne (#109672) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Ne zavarjon.
Vedd meg. De lehetőleg régóta működő és sok pozitív értékeléssel rendelkező helyről.
Pl: software-codes vagy goodoffer24

Nem kell mindent túlgondolni.

(#109674) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Szoktátok használni a Win storet? Szükséges hozzá felhasználói fiókot csinálni? Mert nekem nincs,és szerettem volna felrakni a Defender védelmet a böngészőhöz,de nem tudtam, mert kellet neki a társőr vagy mi alkalmazás. Én nem használok alkalmazásokat Windowsnál. :Y Eltávolítottam a storet stb...

(#109675) Cs1csó válasza melbourne (#109672) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolom ott is volt némi előretörése pl. a LibreOffice-nak és ezt akarják visszaszorítani.

Az üzleti életben vagy a közigazgatásban szinte megkerülhetetlen az Office de magán célra már erős konkurencia az említett LibreOffice. + extrém módon volt túlárazva, legalábbis a mi régiónk jövedelmi viszonyait nézve, és mivel már ez sem a fő bevételi forrás módosítottak az árakon, de lehet az is közrejátszik, hogy erőltetik az előfizetéses konstrukciót az elv a "ritka forint helyett a sűrű fillér" lehet. A világon szinte mindenhol az előfizetéses konstrukció felé tolják az embereket, hosszú távon kifizetődőbb a cégeknek rövid távon pedig a felhasználóknak.

darvinya

Ajánlom figyelmedbe amit említett _ ĐanieL™ a Goodoffer24-et, Software-codes mellett.

(#109676) Cs1csó válasza tomaszka88 (#109674) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudok erről a Defender Browser Protection Chrome alapú böngészőkre elérhető, simán kiegészítő formájában a Chrome áruházból. Firefox-hoz nincs.

(#109677) UnSkilleD válasza Lauda (#109667) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen néztem én is, black friday alkalmából felárazták 3-ról 5-re :D

officenál ugyan ez

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#109678) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!
Egy elkapkodott Win telepítés következménye , hogy jelszót kér.És én már unom, hogy be kell gépelnem (world first problem), hogyan tudom beállítani hogy se jelszót se PIN-t ne kérjen, hanem egyből fel álljon a Win?
Köszönöm

(#109679) King Unique válasza hfrankee (#109678) üzenetére


King Unique
titán

Akkor beállítod a leírás alapján, amiről itt a topikban is számtalanszor volt szó, a netplwiz a kulcsszó. Ahogyan az is beállítható a gépházban + egyéb módon is, hogy alvó állapotból ébresztéskor ne kérjen a Windows újbóli bejelentkezést és jelszót.

(#109680) hfrankee válasza King Unique (#109679) üzenetére


hfrankee
senior tag

Pedig használtam a keresőt...de ezek szerint szarul! :D :B
Ezer hála,puszi, nagy ölelés... :DD

(#109681) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok!
Ma bekapcsoltam a tv-t úgy, hogy közben ment az új monitorom. Egy gépre vannak kötve. Villant egyet a monitor, ahogy szokott és azóta a tálca dupla vastagságú lett. Ez mitől van? Hogy lehet visszaállítani? Win10.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#109682) Bogyó bá' válasza tonyqa23 (#109681) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A tálca felső élét "megfogod" egérrel, és visszahúzod lefelé.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#109683) tonyqa23 válasza Bogyó bá' (#109682) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Nem lehet megfogni... Ja előbb a zárolást kivenni... :W

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#109684) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Erre a hibára mi lehet megoldás?
Zenét hallgatok Spotifyal néha megakad a hang elmegy a kép a monitoron és újraindul a rendszer a hibanaplóban meg ezt írja ki.

Tiszta hülye aki nem normális

(#109685) Rider74


Rider74
tag

Sziasztok!

Egy kissé buta kérdésem lenne, honnan tudható meg, hogy a feltelepített windows OEM, vagy Retail verzió?

(#109686) kali válasza Rider74 (#109685) üzenetére


kali
legenda

Szia,

slmgr -dli

(#109687) minek?:S válasza King Unique (#109649) üzenetére


minek?:S
őstag

Na.. mindent kipróbáltam(leszámítva az MCT-st, nem volt kedvem már azzal szórakozni ma), egyik sem volt jó, szóval maradt -volna- az újratelepítés, de végülis rábeszéltem őket, hogy vegyenek SSD-t, mert fényévekkel jobb lesz nekik is.. egy Maxtor 80 gigás 7200-est használtak, persze abból a tárhelyből <5 GB van szabadon, szóval nem volt amúgy sem egészséges.

Köszönöm a segítséget

Üdv.:M.

(#109688) trialboj


trialboj
őstag

JAJ, kérem segítsen valaki mert ez hihetetlen, nem tudom dolgozni sem, és őrületbe kerget ez a buta opció.
CTR+SHIFT +E gombot lenyomva, előjön bal fent a hangszabályzó, meg valami lejátszó féleség. De ez egy igen fontos kombó, amit én használnék egy programban, amíg el nem tűnik nem tudok gépelni sem. Megőrül tőle a gép, beakad a capslock is, és szerintem ezért nem is megy más olyan gomb kombóm sem, amihez kell a shift bill.

Mi a fene csinálja ezt, és miért nem száradt le a karja aki kitalálta hogy ez így legyen ALAPBÓL?

ajjaj? már van h kattintgatni sem tudok? és megint beakadt a CAPSLOCK? MOST AMÚGY KI VAN KAPCSOLVA MÉGIS 'IGY IR? és vesszőm sincs? meg hosszú i? mi a fene történik? :W :W BENYALTAM EGY VÍRUST? na bmeg, visszajött az í :C

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109689) lovi27 válasza trialboj (#109688) üzenetére


lovi27
addikt

Ha ez segít, nálam semmit nem csinál a CTRL+SHIFT+E. Nyomogathatom akárhányszor.

(#109690) jokeph válasza lovi27 (#109689) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam se, jobb/bal oldalival kombinálva sem csinál semmit. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#109691) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Régebben alkalmaztam ezt a módszert hogy a 10 is képes legyen a Windows alapú területmérő készülékkel kapcsolatot létesíteni. Na most kb azóta a szünetmentes tápom figyelő programja nem működik, ezen elül van más dolog is amit lehet ez befolyásol, így kérdezném mit kell tennem, hogy visszacsináljam a dolgot.
Sejtem hogy a leírt két sorban kell valamit csak átírni és úgy berakni parancssorba és kész, de nem tudom mit.

Ezeket futtattam anno és azóta megy is a Mobil Eszközpont.:

REG ADD HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\RapiMgr /v SvcHostSplitDisable /t REG_DWORD /d 1 /f

REG ADD HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WcesComm /v SvcHostSplitDisable /t REG_DWORD /d 1 /f

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#109692) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Még mindig ingyen lehet frissíteni Windows 7-ről Windows 10-re

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109693) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Mekkora kockázatot jelent a win7 lejárta után azt használni?

Ha az ember csak 100% közismert, biztonságos weboldalakat néz, akkor is jelent problémát?
Milyen jellegű kockázatra lehet számítani?

(#109694) trialboj válasza lovi27 (#109689) üzenetére


trialboj
őstag

Ok, segített, köszönöm.

A melóhelyen is megkergült a gép a gomb kombó után, ezért utána néztem mi a közös a két gépben, és ez a szoftver volt a ludas [volume 2] frissített, és aktivált pár buta bill kombót, tiltottam ezeket, és már helyre állt a lelki békém.

Amúgy a szoftver nagyon hasznos, lehetővé teszi, hogy lent a taskbarhoz húzva az egeret, scrollozva állíthasd a hangerőt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109695) liszi70 válasza trialboj (#109694) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a szoftver nagyon hasznos, lehetővé teszi, hogy lent a taskbarhoz húzva az egeret, scrollozva állíthasd a hangerőt"

Ezt szoftver nélkül is meg lehet tenni, rá kell kattintani egyszer a tálca hangerő ikonjára. :)

[ Szerkesztve ]

(#109696) Lauda válasza Golyobis (#109693) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ha van egy jó védelmed és blokkolód, akkor semmilyent. Van ismerős, aki annó feltette a win7-et és sosem frissíti, pedig nem egy fenomén. Nincs a gépének semmi baja azóta sem.

Persze az is kérdés, hogy mivel semmi probléma nincs a 10-el sem, mi értelme van a 7-en maradni.

[ Szerkesztve ]

(#109697) Bogyó bá' válasza liszi70 (#109695) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az úgy túl egyszerű lenne.... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#109698) trialboj válasza liszi70 (#109695) üzenetére


trialboj
őstag

OMG, te mivel foglakozol hogy annyi időd van? :)) itt nem kell kattintani, még csak a monitorra sem kell nézz, lehúzod az egeret, görgetsz, és belövöd a hangerőt, ha kell teljesen lehúzod, stb. Ha videós tartalommal foglalkozol, ennél gyorsabb megoldás nincs a hangerőszabályzásra.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109699) Geth válasza trialboj (#109698) üzenetére


Geth
addikt

Nekem dedikált hangerő gomb van a billentyűzeten. De rá is bindolhatnám két felesleges gombra az egéren. Szóval a nincs gyorsabbal azért vitatkoznék...

[ Szerkesztve ]

(#109700) rgeorge válasza Marci112233 (#109691) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez a két beállítás a WMDC (Windows Mobile Device Center) két szolgáltatását (RapiMgr és WcesComm) konfigurálja, másra nincs hatással. A visszaállítás tehát csak a WMDC-t tenné használhatatlanná.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.