Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109201) JohnYBoVs


JohnYBoVs
csendes tag

Hello,
alvás után ébresztve túllóg a kép a TV kijelző határain. Mi lehet a probléma? Restart megoldja. Win10 Pro :R

(#109202) Geth válasza st3v3np3t3r (#109192) üzenetére


Geth
addikt

tl;dr: Konvenció szerint igen, de nem minden progi tartja be.
(Egyébként nem a rendszer pakolja oda, hanem az adott progi telepítője.)
Jó példa erre a 64 bites Chrome, ami kérdés nélkül az x86-ba pakolja magát.

Ha 64 bites Win-en egy 32 bites process kérdezi le a ProgramFiles-t, az x86 változatra interpolálódik a környezeti változó. Ez a WoW64 redirectionnek köszönhető.
Lásd még ProgramFiles(x86) és ProgramW6432 változók (azok mindig a "jó" helyre mutatnak, függetlenül a process bitnessétől).

[ Szerkesztve ]

(#109203) peterattila


peterattila
aktív tag

Sziasztok! Windowsos fiókomhoz van kötve az aktiválás. 2 gépen használom, mindkettő működik. Most magamnak cseréltem gépet, és ezen a gépen (a harmadikon) már nem működik az aktiválás (céges kódot használtam). Gondoltam, veszek kulcsot a Goodofferen, de ezt sem fogadja el (tegnapi friss gép, új telepítéssel). Hiba: nem tudtuk aktiválni a Windowst ezen az eszközön. Ennek mi a megoldása? Az a baja, hogy a hozzám kötött kulcs nem jó? Telepítem újra, ne lépjek be MS fiókkal és regeljem úgy?

(#109204) st3v3np3t3r válasza Geth (#109202) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én a Chrome főappját valamiért a appdata/local helyen szoktam megtalálni, meg a program files-ban is és az x86ban is

amúgy én csak a kötelező appokat telepítem program fájlok mappába, ami olyan,annak van külön könytvára, amolyan minden 1 helyen

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109205) Geth válasza st3v3np3t3r (#109204) üzenetére


Geth
addikt

Chrome 64 bit helyesen:
"%ProgramFiles%" (64 bit): ide nem pakol semmit.
"%ProgramFiles(x86)\Google" (32 bit): ide pakolja a programot magát.
"%LOCALAPPDATA%\Google": ide pakolja a felhasználó szintű adatokat, de itt nincs alapvetően bináris, profiladatok, stb. tárolására használja.

Nem tudom mi az hogy kötelező app :)

(#109206) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Még mindig kínlódok a laptopomon levő win10 pro 1909 rendszerrel.
Több kékhalál alvásból indítva- na ezt úgy látszik sikerült nagyjából korrigálni kikapcsoltam a gyors indítást. De még így is előfordul.
De még mindig sokszor előfordul, hogy hirtelen sima poker játék közben lefagy, játék közben váltogatok a böngészőre és akkor szokott jelentkezni hogy elmegy a kép, vagy teljes sötétség aztán meg egészen más megjelenítésben jön vissza az ablak és semmit nem érzékel az egérre és egy idő után lehet az egérrel korrigálni az ikonok méretét stb. Sikerült videóra venni egy részét a hibának. Igaz kézi eléggé mozgós a kép de a lényeg egy része rajta van. A vido vége után visszajött nagy nehezen a rendszer. Lefuttattam egy "chkdsk c: /f /r" de hogy mi lett az eredmény azt már nem tudom. Újraindításnál kb 8 percet dolgozott 120 GbM" SSD-n
A videón látszik hibaként a chrome böngi visszajelzés. 2 hete már töröltem és telepítettem újból az egészet. lehet, hogy valami pucolást is kellett volna csinálnom? Vagy sikáljak mindent és tegyek fel egy új rendszert.?
Válaszokat előre is :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#109207) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Milyen problémákkal járhat ha olyan laptopot veszek amire win10 van rakva, de a hivatalos weboldalon nem írja a win10-et támogatottként?(win7-et ír csak)

(#109208) #93794560 válasza tpeter77 (#109198) üzenetére


#93794560
törölt tag

ALT+F4, majd ENTER

(#109209) Cs1csó válasza Golyobis (#109207) üzenetére


Cs1csó
félisten

Általában semmi, nekem egy 2007-es nyári modell notin - hivatalosan xp, vista támogatott - és egy kb. 2003-as kiadású procival szerelt asztali pc-én is Windows 10 fut.

Ha van lehetőséged kipróbálni akkor nézd meg az ESZKÖZKEZELŐT - start menü jobb egér gombra kattintva és a listából kiválasztva - ha ott nincs hiányzó driver a hardverekhez akkor nincs gond. Plusz teszteld le, hogy megy e a webkamera, ujjlenyomat olvasó, mikrofon stb.

(jellemzően minden működni fog de inkább az fordulhat elő, hogy egyes hardverelemek működése lehet problémás pl. a 2007-es nyári notimon a Windows 10 mindig dobta a WIFI-t, utánanéztem a neten és az derült ki, hogy valamiért nem szereti az N-es szabványt tehát azt letiltottam és most csak a G szabványon üzemel szakadás nélkül)

Ajánlom a figyelmedbe, hogy megvásárlás után csinálj egy tiszta telepítést mindent legyalulva róla, a rajta lévő lemezeken is töröld a korábbi partíciókat és partícionáld újra az igényeid szerint. Driver-ek telepítését hagyd a Windows-ra pár kivétel amiket manuálisan érdemes feltenni pl.: VGA és audió driver.

[ Szerkesztve ]

(#109210) st3v3np3t3r válasza Geth (#109205) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én úgy vagyok vele, hogy működjön :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109211) envagyok


envagyok
veterán

Szeretném a jól belakott win10-emet nagyobb ssd-re migrálni.
Régebben működött a Minitool partition managerrel a migrate os ssd/Hdd wizard, de most miután végez, ha az új meghajtóról próbálok bootolni, kék halál.
Van ötletetek, mivel érdemes megcsinálni, hogy jó legyen?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#109212) Lauda válasza envagyok (#109211) üzenetére


Lauda
félisten

Igen: https://www.macrium.com/reflectfree

Feltelepíted, rákötöd az ssd-t, majd a macriumban kipipálod azokat a partíciókat, amik a rendszerhez tartoznak. clone this disk, a célnak pedig beállítod az ssd-t. Pont olyan lesz minden az ssd-n, mint ahogy a merevlemezen is található.

[ Szerkesztve ]

(#109213) st3v3np3t3r válasza envagyok (#109211) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Macriumot én is ajánlom

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109214) King Unique válasza envagyok (#109211) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk nem ártana, ha először leírnád, hogy pontosan milyen SSD a forrás- és a célmeghajtó. Ha az előbbi 2,5"/M.2 SATA, az utóbbi M.2 PCIe NVMe, akkor annyira nem meglepő, lásd pl. az ebben a hozzászólásban leírtakat.
Ha mindkettő SATA és a BIOS-ban nem lettek elpiszkálva a boot beállítások, akkor viszont simán működnie, bootolnia kellene az új SSD-ről a W10-nek a klónozás után. De itt az megint nem derült ki, hogy ilyenkor csak a célmeghajtó van-e csatlakoztatva, vagy mindkettő, aztán minden szükséges partíció át lett-e klónozva, nem-e került korábban valamelyik kicsi másik fizikai lemezre, stb. Egyébként meg pl. Macrium Reflect, általánosan az javasolt ilyen célra.

(#109215) envagyok válasza King Unique (#109214) üzenetére


envagyok
veterán

Jelenleg egy 600gb sata ssd-n van a rendszer, 3 partíción. Egy 457MB-os rejtett, majd a látható meghajtó, majd egy 512MB-os rejtett.
Mellette van egy hdd, amin csak dokumentumok vannak.
Most beraktam még egy 1TB-os sata ssd-t, erre kellene a rendszert átrakni.
Most próbálgatom a macriumot, de itt a klónozásnál maradna 370GB szabad hely, azt viszont szeretném, ha a középső, rendszerpartíció növekedne ennyivel.
Azt hogy lehet elérni?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#109216) st3v3np3t3r válasza envagyok (#109215) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mini part tool-al át tudod szabni

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109217) King Unique válasza envagyok (#109215) üzenetére


King Unique
titán

Ha SATA-SATA, akkor viszont simán működnie kellene, lehet az először próbált program cseszte el a klónozást. Vagyis nem ártana újrapróbálni pl. a javasolt Macrium Reflect használatával, sőt annak is akár a pendrive-ról bootolható WinPE/WinRE változatával, amelynél szükség esetére boot javítási opció is van.

Ha a C-t akarod kiterjeszteni, akkor lásd egy másik válasz végén leírtakat. Viszont ha közvetlenül a C után van a WinRE, akkor nem fog menni alapesetben a kiterjesztés, max. külső particionáló programmal (példa). Vagy másik megoldás, hogy először a lemez elején lévő System Reserved + C partíciókat áthúzni drag & drop módon a céllemezre, majd a C méretét megnövelni, aztán utána szintén drag & drop módon a lemez végére rakni a WinRE partíciót. Vagy esetleg a C elé rakni drag & drop módszerrel a WinRE-t, de az úgy eltér az alap elrendezéstől. Vagy nem klónozni a WinRE partíciót, de ha megoldható, akkor inkább javasolt azt is. :D

[ Szerkesztve ]

(#109218) csaba951 válasza tpeter77 (#109198) üzenetére


csaba951
veterán

Röviden megnyomod a gépen a bekapcsoló gombot. Ez leállítja a gépet. Nagyon régi trükk. :DDD

(#109219) vlevi válasza csaba951 (#109218) üzenetére


vlevi
nagyúr

Saját tapasztalat, hogyha PS/2-es billentyűzeted van, akkor NEM :D
Nem tudom mit csináltak, de W7 alatt nem volt ilyen gond. Amikor W8-t próbálgattam, nem értettem, miért nem tudom kikapcsolni, senkinek volt 5lete, mi lehet az oka. Aztán egyszer beruháztam egy újab, jobb, mecha klaviatúrába, és akkor azonnal megszűnt a probléma.
Próbaképp visszadugtam a régi, és ismét nem lehetett kikapcsolni a gépet a kikapcsológombbal, csak a start menü leállítással...

(#109220) Lauda válasza envagyok (#109215) üzenetére


Lauda
félisten

Macrium reflect partíció átméretezés:

https://www.youtube.com/watch?v=s5Wx2gSwe7I

https://www.youtube.com/watch?v=ogwACNeyz2g

[ Szerkesztve ]

(#109221) mutyi


mutyi
őstag

Következő gondom van:
Adott egy Windows 10 amelyre rdp-vel csatlakozok.
Kivettem a Local Security Policy-ből hogy a Remote Desktop Users is tudjon csatlakozni távolról mint felhasználó,csak az admint hagytam meg.
Létrehoztam egy sima felhasználót, aki a user és a remote desktop csoportok tagja. Nem engedte be az rdp-vel, ezért visszatettem a Local Security Policy-ben hogy távolról hozzáférhessen a Remote Desktop Users. Így enged csatlakozni, de amint belépne kiírja hogy the requested session access is denied.
Hiába hozok létre másik usert is, ott is. Ha átteszem őket rendszergazdába természetesen beenged, de ha visszateszem user-be akkor ismét ez a válasz.
Tudnátok segíteni?
Órák óta oda-vissza állítok mindent amit találtam neten, de nem oldódik meg.

(#109222) Golyobis válasza Cs1csó (#109209) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz, úgy lesz.

(#109223) zolee001 válasza mutyi (#109221) üzenetére


zolee001
őstag

"Kivettem a Local Security Policy-ből hogy a Remote Desktop Users is tudjon csatlakozni távolról mint felhasználó,csak az admint hagytam meg.
Csodálkozol? Ha letiltod akkor még jo,hogy nem engedi be

"Létrehoztam egy sima felhasználót, aki a user és a remote desktop csoportok tagja. Nem engedte be az rdp-vel"

Csodálkozol? Ha letiltod akkor még jo,hogy nem engedi be
A kliens rendszerek egszerre 1 aktiv usert engednek,legyen az console avagy rdp user.
Mi a szándékod,a meglévö sessionhöz szeretnél csatlakozni?

Az RDP tab-on adunk hozzá usert akinek engedélyzzük a távoli belépést és nem a secpolt babráljuk

[ Szerkesztve ]

(#109224) Cr00py válasza tpeter77 (#109198) üzenetére


Cr00py
senior tag

Jobb klikk a desktopo -> New -> Shortcut --> bele írod ezt :

%windir%\System32\shutdown.exe /s /t 0

Keresel neki valami frankó ikont pl

Ha ez kész, akkor csak dupla klikk rá, és leáll a gép.

(#109225) mutyi válasza zolee001 (#109223) üzenetére


mutyi
őstag

Telepítettem egy friss Windows 10 rendszert és ugyanez a hiba, pedig eddig sem csináltam másként a beállításokat.
Egyébként Windows 10 Enterprise multi session, ez több mint 1 rdp-t engedélyez.
Most alapból semmi sem állítottam el, létrehoztam egy usert majd hozzáadtam a usert az rdp tabnál a remote desktop users csoporthoz.
Ez eddig így működött, most bezzeg ugyanúgy access denied választ kapok. :(
A szándékom hogy akár adminként akár sima userként is lehessen csatlakozni, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#109226) zolee001 válasza mutyi (#109225) üzenetére


zolee001
őstag

Ja kérem,ha Enterprise akkor arra ki van fizetve az MS support

(#109227) mutyi


mutyi
őstag

Azure-on van, nincs support.

(#109228) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy használja valaki a gépet teljesitmenycentrikus módban? A win energiagazdalkodasi résznél lehet beállítani, játékokhoz ajánlották,hogy így elvileg nagyobb teljesítmény nyerhető ki a gépből.

(#109229) Polemius válasza st3v3np3t3r (#109171) üzenetére


Polemius
aktív tag

Köszi!

Egyre jobban idegesít az update működése. Tudom, hogy nem javasolt a letiltása, de kénytelen vagyok, amikor olyanokat csinál, hogy az éjjelre sleep módban hagyott gépet is újraindítja amikor gondolja, és persze bezárja az összes programot amivel dolgoztam.

(#109230) norba69 válasza Polemius (#109229) üzenetére


norba69
senior tag

Havonta egyszer kell vele foglalkozni, patchkedd napján, vagy utána.
Update fut, telepít, majd gépház, frissítés, speciális beállítások, frissítések szüneteltetése 35 napig.
Következő hónapban ugyanez.
Nekem bevált ez a módszer.

[ Szerkesztve ]

(#109231) csaba951 válasza Polemius (#109229) üzenetére


csaba951
veterán

NA, ez engem is idegesített. Szerencsére van rá megoldás, nem kell letiltanod az update-et. NoAutoRebootWithLoggedOnUsers

(#109232) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok. Gépcsere előtt állok. Win 8 pro licenc lett anno vásárolva.Erről lett win 10 pro-ra
frissítve. Nyilván a win 10 -nek digitális licence van. Megnéztem már a leírásokat, bár kissé kusza. Elvileg tudom megújítani az új gépre , ha minden igaz. Esetleg tudnátok konkrét útmutatást adni. Mik lehetnek a nehézségek, illetve van-e konkrét végrehajtott leírás. Az lenne az igazi. Köszönöm..

(#109233) Cs1csó válasza arcitec (#109232) üzenetére


Cs1csó
félisten

A vásárolt Windows 8 Pro licenc az Retail vagy OEM? Ha OEM akkor buktad a licenc megy tovább a géppel (esetleg ha az a gép kuka és használsz MS fiókot akkor megpróbálhatsz az új gépre bejelentkezve és ha máshogy nem megy telefonon kisírni, hogy elromlott stb. és szeretnéd tovább vinni és lehet engedik)

Ha Retail akkor jobb dolgod van, előbb lehetőleg töröld arról a gépről a profilodat mielőtt tovább adod, tiszta telepítés deaktiválás ha automatikusan aktiválódik.

Ezután - legyen MS fiók ami biztos alapon - az új gépen belépsz MS fiókkal beírod a kódot és kész is vagy.

Ha valamit kihagytam akkor majd a hozzáértőbbek pontosítják a leírtakat.

Amúgy már lehet venni 2-3 ezer forintért is Windows 10 Home-Pro licencet.

Jack Oneill

Szerintem ez csak város legenda. Pont azért jó a kiegyensúlyozott, hogy amikor kell a KRAFT akkor ad ha nem akkor megpróbál spórolni, elsősorban ez mobil gépeknél lehet fontos, ahol pl. akkuról üzemelés esetén lehet hasznos vagy az energiatakarékos vagy a kiegyensúlyozott mód de ekkor maga az akkus működés érzékelése is segít, tehát ott kimondottan káros lehet az akkura a teljesítménycentrikus.

Amúgy egyszerű, csinálj pár tesztet:

1. MSI Afterburner + Riva tuner statistic server + kiegyensúlyozott mód majd futtass pár játékot jegyezd meg az FPS, VGA Power stb.

2. MSI AB + RTSS + teljesítménycentrikus majd indítsd ugyanezeket a játékokat.

Az energiaprofilok elnevezése sem jó szerintem. A KIEGYENSÚLYOZOTT helyett jobb lenne a DINAMIKUS PROFIL megnevezés tehát tápellátás vagy az adott program igényei szerint lenne módosítva az energiafelhasználás

A Teljesítménycentikus és az energiatakarékos módok pedig gyakorlatilag egyfajta pozitív vagy negatív STATIKUS PROFILT jelentenek.

[ Szerkesztve ]

(#109234) King Unique válasza arcitec (#109232) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban + az ebben leírtakat. Vagyis OEM/Retail licenc, aktiválás újrapróbálása, előtte licenc Microsoft-fiókhoz kapcsolása, telefonos ügyfélszolgálat, szükség esetén új termékkulcs vásárlása az új hardverhez stb.

(#109229) Polemius:
Hát akkor beállítod, hogy ne induljon újra akármikor, van rá bőven lehetőség, lásd egy másik válaszban leírtakat. Ahogyan szükség esetén a driverek automatikus telepítése is konfigurálható, kikapcsolható, arról is volt már szó itt.

(#109235) arcitec válasza King Unique (#109234) üzenetére


arcitec
addikt

Azért azt tudom mi az OEM miért ezzel jöttök. Retail vagy 30-40 eft volt. :U
Ok ellenben köszi a linkeket én is azt olvastam, hogy mivel fiókhoz van aktiválva ezért lehet
hardver cserénél ismételni. Gondolom a win 8 termékkulcs a win 10-hez nem jó, bár nem értem miért. (Lehet mára lejárt a váltás, de mivel váltva lett ezért lett fiókhoz regisztrálva a win 10) . Tehát mint fentebb írtam ezeket már megnéztem,csak kicsit kusza így ismeretlenül. Ide kattint , oda kattint a licenszet meg nem látom.csak azt írja fiókhoz van kötve.

[ Szerkesztve ]

(#109236) Cs1csó válasza arcitec (#109235) üzenetére


Cs1csó
félisten

:F de nem írtad, hogy OEM vagy Retail.

(#109237) arcitec válasza Cs1csó (#109236) üzenetére


arcitec
addikt

Azért érdeklődöm, hogy rá tudjak készülni és ne érjen meglepetés, ha elindul az új gép.
Egyébként az SSD marad amin van, tehát érdekes lesz , ha észleli az új hardvert mi fog történni.Tényleg hogy fog működni?Meddig lehet ismételten aktíválni, illetve mennyi rá az idő.
Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#109238) Pyttawrx válasza arcitec (#109232) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha jól értem, megszeretnéd tartani a kódod? Elvileg nem lesz bajod, mivel írtad, hogy meglett vásárolva a pro licensz, mivel ahogy írták, hogy oem/ retail azt te is tudod. Nekem, mikor ilyen volt, hogy nem engedte aktiválni, akkor telefonos kellett, de nem kellett hívnom őket, hanem megkérdezte, hogy alkatrész pl alaplapcsere történt-e, utána aktiválta is azután, hogy beírtam amit mondtak. Nyilván retailnál nem lesz gondod.

(#109239) arcitec válasza Pyttawrx (#109238) üzenetére


arcitec
addikt

Igen persze meg lesz tartva, még az installált wint is, megy az SSD az új gépbe egy az egybe. Anno win 8 pro lett vásárolva Retail, dobozos. Sőt Office 2010 is meg lett véve. Majd jött a win10 , a win 8 pro retail dobozos tehát updgradelve lett win 10 pro-ra. Nyilván aktíválva lett ami digitális licensz fiókhoz van kötve.Azt most megnéztem és ki is írta.Remélem menni fog, csak azért érdeklődöm, hogy ne kelljen esetleg napokat tökölni és nem tudnám használni. No meg akkor már ismételten sem szeretném megvenni, akár mennyi is most.

[ Szerkesztve ]

(#109240) Pyttawrx válasza arcitec (#109239) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Megvenned tuti nem kell. Ha van valami gond, írj és segítünk itt. 😀

(#109241) King Unique válasza arcitec (#109235) üzenetére


King Unique
titán

Mert lényeges lehet és eredetileg nem volt említve, hogy milyen licenc, azért... Amúgy meg le van írva a lényeg a válaszokban: ha Retail licenc, akkor az hivatalosan átvihető másik gépre is, vagy szükség esetén előtte Microsoft-fiókhoz kapcsolás, ha már az, akkor azzal telepíteni és belépni az új hardveren is. Ha az eredeti telepítés meg lesz tartva, 1:1-ben átrakva az SSD a másik gépbe, akkor arra vonatkozóan is van van írva a lényeg. Ha esetleg nem megy az aktiválás az előbbi módon, akkor meg telefonos újraaktiválás kell, ennyi, nem kell ezt túlragozni.

[ Szerkesztve ]

(#109242) poli27


poli27
veterán

Hali

Valaki mondja már meg mi a fenét állítsak a kib@xott winfoson, hogy lássa egymást a két gép ami egymás mellet van... Tök jól ment igaz frissítéseknél mindig újra kellet állítani a sambát, de eddig ment, az egyik gépet újraraktam ssd csere miatt, azóta nem tudom életre kelteni a hálózati megosztást.... látni látják egymást, de nem csatlakoznak, és nem tudom hálózati meghajtónak felvenni.... fuck Microsoft... :W :W

(#109243) arcitec válasza King Unique (#109241) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönöm és mindenkinek... Remélem menni fog ... :R

(#109244) vlevi válasza poli27 (#109242) üzenetére


vlevi
nagyúr

Eredetileg volt smb v1 a windowsban. Amikor újratelepítetted a gépet, az smb v1 mar nem került telepitesre, biztonsagi okobol.
De utólag be lehet kapcsolni, ha a hálózat felderítést bekapcsolod.
Ip címmel latja egymást a két gep, de a hálózati gépek kilistázása az smb1 része volt, ezért kell újra bekapcsolni.

(#109245) ZoleeWolf válasza poli27 (#109242) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Az újrarakás után én se tudtam a nas-t felvenni, aztán rájöttem, hogy be kell kapcsolni az SMB 1.0-át, és utána már működött is! Egy próbát megér :)

Közben megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#109246) tpeter77 válasza King Unique (#109199) üzenetére


tpeter77
addikt

King Unique és gb4400 - köszönöm!

(#109247) Polemius válasza csaba951 (#109231) üzenetére


Polemius
aktív tag

Köszi!!4 :R
Ha jól látom, ott van a beállítások közt az is ahol teljesen le tudom tiltani ha mégis kell, sőt, ha jól értem, akkor be lehet úgy is állítani, hogy csak szól a frissítésekről, és majd én rányomok ha frissíteni is akarom.

(#109248) poli27 válasza vlevi (#109244) üzenetére


poli27
veterán

Ez volt a megoldása ... a régi névre volt a hitelesítő adat, ez a Microfos meg nem kérdezte meg újra, hanem a régivel nem tudott csatlakozni! 2 hete küzdök vele...

[ Szerkesztve ]

(#109249) zolee001 válasza mutyi (#109227) üzenetére


zolee001
őstag

Dehogynincs support csak figyelj oda mert érdekes számlát lehet vele szerezni

(#109250) Beni2360


Beni2360
félisten

Valaki #109206) segítene? :R :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.