Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109101) Pyttawrx válasza jozsi252 (#109100) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet ntfs-t is csinálni rufussal.

(#109102) K Norbi válasza kecso2009 (#109099) üzenetére


K Norbi
addikt

Sentinellel nézzél rá a HDD re [link] :)
Nekem is így kezdődött, és ez lett a vége [link]

[ Szerkesztve ]

(#109103) jozsi252 válasza Pyttawrx (#109101) üzenetére


jozsi252
veterán

És ugyanúgy bootolható lesz a pendrive? Hmm nem tudom miért gondoltam hogy csak FAT32-vel fogok tudni bootolható rendszert csinálni pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#109104) King Unique válasza jozsi252 (#109100) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván igen. Viszont ha az innen letölthető MCT-vel csinálod, akkor az csak max. 32 GB-ig tudja FAT32-re particionálni és formázni a pendrive-ot, a lemezterület többi része unallocated lesz (példa). De attól még lehet rá másik partíciót létrehozni - amit a W10 támogat - , sőt az MCT-nél alapvetően kötetet (partíciót) lehet kiválasztani, vagyis csak az egyiket megadni telepítési/létrehozási célnak.

Vagy ott a Rufus, azzal letölteni és/vagy kiírni a már letöltött ISO-t, annál nincsen a FAT32-re vonatkozóan olyan korlát, mint az MCT-nél. Valamint a Rufus tud UEFI-NTFS szerinti kiírást (pl. standard ISO-nál 4+ GB install.wim) és telepítést is, de ahhoz szükség lehet a Secure Boot kikapcsolására. Viszont ha támogatja a gép UEFI-nél az NTFS-t, akkor az előbbi nélkül is működni fog.

Vagy csak simán felcsatolni a fájlkezelőben a W10 ISO-fájlt és a tartalmát 1:1-ben rámásolni a FAT32-re formázott pendrive-ra, legacy/CSM telepítéshez szükség esetén aktívvá tenni a rajta lévő partíciót, lásd az előbb linkelt hozzászólásban leírtakat. Ha gyárilag FAT32 fájlrendszerű a pendrive, akkor a formázáshoz sem kell külön program (pl. FAT32 Format), mert amúgy a Windows 10 beépített eszközei az MCT-hez hasonlóan csak 32 GB-ig támogatják.

Vagy ha támogatja a géped UEFI-ben NTFS fájlrendszerű pendrive-ról is a Windows-telepítő bootolását, akkor a fájlkezelőben NTFS-re formázni a pendrive-ot és szintén az előbbi fájlkezelős másolást használni. Ha csak legacy/CSM telepítés a cél, akkor viszont nem téma az NTFS UEFI támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#109105) ooszi válasza Doky586 (#109061) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia szerintem te vagy az én emberem, most szeretnek vásárolni windows 10 -t, amire használnám simma asztali gép, nincs játék, tele van vinyoval, úgy mond házi szervernek használnám, otthoni megosztás, plex media server, otthoni csoport, ftp server, transmission, néztem a Windows 10 pro-t abba már nincs is otthoni csoport, elég körülményes a megosztás, meilyk Windows 10 ajánlnád nekem, Pl. Enterprise?

BY ooszi

(#109106) jozsi252 válasza King Unique (#109104) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi szépen a linkeket meg az infókat, most már okosabb lettem a témában. :K Amúgy MCT-t csak arra használom hogy a legfrissebb ISO-t letöltsem, kiírni viszont már a Rufus-al szoktam a pendrive-ra az ISO-t. De akkor a Rufus-nak nem fog gondot okozni, így maradok annál.

iPhone 13 Pro Max

(#109107) Doky586 válasza ooszi (#109105) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"simma asztali gép, nincs játék, tele van vinyoval, úgy mond házi szervernek használnám"

Valami Linuxot inkább.. :K

(#109108) King Unique válasza ooszi (#109105) üzenetére


King Unique
titán

Abban a válaszban világosan le van írva, hogy mi ajánlott, mi reális otthoni használatra és nem, nem az Enterprise kiadás. :N

(#109106) jozsi252:
Igazából az MCT-nek sem gond egy 128 GB-os pendrive-ra telepítőt készíteni, max FAT32 alapon - eleve arra formázza - particionálni nem tudja teljesen. Inkább az egyes, pl. a lemezkezelőt nem ismerő felhasználóknak szokott utólag problémát okozni, hogy miért lett 32 GB-os a pendrive, miért csak annyi látszik a fájlkezelőben. :D

(#109109) ooszi válasza Doky586 (#109107) üzenetére


ooszi
senior tag

Szeretem es tetszik is a linux, de havi 320 órát dolgozok nincs időm megtanulni, gyors megoldás kellene.

BY ooszi

(#109110) ooszi válasza Doky586 (#109107) üzenetére


ooszi
senior tag

Ja és bocs, jó volna ha asztali gépként is funkcionálna

BY ooszi

(#109111) smallmer válasza King Unique (#109063) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm szépen :)

Lehet, hogy jobb lesz, ha közvetlenül Windows telepítés előtt hozom létre a telepítő pendrive-ot, mert így biztosan a legfrissebb verziót telepítem.

UEFI-t szoktam telepíteni ha van rá mód. :)
Véleményed szerint melyik a jobb mód a telepítő létrehozására? Letöltöm a windows képfájlt és azt Rufus-szal rakom a pendrive-ra vagy ha MCT-vel közvetlenül?

Windows telepítő készítése előtt érdemes teljes vírusellenőrzést futtatni azon a gépen, amelyikkel készítem a telepítőt?

köszönöm szépen :R

(#109112) King Unique válasza smallmer (#109111) üzenetére


King Unique
titán

Ha elolvasod pl. ezt a hozzászólást, abban le van írva, hogy milyen pró/kontra lehet egyiknél és másiknál, azoktól is függ, kinek melyik használata a jobb választás. Az MCT egyik előnye amúgy a kisebb méretű ESD ISO letöltése, meg akik nincsenek tisztában a CSM/UEFI szerinti telepítéssel, annak megfelelő telepítési adathordozó létrehozásával, azoknak az univerzális telepítő elkészítése.

Normál esetben eleve vírusmentes a rendszer és akkor nyilván nem kell. Ha nálad nem az, vagy fennáll a lehetősége, hát akkor értelemszerűen lefuttatsz előtte egy víruskeresést.
Ha a telepítési adathordozót, jelen esetben a pendrive-ot több windowsos gépen, több gép telepítéséhez is használod, akkor a létrehozás után opcionálisan és átmenetileg akár írásvédetté is lehet tenni parancssorban, hogy később egy vírus esetlegesen ne tudja módosítani a tartalmát és ezzel végigfertőzni más gépeket is. Az USB-s kivitelben is megvásárolható Windows 10-nél maga a pendrive szintén read-only (de az firmware szinten) és szintén leginkább ezért, ahogyan az optikai lemezes (DVD-ROM) változatok ugyancsak.

[ Szerkesztve ]

(#109113) Mans20


Mans20
addikt

Jó estét!

A biosban hogy tudom kikapcsolni a secure bootot ha inaktív? vagyis enabled, de nem lehet változtatni. Asus B365-ös a lap. SSD-re akarom feltenni a wint.

(#109114) Doky586 válasza Mans20 (#109113) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Felesleges kikapcsolni..! [link]

(#109115) Mans20 válasza Doky586 (#109114) üzenetére


Mans20
addikt

Itt a rufus írta ki, hogy érdemes kikapcsolni, de most akkor formáztam fat32-re. Alapból GPT a séma, tegyem át MBR-re?

(#109116) Pyttawrx válasza Mans20 (#109115) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

gpt

(#109117) Doky586 válasza Mans20 (#109115) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Leírtam: MBR + Fat32 + Másolás. [link] Mi nem egyértelmű?

(#109118) King Unique válasza Mans20 (#109115) üzenetére


King Unique
titán

A Rufus ilyet nem ír ki alapesetben, max. ha 4+ GB-os install.wim fájlt tartalmazó standard ISO-nál UEFI-NTFS módban írod ki vele a telepítőt, akkor lehet szükség a Secure Boot kikapcsolásara. Viszont akkor hiába formázod FAT32-re a pendrive-ot, nem lesz rámásolható a 4 GB-nál nagyobb méretű install.wim fájl... :D Ahhoz előtte darabolni kell kisebb méretű install.swm fájlokra, vagy az MCT-vel letölteni (és kiírni a pendrive-ra) az ESD ISO-t, annál eleve kisebb méretű az install.esd fájl és maga az ESD ISO is.
Amúgy meg lásd egy másik válaszban, illetve a Rufus használatára vonatkozóan az ebben leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#109119) Mans20 válasza King Unique (#109118) üzenetére


Mans20
addikt

Betallóztam az iso-t és hagytam úgy ahogy beállította. Gpt uefi fájlrendszer ntfs. Már települ. Köszi.

(#109120) zoli62 válasza King Unique (#109095) üzenetére


zoli62
addikt

Köszönöm. Az újratelepítéskor biztos nem fog kulcsot kérni, ha például Microsoft fiókkal összekapcsolt digitális liszensszel lett aktiválva, akkor sem?

(#109121) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

1909 óta ilyen hibám van. Valaki találkozott még hasonló problémával?
Radeon driver csere volt, ugyan úgy újraindul a régi/legújabbal is.
Ha bekapcsolom akkor indul újra, ha valami gondot érez. Se játék, film alatt nem indul újra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#109122) sz.j


sz.j
nagyúr

Nem árt tudni, hogy
"Windows-frissítésnek álcázza magát egy zsarolóvírus"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#109123) hhgygy válasza sz.j (#109122) üzenetére


hhgygy
senior tag

Aki ilyen zsarolóvírust beszop, az milyen szintű felhasználó? Békaseggealatti?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#109124) sz.j válasza hhgygy (#109123) üzenetére


sz.j
nagyúr

Vélhetően ilyenekből van a többség

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#109125) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Heló,

a probléma, hogy friss a win 10 pro telepítés, és olyanokat csinál, ha leküldöm sleep-be, 5 perc után feléled magától. De sokszor reggel is arra ébredek, hogy felpörög a gép. Ez mi lehet? Vírus? Láthatatlan ember? Szellemek? Mi tudja felébreszteni még a gépet? :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#109126) K Norbi válasza Wolfskin (#109125) üzenetére


K Norbi
addikt

Valami ilyesmire tudok gondolni.

(#109127) k_petya


k_petya
tag

Üdv.

kellene egy kis segítség. win 10-t (1909 verzio) telepítettem egy hp elitebook 8570w-re (i7-3720qm,16gb ram, k1000m, hdd). A gond az, hogy ami játék tök jól futott ezen a gépen win7 alatt most laggol mint az álat és gyakran nem érzékeli hol az egér mutató.
Hogyan lehet ezt helyre rázni?

köszi

(#109128) st3v3np3t3r válasza k_petya (#109127) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szia, nekem is nagyon bugos a 1909, én most fogok nekiállni visszatenni a 1903-at...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109129) Wolfskin válasza K Norbi (#109126) üzenetére


Wolfskin
őstag

Köszi, kipróbálom, letiltottam.

de ilyenkor mi éleszti fel? már 5 perc után is...? :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#109130) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem van egy eredeti win 8.1 prom amit win10.-re upgradeltem a kulccsal ..
E hónapban jelentős hardverváltozásom lesz lap + proci csere marad AMD . Kérdésem elfogja fogadni a kulcsot ? vagy mi a legegyszerűbb megoldása , hogy tudjam majd gond nélkül telepíteni ?

Előre is köszönöm.

Szinyák

(#109131) Pyttawrx válasza Szinyák (#109130) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem lesz gond, el kell fogadja. Ha mégis gond lenne, akkor is kb 2 perc lesz a megoldás, de, szerintem akkor térjünk vissza rá, ha baj lenne :)

(#109132) Szinyák válasza Pyttawrx (#109131) üzenetére


Szinyák
őstag

:R ezer köszi , okés reméljünk nem lesz vele gond . de akkor tudtok segíteni az a lényeg nem egy napos heckelésbe kerül :)

Szinyák

(#109133) _ ĐanieL™ válasza Szinyák (#109130) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Sziasztok,

Windows 10 vs. Wisecare 365 kérdésem lenne, ha használja itt valaki ezt a (z egyébként nagyon jó kis) karbantartó programot:
új telepítés van a gépemen mindenből.
A Wisecare a karbantartás során nullázza a Win10 Gyors elérés részét. Leszedegeti a kitűzdelt dolgaimat, csak azok maradnak ott, amik alapból ott vannak.
Meg tudja esetleg mondani, hogy melyik beállítással küszöbölhető ez ki?

Köszönöm
:R :R

(#109134) K Norbi válasza Wolfskin (#109129) üzenetére


K Norbi
addikt

de ilyenkor mi éleszti fel?
[link] :DDD

(#109135) k_petya válasza st3v3np3t3r (#109128) üzenetére


k_petya
tag

melyik verzióra érdemes visszaállni? meg hogyan, mert a 1909 frissitést nem tudom eltávolítani.
És hogyan lehet megakadályozni, hogy feltelepítse később?

[ Szerkesztve ]

(#109136) movax válasza Wolfskin (#109129) üzenetére


movax
őstag

Például az egér, ha az eszközkezelőben be van pipálva az opció az energiagazdálkodásnál.

(#109137) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Ha veszek egy win10 kódot, hogy eredeti legyen

És összerakok egy teljesen új gépet akkor arra is meg tudom majd később adni? Vagy annyi a lényeg hogy egy aktiváló kulcs egyszerre egy gépen fusson vagy hogy működik ez?

Egyébként őt néztem kuponnal
Vagy van jobb?
[link]

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#109139) enginev3.0 válasza Lauda (#109138) üzenetére


enginev3.0
félisten

És az első kérdésre a válasz? :D

Megtaláltam :R

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#109140) Cs1csó válasza kocsiska15 (#109059) üzenetére


Cs1csó
félisten

Engem az, hogy fizettél vagy sem érte abszolút nem érdekel, de ilyen Windows kiadást csak valamilyen nem legális módon tudod aktiválni sok esetben kétes eredetű programmal inkább ez a gond és az is hogy esetleg bizonyos programokkal lehet probléma.

Röviden: nem éri meg van link 2-3 ezerért is kapható Pro vagy Home licenc.

(#109141) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

A Windows Hello ujjlenyomatos bejelentkezés másnál is bugos?Felismeri a gépben lévő ujjlenyomat leolvasót, látszólag rögzíti is, de újraindítás után nem jelenik meg mint feloldási lehetőség. A csoportházirendben konfigurálva engedélyezve van a biometrikus feloldás, tpm aktív-bekapcsolva, üzemkész de mégsem működik

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109142) King Unique válasza Szinyák (#109130) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban + az ebben leírtakat. Vagyis OEM/Retail licenc, aktiválás újrapróbálása, előtte licenc Microsoft-fiókhoz kapcsolása, telefonos ügyfélszolgálat, szükség esetén új termékkulcs vásárlása az új hardverhez stb.

(#109137) enginev3.0:
Szintén.

(#109143) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Szeretném a két felé particionált vinyómat újra particionálatlanná tenni.
A rendszer SSD-n van.
Mi a legegyszerűbb módja?

(#109144) Winnie The P válasza Sub-ZeRo (#109121) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!
Esetleg [ez] segíthet.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#109145) st3v3np3t3r válasza droti25 (#109143) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia, lemezkezelővel lehet partíciót törölni grafikusan, nem kell hozzá letölteni semmit

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109146) Beni2360 válasza droti25 (#109143) üzenetére


Beni2360
félisten

Arról nem írtál semmit, hogy üresek-e a partíciók?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#109147) King Unique válasza droti25 (#109143) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik esetnél leírtakat. Vagyis lemezkezelő, vagy külső particionáló program attól függően, hogy mit akarsz csinálni, hogyan helyezkednek el a partíciók, melyiket melyikkel akarod összevonni.

"újra particionálatlanná tenni"

Akkor ott a lemezkezelős törlés / DiskPart delete partition / clean... :DDD Ezt jelenti a particionálatlan = nem lefoglalt (unallocated). Meg sokan keverik itt a fogalmakat, attól hogy 1 db partíció van a lemezen, az ugyanúgy particionált, máskülönben nem lenne rajta partíció.

(#109148) droti25 válasza King Unique (#109147) üzenetére


droti25
őstag

Köszönöm az infót.
Milyen foglalási egységet érdemes beállítani ha adattátolásra, torrentezésre és játékra lesz használva a HDD?

(#109149) kecso2009


kecso2009
tag

Sziasztok!
Sajnos a problémám még mindíg fenn áll, ellenőriztem a merevlemezeket, mindenre jót ír, nem talál problémát a Hard Disk Sentinel.
Kb 10-15 perc után, ha nem csinálok semmit a gépen (nem mozog az egér se) elkezd működni az egyik merevlemez 100%-on. Kb. 4-5 letöltött dolog van rajta, nincs vírus, nem rég tettem újra az egész gépet, és formáztam a merevlemezeket.
Előző konfigomon is ezt csinálta. Win10 Pro-m van.
Csatolok egy képet a merevlemez használatról.

[ Szerkesztve ]

(#109150) King Unique válasza droti25 (#109148) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb még a partíciók egyesítéséről volt szó. Most meg inkább törölted és újraformázod, vagy mi? :D
Egyébként alapesetben fájlrendszertől és kötetmérettől függően az alapértelmezettet, amit a Windows felajánl.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.