Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109401) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#109398) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt szoktam meg, törlöm a felesleges file-okat is. :)

(#109402) Zoz válasza Ocean (#109397) üzenetére


Zoz
őstag

Xp-ről soha nem lehetett Win10-re frissíteni (arról csak Vista-ra lehet).
De amúgy igen, Win7-et simán lehet 10-re frissíteni, megmarad minden. És bár elméletileg már rég lejárt a határidő, de még mindig aktiválja magát a 7-es kulcs alapján.

Szerintem első körben mindenképpen a frissítést érdemes megpróbálni, ha valami nagyon nem működik, akkor még mindig neki lehet állni tiszta telepítésnek.

(#109403) #73959936 válasza zeus_2k14 (#109399) üzenetére


#73959936
törölt tag

Válassz inkább innét

valószínűleg olcsóbb....és működni is fog
kifizeted, és jön az aktiváló kód pár perc alatt

(#109404) Pyttawrx válasza Zoz (#109402) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Media creation toolal menni fog simán. Ennek a frissítésnek 1 hátránya van, hogy sokáig csinálja.

(#109405) st3v3np3t3r válasza liszi70 (#109395) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ezt gyorsba fotóztam

Nincs töredezettségmentesítés opció, mivel ssd-t nem kell töredezettségmentesíteni
Nekem mutatja, csak más néven,de amúgy a töredezettségmentesítés is egy egyfajta optimalizálási folyamat. A töredezettség mentesítésnél a fájltöredékeket fűzik össze, javítva a fájlok elérését. Az SSD-ket azért nem javasolják töredezettség mentesíteni, mert nagy mértékben növeli az össz írt adat mennyiségét,HDD-k esetében a fájlelérsi időt csökkentette, ezáltal javítva az olvasási időt, mivel a cilinderek elérési ideje nem azonos az eltérő sávokban. SSD-k-nél nincsenek sávok és cilinderek,blokkok vannak, minden blokknak szinte azonos eléri ideje van.

A TRIM ugyebár utasítást küld egy adott blokk "fizikai" ürítésére,egyszerűbb nevén törlésére, ami egy írási folyamat. Kikapcsolt TRIM esetében nincs "fizikai" törlés, csupán egy fájlrendszer bejegyzést tesz az törölt adatra,de fizikálisan a blokkban marad ami ugyebár törlésig/felülírásig visszaállítható. Mint írtam, ebből sok fórumon vita van, hogy élettartam növelés érdekében melyik a jobb, a be vagy kikapcsolt TRIM. Az adatvédelem szempontjából mindenképpen javasolt, élettartam növelésére kikapcsolása javasolt. Van egy érzésem, hogy erre jó darabig nem lesz közös megegyezés.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109406) tpeter77 válasza King Unique (#109324) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi.
Épp ma frissült be a gépem 1909-re, és ha jól értem, akkor továbbra is támogatott maradok.
Akkor kire vonatkozik ez a terméktámogatás megszűnése? Hisz mindig frissül a verzió.

(#109407) Geth válasza st3v3np3t3r (#109405) üzenetére


Geth
addikt

TRIM: az élettartam miatti aggódásról már kiderült hogy lepkefing, pozitívumként az adatvédelem mellé pedig fel lehet venni a teljesítményt is (írás üres illetve teli blokkba).

Továbbá:
Storage Optimizer will defrag an SSD once a month if volume snapshots are enabled. This is by design and necessary due to slow volsnap copy on write performance on fragmented SSD volumes. It’s also somewhat of a misconception that fragmentation is not a problem on SSDs. If an SSD gets too fragmented you can hit maximum file fragmentation (when the metadata can’t represent any more file fragments) which will result in errors when you try to write/extend a file. Furthermore, more file fragments means more metadata to process while reading/writing a file, which can lead to slower performance.

[ Szerkesztve ]

(#109408) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#109405) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szerintem se. Véleményem szerint kinek mi vált be, csinálja úgy. :)

(#109410) st3v3np3t3r válasza #40993792 (#109409) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Köszi az emlékeztetőt,de nem tudom hova rakni, mivel az állításaitokon kívül senki nem közölt alapozott infót arról, hogy miért is elavult az altalam használt lista. A másik dolog(nem személyeskedés), azért mert te mondod(mint moderátor) vagy bárki más,az engem hidegen hagy, hogy szerintedvagy szerintetek elavult. Ha ennyire meg vagytok győzödve erről, akkor szépen kérlek, okosító szavaitokat támasszátok is alá számomra, mert jelenleg csak üres szavak. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109411) liszi70 válasza st3v3np3t3r (#109405) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azt én is a cikkből tudtam meg, hogy ssd-n is létezik valamilyen szinten defrag (persze más mértékben és technológiai okból, mint hdd-n), de ami ssd esetén megjelenik opcióként, az egy komplexebb optimalizálási folyamat! A cikk szerint hasznos az optimalizáció, így én szolgalelkűen maradok az időnkénti futtatásnál. :)

(#109410) st3v3np3t3r

Szerintem pont elég érv az, hogy az ezekkel a beállításokkal elérhető előny olyan kicsi, hogy egész egyszerűen nem éri meg vele foglalkozni. :) Arról nem is beszélve, hogy pl. az indexelés vagy az előtöltés kikapcsolása valószínűleg több hátránnyal jár, mint amennyi előny az írásmennyiség-megtakarítás. Bár nem végeztem konkrét teszteket ezzel kapcsolatban, de valószínűleg az indexelés, meg az előtöltés is gyorsítja a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#109412) bazsi83vp válasza Pyttawrx (#109391) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

SSD-nél a windows (és a linux kernelek is jó ideje) a TRIM parancsit futtatják le, nem pedig ténylegesen töredezettség mentesítenek. :)

(#109413) movax


movax
őstag

Nem kell azért vakon megbízni a win10-ben, csak mert azt állítja, hogy megcsinál valamit, legyen az akár "optimizációs" folyamat, bármit is jelentsen ez: :)

(#109414) Pyttawrx válasza bazsi83vp (#109412) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K :R

(#109415) edari válasza movax (#109413) üzenetére


edari
őstag

Helyedben inkább örülnék hogy nem töredezettségmentesít egy ssd-t (sőt, egyáltalán nem is kellett volna neki).

(#109416) st3v3np3t3r válasza movax (#109413) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez az egyik... a másik, létezik egy trimcheck 0.7 program...
minden ssd chekkoló app írja ki nekem, hogy supported enabled meg hogy os send trim command, a trimcheck meg azt mondja hogy hardveresen nem működik... és valóban nem, most futattam egy manuális retrim-et, és kiírta c-re hogy retrimed free space 27GB, a d-re meg 112GB

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109417) Olga1214 válasza st3v3np3t3r (#109192) üzenetére


Olga1214
kezdő

Tudom, köszi azért

(#109418) liszi70 válasza movax (#109413) üzenetére


liszi70
nagyúr

De az is lehet hogy megcsinálta hetente, és csak a "28 nap" jelzés bugos. :D

[ Szerkesztve ]

(#109419) kocsiska15 válasza mvkly (#109393) üzenetére


kocsiska15
tag

Hali - erre a debloater, shutup10 dologra én is kíváncsi lennék. Egyébként én egy ilyenre kaptam tippet itt: "O&O appbuster".

Amúgy én is ennek a srácnak a videóit nézem. Úgy tűnik tudja mit csinál, szimpatikus is - de valahogy olyan érzésem van, hogy a mutatott beállításának felére nem feltétlenül van hatalmas szükség újabb gépeken (bár lehet, hogy csak azért érzem így mert nekem új PC-m lesz és nem nagyon merek vele szórakozni :DDD + ugye nem vagyok szakértő )

(#109420) Olga1214 válasza Armagedown (#109185) üzenetére


Olga1214
kezdő

Értem, de az normális hogy alapjáraton oda pakolja?

(#109421) Olga1214 válasza Pyttawrx (#109191) üzenetére


Olga1214
kezdő

Dede ott is van neki,csak más a két helyen lévő mappáknak a tartalma.

(#109422) #86564352 válasza edari (#109415) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezredszerre: optimalizálás nem egyenlő töredezettségmentesítés! movax képén a heti SSD trim nem futott le valamiért, talán nem volt elég ideig tétlen a gépe az automatikus karbantartáshoz vagy más okból, nálam lement rendesen: [kép] amúgy rá lehet nézni erre az ablakra félévente egyszer amikor az ember eszébe jut

(#109423) st3v3np3t3r válasza edari (#109415) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

pont erről volt szó reggel óta... Hogy az SSD-nél ne töredezettségmentesít, hanem optimalizál a WinDefrag... ő csupán arra akart rámutatni, hogy a windows alapértelmezett heti optimalizálása nem fut le automatikusan,28napja futott le utoljára, holott hetente 1szer le kell futnia

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109424) wanted5


wanted5
őstag

Srácok segítsetek!

Adott egy noti, (dell 7567) optimusos. Van benne ugye az intel sz@rja, meg az nvidia. Ez a gép rá van kötve egy 75 Hz-es monitorra. Windows újratelepítés után a következő a hiba:

- minden egyes bekapcsolás után a monitor 50 Hz-n megy, de ennek sehol semmi "nyoma", csupán látszik, hogy olyan darabos a kép, valamint a testufo.com nem tud besyncelni.
- ha újraindítom a gépek, akkor utánna minden rendben
- gondolom mondanom se kell, hogy win reinstall előtt semmi gond nem volt
- 1909-es win 10 egyébként

És amiket próbáltam:
- DDU-val leszedni mind az nvidia, mind az intel drivert
- a gyártó által adott drivereket felrakni
- különböző drivre updater marhasággal frissíteni
- windows update...

Semmi nem vált be. Mitől lehet ez?
Help pls, már megőrjít :W :W

(#109425) King Unique


King Unique
titán

Akkor a gyengébbek kedvért még egyszer a Windows - SSD témában a lényeg:

Support and Q&A for Solid-State Drives
Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
A Windows 8 (NEM) töredezettség mentesíti az SSD meghajtókat
Meddig bírja a terhelést egy SSD? Az extrém tesztből kiderül

Nem, nem kell Windows 10-nél, sőt Windows 7, 8.1 rendszereknél sem semmit erővel kikapcsolni, letiltani, áthelyezni csak azért, mert SSD-ről fut a rendszer. Például a nemrég említett beállítások is kizárólag csak opcionálisak, némelyikkel max. tárhelyet lehet spórolni, de alapesetben egyébként semmi szükség az ilyenekre. Az SSD felesleges kímélése miatt meg pláne, elintéz, megfelelően beállít automatikusan minden maga a Windows SSD-knél is.

Nem, Windows 8 óta SSD-knél a meghajtóoptimalizálás töredezettségmentesítés, hanem a TRIM futtatása, amiről nemrég már volt szó itt, ahogyan korábban is többször, mégis újra rácsodálkoznak egyesek.

Nem, nem tel erővel túlkímélni az SSD-t, sőt teljesen felesleges pláne normál használat mellett, mivel annyit X év alatt jellemzően úgysem fog rá írni a felhasználó, ami nemhogy az élettartamához kapcsolódóan a tényleges írási limitet (több 100 TB / több PB lásd ebben a cikkben), de még vsz a gyártó által a garanciával kapcsolatosan megadott TBW értéket sem fogja elérni. Meg mire esetleg elérné pl. az utóbbit, addigra vsz már bőven lejárt a gyártói garancia és/vagy eleve másik (újabb, nagyobb tárolókapacitású, gyorsabb) SSD-t vett helyette, vagyis kb. zéró értelme van a felesleges agyonkímélgetésnek... Ha valaki annyi félti az írástól az SSD-jét, akkor ne használja, rakja be otthon a vitrinbe, aztán inkább használjon helyette HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#109426) mvkly válasza kocsiska15 (#109419) üzenetére


mvkly
senior tag

[link]
Én is kicsit úgy érzem, hogy néha túlspilázza, persze érteni én se értek hozzá. Szóval el fogom hinni minden szavát, amikor majd telepítek :)

(#109427) edari válasza st3v3np3t3r (#109423) üzenetére


edari
őstag

Akkor lehet nem write-onlyba kellett volna lennem. :R

[ Szerkesztve ]

(#109428) st3v3np3t3r válasza King Unique (#109425) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Végre valaki, aki hozzá tudott szólni érdemben és értékes infókat adott, nem csak. Bár naprakész infók, de nagyon hasznosak voltak számomra. Visszaállítottam mindent gyárira, kivéve a hibernálást és a virtuális memóriát, nincs se érezhető javulás/gyorsulás,sem pedig romlás/lassulás. Bár én az évek alatt egyetlen 1 programmal, pontosabban játékkal találkoztam, ami megkövetelte a legalább 2GB-os virtuális memóriát, de biztos van még jópár.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109429) Geth válasza st3v3np3t3r (#109428) üzenetére


Geth
addikt

Én is megnyugodtam, akkor a 2017-es cikk pöccre igaz most is. Lehet szólni kellene hogy írják át az évszámot nehogy valakit megzavarjon :)

(#109430) st3v3np3t3r válasza Geth (#109429) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Oké, az alap infókkal nincs gond, de vannak az ssd tweakes programok is,azokkal mi a helyzet? azok nem olvassák ezeket a cikkeket, csakna feljesztői. Viszont MajorGeeks-en találtam egy Tweak-SSD appot, pont ugyan azokat javasolja ami a letiltási listámon van. Akkor ezek szerint a program fejlesztői is(aminek van fizetős verziója is) teljesen rossz infók alapján feljesztik a programjukat?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109431) Geth válasza st3v3np3t3r (#109430) üzenetére


Geth
addikt

A fizetős részre se kaptad fel a fejed? :DDD
Gondolod odaírják majd, hogy itt a progim ami felesleges, kérek érte 10 USD-t (példa)?

[ Szerkesztve ]

(#109433) Ocean válasza Zoz (#109402) üzenetére


Ocean
tag

Hát..., pedig nekem van egy régi laptopom, amin még valami egyetemi licenszes XP volt, és pár éve Win10-re frissítettem, de mindegy, nem tartozik a tárgyhoz.

A 7-nek örülök. Annyit még kiegészítésképp, hogy nem a 7-nek a kódjával frissítenék, erről a lehetőségről én is úgy tudom, hogy már nincs.
Hanem, a 7 az kalóz, valami szokványos kóddal volt feltelepítve, a 10-et meg megvenném, és úgy telepíteném és aktiválnám.
Erre ilyen formában akkor van-e lehetőség?

(#109434) Pyttawrx válasza Ocean (#109433) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

xp-ről win10-re kizárt, hogy frissítettél. Nem újratelepítetted, 0-ról? (Nem vitatkozni akarok) És még lehet frissíteni media creation tool-al kb 2 hete csináltam, de ha nem frissít, hanem újratelepíti 0-ról, és van win7 kódja, mert volt a géphez vagy már megvette, akkor ne vegyen másikat, minek, azt használja, azt kell használni.

(#109435) adika4444 válasza zolee001 (#109432) üzenetére


adika4444
addikt

Hatalmas :DDD

üdv, adika4444

(#109436) st3v3np3t3r válasza Geth (#109431) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem, mert a fizetős része csak annyiban tud többet, hogy tud ssd-t optimalizálni :DDD
Lehet összeesküvés-elmélet, de sokan láttunk már furcsa anomáliákat Windows alatt...SSD témától függetlenül. Sőt, amit King is linkelt blogban írva vagyon, volt példa, hogy egy progam több terabájtot írt az ssd-re mindenféle ok nélkül... Nem bízom a Windowsban...csupán muszályból használom. Ha nem muszály, nem bízom az SSD kezelését Windows kénye,kedvére, mert kiszámíthatatlan.

Én még mindig azon az elven vagyok, hogy ha lehet, kímélem az SSD-t, amennyire lehet. Jelenleg nincsenek olyan jó árban, párezer forintért lehessen venni mondjuk egy 480GB-os Kingstont, de persze a ahhoz képest mikor megjelentek, az akkori árhoz képest már jó áron vannak. De ha ár/méret/élettartam összehasonlításban vesszük az SSD árait egy mai HDD-hez, akkor viszont drága,mert egy SSD jelenleg nem tud élettartamban versenybe szállni egy HDD-vel.

Olvasva az SSD teszteket, amit King linkelt, az adatok kecsegtetőek, bár a Samsungoktól jobb teljesítményt várna az ember, tekintve az árát más márkákhoz képest.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109437) Ocean válasza Pyttawrx (#109434) üzenetére


Ocean
tag

A win7 az kalóz, ezért annak a frissítését nem erőltetném :)
A win10 meg tetszik, már gondolkodom rajta egy ideje, így megpróbálnék egy ilyen olcsó kódot, boltból.

(#109438) st3v3np3t3r válasza zolee001 (#109432) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez alá már csak diszkós zenei aláfestés kéne:DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109439) zoli62 válasza Lauda (#109396) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, megintcsak bebizonyosodott az, hogy az SSD-ről sok leírás már nem tükrözi a mai gyakorlati helyzetet.

(#109440) zolee001 válasza st3v3np3t3r (#109438) üzenetére


zolee001
őstag

https://youtu.be/8khE8gH1ozk?t=43

(#109441) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!
MCT vel csináltam egy telepítőt a pendrive-ra.

Be bootoltam F12 el beálltok egy egyszeri Boot-ot Usb ről.
Elkezd villogni a pendrvire, bejön a Windows logo, teker.
És ennyi sehova tovább. :U

Csináltam Rufus al is egy ISO fáljt.
Ugyanez a jelenség.
Ami fura mert pár hete minden gond nélkül sikerült feltelepíteni elsőre a win 10 et.

Kapcsoljam ki a jelszót?
Ennyit állítottam be [link]

Vagy a Biosba nézelődjek?
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#109442) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogy lehet kikapcsolni az 1909-ben a start menü automatikus kinyílását? Ez valami miatt nem működik nálam: [Disable Start Menu Auto Expand On Mouse Over in Windows 10] Ezt az üzenetet kaptam: [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#109443) Lauda válasza K Norbi (#109441) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs bedugva külső vinyó?

(#109444) st3v3np3t3r válasza zolee001 (#109440) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:C :R így már van értelme a hadonászásnak :D

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109445) K Norbi válasza Lauda (#109443) üzenetére


K Norbi
addikt

Nincs vinyóm. :)
Egér van rádugva, és internet.

(#109446) King Unique válasza st3v3np3t3r (#109428) üzenetére


King Unique
titán

Ha a hibernálást nem használod, akkor opcionálisan ki lehet kapcsolni, meg a lapozófájlnál az alapértelmezetten lefoglaltnál kisebb, fix értéket megadni (nem teljesen kikapcsolni). De ezeknek is csak tárhelyfelszabadítás, tárhelyspórolás miatt van értelme pl. egy kicsi tárolókapacitású SSD-nél, ellenben egy nagyobbnál, valamint az SSD kímélése miatt kb. teljesen felesleges letiltani, kikapcsolni.

A másik hozzászóláshoz meg annyit, hogy pl. az ilyen esetekből is látszik, hogy mennyi értelme van az agyonkímélésnek. Volt akinél 20-30 év jött ki, mire eléri csak a TBW-t, ahol addigra már régen lejárt a gyártói garancia, új SSD-t, új gépet vett stb., meg ki tudja mi lesz addigra. Az árak pedig manapság már szintén nem olyan vészesek, 30-40 ezerért már 1 TB-os SSD-t lehet venni (példa).

[ Szerkesztve ]

(#109447) st3v3np3t3r válasza King Unique (#109446) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Gondolom ezért is adnak 5 év korlátozott garanciát... A korábban említett Samsinf Evo 860 esetében ugye 2400TBW-ig vagy 5év a jótállás... Ezt az adatotmennyiséget napi >1.4TB írással lehetne összehozni

Lényegében mondhatjuk akár azt is, hogy egy átlag felhasználással előbb hal meg a vásárló mint hogy megdöglenne az SSD a sok írt adattól

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109448) Zoz válasza Ocean (#109437) üzenetére


Zoz
őstag

Attól, hogy kalóz a Win7, még ugyanúgy lehet frissíteni :)
Főleg, hogy így kezdted a történetet: "Nem akaródzik nekifogni a több tucat program és játék és minden nulláról való újratelepítéséhez..."

A végén majd beírod a megvásárolt kódodat az aktiváláshoz.

(#109449) King Unique válasza st3v3np3t3r (#109447) üzenetére


King Unique
titán

Az az adott tárolókapacitású modelltől is függ, hogy melyiknél mennyi a TBW, ami az említett sorozat adatlapján is látszik. Ahol annak elérése/túllépése esetén rendszerint max. a garancia ugrik, ha a megadott időn (pl. 5 év) belül történik, nem az SSD megy tönkre, ami akár a TBW többszörösét is kibírhatja (pl.: kérdés - válasz). Max. pl. az egyes Intel SSD-knél abszolút limit a TBW, aminek elérésekor read-only módba váltanak, de az nagyobb TBW-nél megint nem téma.
Akár, vagy előbb megy tönkre az SSD vezérlője, mintsem az írásmennyiség okozna gondot, ezért felesleges az utóbbi miatt aggódni, mindent erővel letiltani és kikapcsolni a Windowsban, pláne normál használat mellett. Max. ha pl. gigabites nettel 0-24-ben az SSD torrentezel, akkor téma a sok írás.

[ Szerkesztve ]

(#109450) kocsiska15 válasza mvkly (#109426) üzenetére


kocsiska15
tag

Igen, én is ezt a vidit veszem alapul nemsokára.. (az legalábbis konkrét segítség.. :U )

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.