Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109851) Oldman2 válasza Bigmen (#109845) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem kell hozzá semmi, húzz le minden extra HDD-/SSD-t a készülékről, csak az az SSD maradjon rajta, amire telepíteni akarsz.

Indítsd el a gépet a Windows 10 telepítő DVD-ről, vagy manapság Pendrive-ról és törölj minden partíciót az SSD-ről.

A teljesen üressé vált területre kezdd el telepíteni a Windows 10-et, majd ő megold mindent, semmi partíciót nem kell neked létrehozni.

(#109852) Bogyó bá' válasza Armagedown (#109850) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De a windows 10 telepítővel - a meglévők törlése után - tud GPT-t létrehozni a mostani MBR helyett? Mert nekem nem sikerült: a laptopom SSD-jét - miután töröltem róla a partíciókat - az asztali gépben tudtam csak GPT-re konvertálni a Diskparttal, majd vissza a laposba és innentől már simán ment minden a telepítővel.

Ha "simán" csináltam a helyén (ahogy írjátok), akkor a végeredmény továbbra is MBR lett... (Szerencsére az asztali gép alaplapján van két M.2 SSD foglalat, így meg tudtam oldani különösebb gond nélkül).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#109853) jokeph válasza Armagedown (#109850) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez féligazság. ;) AM4 platformon a W7x64 támogatott, de vannak kitételek, ezeket az alaplap gyártói oldala feltünteti a honlapon, illetve az alaplapi kézikönyvben is.
Amúgy egyértelműen jobb, ha W10x64 van telepítve. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#109854) Doky586 válasza Bogyó bá' (#109852) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen a win10 telepítője simán hibajelzés nélkül automatikusan átkonvertálja mbr-ből gpt-re ha nincs rajta partíció és uefi módban bootoltad a pent..

(#109855) Bogyó bá' válasza Doky586 (#109854) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor valamit én ügyetlenkedtem el - mindenestre az asztali géppel megoldottam.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#109856) Bigmen válasza Oldman2 (#109851) üzenetére


Bigmen
lelkes újonc

Jelenleg NTSF partició van az SSD-n és most tettem fel a win 7-et ennél az a baj,hogy nem látja látja az USB portokat az előlapon ha beteszek egy pen drivot mintha ott sem lenne Próbálkoztam Bios frissitéssel de semmi eredmény.Most azon vagyok,hogy a neten keresgélek valami erre való megoldást.Egyébként ha meg USB-ről bootolok akkor simán kezeli pl win 10 win 7 indul simán de amikor már fut a windows akkor nem látja sőt az eszközkezelőben is hibát jelöl és ezzel nem tudok mit kezdeni hogy orvosoljam.Ezért is akartam Win 10.et de sajna elakad mint ahogy azt már írtam is.Egyébként a particiót egy PARTITION MAGIC nemvű programmal hoztam(NTSF-re) létre.Ha ezt törlöm és hagyom partició és formázatlanúl akkor az általad írt dolog menni fog??Várom a további választ és nagyon köszönöm a segítséget.

(#109857) Doky586 válasza Bigmen (#109856) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#109858) King Unique válasza Bigmen (#109845) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy hasonló kérdésre adott válaszban leírtakat, ha számodra sem teljesen tiszta a BIOS/MBR és UEFI/GPT szerint telepítés. Valamint ha maga a Windows 10 pendrive-ról történő telepítése sem, akkor lásd az alábbi blogbejegyésben + ebben a cikkben leírtakat.

Amúgy számtalanszor le volt már írva itt is, hogy a Windows 10 telepítése előtt teljesen felesleges a célmeghajtót előre particionálni és formázni. Úgy meg pláne, hogy egyesek még a CSM/UEFI telepítéshez köthetően az MBR/GPT szerinti inicializálást sem találják el, aztán utána jön a csodálkozás, hogy miért problémázik a Windows-telepítő az MBR/GPT miatt... :D

[ Szerkesztve ]

(#109859) movax válasza eladogeppc (#109835) üzenetére


movax
őstag

Egyedül te tudod megmondani, hogy elég-e, te használod a gépet. :)

(#109860) hzcs


hzcs
senior tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy normál kikapcsolás után bekapcsolva a gépet, egyből az indítási javítás indul el? Már 2 laptopon is tapasztaltam, és nem találok rá megoldást. Win 10pro/1909 HUN.

[ Szerkesztve ]

(#109861) Armagedown válasza Bigmen (#109856) üzenetére


Armagedown
őstag

Felejtsd el ezt a Partition Magicet, már régóta nem fejlesztik, nekem volt, hogy elrontotta a particiós táblát is, ott van az ingyenes Minitool Partition Wizard, ha nem a telepítővel akarod a particiókat létrehozni.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#109862) Pyttawrx válasza hzcs (#109860) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen. Ellenőrizd a hdd-t elsőnek pl sentinel progival.

(#109863) entoni1989


entoni1989
tag

Sziasztok.
Mi okozhatja azt a problémát, hogy nyomok egy jobb klikket és mire behozza az előuró ablakot a lehetőségekkel, homokórázik vagy 5 percet? :F Hardveresen egy Lenovo Yoga laptopról beszélünk, i5 proci, 8 Gb DDR4 RAM, 256 M2. SSD a rendszer pedig totál friss, gyári, most vettem a gépet, csináltam egy recovery visszaállítást. Nem értem miért lehet ez, más feladatban villámgyors úgy ahogy kell, de asztalra ez a jobb klikkes dolog totál fagyás :W

(#109864) default.


default.
őstag

Szervusztok!
Két kérdésem lenne Win 10 Pro-val kapcsolatban:

* Telepítés alatt érdemes kihúzni a net kábelt, hogy ne rakjon fel drivereket, ha én magam szeretném felrakni az alaplap és a vga drivereit?
* Telepítés után van valami, amit érdemes beállítani/átállítani a rendszeren? Elsősorban játékra fogom használni.

Köszönöm szépen előre is, üdv!

(#109865) default.


default.
őstag

+1 bónusz kérdés: ha nem nyitok meg böszme weboldalakat és nem telepítek gyanús szoftvereket a rendszerre, akkor (általános felhasználásra) elég a beépített tűzfal, és vírusvédelem?

Köszönöm szépen, üdv!

(#109866) Pyttawrx válasza default. (#109865) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Elég igen, és net nélkül telepítsd.

[ Szerkesztve ]

(#109867) bon válasza Pyttawrx (#109866) üzenetére


bon
őstag

Miért kellene net nélkül telepítenie? Ez szerintem hülyeség. Amúgy bedugja a netet és pár percen belül már tölti is a frissítéseket. Letiltani meg nem szabad. Drivert kézzel telepíteni meg ettől függetlenül lehet.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#109868) Pyttawrx válasza bon (#109867) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mindig így telepítek, mert úgy fiókhoz akarja könti, illetve teszi fel a rossz drivereket, a driver frissítést jobb tiltani. Utána teszem netre, aktivál, majd ha nem tiltja le a windows frissítéseket, akkor az meg menni fog. De mindenki úgy telepít ahogy szeretne, attól még nem biztos, hogy hülyeség. :)

(#109869) King Unique válasza Pyttawrx (#109868) üzenetére


King Unique
titán

Csak a Home kiadásnál van az, hogy aktív internetkapcsolatnál a telepítésnél csak a Microsoft-fiók létrehozását ajánlja fel a telepítő. Pro és felette simán létrehozható ilyenkor offline fiók is.
A drivertelepítés meg hardverfüggő is, hogy melyiknél célszerűbb inkább manuálisan felrakni a gyártó weboldaláról letöltötteket, vagy a Windows Update-re bízni, ami alapértelmezetten automatikusan letölti és telepíti a megfelelőt. De amúgy igen, ha a kérdező célja eleve az előbbi volt, akkor arra egy megoldás offline módban manuálisan telepíteni a drivereket.

(#109870) King Unique válasza Geth (#109844) üzenetére


King Unique
titán

Az csak egy tipp volt. Amúgy újra kipróbáltam egy 1909 Pro clean install formájában és nyilván hozzá se szagol a linuxos, maces stb. fájlrendszerekhez, az van, amit előzőleg írtam. Ha engedélyeztem WSL-t, telepítettem Store-ból Linuxot stb., akkor sem változott a helyzet. Szóval engem meg az érdekelne, hogyan sikerült a fórumtársnak a Btrfs natív kezelését megoldani, ha állítólag (?) semmit nem módosított a rendszerben, nem telepített külön programot ilyen célra. :D

(#109871) Pyttawrx válasza King Unique (#109869) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Driver miatt tuti offline, mert azért sokszor belefutottunk, hogy a windows simán rosszat tett fel. :) Mindegy ki így ki úgy telepít.

(#109872) King Unique válasza Pyttawrx (#109871) üzenetére


King Unique
titán

Igen, de mint írtam hardverfüggő lehet, hogy melyik gépnél, alaplapnál van erre szükség. A nemrég laptopra telepített 1909-nél a WU-ra bíztam az egyéb frissítések mellett a drivereket letöltését és telepítését is, nem volt gond. Plusz másrészről kényelmes volt, hogy nem nekem kellett összevadászni a drivereket, hanem elintézte a Windows. A fórumtag meg akkor felrakja offline, ha annyira akarja, vagy esetében az javasolt, ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#109873) Pyttawrx válasza King Unique (#109872) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amíg telepít kézzel leszedem, kb 10 perc alatt, pendrive-ra másolom majd onnan az adott gépre. Például sokszor találkoztam hogy a ide/atapi vezérlőt nem teszi fel, csak szabványosként. Ekkor lassabb is volt a gép. Ezért már alapból manuálisan teszek mindent.

(#109874) Dumi86 válasza Pyttawrx (#109871) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nem akarok beleszólni de én is az offline telepítésre és a gyártói driverekre esküszök :R Még egyszer se telepítettem online(pedig jópár újratelepítést csináltam már). Win10 kompatibilis gépeknél amúgy is van a gyártónál driver,ha meg nem Win10 kompatibilis a gép akkor esetleg lehet ráhagyni a windowsra hogy keres automatikusan.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#109875) King Unique válasza Pyttawrx (#109873) üzenetére


King Unique
titán

Ha fent van a gyártó weboldalán minden driver, akkor nem ügy, de ha úgy kell összevadászni innen-onnan, akkor macerás. Ha minden klappol, akkor meg alapértelmezetten elintézni a WU, az a legegyszerűbb. A beépített, szabványos lemezvezérlő nem feltétlen gond, sőt van hogy többeknél a külön felrakott chipset driver okoz gondot és pl. SSD-knél nem megy a TRIM.

(#109876) TIT


TIT
veterán

Üdv!
Vettem új alaplapot és a win kilőtte magát,aktiválásnál hibaelhárításra megyek,aztán új hw és azt írja nem tud csatlakozni a microsofthoz mert nem elérhető a kiszolgáló,próbáljam pár perc múlva,már 6 órája rossz.
Eleve az is fura,hogy nincs a gépházban fiók hozzáadása.
Ha felmegyek a netre a fiókomba,ott van az új alaplap tipusa.

(#109877) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

Win firissités után szokta csinálni ha úgy állítom le a rendszert, hogy nem lövöm le a böngészőt ( firefox) az addig megtekintett lapokkal,,,akkor induláskor azonnal nyitja a böngészőt, és a lapokat.
Ha nyitott feladatkezelővel állítom le a Win, akkor újbóli indításnál is ez a helyzet.

Már régebben sikerül valahogy lekapcsolnom ezen funkciót, csak most nem találom merre keressem, esetleg tudjátok mi ennek a funkciónak a neve?

(#109878) Pyttawrx válasza Dumi86 (#109874) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:R :C Köszi

(#109879) Pyttawrx válasza King Unique (#109875) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kizárólag gyártói oldaláról deszedek drivert.

(#109880) Cs1csó válasza Dumi86 (#109874) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miért, a Windows 10 magának a netről nem Windows 10 kompatibilis driver-t telepítene :DDD ? Mindig online telepítek (a mocsok helyi fiók trükk miatt szoktam a fiók létrehozása előtt lekapcsolni a router-t majd vissza ha net hiányában felajánlja a helyi fiókot)

(#109881) Geth válasza Dumi86 (#109874) üzenetére


Geth
addikt

Mindig elmosolyodok amikor valaki offline telepítést favorizál. Én hálózatról telepítek :DDD (iPXE, https).
Soha nem volt gond, a storage driverek (NVMe esetleg AHCI) akár manuálisan is adagolhatóak már a Setup partíciónáló lépésénél (így eleve azzal települ), a többi driver meg mehet első indulás után.
Sajnos a gyártói drivereket is sokszor külső forrásból kell beszerezni (frissebbek), akár a management engine-re gondol az ember, de ilyen a realtek UAD driver is, ami github-ról jön és kábé 2 naponta frissül (a lista term. nem teljes).

Autounattend.xml-lel pedig nem kell válaszolgatni a telepítésnél és még offline fiókot is csinál magától (nem számít hogy van-e hálózat vagy nincs). Soha többet nem fogok máshogy telepíteni, így pendrive nélkül is megvan 7-8 perc alatt :)

[ Szerkesztve ]

(#109882) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Tervezek egy újratelepítést azt asztali gépemen, de régi több mint egy éve kiírt telepítőm van. Ráadás nem az akkori időnek megfelelőjű verziós.
Na most felmenet ide. Innen leszedte ezt a programot.: MediaCreationTool1909
Ha ezzel készíttetek telepítőt akkor a program friss verziós telepítőt hoz létre? Legalább 1903-as verzió az amit elvárnék tőle, de ha már az 1909 lenne az volna a jó. Azért kérdezem mert az előző telepítőt is, ha jól emlékszem ez a program készítette, de akkor kettővel régebbi verzióst hozott létre, majd telepítés után Win Update-vel kellet felfrissítenem a rendszert.
Másik kérdésem, miért fontos minden más meghajtót lehúzni és csak a cél meghajtót bekötve hagyni? Csak azért mert én sose tettem ezt meg, és évek óta több telepítésnél is volt mindig 3 HDD is az SSD mellett telepítéskor.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#109883) Pyttawrx válasza Marci112233 (#109882) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Elvileg 1909-es igen. Elvileg nem kell minden más meghajtót lehúzni, csak akkor figyelj jól oda, hova telepíted. Max ezért szoktuk tanácsolni, hogy aki nem telepít naponta, nehogy véletlen más meghajtóra tegye.

(#109884) Marci112233 válasza Pyttawrx (#109883) üzenetére


Marci112233
őstag

Jó párszor húztam már újra a gépeimet és mint írtam sose kötöttem le semmit. Igaz minden telepítés ellőtt megnézem pontosan mekkora a foglalt és szabad hely, hogy még véletlen sem keverjem össze mással. (Ugye 120GB-os SSD-m van, de van két 500GB-os HDD is a gépben. Egyiken van egy kerek 100GB-os partíció, a másikon meg egy 130GB-os. Azért mert Win7 időszakban mindkettőn volt rendszer, és annak voltak leválasztva.)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#109885) zolee001 válasza Geth (#109881) üzenetére


zolee001
őstag

Nem sokan használnak otthon WDS-t,MDT-t.Serva-t, stb-t telepitésre amikor a topic fö témakörei melyik 2 usd-s Windows eladó a megbizható,hogyan kell letölteni egy iso-t,hogyan kell jelszó és mindenféle katt nélkül az desktopra bootolni hogyan kell megnyomni 3db next és egy finish gombot telepitésnél és akkor is vmelyik másik használt hdd-t,particiót gyalázzák le
Akkor elvárod,hogy ezen userek unattended xml-t szerkesszenek és PXE telepitést csináljanak?
Megmutatsz nekik egy xml filet azt hiszik a földönkivüliek üzenetét látják

(#109886) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!

Mit és hol kell bekapcsolnom a win 10-ben hogy lássam a belső hálózatomon levő NAS-t és hálózati nyomtatót?(és a többi gépet,érdekes mert egy gépet látok de a többit nem)
A felderítést már bekapcsoltam de még nem látom a NAS-t sem a file kezelőben sem a total commanderben.

Köszi előre is! :R

(#109887) Geth válasza tobias40 (#109886) üzenetére


Geth
addikt

Felderítés alatt a WS-Discovery-re gondolsz?
Támogatja a többi eszköz is?
Amúgy eléred a NAS-t/nyomtatót név (vagy IP) alapján?
Egyébként mappelni egyszerűbb, a felderítés másodlagos.

(#109888) Oldman2 válasza King Unique (#109870) üzenetére


Oldman2
veterán

1x már kiderült, hogy az a Btrfs az valójában ReFS. Nem?
:F

(#109889) Geth válasza Oldman2 (#109888) üzenetére


Geth
addikt

Hogywhat?
Btrfs
ReFS

(#109890) tobias40 válasza Geth (#109887) üzenetére


tobias40
veterán

Másik gépemről (win 10 van rajta) most is elérem a NAS-t is és a nyomtatót is felismerte automatikusan,de nem tudom mit és hogyan állítsak mert ezt sem én állítottam be hanem a rendszer gazda.(céges gép)

(#109891) liszi70 válasza Geth (#109889) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem nem úgy érti, hogy a Btrfs=ReFS, hanem hogy valójában ReFS-ről volt szó, nem Btrfs-ről. :)

[ Szerkesztve ]

(#109892) szabacsik


szabacsik
őstag

Üdv. Mitől lehet, hogy ha youtubeon hallgatok zenét számváltás után a hangerő felmegy maximumra holott a rendszerhangerő továbbra is 20%on van. Viszont ha a csúszkát megmozdítom akkor azonnal visszaáll 20%ra a hangerő. Olyan mintha epfelejtené, hogy hol állt. Ez driver probléma lehet?

/\____/\

(#109893) Doky586 válasza gxcman (#109877) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#109894) Pyttawrx válasza Marci112233 (#109884) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Te kérdezted miért fontos, erre írtam azt, hogy annak szoktuk javasolni aki nem biztos adolgában, nem is úgy írtam hogy te nem szokál telepíteni, ezért is nem rád írtam. :)

(#109895) hzcs válasza Pyttawrx (#109862) üzenetére


hzcs
senior tag

Céges környezet, a hdd az 240 GB Kingston SUV, és a kliens gépek automatikusan jelentenek HD Sentinel szerverre. Nincs gond a háttértárral, mégis minden szabályos kikapcsolás után egyből a hibajavítás kezdődik. Gugliztam, de nem találtam megoldást.

(#109896) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ha a creatoral töltöm le a Win telepítot, akkor a legújabb rendszert szedi le?1909?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#109897) Doky586 válasza Marci112233 (#109884) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nemis az a baj hogy összekeverik a fizikai hdd-ket..
Eszerint te se csinálod jól és csak a szerencsének köszönhető hogy nincs problémád..

Csak akkor kerül biztosan ugyanarra a fizikai hddre a bootszektor amelyiken a C:\windows mappa is van ha a particionálatlan helyet jelölöd ki telepítési célnak. De sokan a egybe particionált lemezt is particionálatlannak hiszik.. :((
Aztán ha kiveszik a 'felesleges' hddket és többé nem bootol a szerintük jó rendszerük csodálkoznak, és a wint szidják (pedig ők maguk hibáztak).

[ Szerkesztve ]

(#109898) Lauda válasza Tiger. (#109896) üzenetére


Lauda
félisten

Ha a media creation tool-ra gondolsz, igen. Azonban abból is szükségeltetik letölteni mindig a legfrissebbet. Ha ez megtörtént, a fájl nevében is bent lesz a 1909.

[ Szerkesztve ]

(#109899) Doky586 válasza Tiger. (#109896) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A frissen letöltött mct a friss wint tölti le, a sok éve letöltött mct (otthon őrizgetve) a sokéves wint tölti le..

(#109900) Oldman2 válasza Doky586 (#109899) üzenetére


Oldman2
veterán

Nekem a múltkoriban egy régi MCT magától frissült elindítás után...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.