Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#276101) focvis válasza Szada85 (#276057) üzenetére


focvis
veterán

Hol az a vidijó?
Mit cserélt?
Mikor jössz haza?
Mikor lesz tali?

(#276102) macilaci78 válasza szpeti40 (#276092) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha csak otthonra kell, mehet 230V-ról is akár időzítve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#276103) szpeti40 válasza macilaci78 (#276102) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszönöm mindenkinek a tippeket, kitalálom mi legyen :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#276104) tboy93 válasza Qru (#276100) üzenetére


tboy93
nagyúr

Long story short, miért?

(#276105) szőröscica válasza brumi1024 (#276089) üzenetére


szőröscica
addikt

Hú bakker, ez a gödöllői csomópont? Akkor nem megyek Miskolcra még egy ideig.

(#276106) Qru válasza tboy93 (#276104) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól tudom eleve nem tervezett vele hosszútávra. Különösebben nem panaszkodott rá legalábbis.

#nincsbennetarcsi

(#276107) bandus válasza EQMontoya (#276067) üzenetére


bandus
veterán

mitol lenne igaz egyebkent? :) mert valaki egyszer a kiszamolo blogon vagy itt a topikban kitalalta? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#276108) EQMontoya válasza bandus (#276107) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mert irracionalisan magas reszet viszi el a jovedelmednek az amortizacio. Oke, az utobbi evekben volt, hogy negativ volt az autok ertekvesztese, de ez egy anomalia, nyilvan nem marad igy tartosan.
Ha az autod erteke mondjuk egy eves beveteled, akkor szivesen dolgoznal egy evben masfel-ket honapot csak az autod amortizaciojat kompenzalando? Eleg szarul hangzik, nem?

Same rules apply!

(#276109) focvis válasza tboy93 (#276104) üzenetére


focvis
veterán

Mert túl sok (power, méret, súly, fogyasztás), nem lehet felhőtlenül állatkodni vele.

(#276110) kisza25 válasza bandus (#276107) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem volt olyan, hogy kettő olyan autóm volt amik nem jöttek volna ki hat havi fizumból :P
Mondjuk fizetést utoljára 2015- ben kaptam :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#276111) kisza25 válasza EQMontoya (#276108) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Legutóbbi 3 autómmal mentem összesen 40ekm-t 2 év alatt és kettőt összesen 650eFt-al többért adtam el, mint vettem, az egyiken buktam 150eFt-ot és ebben minden szerviz átíras... benne van, tehát 2 év 40ekm alatt 500eFt-ot hoztak vissza az autók, tehát durvan 15000km-t le is fedtek a 40ekm-ből :) (7liter fogyi, akkor még 480- as benya)
A jelenlegi autómból kb 0-ra jönnék ki, ha most eladnám, pedig költöttem rá ~300eFt-ot :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#276112) BigBlackDog válasza kisza25 (#276111) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, igen, ez elég megtévesztő, de alapvetően hiába kapsz többet a pár évvel ezelőtt vett autóért eladáskor, abból nem fogsz tudni ugyanolyat venni, mint a mostani autód megvételkor (tehát összességében csökkent az értéke szvsz). :B

(#276113) EQMontoya válasza kisza25 (#276111) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez jol hangzik, de ez egyreszt aktualis piaci anomalia, masreszt amit BBD is irt elottem, hogy hiaba lett nominalisan tobb penzed igy, az autok ara sokkal tobbet emelkedett, tehat kevesebbet er a piacon. 20% inflacio meg 10+% jegybanki kamatok mellett ne csodalkozzunk, ha nominalisan (latszolag) nem csokken az autonk erteke, de ilyenkor vagy szamoljunk jatekpenz helyett valodiban (eur, pl), vagy nezzunk vasarloerteket, vagy valami hasonlo.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#276114) Chereiose válasza szpeti40 (#276103) üzenetére


Chereiose
addikt

Hasonlóan szívok én is, +legutóbb nyest megrágcsálta a 2 első ajtó mögötti szivacsokat, mákomra gariban cserélték. Szalonban kérdeztem, szerintük ezek a nyestriasztók sem érnek semmit, kb egy garázs segítene csak.

(#276115) bandus válasza EQMontoya (#276108) üzenetére


bandus
veterán

Nekem igen, neked is, biztos van akinek meg nem. Mar csak azert is faszsag jovedelemhez kotni, mert az aemmit nem mond a koltsegeidrol. a havi fizudbol ki kell e meg fizetni a lakashitelt meg ket gyerek koltsegeit, vagy agglegeny vagy egy tehermentes lakasban?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#276116) Tsebacsi válasza bandus (#276115) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#276117) tboy93 válasza bandus (#276115) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igaz. Szerintem csak max 6 havi megtakarításban szabad gondolkodni :K ;]

[ Szerkesztve ]

(#276118) barnam_ válasza bandus (#276115) üzenetére


barnam_
nagyúr

Még mindig a lízing az egyik legjobb megoldás költség tervezés szempontjából szvsz.
Persze csak akkor ha belefér a büdzsébe.

(#276119) kisza25 válasza BigBlackDog (#276112) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

De ha nem veszek helyettük, akkor nem realizálom az áremelkedést :D
Amúgy most tudnék 4,5 M Ft-ért venni olyat amit eladtam 5M Ftért, mert közben kicsit estek az árak :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#276120) Qru válasza kisza25 (#276119) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De azt a nyereséget korrigálnod kell az inflációval, hogy valós képet kapj.

#nincsbennetarcsi

(#276121) kisza25 válasza EQMontoya (#276113) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az euro is relatív, mert abban az évben mikor az autót vettem, akkor vettem egy autónyi eurót 350Ft-ért, abból az euróból veszek most, akkor kb egál :)
Qru.: Ok de még mindig jobb, mint korábban évi 300eFt-ot bukni egy autón és úgy rákölteni :)
Meg ugye az elmúlt 2 évet írtam le, hogy milyen autók és mennyi, de az egyik mindössze 2hónapig volt nálam, a másik 10 hónapig, a harmadik meg 1 év 2 hónapig. Ezt végig kellene matekozni, hogy mennyi az annyi :D
Meg a pmáp- ban lévő pénz sem az aktuális év inflációján ketyeg, hanem az előző évén. Ezért idén még alacsonyabb a kamata, mint az idei infláció, de jövőre már közel 2x annyi lesz a kamat, mint az akkor éppen aktuális információ

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#276122) Qru válasza kisza25 (#276121) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól sokkal jobb persze. Pemáp is akkor éri/érte meg ha biztos nem kell mobilizálnod a benne lévő pénzed. De ezt ki tudja előre? És akkor ott lebeg még mindig, hogy a visszaváltáson akár óriásit is bukhatsz ha megszüntetik a mostani kedvező feltételeket.

#nincsbennetarcsi

(#276123) kisza25 válasza Qru (#276122) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha egy évig bent hagyod biztos, hogy nyersz, nem fogják a visszaváltást nagymértékben változtatni, mert utána senki nem venne állampapírokat, nekik meg kell az államadósság finanszírozásához és most sokba is kerül nekik, utána már alacsonyabb kamattal (3% a cél) újra megéri nekik.
Legfeljebb 1% helyett 2% lesz a visszaváltás, de most 14,75% és 15,5% van, jövőre meg lesz 17-19% simán nyereséges, mivel nincs kamatadó, egészségügyi hozzájárulás és ingyenesesen utalod.
Max úgy nyúlnak bele, mint most, hogy nem értékesítették tovább a kedvezőbb papírokatt, hanem helyette kiadtak egy kevésbé kedvezőt (nem +1% a kamat prémium, hanem csak 0,25% és hamarabb lejár a magas kamat, mert január 20- ra rakták a fordulót és 10 év a lejárati idő.
Előző kettő pmáp 5 és 8 éves volt és május és júliusi fordulóval.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#276124) bulikavagyok válasza kisza25 (#276121) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"...de jövőre már közel 2x annyi lesz a kamat, mint az akkor éppen aktuális információ" - inkább 3x annyi. :B
Én egyébként 380-as euró árfolyamnál vettem idén tavasszal autót (forintért), és reményeim szerint 430-440-es árfolyamnál fogom eladni jövő tavasszal, külföldön. Kis eséllyel leszek mínuszban. :)

Qru: (PMÁP): szerintem jövő november előtt nem fognak a visszaváltási feltételekhez nyúlni, olyan magas kamatok mellett nem lesz rá szükség. 2025 év elejétől azonban már bármi előfordulhat. De addig jók vagyunk. :) Én erre spekulálok.

[ Szerkesztve ]

(#276125) avl válasza kisza25 (#276111) üzenetére


avl
aktív tag

nominalis számérték vs. vasarloerő
…es kicsi elmaradt tőkejövedelem (ha olcsobban vett auto es az arkülönbözet “a tőkepiacon dolgozott volna”)

(#276126) bandus válasza barnam_ (#276118) üzenetére


bandus
veterán

ez ket dologtol fugg: rendelkezesedre all e az auto ara vagy sem. ha nem akkor nyilvan lizing aztan mindenki eldonti, hogy mi fer bele. ha igen, akkor inkabb az a kerdes, hogy a finanszirozas koltsegei alacsonyabbak-e, mint a penzed alternativ koltsege (mondjuk a kockazatmentes hozama annak, ha befekteted).

en most szinten lizingben gondolkodok, pont a masodik miatt, mert azt gondolom, hogy magasabb hozamot erek el ha befektezem a penzemet, mintha egeszben csengetnem ki az auto arat.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#276127) Qru válasza bulikavagyok (#276124) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy legyen. :K

#nincsbennetarcsi

(#276128) kisza25 válasza bandus (#276126) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ezen én is gondolkoztam, de új autó esetében megint akkora az értékvesztés, hogy nem adta ki a matek.
Meg ez az extrém időjárás is elvette a kedvemet az új autótól.

Jut eszembe, valaki ment át a napokban Szlovénián? kb 6-7 helyen árvizet mutat a térkép, nekem vasárnap kellene átmennem rajta Olaszországba :)
De ha gatya a helyzet, akkor inkább kerülök Ausztriának :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#276129) bandus válasza kisza25 (#276128) üzenetére


bandus
veterán

ha csak nem annyit szamit egy uj auto mint egy nyaralas mondjuk, akkor a matekot nehez kihozni, forintositani azt, hogy pont ilyan amit te szeretnel, nem hianyzik semmi belole, passzol a szine de pint a szarabbik gyari felnivel kertek, stb.. sajna ezt faj kicsengetni :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#276130) macilaci78 válasza kisza25 (#276128) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Múlt hetet ott töltöttem. Maribor felől mentünk Ljubjana melletti szállásra. Onnan Izola, Bled, Postojna. Nem volt gond az autópályán. Bled mellett a Vintgar-szoros, mint turistaútvonal lezárva, de a parkolóig kocsival gond nélkül eljutottunk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#276131) szőröscica válasza tboy93 (#276117) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor most nem szabadna autóm legyen. :(
Még pár hónapig nullázzuk magunkat, éljen a lakberendezés. :DDD

(#276132) kisza25 válasza bandus (#276129) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hát igen, meg nekem a munkámhoz is kell autó, innentől meg pláne nehéz számszerűsíteni. :)
Macilaci78: :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#276133) Qru válasza kisza25 (#276132) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha penzt keresel vele az megint mas. Nekem pl garazsdisz Bubi de legalabb mar annyira elvesztette az erteket, hogy belefer a budzsebe. :D

#nincsbennetarcsi

(#276134) EQMontoya válasza szőröscica (#276131) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lesz az egy ev is :D
Es nem a jovedelmi viszonyaitokat akarom leszolni, hanem lattam mostansag a lakberendezesi arakat.

Same rules apply!

(#276135) Szada85 válasza focvis (#276101) üzenetére


Szada85
aktív tag

(Remélhetöleg) lezárhatom most a saga-t ezzel a kommenttel is.

Hétfön leadtam az autót, csütörtökön hívott, hogy nagy eséllyel megvan a bünös, gyakorlatilag nulláról végigment újra mindenen:
-gyertyaképek ellenörizve, égéskép OK.
-kompressziómérés: minden henger ~11bar körül van, OK.
-a 4 direkt spricni új, hibátlanok.
-szívósor spricniket kiszerelte, 1-et tényleg cserélt a SEAT, keresztpróbázta a hengerek között, a hiba nem vándorolt, tehát azok sem befolyásolnak semmit.
-a kivett spricniknél endoszkóppal megnézte a szívóoldali szelepeket, minden hengernél szinte teljesen tiszta, ilyen futásnál ez megdöbbentö szerinte, ezek szerint a dupla-befecsi tényleg teszi a dolgát.
-endoszkópozta az égéstereket, hengerfalak gyönyörüek, hengerfejen sincs sem repedés, a szelepek is szépek, a dugattyúk tetején némi égett olajos lerakódás van.
-Lánc korrekciós értéke ~1,5 fok, állítása szerint 5 fok körül már illendö készülni a cserére, egyelöre rendben van.

Ekkor jött a meglepi, az olajkupakot levéve, majd a nívón is extrém benzinszag volt, ekkor lett a gyanúsítottak köre leszükítve vagy a tankszellöztetöre vagy a nagynyomású-pumpára, a gyanú szerint valahol keveredhet részben a két elegy, emiatt vacak az égés és emiatt lehet az az olajosnak tünö lerakódás a dugókon.

Tankszellöztetö rendben levönek tünt, kivette a nagynyomású pumpát, és badumm-tss, belül a tömítés megadta magát (a pumpa is olajozásos görgökkel operál), és az olaj ment a benyával együtt a lándzsán (Stößel) keresztül mindenhova is.

Most került bele egy új nagynyomású pumpa, új lándzsa, kapott egy olajcserét is természetesen, illetve berendeltem biztonságképp 4 új gyertyát is, bár a képük nem volt gond, de a srác szerint sem árthat.

Gondolkodom, hogy megköszönöm írásban a két korábbi mühely "tippjét", miszerint "használjam tovább az autót, amíg valami komolyabb hiba elö nem jön, akkor tudnak vele tovább foglalkozni" - jelen esetben tovább híguló olajjal/olajos égéssel tovább járni egyenes út lett volna a Motorschaden-ig...

A [Video ezen a linken érhetö el] , német kuruttyolással, feliratmentesen.

Augusztus végén leszünk otthon (tervek szerint a Cuprával, ha marad a jó viselkedése), egyeztethetünk valami talit, Pety bácsival is tervben van koccanni. :)

(#276136) cOxeR válasza macilaci78 (#276069) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen ez az ingatlan dolog ez totál jogos, az megint más, hogy szerintem jól gondolkodó ember nem autóba teszi az ingatlan nyereségét, én nem abba tenném (szerencsére nem örököltem ingatlant). Mondjuk hitelt se vennék fel autóra, inkább akkor járok azzal amit megengedhetek.

(#276137) Qru válasza Szada85 (#276135) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Magyarul azert dobalta a hibat es rangatott mert keverekuzemre volt kenyszeritve a motor. Az igen... :Y

#nincsbennetarcsi

(#276138) macilaci78 válasza cOxeR (#276136) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a baj, hogy olyanok is vesznek hitelre autót, akiknek az éves BKV bérletre is spórolniuk kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#276139) szőröscica válasza EQMontoya (#276134) üzenetére


szőröscica
addikt

Jaja, a múltkor valamiért beugrottunk az XXXLutzba, ami azért valljuk be, nem a mega prémium kategória, és csak kíváncsiságból rálestem a kanapékra. Egy sarokülőgarnitúra 1.2-1.5m alap szövetből. Egy dohányzóasztal 800k-1m. Érted, a luccból. Nevetséges. :DDD

(#276140) cOxeR válasza macilaci78 (#276138) üzenetére


cOxeR
Ármester

Inkább autóra mint tévére, vagy a babavárót esküvőre/nyaralásra és mondhatnék megannyi remekbeszabott ötletet, amiket látok… dehát a mai világ a látszatról szól, meg a hirtelen mindent is el akarunk érni, meg akarunk kapni, aztán értékelni, meg örülni is elfelejtenek az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#276141) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

"Néhány" utcát/utat/hidat lezárnak 20-a miatt. A lista elég hosszú: [link]

⭐ Stella

(#276142) radi8tor válasza cOxeR (#276050) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ma eljöttem a Tesla szalon előtt, és meglepődésemre nem állt bent egy autó sem. Eladták mindet? :Y

⭐ Stella

(#276143) tboldi válasza szőröscica (#276139) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én a székektől dobtam hátast, 40-50k egy tök egyszerű négylábú. Végül a Jysk-ből hoztam el egy utolsó, kiállított darabot kedvezménnyel 23 rugóért. Bár nem volt talpa, de potom 145 Ft-ért vettem műanyag csődugókat. :D

[ Szerkesztve ]

(#276144) radi8tor válasza tboldi (#276143) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez egy piaci rés, foglalkozhatnál akciós székek életre keltésével. :D

⭐ Stella

(#276145) Gergőke88 válasza tboy93 (#276104) üzenetére


Gergőke88
addikt

Focvis nagyjából leírta. Mx5 kell. Az való nekem.

(#276146) Alusky válasza Kickass (#276083) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Ez nem összeesküvés elmélet, valószínű igazából is ez van. Bár az összeesküvés elméletek pont attól összeesküvés elméletek, hogy hihetők. :DDD

Adott néhány durva baleset gyorshajtásból, nép forr, a politikus párttól függetlenül merthogy ez véribe van mindnek mint a vezetés, bedob egy "megoldást" ami a büntetés emelése így a nép nyugszik, de mindenképp csak kicsit emel rajta, hogy a nép másik fele meg amiatt ne forrjon sok. Az alacsony emelés pozitív hozama, hogy ugyanannyi marad a gyorshajtások száma, viszont emiatt a bevétel nő. A politikusképzés közlekedésalapok szakdolgozatra pedig mehet a csillagos ötös.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#276147) bandus válasza Szada85 (#276135) üzenetére


bandus
veterán

mennyit locsoltal a felesleges szervizekre es mennyiert csinalta meg a srac?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#276148) kisza25 válasza szőröscica (#276139) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ikea is kb ennyivel drágább
Szada85: az kemény, remélhetőleg innentől sokáig jó lesz a vas :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#276149) tboldi válasza radi8tor (#276144) üzenetére


tboldi
nagyúr

Élt ez anélkül is, csak nem akarom, hogy összekaristolja a padlót. Habár ebben nem valószínű, hogy kárt tett volna. :D

Amúgy mással is egész jól jártam. Az íróasztalhoz való konténerrel az volt, hogy az olcsóbb, sima fehér ára volt a drágább tölgyfiókosra akasztva a luccban, amit utólag az eladó vett észre, de mivel ők hibáztak, odaadták annyiért, vagyis 16k-rel olcsóbban. De asztallal együtt így is volt 162k.
A fenti járólapból meg kevés volt már az óvári Hufbauban, 13k helyett 8,5k volt /m².
De a legtöbbet a munkadíjon spróroltam, apum és én csináltunk mindent. :))

[ Szerkesztve ]

(#276150) radi8tor válasza tboldi (#276149) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja hogy gyárilag nem görgős volt. Attól kivagyok :D

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.