Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#276201) focvis válasza diegho (#276199) üzenetére


focvis
veterán

Gratulálok! Tényleg egész normális most az ára.

(#276202) MunezXBK válasza bandus (#276193) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ateca alatt nagyon fain futómű van.

(#276204) Qru válasza Peter.70 (#276203) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szep...

#nincsbennetarcsi

(#276206) szabonagyur válasza Qru (#276205) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor ezért van megint bolondok háza a kutakon.... 3 napja csak elmegyek a kút mellett, annyian vannak nincs erőm beállni, pedig már csak 200 km van benne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#276207) Szada85 válasza focvis (#276196) üzenetére


Szada85
aktív tag

Múltkor csak a [sima injection reinigert] vettem, még van két flakon belöle, azokat ellövöm elöször, mossa át az injektorokat, aztán utána lehet kap ilyen pro line-t is, hogy a lehetö legtöbb szmötyi elégjen.

(#276208) macilaci78 válasza Peter.70 (#276203) üzenetére


macilaci78
nagyúr

NEDVES-CSÚSZÓS ÚTVISZONYOK KÖZÖTT A BIZTONSÁGOS FÉKTÁVOLSÁGOT A SZOKÁSOSNÁL NAGYOBBNAK KELL TEKINTENI - Persze amikor az elöl lévő lévő határozza meg a féktávot, akkor szoktak hidagon szalagkorlátot lebontva kerékpárost gázolni...

Azért is nehéz ennek a konkrét esetnek az egyértelmű megítélése, mert mindkét belső sáv egyenesen haladó, amely okán a szélső belső sávba húzódás (vagyis a Seat mögül való kisorolás) forgalomtechnikailag nem volt indokolt, vagyis a Seat mögött maradva is biztosított lett volna a zavartalan egyenesen továbbhaladás. - Az adott lámpa utáni következő lehetőségnél lehet balra fordulni Budafok felé. De ez persze találgatás.

SZÁRAZ ASZFALT ESETÉN EZ NEM LEHETETT VOLNA PROBLÉMA, DE ESŐBEN MÁR MÁS A FIZIKA, ÍGY A MATEK IS. - Újabb találgatás feltételezve a követő gépjármű megfelelő műszaki állapotát, szezonnak megfelelő abroncsokat, stb...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#276209) MasterMark válasza macilaci78 (#276208) üzenetére


MasterMark
titán

Nem látni hátra a felvételen sajnos. Nem vághatsz ki másik jármű elé másik sávba féktávon belül, mert az az elsőbbség meg nem adása a másik sávnak.

Itt mivel most nyílt a sáv, ezért ez szerintem nem értelmezhető ebben a helyzetben.

Switch Tax

(#276210) macilaci78 válasza MasterMark (#276209) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem vághatsz ki másik jármű elé másik sávba féktávon belül, mert az az elsőbbség meg nem adása a másik sávnak. - Ez igaz, viszont ha így történt volna, akkor azt a rendőr a helyszínen megállapítja. Kiderül a cikkből, hogy volt rendőri intézkedés. Ezek szerint az elöl haladó jármű vétlenségével nem értett egyet a hátul haladó jármű vezetője.

A lámpa épp zöldre vált a csattanást követően, tehát már egy ideje piros volt. Hamarabb tudom elképzelni, hogy a hátul haladó jármű vezetője a telefonját nyomkodva közelítette meg arra számítva, hogy pole pozícióba fog érkezni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#276211) Qru válasza szabonagyur (#276206) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vasárnap a Jazz pocakja is tele lett rakva még a 7 Ft-os emelés előtt. Plusz még van egy MOL-os -20 Ft-os kuponom az majd Bubiba belelövöm.

#nincsbennetarcsi

(#276212) Qru válasza Szada85 (#276207) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szvsz érdemes lenne a kövi olajcsere előtt vmi motorolajba önthető motoröblítőt (pl ez az LM cucc) beletenned...

#nincsbennetarcsi

(#276213) F_Zolee válasza Qru (#276211) üzenetére


F_Zolee
veterán

Orlennél -15ft kedvezmény van most.

(#276214) szabonagyur válasza Qru (#276211) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én úgy voltam vele ráérek... na majd elmegyek valamikor éjfél körül :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#276215) Alusky válasza Peter.70 (#276203) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Enyhébb hibákat azért vétett az első autós is, de kétségtelenül a hátsó volt aki bealudt és utolsó pillanatban kezdett csak fékezni, mert valahol totál máshol járt az agya. Erre erős lenne mondani, hogy bevágtak elé, mert ahhoz túl sok idő eltelt, hogy a hátsó autós ne tudott volna rá reagálni lassítással, ha ott jár az esze azon amit csinál. Ráadásul piros a lámpa már mikor odaérnek is, meg váltogatta a sávot az autó is amire fel lehet készülni. És nem 150-en voltak körülötte, hogy nem vette volna észre.

Azt az ingyenes jogsi cikket amit oldalt kidobott az oldal remélem csak viccnek szánták, hogy az állam a mi adónkból fizeti majd a többszázezres költségeit a mazsoláknak. Max a vizsgaköltségek oké, de azért álljon már meg a menet, akkor most mégis van pénz itthon ilyenre is. :U Jó nyilván bulvárcikk, pont ez a lényege.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#276216) Qru válasza F_Zolee (#276213) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen tankoltam már náluk, igaz a -15 Ft-al is drágábbak voltak mint az Auchan. Csak most 20 liter benzinért nem akartam kiautózni...

#nincsbennetarcsi

(#276217) Qru válasza Alusky (#276215) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A biztosító ilyenkor amúgy kármegosztást alkalmaz ha nem vt rendőri intézkedés. Ha van akkor nyilván azt nem vitathatja a biztosító (vitathatja de akkor perre kell menni).

Itthon arra van pénz amire akarják, ezt már megtanulhattad volna. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#276218) tasiadam válasza macilaci78 (#276208) üzenetére


tasiadam
veterán

En azon rohogtem, hogy abszurdisztanban az a hibas, aki nem csinalt semmi rosszat. Ha elemegyek egy autonak, en vagyok a hibas, miert nem gondolt erre az erkezo? Ha esik 3 csepp, akkor meg o a hibas, mert miert nem gondolt arra, hogy ele megyek? Ez jo vicc :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#276219) MasterMark válasza Qru (#276212) üzenetére


MasterMark
titán

Ez a fehér dobozos nagy valószínűséggel már lejárt. Érdemes ellenőrizni ha ilyet vesz valaki. Kaufferben ki is írják.

szerk.: Bár a Kauffer azt írja amit adnak az még jó, de szerintem amit most kaptam az már tavaly lejárt. :D

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#276220) Qru válasza MasterMark (#276219) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt nem is néztem csak az első LM öblítő linket bedobtam. De mivel úgysem itthon venné kb mindegy is. :D

Ez a helyes link az LM oldaláról: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#276221) Kickass válasza MasterMark (#276209) üzenetére


Kickass
őstag

Nem vághatsz ki másik jármű elé másik sávba féktávon belül, mert az az elsőbbség meg nem adása a másik sávnak.

Autópályán hülyére kereshetnék magukat, csak bonyolultabb mint traffizni. :N

(#276222) MasterMark válasza Qru (#276220) üzenetére


MasterMark
titán

Az a pro-line nem ugyanaz, de talán jobb is, csak drágább.

Kickass: Csomó ilyen dolog van amiért nem büntetnek, pedig jóval veszélyesebb mint a gyorshajtás.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#276223) Qru válasza Kickass (#276221) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a hanyatló nyugaton még a követési távolságot is tudják mérni...

#nincsbennetarcsi

(#276224) Qru válasza MasterMark (#276222) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy Cupra megérdemli. :K

#nincsbennetarcsi

(#276225) Vismajor01 válasza Alusky (#276215) üzenetére


Vismajor01
addikt

Persze, innen kéne sajnálni a pénzt, nem a NER lovagoktol akik 30 milliárdos yachtokon napoznak, vagy a 40. Stadionba az 500 fős településen :D De nem, nehogy már levegyuk az atlag polgar válláról a több száz ezres jogsi díját :R

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#276226) Qru válasza Vismajor01 (#276225) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem érted a mögöttes célt: Inkább a meccsen tombolják ki magukat ne az utakon. ;]

#nincsbennetarcsi

(#276227) Kickass válasza Qru (#276223) üzenetére


Kickass
őstag

Hát még ha az átlagsebesség mérést is bevezetnék, de nem fogják, saját magukkal is kibaxnak. :)

(#276228) Qru válasza Kickass (#276227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hova gondolsz?! Azzal lassulna a forgalom ami (gyorshaitási) bevételkiesést eredményezne. :(

Bezzeg a Horvátok bevezették 2020-ban.

#nincsbennetarcsi

(#276229) Peter.70


Peter.70
őstag

(#276230) Vismajor01 válasza Peter.70 (#276229) üzenetére


Vismajor01
addikt

Mondjuk rögtön az első "felháborító", legnagyobb pénz-beszedés-büntetés. Ott a busz sáv összesen 50 méter, ráadásul csak 1-2 busz jár arra úgyhogy rohadtul nem nagy a buszforgalom, ellenben a sáv utána a felsőrakpart felé megy, illetve onnan kanyarodsz fel a margit hídra. Alsóraklapra kanyarodók miatt durván bedugul a szentendrei, ahol a 3 sávból 1 csak jobbra kanyarodó, miközbe simán lehetne jobbra kanyarodó ÉS egyenesen haladó, hogy amikor a hídra akarsz felmenni akkor ne kelljen ülni fél órát a dugóba, amikor te nem is arra mész. Tőlem aztán kis bogyókkal is elválaszthatták volna a sávot, mivel a buszok is a híd felé kanyarodnak szal le lehetne választani az egészet...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#276231) Qru válasza Vismajor01 (#276230) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem rég jártam pont erre és igencsak szidtam a bepofátlankodókat.

#nincsbennetarcsi

(#276232) EQMontoya válasza Qru (#276228) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mar mindenki bevezette (olaszoknal is van pl egy csomo), csak nalunk nincs.

A videora: a lambo tulajt valszeg nem hatotta meg a birsag :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#276233) Qru válasza EQMontoya (#276232) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szlovénok is? Ott azért tempóztam a pályán de nem jött semmi szerencsére.

#nincsbennetarcsi

(#276234) EQMontoya válasza Qru (#276233) üzenetére


EQMontoya
veterán

[link]

Nem tudom, hogy lett-e vegul, de akartak.

Same rules apply!

(#276235) Vismajor01 válasza Qru (#276231) üzenetére


Vismajor01
addikt

Mindenki pofátlankodik mindenfelé, és ez a szar tervezés egyértelmű eredménye. Sokkal hamarabb tisztázni kéne h a legbelső sáv balra kanyarodóvá válik, a buszsávot ahogy van meg kéne szüntetni, a jobbra kanyarodóból egyenesen is lehessen haladni, vagy maradhat továbbra is jobbra kanyarodó egészen a hídig ahol megszűnik és egy új nyílik a clark adam tér felé ahol röviden 2 sáv van.

Most megy a balfaszkodás mert sokan későn jönnek rá hogy a belső sávban álló sor a rakpartra akar menni, meg persze sokan vannak akik tudják és direkt előre tolakodnak, ennek állandó velejárója a zebrán ÉS bicikliúton szobrozó autók... És ugyanitt akik a jobbra kanyarodás sávból egyenesen mennek h balra besoroljanak. Amikor ott laktam megmondom őszintén nem egyszer előfordult h egyenesen mentem a jobbra kanyarodósávból a busz sávba- De nem vágtam át 3 sávot a rakpart felé v ilyesmi, mentem fel a hídra. És azért mentem így "pofátlanul" mert nem akadályoztam senkit mert a forgalom kevesebb mint 5%-a ment a hídra, szal azért ültem volna fél órát a dugóba h arra menjek amerre senki :C

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#276236) F_Zolee válasza Qru (#276216) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jah azt tudom csak külön osanhoz nem autózok aztán itt a legolcsóbb így. OMV jóval drágább hiába közel lenne a meló helyhez.

(#276237) Qru válasza EQMontoya (#276234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Konvojban mindig a leglassabb megy elöl ugye, persze mi nyilván fordítva nyomtuk így pedáloznom kellett rendesen Bubi-val, hogy ne maradjak le. :D

#nincsbennetarcsi

(#276238) Qru válasza Vismajor01 (#276235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen lehetne ezt jobban tervezni de nyilván a közlekedési mérnökök között is van aki csak kettessel végzett az egyetemen. :D

Tippre bőven 50% felett van a rendszeresen arra autózók száma akik ismerik már a sávokat. Szóval leginkább nettó parasztságból csinálják leginkább. :(

#nincsbennetarcsi

(#276239) Qru válasza F_Zolee (#276236) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érthető, a 20 liter benyóért én sem autóztam ki látod.

#nincsbennetarcsi

(#276240) Tsebacsi válasza Qru (#276237) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az a gond a leglassabb gyakran a legbénább is :D
Szvsz jobb, ha az megy elől, aki ismeri az utat és tudja mikor-hogy kell kimenni belsőbe, stb., a hátsóknak meg ki van adva, hogy figyelsz, követsz, akármi van. :P
A leghátsó is jó, ha figyel, és időben megy ki fogni a sávot, ha előzni kell, legyen helye az előtte lévőknek.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#276241) Qru válasza Tsebacsi (#276240) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aki béna az hátul is tud bénázni (máshova, későn sorol be, túlmegy stb) de amúgy valid.

Mondjuk kényelmes volt, hogy nem kellett a navival szórakoznom csak mentem a koromfelhő után.

#nincsbennetarcsi

(#276242) Harcipocok84


Harcipocok84
junior tag

Sziasztok!

Most szombaton tervezek egy nagyobb karikát menni Budapest és környékén. Mennyire szokott gáz lenni az M0-M7-M5 környéke. Szeged felől jövünk Budapestre, majd innen M7, csak félek hogy az augusztus 20 miatt esetleg gáz lesz. Illetve hát hétvége is lesz, nem tudom a pestiek mikor indulnak meg tömegesen a balatonra...

(#276243) Qru válasza Harcipocok84 (#276242) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szombat reggel és délelőtt az M7-en telt ház van a Balaton felé. Vagy érj ide korán vagy később olyan 11 felé.

#nincsbennetarcsi

(#276244) cOxeR válasza Harcipocok84 (#276242) üzenetére


cOxeR
Ármester

Pénteken déltől szombat estig, vasárnap meg Balaton felől bp felé ugyanez, csak reggeltől estig, így lehet vele kalkulálni. ;] Illetve vannak időpillanatok, mikor épp nincs dugó, de ehhez jóslás kell.

(#276245) 6030D válasza Harcipocok84 (#276242) üzenetére


6030D
Ármester

M7-en hova mentek? M6 nem jó kis kerülővel?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#276246) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sokszor úgy vagyok vele, hogy ez a sok idióta szigorítás amik mennek jelenleg, nagyon nem az balesetek megelőzése miatt van, de ha az olyan gyökér emberek, mint aki ma jött velem szembe, beleesnek ezekbe a szigorításokba, akkor azt gondolom, hogy még sokkal többet is érdemes lenne ráhúzni.
3 sávos út, nullásra fel/le hajtó áll, mindkét oldalon hétköznap délelőtt + lámpás kereszteződés, emberünk megkerülve a járdaszigetet, át a szembesávba és az álló autósor mellett a két szembe haladó sávból a legszélsőben szépen jött velem szembe, a kikanyarodni akaró autók előtt. (kanyarodós sávban szembe álló autóktól még jobbra az én szemszögemből)
Nyugiba voltam, totál üres volt az én oldalam, messziről láttam is mekkora gyökér érkezik... de mondom azért csak rávillantok miközben elkezdtem lassítani, hogy ez túl van minden határon és erre még neki lendült fel a keze a középső ujjával felfelé, hogy miért merek jelezni, hogy nem kellene... :U
Nem vagyok egy minden szabályt betartó, de azt gondolom, hogy van az a manőver, ami zéró toleranciát igényelne... és nincs rá semmilyen mentség ilyet tenni, ez tipikusan az azt gondolom.
Mentem már városban sűrgősségi orvosi okok miatt nem a megengedettel és 23 éves jogsival egy kezemen kétszer is meg tudom számolni mennyi piroson mentem át, ez is köztük van... viszont én éjjel, kellő körültekintések közepette tettem, nulla forgalomban. Viszont az ilyen barom, mindenféle ok nélkül, csak úgy a fontosságtudata miatt belemenni ilyenbe azt gondolom megérne bármilyen büntetést, pusztán a szándékosság miatt.
[kép] piros dugóban álló autók, zöld én jobbról balra, sárga a gyökérgombóc balról jobbra
Miért kell ezt, Ti tudjátok? Próbálnám megérteni, de nem sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#276247) Tsebacsi válasza cOxeR (#276246) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezekre nincs jelző. MIndenkinél fontosabbnak érzi magát, ő nagyon siet, biztos szült a felesége és a mentő dugóba került / nem ért rá / már balesetezett, és ő a puszta kezével emelte ki az asszonyt és vitte tovább. :U
Ezektől egy életre elvenném a jogsit, ha van a nevén autó és azt vezeti, akkor azt is pénzbünti gyanánt, aztán járjon biciklivel...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#276248) szőröscica válasza cOxeR (#276246) üzenetére


szőröscica
addikt

Az igazi szabalyok betarthatatlanok, az altalad leirt dolgok kovetkezmeny nelkuliek. Illetve nekem az a gyanum, hogy sokan vannak mar az uton, akik GTA-n es NFS-en nottek fel. Legalabbis egyre gyakrabban latok olyan manovereket, amiket maximum ezekben a jatekokban mernek megprobalni.

(#276249) Vismajor01 válasza cOxeR (#276246) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nah de pont ez a probléma, hogy a kormány által hozott agyatlan intézkedések PONT ezeket a helyzeteket nem befolyásolják! 54-el menni 50-nél és már elkell adnom a házam, ez pont semmilyen hatással nem lesz az ilyen tahóra.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#276250) Qru válasza cOxeR (#276246) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyökér, az gondolja neki mindent lehet. Az ilyeneket el kéne küldeni alkalmassági vizsgára és ha bukik akkor bevonni a jogsiját.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.