Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#200165) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Párom öccse meghúzott egy autót. Helyben nem írtak kárbejelentőt, rendőrt se hívtak, szegről-végről ismerik egymást, elintézik. Mind a két autón kb két elemet kell fényezni méretű hiba keletkezett. Az autó az apósának a cégén van (amivel meghúzta a másikat).
Másnap kereste a srác, hogy mégis írjanak kárbejelentőt, mert be akarja jelenteni biztosítónak, mert különben nem engedik ki külföldre, ha sérült az autó, és nincs róla papír ( :F ). Mindegy, megírták.
Utánna szólt az apósa, hogy mivel vállalkozáson van az autó, és akkor ugrik a bónusza, ha biztosítóznak, ezért másfél millióval többet kell fizetnie 3 év alatt ( :F ), ezt felejtsék el. Jó, mondta a kárt szenvedő srác, hogy akkor fizessen a javításra 150 ezret ( :F ), és megvan oldva a dolog.
Na mármost a vétkes srác pályakezdő (ráadásul rendőr is), ez az összeg kicsit megterhelő lenne neki.
Nekem valahogy nem állnak össze a számok. A vállalkozáson lévő autó egy Clio Van, amit meghúzott pedig egy Megane 1. Én úgy számolom, hogy 150ből az egész hátulját ki lehet cserélni nem csak egy húzást javítani...
Mennyire akarják lehúzni a srácot? Vállalkozói biztosításban nem vagyok otthon, de nem hiszem, hogy egy kis karc miatt évi +500e lesz a biztosítás...
Ajánlottam neki, hogy fogja meg a srácot, menjenek el együtt egy fényezőhöz, és fizesse ki ott a javítást - csak itt is ugye az a kérdés, hogy ha lebeszélik a fényezővel előre, hogy húzzák le...
Mi lenne erre a problémára a jó megoldás?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.