Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27701) Kbali válasza Sungoo (#27687) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha megnézed, ez nem a pálcika kijelzős Casio, aminek valóban sokkal rosszabbul leolvasható a kijelzője, ezek jobbak (ha nem DW sorozat, akkor a GBD-200 is jó).

(#27702) lugosi válasza Sungoo (#27687) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt mondod nem jól olvasható? Pont a GW-9500 inverz kijelzős változatát kerülgetem. :/

(#27703) Sungoo válasza Kbali (#27701) üzenetére


Sungoo
addikt

A rádiokontrolos, dw volt.

Lugosi: bár csak Casioval van tapasztalatom, de magas fényben, napsütésben nem jól olvasható. Legalábbis nekem nem ment. Viszont a nem inverz zseniális, imádtam.

(#27704) Kbali válasza Sungoo (#27703) üzenetére


Kbali
nagyúr

Na pont erre mondtam, hogy a linkelt inverz kijelző az nem ez a pálcika típusú, hanem MIP :F talán.

(#27705) lugosi válasza Sungoo (#27703) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

[link] én ezt nézegetem, akkor azt mondod inkább ne? :((

(#27706) Sungoo válasza lugosi (#27705) üzenetére


Sungoo
addikt

Tényleg nem akarlak befolyásolni, de én napfényben nem láttam. Ha online rendeled, el tudsz tőle állni, ha a te szemednek sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#27707) zsolidodd válasza V.Stryker (#27698) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Az alapján, amit írtál neked stresszes életed van, túlvállaltad magad és az óra csak tényként közli ennek a hozadékait (rossz alvás, rosszabb fizikai állapot). Ezt egy ideig lehet kezelni, tolerálni, de szerintem "hosszabb" távon ennek nagy ára lehet. Szerintem itt inkább az a kérdés, hogy mit kezd az ember ezekkel az információkkal?

(#27708) SharpSA válasza V.Stryker (#27698) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem nem általánosítottam és nem is neveztem meg senkit (téged sem), csak annyit írtam, hogy sokaknak, tehát nem mindenkinek.
Az alvást nem nézem, főleg mert alvás közben nincs rajtam óra és egyébként is tudom reggel magamtól is hogy eleget és jól aludtam-e és ha nem akkor miért (később feküdtem le, egyik gyerkőc átjött és ott maradt, mint ma este, stb).
Én leginkább a napi lépésszámot nézem, abból igyekszem minél többet összehozni.
Sportolásra meg egy Amazfit GTS 4-et használok inkább, azt kevésbé sajnálom arra a célra és nekem elég.
Statisztikát gyártani nem érdekel, szerintem teljesen felesleges. Mindenféle eszköz nélkül is 5 kör futás ugyanazon a helyen 5 kör futár marad. :D

A lényeg, hogy bármit ír ki az óra, nem stresszelek rajta, mert minek? Ezt javaslom másnak is, ne legyen már ez (sem) stressz forrás. Neked például ezek stresszt okoznak? Ha igen, miért?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27709) Tyler Durden válasza V.Stryker (#27683) üzenetére

Én egyáltalán nem így látom. Ahogy itt már mások is írták én világ életemben nagy órás voltam, mióta ez okosfunkciókkal kiegészült, azóta még inkább élem az órámat. Sajnálom, hogy a "buta" órák kora leáldozott, mert nagyon szerettem, de a jelenlegi órámról semmiképpen nem mozgnék már vissza. Nagyon sok olyan funkciója van ami számomra nélkülözhetetlen, teljesség igénye nélkül: fizetés, telefonálás, üzenetek/mailek, edzés/alvás/egészség funkciók. Későn érő voltam ebből a szempontból, mert watch7-el kezdtem, amit idén cseréltem le egy ultra 2-re. A váltás fő oka az üzemidő mellett az volt, hogy ez nehezebben károsodik hála a titán toknak meg a zafír üvegnek. /a 7esem sajna karcos lett, pedig fóliáztam ezerrel/ Rajtam az óra 0-24 rajtam van, kivétel mikor töltöm, egy szó, mint száz nálam nagyon bevált, egyáltalán nem stresszfaktornak élem meg.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#27710) SharpSA válasza Tyler Durden (#27709) üzenetére


SharpSA
veterán

Na igen, a hozzáállás sokat számít itt is, mint mindenhol, mindenben. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27711) lugosi válasza Tyler Durden (#27709) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is sokszor csak azért mozdulok meg, mert kihívásban vagyok az órán, és nem szeretnék lemaradni róla, így én "veszem" ha az óra jelez, hogy nosza hegyibe! :D Szóval engem motivál, de annak idején egy fórumtárs segítségével kezdtem ezt az egészet, aki külön is motivált azzal, hogy egymással versenyeztünk (mindig ő nyert :DDD), és folyamatosan terelgetett, hogy merre és hogy, nagyon sokat köszönhetek neki. De az óra (órák) nekem nagy segítség, mert mindenben olyan vagyok, hogy ha van egy nagyobb feladat, akkor úgy tudom jól teljesíteni, ha lebontom kis, belátható feladatokra, például napi mozgásfeladatokra. Ebben segít az óra.

(#27712) Tyler Durden válasza lugosi (#27711) üzenetére

Nekem is egyértelműen segít a mozgásban, zárni a köröket, mennyi napi kcal-t tűzöl ki, hogy lemozogd, a havi challenge és még sorolhatnám. Egyértelműen motíváló számomra és sokat segített a fizikumom javításában is az elmúlt 2 évben.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#27713) nji


nji
aktív tag

Az egymással versenyzés funkción fejlesztettek mostanában? Nekem csak napi 270 kcal-ra van állítva, 15 perc edzés és 12 óra állás. Ha valakinek nagyobbra van állítva, akkor nem túl igazságos, mert akkor én könnyebben elérem a maximumot. Valaki használja ezt a funkciót? Én lusta vagyok, mióta nem versenyzem.

(#27714) Tyler Durden válasza nji (#27713) üzenetére

Én 1 éve használtam kb, akkor pont az volt a problémám vele, amit te is leírsz. Nemtudom, hogy azóta változtattak e rajta.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#27715) lugosi válasza nji (#27713) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem is volt egy ilyen gondolatom, de úgy csináltam hogy arra állítottam az elvárást mint annak volt akivel versenyeztem. Ez 720/45/12 volt. De egyébként azt figyeltem meg, hogy csak a mozgás kör (aktív kalóriák, piros kör) alapján ad pontokat. Szóval nem hiszem hogy számít mi van beállítva célnak.

(#27716) V.Stryker válasza SharpSA (#27708) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mit tudom én miért. Mert ilyen vagyok. Kicsit jellemző a családra, hogy rástresszelünk. Igazából tudom, hogy nem az óra a hibás, ezek a dolgok a fejben dőlnek el.

Meg amúgy nagyon sarkos, feszes vagyok. Kicsit lazábban kéne vennem a dolgokat. Az óra viszont abban segít, hogy mindent pöccre kimaxoljak. Ennek a hátránya az, hogy túlvállalom maga, túlcsordulnak a dolgok és akkor 1-2 hétre kifekszem agyilag és részben fizikailag.

Meg észrevettem, hogy van ez a fiatalokra jellemző szarságom, hogy mindig képben akarok lenni, mindig online, hogy nehogy valamiről lemaradjak. Nem tudom már mi ennek a neve... Na, ezeket mind le akarom vetkőzni és változtatni. De ahhoz az kell, hogy kevésbé legyek feszes.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27717) kchris78


kchris78
veterán

"A lényeg, hogy bármit ír ki az óra, nem stresszelek rajta, mert minek? Ezt javaslom másnak is, ne legyen már ez (sem) stressz forrás."
Pont ezt folosleges mondani egy stresszelo szorongonak.

Pont keso este meg folosleges bezarni a piros karikat mert jo esellyel nehezebben alszik el tole az ember. Sportolni reggel delelott delutan kell nem este.

[ Szerkesztve ]

(#27718) Sungoo válasza kchris78 (#27717) üzenetére


Sungoo
addikt

Elég a telefonon stresszelni, mikor az mwm, tcom, yettel, meg a t.köm tudja milyen appok elkezdenek csilingelni. Elég azokat a köröket bezárni! :DDD Nekem tényleg csak az értesítések, meg a fizetés a fontos, ezért is vettem egy használt 1 gen se-t.

(#27719) V.Stryker válasza Sungoo (#27718) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én pont a fizetést kihagyom és telóval fizetek, mert telónál ugye mindig új kártyaszámot generál...az óra nem és az biztonsági rés. Volt ebből már visszaélés.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27720) Sungoo válasza V.Stryker (#27719) üzenetére


Sungoo
addikt

Új kártyaszámot? Na ez nekem új. Bár amúgy sem értek ezeknek a mechanizmusához.

(#27721) SharpSA válasza V.Stryker (#27716) üzenetére


SharpSA
veterán

Értem, volt nekem is hasonló, de talán nem ennyire mélyen...
Csak egy javaslat: érdemes feltenni a kérdést a dolgok előtt: valóban kell ez nekem, tényleg szükségem van rá? És csak akkor csinálni, ha azonnal egy határozott igen a válasz. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27722) tuzpenge válasza V.Stryker (#27719) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nem tudom mire gondolsz apple watchos visszaélésnél de ez szinte lehetetlen a módszerből kifolyólag….semmi köze pl a google pay metódushoz se semmi máshoz. De ha van forrásod szívesen elolvasnám.

ˣ

(#27723) lmno válasza V.Stryker (#27719) üzenetére


lmno
őstag

Teljesen ugyanúgy működik a Watchon meg az iPhone-on az Apple Pay, nem tudom milyen kártyaszám generálásról van szó...

(#27724) divan válasza V.Stryker (#27719) üzenetére


divan
senior tag

Ilyenről én sem hallottam még. :F

(#27725) tsabeekaa válasza lugosi (#27705) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Nekem DW-H5600 van. Tökéletes napsütésben. Sőt minél nagyobb a fény, annál jobban látni. Amit a kolléga mutatott képen, köze nincs ehhez a kijelzőhöz.

(#27726) Sungoo válasza tsabeekaa (#27725) üzenetére


Sungoo
addikt

Melyik képről írsz? Eddig csak linkek voltak.

(#27727) V.Stryker válasza lmno (#27723) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, minden leírásban most hirtelen én is azt találtam.

Tavaly volt egy rádióműsor, ahol a banki visszaélések volt a téma (vagy rádió 1 egy vagy a Millásreggeliben) és ott mondta a szakértő. De most utána olvastam, szerintem erre "dinamic security key" -re gondolt, hogy minden vásárláshoz külön ellenőrző kódot generál. Sajnos volt már egy éve és pontosan nem emlékszem, de nagyon megragadt a lényeg. De most utána keresve, semmit nem találok erről.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27728) Tyler Durden válasza V.Stryker (#27727) üzenetére

Angliában voltam 2018-ban, ott akkor az volt a kártyás fizetésnél, hogy 30 vagy 50£ felett /nem emlékszem pontosan/ mindenképp pin-t kell ütnöd, ez alól csak az apple pay volt kivétel /gondolom pont a security minősítésnek köszönhetően/.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#27729) Kbali válasza Sungoo (#27726) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem erről (azaz a tiédről). Mármint, hogy azok a kijelzők, amiket mi említettünk, azok nem olyanok, mint a tiédnek az inverz verziója.

(#27730) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudtok ajánlani normális márkákat szíj tekintetében? Itthon kapható lenne előnyben. Valami szövet vagy gumi/műanyag anyagból.

Legrosszabb esetben spigen lesz, mert csak azzal van tapasztalatom, hogy jó cucc.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27731) tsabeekaa válasza Sungoo (#27726) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

(#27732) Sungoo válasza tsabeekaa (#27731) üzenetére


Sungoo
addikt

Inverz kijelzőről beszélgettünk, én ezt írtam a képhez:
“Viszont a nem inverz zseniális, imádtam”

Engedjük el, nem ide való. :N

(#27733) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

6-7 órás gyalogtúrát szerintetek kibír a Series 7 90%-os aksival, ha túrázás edzést indítok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27734) nji válasza V.Stryker (#27733) üzenetére


nji
aktív tag

Szerintem nem bírja ki végig, de ki kell próbálni. Nekem a 7-es 81% akkuval 2-3 óra bringàzàst bír ki, utána leáll.

(#27735) chatran válasza V.Stryker (#27733) üzenetére


chatran
őstag

Ha nálad lesz a iphoneod, akkor valószínűleg ki fogja bírni. Olyankor elvileg a telefon GPS-ét használja és nem merül annyira. Tavaly októberben volt egy 7 és fél órás bicóedzésem, azt kibírta. Valszeg az AoD ki volt kapcsolva.
Akkoriban már bőven 90% alatti volt az akkum, most 82%.

[ Szerkesztve ]

(#27736) Tibee86 válasza V.Stryker (#27733) üzenetére


Tibee86
veterán

Simán bírnia kellene. Tavaly egy akkor 4 éves S5 is kibírta az egész napot egy 6 órás kerékpározással, persze aod nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#27737) lugosi válasza chatran (#27735) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem is. S8-ig a telefon GPS-ét használja ilyenkor, talán a legnagyobb fogyasztó a pulzusmérő lesz.

(#27738) V.Stryker válasza Tibee86 (#27736) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sima ügy volt. Reggel feltöltöttem. Olyan 95%-on volt mikor indítottam a túrázást, most letoltuk a 20km-a gyerekekkel, mindennel együtt 6 óra volt és 56%-on van az óra. Több, mint elégedett vagyok igazából.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27739) lugosi válasza V.Stryker (#27738) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

6 óra alatt 20 km gyerekekkel, az nagyon jó idő. Jó az erőnléte a gyerekeknek.

(#27740) V.Stryker válasza lugosi (#27739) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Lányok. :DDD 8 és 11.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27741) lugosi válasza V.Stryker (#27740) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szép. Szerintem nekem nem menne annyi idő alatt. Sőt a 20km-t most per pillanat nem is vállalnám. Egyszer rákészülés nélkül mentem egy 11km-t minimális szintemelkedéssel és azt hittem letörik a lábam a végére. :D

(#27742) Krethx


Krethx
aktív tag

Vettem egy fém szíjat. Nekem tetszik az ezüst és a fekete párosítás. A szíj nagyon minőségi. Spigen Modern Fit Black Apple Watch


Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#27743) niof válasza Krethx (#27742) üzenetére


niof
addikt

Totál ugyanez az, amit Ali-ról rendeltem ~3e Ft-ért, csak azon nincs Spigen felirat. A csat, a szemek, minden. Úgy látszik, ők is onnan rendelik, és rászitázzák a logót, vagy eleve úgy rendelik...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#27744) Mela Kehes válasza Krethx (#27742) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Nekem csak az a bajom ezekkel, hogy a karvastagságom két szem közé esik. Az egyikkel szoros, ha teszek bele plusz egy szemet akkor meg már lötyög.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#27745) niof válasza Mela Kehes (#27744) üzenetére


niof
addikt

Keress olyat, mint ami a normál karórákon is van, hogy a csaton is lehet állítani. Magyarul nem tudom minek hívják, kűfődiül micro adjustment-ként emlegetik. Mostanában sok órás videót nézek...

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#27746) Krethx válasza niof (#27743) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nem zárom ki hogy igazad van. De az ís lehet hogy fordítva van. Spigen-t koppintatták. Spigen termékekben eddig nem csalódtam. Arra leszek kíváncsi hogy kopik e majd. Aliexpress termékekből már vettem silányat. Most nem bíztam a véletlenre.

#27744 Mela Kehes
Nálam épp jó csak egy kicsit feljebb van az óra a karomon. Én sem szeretem ha lötyög. Van akit meg nem zavar.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#27747) Mela Kehes válasza Krethx (#27746) üzenetére


Mela Kehes
addikt

3-as órámon pont jó volt, az 5-ös meg annyival lett nagyobb, hogy már éppen nem.
Watch előtt én szerettem ha kicsit lötyög, borzasztó nehéz volt átszokni hogy szorosan van, de ha nem szoros meg nem mér semmit.

niof: Köszi, rákeresek.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#27748) Krethx válasza Mela Kehes (#27747) üzenetére


Krethx
aktív tag

"de ha nem szoros meg nem mér semmit."
Attól függ menyire lötyög vagy csúszkál. Ha nem nagyon akkor még mér. Tesztelgettem és ugyanazokat az eredményeket kaptam. Én azt szeretem ha nem túl szoros de fixen van.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#27749) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Ha komplikációra teszek ki valamit, például digitális időt egy analóg számlaphoz... AOD esetén nem frissül a komplikáción megjelenő idő amíg nem aktív a kijelző. Ez így normális?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#27750) rankesz válasza evo87 (#27749) üzenetére


rankesz
veterán

Igen normális, akku kímélés miatt van így megoldva

(#27751) SharpSA


SharpSA
veterán

Ha van aki 9-esről váltott Ultra 2-re, megosztaná tapasztalatait?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27752) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

ha edzés közben zenét/podcastet hallgatok, sokszor nem tudok hangerőt állitani a digital crown forgatásával. Ez bugos, vagy valamit én csinálok rosszul? Az edzés appból jobbra lépve eljutok ugye a zene/podcast appba, és ott forgatnám a crownt.

(#27753) Adee_91 válasza PTomi92 (#27752) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Szia!
Elég sokat használom ezt a funkciót, nálam hibátlan.

(#27754) icecave válasza PTomi92 (#27752) üzenetére


icecave
nagyúr

Kapcsold ki az órát teljesen majd vissza. Lehet csak beragadt a dolog.

(#27755) PTomi92 válasza icecave (#27754) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Rendben, köszi az infót!

(#27756) SharpSA


SharpSA
veterán

Van-e valahol némi adat, vagy valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy az Ultra 2 mennyivel fogyaszt többet az akkuból, ha esim is aktiválva van?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27757) Sasi001 válasza SharpSA (#27756) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Irodában felejtem a telefont sokszor átkapcsol de így is 3-naponta töltöm. Szerintem nem jelentős de sok minden befolyásolja főleg a térerő. Ha egész nap menne az már biztos észrevehető.

[ Szerkesztve ]

(#27758) SharpSA válasza Sasi001 (#27757) üzenetére


SharpSA
veterán

Tehát ha a telefon közel van, akkor nem használja az esim-es beállítást?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27759) Sasi001 válasza SharpSA (#27758) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Így van. Ha kiesik az óra a telefon hatóköréből akkor aktiválódik az órában az esim. Azért hasznos mert pl. bringázáshoz stb. nem kell hogy húzza a teló a zsebed de mégis elérhető vagy.

[ Szerkesztve ]

(#27760) SharpSA válasza Sasi001 (#27759) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, így akkor már megéri majd aktiválni, ha lesz rá mód.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.