Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#91951) npera válasza Sipi- (#91942) üzenetére


npera
újonc

Legutóbb bementem, hogy a gyerekeket kicsit bevigyem tanulmányi napon (az iskola zárva volt) és találkoztam egy dízeles kollégával, aki adott elképesztően finom füstölt húst.

Ez volt asszem januárban.

Jelszót változtatni szoktam bemenni, ami asszem 40-naponta szokott lenni korábban, de amióta korona van és van 2-utas identifikáció jóval tovább működik a jelszó. Szóval emiatt sem kell bemenni.

Ha tesztelek kocsikat, akkor persze bemegyek, vagy ha műhelyben kell megoldani dolgokat. Műszerekkel meló is bemenős.

De egyébként olyan ritkán megyek be, hogy elfelejtem ilyen irányba kell rángatni az ajtókat és tipikusan húzom nyomás helyett. Vagy vice versa.

Ja, amikor megkaptam az új wireless headsetet, akkor bementem a recepcióra felvenni, aztán húztam haza.

Azt kell mondjam, hogy nincs ellenemre a home office. A kocsik tesztelését többnyire én csinálom a csoportban, így emiatt tutira be kell menjek. És van egy csomó aktivitás a kocsik beműszerezésében, amit szintén nem lehet otthonról csinálni.

A műszaki projektvezető április második felében a Stridsfordon 90 nevű könnyűpáncélos 5. generációs változatára kap típusengedélyt (a srác lövész), akkor én veszem át a csoport irányítását. Akkor is benn leszek többnyire, mert a menedzsment is benn van és könnyebb odamenni a különféle főnökökhöz és megkocogtatni a vállát, mint Teams alatt elkezdeni percegtetni.

2021 elején kell elég sok benchmarkingot is csinálnom, jön a Tesla Model S Plaid és pár másik érdekes BEV, amit valakinek meg kell küldenie a tesztpályán. Azt sem lehet otthonról...

(#91952) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Jött az állatorvostól email, hogy nyugalom, nem zárnak be. Szigorított a maszkhasználat és ha emailben jelzem, hogy kell valami, akkor az összekítik.

(#91953) qnadam válasza WiZARD (#91943) üzenetére


qnadam
veterán

hajászomat a lakásán látogatom, mert gyerek mellett kevés ügyfélre nem talált elfogadhatónak látszó adózási formát, így inkább megszüntette az egész üzletet a francba.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91954) eattila válasza Sipi- (#91949) üzenetére


eattila
csendes tag

Én holnap megyek piacra. Valamit főzni kell hétvégén :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91955) Phülöp válasza qnadam (#91953) üzenetére


Phülöp
addikt

Amea mostanra egész jól kezeli a hajnyíró masinát.
Cserébe én meg tudok hennával hajat festeni. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#91956) Jahno válasza qnadam (#91953) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem tanyán házhoz is jött a fodrász, kicsit lassabb volt, mint mások. Mellé valami ipari gép elkélt volna mert kicsit húzott és szálak is kimaradtak. Cserébe drágább volt, mint itt Csepelen a Plázában számlával...

(#91958) blueboi69


blueboi69
csendes tag

nova, ismét repül a kék kvad. Pontosan ugyanott és ugyanúgy adta meg magát a kábel, mint a múltkor, csak ezúttal a piros :W
Viszont most nem jött szét a jst csati, kénytelen voltam másra cserélni, egy olyan kettesre, ami ilyen fekete átlag pin.
Jól működik, csak figyelni kell a polaritásra, mert a jst-vel ellentétben ezt lehet rosszul csatlakoztatni a táphoz. Szóval majd szerzek valahonnan csatit és kicserélem, addig marad így.

(#91959) -NoVa- válasza blueboi69 (#91958) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van egy halom JST-m, majd kicserélem, csak addig ne süsd meg :)

Bár van egy adag XT30-am is... Csupa lehetőség :)

(#91960) blueboi69 válasza -NoVa- (#91959) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király. Nézegetek JB videókat, aztán mindig könnybelábad a szemem mikor látom, hogy szinte soha nem nyom fél gáznál többet és kb 30%-os gázon tartja a magasságát. Fene essen beléjük :) Még hatalmas zuhanás végén is kb 60% gázzal állítja meg. Kamerával.

(#91961) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91962) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#vidékiélet

elmentem gépkölcsönzőbe, csempevágóért. mondja a muki, hogy 30k a kaució, már veszem is elő és rakom a pultra, hogy én készültem kérem szépen. muki néz rám komoran. mit béreltem én legutóbb? mondom láncfűrészt vagy gyepszellőztetőt, nem is tudom már. aszondja, jólvan, akkor építsünk egy kis bizalmat. tegyem el a 30k kauciót, és odaadja nekem a csempevágót és a becsületemre bízza, hogy visszahozom-e. semmi papírt nem is írtunk róla. mondtam neki, hogy ne vicceljen, nyilván visszahozom. akkora csempevágó, hogy a fiestaba nem fért be a csomagtartóba keresztbe...

(#91963) Sipi- válasza blueboi69 (#91962) üzenetére


Sipi-
tag

Akkor ennek a bérlésnek a számláját nem fogod lefűzni a "ház költségek" mappába :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#91964) -NoVa- válasza blueboi69 (#91960) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a jó, hogy a 2 röpképes, távval rendelkező különböző nálam maradt kisgépnél is ugyanúgy nagy terhelés hatására elmegy a teljesítmény, ideje karbantartani. Száradó kondik, minőségi ócsóságok.

(#91965) blueboi69 válasza Sipi- (#91963) üzenetére


blueboi69
csendes tag

(#91966) blueboi69 válasza -NoVa- (#91964) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na szép!
Szívesen a debuggolást! :D
De akkor maradt neked távod még? Csakmert már kezdtem aggódni, hogy mikor fogom tudni csomagolni neked a cuccokat visszafelé.
Hétfőn rendelem meg a szemüveget, az 10-15napon belül ideér, akkor már csak a kvad és akksik meg töltő kell.. Ha marad az ehavi hobby keretből, akkor lehet veszek 2akksit meg egy töltőt és akkor igazából a kék kvadon kívül mindent vissza is tudok adni.
De milyen kondi fáradt el? Kicseréljem? Megcsinálom szívesen.

(#91967) eattila


eattila
csendes tag

Szenzor tisztítás után kipróbáltam a heliost megint. Csak raktam rá pár dolgot.
Helios 44M-4+2 makró gyűrű+m42->nikon F adapter+nikon F->Nex adapter.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91968) npera válasza -NoVa- (#91959) üzenetére


npera
újonc

XT30-ra szavazok.

(#91969) npera válasza blueboi69 (#91960) üzenetére


npera
újonc

Akkor nem is borzolom a kedélyeket az 1-cellás 60-grammos BabyTooth gázállásával. 30%-on már emelkedik, nem a lebegést tartja, ha jól emlékszem. Na, azzal móka lassan és óvatosan körberepülni a házban....

(#91970) npera válasza eattila (#91967) üzenetére


npera
újonc

Nájsz!

(#91971) -NoVa- válasza npera (#91969) üzenetére


-NoVa-
őstag

Úgy számolj, hogy egy 3-4S-re épített géppel repül túlméretes 2S akkuval, mert melegedésre esik a BEC 5V kimenetén a feszültség. Legalábbis ez a remote tipp. Tanulni elég ez a teljesítmény is.

(#91972) npera válasza -NoVa- (#91971) üzenetére


npera
újonc

XT30 jól bírja a ki-be dugdosást, meg később akkor nem kell újra forrasztani. Nekem ez tűnik célszerűbbnek. Aztán ha valami megmihálylott a BEC-ben, akkor az persze cserélelndő.

(#91973) -NoVa- válasza blueboi69 (#91966) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bindelhető, használható távom nincs másik, csak a toy vackok, de most nagyjából halott/elfáradt vitrinbe száműzött gépekkel. Az állást sem bírják jól, úgy tűnik.

(#91974) blueboi69 válasza -NoVa- (#91973) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké oké, amint tudom küldöm vissza a cuccokat :)
Hátha kedved támad repkedni.
A kéket egyelőre hagynám, amíg nincs másik drónom vagy amíg nem érzed azt, hogy mindenképpen szeretnél vele repülni és mostazonnal postázzam. Amelyik esemény előbb bekövetkezik :)

(#91975) Sipi-


Sipi-
tag

Posta nyitva lesz hétfőn?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#91976) Jahno válasza Sipi- (#91975) üzenetére


Jahno
őstag

Ja.

(#91977) WiZARD


WiZARD
addikt

Jók ezek a szigorú lezárások.

Itt Győrben a héten nyílt új kávézó. Bent is le lehet ülni kávézgatni, teraszon is, maszk nélkül kényelmesen.

az egyetem üzemi étkezdéje :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#91978) eattila válasza WiZARD (#91977) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt egy kocsmából lett lottózó. hogy-hogy nem, mindig van bent valaki... Autók állnak előtte, meg bringák. És még nyitva van este 7 után is....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91979) Grillo válasza WiZARD (#91977) üzenetére


Grillo
senior tag

Múltkor kérdeztemkollégák Veszprémben, hogy a szokásos helyünk nyitva van-e ebédre, ami a rendőrség menzája. Kiderült, hogy azt pl. azonnal bezárták, pedig nyitva lehetne.

(#91980) Sipi- válasza Jahno (#91976) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#91981) eattila


eattila
csendes tag

Még kép.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91982) Jahno válasza eattila (#91967) üzenetére


Jahno
őstag

Ez még így akkor is jó, ha mélységéletlen :up:

Mi reggel kimentünk Nautilusfalvára csavarogni. Reggel 5kor keltem és délután 1kor is. Meglátom mi lesz, de ide elkélt volna valami nagyobb tele. Jó hely, nyáron tuti lesz béka és gomba. Most kormorán volt, nem számítottam rá, de mivel közel van lehet visszajáról hely lesz:

Tegnap meg kutyát fotóztunk, csak gazdája bonyolult, mert jaaaaaj ezen púpos a háta, ott nem jól tatja a lábát, ez lóg ki az lóg be. Ehhh, ez is külön szakma. Ráadásul a középső Oly sem bír fókuszálni sorozatnál mozgó célra.

Pontosabban egy kis görcs meg egy agár volt a cél, de vicces, hogy csak idehaza látod mennyire szerteszét állnak a lábai futás közben. Bármelyik vidéki négykézláb részeget meg bírja hazudtolni.

(#91983) -NoVa-


-NoVa-
őstag



(#91984) Sipi-


Sipi-
tag

Általános iskola 5 vagy feletti osztályos gyerekek szüleinek ajánlom az nkp.hu oldalt. Jó feladatok van rajta :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#91985) Phülöp válasza Jahno (#91982) üzenetére


Phülöp
addikt

Akartam közelit, de lemaradtam.

Ablakból fotózva:

link

Ha nem kellett volna kimennem a konyhába a telefonért...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#91986) Jahno válasza Sipi- (#91984) üzenetére


Jahno
őstag

Készül ez jó ideje, csak végén kellett egy erős hajrát nyomni, mikor beindult itt az őrület egy éve.

Igazából sokan sírnak, hogy nincs anyag, ezazamaz elavult, aztán hardveres csoportban is kielemeztünk egy első sarki SuliNeten fellelt informatika oktatós anyagot, de gyorsan átfutva teljesen korrekt volt, már abban is előbbre vették a pendriveot/SSD-t, mint a lyukkártyát. Van ez így, csak keresni kell. Én nem merek rányomni, mert egy 5. osztályos bármin szerintem simán megbuknék :-D

Változott a tev, akkor még matekversenyt nyertem, most ország leg

(#91987) eattila válasza Jahno (#91982) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, nem pont eles. Kezbol nehez. Tamasztek nelkul.
es durva milyen tag az 50mm ff vazon.

Kutyak meg furak. Nekem volt, fotoztam is. Sogorno meg kepzi es fotozza oket.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91988) BobaHWSW válasza eattila (#91981) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Uhm a masodik... tudod Te...:)

(#91989) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Mi kimentunj fotozni haverral varosba tegnap. Megkajaltunk. Mire befejeztuk nezunk, hogy mi a franc atkajaltuk a kek orat es feltamadt a szel (wellingtoni mercevel is). Par kep keszult teloval de a kamerasat meg nem dolgoztam fel.
Most azon agyalok kene menni kirandulni valamerre de egy macska van az olemben forro kave a kezemben es megy valami darksouls vacak a teven.

(#91990) Jahno válasza BobaHWSW (#91989) üzenetére


Jahno
őstag

Ha már fotós móka, akkor folytathatom a ma reggelt. Én ráérek :-D

Volt giccses lomós napnyitás:

alt="" title=""

Sziluettes bigyó, mert ha valami nem adja ki, akkor monóban még szódával elmegy:

alt="" title=""

Űberkemény minimál, hosszú zár, ami kell:

alt="" title=""

És amihez jó lett volna még a madáron kívül valami tereptárgy, de itt nem lett, többit válogatom. Olyval elég durva úgy fotózni egy egész napot, hogy rövid sorozat, de már szívbaj nélkül törlök mindent még felmásolás előtt kártyáról, az sok 10 giga szeméttől megment.

Madár kimaradt:

Többiek képeztek még olyanokat, hogy egy szög fába volt verve és makrózzunk, én meg kiröhögtem mindenkit, hogy csináltam sok hasonlót, aztán nem győztem törölni :-D Gyagyák, fotózzák csak a szöget. Én közben találtam egy csigaházat, most azt fogom törölni :-D

Mellé Kínából rendeltem egy csomó mini LEDes lámpát, legjobbakat kiválogatom, többit eladom. 4-8ezer pénz közt jöttek, állítható színhő vagy teljes RGB, de van amelyikhez adtak 20 féle színezőt (nekem max. 5 bőven elég lenne, de inkább három, mert mikor 10 féle piros közül kell válogatni, az nem nekem való), de úton van egy vízálló is. Így elsőre makrózni és terepen deríteni baromi jó lesz, bőven többet bírja akkuról, mint amire ilyenkor 1-2 percekre szükség van:

Ekkora méret:

alt="" title=""

Csak van ami több LEDes és rendes diffúz előtéttel van, az nem pöttyözik be annyira. Tesztelem mind, de világ pénzét el lehetne verni ilyen aprólékokra is :W Ilyesmi a diffúz, elég karaj:

alt="" title=""

Zsebemben véletlenül bekapcsolódott, szóval üzemórát biztos kellőképpen viszi

[ Szerkesztve ]

(#91991) eattila válasza BobaHWSW (#91988) üzenetére


eattila
csendes tag

Koszi. :R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91992) Jahno válasza eattila (#91991) üzenetére


Jahno
őstag

Én most a kutyánál láttam azt, hogy végre kikavartam olyasmi kicsit matt és rendesebb színvilágot, amit esküvős képekhez szerettem volna. Lehet oda is visszanyúlok és kicsit megbabrálom. Anyósnál nyílnak a krókuszok, azon gyakorlatoztam volna de most lehet kimarad.

(#91993) eattila válasza Jahno (#91992) üzenetére


eattila
csendes tag

En meg szedtem ossze szaraz korokat bentre. De a kocsiba hagytam. A tulipanok mara elegnek bizonyultak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91994) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Mi megnéztük az Egri várat. Pilisborosjenőnél. Pont belefutottunk egy tűzoltógyakorlatba, szóval gyerekek lefárasztva, a kocsiban hazafelé már aludtak 2 percen belül.

(#91995) Jahno válasza -NoVa- (#91994) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor az volt a klasszikus Merci. Azokhoz régebben volt kapcsolatom és akartunk valami királyság fotós mókát, de sajna elmúlt :-/

Vár az jó, merről mentetek?

Egyik haversrác állítólag kocsival elment a vár faláig. Amiben van valami, mert akadtak ott hasonló nyomok és volt arrafelé rendezvény, amit szállítmánnyal kellett támogatni.

Én levendulamező / Teve szikla felől mentem, kocsit szigorúan a természetvédelmi övezetem kívül ledepózva. Ott vagy kerülő, vagy balra lefelé egy meredek murvás út volt. Az még a Defenderrel is erős. Vár előtt oldalra balra 30 centis etltéréssel keréknyomok, szóval azt még az Uaz sem viszi, max. Zetor és ló. Hátrafelé a vár mögött (?) próbáltam utat keresni, csak csöppet sötét volt és akkuval sem árttott tartalékolnom úgy hajnal 2 felé... Ekkora gyaloglást meg lehet nem vállanék be még egyszer, ha közelebb is lehet menni.

Persze még kezdő voltam, sem sima térkép, sem turista, sem semmi nem volt, csak úgy meglestem a pontot, leraktam a kocsit a levendulás előtt és mentünk be ész nélkül toronyirányt vagy az utakon. Azóta sem lettem okosabb, 3 különböző térképpel kavarodunk meg és megyünk vissza-össze :-D

(#91996) -NoVa- válasza Jahno (#91995) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azóta javult szerintem a helyzet, legalábbis a Merci meg egy Ford Explorer is boldogult simán, a várnál is mászkáltak a falon.

Levendulamező felől mentünk mi is, még a városban tettük le az autót.

(#91997) Jahno válasza -NoVa- (#91996) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul éppen évforduló van. Azt hittem régebben verettem:

(#91998) hobizoli válasza -NoVa- (#91983) üzenetére


hobizoli
nagyúr

abban a hangarban ahol ezek tuzolto vasak allnak, ott csinaltuk az egyik PBJÖTE tag PuntoGT-jet anno, o Piliborosjenői lakos is

az Unimog-l kiallt a hangar ele, az aknan meg ment az auto ujjaepitese
4 bakon allt a bode, elso-hatso futomu teljesen kibontva, minden szilent, gombfej, szij, feszito, szimmering, tomites, fektarcsak+betetek, kopo-fogyo akarmi csereldott vadi ujakra
felujitott hengerfej, uj gyuruk a dugattyukon, uj nyugvo+hajtokar csapagysor, kevlarozott kuplungtarcsa, felujitott onindito, generator + uj fesz.szabalyzo....

260k-ba kerult hozza igy minden (akkor)
egy het alatt megcsinaltunk mindent rajta a szabadidot felhasznalva

eleve mar MS2-vel raktuk ossze, ugy volt beprogramozva az ECU, hogy 95% TPS feletti erteknel felemelte a toltonyomast 1.6bar-ra a Turbotechnics Stage2-s turbon
igy ~210lo es 280Nm-t tudott az auto 6200rpm korul

van (volt) a tuzolto tgk-k mogott egy naaaaagy kanape sorban a beleugrosra odakeszitett tuzoltoruhakkal, meg a fél emeleten biliard asztal is :DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#91999) zetor2000 válasza Jahno (#91995) üzenetére


zetor2000
senior tag

A Zetor nem bírja már az ilyen gyaloglós akármiket.
Csak tudom... :) Pláne, ha ilyen, hogy "áhh, 400Ftból tiszta lesz":

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92000) Sipi- válasza Jahno (#91986) üzenetére


Sipi-
tag

Amiket én néztem azok jók voltak. Pl. dogára felkészülni extra feladatnak jók, legalább nem a szülőnek kell kitalálni értelmetlen feladatokat :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.