Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92251) npera válasza Bujdy81 (#92238) üzenetére


npera
újonc

Tipikusan ha változtatsz valami méretet, akkor nem annyi lesz az eredmény, hogy a micisapkás bácsika hosszabb darabot vág. Hanem a felszerszámozott sort újra kell állítani. Ha "csak" a processz lesz más, akkor is le kell validálni mindent, de ha egy komolyabb szerszámot változtatsz meg úgy, hogy még volt az aktuálisban pár ciklus élettartam, akkor az durva költség.

Beszállítói lánc mindenhol van, mert nem hiszem el, hogy a Tesla egyik oldalán a homokot lapátolják be lapáttal, a másik oldalán meg potyog ki a legdurvább core computer chip. Meg a kocsikat sem úgy rakják össze, hogy egyik oldalt hozzák az acél és alu tömböket, meg terelik be a teheneket a bőrüléshez, a másik oldalon meg jön ki a kész kaszni és a bőrözött ülések. És tudom, hogy nem bőrből van az ülés, csak viccelődöm.

Van olyan konstrukció is, hogy build-to-print, amikor te megkonstruálod, de más gyártja. De az integráció már a tiéd, a SW a tiéd, de a validációt is kiadhatod részben vagy egészében a különféle alkatrészekre és részegységekre. Vagy csinálsz mindent magad. Nem mindig az a gyorsabb és jobb, ha magad csinálod. Változó.

Az akksi cellákkal nagyot kaszáltak, ott jól jött ki a dolog. Aztán ott is lehet vitatkozni, hogy tényleg minden in-house készül-e vagy hogy mit is hoznak beszállítók.

(#92252) npera válasza blueboi69 (#92214) üzenetére


npera
újonc

Diatone Roma F4 LR vázat nézted? Abból van 3"-os is. Deadcat, tehát nem lóg bele a prop a kamera képébe. Mehet rá 20x20 vagy whoop FC is.

(#92253) npera válasza -NoVa- (#92249) üzenetére


npera
újonc

Ja, az jó volt. Emlékszem.

(#92254) -NoVa- válasza blueboi69 (#92250) üzenetére


-NoVa-
őstag

Diatone Roma F4 vázra keress, 11 pénz, 4", kb ugyanaz.

(#92255) -NoVa- válasza npera (#92252) üzenetére


-NoVa-
őstag

Rettenetes az ízlésed :DDD

(#92256) blueboi69 válasza npera (#92252) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Deadcat. Találó :D
Amúgy néztem már ki én is, dehát miféle cigány neve van már... :D

(#92257) npera válasza blueboi69 (#92256) üzenetére


npera
újonc

Most picit úgy érzem, hogy ugyanaz játszódik le, mint Nova és az én esetemben. Nova már kipróbált pár dolgot és volt egy koncepciója, én meg mentem a saját fejem után. Szóval most egy csipet sóval én is próbálok javasolni valamit.

Ha egy agilis, nehezen kinyírható és könnyen javítható gépet akarsz, ami jól repül, de bőven a 250 gramm alatt van, akkor miért ne FPV Cycle TP3?

Itt egy build blog, nézd meg.

Van hozzá 4" arm is.

Nekem egy 1S változat van, a BabyTooth, de az is sakál.


A TP3 már 2S akksival is brutálisan megy, 3"-on pedig már nagyon ott kell lenni, hogy kirepüld belőle a potenciált.

(#92258) npera válasza -NoVa- (#92255) üzenetére


npera
újonc

Ugye? Schwarz, maga akkor a legundorítóbb, amikor hízelegni próbál.... :C

(#92259) npera válasza blueboi69 (#92256) üzenetére


npera
újonc

A diversity fontos dolog, bár nekem is elsőre a 2 vevő jut eszembe róla, minthogy képesség és követelmény nélkül csak valami kiválasztott külső attribútum révén szisztematikusan hágjuk meg a felvételi rendszert...

De eltávolodtunk a kwadoktól ismét.... :C

(#92260) npera válasza blueboi69 (#92256) üzenetére


npera
újonc

Itt a kedvenc holland rivjúerem rivjúja. A csávó tájszólása valami kegyetlen.

(#92261) Phülöp


Phülöp
addikt

Helsinki belvárosa most. Ritka gusztustalan az idő, vízszintesen esik a hó.

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92262) npera válasza Phülöp (#92261) üzenetére


npera
újonc

Ez trükkös, mert emlékezni kell hogy merre fut a sín a hó alatt, hogy ha arra bringázol akkor jó szögben vedd a sínt. Máskülönben kötöttpályás lesz a bringa....

(#92263) Samott


Samott
addikt

Jahno nem akarsz visszamenni a telekomhoz? Megint elszallt a digi... :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#92264) -NoVa- válasza npera (#92262) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha már bringa, némi családi bringás emléktárgy a polcról. Nem tavalyi:

(#92265) eattila válasza Phülöp (#92261) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert az már nyugat. Bocs. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92266) eattila válasza Samott (#92263) üzenetére


eattila
csendes tag

Az invitel TV része is elment borér.... Még jó, hogy van net. Mert a gyerek tud youtube-on mesézni, én meg dolgozni itthonról.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92267) blueboi69 válasza npera (#92257) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezzel, ami a képen van, csak az a bajom, hogy nagyon hitványul néz ki és baromira nem tetszik. Mivel amikor nem repülök vele, felakasztom a dolgozóm falára, jó lenne ha úgy is nézne aki, mint ami tetszik is. Szóval az ilyen kiálló kamera 2keresztberakott pálcával nem néz ki jól. Kiéve a nova féla lapos alkotás, az eléggé adja, de ez ahogy magas is, olyan izé nekem na.
A linkeket megnézem a köv meeting után.
De a cigányos váz tetszik, sztem megveszem azt, aztán kezdődhet a móka.
Csakhát azt nem tudom, hogy a 4" az pont jó lesz mindenre vagy igazán semmire sem. Most még az is baj, hogy ami itt van kék 3" lehet az is kurvajól repül, csak az ESC-k melegedése/akármi nyűgje miatt, most valójában félgázon sem megy és emiatt rossz a repülési élmény....

(#92268) -NoVa- válasza blueboi69 (#92267) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az jó, hogy először határozott elképzelésed van. Aztán a mégsem annyira bevált vázak, motorok, koncepciók majd úgyis elszaporodnak szanaszét a dolgozószobában :D

(#92269) Sipi-


Sipi-
tag

blueboi most szidja minden felmenőnket a meetingen :D :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92270) blueboi69 válasza Sipi- (#92269) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Dehogyis :D
Nincs para. Utaltam rá, hogy erőforrásproblémák lesznek, de nem akartam konkretizálni.
Az egyetlen fejlesztőnk itt menet közben felmondott, szóval próbáljuk másik csapatból pótolni, de egyelőre megy a matekozás.
Hogy mi lesz ebből.... :DDD

(#92271) blueboi69 válasza -NoVa- (#92268) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez is szép nagy öblös váz, gondolom elfért minden benne kényelmesen. Kicsit a prop-ok közel vannak, de első indítás majd helyrerakja :D

Amúgy azon filózok, hogy mitől lesz stabil a drón. Mármint ha hosszú a karja, kisebb erő is elég ahhoz, hogy megbillentse, mintha relatíve szűken próbálná ugyanazt. Talán emiatt jobb a nagyobb drón. Biztos fel fog tűnni ez a 3"->4" átmenetkor majd :D

(#92272) -NoVa- válasza blueboi69 (#92271) üzenetére


-NoVa-
őstag

Súlypont, tömegközéppont, stb. A kéknél a tömegközéppont 3S akkukkal pontosan a propellerek magasságában van középen, és elég közel, hogy minden irányba kiválóan lehessen egyensúlyozni és mozdítani. Ez azt hozza, hogy forgatni, stabilan tartani kevesebb energiapazarlás. Ha alulra kerülne rajta az akku, akkor az lóg, több energia ellensúlyozni a kilengését, ami repülési időt visz el. Egy lassú, finoman korrigáló gépnél, mint a Phantom, teljesen rendben van, hogy lóg a propelleren, a gimbal meg a lengést eltünteti. Egy acro gépnél te vagy a gimbal :)

A mérettel inkább a tömeg tehetetlensége ad stabilitást.

(#92273) npera válasza blueboi69 (#92267) üzenetére


npera
újonc

Ja, értem teljesen. Nekem nagyon bejön a TP-széria. Valami elképesztően agilis és könnyed. Az 1S még nem "túl" erős, de az is elképesztően emelkedik. Gázt levéve meg siklik.

A TP3 2S akksival kábé 110 gramm alatt lesz, viszont az erő már nagyon durvát ugrik az 1S-hez képest.

A Diatone Roma LR3 nem lesz tökéletes akró, mert a deadcat miatt a szimmetria borul. Viszont jobban látsz belőle kifelé. És ha megnézed hogy megy a Roma LR3 a holland csókánál, akkor rájössz, hogy az is sakál.

(#92274) Sipi- válasza blueboi69 (#92270) üzenetére


Sipi-
tag

Szuper! Jah, nem :(
A végén még mi írjuk újra, csak másik sapkában :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92275) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#drone

Ezt a 6 másodpercet hanggal nézzétek: [link]

(#92276) npera válasza blueboi69 (#92275) üzenetére


npera
újonc

(#92277) blueboi69 válasza npera (#92276) üzenetére


blueboi69
csendes tag

jesszus.... nem egy cinewhoop :D

(#92278) eattila


eattila
csendes tag

Az invitel úgy be van szakadva (szerencsére csak tv még mindig), hogy foglalt a 1443 és a 1445-is. A weboldaluk meg alig működik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92279) Phülöp válasza npera (#92276) üzenetére


Phülöp
addikt

Aztaqrva e.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92280) Sipi-


Sipi-
tag

(#92281) npera válasza Sipi- (#92280) üzenetére


npera
újonc

Azért ez meglepett.

(#92282) npera


npera
újonc

(#92283) Grillo válasza Bujdy81 (#92212) üzenetére


Grillo
senior tag

Itt azért kicsit kiköptem a teát :DDD
Mondjuk Fekete Gyuri bácsi már meghalt, bármi IS lehet...

(#92284) Grillo válasza Sipi- (#92221) üzenetére


Grillo
senior tag

Bakker, abban 1,5 órát teszteltünk a gyerekkel, meg végigmentünk az anyagokon, mert azt hittem, csak utána vizsgázhat. Aztán kiderült, az másik kurzus...
Én úgy tudom, kötelező, és 12-ig meg kell csinálni. Mondjuk nem nehéz, nem időre megy, meg a teszteket meg kell csinálni 5-6-szor, aztán menni fog.

(#92285) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#drone
megvan a shopping list egy része
FC MAMBA F405 Mini
ESC
Frame Diatone F4
Prop
Motor Emax eco 2
VTX PandaRC VT5805 5.8G 48CH
Antenna rush cherry
Camera RXFrSky XM+ Micro D16

(#92286) Grillo


Grillo
senior tag

Fotóspercek

Megjött az objektívre a sapka, nagyon szép, gyári, megnyugtató, fel is helyeztem.

Arra az alapvetésre jöttem még rá, hogy ha magammal viszem a gépet, akkor ne a táskában tegyem ezt, mert úgyis elő kell venni, lehetőleg gyorsan. És erre a jelenlegi, még az FZ38hoz vett táska nem nagyon alkalmas. És ha épp összehaverkodom egy szürkevarjúval a kiflim csücskének árán, akkor kétesélyes, hogy A: megvárja, hogy elővegyem a gépet B: megvárja, hogy objektívet cseréljek (ha rajta van a 45-150, akkor nem fér bele). Most mindkettő meglett, úgyhogy szüret, ebből következően szűrtem le a következőket.
A 14-42-ra kell az árnyékoló, ahogy mondtátok is, mert persze a madár mindig nap felé mozog, és ez reggel 7-kor mindenképp kihívásokkal jár. Meg van rendelve, elvileg valahol csingcsung és a Vadász utca között jár. Mondjuk nem gyári, majd kiderül.
A B eseményt követően már rögtön, de most monitoron is nézegetve egyértelmű, hogy Jahno miért is ajánlottad a 45-150-et. Mintha másik világ lenne bakker a másik objektívhez képest, annyival szebbek a minden. Mondjuk egyértelműen meg kell tanuljak fényképezni mozgó dolgokat, mert eh. Motgó dolgokat IS.
Ja, és nekem ránézésre kéne az a 100-300-as üveg, mert az összes zoom együtt sem elég. Csak kitartani nem tudnám. Sem.



(#92287) BobaHWSW válasza Phülöp (#92234) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Valaki mar nagyon finn! De egyetertek. Nem utalom annyira magam, hogy nagyo raszoruljak masok megismeresere. :D

(#92288) Jahno válasza Grillo (#92286) üzenetére


Jahno
őstag

Én is 100-300ra gyúrok. Városba meg egyértelműen valami vállra gyorscsati, oldal szíjakat nem szeretem mert csak veri az oldalam (és Sonysokat jól be lehet paráztatni, mert simán kiugrik a stabi, aztán ész nélkül hibára fut), szóval egy sima kis oldalas táska és jónapot. Gyors, egyszerű. Én el vagyok vele. Van pár túrahátizsákos ismerős, azokkal erdőben és kisvasúton A-B közt el voltunk, mikor menni kellett, majd egy pontban letanyáztunk, kibontottunk mindent és ott el voltunk 1-2 órát. Mikor városban hátizsák le, obicsere, elpakolás, zsák fel, az nem egyszerű.

Ha háti párti vagy, akkor ebből elég jól elő lehet szedni a vasat úgy, hogy nem veszed le a hátadról:

[link]

Tesztelt, megfejtett, mellé merem írni a nevem és nem is annyira drága. Legalábbis mikor bármire kimondod, hogy "fotó" akkor az alapban 499 Euró, ahhoz képest nem drága :-D

Amennyi motyód van, ahhoz bármilyen értelmes oldaltáska, alap Dörr 4est kinézel MMben, Tripontban (ha kinyitnak) vagy bármi egyéb közértben. Ne kapkodd el, de lehet körbenézek és adok valamit. Nekem van pár oldaltáskám és hátizsákba rakható külön rekeszem, a nagy lassan kezd szétkopni és nem tudom mi legyen. Régen videós táskából akadt egy Unomat nevezetű márka, ami baromi masszív volt és nem túlárazott, de most kicsit eltűnt a piacról.

Én most ezt kipróbálom, ha másra nem akkor idehaza cuccokat tárolni jó lesz:

[link]

Igazából egy gép + tele meg némi sallangra a legkisebb Dörr 3-4est nézd meg.

[link]

Midneninek más, én szinte naponta megkapom, hogy az oldaltáska szar, mert szar. Igen, dombra fel sem lehet menni vele értelmesen, meg bicajozni is nyűgös. Városban meg bazi kényelmes és ha jól csinálom akkor obit sem kell cserélgetni:

Aztán akad haver aki a GXet pár obival simán csak övtáskában hordta.

(#92289) qnadam válasza Jahno (#92288) üzenetére


qnadam
veterán

a gm1-et a pancake kitobijával volt már, hogy kabátzsebben hurcoltam :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#92290) Jahno válasza qnadam (#92289) üzenetére


Jahno
őstag

És amikor valamelyik majom erre azt mondja, hogy nagy de mégsem és csak nagy obival nagy:

(#92291) eattila válasza Grillo (#92286) üzenetére


eattila
csendes tag

A varju szep. A setalosa igen jo. Viszont nem szurke, hanem dolmanyos :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92292) Sipi- válasza Grillo (#92284) üzenetére


Sipi-
tag

Az "elvárt" mit jelent? Mert csak "elvárt" a 4-5-nek, 6-7-nek meg ajánlott.
De hogy egy normális oldal sincs, ahol hivatalosan fent lenne :W Vizsgázni hol lehet? Én olyat sem találtam.
Egyébként a tavaszi szünet után megint lesz egy időszak valamelyik oldal szerint, amikor ismét lehet vizsgázni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92293) Grillo válasza Sipi- (#92292) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekünk ez jött, ötödikes a fiam:
Tisztelt Szülők! 

Magyarország Kormánya a 2021-es év első felét a Kerékpározás Évének nyilvánította, melynek
keretein belül nagy hangsúlyt fektetnek a kerékpáros közlekedésre, de általánosságban is a
közlekedés biztonságosabbá tételére.

Ezen a héten indul a közlekedési alapvizsga időszak (március 1-12.), amikor a 4-7. osztályos tanulóknak kötelező számot adni a megszerzett ismereteikről az eKréta rendszerben.

2021. március 12-ig minden 4-7. évfolyamos tanulónak kötelessége vizsgáznia, ezért 

kérjük Önöket, hogy segítsék gyermekeiket a vizsga letételében! 

(#92294) Grillo


Grillo
senior tag

Köszi a fotós tanácsokat mindenkinek, átfutom.
Szürke=dolmányos. De a hivatalos tényleg dolmányos. Szépzalaországban meg simán kánya, pedig az meg rohadtul máshogy néz ki. :D

(#92295) Sipi- válasza Grillo (#92293) üzenetére


Sipi-
tag

Krétában jött? Mi nem kaptunk semmit :)
eduline.hu -n ezt találtam:
Megkérdeztük az Emberi Erőforrások Minisztériumát és az Oktatási Hivatalt, mikor tájékoztatták az iskolákat és a tanárokat a közlekedési alapvizsga részleteiről, de azt is meg szerettük volna tudni, hogyan lehet egy olyan vizsga elvárás, amely nem is szerepel a tanév rendjében. Az Oktatási Hivatal azt közölte, hogy nem illetékesek a kérdésben, a minisztérium pedig azt írta:
A Nemzeti Alaptanterv a közlekedési ismereteket is rögzíti, mint az iskolában tanítandó tartalmat, ugyanakkor nincs olyan jogszabály, ami kötelezővé tenné a tanulók számára egy úgynevezett közlekedési alapvizsga letételét.
Vagyis az "elvárt" vizsga nem kötelező. A minisztérium arra nem válaszolt, hogyan és mikor tájékoztatták az iskolákat az idei alapvizsgáról.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92296) -NoVa- válasza Grillo (#92293) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bazzeg, én meg még kérdezgettem a drónos jogszabályos témákban a KGFB és a kötelező kreszvizsga idejét az óvodákra, ha az én játékomra is kell pilótavizsga, meg biztosítás, és engedély LisztFerihegyről, ha a kertben repülni akarok vele. Erre bevezetik? :DDD

(#92297) Grillo válasza Sipi- (#92295) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem, email. De a teamsen van fent a kurzus is, krétán talán csak a levelet ismételték. Vagy egy gyakorló kurzus, meg van egy vizsga.
Olyan, mint a mostani KRESZ vizsga, a többség választós, párnál van, hogy ki kell egészíteni a mondatot. De a tananyag is fent van, szép színes, átlátható, és bár nálunk is többen hisztiztek a szülők, hogy mindek, szerintem alapnak nem rossz.

(#92298) Grillo válasza Sipi- (#92295) üzenetére


Grillo
senior tag

Vagyis nem, teamsen a link volt, és ekreta-ra irányított át.

(#92299) Grillo válasza -NoVa- (#92296) üzenetére


Grillo
senior tag

Bízd a gyerekekre, lehet addigra lenne meg amúgy is, mire nekik is kellenek ezek.
Ma befizettem egy A2 felkészítőre, srác szerint olyan 30-35óra lesz, ebből 10-12 csak a meteorológia. Faszom.

(#92300) -NoVa- válasza Grillo (#92299) üzenetére


-NoVa-
őstag

A többi nagy része is arról szól, hogy kinél miért kell kilincselni, hogy aztán milyen okmánnyal milyen felelős bürokratánál milyen kérelemmel törölhesd ki hogy végre megkezdhesd az előre bejelentett műveleted.
Ami nálam valami olyasmi lenne, hogy: "Addig körözök alacsonyan, amíg neki nem megyek valaminek, aztán újrakezdem". És ezt minden hétre kikérve illetékekkel bigyókkal a kertre, vizsgadíjakkal, meg körítéssel évi 535k extra kiadás lenne alsó becslés szerint, ha nem hagyok ki egy hetet sem... Szóval itt várhatóan a szokásos gyakorlati eljárás lesz repülésre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.