Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92151) zetor2000 válasza Jahno (#92090) üzenetére


zetor2000
senior tag

A Tesla főhadiszállás lassan Texas körül lesz, de legalábbbis délen, nem Killaforniában. A dzsigafaktori mellett jobb Musknak is felébrednie.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92152) zetor2000 válasza Samott (#92150) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, innen igen. A reggeli czikkben ezt még nem olvastam / skippeltem :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92153) zetor2000 válasza Jahno (#92092) üzenetére


zetor2000
senior tag

És a hős baráti szovjetúnióban szerinted nincsenek kátyúk?
Amikor a Zil azért menő, mert "csak" nyakig ér benne a víz a gázlón áthaladáskor, akkor az mi?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92154) zetor2000 válasza Samott (#92098) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ami lakopott az "bzuis". Rendes társadalomban _nem_ kopik le (vagy nem lekopik) a felfestés. Annak indoka van, hogy szünetel. Arra meg épp még nem készültek fel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92155) zetor2000 válasza eattila (#92122) üzenetére


zetor2000
senior tag

Présházba? Nebassz... mindenki oda menne.
Izé. Kulturáltabban. Szóval a szőlőhegy közepe-teteje magasságában van egy ojjektum, legyen a neve présház. Hogy miért ez lett a neve, azt a jótékony homály elfedi. Lényege, hogy amikor ősszel szüret van, itt 1-2 hétvégén megnő (egyesek szerint megnől) a népsűrűség. Mivel ezen terültet általában kívül esik a nagyvárosi forglaomtól, de ezen idő alatt a népek ide kívánkoznak, itt kell, hogy önvezessenek a zautók. Este főleg, mert a napi munkavégzés fáraszt...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92156) zetor2000 válasza Jahno (#92128) üzenetére


zetor2000
senior tag

Innen is gratulálok. Az a sok időtöltés csak beérett...
Most még gondot okoz a kiszemelt opbjektív, vagy azt kell megnézni, melyik a jobb? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92157) Grillo válasza Jahno (#92128) üzenetére


Grillo
senior tag

Ú mester, meghajlok nagyságod előtt, és taníccs léccilécci! :D De tényleg. Milyen táskát használsz MFT rendszerhez? Valamint rawba lősz mindig, vagy csak, ha tudod, hogy utómunkázni fogsz?

(#92158) zetor2000


zetor2000
senior tag

Izé.
Én lassan megérkezem. :) Tegnap este megleptem magam egy mai átvételes Don Papa rummal. Ebből nincs idehaza több, csak 1 féle, max a kiszerelés olyan hogy féldeci vagy 7 deci. Egy 7dl ugrott a kosárba. Ma mentem átvenni.
Facén jött szembe egy kólareklám, hogy ne mindig coca legyen, abból is tettem be 6 üveg Fantimans curiosity cola-t. Na, ma átvettem...
A Don Papáról nem mondtátok, hogy egy ízorgia. Azt hallottam róla, hogy "jó". De sosem gondoltam volna, hogy egy ennyire kifinomult valami. Kábé a többi elmehet gyufáért. :D
Ez patent ital. A kólát is, meg ezt is megkóstoltam külön-külön, és ja, rendben vannak. Nem merem összeönteni, mert kár egyiket a másikkal... Szóval Don Papa auditálva, és a top3-ban ott van a topon, nálam. A Diplomatico Riserva ízorgiája még ilyen, de ez messze több ízben.
Kolega énekelt nekem Chairmans Reserve Forgotten Casks ról, de azt szerintem sehol nincs ehhez, bár azt nem kóstoltam még.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92159) qnadam válasza Grillo (#92157) üzenetére


qnadam
veterán

bár nem vagyok Jahno, nem akarsz kapcsolgatni, úgyis fog jönn egy oylan kép, ami utólag de jó lett volna, ha raw. egy 32-es kártyára is rengeteg raw+jpeg fér, utólag még mindig kidobhatod a raw-kat, ha nem kellenek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#92160) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ma még nyolcadika van, szóval a kedves hölgyeknek boldog nőnapot, akit pedig Zoltánra kereszteltek, nekik meg névnapot!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92161) zetor2000 válasza qnadam (#92159) üzenetére


zetor2000
senior tag

A "fog jönni"' az magyarul "lesz". Csak szólok. :D No offense.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92162) zetor2000 válasza zetor2000 (#92158) üzenetére


zetor2000
senior tag

A 100 éves Leó puncs jégkrémnek van/volt ilyen íze. Ez a Don Papa egy puncs fagylalt, csak rendesen alkohollal. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92163) qnadam válasza zetor2000 (#92161) üzenetére


qnadam
veterán

szembe fog jönni, elő fog jönni.. :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#92164) Phülöp válasza zetor2000 (#92158) üzenetére


Phülöp
addikt

:C

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92165) Jahno válasza Grillo (#92157) üzenetére


Jahno
őstag

Mindig RAW+JPG, mert jpg gyors, egyszerű, kivágom és kb. műxik, webre néha elég, RAWval meg úgyis lesz olyan, hogy jajj ez a kép kéne, meg kell menteni, elment a színe. Esetleg pályázathoz kérik és igazold, hogy mi nem manipuláció meg ilyesmik.

Ha mást nem, akkor később törölgetsz egy csomót, ahogy én teszem, de volt amit ezer éve le akartam törölni, most meg már nőttem annyit szoftverben, hogy pár év múlva értékelhető képet varázsoltam ki belőle. Eleinte azt hittem elé a jPG, néha verem is fejem a falba. RAW sem az ördögtől való, csak sok fotós túlmisztifikálja az egészet, hogy az mekkora tudomány.

(#92166) Grillo válasza qnadam (#92159) üzenetére


Grillo
senior tag

Köszi, igazából mindenkinek is szólt a kérdés. Most állítottam olyat, hogy valamelyik Fn gombbal tudok gyorsban váltani, de értem amit mondasz. Lőttem múltkor 2 képet, amit jó lett volna utólag még megmunkálni, de sima jpg-ben lőttem csak, úgyhogy evvan.
Közben nézegetem a LrC használatáról az anyagokat, de jó volna valami szisztematikus majd.
Minden esetre felraktam legálisat, ha már van céges acc.

(#92167) Jahno válasza qnadam (#92159) üzenetére


Jahno
őstag

Panánál kb. 1ezer kép kimegy rá.

(#92168) qnadam válasza Grillo (#92166) üzenetére


qnadam
veterán

6-7-800 raw elfér egy 32-es kártyán :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#92169) zetor2000 válasza qnadam (#92163) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szembe kerül, elő kerül... elő fog jönni az nem... valahogy nem sikerül nekem ilyen élethelyzet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92170) Jahno válasza Grillo (#92166) üzenetére


Jahno
őstag

Szisztematikus nehéz, no meg van még vagy harminc különböző szoftver. Akad most egy új cucc is, de még elég bétás, amúgy Darktablet pld. lehet jó lenne megtanulnom nekem is.

(#92171) zetor2000 válasza Phülöp (#92164) üzenetére


zetor2000
senior tag

remegett az ujjam - de tényleg - hogy "elherdáljak" még 2xK HUF-t egy Diplomatico TDC Single pot still-ért. De lebszéltem magam. Mondom ezt írták a fórumon, hogy jó, baze, kóstold meg, ha nem jön be, csak elfogy, aztán akkor ott van az a single pot, lesz az még. Ez a Don Pepe meg már volt,. hogy nem volt (raktáron). Ez azért jelent valamit - egy üveget eladtak... De ma kiderült, hogy ennél többről van szó. Nem hasonlítom semmihez, ez egy szint, ami alatt lehet maradni, de jobb lenne megugrani, vagy legalábbis közel férkőzni.
Eddig ár/érték bajnok nálam, legyen az akármilyen alkoholos ital.

Egyet nem tud legyőzni, a 2012es birses szilvánkat. Apósjelöltem még élt,haver adott 3 zsák birset, nekünk volt ~3 hordó szilva. Együtt cefréztük... Abból lett egy olyan de olyan de olyan... szilva, hogy eltettem féllitert, azóta nem merem megbontani. Ennek 9 (kilenc!) éve! De az más, az pálinka. Szóval ez odatette magát. Fülöp szigeteken nem csak az elektronikai cuccok jók, és a kislányok szépek, de a rum is finom. Érdemes lenne odalátogatni... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92172) qnadam válasza zetor2000 (#92169) üzenetére


qnadam
veterán

jönni fog majd az életben egy olyan, hogy...
különben is most kvízezek közben, hagyjál :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#92173) zetor2000 válasza qnadam (#92172) üzenetére


zetor2000
senior tag

"lesz az életedben egy olyan".... a jönni fog, ha jőni kell, az a halál, ami a szózatban van.,

Én meg a rum hatása alatt állok, és ilyenkor nem hagyom magam. :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92174) eattila válasza zetor2000 (#92155) üzenetére


eattila
csendes tag

Ismétlem, rétegigény!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92175) zetor2000 válasza eattila (#92174) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, 50-70 fő :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92176) Grillo válasza qnadam (#92168) üzenetére


Grillo
senior tag

Vennem kell vagy egy nagyobb belső HDD-t, vagy egy külsőt, mert a mostani lehetőségeim szűkösek. Meg akkor arra mehetne a drónos anyag is.
Kártyát rendeltem sincerely (vagyhogyhívják) oldaláról, úton van, és akkor az gyors, meg szerintem 32 GB. Vagy 64. Már nem tudom. Mondjuk mire ennyit ellövök, kinyitnak a boltok...

(#92177) Grillo válasza Jahno (#92170) üzenetére


Grillo
senior tag

Mármint darktable? A darktabletre csak nestlé csokikat hoz elő a gugli. Mondjuk az sem rossz. :D

(#92178) zetor2000 válasza Grillo (#92176) üzenetére


zetor2000
senior tag

Izé.
nem biztos, hogy kinyit, akire gondoltál...vagy kinyit, de Jucika helyett (akire gondolnál, hogy odaadja) helyett IMRE van. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92179) Jahno válasza Grillo (#92176) üzenetére


Jahno
őstag

Kártyákat mostanában a mediapláza csaló szlovák boltból is veszek, egészen jó és néha akciós.

HDDben én is külsőre dolgozom, meg régi LR van és az baszik hálózatról megnyitni :-/ Most mennek oda archívba a cuccok, de így is évek vannak állandóan a zsebemben. 2 terás vincsire dolgozom, másik 2 terásra mentem a biztonságot. Ezt úgy kb. hordozom is, és elég nehezen rakom ki róla a cuccokat. Törölni sokat kellene, nehéz és bonyás. Még van 30 giga, az következő 2 alkalomra elég, csak Olyn be ne kapcsoljam a sorozat módot :-D Március végén pár dolgot törlök és kirakom szerverre, akkor azt ez évet kihúzom vele.

(#92180) Jahno válasza Grillo (#92177) üzenetére


Jahno
őstag

Szoftver ügyben fordulhatsz hozzám, de én keci akciósnyugdíjas voltam, van ingyé Affinity, Lumiar, Dxo, On1, Nik colections... Minden akcióra lecsaptam, mikor előző verziókat kifuttatták, vagy begyűjtöttem ami valamire is jó lehet. Irfanview gyors dolgozni szabni-varrni jó, PhotoScape montázsnak, ésatöbbi.

Darktable: [link]

De küldhetek egy teljes listát, néhány online szerkesztő is olyan, hogy pont jó.

(#92181) Grillo válasza zetor2000 (#92178) üzenetére


Grillo
senior tag

Most ez nincs meg, de én még csak egy fél sörnél tartok. Bakker, azért nem szoktam hisztizni a lezárások miatt, meg járok melóba naponta, de azért egy bebaszcsis estét tartanék már. Vagy csak olyan nyugis sörözős, bármeddigtartóst.

(#92182) Jahno válasza Grillo (#92176) üzenetére


Jahno
őstag

De ha merevlemez kell, akkor külső 2 terás nagy méretű WD book van eladó, meg sok más. Éppen leltározunk, ez már vihető:

[link]

(#92183) Jahno válasza Grillo (#92181) üzenetére


Jahno
őstag

Nyugis sörözősre 1 éve gyúrok, csak gyanítom nagy lesz a tömeg :-/

(#92184) Grillo válasza Jahno (#92180) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, igazából én most egyet kinéznék, és akkor annak próbálném megismerni a lelkét. Mivel a Lightroom itt a gépen, meg a cégesen is, meg még legál is, lehet megnézném ezt elsőre. Elkezdtem nézni YTon egy srácot, vannak ilyentéren is megmozdulásai, de leginkább azokat a videóit nézem, aminek semmi köze ezekehez, de legalább van a képeken birka meg feldől a tripoddal a G80. Kétszer.

(#92185) Sipi- válasza Grillo (#92181) üzenetére


Sipi-
tag

Asszonnyal elkezdtük nézni az "Így jártam anyátokkal" sorozatot. Ott ugye a jelenetek 3/4-ede egy kocsmában zajlik. Egészen rákívántam már én is egy kis szolíd ivászatra :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92186) Grillo válasza Jahno (#92182) üzenetére


Grillo
senior tag

De ezek már futottak már? Gondolom azért cserélitek, nem? Hálisten belefér most új, garis, de ha ezek is azok, akkor hajrá.

(#92187) Grillo válasza Sipi- (#92185) üzenetére


Grillo
senior tag

Mi most a Banshee-t nézzük, hát, abból bármire is kívánok rá, nem fog örülni az asszony. :DDD

(#92188) zetor2000 válasza Grillo (#92181) üzenetére


zetor2000
senior tag

Bocs... beütött a Don Pepe.
Ha teheted, vegyél egy üveggel, és tapasztald meg. Én most élem át, hogy vége a Leó jégkrémnek, de ez volt, és (van) az alapja. Ízben ott van. Puncs... teljesen. Érthetetlen módon puncs íze van. És g.ci jó. :D Az, hogy fülöp-szigeteki kislányok, meg ilyenek, háttér... :D Patent ital. Spanok nélkül az igazi, mert akkor jut neked igazán...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92189) zetor2000 válasza Grillo (#92187) üzenetére


zetor2000
senior tag

Banshee nagy királyság, a szomszédom echte "sheriff"... :D Ott is a kocsmáros papi tetszik... Egy pszichológus veszett el abban az emberben is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92190) zetor2000 válasza Grillo (#92187) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy rendes, bélszín steakre kívánj rá... 10ropi+... és ez az alap... De az valami isteni, ha jól van elkészítve.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92191) eattila válasza zetor2000 (#92175) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem igazán cél ekkora igényt kiszolgálni egy majdani tömegautóval. De. Nem vitázok, mert Te perpill medvésebb vagy (b)rum(m) :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92192) eattila válasza Grillo (#92177) üzenetére


eattila
csendes tag

tedd mögé hogy photo :D Úgy jobb lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92193) eattila válasza Grillo (#92181) üzenetére


eattila
csendes tag

Mi megoldottuk a tejfakasztót. Haver garázya, 19:00-05:00. 10-en voltunk pont.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92194) eattila válasza Grillo (#92184) üzenetére


eattila
csendes tag

LR témában kérdezz nyugodtan. Használom. Alig nyitok Ps-t.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92195) eattila válasza Grillo (#92187) üzenetére


eattila
csendes tag

Én meg valami japános szamurájos féligdoku sorozatot. Az nájsz. Asszonnyal meg valami Brave new world-öt. Az igen fura.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92196) Jahno válasza Grillo (#92186) üzenetére


Jahno
őstag

Van ami futott, van ami nem annyit és megéri. Van kb. 110 darab, eddig leltároztuk, de akadt közte nullkilométeres mert bolti konfigban egyből SSDre cseréltük meg hasonlók.

(#92197) Jahno válasza Sipi- (#92133) üzenetére


Jahno
őstag

Noshátőőőizééé.... Én már szomszéddal boltoltam ezt a sok vincsis bizniszt és arra inni kellett, így megpróbálok szubjektív objektív lenni. Objektív, érted, höhö. Na.

Az a durva, hogy sok szálon fut a dolog, mert van gép ami fasza képet csinál, csak az nekem nem áll kézre, meg van amit szeretni lehet és kényelmes használni, esetleg még videós is, az meg kiélezett helyzetben már nem csinál fasza képet... És ha a gépet ki is szenvedem, akad amit reménytelen megfelelő minőségű objektívekkel etetni. És tartozékok, mikor egyikhez 2ezer pénz Alin az akku, másikhoz meg 18ezer és kellene kb. három...

Ezért túl sok az irány. Valószínű közepes Canon obik lennének, mellé vázból egy pro cucc, de itt lehet megkötik a kezem, mert majd kapom a szerződést és összeget csak jó eséllyel egy eszköz nem lehet 200 küvecsnél drágább.

Baromi sok opciós, főleg ha kretén vagyok és bármilyen milliós cuccot le tudok fikázni, mert félremegy, többet várna tőle az ember és ami főleg szopó, hogy a haszált piacra gyúrnék, amit itt nem szabad.

Mostani gépemre kerestem objektívet, új ára 260ezer pénz. Egy középszar valami, ennyit nem is adnék érte, viszont nagyon megkímélt elvileg használtan most 90ezer körül mennek. Néha még garis is. Ilyenkor fáj, hogy ezeket összeraknám saját pénzből, a támogatósból meg vennék mást, de az is három irány. Most fut a Fuji közepes vonala, Canon adapterrel és erre-arra Canon obikkal, mostani Panára vennék egy bazi nagy obit városban rohangálni és termeléni, azzal lenyugodnék egy időre. És utána az obikhoz egy új Pana vázat ami videós is, mert ugye videó meg minden vacak is érdekel. Bláááááá.

Qnadam közben röhög, hogy lőttem volna egy 5D MIII-at és tojnék a világra, gyártanám a képeket, bár obikkal lehet nem tudnám megfelelő képpen etetni.

Majd írom az Ekcel táblát, megdumálom itt családdal a rövid és hosszú távú megfejtéseket és valami lesz. Itt már tényleg az, hogy minden is érdekel, sok szélsőséges marhaságot tudok kitalálni, legyen az ködös hajnali móka, ellenfényes kökörcsinfotó, modelles mókázás, csillagjárás és hát ezekre technikában fel kell készülni. Pár napja az egyik kölcsön tarhált géppel kutyafotóztam, félre is ment csöppet:

Ebből ki lehetne hozni dolgokat. Az én hibám is, ha jobban ismerem a vasat, akkor ezen tudok segíteni, csak másik sok szett is volt a kezemben, ami könnyebben, jól és hatékonyabban megoldotta ugyanezt a vas ismerete nélkül. Természetesen Euróban is egy jól látható hosszú számért cserébe :W

Nincs jó és ultimátum megoldás, mert egy közepes használt Sonym régen lenne, kb. 150-300ezer pénz, évekig vigyorognék, mint egy óvodás, csak sokszorosát kellene obikra költeni. És ha most adnának 5 milliót, akkor 2-3ból már ki tudnák találni mindenfélét, alatta simán csak amatőrködés minden. Fene sem gondolta ám előre, mikor nekifutott, de ez van.

(#92198) Grillo válasza zetor2000 (#92188) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, nem vagyok az a nagy rövides. Vagy csak öregszem. Rumot meg rohadtul nem vágom. Meg itthon egyedül nem nagyon érzem jónak, még a két sör lemegy, de már akkor is furcsán nézett rám a gyerek, mikor hazaértem reggel 6 után, ő meg akkor ült ki mesét nézni. :DDD Mondjuk volt ilyen egyszer, de most igény lenne rá. Mondjuk annak a végén volt vagy 6 km gyaloglás, de jól esett.
Mikor sógornak volt a legénybúcsúja, akkor is valami whiskey-e helyre szervezték a haverjai, én a második kóstolós kör után váltottam ginisszre, mert egyszerűen nem esett jól. Pedig a tulaj nagyon szépen mesélte, melyik milyen, meg a többiek fogyasztottak is szépen.

(#92199) Grillo válasza zetor2000 (#92189) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, jók a karakterek, csak igazából a sokszor felesleges szexjelenetet nem értem, még csak túl jól sincsenek megrendezve. Persze nem probléma. Nekem. :DDD De ha filmesztéta lennék. Vagy az asszony.

(#92200) Grillo válasza zetor2000 (#92190) üzenetére


Grillo
senior tag

Azabaaaaaaj, hogy én ezeket kifejezetten well-done szeretem. Anyám miatt lehet, ő a cigánypecsenyét is cipőtalpra sütötte, és úgy is szeretem. Mostanság kicsit próbálok nyitni, amikor grillen sütök egy kis karajt, vagy ilyesmi, de nekem valahogy nem játszik a "véres". De mondjuk sushit megeszem, meg úgy általában mindent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.