Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92401) npera válasza blueboi69 (#92383) üzenetére


npera
újonc

Megnéztem a listámat. A következő cuccok vannak zölddel jelölve a sok-sok sor között:

2750 kv-s GepRC 1404 motor
Runcam Phoenix 2 JB Edition
Rush Tank Mini vagy TBS Unify Race
Propellerből Gemfan 4024 vélhetően

De még teljesen nyitott kérdés, hogy jó-e nekem valamire egy ilyen LR gép.

A mezőn bohóckodásra alighanem túl "gyenge", bár inkább a nyugodt tuning a megfelelő körülírása a dolgoknak. Egy játszótéren lebegni ide-oda (átbújni a hintán és hasonlók) meg túl nagy és erős.

Szóval lehet egy TP3 lesz a következő gép és akkor lehet 2S vagy 3S akksikkal borzolni az idegeimet.

A Nova által említett nagyon kis disc load örökmozgó sem hülyeség, igazából mini méretben a mostani BabyTooth is az. 61 gramm most a nehezebb kamerával és vélhetően túl sok elektromos szalaggal, de ez 3"-os nagy propokon oszlik el 110 mm-es vázon.

(#92402) qnadam válasza WiZARD (#92399) üzenetére


qnadam
veterán

tesóm mondta ma, hogy a munkahelyén a könyvtári rendszerek nem mennek valami franciaországi tűz miatt, ezek szerint ez volt az.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#92403) hobizoli válasza npera (#92400) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Delta Integrale 5.7sec volt kilora ezelott 30 evvel frutti 210loval es 300Nm nyomatekkal meg "csak" 5-s valtoval.... es egy korabeli gumival

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#92404) blueboi69 válasza npera (#92401) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na, akkor hasonlóakat találtunk, ugyanis ugyanez a kamera amit kinéztem. A másik az a 4K felvevős.
Azt nem tudom, hogy JB listája szokott-e frissülni. Nem vagyok benne biztos.
Nem fogok örökké a mező felett repkedni.
Van egy másik opció is. Veszek egy olyan tinyhawk-ot, mint a tied, azzal elvagyok a kertben, estleg beltérben, aztán mellette megépítem a 4"-t. De lehet ezt már írtam, már nem emlékszem.

(#92405) BobaHWSW válasza -NoVa- (#92394) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Erdekes... machinarium es samorost bejott.

(#92406) zetor2000 válasza npera (#92400) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azé' vannak ott a kicsi sárga emberek, hogy fejlesszenek. Egy 20 éves technikát kábé elver egy mai? Ez talán nem akkora cucc... pláne, hogy alapból oda tervezték, ahova, csak az osztály vagy kategória tűnt el, vagy mi. Ami a pláne, hogy ebből rettenetesen sokat kénytelen gyártani a Toyota, mert hogy a kategóra, amibe indították volna...
Vagy csak én látom rosszul?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92407) -NoVa- válasza blueboi69 (#92404) üzenetére


-NoVa-
őstag

Illusztrációnak, ez nagy és nehéz. És 4s-el durva. 3s-el is, a kicsikhez képest. Hangja is több, messzebbről látszik. Ami nem hátrány, hogy olcsó, és egyszerű ekkora méretben építeni, de a repült tömeg az 3-400 gramm lesz. Az meg már megint plusz felelösség és stressz, jobban el mered engedni magad egy könnyebb géppel.

(#92408) -NoVa- válasza zetor2000 (#92406) üzenetére


-NoVa-
őstag

CO norma. 20 éve tolhatta a hangerőt és a füstöt izomból, úgy könnyű volt menni. Plusz, NCAP okosságból sem kellett annyit cipelni.

(#92409) zetor2000 válasza -NoVa- (#92408) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez egy dolog... biztos szabadabb volt akkor a világ ilyen értelemben.
De azért mi abban a fura, hogy egy vadi új termék nagyjából ugyanarra a feladatra picit jobb, mint egy régi?
Mondjuk nekem van egy kábé 20+ éves Hiltim, aminél egy mai konkurens márka fúrója nem biztos, hogy jobb. De a hasonló osztályba sorolt mai Hilti tuti, hogy jobb. Már van bennük lopásgátló, ha arról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92410) -NoVa- válasza zetor2000 (#92409) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jobb. Pl nem öli annyira a környezetet, és nem ébreszt fel 3 utcányira is minden épp elaludt párhónapost, őszinte és mélyről jövő gyűlöletet keltve minden érintett szülőben. A gyorsulásban, menetdinamikában nem igazán kellett több, mindennapi lótifutni a literes szívó Fiat 500 is elegendő.

(#92411) Bujdy81 válasza BobaHWSW (#92310) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Elvileg nem.

A kis automata 1/125-del ment, a Zenittel pedig az 1 /60-ad még OK volt, az 1/30-ad már sokszor bemozdult.

Szerintem az a magyarázat, hogy ha megnyomsz egy gombot, amit kb. 8-10 mm-t kell nyomni az exponáláshoz, akkor egy 17 dekás gép könnyebben mozdul meg, mint egy kb. kilós.

(#92412) zetor2000 válasza -NoVa- (#92410) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erre csinált a Toyota mindenféle mást. :)
Ezt, ahogy az EVO-t a Mitsubishi is, rally autónak hegesztette, szerintem minden más másodlagos volt. Szóval szerintem a zajterhelése is olyan, hogy lehet, hogy halkabb, de ez nem feltétlen volt propritás / cél.
Akinek menetdinamika kell, vegyen valami villany verdát, az tud gyorsulni.
Mindegy.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92413) Jahno válasza Bujdy81 (#92411) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja fene, de főleg azt, hogy utólag mennyi volt a záridő :C mert analógnál elég zűrös az EXIF. Ember mindig azt hiszi, hogy majd emlékezni fog rá, aztán meg nem is... Elmúlt évben szinte semmit nem alkottam, de majd vasárnap rágyógyulok. Előző évben 844 expó ment a különböző vackaimba. Húha, ez nem occsó....

Majd megpróbálom egy sör mellett kimatekozni, de próbáljuk ki. Itt van pld. ez a pakk, használom is, ebből 6 gép nem az enyém és itt szekrényben is van még csomó más meglepetés:

Érdekes, mert sokan mondják ezt, csak mittomén.

(#92414) Bujdy81 válasza Jahno (#92315) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Cameo megvan még. 1-2 évente előkerül a fiókból, akkor kattintok vele 1-2-t, szerintem már vagy 20 éves benne a film. A végén poénból előhívatom, hátha nem ment teljesen tönkre (mármint a film).

Amúgy olyan kamerát találtunk nagyapám hagyatékában, hogy szerintem berosálnál tőle.

Az egyik az ilyen 6x6-os filmre fotózó, felülről belenézős. Valami ilyesmi:

A régebbi az valami 100 év körüli cucc, amivel nem filmre kellett még fotózni, hanem valamiféle felületkezelt üveglapra talán...

(#92415) Bujdy81 válasza WiZARD (#92320) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ártani nem árt!
Úgyis mindenki vitaminhiányos, szedjed!
Kórházban is adják nagy dózisban.

Nem kívánt rész törlendő! ;)

(#92416) Bujdy81 válasza -NoVa- (#92323) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Szülinapja van valakinek?

(#92417) Bujdy81 válasza npera (#92364) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Lányom (középső) suliját állam bácsi későn zárta be, kb. a fél osztály feldőlt, családostul.

Asszonynak másfél órája 38,9 volt a láza, fáj a torka 1,5 napja. Többiek egyelőre bírjuk.
Sajnálom, hogy tegnap nem mentem el futni, mert a légzés kapacitás csökkenést a mindennapi létezésben nem veszem észre, mire észreveszem, addigra már nagy lehet a baj.

Vettem pulzoximétert az alapján még senkinél nincsen baj. (Csajok vetélkedtek, hogy kinek magasabb a véroxigénje, mondtam, hogy ne mozogjanak, ne beszéljenek (!) mérés közben, attól feljebb megy. Szegény 6 éves vagy 10 percig szótlanul ült a kanapén, de nem akart feljebb menni neki a kiinduló 100-nál. Nem mertem elmondani neki, hogy mit jelent a "százalék" fogalma, olyan jó volt 10 perc csend! :D

(#92418) Jahno válasza Bujdy81 (#92414) üzenetére


Jahno
őstag

Ejjj, ezt le kell takarítani és nyomatni! Teljesen jó cucc, nem olyan bonyás a használata sem, mint ahogy kinéz. Nem egy drága darab, de jóság.

Tavasz felé Fehérvárra tervben van valami minimál kiscsoportos fotós városi mászkálás, nem akarsz jönni vele? Aztán belecsapunk a lecsóba is.

Múlt hétvégén követtem el ilyen dolgokat, szóval nem ismeretlen a történet, de inkább maradnék az orosz vonalnál.

(#92419) Bujdy81 válasza hobizoli (#92392) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ugye tudod, hogy a vertikális integrációnak nem ez az előnye? ;)

Hanem az, hogy Musk leszarja a lítium vs. autó* relatív árarányát, mert ha egyik tevékenység veszteséges, akkor a másik vastagon nyereséges.

* durva egyszerűsítés a példa kedvéért. De jó példa a MOL. Ha magas az olajár, akkor a kitermelés úszik a pénzben, ha alacsony, akkor a finomítás.

(#92420) Jahno válasza Bujdy81 (#92416) üzenetére


Jahno
őstag

Telefonnak és Marionak. Meg is kell lesnem, hogy van-e valami retró akció.

(#92421) blueboi69 válasza Bujdy81 (#92417) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Szegény 6 éves vagy 10 percig szótlanul ült a kanapén, de nem akart feljebb menni neki a kiinduló 100-nál. Nem mertem elmondani neki, hogy mit jelent a "százalék" fogalma, olyan jó volt 10 perc csend! "

:DDD :C

(#92422) hobizoli válasza Bujdy81 (#92417) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en mar jo egy hete hikomat vagyok
a max lazam 38.4 volt 2x (napi 2-3x merve), a tobbi alkalommal 36.8 meg 37.8 kozott ingadozott
a vernyomas tok normalis

tegnapig fajt mindenem IS, izületek meg bőrfelület is, a hátam is
de enni annyira nincs kedvem, hogy egy darab haztartasi kekszet tegnap fel ora alatt ettem meg, pedig mar fajt a gyomrom az ehsegtol
fogytam 6-7kg-t eddig
ma ettem 2db narancsot

több drón kell ;P

(#92423) blueboi69 válasza hobizoli (#92422) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egy tesztet érdemes lenne csináltatnod!

(#92424) Jahno válasza hobizoli (#92422) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ez ilyen. Szóval gyógyszertár, teszt vásárol, majd akkor az első tünethez képest 14 nap múlva megcsinálod ami a leírásában van. Szóval olyan jövő hét közepevége felé.

(#92425) zetor2000 válasza hobizoli (#92422) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem a térdem, de ez ilyen fizikai fájdalom, amikor valaki belédrúgott, pedig most nem.
De 3-4 napja néha lépni is alig tudok.

Szerencsére más bajom nem volt eddig. Ma reggel - most - az orrom vérzik, de szerencsére elállni látszik. Régen volt 3-4 órás vérzésem is, akkor mentünk ügyeletre.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92426) Samott


Samott
addikt

Azt hiszem megvan a tokeletes kamera az fpv dronozashoz... :)

Putting Our RED Cinema Camera on a 100mph FPV Racing Drone

(ez volt az a srac aki azt a vonatos ki be repkedos videot csinalta - eleg sokba kerult neki :) )

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#92427) Phülöp


Phülöp
addikt

Jobbulást mindenkinek, aki épp nincs jól!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92428) hobizoli válasza blueboi69 (#92423) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Voltam szombaton orrbadugos PCR teszten es pozitiv lett.

több drón kell ;P

(#92429) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Drónos jogszabályos:

"Az oktatással kapcsolatos ideiglenes védelmi intézkedések értelmében a felnőttképzésben vizsga nem szervezhető.A jelenlegi járványügyi helyzetre való tekintettel a 2021.03.28-ig meghirdetett, az UAS A1/A3 drón alapképzés és A2 kiegészítő „képzéshez” kapcsolódó vizsgákra a jelentkezéseket a Kormány 104/2021. (III. 5.) Korm. rendelete alapján töröljük.A korlátozások feloldásával újra jelentkezhet az e-Titán rendszerben elérhető vizsgaalkalmaink egyikére."

Ugyebár amikor az EU rendelet készült, online vizsgáról volt szó, bekattintgatós pár kérdéses egyszerűről. Aztán itthon ebből NKH-s személyes szárazanyagos pilótavizsgát torzítottak, mert bürokráciába kéne fojtani mindent, amit a nép csak úgy szeret. Covid idején ugyebár ez jó ötlet. Na, ez ide vezet :)

(#92430) npera válasza hobizoli (#92428) üzenetére


npera
újonc

Aj. Jobbulást mielőbb.

(#92431) JonesC válasza hobizoli (#92428) üzenetére


JonesC
csendes tag

Azt nem mondom, hogy próbálj pozitív maradni.

Jobbulást!

(#92432) hobizoli válasza npera (#92430) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mar egesz jol vagyok.
Azt a tesztet, aki kitalalta, egesz nap csinalnam rajta...

Eleve nem ertem a palcikanak miert kell tuhegyesnek lennie. Aztan ugy akarjak levenni a mintat, hogy ulsz az autoban, kifordult testhelyzetben, marmint amennyire az ules meg a kormany enged. Jon ez a jomunkasember, aszondja van orrsovenyferdulese? Van, a bal orrjaratomban. Erre 2x betolja oda de 2-3cm utan elakad az a hegyes szar, nyilvan hatra rantottam a fejem, erre ilyet szol ne rangassam. Visszakerdeztem, hogyha mar megkerdezi az orrsovenyferdulest, akkor miertis abba az orrjaratba dugja bele....?
Jaaa, akkor probaljuk a masikba. Bedugja, de nem vmi keĺlemes az se, mert derekbol kifordult testhelyzetban vagy kenytelen lenni...
Vkinek be is verzik az orra, ahogy a hegyes veggel lekoppannak a ureg vegen

több drón kell ;P

(#92433) JonesC válasza hobizoli (#92432) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az olyan, már ötször volt. Hálistennek mindig negatív volt.

(#92434) Phülöp válasza hobizoli (#92432) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem tapasztaltam hasonlót, az egyetlen egyezés az az, hogy autóban ülve vették le a mintát.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92435) Phülöp válasza JonesC (#92433) üzenetére


Phülöp
addikt

Tegnap jó nap volt azoknak, akik egy zsák gme-n ülnek, és jókor kattintottak az eladás gombra.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92436) Grillo válasza -NoVa- (#92429) üzenetére


Grillo
senior tag

Én meg bejelentkeztem A2 felkészítőre, online, lesz vagy 30-35 óra, ma kezdődik. (vagy már írtam?)
Minden esetre elég szarul van minden megszervezve. Hallgattam egy beszélgetést a napokban, ott a srác azt mondta, hogy szerintük a következő időszakban több módosítás is várható, mert annyira szar a szabályzás.
Én tapasztalatból azt tudom mondani, hogy szerintem nem. Éven belül ezen változtatni csak akkor fognak, ha valami csókos nagyember miatt kell hozzányúlni. Ha meg ilyen van, úgyis megoldja, hogy repüljön a jelenlegi környezetben is, úgyhogy szerintem megint nem.
A1/A3-at le kéne tennem, az osztrákot, arra legalább van magyar felkészítő anyag ingyen, már majdnem meg is nyitottam tegnap, de aztán megint más volt fontosabb.

FB-n, meg fórumokon meg az a hihetetlen, hogy olyanok is most döbbennek meg, akiknek a munkájához kapcsolódik ez, mert most jött megrendelés, szállna fel, aztán most olvasgatja, hogy akkor nem.

(#92437) blueboi69 válasza Samott (#92426) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nagyon király! Megnéztem a vonatos repkedést is.. ejha! Ja utalt is rá a videoban, hogy egy autó árát kellett kicsengetnie büntetésként. Nemsemmi.

(#92438) blueboi69 válasza -NoVa- (#92429) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És mi ez az osztrák lehetőség? Említették valamelyik videoban. Az pl németül van? :)

(#92439) blueboi69 válasza hobizoli (#92432) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi itthonra rendeltünk gyorstesztet 2x. Magamnak csináltam, nyilván sokkal sokkal óvatosabban, mint annak, akinek ez nem kellemetlen. Második alkalom már jobb volt, de azért nem egy kellemes érzés.
Jobbulást. Maradj otthon addig, igyekezz a lakáson belül is elbarrikázodni magad, ne köhögjél ki az ablakon meg ilyenek.

(#92440) hobizoli


hobizoli
nagyúr



:DDD

több drón kell ;P

(#92441) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Gyors kérdés: adott egy Win 10-es laptop.

Ami belépéskor jelszót kér. Kiírja, hogy Gipsz Jakab, lépjen be.
Nem engedi be, mert nem jó a jelszó.

Közben az account.microsoft.com-on beléptünk a gipszjakab.gmail.com-mal, ami elvileg a Gipsz Jakab egyetlen Microsoft fiókja, majd módosítottuk a jelszót és azzal sem engedi be a gép.

1) Honnan tudom, hogy tutira a gipszjakab@gmail.com-os accounthoz tartozik-e a kiírt Gipsz Jakab név?
2) Hogyan lehet egy másik Micrsoft fiókkal belépni a gépre? Vagy az bukó, ha nincsen előtte engedélyezve/regisztrálva?
3) Lenovo gép. Nincsen valami titkos backdoor lehetőség belépni valami admin jelszóval, vagy akármi?
4)

Köszi

(#92442) Samott válasza Bujdy81 (#92441) üzenetére


Samott
addikt

Van net rajta? Mert ha nincs neten a laptop, akkor nem tudja mi az uj jelszava gipszjakabnak. Regi jelszo nincs meg veletlenul?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#92443) blueboi69 válasza Bujdy81 (#92441) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szerintem lehet accountot váltani és ott újra beírni az emailt. Vagy próbálni valami local accountot, mert annak is kell lennie. Ki telepítette?
A gép csatlakozva van az internethez login előtt? Enélkül nem tudja az új jelszót ellenőrini, csak a becache-lt régit.

(#92444) npera válasza hobizoli (#92440) üzenetére


npera
újonc

Én Teams meetingeken az általános iskolai variációkat váltogatom. Group meeting során a főnök be szokta rakni a "together" opciót Teams alatt, amikor egy mozi nézőtéren látszanak a kamerás képek. Az algoritmus megpróbálja hasonló méretűre zoomolni a fejeket, amiben felfedeztem lehetőséget. Messzire ülök a kamerától, amire az bezoomol kis késlekedéssel, majd utána előrébb jövök és akkor hatalmas lesz a fejem.

Vagy lehet szamárfület csinálni az előttem ülő fej felett és hasonló. Egy csomó lehetőség van, muszáj mindent kipróbálni....

Kecskét még nem hívtam be a meetingre mondjuk....

(#92445) -NoVa- válasza npera (#92444) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ahol ott vagy, egy kecske nem tud semmi extrát hozzátenni.

(#92446) Grillo válasza blueboi69 (#92438) üzenetére


Grillo
senior tag

[link] ezt nézd át
De ha a KTI oldalára regisztrálsz, akkor ott elérhető magyar nyelvű anyag ingyen.
Az osztrákot sokan google frodítóval oldották meg, én is úgy fogom.

(#92447) npera válasza -NoVa- (#92445) üzenetére


npera
újonc

Igen, ettől félek. A kecske erőforrásait nem szívesen pocsékolnám, mert lehet máshol nagyobb szükség van rá.

Egy meeting szisztematikus szétzilálásában extrém tapasztalatom és gyakorlatom van, nagyon hatékonyan tudok működni kecske vagy birka nélkül is. Szóval Phülöpék ki tudják használni az erőforrásokat jobban.

:C

(#92448) blueboi69 válasza Grillo (#92446) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Óóóóó köszi :R
És el sem kell oda menni, mint itt nálunk. Nyilván benne van, hogy lehet így csalni. Azt nem írja, hogy a vizsga időlimites?
És ingyenes?
És itthon rendőr ezt elfogadja ha németül van?

(#92449) Grillo válasza blueboi69 (#92448) üzenetére


Grillo
senior tag

Ingyenes, bárhányszor újra próbálkozhatsz. Időlimites.
EU szinten elfogadják, egységes a jogsi.

(#92450) blueboi69 válasza Grillo (#92449) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nagyon király, köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.