Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#91451) zetor2000 válasza npera (#91436) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem nagyon van merevlemez gyártó... kábé 3ról tudok:
WD,
Seagate,
Toshiba.
A többi az SSD-t gyárt, beolvadt. Ilyenek, mint Conner, Maxtor, Quantum, IBM, Micropolis, Samsung évek - évtizedek óta nincsenek. Szűkül a piac.
Ráadásul a merevlemezek csak egy szegmenst fednek le gazdaságosan, ami ~20TBnál véget ér. Alulról a kapacitás/ár miatt SSD, ezek felett meg szintén SSD... Szóval jelenleg 1-2TB...20TB az, ahol a merevlemez árban jó.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91452) Jahno válasza zetor2000 (#91451) üzenetére


Jahno
őstag

1 teráig még kb. SSD-t vennék, de ez is attól függ mire. Conner jajjanyám, szerintem 20+ éve nem láttam. De van még itt pár érdekes nemtommi.

(#91453) zetor2000 válasza Jahno (#91452) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, 1T az a vízválasztó, hogy drágább, de gyors, vagy olcsó és lassú.

Mondjuk ja, a Conner az ilyen izé... szerencsére elmúlt. De valami származékuk tuti benne van a maiakban is. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91454) Bujdy81 válasza Sipi- (#91439) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nálunk mától van, egyelőre bizonytalan végdátummal...

(#91455) npera válasza Jahno (#91444) üzenetére


npera
újonc

A zaj egy igen komplikált dolog, mert az alap hangja egy dolog, de a seek kerregés és az olvas/ír random nyekergetés a kirívó úgyis. Az indítás hangja felőlem lehet gázturbina indulás is, mert csak áramszünetkor indul vagy ha SW-update van.

A sebesség annyiban mindegy, ha kábé hozza a gigabites tempót kábelen. Amikor a videós és képes foldert backupolja, akkor ne végtelenségig tartson. De nem kell magas sebesség ezen túl.

Most néztem, hogy ha átvezetem a nappali parkettája és a hall kövezete közötti szintkülönbséget áthídaló kis élvédő alatt a kábelt, akkor kábé nyertem is. Akkor a nappali sarkából végig élvédő mellett vezetve a kábelt fel tudok menni a lépcsőház sarkában gyakorlatilag a póksarkomhoz. Akkor a kábel közvetlenül a routerből mehet a gépembe. Meg a NAS-ba is, ha felrakom a póksarokba.

Szóval szerintem a telefonkábeles csatornával nem szopatom magam tovább, mert úgy nézem, hogy lemegy a földszintre alapvetően és az emeleten nem tudok eljutni a csövön keresztül a ház hosszanti irányában haladva.

(#91456) npera válasza blueboi69 (#91445) üzenetére


npera
újonc

Videókat nyomjál, ha van, mert az mindig móka. Mint DVR-fanatikus mondom....

(#91457) npera válasza zetor2000 (#91449) üzenetére


npera
újonc

Delta névre felfigyeltem, de jelenleg nem mondhatom el, hogy milyen összefüggésben és miért :B

(#91458) npera válasza zetor2000 (#91451) üzenetére


npera
újonc

Vicces, hogy ugyanaz lett, mint az autóiparban.

(#91459) zetor2000 válasza npera (#91455) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én ezeket a WD Redeket csak javasolni tudom, de nem kezeskedem érte. Ilyen halk surrogás van, de szerintem ez nem a merevlemezek, hanem a venti hangja, ami a Qnapban van. Azt egy Atom hajtja, de az passzív hűtésű. Ilyen seek, meg trackelést nem hallottam tőlük, pedig nincsenek messze. Mondhatni, néma kussban vannak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91460) zetor2000 válasza npera (#91457) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csomó PC tápban és szerverben láttam a logójukat, ha sokan tőlük vesznek ventit, akkor nem lehet az olyan rossz. Igaz, szerverben nem feltétlen a csend a fő szempont, de ha fordulaton is megy (mert ilyen 4-5 centis a venti az 1U szerverben), akkor a 3-5 év garancia 0-24 üzem mellett valami tartósságot is feltételez. Szóval hangos és tartós ventiket tuti tudnak csinálni. Szerintem halkat is.
Csak fel kell ütni a katalógust, és kikeresni a czikkszámot.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91461) zetor2000 válasza npera (#91458) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, a beszállítói lánc miatt a fél autóipar Bosch... vagy 5-6 másik. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91462) eattila válasza Grillo (#91447) üzenetére


eattila
csendes tag

Enyém gyerek még nagyinál van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91463) hobizoli válasza zetor2000 (#91421) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem is van itthon Xeon :DDD

óccsóóba volt, de muxik

több drón kell ;P

(#91464) hobizoli válasza npera (#91431) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezekkel a toronyhutokkel az a baj, hogy a VRM-t es a RAM-t nem eri legaramlat, ami elvezetne az azokon disszipalodo hot

a gyari hutok mindig azert fujnak lefele es a van sugariranyban korben a hutobordazatuk, hogy a lamellak azokra vezessek a levalo levegot

több drón kell ;P

(#91465) Samott


Samott
addikt


Ez is jol lett idozitve.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91466) npera válasza zetor2000 (#91459) üzenetére


npera
újonc

Köszi! Nézem erősen a Red Pro és a Seagate hasonló modelljét. Még azt is ki kell derítsem, hogy ha a 8T közelében mozgok (6 és 10), akkor hogy szór az ára és milyen a hangja. Arra emlékszem, hogy bizonyos méreteknél ugrik a tányérok száma és az hat a hangra, de fogalmam sincs melyik hol lép fokozatot.

(#91467) npera válasza zetor2000 (#91460) üzenetére


npera
újonc

Igen, a céget ismerem mondhatjuk elég jól. Azt nem mondhatom meg, hogy honnan és milyen összefüggésben és milyen "terméküket"....

(#91468) npera válasza hobizoli (#91464) üzenetére


npera
újonc

Igen, nézem azt is, hogy az alaplapon mennyire prominensek a bordák, hogy azokat érje a légáramlat a házventikről érkezve. Az a ház amit nézek nem túl nagy, szerintem a két első 92 mm-es házventi fúj rendesen az alaplapra is. Nem egy gigantikus toronyról van szó, Fractal Design Node ház.

(#91469) Samott válasza npera (#91468) üzenetére


Samott
addikt

Ha nem tuningolod nem kell ezen aggodni. Eleve a hazban is van legaramlas (elol besziv, hatul kifuj) annyi eleg ezeknek normalis esetben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91470) Samott válasza zetor2000 (#91459) üzenetére


Samott
addikt

Nekem ket WD reddel volt dolgom, a 3TB-os kifejezetten halk, de a 8TB-ost siman hallom a hangtompito tokbol is. Az a leghangosabb dolog a gepemben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91471) Jahno válasza Samott (#91465) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, nyilatkoznak, hogy most jönnek a legnehezebb hetek, aztán meg... Amúgy nem tudom. EÜs ismerősöktől sorban jönnek a posztok, elég szép nyomást is kapnak, ráadásul befenyítették, hogy megszűnik a munkaviszony de kb. végkielégítés sem jár, mert csak... Záporoznak a dühös kommentek, mennek a leköszönések, többi ismerős meg Euróval csábítana mindenkit bezzegnémetbe és hasonló helyekre.

Kormánynak tapsoló haverom szerint meg hülye mindenki, hogy itt elégedetlenkednek, mikor végre rendbetették az EÜ-t és ezzel a lépéssel is milyen jó irányba halad minden.

Nem tudom mi a jobb, ha sokan állnak fel akkor mi fogunk még jobban szopni, ha viszonylag kevesen akkor meg ismét az jön le belőle, hogy minden a legnagyobb rendben. Bár itt akármiből is kihozzál, hogy minden a legnagyobb rendben :U

Meglátjuk, ahol haver ápoló pld. azon az osztályon komplett baleseti vagy intenzív osztályból több, mint 1 műszaknyi ember mínusszal indult, így kíváncsian várom a mai napi megoldást, mert elvileg már nincs munkaszerződésük vagy mi. No nem mintha eddig elegen lettek volna és olyan lazán ment minden. Ráadásul összejárós bulik sincsenek, senkit nem tudok normálisan kifaggatni, hogy vattafakk.

(#91472) eattila válasza Samott (#91465) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, purrrrfect....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91473) Jahno válasza hobizoli (#91464) üzenetére


Jahno
őstag

És éppen most jött hozzám egy vas, amire mondták, hogy pukkant és megállt. Azt sem tudom láttam-e az életben elhasalt VRMet, de szépen belepte a por, hűtés alapban szar volt, ennyit tudott.

(#91474) Sipi-


Sipi-
tag

Nem akarnék meghalni még!
Leslinek különösen ajánlanám. Érdemes végignézni szerintem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#91475) Jahno válasza Sipi- (#91474) üzenetére


Jahno
őstag

Leslie szedi a D vitamint és elvileg erős az immunrendszere. Vagy csak azt hiszi...

Akadt ismerős akinek az oltás után volt némi mellékhatás, de ott is abban maradt magával, hogy 2 nap fejfájás vagy izomfájdalom még sokkal jobban tervezhetőbb és kibírható, mint amivel egy covidos feldőlés jár.

És még mindig van sok ismerős aki beteget sem látott, vagy magyarázza, hogy csak műhiszti, ez csak egy influenza, én kemény vagyok majd eldöntöm, satöbbi.

(#91476) Samott válasza Jahno (#91471) üzenetére


Samott
addikt

Pedig alapvetoen jol indult, fizuemelest igertek. Csak kozben elvettek a tulorapenzt es kitalaltak hogy aki alairja a szerzodest azt mint a katonakat kedvukre pakolaszhatjak az orszagban oda ahova akarjak. Es ezzel betelt a pohar sokaknal.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91477) Samott


Samott
addikt

Force feedback felturbozva... :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91478) Jahno válasza Samott (#91476) üzenetére


Jahno
őstag

És ez a pakolászás is érdekes, más hasonló szituban már tapasztaltam, de úgy látszik nem tanultak belőle. Azért akkori tájékoztatókra most érdekes visszaemlékezni, hogy tervek, jövőkép, csiribiri. És még el sem helyezkedtem de már gyökeresen változott a terv és nem csak a pakolászással, de rögtön munkakörrel, beosztással mindennel együtt.

(#91479) eattila válasza Jahno (#91475) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt én is szedek. mondjuk más miatt. De lassan amúgy is úgy lesz önkéntes az oltás, hogy nem kötelező de igazolás nélkül ehova se mehetsz itthon se.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91480) npera válasza Samott (#91477) üzenetére


npera
újonc

Óóóóóóó :Y

(#91481) blueboi69 válasza Sipi- (#91474) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye bazzeg, nem néztem végig, de uhh :Y
Ezt kéne mutogatni a tv-ben bakker

(#91482) npera válasza Samott (#91469) üzenetére


npera
újonc

Ja, tuning az nálam kábé kizárva. Még rettentő régen próbáltam Quake 3 timedemo 1 számokat nézni, amikor talán P3 700 (vagy valami hasonló) procit húztam fel talán 900 körülre. Gyári hűtés, semmi feszültség emelés, csak szorzót piszkáltam bioszban. És gyorsabb lett. De aztán visszaraktam alapra és jó.

Ott próbálkoztam, hogy levettem a ventit a prociról és passzív hűtés. Jóval csendesebb lett és talán 5 fokkal lett melegebb, mert eleve oda fújt a táp ventije talán. Aztán visszaraktam, hogy nehogy megfőzzem véletlenül.

Most jutottem eszembe, hogy a NAS lehetne a gardróbban is akár. Ha oda felhúzok CAT6 drautot, akkor egy polcon fenn el tud zötyögni, ott minimális esély van rá, hogy a gyerekek lökdösik a polcot. Hmmmm...

(#91483) -NoVa- válasza npera (#91482) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én raktam gigabitet a gardróbba, meg switchet, és ott ment a 2 NAS, aztán visszavándoroltak a nappaliba a könnyebb fizikai elérés/takarítás miatt, wifizek úgyis. Túlgondolkozzuk, ezt is.

(#91484) Bujdy81 válasza Samott (#91476) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Sajnos az indítás sem volt az igazi. Eleve nem lehet csak az orvosokat "rendbe tenni". Szakszemélyzet, ápolók, kisegítők nélkül megáll az EÜ. Egyre több orvos vállalja ezt fel nyiltan is, képviselve valamennyire a szakszemélyzetet is.

Aztán persze a gyenge kezdés után erős visszaesés jött... :(

(#91485) Jahno válasza blueboi69 (#91481) üzenetére


Jahno
őstag

Mutogatják, tavasszal az olaszok is próbálkoztak vele, de akadt n+1 cikk, kép, esettanulmány, kisfilm, bármi.

Volt fórumos ismerős aki félig leszedálva lógott a csövön egy jó ideig és nem is emlékezett rá, hogy váltottunk pár mondatot. Utána mesélte csak el, hogy Ő azt hitte tudatánál van, de igazából nem volt és hetekig meg sem tudott mozdulni, csak néha nyomkodta a telefonját, leste sarokban a pókot és többször elszámolt végtelenig. Néha ránézett az ápoló, vagy fordítottak rajt egyet, azt egy idő után jobban várta, mint a karácsonyt. Én annyit tudtam, hogy kórházban van, de kb. jól van, utána meg mondta, hogy kicsit fuldoklott, kapott egy injekciót aztán ilyen félálom-szerű állapot lett a következő pár hétre.

Az, hogy elsötétül a dolog és egyszer csak felébredsz az lehet nem annyira durva, mint végigélni minden. Aztán a jó ég tudja, nem szeretném kipróbálni.

(#91486) Bujdy81 válasza -NoVa- (#91483) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekem a NAS a klozetban volt, hogy ott nyugodtan zajoljon. Aztán, amikor megállt a Microserver több alkalommal, jó eséllyel a táp miatt, akkor kikapcsoltam. Azóta nincsen NAS, csak egy WD My Book Live a klotyóban a gigabites kábel végén. Lassan kéne venni egy másikat és tükrözni. És ennyi...

(#91487) -NoVa- válasza Bujdy81 (#91486) üzenetére


-NoVa-
őstag

Micsoda véletlen, 2 WD Live fut, részlegesen tükrözve, mert olcsó és teszi a dolgát.

(#91488) Samott


Samott
addikt

Lifehack :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91489) npera válasza -NoVa- (#91483) üzenetére


npera
újonc

Ja, a mérnökség átka :B

(#91490) qnadam válasza npera (#91482) üzenetére


qnadam
veterán

én fordítva indultam, először egy g7 microserveren ment a freenas, aztán amikor abból nagyon elegem lett, akkor egy g8 microserverre pórias windows került (aminek azért vannak elég nagy előnyei). aztán vettem egy full alap qnap nast, amiből most már valószínűleg eggyel vagy kettővel nagyobbat választanék (mert a mostani pl torrentezni nem lenne túl erős, igaz azt másik gép intézi), de alapvetően ez csak így megy. meg amikor egy áramszünet meg nemtommi után nem értem el a cuccaimat, akkor volt online segítség, és megoldották.

az eszköz pedig a konyha szekrény tetején lakik, ahol van neki gigabit, és ott nem zavar senkit a három nyolcterás wd red hangja,

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91491) Jahno válasza qnadam (#91490) üzenetére


Jahno
őstag

Most ha jön a Digi üveg, akkor ember már kinézte, hogy a modem izé GPON elférne a bejárati ajtó felett, oda beesik az üveg, ott a koax, van villany, kész. Most az egész vackot átrántanám a kisszoba hátsó sarkába, mert azt babrálom a legkevésbé, mostani szerver + NAS meg éppen nem túl optimálisan foglal egy polcot. Onnan a sarokból akkor mehet UTP a médialejátszónak és a TVnek is. Elméletben nem zűrös, gyakorlatilag fél nap simán rá fog menni, de még márciusban megoldom.

(#91492) Bujdy81 válasza -NoVa- (#91487) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

De azt már nem kapni. :(
Szóval marad a MyCloud.

(#91493) Jahno válasza -NoVa- (#91487) üzenetére


Jahno
őstag

Néha megnyomom a free filesyncet. Végre laptopon is lett mentés, 2 lapos kifér 1 terás vincsire. Viszont fotók nagy részét 2x2 tera külsőn hordozom, régi LR meg rinyál, ha valami katalógust hálózatról nyitnék meg. Nagy a baj. Év vége felé szerintem előfizetek az LR/PSre, nincs mese.

(#91494) qnadam válasza Jahno (#91491) üzenetére


qnadam
veterán

digi topikban is nyomják, hogy hát csak csinálni kell egy kis polcot az ont-nek, és akkor milyen jó lesz. persze hogy jó lesz, olyan magasra már nehezen tudok felhányni... ha jönnek átépíteni a hálót, nagyon remélem, hogy a bejárat és konyhaszekrény közti utp helyére be lehet majd húzni az üveget, ellenkező esetben az ont elhelyezését sajnos lakáson kívül kell megoldanom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91495) Bujdy81 válasza Bujdy81 (#91492) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Asszem, ez lesz:

[link]

(#91496) Jahno válasza qnadam (#91494) üzenetére


Jahno
őstag

TV mögé egyszerű is meg nem is vinni az optikát, erősen gondolkoztam, hogy oda berakom az összes vackot, de azt nem győzném fekete szixalaggal. Végén még logikus lesz, koaxot sem kell oda-vissza utaztatni, UTP is kettő menne a TV felé/TVtől, bár mögé egy mini switch még elfér, szigorúan lámpák nélkül. És akkor csak egy szál UTP menne az erkélyajtó előtt vagy felett. Anyagot már gyűjtöm hozzá :-P

(#91497) WiZARD válasza Bujdy81 (#91484) üzenetére


WiZARD
addikt

játékelmélet

Ahol megint a kormány nyer, mert úgyse fognak összefogni az emberek, úgyis sokan aláírják.
Ahogy az ápolókkal nem tüntettek a tanárok vagy orvosok, a tanárokkal nem fogtak össze a nővérek, a rendvédelmisek, a vendéglátósok, stb meg velük se a többi...
Mindenki lesz@rja a másikat és csak akkor fáj neki, ha őt érinti, aztán belenyugszik és ha kap egy zsák krumplit akkor megint mosolyogva szavaz ezekre.

Fater mondta hogy náluk a fiatal orvosok nem akarják aláírni, inkább elmennek, vagy csak félállásban maradnak, mert ők nem kapnának annyit. Aztán hogy mi lesz 5-10 év múlva, amikor a mostani "öregek" nyugdíjba mennek, az úgyse számít ma.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#91498) vkp válasza Jahno (#91496) üzenetére


vkp
aktív tag

Másfél szobás lakás szekrénye.

(#91499) blueboi69 válasza vkp (#91498) üzenetére


blueboi69
csendes tag

4wifiAP egy 1.5szobás lakásba? :D

(#91500) -NoVa- válasza Bujdy81 (#91492) üzenetére


-NoVa-
őstag

Helyreigazítás, 2 MyCloud fut, hogy meglegyen a szeparált táp, dupla alaplap adta minimál illúzió. Egyébként egy elég lenne, és rálógatva egy tetszőleges méretű USB3 külső HDD, ugyanolyan gyorsan kezeli, mint a belsőt.

Az online felét letiltogattam, SMB-re pont jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.