Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#91351) Jahno


Jahno
őstag

Hümmm, múltkori városi mászka alatt találtunk egy érdekes autót a városban. Először piros színű akart lenni, mert a busz pont mindig előtte fékezett és féklámpája megszínezte, de végül nem adta ki. Sajna közeledett a 8 óra, így kicsit kapkodva raktuk körbe vakukkal... Most nézte haver a nyilvántartást, hogy ez egy 1963as Merci, teljesen patent állapotban :-O

(#91352) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Szep! Kicsit a kepkivagas zavar, hogy a kocsi mogott tobb van mint elotte.

(#91353) Jahno válasza BobaHWSW (#91352) üzenetére


Jahno
őstag

Sejted, hogy nem véletlen... Ha meg ott elnyesem, akkor másért fura, de lett olyan is, hogy szűk és magas. És gépen meg utólag vágva is. Azzal is sakkoztam, hogy a teteje a jobb oldali, magasabban lévő ablakhoz igazodjon, meg a járda élénél legyen-e elvágva. Vagy nem :DD

(#91354) BobaHWSW válasza Jahno (#91353) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Vagtal rajta de csak szukebb lett es az arany maradt. Hatul tobb a hely mint elol. talan meg ennel is tobbet vagnek, ipphogy ne logjon ki az arnyek de telon ennyi preciziom van.

(#91355) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Amit meg csinaltam volna, hogy kozelebb a lampat es lejebb. Hogy az egesz korvonala latszodjon a kocsinak. Az arnyek eltunik szinte a csomagtartonal.

Persze ez csak okoskodas meg szakmabol adodo belepofazhatnek. :DD

(#91356) Jahno válasza BobaHWSW (#91355) üzenetére


Jahno
őstag

Nem baj ha okoskodás, akad akitől jól i sjön (:-

Lámpa az eléggé a földön volt, lentebb nehéz lett volna, ha meg közel tesszük akkor fehér már világít és külön kellett volna a háttérre. Így még ki lehetett mambójambózni. Meg persze letettük és ha jött autó akkor zene állj, futottunk érte, felkap, félreáll, visszarak, mehet tovább :-D Én akkor a többi motyót pakolásztam össze, mert ezzel nem számoltunk egy kis városi sétánál és éppen akkor álltunk neki egy padon obi nélküli fotózás gyakorlatnak. de ez megint egy külön történet lesz... Szétborítottam mindent, összeraktam, mondom jé, ott az autó. Két haver főként ezzal szórakozott, én csak nyomokban figyeltem oda, betekertem a vakut meg a kioldót, nyomtam a fóliákat, állvány, szög és rakodtam egy padon, mert 18:20 felé értünk oda, szóval fél óra és indulni kellett haza. Ez ilyen, ha nem parkolnak előtte és van még egy óra, akkor lehet patent lenne, de lehet, hogy nem :-D

Én már ezért viszek egy csomó vackot így városba is, mert ritkán kell, de akkor jól tud jönni, szóval alap az RGB lámpa, pá vaku és rendes vezérlés, meg mindenféle színezők :W

Most keresnem kell egy kicsit nagyobb hátizsákot. Egyéb motyókat kisebbekbe rendszerezve beszórom, de azért ez nem kevés anyag. Még gondolkozom, hogy laptoptáska vagy gurulós Makita bőrönd legyen-e a városi szett.

(#91357) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Jah sejtettem, utolagos gondolkodas mindig mast dob.:)

Valamikor en is beakarok menni alvannyal a varosba es fotozni ejszakai dolgokat valszleg a fix 16 milissel.

(#91358) Jahno válasza BobaHWSW (#91357) üzenetére


Jahno
őstag

Fámnál anyázok kicsit az utólagos gondollkozásmódon és vágáson, hogy egyik fajta kivágás kellene, de más fajta hullámokkal...

Itt a fa vége teljesen jól érinti a horizontot, a hullámok meg ellentétes fázisban vannak:

Itt szerintem jók a hullámok, párhuzamos kis rezgések, csak túl magasról képeztem :-/

Fenemegette.

(#91359) Phülöp válasza Jahno (#91358) üzenetére


Phülöp
addikt

Visszamennyé

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#91360) Jahno válasza Phülöp (#91359) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, úgy lesz az, csak most azt kellene megfejtenem, hogy ebből mit tudok kihozni.

Nehezítés, hogy valahova majd vágatlan és minimális utómunkát tartalmazó verzió kellene. Kettes számú nehezítés, hogy ennek egy részét jövő hetekre prezentálnom kellene, mert Iguországba és Enperaországba postáznám. Csak azért, hogy Blubesz ne jöjjön itt nekem a kispályával :U

Következő nehezítő tényező, hogy baromira nem tudom követni a vízállást, de utoljára 2016 április közepén volt optimális meg most év végén, mikor ezek készültek. És elsőre Ebayen sem találtam SMSértesítős, akciós, kici occó kínai vízállásjelentőt, de ezen is rajta vagyok.

De valami lesz, addig kifogások kellenek :C

(#91361) Sipi-


Sipi-
tag

Parkolás továbbra is ingyenes?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#91362) npera válasza Sipi- (#91361) üzenetére


npera
újonc

Itt vagy ott? :Y

(#91363) npera


npera
újonc

A fórum rovására megy a sok tevékenység. Jók a képek, jók a kwados beszámolók. Próbálok olvasni, amikor tudok.

(#91364) zetor2000 válasza npera (#91363) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Jók a képek, csak sok a k*cs*g", hogy az örök klasszikust idézzem.
Gino-t, az Oláh családból :D
[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91365) qnadam válasza Samott (#91278) üzenetére


qnadam
veterán

az ötlet nagyon jó, de megint a kivitelezésen csúszott el :(

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91366) qnadam válasza WiZARD (#91292) üzenetére


qnadam
veterán

még szerencse, hogy anyám nem vezetett, ő a tévékkel meg egyebekkel csinálta ezt. volt valami samsung crt-je (tizenegykét éve), az neki nem tetszett, tehát meghozta a logikus döntést, vaterán vett egy osztrák lomtalanításról hozott bang&olufsent :C amit persze nekem kellett elhoznom, aztán nekem kellett visszavinnem javításra, mert ha melegen kapcsolták be, a függőleges eltérítés nem indult el, egyébként meg akkora geometriai hibája volt, hogy én szégyelltem magam, de legalább a hozzá adott univerzális táv sem tudta a funckiók felét... de b&o. nem kéne valami normális tévé? neeeem, jó ez. de mondjuk valami lapos, és akkor a bútort be lehetne tolni a falig, plusz 20 centi a szobában? neeem kell lapos, mert az olyan nagy :O
egy ponton meguntam, vettem egy használt pana plazmát. nagy nehezen elismerte, hogy tényleg jobb az, nem is olyan zavaró hogy 26" helyett 42", de legalább nem kell közel ülnie hozzá, hogy lássa rendesen...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91367) qnadam válasza -NoVa- (#91297) üzenetére


qnadam
veterán

tetszik!
megnéztem az árát. elmúlt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91368) blueboi69 válasza qnadam (#91367) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pont így éreztem én is :DD

(#91369) qnadam válasza BobaHWSW (#91301) üzenetére


qnadam
veterán

kezd kristályosodni a fényképezőgépre költős projekt: sony a7iii (esetleg a7c), sigma mc11 adapterrel. a sigma 24-105 és a 35/f1,4 ezzel natívként viselkedik elvileg, és lesz vele eye af, a 12-24-nél tökmindegy, a 70-200-zal meg elvileg csak arcra fókusz lesz, de úgy tippelem, hogy a gyakorlatban az bőven elég, művészkedni meg jó a 35. a canon 85/f1,8 sorsa még kérdéses, az ötveneseket meg sose szerettem :)
az eos r is piszkál még de drágább, és nagyon furcsán van a videó megoldva: 4k-ban a szenzor közepét használja csak (1,8x crop), de ha már pénzt költök erre a tudásra, legyen rendesen megcsinálva. meg ui szempontból is vannak ellenérzéseim a leírás alapján, de ezt ki kellene próbálni élőben. az r6 is elgondolkoztat, de az meg már másfélszer drágább.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91370) qnadam válasza eattila (#91344) üzenetére


qnadam
veterán

a nálam megfordult canonok (6d, 550d, 5dii, 5diii, 100d) egyszer nem tisztítottam érzékelőt 6 év alatt, pentaxokon folyton kellett. valószínűleg a sonyn is kell majd..

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91371) qnadam válasza blueboi69 (#91348) üzenetére


qnadam
veterán

az amatőr alapvetően nem minőségi kategória, bár szokszor keveredik a dolog.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91372) qnadam válasza BobaHWSW (#91354) üzenetére


qnadam
veterán

ez a jó megoldás, de akkor lenne igazán szép, ha mindkét végén több hely lenne. de gondolom erre lehetőség nem volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91373) qnadam válasza Sipi- (#91361) üzenetére


qnadam
veterán

elvileg igen, gyakorlatilag keringsz fél órát, majd bemész egy fizetős parkolóba :DDD legalábbis a belvárosban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91374) Sipi- válasza qnadam (#91373) üzenetére


Sipi-
tag

Annyira és annyit nem járok a belvárosba, de ma pont parkolnom kellene a Múzemkert környékén délután.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#91375) qnadam válasza Sipi- (#91374) üzenetére


qnadam
veterán

erős szerencsejáték, de van mélygarázs a múzeum mögött :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91376) BobaHWSW válasza qnadam (#91372) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jah, izles szerint en is tagabbra es 16:9re vagnam. A hosszu elnyujtott auto adja magat widescreenben.

(#91377) Jahno válasza BobaHWSW (#91376) üzenetére


Jahno
őstag

Csak ha már láttad a lámpát, akkor fent vízben elvágva szegényebb lenne. Ha utólag nem látod és nem tudod, hogy ott van, akkor persze már nem hiányzik.

Ezt a 16:9et emlegeted, ezen már akkor is agyaltam. Haversráccal is mindig megy a megfejtés, hogy 4:3 vagy 3:2 legyen-e, de szerencsére Instán nincs, hogy annak is meg mindenféle négyzetesnek megfeleljek :DDD

(#91378) qnadam válasza BobaHWSW (#91376) üzenetére


qnadam
veterán

annyira talán nem nyújtanám szét, de passz, nem ismerem a helyet. hasonló nekem is van a sajátról :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91379) WiZARD válasza qnadam (#91366) üzenetére


WiZARD
addikt

Ő szerencsére megoldja magának, nekem inkább csak beszámol róla.

Még a hirdetést is meg tudta csinálni magának. (Mondjuk a karosszéria javító/fényező rendszámkeretét lepattintottam vagy lefotosoppoltam volna, mielőtt egyből arra gondolnak hogy jól meg volt törve... Ezt akkor kapta ajándékba amikor otthon a kerítésen fennakadt a nyitot jobb hátsó ajtó tolatás közben :DDD )

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#91380) BobaHWSW válasza qnadam (#91378) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem sajat auto de sajat foto:

Itt meg sajat foto es sajat jarmu:

Mindkettonel megpropbaltam elorebb tobb helyet hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#91381) Samott válasza WiZARD (#91379) üzenetére


Samott
addikt

Miert kell eladni egy 40 ezret se futott 5 evnel fiatalabb kocsit? Ezek ilyen hamar tonkremennek?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91382) qnadam válasza Samott (#91381) üzenetére


qnadam
veterán

a szomszédokban a trabantra meg a ladára mondták, hogy már öt éves, lassan ideje betolni a roncstelepre. meg sírtak, hogy az iskola busza már 8(!!!!!!!!4) éves, hát az már tényleg épphogy nem esett még szét :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91383) qnadam válasza BobaHWSW (#91380) üzenetére


qnadam
veterán

te nyertél :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91384) BobaHWSW válasza qnadam (#91383) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Akkor az enyem lenne az auto, de sajna nem az. :DD

(#91385) blueboi69 válasza Samott (#91381) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sztem rájött, hogy azt a proli középkonzolt ha eddig nem szokta meg, akkor már nem is fogja, és inkább lecseréli. Komolyan mondom, ez az autó amilyen szép kívülről, olyan ocsmány a műszerfala.

(#91386) Phülöp válasza blueboi69 (#91385) üzenetére


Phülöp
addikt

Cimbora most vett a 3 gyerek alá egy S-max-ot, nagy az örömködés.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#91387) blueboi69 válasza Phülöp (#91386) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na, milyet?

(#91388) Phülöp válasza blueboi69 (#91387) üzenetére


Phülöp
addikt

Fogalmam sincs, még nem találkoztunk azóta. Viszont egyből te jutottál eszembe.
Kikérdezzem, fotózzam hétvégén? Addigra lesz is valamennyi tapasztalatuk vele.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#91389) blueboi69 válasza Phülöp (#91388) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, megköszönném! :)
Bár a neten fellelhető tesztekből már sokat merítettem, de inkább érdekelne, hogy milyen motorral választották és hány km van benne és nem fosnak-e attól, hogy 250e-300e környékén igencsak rá kell locsolni párszázezret. :)

(#91390) Sipi- válasza qnadam (#91375) üzenetére


Sipi-
tag

Ketten leszünk asszonnyal, ha nem tudok leparkolni, akkor keringek maximum.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#91391) Phülöp válasza blueboi69 (#91389) üzenetére


Phülöp
addikt

Rendben. Ha eszedbe jutnak dolgok addig, küldd el a kérdéseidet, kikérdezzem őket.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#91392) blueboi69


blueboi69
csendes tag

No description available.

(#91393) blueboi69 válasza Phülöp (#91391) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi, köszi!

(#91394) Sipi- válasza WiZARD (#91379) üzenetére


Sipi-
tag

Km alig van benne, 4 éves sincs, miért akarja eladni?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#91395) WiZARD válasza Samott (#91381) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem már akkor megbánta, hogy ezt rendelte/vette, amikor még meg se kapta, de ezt úgyse fogja soha bevallani.
Másra vágyik, szerencsére megteheti, hogy lecserélje, kb ennyi.

blueboi69: az a középkonzol szörnyű, főleg így manapság. (A védelmébe annyit tudok mondani hogy 2008ban jelent meg ez a modell és 2017ben váltotta az új, ami azért mérföldekkel modernebb)
Én 2017ben egy kifutó 9 éves modellt meg se vettem volna....

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#91396) eattila válasza qnadam (#91370) üzenetére


eattila
csendes tag

A D7000-en egyszer kellett. Meg eddig kb mindenen. Mert főleg beltérben cserélek optikát.
De ezen van pár olyan makacs izé, hogy már azt hiszem, hogy lehet karc is. Bár karcos szenzort még nem láttam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91397) zetor2000 válasza blueboi69 (#91389) üzenetére


zetor2000
senior tag

BMW 3.2L sorhatossal :D Csakis.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91398) npera


npera
újonc

Alakul a NAS-lista.

Chassis: Fractal Design Node (fehér)
Motherboard: ASUS ROG STRIX H470-I GAMING
Ram: Corsair Vengeance LPX Black DDR4 3200MHz 2x16GB
PSU: Fractal Design Ion+ Platinum 560W
CPU: Intel Core i5 10400 2.9 GHz 12MB
HDD: WD Red Pro 8T
boot: Samsung Fit 64G
CPU cooler: BeQuiet Pure Rock 2

Az alaplapból csak olyan Mini ITX-et találtam, amin 4 SATA van, így azt tervezem, hogy egy rövid USB-stick lenne bedugva hátra (nem törik le), amiről megy a boot. Legrosszabb esetben egy USB-SATA átalakító és valami pici SSD bootnak. Ha találok nem túlságosan gaming alaplapot, akkor az is jó nekem, csak a hűtése legyen jó passzív. Wifi sem kell rá, meg RGB LED...

Merevlemezből fogalmam sincs mi a jó. 4 db lenne benne, aztán még a méretét sem találtam ki.

Közben nézem, hogy a FreeNas már TrueNas névre hallgat és a Core változat a sima háztáji. Google keresés alatt azt találtam, hogy az ECC RAM hiánya semmivel sem kisebb kockázat ZFS alatt. Bár a Google szerint a delfin az emlős és porcos hal...

(#91399) Samott válasza npera (#91398) üzenetére


Samott
addikt

Mini itx-en nincs M2-es slot az ssd-nek?

Szerk: Total supports 2 x M.2 slots and 4 x SATA 6Gb/s ports - van is rajta ketto. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91400) zetor2000 válasza npera (#91398) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jó kis lap. Bootnak inkább valami újgenerációs SSDt nyomnék bele, ha már van rajta foglalat. Samsung 970Evo, vagy ilyesmit.
Merevlemezből vagy WD Red, Red NAS vagy Red NAS Pro, esetleg Seagate Stellarion vagy IronWolf. Nem tudom, épp melyik az utóbbi márka folyamatos üzemre szánt terméke. Toshiba is lehet, hogy jó, csak elég szűk réteg használja azokat. Más merevlemezgyártó nem maradt.
Nekem ~2 éve WD Red -ek vannak, 4x3tera kapacitással a Qnap NASban, kopp-kopp, eddig semmi baj velük.

Ha ennek a gépnek NAS lenne a funkciója, akkor nem biztos, hogy egy ennyire tápos proci kell, hogy hajtsa. Nem rossz, de általában feleslegesen fog "dolgozni". Énszerintem picit ágyú meg a veréb, de te tudod, mennyiből gazdálkodsz. Esetlag a hűtőt lecserélném egy Noctua aktuálisan elérhető Black Edisönre, meg adnék a konfighoz egy extra házhűtőt, szintén Noctua-t (esetleg Papst-ot, csak ott ki kell bogarászni, melyik elérhető emberi áron, ami minden szempontból megfelel).
Alaplap terén esetleg a kevéssé ismerteket is megnézném, mint az AsusPro (vagy mi a nevük), meg az AsrockRack-et is. Esetleg olyat, hogy Kontron (ipari PCk alaplapjait csinálják, tartós hőterhelés (50fok celsius) mellett 5+ év garival). Nem biztos, hogy olcsóbb, csak nincs rajtuk RGB, viszont lehet, hogy működnek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.