Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#91801) npera válasza cyberde (#91799) üzenetére


npera
újonc

A operatőr agresszív zúmolása és kamerarángatása is megér egy misét. Nagyon odatették magukat. Amikor a végén elkezdik fél lábbal fellógatni őket, az már nem is meglepő.

Igazából ilyenkor azt kívánom, hogy jutottak volna ki a Eurovisionre és nyerték volna meg. És akkor mindehol ezt nyomatták volna, mert hát nyertek :C

(#91802) npera válasza -NoVa- (#91800) üzenetére


npera
újonc

A film elején a leelőzött autó egy Fiat X1/9 Spyder?????

(#91803) -NoVa- válasza npera (#91802) üzenetére


-NoVa-
őstag

Erre jó a mini, a nagy Mobius légellenállásával és 12 gramm + tömegével nem lett volna meg ilyen szépen, ehhez a mini kell :)

Én meg annyira nem videózok, hogy a 808#16 is bőven elég ehhez a fel nem használáshoz.

(#91804) Jahno válasza npera (#91801) üzenetére


Jahno
őstag

Anna fele meg vágásos villogás, az sem egyszerű.

(#91805) npera válasza -NoVa- (#91803) üzenetére


npera
újonc

Én egyszer felraktam az SJCAM kamerát a quadra, de aztán úgy gondoltam, hogy a csúcson kell abbahagyni az aerial videózást...

A végén látszik a 7"-os monitoros installációm és a "turnigy lean" is megvan, miközben nézem a leszállást...

(#91806) npera


npera
újonc

Láttátok a Starship SN10 landolását? Amikor megtöri a zuhanást és átfordul vertikálisba, akkor az alsó kameraállásból nagyon erős sci-fi hatást éreztem. A leszállás szerintem elég durva volt, láthatóan odaverte magát.

A cucc méretét nehéz megbecsülni, de amikor egyszerre látszik az egész platform és az épületek és szerelvények, akkor jön rá az ember, hogy ez valami gigantikus szivar.

(#91807) Jahno válasza npera (#91806) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezeket valahonnan filmezni is kellett! Amúgy kb. 3 panel magassága. De csak azért tudom, mert havercsaj most rakott ki legóból egy Saturn V hajót, aminek 1:100as méretaránya van és pont annak kapcsán nézegettem, hogy hol tartunk.

(#91808) eattila válasza npera (#91806) üzenetére


eattila
csendes tag

Erősen ereszt itt-ott. Meg valami lifegett is alul, belső motor kamerákon látszott. Viszont leért, és nem robbant fel. Kudos!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91809) Samott válasza eattila (#91808) üzenetére


Samott
addikt

Vart egy kicsit, de azert felrobbant az. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91810) eattila válasza Samott (#91809) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor kudos vissza :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91811) Jahno válasza eattila (#91808) üzenetére


Jahno
őstag

Leért, várt kicsit, aztán robbant fel :U

(#91812) eattila válasza Jahno (#91811) üzenetére


eattila
csendes tag

Jó munkához idő kell :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91813) hobizoli válasza Samott (#91777) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es a svedeknel hogyan mukodik ez?

lassan 1 eve hordjuk a maszkot, de igazabol hatasa nuku
hiaba van rajtad, mert akkoris el lehet kapni siman

több drón kell ;P

(#91814) Jahno válasza hobizoli (#91813) üzenetére


Jahno
őstag

Az hatása, hogy nem 150szer ekkora a baj.

(#91815) Sipi- válasza hobizoli (#91813) üzenetére


Sipi-
tag

Te vagy a következő leslie?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#91816) -NoVa-


-NoVa-
őstag

5G Gellért hegy:

(#91817) vkp válasza -NoVa- (#91816) üzenetére


vkp
aktív tag

Azért ez a ping még messze áll a beharangozott "az 5G lehetővé teszi az embereken végzett operációk robotizálását"

(#91818) -NoVa- válasza vkp (#91817) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hát, elég békés lassú mozdulatokra azért 10ms már bőven jó, ilyen stabil jitter mellett. De autóból random piros lámpánál én azért finoman káromkodtam, hogy ebből is kimaradok itthon.

(#91819) zetor2000 válasza cyberde (#91790) üzenetére


zetor2000
senior tag

Biztos voltak neki is kezdeti stádiumai, amikor még kezdő volt, és neki kellett dobokkal / cinekkel / állványokkal bíbelődni.
Egy ilyen produkció már sokkal menőbb, itt tuti volt pár road, aki összerakta a cuccot, meg le is bontotta. Ez amúgy egy eléggé látványos valami. De ha belegondolsz, ez a dobszerkó se két perc alatt elpakolós valami, úgy, hogy ott van mellette a "hullámvasút" is. Gondolom 3 nap építés, 2 nap lebontás. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91820) zetor2000 válasza qnadam (#91791) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igen, addig :)
Addig viszont az van, hogy a gitáros már kész 1 perc alatt, te meg még a dobokkal vagy elfoglalva félóra múlva is :D Vagy Bujdi megoldja :)
Igazság szerint egy Kisvakondos animációs dokumentumfilmben láttam instant karácsonyfát. Egy doboz, a Kisvakond megnyomott rajta egy gombot, a doboz felnyílt, és kijött a karácsonyfa felíszítve. Ilyen kéne dobszerkó mintájára. Csehszlovák módra. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91821) Sipi- válasza zetor2000 (#91820) üzenetére


Sipi-
tag

Gitátos meg nekiáll húrokat hangolni, megfelelő pengetőt kiválasztani, stb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#91822) Phülöp válasza Sipi- (#91821) üzenetére


Phülöp
addikt

dobot is kell hangolni, csak szólok

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#91823) zetor2000 válasza Sipi- (#91821) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, fellépés előtt tuti, ha nem akkora pro. De talán egyszerűbb egy (1 db) kábelt bedugni, mint egy dobszerkót összerakni. Ha villanygitár torzítóbval, akkor lehet, van az 2 is :)
Meg abból az 5-10 pengetőből kiválasztani 1et.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91824) zetor2000 válasza Phülöp (#91822) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lábdobhoz, cinekhez pedálok is kellenek, azt eddig nem írtam, de most beugrott.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91825) qnadam válasza zetor2000 (#91823) üzenetére


qnadam
veterán

két kábel :D

oké, ezek általában beépítve egyben utaznak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91826) zetor2000 válasza qnadam (#91825) üzenetére


zetor2000
senior tag

Melyik gitáros használ egyszerre 1 gitárhoz 1nél több pedált? :D (biztos van valami elborult...)
Az meg olyan, hogy 1 a gitárból a pedálba, onnan meg a keverő/erősítő felé. Úgy 2.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91827) qnadam válasza zetor2000 (#91826) üzenetére


qnadam
veterán

melyik gitáros használ csak egy pedált? :D
oké, a képen már talán több van, mint az átlag, de azért szokott lenni egy sor.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91828) hobizoli


hobizoli
nagyúr




:DDD

több drón kell ;P

(#91829) blueboi69 válasza hobizoli (#91828) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD

(#91830) npera válasza eattila (#91808) üzenetére


npera
újonc

Ha jól értem felrobbant, de a marketinganyagból kivágták. Számomra az a "soft landing" vagy hogy mondta a szpíker kábé többszöröse volt a haditengerészetnél megszokott kilebegtetés nélküli leszállásnak. Odakenték durván a flaszterre, aztán a távvezérelt oltóval elkezdték hűteni.

(#91831) npera válasza hobizoli (#91813) üzenetére


npera
újonc

Nem hasonlítható 1:1-ben, mert teljesen más a népsűrűség és az emberek egymáshoz való viszonya (távolságtartás és lakáshelyzet).

Rajtam eddig a következő alkalmakkor volt maszk:

- tesztvezetés során
- orvosi rendelőben kísérőként
- kórházban kísérőként

Összesen talán 6x, ha jól számolom.

Mondjuk tartom a távolságot, igyekszem nem városba menni. Tömegközlekedést nem használom, kerékpározok főleg. Bulizni nem járok.

De mondjuk edzésre viszem mindkét gyereket, edzésekre pontosabban. És a lányom fociedzésén én is edző vagyok.

Azt sejtem, hogy maszkban is el lehet kapni. De az esélyét csökkenti valamennyire. És mivel durván exponenciális tud lenni a terjedés a lappangási idő miatt is, ezért minden kis csökkentés üdvözlendő. Nem vagyok maszkellenes, annak ellenére, hogy utálom hordani. De ha fel kell venni, akkor felveszem.

Samott talán rakott egyszer egy nagyon jó diagrammot, amiben valami lelkes ember kézzel vezette az adatokat, amiket rövid időre felvillantott a kormányzati oldal. És ott látszott, hogy amikor tavasszal tombolt a halálozás, akkor a svéd csúcs alacsonyabb volt, mint a normál magyar átlagos halálozás.

Szóval 1:1-ben nehéz hasonlítani, mint mondtam.

(#91832) npera válasza -NoVa- (#91816) üzenetére


npera
újonc

Ez nem rossz. Jó sávszélesség mellett tudják a nanorobotokat telepíteni a nyugdíjasokba... :C

(#91833) qnadam válasza hobizoli (#91828) üzenetére


qnadam
veterán

pont megfelelő színvonalon és minőségben van megírva ahhoz, hogy a péntekestikrúzing törzsközönségének jó legyen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#91834) Samott válasza npera (#91831) üzenetére


Samott
addikt

Nincs uj verziom abbol, de ha jol tudom a 444 leigazolta aki ezzel a statisztikaval foglalkozik.

https://444.hu/koronavirus-covid-19-jarvany-data

Viszont neked barmennyire is kellemetlen tapasztalataid vannak ugy altalaban a sved hetkoznapokbol, azert az egeszsegugyi rendszeruk biztos nincs ugy kivereztetve mint a hazai egeszsegugy. Minden bizonnyal nem veletlenul el tobb mint 6 evvel tovabb az atlag sved mint az atlag magyar (ferfiak 8 evvel elnek tul minket magyar pasikat).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91835) hobizoli válasza npera (#91831) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de ehhez kepest itt minimum fel eve maszkban jarsz a mindenhol IS, az utcan, munkahelyeken is, es csomo szektor honapok ota vagy lassan egy eve zarva van...

több drón kell ;P

(#91836) zetor2000 válasza hobizoli (#91835) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lassan itt a tavasz, aminek a végén nyitnának a strandok. Abban az időszakban kezdenének el kipakolni a vendéglátóhelyek a kerthelységeikbe - ahol van. Éledne egy csomó szabadtéri rendezvény, sportok, akármi. Na, ez utóbbi nekem annyira nem hiáynzik, de a fsz tudja, azért spanokkal már le kéne ülni sörözni, ami nem itt az erkély, hanem valami egyéb. Vagy megenni egy rettenetes lángost ott helyben. Meg ilyenek.
Nekem már eléggé hiányzik...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91837) npera válasza zetor2000 (#91836) üzenetére


npera
újonc

Itt most engedélyezték a kiülős vendéglátást, mivel jön a tavasz és akkor nem minden étterem dől be.

(#91838) zetor2000 válasza npera (#91837) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja. Itt meg jön a 3rd wave, mondják. Az ország kábé ott lesz, mint Duduéknál féléve, hogy bolt és lakás közt ingázhatsz, esetleg a ben-zin-kúúút meg a cigibolt befigyelhet.

Szóval amikor a normális világban mindenki leveszi a kabátot, pulcsit, és kinyitja az ablakot, kiteszi a teraszra a széket, kiül egy délutáni kávéra, vagy estefelé levezető üditőre/sörre, mi épp bezárkózunk. :(

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91839) Grillo válasza zetor2000 (#91838) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, azért nyithatsz ablakot, meg ha van teraszod, kirakhatod a széked.
Igaz a vasárnap hajnali -5 mellett ez most annyira nem vonz. :D

(#91840) Samott válasza zetor2000 (#91838) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk most tenyleg be vannak szarva, meg a kaszinokat is bezarjak. Ket hetig nem lehet ott most penzt mosni...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91841) -NoVa- válasza hobizoli (#91835) üzenetére


-NoVa-
őstag

Feltűnt amúgy, hogy azóta is bármikor járod a világot, tele van mindenhol maszk nélkül, csoportban beszélgető emberekkel minden?
Nézz csak meg pár dohányboltot, kutyasétáltatót, stb. Szóval korántsrm tartja mindenki a korlátozást, és nem értik az összefüggéseket.
Falun meg végképp semmi védekezés, tisztelet a kivételnek.

(#91842) Samott


Samott
addikt

Es ez nem vicc: NO-HANDS Climbing

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91843) zetor2000 válasza Grillo (#91839) üzenetére


zetor2000
senior tag

Értsd jól... :D
Erkélyem van, 2is, de kifér rá a szék... az egyikre 4is, meg egy asztalka is. De nem ez a baj, de szerintem értesz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91844) Jahno válasza Samott (#91840) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem az nem beszarás, hanem politika, mert eddig ezen ugrált a fél világ, most nesze megkaptátok.

(#91845) zetor2000 válasza Samott (#91842) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez egy állat... :D rendes vádlija van. Meg az a topán a lábán...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#91846) Jahno válasza Sipi- (#91821) üzenetére


Jahno
őstag

Ahamm, 10 perc. Nálunk digit cucc is már előre el van mentve a gitárhoz, benyomja a produkció kódot és kész. Dobnál ha nagyon jó szeretnél lenni, akkor odahaza kicsit behangoltad, aztán szállítás közben a hideg összehúzza vagy sem, de órákat el lehet vele verni, feltéve ha nem fél napot.

(#91847) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Ejszaka kozepen arra ebredtem remeg a haz. 7.1es foldrenged ujzelandtol eszak keletre. En 800 kilometerre voltam es meg igy is neztem ki a fejembol, hogy mi az isten. Macskat magamhoz fogtam amig megallt.

Azota volt meg 15 kisebb 4-6 kozotti. Strandolast nem ajanljak.

Most varok. Haz hegyen van, az nem para irodam se tsunami zona.

Erdkesseg. Ujzelandon az utakon vannak kek csikok. Azok jelzik honnantol biztonsagos a dolog es nyilak, hogy merre menj ha kell.

Nem azt mondom besz@rtam de azert nehezen aludtam vissza.

Kollega haza ami parton van ott jobban erzodott. Nekik estek pe dolgok a polcrol.

(#91848) hobizoli válasza -NoVa- (#91841) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem, mert nem jarok dohanyboltba se, meg kutyam sincs :DDD

több drón kell ;P

(#91849) Bujdy81 válasza zetor2000 (#91819) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Szerintem csak levették a szerkót a hullámvasútról és 1:1 ment a kamionba.

(#91850) Grillo válasza zetor2000 (#91843) üzenetére


Grillo
senior tag

:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.